Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Pan Śmierci
16.04.2024 00:26
wpadłam się pochwalić, że w końcu mi się udało.. i zdobyłam Albusa. xD

O choinka!
15.04.2024 09:57
Hej, takie pytanko do adminów. Wysyłałem już jakiś czas temu kolejny rozdział do akceptacji. Z ff też teraz jest problem z dodaniem i wyrzuca błędy czy czeka tylko w kolejce? :)

Sprzedawca prac domowych
07.04.2024 00:38
Syriusz32, taaa jak z bicza strzelił xD masakra....

Potęga Krwistego Steka!
06.04.2024 14:17
Sharllottka, serio minęły już 3 lata?...

Sprzedawca prac domowych
05.04.2024 20:15
ojaaa minęły już 3 lata od tej wtopy z hpnetem xD dalej mnie to bawi że usunęło mi konto w urodziny Śmiech

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Avatar

Posiada 59641 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Avatar

Posiada 57436 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Avatar

Posiada 47342 punktów.

4) Prefix użytkownikaSam Quest

Avatar

Posiada 45329 punktów.

5) Prefix użytkownikaShanti Black

Avatar

Posiada 44242 punktów.

6) Prefix użytkownikaA.

Avatar

Posiada 43682 punktów.

7) Prefix użytkownikamonciakund

Avatar

Posiada 43236 punktów.

8) Prefix użytkownikaania919

Avatar

Posiada 38928 punktów.

9) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Avatar

Posiada 36761 punktów.

10) Prefix użytkownikaKlaudia Lind

Avatar

Posiada 34220 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Błędy Filmowców
Serea
Pisaliśmy o błędach Rowling..ale filmowcą też sie one zdarzają!

HPKF:
*Hagrid wnosi choinkę...na początku ma głowe suchutką(na dworze szaleje zamieć)a chwile później wygląda jakby wyszedł z zaspy!
*Na początku dubel gasi latarnie na ulicy. Na następnych ujęciach nie ma sladu po latarniach...
*Hermi kryje sie przed trollem pod umywalką. Podłoga jest sucha, chwile czekamy i mamy małą powódź1(zanim troll wyrwał rury!)

HPiKT:
*Samochód Rona wpada na bijącą wierzbę i rozbija leflektor. A zaraz oba są całe! Czyżby samochód sam się naprawiał?
*Harry dostaje tłuczkiem i ma ramię nie zdolne do urzytku. To jakim cudem może sie na nim podpierać gdy chce złapać znicza?

HPiWA:
*Hermi wyciąga zmieniacz czasu. Ma on długi łańcuszek. Jakim cudem nigdy się o niego nie potkneła?
*Hermi i Harry cofają się w czasie. Zegar zaczyna bić. Chwilę później gdy Knot szuka Dziobka zegar znów bije, nie za wcześnie?
*Gdy Harry, Ron i Hermiona raz są u Hagrida przed egzekucją wazon rozbija się w połowie...Hermi cofa sie w czasie, rzuca kamieniem w wazon, a z tego nic nie zostaje.

HP i CO nie oglądałam zbyt dokładnie. Może wam sie coś w oczy rzuciło?[
Edytowane przez Prefix użytkownikaXeri dnia 01.11.2013 17:44
img217.imageshack.us/img217/8311/tumblrkyee1na7tq1qzmh77.gif


Tak. On ocieka cholernym seksem i jest cholernie cudowny. A jego francuski to marzenie.


img.userbars.pl/19/3689.png

FAN CLUB SoLL pod patronatem Trio: Sol, Villemo i Ingrid xD
* Io xD
* Sarahis!
(dopisałam się sama, sorry xD)
Esey
* losiek13
* E-Vaire
* Kyinra

Zapisy czynne ; P

OBSESYJNA FANKA STEPHANA LAMBIELA.

I odrobinę mniej obsesyjna kwartetu, który wraz z nim tworzą Brian Joubert, Johnny Weir i Evgeni Plushenko.


PseudoBETA do wynajęcia -> Sarahis poleca


Wielbicielka palantowatych tworów wyobraźni Serei i Sarahis xD

img.userbars.pl/162/32343.gif
 
http://myanimelist.net/animelist/Andromeda69
julkant
W Harrym Potterze i Komnacie Tajemnic jest bardzo szczególny błąd..., a ja go niedawno zauważyłam! Pomyślcie sobie co J.K. Rowling pisze w każdej części, że nie można się teleportować z Hogwardu...to jakim cudek Zgredek się zteleportował do Londynu??

A w Czarze Ognia...jak się dokładnie przyjżeć to widać mikrofon mały na szacie Harry'ego jak wyciąga małą figurkę smoka!!
"Nigdy nie pozwól by strach wyeliminował Cię z dalszej gry"
 
www.julkant.fotka.pl
Bossy
tak....:D
Wiesz kiedy? Jak Harry lezal w skrzydle szpitalnym i odrastaly mu kosci;) Zgredek go odwiedzil, a gdy uslyszal, ze ktos sie zlbiza pstryknal palcami i zniknal....wniosek? Teleportowal sie;)

Poza tym:
Odnosnie HP i kamienia filozoficznego
- Kiedy trio - Harry, Hermiona i Ron przechodzą obok trójgłowego psa Puszka, ten oślinia Rona. Jednak w następnej scenie Ron ma suchą koszulę.

- Wnętrze Hogwartu jest w rzeczywistości wnętrzem Katedry Gloucester w Gloucester, Gloucestershire w Anglii.

- Na początku filmu, kiedy Harry odwiedza ZOO, przygląda się wężowi, a ten puszcza mu oczko. Niestety, nie mogłoby się to zdarzyć, gdyż węże nie maja powiek. Pomyłka ta została również popełniona przez J. K. Rowling w książce.

- Gdy pierwszoklasiści wchodzą do sali Fred i George siedzą po lewej stronie Wooda, zaś w kolejnej scenie - po jego prawej stronie.

- Członek ekipy jest widoczny w garażu, kiedy Dumbledore chodzi po ulicy i gasi latarnie.

- Gdy ciotka Petunia pokazuje prezenty Dudleyowi, można dostrzec mikrofon pod jej naszyjnikiem.

- Wśród portretów na ścianie obok schodów można dostrzec namalowaną Anne Boleyn, drugą żonę Króla Henryka VIII i matkę Królowej Elżbiety I. Potocznie wierzono, że Anne Boleyn jest wiedźmą.

- Gdy Hagrid (Robbie Coltrain) podaje kopertę goblinowi w Banku Gringotta wstążka na niej biegnie od dołu do góry i koperta jest pognieciona. Jednak gdy kopertę trzyma goblin wstążka biegnie od strony lewej do prawej i nie jest wcale pognieciona.

- W lustrze, które znalazł Harry, widoczny jest cień kogoś z ekipy oraz kamera.

- Błąd montażowy, twórcy dwa razy pokazują tę samą grupę ludzi: Harry wchodzi z Hagridem na ulicę Pokątną i mija czarodzieja w zielonym ubraniu z towarzyszem oraz grupę czarownic oglądających jakieś zielsko. Po kilkunastu sekundach twórcy ponownie pokazują jak Harry ich mija, ale z innego ujęcia.

- W scenie, w której Hermiona podpala szatę profesora Snape'a, widać druty na miotle Harry'ego.

- Troll nie mógł dostać się do łazienki dziewcząt nie niszcząc drzwi, ponieważ jest za duży.

- Na ramie Zwierciadła Ain Eingarp napisane jest "Erised stra ehru oyt ube cafru oyt on wohsi". Czytając to od tyłu otrzymamy angielskie zdanie: "I show not your face but your heart's desire." (Pokazuje nie twoją twarz, a pragnienie twego serca.)

- Na początku filmu bardzo dokładnie widzimy, że stół Gryfonów znajduje się po lewej stronie od wejścia. Pod koniec okazuje się jednak, że stół został w dziwny sposób przeniesiony o jeden stół w prawo.
Edytowane przez Bossy dnia 05.07.2007 15:02
I don't wanna be the girl who has to feel the silence...
 
www.bossy-emma.mylog.pl
Lavender_Brown
Mi osobiście nie chce sie wypisywac błedów i nie zgodności. tego jest bardzo dużo. no ale pomyślmy sobie - film musialby trwac kilkanascie godzin aby wszystko było dobrze :) a to ze wiekszosc z nas to maniacy.... hmmmm no ci co robili film chyba tego nie przewidzieli :)
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona


*****
W życiu chodzi o to by być trochę niemożliwym


*****

Najbardziej lubie :


Malinjaaa
Braciszek_Harry
ags


*****

Najbardziej nie lubie:

Kala
 
syllwiaaa
W WA gdy idą do Hagrida na egzekucję Hardodzioba nie mają peleryny niewidki, a w książce mają. W CO gdy z Czary wypadła kartka z nazwiskiem Harry'ego dumbledore się wkurzył, a w książce był spokojny. W ogóle w filmach jest dużo pomyłek i niedociągnięć.
"Och, wspaniale, Potter - przerwał mu Snape,
krzywiąc wargi w drwiącym uśmiechu. - Tak, to miłe,
że nauczyłeś się czegoś przez prawie sześć lat.
DUCHY Są PRZEZROCZYSTE.
 
Judit
W tych filmach jest cała masa niedociągnięć i pomyłek, których mogłabym wymienić bardzo dużo, ale jakoś wszystkie wyparowały mi ^^' Musiałabym obejrzeć dokładnie każdy film i od razu potem to wypisać jezyk Ale jeden największy błąd jaki mi się rzuca w oczy to oczy Harry'ego.. W książce są zielone i to dosyć ważne, bo często o tym wspominało się. A w film,ach.. raz ma zielone, raz niebieskie... Wystarczy spojrzeć na okładki filmów i widać wyraźnie tą różnicę :|
http://judit.livejournal.com moje avatary. również z HP :)
Członkini Stowarzyszenia Metamorfomagów
Od cnót Gryfonów, kretynizmu Puchonów i wiedzy-o-własnej-wszechwiedzy Krukonów, chroń nas Slytherinie
 
http://us5poland.prv.pl
cho17
Co do pierwszego posta w ktorym pisze ze Zgredek sie teleportuje. W 7 czesci jest wyranie napisane i to nie tylko tam ze skrzaty domowe maja duza magiczna moc i mogo sie teleportowac. Przeczytacie siudma czes to zaobaczycie
Edytowane przez cho17 dnia 01.09.2007 13:29
 
tia
fakt jest dużo błędów lecz ja znalazłam jeszcze jeden w KF gdy Harry idzie do stołu gryfonów w czasie ceremoni przydziału siada obok Rona po prawej stronie po ceremoni siedzi między Hermioną a Pecim po lewej stronie
Harry Potter galactik football
opowieści z narnii
US5
Jonas Brotchers

szkoła- Hogwart
dom- Gryfindor
rok nauki- 5
animag- Sowa
patronus- Lew
właścicielka:
sowa-Will
smok walijski zielony-Feluś
członek:
KPAD
GD
 
cho17
a nikt z was nie zauwazyl roznicy w kolorze zaklecia EXPE... rozbrajacego w HPiKT gdy Snape rozbraja w klubie pojedynkoe profesara Lotharta(niewiem czy tak sie pisze) jest on zolty lub bialy a w HPiCO jest on czerwony
 
Kapitan menel
W filmie jest bardzo dużo niedociągnięć
Ja spostrzegłem że w hogsmeday widać samochód(nie pamiętam jaki był to moment)a przecież jest to wioska zamieszkana wyłącznie przez czarodzieji

O.o
www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.<-- A czy Ty możesz powiedzieć to samo?
 
Jasmine
Nie ma idealnego filmu^^ Ja znalazłam kilka drobnych szczególików, ale były to mniej więcej te, już tu wypisane więc nie będę się powtarzać^^ Wypowiedź Bossy natomiast sprawdziłam pokrótce i rzeczywiście - da się to wszystko wyłapać xDD
Nie mnie juuż tu :D
 
Prefix użytkownikaOLCIA
A przypomialo mi sie że w HP /WZ na początku filmu harry ćwiczy zaklecia: Lumos, w dmu Dursleyów a to chyba zabronione!!! błąd prawda? bo w książe chyba tego nie było
Szczęśliwy człowiek jest wtedy, kiedy przestaje narzekać na problemy które ma, a zaczyna doceniać jak wiele ma ich za sobą
 
Prefix użytkownikaFleurEvans
A w HPiKF kiedy Ron wchodzi do Wielkiej Sali na Ceremonie Przydziału, jego szata jest rozpięta, a potem zapięta.
W HPiKT pieczęć wyjca dla Rona jest wyraźnie złamana kiedy Erol wpada do miski, lecz kiedy list bierze do ręki Ron, pieczęć jest cała.
A w HPiWA chatka Hagrida jest w zupełnie innym miejscu. Tak samo jak portret Grubej Damy w pierwszej części.
 
nimfadora21
Każdy film ma błędy i HP też... a to, że jesy ich dużo to trudno. Miejmy jednak nadzieję, że 6 i 7 będą mieć ich mniej.

Ale jeden błąd tak mi się raził w oczy, że nie mogę. W pierwszej części Harry mówi do węża normalnym językiem, a w drugiej jak otwiera Komnatą to już jest Hasa Hasza, czy jakoś tak, po wężoustnemu. Wąż z zoo raczej nie znał Brytyjskiego, prawda?
Edytowane przez nimfadora21 dnia 23.03.2008 18:51
moje ulubione powiedzonko:
"NIE MÓW DO MNIE NIMFADORA":-)

[img]
http://hogsmeade.pl/button/gryffindor.jpg[/img]


Ulubiony przedmiot: Transmutacja, Obrona przed Czarną Magią
Ulubiony aktor: Rupert Grint
Ulubiona aktorka: Emma Watson
Wymarzona miotła: PiorunxxD
Różdżka: 8 cali, kawałek klapy od sedesu, kawałek klamki
Ulubiony nauczyciel: McGonagall
Patronus: Kot
Animag: Sarna
Dom: Gryffindor
Ulubiony kolor: niebieski, złoty

hogsmeade.pl/button/userbar-gryffindor.jpg
img.userbars.pl/14/2773.gif
i32.tinypic.com/9hl6hw.jpg


Mój nick jest dość długi, więc, aby go całego nie pisać możecie pisać nimfa. Łatwij i prościej!
 
Black Cat
Magia Skrzatów różni sie od Magii Czarodziejów - Zgredek mógł się teleportować gdzie chciał.
Błędy się w książkach zdarzają oczywiście. Ale ja na to większej uwagi nie zwracam i czytam dalej ;)
 
Prefix użytkownikaMarcus Clinton
Powiem tak. Nie ma filmu, który byłby idealnie nakręcony. Błędy się zdarzają, ale dobrze, że są takie, które mogą być mało widoczne. Zapewne gdybym zaczął teraz oglądać po raz kolejny wszystkie części to jakiś błąd bym zauważył. Dużo jest ich wypisanych w internecie i każdy może sobie w nie zaglądnąć. Jednak mi się dobrze ogląda filmy, gdy nie wiem w jakim momencie scenarzyści popełnili błąd. Wtedy śpię lepiej i nie gwałcę głowy spoilerami z filmwebu xD
Po prostu Marcin


images82.fotosik.pl/1011/7aa87cb1da994ba8med.jpg


Takie cudo dostałem <3


i.imgur.com/0u16lZe.png



imageshack.com/a/img923/4417/HkXkFm.gif



Takie miłe słowa mnie spotkały Love


i.imgur.com/QrjCRNM.png


Mój ranking najcudowniejszych nóg!


1. Edyta!

images92.fotosik.pl/319/9827bac25b48a187med.jpg

2. Livka!
Tu cenzura zdjęcia


3. Scarlett!

images90.fotosik.pl/319/42d14ae8e08607d7med.jpg
https://zapodaj.n...83bd62.jpg

Ogłaszam wszem i wobec, iż GiHP to moja siostra bliźniaczka. Dedykuję jej tego gifa Edki, bo mi się podoba i jej też musi się spodobać
Love
imageshack.com/a/img922/6528/dy1EEC.gif

Edyta <3 Moja motywatorka!
imageshack.com/a/img924/2810/KzL3IE.gif

United <3
imageshack.com/a/img923/9488/ketnkt.gif

Śląsk!
imageshack.com/a/img921/3372/6I8rgn.gif


You laugh at me because I'm different, I laugh at you because you're all the same.


imageshack.com/a/img924/953/bciSei.gif


"Śmierć będzie ostatnim
wrogiem, jaki będzie pokonany"


imageshack.com/a/img923/8085/HrtRvj.gif


imagizer.imageshack.us/v2/xq90/921/HZ1lIM.jpg


"Każdy ma fanów, ale ja mam najlepszych fanów, ja to wiem. Tak się stało, że moja muzyka odnalazła najpiękniejsze, najfajniejsze, najbardziej szlachetne i wartościowe serca. "
-
Edyta Górniak
 
Prefix użytkownikaania919
Ale jeden błąd tak mi się raził w oczy, że nie mogę. W pierwszej części Harry mówi do węża normalnym językiem, a w drugiej jak otwiera Komnatą to już jest Hasa Hasza, czy jakoś tak, po wężoustnemu. Wąż z zoo raczej nie znał Brytyjskiego, prawda?

No bo na początku Harry sobie nie zdaje sprawy, że mówi w języku wężów. Czytelnicy (widzowie) też póki co mają jeszcze tego nie wiedzieć, więc nie można było tak zrobić, że Harry mówi po wężoustnemu. Natomiast w komnacie tajemnic Harry już celowo mówi w tamtym języku i widz też ma o tym wiedzieć więc zostało to zaznaczone. Według mnie to jest dobrze zrobione.
Kto ma olej w głowie, temu dość po słowie.

W Ravenclawie tylko ci,
których umysł pięknem lśni.


www.harry-potter.net.pl/images/articles/misgal2020.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/mistrzgaleriiania.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/artykul.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/ania.png


i.imgur.com/ZSNVgbV.png
 
Prefix użytkownikaShanti Black
Oglądając filmy nie przypatruję się błędom, chyba że są oczywiste, jak np zmiana ubrania czy miejsca postaci. Uważam jednak, że błędy są rzeczą ludzką no i mogą się zdarzyć w każdej produkcji.
W Harrym Potterze, którego oglądałam już pierdyliard razy dopatrzyłam się błędów, o wielu też słyszałam z filmików ja youtube. I powiem, że okej, są niedociągnięcia, ale film nadal jest magiczny :D
www.harry-potter.net.pl/images/articles/shantiwielkawojanff.jpg


www.harry-potter.net.pl/images/articles/shanti.png


W Hogwarcie Cynthia Lynwood. Nikt ważny, ale lubi przypały, prefekt Hogwartu.
Na stronie:
- prefekt Gryffindoru (14 edycja; 27.07.2015 - 11.11.2015)
- przewodnicząca Karczmy pod Parchatym Trollem (31.08.2015 - 21.11.2015)
- Redaktor Naczelna Proroka Niecodziennego (Wydanie 4 - Halloween), (Wydanie 5 - Nowy Rok, (Wydanie 15 Walentynki), (Wydanie 16 (Huncwoci))
- Prefekt Hogwartu (27.08.2017-)


www.harry-potter.net.pl/images/articles/shant.jpg


Bo mogę Cwaniak
i.imgur.com/N9bzzWn.png

Sim Shanti w wykonaniu EmilyWright Love
i.imgur.com/MbrWM9r.jpg


Magiczna siódemka
i.imgur.com/GRVPG1y.png

Magiczna siódemka part II
i.imgur.com/M0pcH5X.png


Ciekawa liczba punkcików
i.imgur.com/p9aV7MW.pngi.imgur.com/JTHiWfJ.png
 
fanatyk12
jest ich trochę ale nie tylko w harrym są błędy;) i tak kochaaam te filmy:)
 
Prefix użytkownikaOvasan
Mnie w filmach denerwuje chyba tylko zmiana istotnych szczegółów, które były w ksiażce i zmiana zakończeń. Jednym z takich rzeczy jest moment gdy bohaterowie ida po horkruska ukrytego w banku gringota i tam mnoza się na nich kosztowności, w książce one ich jeszcze parzyły i musiało to wylądać okropnie fajnie ale no cenzura dla dzieci :(. I zakończenie ostatniej Insygni śmierci, ale nie będę spojlerowac.
Ahoy :)
 

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum:
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Theme by Andrzejster
Copyright © 2006-2015 by Harry-Potter.net.pl
All rights reserved.
Wygenerowano w sekund: 0.21