Harry Potter i Kamień Filozoficzny - książka

Witaj!

Drogi Gościu, witaj na stronie w całości poświęconej pierwszej części przygód młodego czarodzieja. Znajdziesz tutaj wiele przydatnych informacji dotyczących książki, filmu oraz gry, a także informacje o autorce oraz całym magicznym świecie przedstawionym w Harrym Potterze.

Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Pierwsza część przygód młodego czarodzieja, początek wspaniałej historii Chłopca, który przeżył, brama do świata magii... Bestseller na skalę światową, który niewątpliwie należy do kanonu literatury fantastycznej i przygodowej. Potteromaniacy są prawie wszędzie, a "Harry Potter" gości na półkach zarówno dorosłych, jak i dzieci. Cała saga jest ogromnym sukcesem brytyjskiej pisarki, a jej pierworodne "dziecko" stało się fenomenem, który pociągnął za sobą kolejne, znakomite części.

"Harry Potter i Kamień Filozoficzny" opowiada o przygodach pewnego chłopca w świecie magii. Główny bohater to sierota, podrzucony pod dom państwa Dursley'ów, "worek treningowy" kuzyna i popychadło. Pewnego dnia jego życie się zmienia. Sowy przynoszą listy zaadresowane właśnie do niego, jednak, jego opiekunowie chcąc wykorzenić z chłopca magię nie pozwalają mu ich czytać.


W końcu Harry'ego odwiedza Hagrid, który opowiada mu całą prawdę i pokazuje odrobinę magicznego świata. Młody czarodziej wyrusza do Hogwartu, szkoły dla dzieciaków z magicznymi zdolnościami. W drodze do "ucieleśnienia marzeń" poznaje przyjaciół: Rona Weasley'a i Hermionę Granger. Cała trójka trafia do Gryffindoru.

Eliksiry, zaklęcia czy transmutacja to niejedyne przedmioty z jakimi zmagają się uczniowie. Trio Gryfonów ma talent do pakowania się kłopoty. Trolle, smoki i trójgłowe psy to tylko niektóre z "atrakcji" jakie napotykają na swojej drodze. Hogwart kryje tajemnicę - Kamień Filozofów. Snując podejrzenia wokół jednego z profesorów Harry, Ron i Hermiona postanawiają wyruszyć, aby odgrodzić mu drogę do magicznego skarbu. Pokonują wszelkie przeszkody, a w ostatniej chwili, Chłopcu, który przeżył udaje się ochronić magiczny skarb.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do zapoznania się ze stroną!

O autorce

J.K. Rowling

Joanne Kathleen Rowling,
a właściwie Joanne Murray - brytyjska pisarka, z wykształcenia filolog klasyczny. Jo od zawsze interesowała się literaturą i zdarzało jej się coś "naskrobać".

Polecane artykuły

Tytuł Autor
Zwierciadło Ain Eingarp
Magiczne przedmioty
23.01.2014 22:13
dodał Prefix uytkownikaAnciol
Peleryna Niewidka
Magiczne przedmioty
10.07.2012 12:16
dodał Prefix uytkownikakkinga123
Centaury
Archiwum
12.06.2009 23:26
dodał smoczek
Centaury
Stworzenia
23.10.2013 00:00
dodał Prefix uytkownikaAnciol