Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Instagram
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Praktykant w Ministerstwie Magii
08.12.2021 17:16
Teoretycznie też im mniej obywatele będą zarabiać tym szybciej zatrzyma się inflację (za 2 tygodnie egzamin z makroekonomii, jestem na bieżąco xD). Ale czemu w ogóle do inflacji dopuszczono...

Wielki Mag
08.12.2021 17:10
z tego, co ja wiem, to właśnie podniesienie stop procentowych ma zapobiec wzrostowi inflacji. ale to nie jest takie proste, bo nie jest łatwo zachęcić ludzi do oszczędzania

Redaktorka Naczelna
08.12.2021 17:08
Freeze

Świetny czarodziej
08.12.2021 17:01
I ja płakałem w 2011 jak kupowałem Argaman Moshica za jakieś ~50$ w mp3 xD xD xD xD

w sumie to tanio było xD xD xD

Świetny czarodziej
08.12.2021 16:59
ogłosili już i _chyba_ będzie kolejna soon.

Z tym że ja się irytuję bo znowu złotówkę szlag trafi.

dzie te czasu że 1USD/2.90PLN ;_;

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Posiada 59638 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 56706 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 46736 punktów.

4) Prefix użytkownikaSam Quest

Posiada 44138 punktów.

5) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 43981 punktów.

6) Prefix użytkownikaania919

Posiada 38369 punktów.

7) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 36638 punktów.

8) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 34114 punktów.

9) Prefix użytkownikaWioletta

Posiada 32797 punktów.

10) Prefix użytkownikaKlaudia Lind

Posiada 31892 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Pogadajmy o Ślizgonach
Prefix użytkownikaNarcissa
Ann Mia był Glizdogon który popierał Voldemorta i mu służył, nie ważne z jakich pobudek był zły do szpiku kości. I następny kretyn Gryff kochany James Potter ^^
Boże przez te wasze avatary czasami się myle kto pisze, zawsze rozpoznawałam użytkowników po avatarach.

Fuerte a Andromeda była gnidą?Wydaje mi się, że nie była po stronie dobra, wyszła za mugola.
Edytowane przez Prefix użytkownikaNarcissa dnia 21.08.2013 23:02
Od cnót Gryfonów kretynizmu Puchonów i wiedzy-o-własnej-wszechwiedzy Krukonów chroń nas Slytherinie

i44.tinypic.com/ivyb7c.gif

Prefix użytkownikafuerte
Pewnie się trafiali, ja nie twierdzę, że nie : D. I napisałam, że wszyscy kretyni nie trafiali do Slytherinu. Zwłaszcza, że Ślizgoni też nie byli głupkami. Po prostu tam było najwięcej uczniów o poglądach, do których większości ludzi jednak jest daleko. Ja bym za żadne skarby nie chciała tam trafić, bo bym się z tymi ludźmi pozabijała. Poza tym, to zupełnie nie moja bajka, nie moje spojrzenie na świat. Żaden dom nie jest idealny, ale Slytherin mi wyjątkowo nie pasuje, bo z bohaterów nam znanych z książki, oprócz Slughorna, wszyscy byli, moim zdaniem, gnidami.
zapodaj.net/images/d147bde5b4314.png

media.giphy.com/media/WS6ABEVwTwWew89CHo/giphy.gif

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzab2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najart2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladrym2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnewsfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladcarymowfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzabawniejfuer.jpg

http://lastfm.pl/user/justyskag
Prefix użytkownikaAnciol
Ja sama nie wiem. Szczerze to tam chyba ma w moim sercu 3 miejsce. Nie wiem czemu ale lepiej by mi było chyba tam niż z puchonami. Pomijając Cedrika po prostu ich nie lubię. Drażnią mnie wszystkim jezyk A bardzo jestem ciekawa czy nasi ślizogoni czują się nimi pełną gębą. Uważacie, że serio tam pasujecie? Czy faktycznie byscie się tam odnalezli ? Biorąc nawet pod uwagę wszystko to co zostało wymienione, czystość krwi, fascynacja zakazanym, złym. władza i pieniądze. To wasze klimaty? Czy wszyscy uważacie się raczej za takie ,,zaradne wyjątki". ?
Jeg elsker Seferyn fordi han også elsker norsk ^^ <3

Wiersz autorstwa łośka <3

Anciolu, piękny i wspaniały,
kimże ja przy Tobie jestem,
taki niedojrzały...
Spójrz w oczy me,
jak lekki wiatr,
pieszczą Cię.
Odpowiedz na to pytanie,
czy życie razem nam dane?
Oddaj mnie rentę swę*,
a szepnę Ci do ucha,
Kocham Cię!

*rentę swę - użyte tu celowo

,,Twój artykuł został odrzucony przez administratora Sann dnia 22.01.2014 16:43.
Powód odrzucenia: Nie będę tego sprawdzać. I ch*j! ;D"

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/wladca_rymow.png

www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/wladca_rymow.png

Prefix użytkownikaAlette
To nie jest wcale prawda. Slughorn był przecież ślizgonem i opiekunem tego domu! A był to człowiek bardzo sympatyczny!

On był postacią bardzo sympatyczną, ale to nie zmienia faktu, że również miał w sobie sporo negatywnych, ślizgońskicvh cech - lubił otaczać się tylko osobami, które coś znaczą. Ignorował tych, którzy nie byli wyjątkowi albo po prostu nie mieli znajomości. Wystarczy spojrzeć na jego zachowanie wobec Rona, którego ignorował w dość nieprzyjemny sposób.

Przecież nawet z rozmów w pokoju wspólnym czy dormitorium można podzielić ludzi wg poglądów i zawsze będą tworzyły się dwa obozy o przeciwnych poglądach.

Nie sądzę, by w pokoju wspólnym Slytha ktoś powiedział, że nie ma nic do Pottera, a w sumie przyłączy się do Zakony Feniksa, bo Voldemort to dupek. Nie zapominajmy, że podczas bitwy o Hogwart nikt z tego domu nie został w szkole.

Myślę, że Tiara nie tyle patrzyła na cechy w chwili obecnej, ale jakby wiedziała, że gdzieś w głębi drzemią jakieś wartości, które można wydobyć przy sprzyjających okolicznościach

Dla mnie to idiotyzm, bo jakim cudem mogła wiedzieć? Przecież człowieka kształtuje cały zespół okoliczności, łącznie z otoczeniem. Oczywiście, że mogła przewidzieć, że Neville będzie dzielny - jak po 7 latach w towarzystwie osób ceniących męstwo, mógłby być tchórzem?

Ja to rozumiem! Myslicie, ze czemu tak płakała ? Ale do tego tez trzeba moim zdaniem dorosnąć trochę. Dziewczyna była zakochana w kimś kto umarł i zaczął jej się podobać ktoś inny. To są ogromne wyrzuty sumienia i ból. Uczucie jak zdrada. Nie ma w tym nic fałszywego.

A dla mnie jej zachowanie było trochę irytujące. Nikt nie ma nic do tego, że ona czuła się źle i gdzieś tam sobie płakała. Ale ona rozmawiała z Harrym i sama szukała sobie powodu do płaczu. Poza tym to takie zwalanie swojego cierpienia na osoby postronnie - mi jest źle, to tobie też ma być źle.

To, że ktoś ma inne poglądy niż Ty nie znaczy, że są złe. Nie znacie wesołych rasistów? Sympatycznych homofobów?

Nie żartuj sobie. Jeśli rozmawiasz z kimś, kto wyraża się z nienawiścią do innych ludzi, nawet z pogardą, to jesteś w stanie z nim obcować? Ja nie. Rozumiem brak jakiejś mega akceptacji dla homoseksualistów, ale wyrażanie się o nich z obrzydzeniem świadczy dla mnie o ciasnym umyśle. Ślizgoni mieli właśnie taki ciasny umysł, bo każdy przejaw inności był dla nich zły.

A tu przedstawiliście jak by bogactwo było ważne dla Slyth, tak na prawdę wiemy tylko, że Malfoyowie mieli pieniądze.

To, że dla kogoś jest ważne bogactwo, nie znaczy, że jest bogaty.

I następny kretyn Gryff kochany James Potter ^^

A ja teraz żądam wyjaśnienia, dlaczego porównujesz Jamesa do Glizdogona czy Śmierciożerców. W innym wypadku uznam to za największą bzdurę na tej stronie. W ogóle skąd to zdanie, kompletnie tego nie rozumiem.
web.archive.org/web/20170527063436im_/http://i61.tinypic.com/n1qk3n.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najfanfick2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najffalette.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/fanfick.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_fanficka.png
www.harry-potter.net.pl/images/najsympatyczniejszy_uytkownik.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_ff.png

66.media.tumblr.com/df7ff26a042721958add2f4d66811db3/tumblr_oc3zx5Nkcc1toyrsho3_1280.jpg

Kazui <3

78.media.tumblr.com/67e397cafbea681870d2cef222f21aa0/tumblr_os4igq7Fwu1s8gfjqo1_500.gif

W zasadzie lepiej tkwić w słodkiej niewiedzy. Umiejętność braku myślenia i brak odczuwania tego braku, w połączeniu z brakiem myślenia o myśleniu i przekonaniem, że się wszystko dobrze przemyślało jest darem, który posiadają tylko wybrani. Im więcej wiesz, tym mniej rozumiesz, więc w zasadzie lepiej nic nie wiedzieć i mieć święty spokój.

Dziękuję Wilenie za cudowny wiersz o moich Rycerzykach <3

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami
Żył sobie Racław z rycerzykami.
Wielu ich tam było, innej maści każdy,
Jednak każdy spośród nich był bardzo odważny,
Choć nie tak jak Racław - mąż najlepszy w świecie,
Rozpalający serce niemal każdej kobiecie,
Lecz kochając jedną, tę spoza Lagary,
Którą owładnęły miłości jego czary
I wyczekuje tylko kiedy się zobaczą...
Ale koniec historii! Nie za to mi płacą.
Wracając do Lagary, żyła tam Liliana,
Która, chociaż nieporadnością owiana
I znana w otoczeniu z niechęci do koni,
Nie bała się prawie dzierżyć w ręku broni.
Gdy tylko nadszedł rozkaz, wskoczyła na konia.
Mając u swego boku Gaję, Aarona,
Fomę i Milana, a przed sobą zadanie,
Ruszyła, nie bacząc, czy coś jej się stanie.
Jednak Racława niestety przy nich nie było,
A szkoda, bo to by się lepiej skończyło.
Zamiast niego, Nadar przewodził tej grupie
I chociaż zdawało się, że ma wszystko w dupie,
Doprowadził ich całych do kapitana,
Nie mającego nic z Narnią wspólnego - Kasjana,
Który miał przy sobie ogiera wspaniałego,
Nawet dla stajennych nieprzyjemnego,
Z piękną grzywą i gracją, jakiej więcej miało
Jedynie zgrabne, Racławowe ciało...

Co było z Aaronem? Z ostrzem w jego dłoni?
I Lilianą? Jak z jej podejściem do koni?
Co z zaciętą Gają? Co z nadętym Milanem?
Potwornym ogierem wraz z jego panem?
Co z Fomą? Jak żyje? I jak jego rany?
Kiedy tego wszystkiego dowiedzieć się mamy?

Gdy tylko na Alette wielka wena spłynie.
Może nigdy, może jutro, może w czarnej godzinie,
Byle, jak to nastąpi, napisała wreszcie
O Racławie i jego kochanej niewieście.

Authors act like they are sorry for killing characters but really they are like this...

33.media.tumblr.com/1c33d4f027d1b0dfece36f03d8cab05f/tumblr_inline_nnkxxyKWKP1sr52q2_500.gif

31.media.tumblr.com/c5f304c7b0c89ee52e80a0a90f79fd7e/tumblr_inline_nnkxz1zV0v1sr52q2_500.gif

33.media.tumblr.com/9c3599c6a8d5caa85da97df2b4273732/tumblr_inline_nnkxz3S5OW1sr52q2_500.gif

Lista ficków, które przeczytałam i polecam

Miniaturki
"Nieszczęśliwa historia" ulki_black_potter
"Czterdzieści pięć" Barloma
"Pierwsza ofiara" Katherine_Pierce
"Przemyślenia" Wileny Romus
Przyjaciołom, których już nie ma Fuerte
"Zazdrość według Hermiony Weasley" Sam Quest
"Glizdogon" Nieoryginalnej
"Las mnie wzywa" Klaudek884
"***" Zirael

Serie
"Trudny wybór" Penelope
"Jako w piekle, tak i na ziemi" Christiny
"Proszę, powiedz moje imię" Only Dream
"Między wierszami" Fuerte

Drabble
"Znalezisko" Ann
"Miłość" Wioletty
"Bogini" ulki_black_potter

Poezja
"Feniks" Wileny Romus
"Na chwałę! Na honor!" Ann
"Zwariował!" Wileny Romus
"Wspaniały i Starożytny Hymn Rodu Black" Ann

38.media.tumblr.com/e7acb5a8e16d00b85b5d13f0579b1044/tumblr_inline_n8vl57qwvD1r1mylc.png

"Niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która od razu trafia do jego serca. Owe pierwsze obrazy, echa słów, choć wydają się pozostawać gdzieś daleko za nami, towarzyszą nam przez całe życie i wznoszą w pamięci pałac, do którego, wcześniej czy później... i nie ważne, ile w tym czasie przeczytaliśmy książek, ile nowych światów odkryliśmy, ile się nauczyliśmy i ile zdążyliśmy zapomnieć... wrócimy." Carlos Ruiz Zafon

49.media.tumblr.com/06faed4d6c3be0fab9fbd74bd1023201/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o4_500.gif

Oglądam chińskie bajki, czytam romanse a ciasto najbardziej lubię surowe. Pozdrawiam wszystkich, których karmiłam, a szczególnie tych, którzy z tego powodu cierpieli. Lubię gotować dla Gne, której wszystko smakuje i Ciemka, któremu śmierdzą (gotowane!) jajka. Piję herbatę koło kibla z Ang, o miłości rozmawiam z Pene, śpię na podłodze Ulki albo na kolanach Christiny. W moim sercu zawsze jest miejsce dla tych, z którymi obieram ziemniaki.

Pozdrawiam mistrza otwierania zamków Sam i specjalistę od łowienia smerfów Katherine
... a kiełbasa to najbardziej smakuje mi u Pauli love

68.media.tumblr.com/f0cb94d96489a7af17c663e1007e68fd/tumblr_ornxp7GtDG1sccmwvo1_1280.jpg

Mówimy źle o ślizgonach, że się z kogoś wyśmiewali, że jest biedniejszy mniej uzdolniony czy coś. A co robił James? Bogaty rozpieszczony jedynak, który uwielbiał poklask ( Glizdogon go tak podziwiał, że w majty by narobił ) wyśmiewał się ze Snape bo co był biedny, trochę mniej urodziwy? A te jego "niewinne" żarty był robionę pod publikę. Teraz zaczniesz go bronić, wiem o tym, ale taka jest prawda.

To co zrobił dla przyjeciela jest ważne i godne podziwku, ale i tak w moich oczach pozostanie dupkiem. Takie mam zdanie.
Od cnót Gryfonów kretynizmu Puchonów i wiedzy-o-własnej-wszechwiedzy Krukonów chroń nas Slytherinie

Prefix użytkownikafuerte
Fakt, James w szkole też był niesamowitym dupkiem, z tym się zgodzę. Ale to w żaden sposób nie zmienia tego, że większość Ślizgonów też była paskudna (chodzi mi o wszystkie cechy wymienione wcześniej, nie chce mi się setny raz wymieniać).
W innych domach też były osoby o okropnym charakterze, które się wywyższały, wyśmiewały innych, gnębiły ludzi, których uważały za gorszych od siebie. Ale to nadal nie zmienia faktu, że Slytherin to była prawdziwa wylęgarnia dupków. Właściwie dla mnie synonimem słowa Ślizgon jest dupek.

Prefix użytkownikaAlette
Nie masz wyłączności na prawdę, więc nie decyduj jaka ona jest lub nie jest.

James nie wyśmiewał się z Severusa dlatego, że był biedny. Nie dotyczyło to też tak naprawdę jego urody. Snape po prostu był nieprzyjemny. Miał beznadziejne poglądy i kumplował się z beznadziejnymi ludźmi. Nie bronię tych głupot, które James robił, ale tak naprawdę - było w tym coś wyjątkowego?
W "harrych" czasach też się non stop wszyscy pojedynkowali i niejednokrotnie kończyło się to dla osób postronnych krzywdą (chociażby zęby Hermiony). Oczywiście James robił źle. Ale wyrósł z tego. Stał się dobrym człowiekiem, o poprawnie wykształconych ideałach. Oddał życie za rodzinę, walczył za przyjaciół, opowiedział się po dobrej stronie. Dalej nie rozumiem, jak można go porównać do Śmierciożerców.
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najffalette.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/fanfick.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_fanficka.png

66.media.tumblr.com/df7ff26a042721958add2f4d66811db3/tumblr_oc3zx5Nkcc1toyrsho3_1280.jpg

Kazui <3

78.media.tumblr.com/67e397cafbea681870d2cef222f21aa0/tumblr_os4igq7Fwu1s8gfjqo1_500.gif

W zasadzie lepiej tkwić w słodkiej niewiedzy. Umiejętność braku myślenia i brak odczuwania tego braku, w połączeniu z brakiem myślenia o myśleniu i przekonaniem, że się wszystko dobrze przemyślało jest darem, który posiadają tylko wybrani. Im więcej wiesz, tym mniej rozumiesz, więc w zasadzie lepiej nic nie wiedzieć i mieć święty spokój.

Authors act like they are sorry for killing characters but really they are like this...

33.media.tumblr.com/1c33d4f027d1b0dfece36f03d8cab05f/tumblr_inline_nnkxxyKWKP1sr52q2_500.gif

31.media.tumblr.com/c5f304c7b0c89ee52e80a0a90f79fd7e/tumblr_inline_nnkxz1zV0v1sr52q2_500.gif

33.media.tumblr.com/9c3599c6a8d5caa85da97df2b4273732/tumblr_inline_nnkxz3S5OW1sr52q2_500.gif

Miniaturki
"***" Zirael

Serie
"Trudny wybór" Penelope

Drabble
"Znalezisko" Ann
"Miłość" Wioletty

Poezja
"Feniks" Wileny Romus

38.media.tumblr.com/e7acb5a8e16d00b85b5d13f0579b1044/tumblr_inline_n8vl57qwvD1r1mylc.png

"Niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która od razu trafia do jego serca. Owe pierwsze obrazy, echa słów, choć wydają się pozostawać gdzieś daleko za nami, towarzyszą nam przez całe życie i wznoszą w pamięci pałac, do którego, wcześniej czy później... i nie ważne, ile w tym czasie przeczytaliśmy książek, ile nowych światów odkryliśmy, ile się nauczyliśmy i ile zdążyliśmy zapomnieć... wrócimy." Carlos Ruiz Zafon

49.media.tumblr.com/06faed4d6c3be0fab9fbd74bd1023201/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o4_500.gif

Oglądam chińskie bajki, czytam romanse a ciasto najbardziej lubię surowe. Pozdrawiam wszystkich, których karmiłam, a szczególnie tych, którzy z tego powodu cierpieli. Lubię gotować dla Gne, której wszystko smakuje i Ciemka, któremu śmierdzą (gotowane!) jajka. Piję herbatę koło kibla z Ang, o miłości rozmawiam z Pene, śpię na podłodze Ulki albo na kolanach Christiny. W moim sercu zawsze jest miejsce dla tych, z którymi obieram ziemniaki.

Pozdrawiam mistrza otwierania zamków Sam i specjalistę od łowienia smerfów Katherine

68.media.tumblr.com/f0cb94d96489a7af17c663e1007e68fd/tumblr_ornxp7GtDG1sccmwvo1_1280.jpg

Prefix użytkownikaulka_black_potter
Boże, jakie problemy. Naprawdę Ślzgoni uważacie się za taki ślizgonowatych Ślizgonów z ksiązki? Jeśli tak to pozdro600. Nie widzę sensu bronić ludzi z Domu Węża bo to zadufane w sobie gnojki, patrzące na wszystkich jak na wstrętne robale (nie jakieś biedronki, ale taki glisty prosto z ziemi). Tak ich przedstawiła Rowling i tyle my o nich wiemy. Nie mam pojęcia dlaczego tak bardzo się z nimi utożsamiacie <smutek>

Co do Jamesa, może i był głupi, ale nie znaczy, że zły, a juz odwagi nie można mu ujmować.

Więcej nie chce mi się pisać, huehue.

i.imgur.com/AyR1kd7.png

Christian.
i.pinimg.com/originals/02/0b/07/020b0757879bbd8cc21454799bff6f55.gif

Bo liczy się to, co masz w środku.
cdn.junglecreations.com/wp/junglecms/2017/12/Christian-Bale-Resized.jpg

Ale czasami warto założyć maskę.
pa1.narvii.com/6412/37cb60531dd1e8002b7ec87c8da0ba734a67f9f3_hq.gif

"ja generalnie ten tekst klasyfikuję jako 5CMCS HE NDPSG3 - S2AB"
"zmiennokanoniczne"
"piszę fanficka ducha, że tak to ujmę, czyli takiego, którego nie ma"
"po części trudny język wynika z założeń płomień odwagi i specyfiki tekstu"

by Cantaris

Ula urzędniczka
Zarejestruje ci chomiczka
Da mu zielona kartę
I marchewki starte
<muza>

by fuer

Prefix użytkownikaAlette
Co oczywiście nie zmienia faktu, że książka nie jest bynajmniej odzwierciedleniem tego, co na stronie. U nas ślizgoni są najbardziej zintegrowaną grupą... z resztą najbardziej aktywną. Oczywiście - formalnie Ślizgoni mogliby być lepszymi ludźmi, ale tylko gdyby wyczyścić ten dom z takich osób jak Malfoy, Nott, Crabbe czy Parikson.

Kazui <3

Miniaturki
"***" Zirael

Serie
"Trudny wybór" Penelope

Drabble
"Znalezisko" Ann
"Miłość" Wioletty

Poezja
"Feniks" Wileny Romus

Ulka gdybyśmy utożsamiali się w pełni ze Slytherinem to myślę, że nie rozmawialibyśmy z nimi na tej stronie, kto jest z innego domu. A nie mamy z tym problemu, że czasami nazwiemy was kluskami to w formie żartu wy nazywacie Ślizgonów ślimaczkami i nikt się nie obraża. Myślę, że jest we mnie trochę ze ślizgona potrafię być wredna, mszczę się kiedy ktoś mi zajdzie za skórę, myślę że jestem ambitna - kończę wszystko co zaczynam i chce to zrobić jak najlepiej. Na pewno nie dołączyłabym do śmierciożerców, nie chce być pod czyimś panowaniem, ja wolałabym rządzić.
A tak naprawdę lubię te rzłąr1; stronę, zawsze lubiłam wydaje mi się o wiele ciekawsza. Tak już mam.

Angelina Johnson
No to może tak z innej strony, Ulka mnie natchnęła.
Jak pierwszy raz czytałam HP, byłam najbardziej za Gryffindorem. Wiecie, jak to dzieci, główny bohater, uosobienie dobroci jest w tym domu, cudowny, supermądry Dumbledore również w nim był i tak dalej. No i kochałam sie w Ronie, tak poza tematem ;DD
Slytherin został przedstawiony jako przeciwieństwo Gryffindoru. Jak białe-czarne. Mieli być tam nieprzyjemni ludzie, którzy w przyszłości zostaną złymi ludźmi, złodziejami, mordercami i tak dalej. Jednak tak na logikę, po co w takim razie mieli być w ogóle przyjmowani do Hogwartu? Po co Hogwart miałby zrzeszać w jednym Domu dzieci szumowin, którzy również wyrosną na szumowiny? Tym bardziej, że szkoła jako szkoła jakoś nie starała się te dzieci wyprostować, przynajmniej ja jakoś tego w HP nie wyłapałam.
A więc owszem, nie podoba mi się idea bycia dupkiem, nie zaprzyjaźniłabym się raczej z Parkinson, Flintem. Draco może bym znosiła, bo znam kogoś podobnego, ale raczej też na dłuższą metę miałabym go dość. O tych bezmózgach jego nie wspomnę. Ale, ale. Sama idea Domu, idea, nie to co potem stworzyła z niej Rowling, mi się podoba. Chciałabym być w Domu, gdzie cenią sobie ambicje i wysokie cele. Gdzie spotkam druhów gotowych na wiele. Podobają mi się takie cechy jak spryt (w pozytywnym znaczeniu) i zaradność. Jedynym minusem jest tutaj ta nieszczęsna czystość krwi, bo po prostu nie lubię takiego generalizowania i rasizmu ogólnie. Ale gdybym posiada wszystkie inne cechy, nie musiałabym być "czystej krwi" ani nie musiałabym się szczycić "czystą krwią", prawda? Więc patrząc od tej strony, ten Dom mnie zachęca.
Jednak to jak potem rozwinęła go z nim Rowling już nie.

Pamiętaj chemiku młody, komentuj ficki lub zmień się w odchody
made by Mikasa, Butelka 31.07.2020r.

image.spreadshirtmedia.net/image-server/v1/mp/designs/143618396,width=178,height=178,version=1077033415/chemia-milosci.png

s5.ifotos.pl/img/batpng_aewxhsq.png

img.joemonster.org/i/2018/01/mowiace_02.jpg

img.joemonster.org/i/2014/05/slodkiezdjecia_19.jpg

Slytherin! Sss..

Nigdy nie pozwoliłem aby szkoła przeszkadzała mi w edukacji.
Zawsze miałam szczęście. I znów będę je mieć.

Krew na twoich rękach, Falka,
Krew na twej sukience
Płoń, płoń, Falka, za twe zbrodnie
Spłoń i skonaj w męce!

Trochę wstyd, ale cóż, zasłużyłam ;D
www.harry-potter.net.pl/images/articles/admlen20202.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najadminang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/redaktorang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/autorartang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wydanieprorokaroku.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/admin_naj.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_naj_pomocny_adm.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_admin_naj.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najbardziej_pomocny_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_komentator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najmilszy_administrator.png

www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najbardziej_pomocny_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najlepszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najmilszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/autor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najlepszy_komentator.png

Prefix użytkownikafuerte
Idea, jak się ją przedstawia samą - oprócz czystej krwi właśnie - nie jest niczym rażącym, to prawda. Bo w ambicji i sprycie nic złego nie widzę. Ale właśnie, Rowling umieściła w tym domu uczniów, którzy pochodzili z pradawnych rodów czarodziejów, w których członkowie rodzin opowiadali się za Voldemortem, albo dołączali do jego szeregów. I nie sądzę, żeby sam dom nagle budził w tych dzieciakach negatywne cechy, chociaż na pewno wielu uczniów pod wpływem swoich współdomowników zmieniało poglądy. Mam wrażenie, że oni sami przez to, że wcześniej do Slytherinu należał ojciec, dziadek, czy parababka, którzy na dokładkę byli zwolennikami czarnej magii, tworzyli przez stulecia taką opinię domu.

Pamiętacie chyba, jak w pierwszym tomie Malfoy i jego kumple wypowiadają się z lubością o domu Salazara, kiedy inne dzieci - które później trafiły np. do Hufflepuffu czy Gryffindoru - wyraźnie zaznaczają, że zrobiłyby wszystko, żeby się w Slytherinie nie znaleźć.

Także trochę nie rozumiem wybielania Domu Węża, bo jego wychowankowie pracowali na swoją opinię odkąd powstał Hogwart i mówienie, że w innych domach też były gnidy jest stwierdzeniem prawdziwym, ale właściwie niczego nie zmienia w mojej opinii na temat Ślizgonów. Ani tego, że w tym domu szumowin nie było.

Angelina Johnson
Ale właśnie zastanawia mnie fakt wychowywania uczniów w Hogwarcie. Bo tego po prostu nie było. Nie zapominajmy, że to nie była taka szkoła, do jakiej my chodziliśmy. Tam się po prostu mieszkało. Coś jak osiedle akademickie wraz z katedrą w jednym zamku. I owszem, były zasady, by po 22 nie wychodzić z PW, ale czy coś poza tym? Oni tak naprawdę mogli sobie robić co chcieli, a to były tylko dzieci. I takie dzieci szumowin nadal mogły w sobie swobodnie rozwijać te negatywne cechy wpajane przez swoją rodzinę i szkołę to nie obchodziło. A to były 11- letnie dzieci, które jedynie nie mogły po 22 wałęsać się po Zamku. Śmieszne trochę dla mnie.

Ja, wiedząc że w Slytherinie kłębi się multum takich dzieci, organizowałabym jakieś godziny wychowawcze (które są w normalnych polskich szkołach nawet, a tam dzieci przesiadują maks 8-9 godzin dziennie) w których wyjaśniałabym im w spokojny sposób bez nacisku, że nie do końca jest tak, jak mówiło się u nich w domu. Oczywiście bez tekstów typu mamusia nie miała racji. Albo cokolwiek co by się przydało w takim przypadku.
Edytowane przez Angelina Johnson dnia 22.08.2013 19:03

Pamiętaj chemiku młody, komentuj ficki lub zmień się w odchody
made by Mikasa, Butelka 31.07.2020r.

image.spreadshirtmedia.net/image-server/v1/mp/designs/143618396,width=178,height=178,version=1077033415/chemia-milosci.png

s5.ifotos.pl/img/batpng_aewxhsq.png

img.joemonster.org/i/2018/01/mowiace_02.jpg

img.joemonster.org/i/2014/05/slodkiezdjecia_19.jpg

Slytherin! Sss..

Nigdy nie pozwoliłem aby szkoła przeszkadzała mi w edukacji.
Zawsze miałam szczęście. I znów będę je mieć.

Krew na twoich rękach, Falka,
Krew na twej sukience
Płoń, płoń, Falka, za twe zbrodnie
Spłoń i skonaj w męce!

Trochę wstyd, ale cóż, zasłużyłam ;D
www.harry-potter.net.pl/images/articles/admlen20202.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najadminang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/redaktorang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/autorartang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wydanieprorokaroku.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/admin_naj.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_naj_pomocny_adm.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_admin_naj.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najbardziej_pomocny_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_komentator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najmilszy_administrator.png

www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najbardziej_pomocny_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najlepszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najmilszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/autor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najlepszy_komentator.png

Wszyscy mówicie o Voldemorcie, ale on nie zawsze istniał. Nie wiem czy dziadek Draco popierał Voldemorta robił to tylko jego syn. Tak samo może być z innymi, znamy ojców a potem synów. A wcześniej?Skąd wiesz, że ojciec Narcyzy i Bellatrix, popierał działalność Voldka, idee mogły mu się podobać ale nie czyny. A czy matka Zabiniego była za tym by jej syn był śmierciożercą?

Prefix użytkownikaAlette
To teraz mamy szukać na zasadzie - być może istniał ktoś, kto nie był taki jak wszyscy w książce? Toż to bez sensu.
Rodzice Syriusza Voldemorta popierali. Raczej wątpię, by nie dotyczyło to ich rodzeństwa.

A matka Zabiniego to nie ta, co zabijała swoich mężów? xD

Kazui <3

Miniaturki
"***" Zirael

Serie
"Trudny wybór" Penelope

Drabble
"Znalezisko" Ann
"Miłość" Wioletty

Poezja
"Feniks" Wileny Romus

Narcissa napisał(a):

Wszyscy mówicie o Voldemorcie, ale on nie zawsze istniał. Nie wiem czy dziadek Draco popierał Voldemorta robił to tylko jego syn. Tak samo może być z innymi, znamy ojców a potem synów. A wcześniej?Skąd wiesz, że ojciec Narcyzy i Bellatrix, popierał działalność Voldka, idee mogły mu się podobać ale nie czyny. A czy matka Zabiniego była za tym by jej syn był śmierciożercą?

Dziadek Draco był jeszcze większym chu... idiotą niż Draco i Lucjusz. Chyba w Baśniach Barda Beedla czytałam o nim. Jakiś przypis Dumbledore'a w związku z osobą pana Malfoya. Zacytowałabym Ci, ale moja siostra zgubiła gdzieś Baśnie:<

i.imgur.com/AyR1kd7.png

Christian.

"zmiennokanoniczne"

by Cantaris

Ula urzędniczka
Zarejestruje ci chomiczka
Da mu zielona kartę
I marchewki starte
<muza>

by fuer

Prefix użytkownikaAnciol
Dziadek Draco był jeszcze większym chu... idiotą niż Draco i Lucjusz. Chyba w Baśniach Barda Beedla czytałam o nim. Jakiś przypis Dumbledore'a w związku z osobą pana Malfoya. Zacytowałabym Ci, ale moja siostra zgubiła gdzieś Baśnie:<

Faktycznie! Święte słowa! tez o tym czytałam w Baśniach!

,,Wpływowi czarodzieje tamtych czasów, tacy jak Brutus Malfoy, wydawca ,,Walczącego Maga" [..] utrwalili stereotyp, zgodnie z którym sympatyk mugoli to prawie charłak"
Jeg elsker Seferyn fordi han også elsker norsk ^^ <3

Wiersz autorstwa łośka <3

Anciolu, piękny i wspaniały,
kimże ja przy Tobie jestem,
taki niedojrzały...
Spójrz w oczy me,
jak lekki wiatr,
pieszczą Cię.
Odpowiedz na to pytanie,
czy życie razem nam dane?
Oddaj mnie rentę swę*,
a szepnę Ci do ucha,
Kocham Cię!

*rentę swę - użyte tu celowo

,,Twój artykuł został odrzucony przez administratora Sann dnia 22.01.2014 16:43.
Powód odrzucenia: Nie będę tego sprawdzać. I ch*j! ;D"

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/wladca_rymow.png

www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/wladca_rymow.png

Prefix użytkownikaNessa Laime
Jestem do połowy Gryfonką, ale nigdy nic nie miałam do Ślizgonów. Niektórzy są naprawdę sympatyczni i mili, moja dobra koleżanka pochodzi właśnie ze Slytherinu.
fc01.deviantart.net/fs19/f/2007/226/2/f/_cloud__by_jimmyjets.giffc01.deviantart.net/fs16/f/2007/146/f/3/Jumping_love_by_iTop_edition.gif fc01.deviantart.net/fs19/f/2007/226/2/f/_cloud__by_jimmyjets.gif

www.emeryci-sg.org.pl/wazne_sprawy/images/klepsydra_kreska.png

Kto ma olej w głowie, temu dość po słowie.

W Ravenclawie tylko ci,
których umysł pięknem lśni.

i42.tinypic.com/2dhicyf_th.jpg

hogsmeade.pl/images/hat/ravenclawf.gif

Harry jest jak... na przykład czekolada. Jeśli spróbowało się czekolady, nigdy się nie zapomina jej smaku. Tak samo z Harrym. Nigdy się nie zapomni magii, która z niego płynie, magii, która cię zaczarowała. ~ania potter

- Ginny, nie nazywaj Rona palantem, nie jesteś kapitanem drużyny...
- No wiesz, tak często sam nazywałeś go palantem, że chciałam cię wyręczyć.

Kto ci podbił oko, Granger? Chcę mu posłać kwiaty.

Irytek odleciał rechocząc i wrzeszcząc:
- Pottuś kocha Pomuluną!
- To miłe, że nikomu o tym nie powiesz - mruknął Harry.

- Tak, Quirrell to był świetny nauczyciel -powiedział głośno Harry. - Miał tylko jedna wadę: z tylu głowy wystawał mu Lord Voldemort.

- Granger, odejmuję Gryffindorowi pięć punktów za chamskie wyrażanie się o naszej nowej dyrektor... Macmillan też pięć, bo mi się sprzeciwiasz... Potter pięć, bo cię nie lubię... Weasley, koszulka ci wyłazi za to też pięć punktów...

Dajcie mi znać, jak już pokonacie Voldemorta, dobrze?

- Wiesz co, Weasley, to bardzo dobry pomysł - rzekł Lockhart. - Powinienem pójść przygotować się do mojej następnej lekcji.
I odszedł szybkim krokiem.
- Przygotować się do lekcji- prychnął za nim Ron. - Raczej zakręcić sobie loki.

- Nie sądzę, by to miało jakieś znaczenie- oświadczyła chłodno profesor McGonagall - chyba że za drzwiami czeka jakiś szaleniec z siekierą, żeby zamordować pierwszą osobę która wyjdzie z Wielkiej Sali.

- Później go poszukam, na pewno znajdę go gdzieś na górze, wypłakującego sobie oczy nad starymi pantoflami mojej matki albo nad czymś podobnym. Oczywiście, mógł też wczołgać się do szybu wentylacyjnego i tam zdechnąć, ale to chyba złudna nadzieja.

- Gdyby mózg był ze złota, byłbyś biedniejszy nawet od Weasleya.

- Może jest chory! - szepnął Ron z nadzieją.
- Może sam odszedł - mruknął Harry - bo znowu nie dali mu obrony przed czarną magią!
- Albo może go wylali! - zawołał Ron. - Przecież nikt go nie znosi, więc...
- A może - rozległ się lodowaty głos tuż za nimi - czeka, żeby usłyszeć, dlaczego wy dwaj nie przyjechaliście pociągiem razem z innymi.

Znasz swoją matkę, Malfoy, prawda? - powiedział Harry. - Ma minę, jakby jej ktoś podsunął łajno pod nos... Czy ona zawsze ma taki wyraz twarz, czy może tylko wtedy, kiedy ty jesteś w pobliżu?

A co będzie, jeśli machnę różdżką i nic się nie stanie?
Ja wiem? Może ją rzucisz i rąbniesz go w nos - zaproponował Ron.

- Na co oni tak się gapią? - zapytał Albus, który razem z Rose wystawił głowę przez okno przedziału.
- Nie przejmuj się - odrzekł Ron. - Na mnie. Jestem bardzo sławny.

Prefix użytkownikaMistkey250
Ślizgoni? Istne bóstwo! xD Ale na poważnie! Gryfoni! Geniusze!Idealni w każdym calu! Po prostu 0 niedokładności! Jak?! Odpowiedzmy sobie na pytanie, czy istnieje ktoś doskonały?! Nie! Każdy ma jakąś wadę! To jak się stało, że ci cudowni ucznie z domu Godryka Gryffindora ich nie posiadają? Dużo się nad tym zastanawiałem, bo... Czyżby był to błąd, który popełniła autorka? Ale nie! Wykreśliłem to od razu i naszła mi inna myśl! Harry Potter! Z jego perspektywy została pokazana historia! I żeby należał do Huffu do ten byłby doskonałym, byłby Ślizgonem, to ten dom stałby się doskonałym! A że akurat to Slytherin był domem, gdzie Harry znalazł swoich wrogów, to jednocześnie stał się domem najgorszym i okropnym! Czy wy uważacie, że Severus Snape, który całe swoje życie poświęcił temu dzieciakowi i umarł przez niego, jest tchórzem i mendą?! A przecież jest Ślizgonem!
fc07.deviantart.net/fs70/i/2012/141/0/7/slytherin_wallpaper_by_forestborn-d50nu2m.jpg

Od cnoty Gryfonów, kretynizmu Puchonów i wszechwiedzy Krukonów, chroń nas Slytherinie.

static.stuff.co.nz/1383208995/261/9349261.jpg

Always.

img1.wikia.nocookie.net/__cb20120416195457/rangersapprentice/images/2/26/Sorcerer-in-the-north-will-treaty.jpg

Jeżeli zastanawiasz się czy przegrasz, przegrasz na pewno

img3.wikia.nocookie.net/__cb20120407084202/rangersapprentice/images/2/20/Halts_peril_three.jpg

- A więc niech zwycięży lepszy - zawołał szyderczo Deparnieux, a tym razem Halt odezwał się:
- Owszem, zamierzam zwyciężyć
.

Ślizgoni śmierdzą piwnicą i na dodatek mają brzydką cerę, bo ciągle siedzą pod ziemią. Jak mniemam są też ślepi (czyt. wyżej) dlatego też łatwiej im poruszać się w ciemnościach. Nie lubię ich, och, ach. Mafoj był zły i też dlatego ich nie lubie. I Voldemort też był Ślizgonbe i też dlatego ich nie lubię. KOniec posta.

i.imgur.com/AyR1kd7.png

Christian.

"zmiennokanoniczne"

by Cantaris