Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Instagram
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Sprzedawca prac domowych
17.01.2022 23:12
Dobry wieczór hpneciątka :) jak tam? Przeżyliście poniedziałek?

Niezwyciężony mag
17.01.2022 22:32
Hopsa hopsa

Niezwyciężony mag
17.01.2022 20:49
Mi prawie zwiało korek do baku w aucie jak tankowałam, bo położyłam na dach xD

halo, regulamin
17.01.2022 17:12
No, pogoda dzisiaj nieobliczalna. Przez ten mokry śnieg zrobił się lód, prawie się wywaliłam wracając z zajęć

Pracownik departamentu
17.01.2022 17:07
Widzę,że w rodzinnym mieście zerwało kilka dachów,a rodzicom mojego chłopaka wyrwało 3 drzewa z korzeniami. Fascynująca, acz przerażająca. Chociaż przez dach mi nie naciekło, choć nie było mnie w domu

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Alette

Posiada 59641 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 56721 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 46836 punktów.

4) Prefix użytkownikaSam Quest

Posiada 44554 punktów.

5) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 43981 punktów.

6) Prefix użytkownikaania919

Posiada 38369 punktów.

7) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 36643 punktów.

8) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 34114 punktów.

9) Prefix użytkownikaWioletta

Posiada 32797 punktów.

10) Prefix użytkownikaKlaudia Lind

Posiada 32300 punktów.

Zobacz temat
Drukuj temat
Muzułmanie w krajach zachodu, czyli postępująca islamizacja.
Prefix użytkownikafuerte
Osobny temat, bo kwestia jest, moim zdaniem, na tyle szeroka, że zasługuje na własny wątek na forum.

Dużo się w ostatnim czasie słyszy o różnego rodzaju incydentach z udziałem muzułmanów; takich jak ten w Wielkiej Brytanii, czy najnowszy o zgwałconej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Norweżce - http://wyborcza.p...ienia.html.

Po licznych dyskusjach w sb, nasuwa się pytanie, czy muzułmanie naprawdę stanowią niebezpieczeństwo dla krajów świeckich lub takich, gdzie religią dominującą nie jest islam? Co państwa powinny zrobić, aby zapobiec kolejnym incydentom? Czy dobrym rozwiązaniem jest zakaz przekraczania granicy przez muzułmanów, czy zakaz praktykowania islamu?

Jestem ciekawa, co o tym wszystkim myślicie i zachęcam do wypowiadania się!

zapodaj.net/images/d147bde5b4314.png

media.giphy.com/media/WS6ABEVwTwWew89CHo/giphy.gif

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzab2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najart2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladrym2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnewsfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladcarymowfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzabawniejfuer.jpg

http://lastfm.pl/user/justyskag
Prefix użytkownikaNarcissa
Fuerte na mnie ten temat działa jak czerwona płachta na byka.Oni stanowią zagrożenie i to wielkie, nie mówię że wszyscy muzułmanie są źli.Nie każdy muzułmanin jest terrorystą, ale każdy terrorysta jest muzułmaninem Kraje zachodnie takie jak UK, Francja, powinny coś z tym zrobić.Z własnego doświedczenia wiem, byłam w Menchesterze i przeraziłam się jak zobaczyłam te hordy muslinów byli wszędzie, trudno było mi zobaczyć Anglika!Oni się panoszą i rozmnażają jak króliki, za 50 lat będziemy graniczyć nie z Niemcami tylko z muslinami.Gdzie jest ich trochę więcej od razu żądają praw dla siebie, nie szanują kultury danego kraju.Był incydent w UK, że zakazali brytyjskim kobietą ubierać się w sposób wyzywający.Ludzie !!Świat oszalał.Nie chce ich, to wrzody Europy i ją zniszą, naszą piękna kulturę i cywilizację.WON DO SIEBIE.

A teraz podziękujmy królowi Janowi III Sobieskiemu, że w piątkowy wieczór możemy popijać wódeczkę a nie czytać koran...
Od cnót Gryfonów kretynizmu Puchonów i wiedzy-o-własnej-wszechwiedzy Krukonów chroń nas Slytherinie

i44.tinypic.com/ivyb7c.gif

Prefix użytkownikafuerte
No właśnie najtrudniej jest znaleźć złoty środek. Chociaż to by nie zdało egzaminu, bo muzułmanie są bardzo roszczeniowi i jeszcze trudniej jest ich przekonać do pewnych rzeczy, niż nasze poczciwie moherowe berety.
I o ile przykład Japonii, która zakazała praktykowania islamu pokazuje, że w tym przypadku zakaz jest skuteczny, to nie wszystkie kraje zdecydują się na taki krok. Muzułmanie stanowią dosyć spory elektorat w krajach zachodnich i władza nie będzie ograniczać im praw, bo dzięki ich głosom może utrzymać się na stołku. Kwestia tego, jak długo można tolerować akty agresji, zupełny brak asymilacji ze strony muzułmanów i tworzenie własnych, odrębnych społeczności w miastach.

Polsce to chyba na razie nie grozi. Po pierwsze dlatego, że u nas nie żyje się na tyle cudownie, żeby muzułmanie tłumnie zaczęli przybywać, a po drugie nasi narodowcy na to nie pozwolą. I o ile muzułmanie w Europie zaczynają pokazywać pazury i stają się niebezpieczni, to przykłady rasistowskich zachowań u nas, chociażby w Białymstoku, też nie są dobrym sposobem na walkę z islamizacją.

No właśnie polityka : muzułamnie to wyborcy, a jakoś trzeba się utrzymać na stanowisko więc daje im się przywileje, i inne benefity.W krajach zachodnich dużo kasy dostają z becikowego z rodzinego ogólnie od państwa, więc żyją jak pączki w maśle.A u nas?Budują następny meczet, nie można sprawy zbagatelizować bo oni są zagrożeniem.Nie chcą się asymilizować jak powiedziałaś mają w nosie, prawo i kulturę danego kraju.Nie chcą się uczyć języków i zwyczajów.(Jak cyganie tych to nienawidzę dopiero, mieszkają 2 uliczki dalej od mojego domu, brud, śmród, ale Mercedes lub BMW jest)Europa powinna coś z tym zrobić bo niedługo będzie za późno!
Od cnót Gryfonów kretynizmu Puchonów i wiedzy-o-własnej-wszechwiedzy Krukonów chroń nas Slytherinie

Prefix użytkownikayersinia
Powiem w ten sposób: nie lubię nagonki na innych, obojętnie jakiej religii by nie byli. Nie lubię wrzucania wszystkich do jednego wora. Póki co mam dość pozytywny stosunek do muzułmanów. Jednakże uważam, że jeśli ktoś przyjeżdża do innego kraju, to powinien się dostosować do prawa tam panującego, a nie zmieniać go na swój sposób.

Śmieszy mnie np. zakaz stawiania choinek w szkołach, bo to "obraża uczucia religijne innych" - ja się pytam, w jaki sposób obraża? Można co najwyżej pokłócić się o to, żeby obok choinki postawić jakiś element innej religii, żeby była jakaś równowaga, ale już likwidowanie jest co najmniej śmieszne. Tak samo walka o krzyże w sejmach itp. - nie wiem komu one przeszkadzają, moim zdaniem mogą sobie wisieć, mogą nie wisieć, nie widzę powodu do śmiesznych kłótni. Dlaczego takie bzdurne sprawy muszą wzbudzać takie emocje?

Prefix użytkownikaMikasa
Ja wolę się nie rozpisywać, bo w moim poście byłoby dużo przekleństw, ale przekazuję linka związanego z tematem

http://www.tvn24....103,s.html

Alette
Po pierwsze dlatego, że u nas nie żyje się na tyle cudownie, żeby muzułmanie tłumnie zaczęli przybywać,

Zgadzam się z tym w 100%

Co do tego zakazu - jestem za a nawet przeciw. A tak serio: żyjemy w wolnym kraju, w którym każdy może wierzyć w co chce. Z tym, że ja jestem za ustawą, która zakazuje praktykowania religii odwołujących się do agresji, inwigilacji, wiernych itd. W tej sposób skasowano by scjentologów i niektóre odmiany muzułmanów.

Poza tym - ktoś to już chyba napisał - w naszym kraju muzułmanie to goście i jak coś się nie podoba, to won.
web.archive.org/web/20170527063436im_/http://i61.tinypic.com/n1qk3n.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najfanfick2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najffalette.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/fanfick.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_fanficka.png
www.harry-potter.net.pl/images/najsympatyczniejszy_uytkownik.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_ff.png

66.media.tumblr.com/df7ff26a042721958add2f4d66811db3/tumblr_oc3zx5Nkcc1toyrsho3_1280.jpg

Kazui <3

78.media.tumblr.com/67e397cafbea681870d2cef222f21aa0/tumblr_os4igq7Fwu1s8gfjqo1_500.gif

W zasadzie lepiej tkwić w słodkiej niewiedzy. Umiejętność braku myślenia i brak odczuwania tego braku, w połączeniu z brakiem myślenia o myśleniu i przekonaniem, że się wszystko dobrze przemyślało jest darem, który posiadają tylko wybrani. Im więcej wiesz, tym mniej rozumiesz, więc w zasadzie lepiej nic nie wiedzieć i mieć święty spokój.

Dziękuję Wilenie za cudowny wiersz o moich Rycerzykach <3

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami
Żył sobie Racław z rycerzykami.
Wielu ich tam było, innej maści każdy,
Jednak każdy spośród nich był bardzo odważny,
Choć nie tak jak Racław - mąż najlepszy w świecie,
Rozpalający serce niemal każdej kobiecie,
Lecz kochając jedną, tę spoza Lagary,
Którą owładnęły miłości jego czary
I wyczekuje tylko kiedy się zobaczą...
Ale koniec historii! Nie za to mi płacą.
Wracając do Lagary, żyła tam Liliana,
Która, chociaż nieporadnością owiana
I znana w otoczeniu z niechęci do koni,
Nie bała się prawie dzierżyć w ręku broni.
Gdy tylko nadszedł rozkaz, wskoczyła na konia.
Mając u swego boku Gaję, Aarona,
Fomę i Milana, a przed sobą zadanie,
Ruszyła, nie bacząc, czy coś jej się stanie.
Jednak Racława niestety przy nich nie było,
A szkoda, bo to by się lepiej skończyło.
Zamiast niego, Nadar przewodził tej grupie
I chociaż zdawało się, że ma wszystko w dupie,
Doprowadził ich całych do kapitana,
Nie mającego nic z Narnią wspólnego - Kasjana,
Który miał przy sobie ogiera wspaniałego,
Nawet dla stajennych nieprzyjemnego,
Z piękną grzywą i gracją, jakiej więcej miało
Jedynie zgrabne, Racławowe ciało...

Co było z Aaronem? Z ostrzem w jego dłoni?
I Lilianą? Jak z jej podejściem do koni?
Co z zaciętą Gają? Co z nadętym Milanem?
Potwornym ogierem wraz z jego panem?
Co z Fomą? Jak żyje? I jak jego rany?
Kiedy tego wszystkiego dowiedzieć się mamy?

Gdy tylko na Alette wielka wena spłynie.
Może nigdy, może jutro, może w czarnej godzinie,
Byle, jak to nastąpi, napisała wreszcie
O Racławie i jego kochanej niewieście.

Authors act like they are sorry for killing characters but really they are like this...

33.media.tumblr.com/1c33d4f027d1b0dfece36f03d8cab05f/tumblr_inline_nnkxxyKWKP1sr52q2_500.gif

31.media.tumblr.com/c5f304c7b0c89ee52e80a0a90f79fd7e/tumblr_inline_nnkxz1zV0v1sr52q2_500.gif

33.media.tumblr.com/9c3599c6a8d5caa85da97df2b4273732/tumblr_inline_nnkxz3S5OW1sr52q2_500.gif

Lista ficków, które przeczytałam i polecam

Miniaturki
"Nieszczęśliwa historia" ulki_black_potter
"Czterdzieści pięć" Barloma
"Pierwsza ofiara" Katherine_Pierce
"Przemyślenia" Wileny Romus
Przyjaciołom, których już nie ma Fuerte
"Zazdrość według Hermiony Weasley" Sam Quest
"Glizdogon" Nieoryginalnej
"Las mnie wzywa" Klaudek884
"***" Zirael

Serie
"Trudny wybór" Penelope
"Jako w piekle, tak i na ziemi" Christiny
"Proszę, powiedz moje imię" Only Dream
"Między wierszami" Fuerte

Drabble
"Znalezisko" Ann
"Miłość" Wioletty
"Bogini" ulki_black_potter

Poezja
"Feniks" Wileny Romus
"Na chwałę! Na honor!" Ann
"Zwariował!" Wileny Romus
"Wspaniały i Starożytny Hymn Rodu Black" Ann

38.media.tumblr.com/e7acb5a8e16d00b85b5d13f0579b1044/tumblr_inline_n8vl57qwvD1r1mylc.png

"Niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która od razu trafia do jego serca. Owe pierwsze obrazy, echa słów, choć wydają się pozostawać gdzieś daleko za nami, towarzyszą nam przez całe życie i wznoszą w pamięci pałac, do którego, wcześniej czy później... i nie ważne, ile w tym czasie przeczytaliśmy książek, ile nowych światów odkryliśmy, ile się nauczyliśmy i ile zdążyliśmy zapomnieć... wrócimy." Carlos Ruiz Zafon

49.media.tumblr.com/06faed4d6c3be0fab9fbd74bd1023201/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o4_500.gif

Oglądam chińskie bajki, czytam romanse a ciasto najbardziej lubię surowe. Pozdrawiam wszystkich, których karmiłam, a szczególnie tych, którzy z tego powodu cierpieli. Lubię gotować dla Gne, której wszystko smakuje i Ciemka, któremu śmierdzą (gotowane!) jajka. Piję herbatę koło kibla z Ang, o miłości rozmawiam z Pene, śpię na podłodze Ulki albo na kolanach Christiny. W moim sercu zawsze jest miejsce dla tych, z którymi obieram ziemniaki.

Pozdrawiam mistrza otwierania zamków Sam i specjalistę od łowienia smerfów Katherine
... a kiełbasa to najbardziej smakuje mi u Pauli love

68.media.tumblr.com/f0cb94d96489a7af17c663e1007e68fd/tumblr_ornxp7GtDG1sccmwvo1_1280.jpg

Prefix użytkownikafuerte
Nie mam kontaktu z muzułmanami, więc nie mam też ani przykrych ani pozytywnych doświadczeń. Obserwowałam w Szkocji czy w Niemczech i nigdy mi się jakieś straszne zachowanie w oczy nie rzuciło.
I zgadzam się, że jeśli ktoś przyjeżdża do obcego kraju, to powinien się dostosować. Ale z drugiej strony państwo musi zapewnić pewne prawa mniejszościom. I akurat przykład budowy meczetu, który przytoczyła Narcissa, nie jest dla mnie przejawem wielkiego niebezpieczeństwa. Bo chodzi o zbudowanie świątyni, w której muzułmanie będa się mogli modlić. Tak samo jak nie mam nic przeciwko budowaniu zborów, synagog, kościołów.
Nie da się natomiast ukryć, że w Europie zaczyna się robić niebezpiecznie przez muzułmanów - nie wszystkich, podkreślam - ale jednak problem istnieje. Nikt sobie tego z palca nie wyssał.

fuerte lecz jest już jeden meczet w Warszawie, a ich nie jest tak dużo by musili mieć 2.Też nikomu nie zakazuję wierzenia w swojego Boga, ok?Tylko żeby nie robił złych rzeczy a potem mówił, że Bóg im tak nakazuje.To głupota.

lecz jest już jeden meczet w Warszawie, a ich nie jest tak dużo by musili mieć 2.

Znasz liczbę muzułmanów w Warszawie? Bo "nie jest ich tak dużo" nie daje obrazu sytuacji i trudno jest ocenić, czy drugi meczet jest potrzebny, czy nie.

Tylko żeby nie robił złych rzeczy a potem mówił, że Bóg im tak nakazuje

Z tego, co czytałam kiedyś na forum muzułmańskim, ta wszechobecna agresja nijak ma się do prawdziwego islamu i Koranu.

No własnie a każde swoje agresywne zachowanie argumentują,że Allah tak chcę.Żadna religia nie nawołuje do przemocy.Lecz oni tak to sobię tłumaczą, że to walka z niewiernymi.
Jeden powinien wystarczyć, dziękuje tego co mają Niemcy czy Anglicy (To na pewno kara, za to że nas w Jałcie sprzedali xD)

Prefix użytkownikafuerte
fuerte lecz jest już jeden meczet w Warszawie, a ich nie jest tak dużo by musili mieć 2.Też nikomu nie zakazuję wierzenia w swojego Boga, ok?Tylko żeby nie robił złych rzeczy a potem mówił, że Bóg im tak nakazuje.To głupota.

No nie sądzę, żeby budowano meczet, którego muzułmanie nie potrzebują. Dla ozdoby tego raczej nie robią. I nie w tym tkwi problem, bo muszą mieć miejsce do praktykowania swojej wiary.

Każda religia ma swoich moherów

Ogólnie racja, ale w takim razie muzułmanie mają ich wyjątkowo wielu. No i mohery w Polsce nie ucinają ludziom głów na ulicy, ani nie wtrącają do więzienia kobiet, kt. zostały zgwałcone. Więc jakaś różnica jest. W Koranie są też zapisy, które by się nam nie spodobały, chociażby te o kobietach, gdzie jest jasno napisane, co mężczyźni mogą z nimi robić, jeśli te będą nieposłuszne. Wiele zapisów jest też błędnie interpretowanych, zwłaszcza przez tych radykalnych muzułmanów.

Nigdy nie miałam nic przeciwko muzułmanom i starałam się ich bronić, ale nie będę udawać, że mnie nie niepokoi to, co zaczyna się dziać. Nie uważam, że wszyscy są popaprani i mają misję islamizacji całego świata, ale fundamentaliści są moim zdaniem niebezpieczni. Przy okazji dyskusji o chęci wprowadzania prawa szariatu w Polsce, pewien muzułmanin sam powiedział, że bardzo duża część wyznawców islamu to fundamentaliści. I to niestety widać.

Przeciętny moher w RP ma 70 lat i najwyżej może nazwać, Cię chuliganem i pogrozić laską, nie mają przyczepionych bomb to torebek kościółkowych.Tu jest różnica.Oni są zagrożeniem dla Europy i tylko głupiec się z tym nie zgodzi.Trzeba coś zrobić bo niedługo będzie za późno.Czytałam, że chyba w UK nauczycielka zabroniła dziecko napić się w upalny dzień bo mogłoby to obrazić jego kolegów muslinow którzy wtedy mieli post.Dziecko przyszło odwodnione do domu.Paranoja.
Edytowane przez Prefix użytkownikaNarcissa dnia 21.07.2013 12:04

Ogólnie racja, ale w takim razie muzułmanie mają ich wyjątkowo wielu. No i mohery w Polsce nie ucinają ludziom głów na ulicy, ani nie wtrącają do więzienia kobiet, kt. zostały zgwałcone. Więc jakaś różnica jest.

Tu się niestety muszę zgodzić.
W Koranie są też zapisy, które by się nam nie spodobały, chociażby te o kobietach, gdzie jest jasno napisane, co mężczyźni mogą z nimi robić, jeśli te będą nieposłuszne

Nie czytałam Koranu (kiedyś nadrobię ten brak w edukacji), więc nie mogę ocenić, czy postępują zgodnie z Koranem, czy nie. Ale np. wielu uważa, że muzułmanki MUSZĄ nosić chusty, a Koran ich do tego nie zmusza - to jest ich wybór, który co najwyżej jest zalecany.

W zależności od tego, ile prawdy jest w książce, którą ostatnio czytałam, Mahomet swoje kobiety traktował z szacunkiem i nie podniósł na nie ręki. Tak samo na forum muzułmanów czytałam wczoraj, że jeśli mężczyzna jest religijny, to musi swoją żonę szanować, bo tak jest to przykazane. Więc to może nie do końca jest tak, jak nam to media przedstawiają (znów - może, bo nie zgłębiałam się w temat zbyt głęboko).

Prefix użytkownikafuerte
Tak samo na forum muzułmanów czytałam wczoraj, że jeśli mężczyzna jest religijny, to musi swoją żonę szanować, bo tak jest to przykazane.

Zapewne tak jest, ale wystarczy spojrzeć chociażby na to, co mogą zrobić, jeżeli kobieta będzie nieposłuszna, czy niewierna. To przeraża. Chociaż na pewno nie każdy mężczyzna muzułmanin decyduje się np. na ukamienowanie swojej żony za zdradę.

http://demotywato...6422/Islam Dalej ich brońcie!No! Koleś jadł kanapkę, ludzie to jest żałosne, uczucia religijne to zwierzęta nie ludzie!Jest wiele takich historii.Koniec z poprwnoscia polityczną i z medialnym zakłamaniem.

Prefix użytkownikafuerte
No dobra, ale nie zaatakowali go normalni ludzie, tylko tacy, którzy najwidoczniej są bardzo radykalni, albo mają coś z głową. Bo nie wierzę, że zwykły muzułmanin odwalił taką akcję. Islam nie równa się szaleństwo. To ludzie są szaleni.

To bardzo dużo jest tych fanatyków?Jakim prawem w obcym kraju moga komuś nakazywac co ma robić?Nie może jeśli kanapki bo co?bo szynka jest ze świni, i obraża ich to uczucia?http://demotywatory.pl/4146201/Islamski-duchowny-Sa%E2%80%99d-Arafat--Allah-uhonorowal-zony-tworzac-kare-bicia I te bieden kobiety, w XXI wieku oblane kwasem?Nie mów mi, że to radykalni.Jak są w grupie to wszyscy są radykalni, ilu ich wychodzi na ulicę?W Polsce jest 40 tys muslinów !!

http://demotywato...urm-islamu
Patrza na to! Nie uczą o Holokauscie bo obraza uczucia religijne!! To nasza historia, historia Europy! Wycofano świniki żeby dzieci muslinow czuły się dobrze?Nie muszą jej jeśc, jest duzo trawy niech tam się pasą.
Edytowane przez Prefix użytkownikaNarcissa dnia 21.07.2013 14:06

Prefix użytkownikafuerte
Narcissa, nie gadaj, że każdy muzułmanin to radykał. Owszem, spora część tak, ale nie wszyscy. Nie każdy mąż oblewa swoją żonę kwasem albo ją kamienuje. Nie każdy. Te przypadki najczęściej mają miejsce w krajach, gdzie islam jest religią dominującą, gdzie masz prawo szariatu. Czyli np. na półwyspie arabskim. Nie we Francji, nie w Niemczech, ani nie w Polsce. I nie jest powiedziane, że trzeba się na to godzić, bo to się dzieje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, czy Pakistanie. Ale oszołomów masz wszędzie.
Wśród katolików też są oszołomy i co, mam powiedzieć, że każdy katolik to moherowy beret albo katotalib? To nie działa na tej zasadzie. Islam sam w sobie nie propaguje agresji, chociaż niektóre zapisy w Koranie są tak skonstruowane, że możesz sobie je interpretować na tysiąc sposobów. Wiesz, jaka jest podstawa islamu? Pięć zasad i obowiązków każdego muzułmanina: wiara w jednego boga, post w ramadan, pielgrzymka do Mekki, pięciokrotna modlitwa w ciągu dnia, jałmużna na rzecz ubogich. Praktycznie odpowiednik dziesięciu przykazań bożych. Te zasady propagują agresję? Nie. Dziesięć przykazań propaguje? Nie. Okej, to są podstawy, ale one o czymś świadczą. Że to ludzie interpretują na swój sposób święte księgi. To ludzie tworzą radykalne społeczności, takie jak szyici i sunnici w islamie. I to właśnie oni mają na celu islamizację i oni są niebezpieczni. A nie każdy muzułmanin. I islam sam w sobie też nie jest zły.

W Polsce jest 40 tys muslinów !!

Pierwszymi muzułmanami w Polsce byli Tatarzy i większość z nich obecnie, to właśnie ich przodkowie. Żyjący na ziemiach polskich od stuleci, którzy w większości przypadków dostosowali się do obyczajów panujących w naszym kraju. Muzułmanie z innych krajów zaczęli do nas przyjeżdżać na większą skalę dopiero czterdzieści, trzydzieści lat temu. I spora część po skończonych studiach wracała, ale tak, niektórzy zostali. I zachowali swoją wiarę, nie robiąc większych problemów. W Polsce się słyszy o jakiś akcjach? Nie za bardzo, a jeśli już to sporadycznie. Częściej jest głośno o narodowcach, którym się nie podoba, że w Polsce nie mieszkają tylko Polacy.

I nie widzę powodu, dla którego mielibyśmy nie budować meczetu dla muzułmanów, których jest w Polsce sporo. I którzy mają prawo do posiadania swojej świątyni, bo to im zapewnia Konstytucja RP. Mogą prosić o więcej praw, ale robią to w przypadkach koniecznych, albo tylko nieliczni. Polska może i ma zapisane w konstytucji, że jest państwem świeckim, ale wiemy jak to w praktyce wygląda. Także naprawdę uważasz, że muzułmanie stanowią zagrożenie dla kraju, w którym - według ostatnich statystyk - ponad 80% obywateli to katolicy?

Myślisz, że nie wiem o Tatarach?Głupią ze mnie robisz?Wiem o tym dobrze, z historii nie byłam głąbem.Mam swoje zdanie i będę się go trzymać.Co oni robią sobie u siebie nic mnie to nie obchodzi, lecz to co robią w Europie nie wiem czy jesteś tak lewicowa czy ślepa po prostu.Są zagrożeniem i to wielkim,w koranie piszę żeby zabijać niewiernych gdzie się ich spotka.Co oni robią,protesty, manifestacje, palenie aut, obcinanie głów, zakazywanie wszystkiego co w ich mniemaniu obraża uczucia religije, gwałty na europejkach.

I nie widzę powodu, dla którego mielibyśmy nie budować meczetu dla muzułmanów, których jest w Polsce sporo
A ja widze, żeby nie było u nas tego samego co w krajach Europy Zachodniej.Oni uważają, że jesteśmy potomkami małp i świń.Chcesz być tak nazywana?Uważam, że są zagrożeniem nie za 2 lata nie za 5 ale może za 20 lat.Trzeba z tym walczyć teraz.Nie wiem dlaczego ich tak bronisz.

Nie uważam, że wszyscy są tacy, lecz większość panoszy się po Europie.Co się dzieje we Francji?W kraju Victor Hugo, Charles Baudelaire, w kraju z piękną kulturą, tradycją z którego wyszli znani filozofowie, pisarze,artyści.Oni się panoszą i żądają swoich praw, co raz więcej.Daj im palec wezmą ręke.Obudzicie się kiedyś z reką w nocniku.

Co do Tatarów na ziemiach RP ich jest bardzo mało, i oni nie są za islamizacją europy.To ludzie którzy zasymilowali się z naszym krajem i kulturą.Mówię o tych którzy tu przyjeżdżają i się rozmnażają jak króliki.
Mam dosyć tej dyskusji to walka z wiatrakami.

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum: