Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Instagram
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Sprzedawca prac domowych
20.01.2022 06:21
ania919, Hug

Pan Śmierci
20.01.2022 06:20
Sharllottka, Sciana

Pan Śmierci
20.01.2022 06:19
Kapelusz

Sprzedawca prac domowych
20.01.2022 05:23
Nie ma to jak, wstać o 3:45, by następnie iść przez 15 minut do pracy w paskudną wietrzną i mokrą pogodę, by się dowiedzieć że jednak mam na 14:00 a nie 5:00 Sciana a potem z powrotem iść do domu...

Sprzedawca prac domowych
19.01.2022 21:53
Auć

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Alette

Posiada 59641 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 56721 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 46836 punktów.

4) Prefix użytkownikaSam Quest

Posiada 44554 punktów.

5) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 43981 punktów.

6) Prefix użytkownikaania919

Posiada 38369 punktów.

7) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 36643 punktów.

8) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 34114 punktów.

9) Prefix użytkownikaWioletta

Posiada 32797 punktów.

10) Prefix użytkownikaKlaudia Lind

Posiada 32300 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Clubbing?
Prefix użytkownikaulka_black_potter
Zacznę od tego, że jestem załamana psychicznie.

Imprezy, wixy, dyskoteki(?), melanże w klubach. Każdy z nas choć raz w życiu był na czymś takim (nie liczę małolatów) i chyba każdy z nas choć raz zastanawiał się "Co ja robię tu?". Na mnie przyszedł taki moment wczoraj.

Zaduch, spoceni faceci po trzydziestce mizdrzący się do każdej napotkanej typiary, małolaty chcące wyrwać starsze laski, człowiek na człowieku tak ogólnie i JA.

Pierwszy raz w życiu byłam w klubie z samymi dziewczynami i nie był to najlepszy pomysł... Czy na takie imprezy przychodzą sami desperaci i desperatki szukający jedno - nocnych przygód? Ja nie rozumiem jak można przychodzić do klubu prawie gołym, i całować się z nowo poznaną osobą. Tańczące na scenie laski rozebrane prawie do rosołu przyprawiały mnie o mdłości...

Dlaczego do klubu nie można iść po prostu potańczyć? Ot tak, bez jakiś tańców godowych, szukania łatwych okazji do przespania się z kimś. Dlaczego jest tyle dziewczyn, które oddadzą się nawet najohydniejszemu typowi. Szukają miłości? Poprzez wskoczenie komuś do łóżka, a raczej szybki numerek w krzakach?

Ja wiem, że to w wielu miejscach tak jest, ale po wczorajszej imprezie czuję się przytłoczona takimi zachowaniami:< Gdzie się podziali porządni ludzie?

Aaa, no i oczywiście nie mówię o wszystkich, bo są jeszcze ogarnięci ludzie. Problem w tym, że ciężko ich znaleźć.

Nieogarnięty temat, ale jestem załamana:<

Angelina Johnson
Hmm... zależy to też chyba od klubu. Ja czasem wręcz muszę wyrwać się i ogłuszyć głośną muzyką. Bardzo lubię tańczyć. Każdy chodzi do klubu po to po co chce. Chociaż powiem Ci, że przynajmniej u mnie (a byłam już w kilku klubach u mnie w mieście) nie zauważyłam aż tak przerysowanej dyskoteki. Owszem, trafiali się obrzydliwi faceci po 30 albo małolaty z prawie gołą dupą, ale nie zauważyłam by razem gdzieś wychodzili i spółkowali. Ponadto większość tzw. "lafirynd" wygląda tak, by po prostu czuć się atrakcyjną. Dużo dziewczyn chodzi do klubu by podwyższyć swoją samoocenę (moja koleżanka raz się nawet do tego przyznała!), ale to, że dadzą się popodrywać (nie mówię zaraz o pakowaniu łap wiadomo gdzie i pożeraniu twarzy), nie znaczy że zaraz chcą nocnych przygód.
No nie wiem, może trafiłaś na taki dziwny klub, albo dziwny dzień. Mi przeważnie się całkiem sympatycznie tańczy, nawet gdy idę sama z dziewczynami. Czasem jakiś oblech zechce się zakręcić, ale można łatwo takiego przegonić i spokój.
Choć z drugiej strony może zazwyczaj tak dobrze się bawię, że nie zauważam. Sama nie wiem.

Pamiętaj chemiku młody, komentuj ficki lub zmień się w odchody
made by Mikasa, Butelka 31.07.2020r.

image.spreadshirtmedia.net/image-server/v1/mp/designs/143618396,width=178,height=178,version=1077033415/chemia-milosci.png

s5.ifotos.pl/img/batpng_aewxhsq.png

img.joemonster.org/i/2018/01/mowiace_02.jpg

img.joemonster.org/i/2014/05/slodkiezdjecia_19.jpg

Slytherin! Sss..

Nigdy nie pozwoliłem aby szkoła przeszkadzała mi w edukacji.
Zawsze miałam szczęście. I znów będę je mieć.

Krew na twoich rękach, Falka,
Krew na twej sukience
Płoń, płoń, Falka, za twe zbrodnie
Spłoń i skonaj w męce!

Trochę wstyd, ale cóż, zasłużyłam ;D
www.harry-potter.net.pl/images/articles/admlen20202.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najadminang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/redaktorang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/autorartang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wydanieprorokaroku.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/admin_naj.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_naj_pomocny_adm.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_admin_naj.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najbardziej_pomocny_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_komentator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najmilszy_administrator.png

www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najbardziej_pomocny_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najlepszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najmilszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/autor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najlepszy_komentator.png

Angelina Johnson napisał(a):

Hmm... zależy to też chyba od klubu.

Tjaaa, chyba tak. Jednak klub, w którym byłam zawsze był spoko. Pamiętam, że ludzie przychodzili tam po to by się bawić, a nie robić wulgarną opinię tej imprezie...

Ja czasem wręcz muszę wyrwać się i ogłuszyć głośną muzyką. Bardzo lubię tańczyć. Każdy chodzi do klubu po to po co chce. Chociaż powiem Ci, że przynajmniej u mnie (a byłam już w kilku klubach u mnie w mieście) nie zauważyłam aż tak przerysowanej dyskoteki. Owszem, trafiali się obrzydliwi faceci po 30 albo małolaty z prawie gołą dupą, ale nie zauważyłam by razem gdzieś wychodzili i spółkowali.

Widocznie w Szczecinie są porządne kluby;p Nie no, każdy przychodzi po to co chce? Ja nie chcę patrzec na takie zachowania, bo mnie nosi jak widzę laski, robiące z siebie "lafiryndy", jak to zgrabnie ujęłaś.

Ponadto większość tzw. "lafirynd" wygląda tak, by po prostu czuć się atrakcyjną. Dużo dziewczyn chodzi do klubu by podwyższyć swoją samoocenę (moja koleżanka raz się nawet do tego przyznała!), ale to, że dadzą się popodrywać (nie mówię zaraz o pakowaniu łap wiadomo gdzie i pożeraniu twarzy), nie znaczy że zaraz chcą nocnych przygód.

Czuję się staro:< Ja chyba nie chcę byc podrywana w klubach. MARNOŚĆ.

No nie wiem, może trafiłaś na taki dziwny klub, albo dziwny dzień. Mi przeważnie się całkiem sympatycznie tańczy, nawet gdy idę sama z dziewczynami. Czasem jakiś oblech zechce się zakręcić, ale można łatwo takiego przegonić i spokój.

Wydaję mi się, że po prostu ten klub zszedł na psy... albo... no sama nie wiem. Pierwszy raz tak źle się tam czułam i chyba wolę posiadówki niż takie baunsy w klubach.

Prefix użytkownikaLossiril
Ja unikam takich miejsc jak ognia. Poszłam raz i mam podobne odczucia, co Ula. Brzydzi mnie zachowanie tych ludzi, ich wygląd i atmosfera. Odnoszę wrażenie, że chodzą tam zakompleksione gówniary i niedowartościowani faceci. Nie widzę tam towarzystwa dla siebie. Ja lubię czasem z kimś inteligentnie porozmawiać, a nie upić się i kręcić dupą przed obcym typem. To nie jest tym rozrywki, który preferuję. Poza tym nie jestem w tym klimacie.
Niejednokrotnie namawiano mnie do pójścia do klubu ze znajomymi dla 'odstresowania się'. Fail. Ja się bardzo stresuję w takich miejscach. Czuję się przytłoczona.
"You could be great, you know, and Slytherin will help you on the way to greatness,
no doubt about that."

49.media.tumblr.com/8fd19fd808466128891dbc622e847972/tumblr_nttjx4EWDx1s0s73vo2_r1_250.gif45.media.tumblr.com/0657b0d7361e18d2e9b9ad59589ba694/tumblr_nttjx4EWDx1s0s73vo8_r1_250.gif49.media.tumblr.com/44cba2a6756c07fec6f86f9c6baeabe6/tumblr_nttjx4EWDx1s0s73vo4_250.gif

45.media.tumblr.com/d941556ef09d4df2aa4255e2d1916738/tumblr_o20215Cx8Z1txsq03o1_500.gif

www.nrdfeed.com/gImages/draco-scream-gif-gif71a7c2e0904f25cbb722c4b60d0e809153c8694c07ea4.gif

25.media.tumblr.com/96e036d50d60465467af86aaa10d1985/tumblr_mifwnfHhoW1r1da95o1_500.gif

tumblr klik

'We must take a hard road, a road unforeseen. There lies our hope, if hope it be.'

'The world is indeed full of peril, and in it there are many dark places; but still there is much that is fair, and though in all lands love is now mingled with grief, it grows perhaps the greater.'

i59.tinypic.com/258b141.gif

'Deserves it! I daresay he does. Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them? Then do not be too eager to deal out death in judgment. For even the very wise cannot see all ends.'

i58.tinypic.com/ne49j.jpg

It is not our part here to take thought only for a season, or for a few lives of Men, or for a passing age of the world. We should seek a final end of this menace, even if we do not hope to make one.

www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najciekawszy_podpis.png

http://morivrty.tumblr.com
Prefix użytkownikaNarcissa
Kluby?Hmm u mnie w mieście to bardziej miejsca rozpusty.Hot 16 biegają w szpilach, co tam że nie potrafią chodzić szpilki muszą być.Mini make up jak u Drake Queen.Przeważnie wszyscy już o godzinie 22 są pijani jak bela.Te laseczki wywijaja kuperkami i uśmiechają się do facetów siedzących przy barze.
Jak już idę na dyskę to pełen spontan nigdy nie planuję to raczej wyglądam normalnie, dzinsy, koszulka na ramiączka i baletki więc jest look - jak ty się ubrałaś.

Faceci temat rzeka.Kolesie tak do 20, muszą się upić bo na trzeźwo to nie zabawa, oczywiście w dysce jest gorąco wiec kazdy spocony jak świnia.Make up laseczek spływa wiec koło 24 wyglądaja jak z horroru.Są też napaaleni 30 latkowie którzy szukają taniej laseczki.Jak to mówią kobieta jest jak wino im młodsza tym tańsza.

Ogólnie chodzę tam potańczyć, i pośmiać się z tych ludzi.
Od cnót Gryfonów kretynizmu Puchonów i wiedzy-o-własnej-wszechwiedzy Krukonów chroń nas Slytherinie

i44.tinypic.com/ivyb7c.gif

Prefix użytkownikafuerte
Do różnych klubów chodzą różni ludzie, nie bez powodu, w niektórych jest selekcja; ze względu na wiek, ubiór, czy płatność za wejście. Bo o ile takie rzeczy nie mają ogromnego znaczenia w codziennych kontaktach, to w trakcie zabawy chyba już tak.
Ja się osobiście nie lubię bawić w miejscach, gdzie jest pełno łysych głów, bo nie miałam nigdy przyjemnych doświadczeń; zawsze jakieś obleśne teksty, obłapianie. I to nie tyczy się też koniecznie stricte klubów, ale nawet jakiś imprez na powietrzu.

Także myślę, że to wszystko zależy od klubu i od ludzi, którzy do niego przychodzą. Mnie jakby to jakoś bardzo nie mierzi, bo to nie jest mój ulubiony sposób na spędzanie czasu. Nie lubię jakoś bardzo tańczyć, więc się obchodzę bez wychodzenia do klubów. Ale zgadzam się, że do niektórych przychodzą takie laski i tacy kolesie, że ręce opadają.

zapodaj.net/images/d147bde5b4314.png

media.giphy.com/media/WS6ABEVwTwWew89CHo/giphy.gif

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzab2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najart2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladrym2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnewsfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladcarymowfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzabawniejfuer.jpg

http://lastfm.pl/user/justyskag
Alette
No ja odwiedziłam sporo różnych clubów i z pewnością są to tańce godowe. Nie chodzi wcale o to, by się puszczać, ale po prostu poznać kogoś, z kim można potem iść na randkę. Nie uważam, że jest t coś złego. Natomiast sama jakoś nie jestem pełna entuzjazmu dla takich imprez. Jestem typem "niedotykalskiej", więc taniec, który narusza moją przestrzeń, jakoś mnie nie bawi.

Tylko zastanawiam się, do jakich clubów wy chodzicie, skoro spotykacie samych napalonych frajerów i wytapetowane dziunie. Oczywiście - takie dyskoteki też są, ale nie tylko. Bez przesady.

Co do wyglądu - wiecznie się wspomina o tej tapecie. Ale ja sama robię sobie niezły makijaż. Tak jak codziennie stawiam na bardzo delikatny make-up, a czasami w ogóle go olewam, tak malowanie się do clubu mnie zwyczajnie bawi.
web.archive.org/web/20170527063436im_/http://i61.tinypic.com/n1qk3n.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najfanfick2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najffalette.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/fanfick.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_fanficka.png
www.harry-potter.net.pl/images/najsympatyczniejszy_uytkownik.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_ff.png

66.media.tumblr.com/df7ff26a042721958add2f4d66811db3/tumblr_oc3zx5Nkcc1toyrsho3_1280.jpg

Kazui <3

78.media.tumblr.com/67e397cafbea681870d2cef222f21aa0/tumblr_os4igq7Fwu1s8gfjqo1_500.gif

W zasadzie lepiej tkwić w słodkiej niewiedzy. Umiejętność braku myślenia i brak odczuwania tego braku, w połączeniu z brakiem myślenia o myśleniu i przekonaniem, że się wszystko dobrze przemyślało jest darem, który posiadają tylko wybrani. Im więcej wiesz, tym mniej rozumiesz, więc w zasadzie lepiej nic nie wiedzieć i mieć święty spokój.

Dziękuję Wilenie za cudowny wiersz o moich Rycerzykach <3

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami
Żył sobie Racław z rycerzykami.
Wielu ich tam było, innej maści każdy,
Jednak każdy spośród nich był bardzo odważny,
Choć nie tak jak Racław - mąż najlepszy w świecie,
Rozpalający serce niemal każdej kobiecie,
Lecz kochając jedną, tę spoza Lagary,
Którą owładnęły miłości jego czary
I wyczekuje tylko kiedy się zobaczą...
Ale koniec historii! Nie za to mi płacą.
Wracając do Lagary, żyła tam Liliana,
Która, chociaż nieporadnością owiana
I znana w otoczeniu z niechęci do koni,
Nie bała się prawie dzierżyć w ręku broni.
Gdy tylko nadszedł rozkaz, wskoczyła na konia.
Mając u swego boku Gaję, Aarona,
Fomę i Milana, a przed sobą zadanie,
Ruszyła, nie bacząc, czy coś jej się stanie.
Jednak Racława niestety przy nich nie było,
A szkoda, bo to by się lepiej skończyło.
Zamiast niego, Nadar przewodził tej grupie
I chociaż zdawało się, że ma wszystko w dupie,
Doprowadził ich całych do kapitana,
Nie mającego nic z Narnią wspólnego - Kasjana,
Który miał przy sobie ogiera wspaniałego,
Nawet dla stajennych nieprzyjemnego,
Z piękną grzywą i gracją, jakiej więcej miało
Jedynie zgrabne, Racławowe ciało...

Co było z Aaronem? Z ostrzem w jego dłoni?
I Lilianą? Jak z jej podejściem do koni?
Co z zaciętą Gają? Co z nadętym Milanem?
Potwornym ogierem wraz z jego panem?
Co z Fomą? Jak żyje? I jak jego rany?
Kiedy tego wszystkiego dowiedzieć się mamy?

Gdy tylko na Alette wielka wena spłynie.
Może nigdy, może jutro, może w czarnej godzinie,
Byle, jak to nastąpi, napisała wreszcie
O Racławie i jego kochanej niewieście.

Authors act like they are sorry for killing characters but really they are like this...

33.media.tumblr.com/1c33d4f027d1b0dfece36f03d8cab05f/tumblr_inline_nnkxxyKWKP1sr52q2_500.gif

31.media.tumblr.com/c5f304c7b0c89ee52e80a0a90f79fd7e/tumblr_inline_nnkxz1zV0v1sr52q2_500.gif

33.media.tumblr.com/9c3599c6a8d5caa85da97df2b4273732/tumblr_inline_nnkxz3S5OW1sr52q2_500.gif

Lista ficków, które przeczytałam i polecam

Miniaturki
"Nieszczęśliwa historia" ulki_black_potter
"Czterdzieści pięć" Barloma
"Pierwsza ofiara" Katherine_Pierce
"Przemyślenia" Wileny Romus
Przyjaciołom, których już nie ma Fuerte
"Zazdrość według Hermiony Weasley" Sam Quest
"Glizdogon" Nieoryginalnej
"Las mnie wzywa" Klaudek884
"***" Zirael

Serie
"Trudny wybór" Penelope
"Jako w piekle, tak i na ziemi" Christiny
"Proszę, powiedz moje imię" Only Dream
"Między wierszami" Fuerte

Drabble
"Znalezisko" Ann
"Miłość" Wioletty
"Bogini" ulki_black_potter

Poezja
"Feniks" Wileny Romus
"Na chwałę! Na honor!" Ann
"Zwariował!" Wileny Romus
"Wspaniały i Starożytny Hymn Rodu Black" Ann

38.media.tumblr.com/e7acb5a8e16d00b85b5d13f0579b1044/tumblr_inline_n8vl57qwvD1r1mylc.png

"Niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która od razu trafia do jego serca. Owe pierwsze obrazy, echa słów, choć wydają się pozostawać gdzieś daleko za nami, towarzyszą nam przez całe życie i wznoszą w pamięci pałac, do którego, wcześniej czy później... i nie ważne, ile w tym czasie przeczytaliśmy książek, ile nowych światów odkryliśmy, ile się nauczyliśmy i ile zdążyliśmy zapomnieć... wrócimy." Carlos Ruiz Zafon

49.media.tumblr.com/06faed4d6c3be0fab9fbd74bd1023201/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o4_500.gif

Oglądam chińskie bajki, czytam romanse a ciasto najbardziej lubię surowe. Pozdrawiam wszystkich, których karmiłam, a szczególnie tych, którzy z tego powodu cierpieli. Lubię gotować dla Gne, której wszystko smakuje i Ciemka, któremu śmierdzą (gotowane!) jajka. Piję herbatę koło kibla z Ang, o miłości rozmawiam z Pene, śpię na podłodze Ulki albo na kolanach Christiny. W moim sercu zawsze jest miejsce dla tych, z którymi obieram ziemniaki.

Pozdrawiam mistrza otwierania zamków Sam i specjalistę od łowienia smerfów Katherine
... a kiełbasa to najbardziej smakuje mi u Pauli love

68.media.tumblr.com/f0cb94d96489a7af17c663e1007e68fd/tumblr_ornxp7GtDG1sccmwvo1_1280.jpg

Jeszcze raz się wypowiem żeby nie było. Byłam w tym klubie po roku przerwy, bo działa on tylko w okresie letnim. Zawsze były tam spoko imprezy, gdzie naprawdę można było fajnie się pobawić. Niestety, tym razem było tragicznie i... hmm, chyba pisałam ten temat pod wpływem emocji. Nie opisywałam nastrojów panujących we wszystkich klubach w Polsce. Po prostu zawiodłam się na tym jednym.

Nie często chodzę na "dyskoteki" x), wolę posiadówy, domówki, itp. Jednak od czasu do czasu fajnie sobie potańczyć. Niestety strasznie się zniechęciłam do takich imprez, przez jedne nieudany wieczór, ot.

Prefix użytkownikaSann
Jakże mogłabym się nie wypowiedzieć w tym temacie? Chodzę mniej lub bardziej regularnie, w zależności od czasu i zasobności portfela. Uwielbiam tańczyć (i bardzo cenię, gdy facet tańczyć potrafi). Mam swój jeden ulubiony klub, który wybieram praktycznie za każdym razem - grają wszystko, nie ograniczając się jedynie do "łupanki", serwują fajne drinki i mają niezłe promocje dla studentów, co, nie ukrywajmy, jest atutem. Byłam w kilku innych klubach, ale żaden nie przypasował mi tak, jak ten.

Co do ludzi - trafia się różnie: od całkiem normalnych, którzy przychodzą się pobawić, po takich, którzy szukają przygody na jedną noc i prawie bzykają się na parkiecie. Dziunie były, są i będą, więc nawet nie zwracam większej uwagi. Są, bo są i dziękuję. Ja tyłkiem nie świecę, bo nie czuję potrzeby.

Faceci też trafiają się różni. Bywają nachalni ("No ale daj mi swój numer! Umów się ze mną! Proszę!" ), ale zdarzają się i normalni, którzy podchodzą i proszą do tańca "jak człowiek", a nie robią jakieś podchody od tyłu, żeby sobie pomacać...

Są jeszcze freaki. Ostatnio przytrafił się jakiś koleś (albo tak naćpany, albo taki głupi), który przez dobre 10-15 minut "tańczył", wyma****ąc fakami w stronę DJa. Ochrona go wyprowadziła. Albo raczej niemal wyciągnęła, bo nie chciał wyjść po dobroci.

British English & The Lord of the Rings - moje dwie największe miłości <3

"All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

From the ashes fire shall be woken,
A light from the shadows shall spring;
Renewed shall be blade that was broken,
The crownless again shall be king."

~ J.R.R. Tolkien

"All we have to decide is what to do with the time that is given to us..."

3.bp.blogspot.com/-ynB9BQxOzH4/UatMRezYTkI/AAAAAAAACVc/slDAqbAfQ90/s640/w%C5%82adca5.jpg

"Tłumaczenia są jak kobiety: te wierne nie są piękne, a te piękne nie są wierne."

"Moja Mistrzyni Tłumaczeń"
~ Łoś :*

"Moja Guru angielskiego"
~ Sef :*

www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najlepszy_tlumacz.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najlepszy_newsman.png

"Kasia została rozjechana walcem na drodze, czy jej rodzinie przysługuje roszczenie o naprawienie szkody?" - czyli jak wytłumaczyć laikowi, co to są kazusy.
~ Alette :*

Do Heleny

"Przebiegasz palcami po stronach,
Co niosą oświaty kaganek.
Spoczynek Ci obcy jest nocą,
Twój wieczór to dla innych ranek.

Boleśnie odrywasz głowę,
Znad ksiąg w pozłacanych ramach.
I wiesz, że jest jedna odpowiedz,
Na wszystko co masz dziś w planach.

I chociaż chcesz się zatrzymać,