Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Instagram
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Niezwyciężony mag
17.01.2022 22:32
Hopsa hopsa

Niezwyciężony mag
17.01.2022 20:49
Mi prawie zwiało korek do baku w aucie jak tankowałam, bo położyłam na dach xD

halo, regulamin
17.01.2022 17:12
No, pogoda dzisiaj nieobliczalna. Przez ten mokry śnieg zrobił się lód, prawie się wywaliłam wracając z zajęć

Pracownik departamentu
17.01.2022 17:07
Widzę,że w rodzinnym mieście zerwało kilka dachów,a rodzicom mojego chłopaka wyrwało 3 drzewa z korzeniami. Fascynująca, acz przerażająca. Chociaż przez dach mi nie naciekło, choć nie było mnie w domu

Naczelna Emotikonka <3
17.01.2022 16:56
Fascynująca była ta linia szkwału. Wrozka

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Alette

Posiada 59641 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 56721 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 46836 punktów.

4) Prefix użytkownikaSam Quest

Posiada 44554 punktów.

5) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 43981 punktów.

6) Prefix użytkownikaania919

Posiada 38369 punktów.

7) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 36643 punktów.

8) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 34114 punktów.

9) Prefix użytkownikaWioletta

Posiada 32797 punktów.

10) Prefix użytkownikaKlaudia Lind

Posiada 32300 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Wołyń
Prefix użytkownikaNarcissa
Oglądając Max tv doszłam do wniosku, że założę taki temat.Dlaczego?Każdy młody Polak wie czym była rzeź wołyńska, masowe mordy Ukrainców na Polakach. Kilkanaście dni temu "kochany" sejm RP przegłosował, że ta rzeź na polakach to "Czystka etniczna o znamionach ludobójstwa" Co sądzicie?Czy wybielanie historii w taki sposób jest dobre?

No i oczywiście, ta akcja z jajkiem i naszym Prezydentem.Czy my Polacy nie za bardzo się płaszczymy przed krajami Europy Wschodniej.Przecież Wołyń to zwykłe ludobójstwo, z zimną krwią, zabijali mężczyzn, kobiety i dzieci.

Podaję filmik do Max tv https://www.youtu...TlaHaNl-Hc

Liczę na dyskusję.Nie bagatelizujmy tak ważnych tematów.
Od cnót Gryfonów kretynizmu Puchonów i wiedzy-o-własnej-wszechwiedzy Krukonów chroń nas Slytherinie

i44.tinypic.com/ivyb7c.gif

Prefix użytkownikaA.
Wybielanie historii? To jest poprostu zwykłe tchórzostwo ze strony naszego rządu i podlizywanie się ruskim, ale co zrobić skoro cały czas rządzi nami republika okrągłego stołu i byli komuniści?

Dlaczego o tym np. nie piszą w podręcznikach do historii? Boją się niewygodnych pytań jak ludzie poznają prawdę. Na szczęście coraz więcej ludzi zapoznaje się z własnej chęci z historią Ojczyzny (bo to co piszą w podręcznikach to w większości są bzdury).

Każdy młody polak wie czym była rzeź wołyńska

Nie pisz, że każdy, bo gdyby nie ten medialny szum w związku z tym to pewnie wiedziałaby o tym garstka osób.

Co do tej akcji z jajkiem to pokazało, że wschód ma nas w tym samym miejscu co zachód (w sumie to nie ma co się dziwić, skoro sami nie potrafimy o niczym zadecydować).

Wołyń to ludobójstwo, Katyń to ludobójstwo, ale lepiej nazwać to 'czystką etniczną', żeby Putinek gazu nie zakręcił.

Każdy młody polak wie czym była rzeź wołyńska
Andrzeju myślałam, że każdy miał to na historii, nie wiem czy było w ksiażce, bo jej nie zakupiłam lecz moja historyczka mówiła nam o tym, bardzo dokładnie, pokazując zdjęcia.I myślę, że historyk który kocha swoją pracę przekaże młodemu pokoleniu prawdę i powie jak jest.
Od cnót Gryfonów kretynizmu Puchonów i wiedzy-o-własnej-wszechwiedzy Krukonów chroń nas Slytherinie

Prefix użytkownikaA.
Ja przejrzałem swoje podręczniki i o tym nie ma w nich ani słowa. (O zwycięskim Powstaniu Wielkopolskim (jedno z 3 zwycięskim w historii) było jedno zdanie, że wybuchło 27.12.1918). Może historyk, który faktycznie fascynuje się historią Polski coś o tym powie więcej, ale przeciętny historyk uczący w liceum/technikum będzie leciał z programem/

Prefix użytkownikaYourSmile
Ja sama interesuję się historią. W szkole nie pamiętam, ani słowa na ten temat, ale cóż liceum jeszcze przede mną. Nie wiem na ile jest to wiarygodna informacja, ale co trzeci Polak nie słyszał o tej zbrodni! Dla mnie jest to straszne. Jak można ludzi trzymać w tym "ciemnym pokoju" jaki nam funduje rząd!
A jak wszyscy wiemy, nasi politycy, liżą tyłki innym.... I niewygdne byłoby dla nich rozmawianie na forum o takich tragediach.
A z tym gazem, to już jest jakaś parodia!

Prefix użytkownikaulka_black_potter
Hmm, oczywiście każdy akt ludobójstwa jest straszny i niedopuszczalny. Wszyscy powinniśmy znać historie taką jaka była naprawdę, a nie wymyśloną przez dany kraj by się oczyścić. Jednak mnie osobiście męczy ciągłe wspominanie tych wszystkich rzezi, ludobójstw, katastrof i zamachów. Serio, co nam da ciągłe wypominanie historii? Nie mówię, że na te tematy w ogóle nie mamy rozmawiać, ale takie rozdrapywanie przeszłości jest straszne. Na pewno nie pomaga nam w polepszaniu stosunków z sąsiadami...

W sumie to nie możemy też ciągle się płaszczyć przed innymi krajami. Mnie rażą najbardziej nasze stosunki z USA, ale nie mówimy tutaj o tym. Mówimy? Nie, chyba nie.

Co do Rosji, och. Kocham ten kraj, ich kulturę i język. Myslę, że i ludzi bym pokochała, bo im najzwyczajniej w świecie współczuje. Współczuję im Putina - największego idioty w dziejach ludzkości. Nie rozumiem jak można być tak fałszywym, chamskim bajkopisarzem. On trzyma nas w szachu przez ten gaz gówniany. Nie możemy za bardzo podskakiwać i to jest smutne... Smutne, że się ich boimy. Polska kiedyś mogła być potęga od morza do morza, a teraz cały czas próbujemy nadążyć za resztą.

Kilkanaście dni temu "kochany" sejm RP przegłosował, że ta rzeź na polakach to "Czystka etniczna o znamionach ludobójstwa"

Ja tam może się nie znam, ale jeżeli wiem o co chodzi to czy to ważne jak nazwiemy tę zbrodnię? Zbrodnia to zbrodnia. Jeżeli cos zawiera znamiona ludobójstwa to znaczy, że było straszne, proste.

A tak w ogóle to nie działa mi ten filmik więc się w żadnym stopniu do niego nie odnoszę.

Chyba nalałam trochę wody, ale wiecie, jest późno i komary tną.

Prefix użytkownikaA.
Swoją drogą skoro tak głośno o tym Wołyniu w mediach to ciekawe jaką ustawę ograniczającą naszą swobode chce przemycić cichaczem tusk ze swoją bandą...

Jednak mnie osobiście męczy ciągłe wspominanie tych wszystkich rzezi, ludobójstw, katastrof i zamachów.

Z jednej strony mnie również, to takie przytłaczające... Ale z drugiej strony nie powinniśmy zapominać o tych wszystkich ludziach, którzy ginęli bardzo często właśnie za naszą wolność, za wolny kraj.

Co do Rosji, och. Kocham ten kraj, ich kulturę i język. Myślę, że i ludzi bym pokochała, bo im najzwyczajniej w świecie współczuje. Współczuję im Putina - największego idioty w dziejach ludzkości. Nie rozumiem jak można być tak fałszywym, chamskim bajkopisarzem. On trzyma nas w szachu przez ten gaz gówniany. Nie możemy za bardzo podskakiwać i to jest smutne... Smutne, że się ich boimy. Polska kiedyś mogła być potęga od morza do morza, a teraz cały czas próbujemy nadążyć za resztą.

Nie wiem czy Rosję kocham, nie znam jej za dobrze. Nigdy tam nie byłam, znam tylko jedną dziewczynę, której babcia jest Rosjanką. Co prawda (mój muzyczny tok myślenia się właśnie włączył) to właśnie "szkoła rosyjska" jest jedną z najlepszych, jeśli nie najlepszą szkołą skrzypcową. I to nie bez powodu...

Ja też im strasznie współczuję Putina i tej całej propagandy! Ulka zgadzam się z Tobą tu w stu procentach. Jak kraj może dobrze funkcjionować z takim wrzodem na tyłku. I tylko ten gaz, gaz i gaz! I Tusk z resztą już trzęsą gaciami, bo co innego mogę zrobić. Jak się postawić... No, jak..?

I ostania sprawa... Nie będą tu mówić jak to nasza cudowna "szlachta" nam Polskę zmarnowała i pijaństwem zalała.. Ale to bardziej odległe czasy... I to "bieganie za resztą" mnie osobiście mocno denerwuje.. Bieganie za Unią, bieganie za Ameryką, za Rosją.. I co to do cholery dało! Raczej się jakoś nie wybiliśmy, a słynne teksty o "Zielonej Wyspie" to już mnie wyprowadzają z równowagi.
O ile Unia jest pomocna i cieszę się, że w niej jesteśmy to cała reszta zaczyna mnie bardzo irytować.

Swoją drogą skoro tak głośno o tym Wołyniu w mediach to ciekawe jaką ustawę ograniczającą naszą swobode chce przemycić cichaczem tusk ze swoją bandą...

A wiesz, że mnie też to zastanawia...? Ciekawe jakie kity chcą nam tym razem wcisnąć..

I ostania sprawa... Nie będą tu mówić jak to nasza cudowna "szlachta" nam Polskę zmarnowała i pijaństwem zalała.
To stwierdzenie jest bardzo powierzchodne i trzeba patrzeć głębiej.Wszystko zaczeło sie od przywilejów.Przywilej czerwiński -za udział w wojnie z Krzyżakami: nietykalność majątkowa bez wyroku sądowego; król nie może bić monety bez zgody rady królewskiej.Przywilej jedlneńsko-krakowski r11; miał na celu przedłużenie panowania dynastii Jagiellonów w Polsce.By utrzymac się na tronie, król musiał dać coś szlachcie.Potem nie można było tego tak łatwo znieść. Nie można mówić, że cała szlatcha nas zniszczyła w XVI wieku Europa srała po gaciach.(I byli też tacy którzy chcieli odbudowy)I oczywiście liberum veto - to co było największą porażką.Królowie elekcyjni np Wazowie ich tak naprawdę nie interesowały sprawy Polski, nie lubię tej dynasti.Ale za to Batory ksiaże z Siedmiogrodu, chciał coś zrobić lecz szlachta nie pozwoliła.

Ja tam może się nie znam, ale jeżeli wiem o co chodzi to czy to ważne jak nazwiemy tę zbrodnię? Zbrodnia to zbrodnia. Jeżeli cos zawiera znamiona ludobójstwa to znaczy, że było straszne, proste.

TAK! To jest różnica nie wolno mylić pojec.Czystka etniczna - zbrodnia, która według rezolucji Komisji Praw Człowieka obejmuje deportację i przymusowe, masowe usuwanie lub wypędzanie osób z ich domów A ludobójstwo to wyżynanie każdego jak prosiaka bez względu czy to mężczyzna kobieta czy dziecko.
I to zdanie o znamionach?To jak by powiedzieć, że podczas tej czystki etnicznej zginieło kilka osób a nie całe wsie i rodziny.Tu jest właśnie różnica.

Co do Rosji, och. Kocham ten kraj, ich kulturę i język.
Kultura i sztuka, zagrobiona nam i na pewno nigdy tego nie odzyskamy to co zagrabili nie tylko podczas rozbiorów ale podczas II wojny.Świenie nawet się nie przyznają, że mają nasze dobra narodowe.Gdyby nie ludzie nie mielibyśmy nić. A co do Putina - U nich nadal jest komuznim pod płaszczykiem demokracji.Tylko czekać jak Putin zmieni stołek z prezdyenta, na premiera i odwrotnie.Szkoda mi zwykłych ludzi, ale tych komuchów nie!

Jeszcze coś napiszę, musze się szykować.

Narcissa, mała prośba. Staraj się robić odstępy między zdaniami i przypilnuj trochę sprawę z przecinkami. Rozumiem, że czasami brakuje czasu albo pisze się w emocjach, ale zwróć na to uwagę. Fuerte.
Edytowane przez Prefix użytkownikafuerte dnia 23.07.2013 15:32

Prefix użytkownikafuerte

W stosunkach międzynarodowych to ma znaczenie, chociażby po to, żeby uniknąć później tak rażącej ignorancji ze strony władców innych państw, jak ta, kiedy hitlerowskie obozy zagłady w Polsce, nazywa się polskimi. Druga kwestia jest taka, że powinno się nazywać rzeczy po imieniu. Po to, żeby w przyszłości dzieci nie miały mydlonych oczu, a wiadomo, że rodzice nie mają czasu na naukę własnego dziecka i liczą, że szkoła wpoi im wiedzę.

Dla mnie, jako zwykłej osoby to może nie mieć większego znaczenia. Bo to w żaden sposób nie wpływa na moje życie teraz - nazwanie, czy to było ludobójstwo, czy nie. Ale to zaczyna mieć znaczenie, kiedy dotyczy faktów, które idą w świat. To było ludobójstwo i takie są fakty, taka jest prawda. W tym przypadku sobie nie można wybierać, czy się powie pół prawdy, czy też nie. Bo to nie jest kradzież cukierka ze sklepu, ale historia i dziesiątki, setki tysięcy ludzi, którzy zginęli.

Jednak mnie osobiście męczy ciągłe wspominanie tych wszystkich rzezi, ludobójstw, katastrof i zamachów. Serio, co nam da ciągłe wypominanie historii? Nie mówię, że na te tematy w ogóle nie mamy rozmawiać, ale takie rozdrapywanie przeszłości jest straszne. Na pewno nie pomaga nam w polepszaniu stosunków z sąsiadami...

Zgadzam się, że wiecznie lamentowanie nad tym, jacy jesteśmy biedni i poszkodowani do niczego nie prowadzi i jest irytujące. Zwłaszcza, że sytuacja Polski teraz i jej znaczenie - a raczej jego brak - na arenie międzynarodowej, to nie jest wina tylko i wyłącznie zaborów i II wojny światowej. To miało wpływ na gospodarkę i tak dalej, pewnie, ale minęło już mnóstwo czasu, a my w dalszym ciągu jesteśmy w ogonie państw europejskich. Płaszczenie się nikomu nie pomaga, ale z drugiej strony być kolejną Białorusią? To chyba nie jest wyjście. Trzeba umieć się dogadywać z innymi państwami, ale też postawić na swoim w pewnych kwestiach. Na przykład w kwestii Wołynia.

U nich nadal jest komuznim pod płaszczykiem demokracji.

W Rosji demokracja dotyczy tylko najbogatszych, reszta ma przerąbane. I póki Putina szlag jasny nie trafi, to się nie zmieni.

zapodaj.net/images/d147bde5b4314.png

media.giphy.com/media/WS6ABEVwTwWew89CHo/giphy.gif

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzab2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najart2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladrym2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnewsfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladcarymowfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzabawniejfuer.jpg

http://lastfm.pl/user/justyskag
Narcissa, ale właśnie o to chodzi. Szlachta NIE pozwoliła, bo tak było im wygodniej, a nie lepiej dla POLSKI! Napisałam wyraźnie, że nie chcę w tym temacie tej sprawy roztrząsać i dlatego zabrzmiało to powierzchownie... Jak widzę CHYBA zgadzasz się z moją opinią, że szlachta w tamtych czasach za wiele to dobrego nie narobiła.
I tak, wiem jak to było. Nie rozumiem po co przytaczasz ten fragment historii Polski... Cyziu, gdzie Twoja opinia widzę tylko suche fakty! ;p

TAK! To jest różnica nie wolno mylić pojec.Czystka etniczna - zbrodnia, która według rezolucji Komisji Praw Człowieka obejmuje deportację i przymusowe, masowe usuwanie lub wypędzanie osób z ich domów A ludobójstwo to wyżynanie każdego jak prosiaka bez względu czy to mężczyzna kobieta czy dziecko.
I to zdanie o znamionach?To jak by powiedzieć, że podczas tej czystki etnicznej zginieło kilka osób a nie całe wsie i rodziny.Tu jest właśnie różnica.

O tu zgadzam się w stu procentach!
To udawanie, że to nie była straszna i okrutna zbrodnia mnie strasznie denerwuje, przeraża, irytuje... No jak można wciskać ludziom takie kity!? To była zbrodnia - ludobójstwo, coś strasznego, okrutnego i nieludzkiego! I to zatajanie prawdy przed ludźmi...

Alette
To teraz ja.

Na samym początku chciałabym zaznaczyć, że nie każdy wie, co do ta rzeź wołyńska i wcale nie mam im tego za złe. W mojej szkole tego nie uczyli.

Czy wybielanie historii w taki sposób jest dobre?

Nie jest dobre. Tutaj podpisuję się pod tym, co napisała Fuer. Może w życiu codziennym takie drobne naginanie faktów nie ma większego znaczenia. Ale tutaj chodzi o jakąś taką zdolność do zajmowania stanowiska, a Polska jak zwykle musi stać w próżni. Twardo trzeba powiedzieć - to było ludobójstwo, a nie "nie możemy nazwać tego ludobójstwem, bo to zrujnuje Ukrainę jeśli chodzi o UE". Co mnie to obchodzi?

Dlaczego o tym np. nie piszą w podręcznikach do historii? Boją się niewygodnych pytań jak ludzie poznają prawdę.

Bez przesady. W podręcznikach od historii tak czy inaczej nie pisze się "niewygodnej prawdy", bo to nie jest zbiór prywatnych opinii, pogłosek czy kontrowersyjnych tematów.

A jak wszyscy wiemy, nasi politycy, liżą tyłki innym.... I niewygdne byłoby dla nich rozmawianie na forum o takich tragediach.

W tym problem, że nie tylko politycy. To jest smutna prawda. Większość Polaków czuje jakiś kompleks, nieustannie się tłumaczy z tego, że jest Polakiem właśnie. Albo co gorsza sam z Polaków kpi. Te teksty typu "Polaczki", "ciemnogród" powstały, by podlizać się ludziom z zachodu na zasadzie - ja nie jestem taki jak inny Polacy, ja jestem taki jak wy! Światli ludzie zachodu!

Jednak mnie osobiście męczy ciągłe wspominanie tych wszystkich rzezi, ludobójstw, katastrof i zamachów. Serio, co nam da ciągłe wypominanie historii? Nie mówię, że na te tematy w ogóle nie mamy rozmawiać, ale takie rozdrapywanie przeszłości jest straszne. Na pewno nie pomaga nam w polepszaniu stosunków z sąsiadami...

No właśnie takie męczące sytuacje jak ta teraz z Wołyniem zazwyczaj jest skutkiem takiego podejścia - nie rozmawiajmy o tym teraz, bo to denerwuje.
A kiedy ktoś wpadnie na to, by o tym porozmawiać, to już jest za późno by cokolwiek zdziałać. Tak jak z tym Smoleńskiem. Taka tragedia, ale nigdy już nie dowiemy się, jak było, bo każdy był "zmęczony".

Dlatego ja uważam, że o przeszłości trzeba rozmawiać, by żyć w teraźniejszości i przygotować się na przyszłość. Ale traktować to poważnie, a nie jako rozgrywki polityczne.

Co do Rosji, och. Kocham ten kraj, ich kulturę i język. Myslę, że i ludzi bym pokochała, bo im najzwyczajniej w świecie współczuje. Współczuję im Putina - największego idioty w dziejach ludzkości. Nie rozumiem jak można być tak fałszywym, chamskim bajkopisarzem. On trzyma nas w szachu przez ten gaz gówniany.

Ja im nie współczuję. Oni tacy po prostu są. Rosjanie zawsze byli pod władzą ludzi silnych, agresywnych. Sami dają sobą pomiatać i sami potrafią zmieniać swój kraj tylko na gorsze. No i z tego, co Rosjan poznałam, to są same buraki i brudasy. Dobra nie same. Nie chcę generalizować.

Zgadzam się, że wiecznie lamentowanie nad tym, jacy jesteśmy biedni i poszkodowani do niczego nie prowadzi i jest irytujące. Zwłaszcza, że sytuacja Polski teraz i jej znaczenie - a raczej jego brak - na arenie międzynarodowej, to nie jest wina tylko i wyłącznie zaborów i II wojny światowej. To miało wpływ na gospodarkę i tak dalej, pewnie, ale minęło już mnóstwo czasu, a my w dalszym ciągu jesteśmy w ogonie państw europejskich.

No dla mnie teraz panuje trend na pokazywanie, jacy jesteśmy straszni. A że historia ukształtowała nas na ofiary... trudno.

A co do tej historii - to nie tylko II wojna światowa i zabory. Nawet powiem, że czasy zaborów jeśli chodzi o Prusy, to wcale nie był taki zły. Natomiast prawdziwe problemy zaczęły się po 1918, kiedy musieliśmy z trzech zupełnie odseparowanych od siebie kulturalnie, technicznie, majątkowo ziem stworzyć Polskę. Nawet tory miały inną grubość. Żaden kraj nie był w takiej sytuacji.
Potem II wojna światowa, w u nas był front. Niemcy nie były tak zniszczone jak Polska.
A potem ta komuna. Też bardziej cofanie się niż pójścia do przodu.

Jesteśmy wolnym krajem od 20 lat, jakim cudem mielibyśmy być na poziomie zachodu? Skoro się porównujemy to porównujmy się do krajów, które były w podobnej do nas sytuacji. Cóż - w porównaniu do Ukrainy cz Białorusi to już nie jesteśmy w ogonie.
web.archive.org/web/20170527063436im_/http://i61.tinypic.com/n1qk3n.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najfanfick2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najffalette.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/fanfick.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_fanficka.png
www.harry-potter.net.pl/images/najsympatyczniejszy_uytkownik.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_ff.png

66.media.tumblr.com/df7ff26a042721958add2f4d66811db3/tumblr_oc3zx5Nkcc1toyrsho3_1280.jpg

Kazui <3

78.media.tumblr.com/67e397cafbea681870d2cef222f21aa0/tumblr_os4igq7Fwu1s8gfjqo1_500.gif

W zasadzie lepiej tkwić w słodkiej niewiedzy. Umiejętność braku myślenia i brak odczuwania tego braku, w połączeniu z brakiem myślenia o myśleniu i przekonaniem, że się wszystko dobrze przemyślało jest darem, który posiadają tylko wybrani. Im więcej wiesz, tym mniej rozumiesz, więc w zasadzie lepiej nic nie wiedzieć i mieć święty spokój.

Dziękuję Wilenie za cudowny wiersz o moich Rycerzykach <3

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami
Żył sobie Racław z rycerzykami.
Wielu ich tam było, innej maści każdy,
Jednak każdy spośród nich był bardzo odważny,
Choć nie tak jak Racław - mąż najlepszy w świecie,
Rozpalający serce niemal każdej kobiecie,
Lecz kochając jedną, tę spoza Lagary,
Którą owładnęły miłości jego czary
I wyczekuje tylko kiedy się zobaczą...
Ale koniec historii! Nie za to mi płacą.
Wracając do Lagary, żyła tam Liliana,
Która, chociaż nieporadnością owiana
I znana w otoczeniu z niechęci do koni,
Nie bała się prawie dzierżyć w ręku broni.
Gdy tylko nadszedł rozkaz, wskoczyła na konia.
Mając u swego boku Gaję, Aarona,
Fomę i Milana, a przed sobą zadanie,
Ruszyła, nie bacząc, czy coś jej się stanie.
Jednak Racława niestety przy nich nie było,
A szkoda, bo to by się lepiej skończyło.
Zamiast niego, Nadar przewodził tej grupie
I chociaż zdawało się, że ma wszystko w dupie,
Doprowadził ich całych do kapitana,
Nie mającego nic z Narnią wspólnego - Kasjana,
Który miał przy sobie ogiera wspaniałego,
Nawet dla stajennych nieprzyjemnego,
Z piękną grzywą i gracją, jakiej więcej miało
Jedynie zgrabne, Racławowe ciało...

Co było z Aaronem? Z ostrzem w jego dłoni?
I Lilianą? Jak z jej podejściem do koni?
Co z zaciętą Gają? Co z nadętym Milanem?
Potwornym ogierem wraz z jego panem?
Co z Fomą? Jak żyje? I jak jego rany?
Kiedy tego wszystkiego dowiedzieć się mamy?

Gdy tylko na Alette wielka wena spłynie.
Może nigdy, może jutro, może w czarnej godzinie,
Byle, jak to nastąpi, napisała wreszcie
O Racławie i jego kochanej niewieście.

Authors act like they are sorry for killing characters but really they are like this...

33.media.tumblr.com/1c33d4f027d1b0dfece36f03d8cab05f/tumblr_inline_nnkxxyKWKP1sr52q2_500.gif

31.media.tumblr.com/c5f304c7b0c89ee52e80a0a90f79fd7e/tumblr_inline_nnkxz1zV0v1sr52q2_500.gif

33.media.tumblr.com/9c3599c6a8d5caa85da97df2b4273732/tumblr_inline_nnkxz3S5OW1sr52q2_500.gif

Lista ficków, które przeczytałam i polecam

Miniaturki
"Nieszczęśliwa historia" ulki_black_potter
"Czterdzieści pięć" Barloma
"Pierwsza ofiara" Katherine_Pierce
"Przemyślenia" Wileny Romus
Przyjaciołom, których już nie ma Fuerte
"Zazdrość według Hermiony Weasley" Sam Quest
"Glizdogon" Nieoryginalnej
"Las mnie wzywa" Klaudek884
"***" Zirael

Serie
"Trudny wybór" Penelope
"Jako w piekle, tak i na ziemi" Christiny
"Proszę, powiedz moje imię" Only Dream
"Między wierszami" Fuerte

Drabble
"Znalezisko" Ann
"Miłość" Wioletty
"Bogini" ulki_black_potter

Poezja
"Feniks" Wileny Romus
"Na chwałę! Na honor!" Ann
"Zwariował!" Wileny Romus
"Wspaniały i Starożytny Hymn Rodu Black" Ann

38.media.tumblr.com/e7acb5a8e16d00b85b5d13f0579b1044/tumblr_inline_n8vl57qwvD1r1mylc.png

"Niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która od razu trafia do jego serca. Owe pierwsze obrazy, echa słów, choć wydają się pozostawać gdzieś daleko za nami, towarzyszą nam przez całe życie i wznoszą w pamięci pałac, do którego, wcześniej czy później... i nie ważne, ile w tym czasie przeczytaliśmy książek, ile nowych światów odkryliśmy, ile się nauczyliśmy i ile zdążyliśmy zapomnieć... wrócimy." Carlos Ruiz Zafon

49.media.tumblr.com/06faed4d6c3be0fab9fbd74bd1023201/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o4_500.gif

Oglądam chińskie bajki, czytam romanse a ciasto najbardziej lubię surowe. Pozdrawiam wszystkich, których karmiłam, a szczególnie tych, którzy z tego powodu cierpieli. Lubię gotować dla Gne, której wszystko smakuje i Ciemka, któremu śmierdzą (gotowane!) jajka. Piję herbatę koło kibla z Ang, o miłości rozmawiam z Pene, śpię na podłodze Ulki albo na kolanach Christiny. W moim sercu zawsze jest miejsce dla tych, z którymi obieram ziemniaki.

Pozdrawiam mistrza otwierania zamków Sam i specjalistę od łowienia smerfów Katherine
... a kiełbasa to najbardziej smakuje mi u Pauli love

68.media.tumblr.com/f0cb94d96489a7af17c663e1007e68fd/tumblr_ornxp7GtDG1sccmwvo1_1280.jpg

Prefix użytkownikaulka_black_potter

No właśnie takie męczące sytuacje jak ta teraz z Wołyniem zazwyczaj jest skutkiem takiego podejścia - nie rozmawiajmy o tym teraz, bo to denerwuje.
A kiedy ktoś wpadnie na to, by o tym porozmawiać, to już jest za późno by cokolwiek zdziałać. Tak jak z tym Smoleńskiem. Taka tragedia, ale nigdy już nie dowiemy się, jak było, bo każdy był "zmęczony".

Błagam, od 20 lat jesteśmy wolnym krajem i jeżeli przez tyle lat nie udało nam się dopiąć swego i doprowadzić do tego by wszyscy poznali prawdę, to co nam da wykłócanie się o coś w każdą rocznicę jakiejś tragedii? Raz, a dobrze wszystko powinno być wyjaśnione i wyłożone, an ie że co roku i przez cały rok musze słuchac o tym samym.

Jestem zmęczona tym, że Polska zajmuję się przeszłością, kiedy ja szukam bezskutecznie pracy i nikt nie jest w stanie mi nic porządnego zaoferować. Szanuję wszystkich ludzi, którzy zostali pokrzywdzenie, zabici czy stało im się coś złego w jakiejkolwiek, bitwie, rzezi czy czymkolwiek innym, ale jestem egoistką i żyję tym co jest teraz. A teraz jest dno, muł i wodorosty. W naszym kraju żyję się co raz gorzej i ciągłe wypominanie choćby Katynia, w żadnym stopniu nie zachęca mnie do zakładania tu rodziny czy otwierania jakiegokolwiek biznesu. BO TU SIĘ NIE DA. Bo Katyń, Smoleńsk, Wołyń, bo Stan Wojenny, bo pokrzywdzona przez cały świat Polska. Naprawdę, nie mam pojęcia kiedy posłowie zajmują się rzeczami ważnymi dla obywateli skoro ciągle są rozdrapywane jakieś stare rany.

Odniosę się jeszcze do tego co napisałaś o Smoleńsku... Alette, co Ty chcesz wiedzieć? To na pewno nie był zamach, bo zostało to potwierdzone. A czy walnęli w brzozę, czy to był jakiś błąd pilota - jedno nie wyklucza drugiego. Po co bezsensowne komisje na roztrząsanie sprawy, która nie wpłynie na nic. Uszanujmy zmarłych, ale nie róbmy z nich bogów. Zginęli w katastrofie lotniczej, do której nikt z własnej woli się nie przyczynił. Mam dość Smoleńska.

Dlatego ja uważam, że o przeszłości trzeba rozmawiać, by żyć w teraźniejszości i przygotować się na przyszłość. Ale traktować to poważnie, a nie jako rozgrywki polityczne.

Rozmawiać tak, nie robić z tego kilkunastotygodniowe spory, które negatywnie wpływają na chyba każdego i nic nie wnoszą.

Co do Rosji, och. Kocham ten kraj, ich kulturę i język. Myslę, że i ludzi bym pokochała, bo im najzwyczajniej w świecie współczuje. Współczuję im Putina - największego idioty w dziejach ludzkości. Nie rozumiem jak można być tak fałszywym, chamskim bajkopisarzem. On trzyma nas w szachu przez ten gaz gówniany.

Ja im nie współczuję. Oni tacy po prostu są. Rosjanie zawsze byli pod władzą ludzi silnych, agresywnych. Sami dają sobą pomiatać i sami potrafią zmieniać swój kraj tylko na gorsze. No i z tego, co Rosjan poznałam, to są same buraki i brudasy. Dobra nie same. Nie chcę generalizować.

Oni chcą zmienić swój kraj na lepsze, ale co z tego? Kto jest przeciwko Putinowi jest przeciwko Federacji Rosyjskiej oraz wszystkim obywatelom - do paki z nim. Tam od razu zamykają buzię opozycjonistom i żal patrzec, że nikt na to nie reaguje tak jak powinien. Gdzie Unia i Stany, które raz a dobrze powninny powiedziec co myślą o tych zasmarkanych rządach Putina i jego bandy? Nie ma ich, bo wszyscy Rosji się boją.

Cos czuję, że pod wpływem emocji zbyt chaotycznie napisałam tego posta i będe musiała prostować, no nic.

Prefix użytkownikaLossiril
Lizusostwo i brak własnego stanowiska naszego rządu pogrążają nas coraz bardziej. Trzęsą tyłkami ze strachu przed Rosją i im głębiej wchodzą jej w tyłek, tym bardziej śmierdzą strachem. Takie zachowanie wcale nie polepsza pozycji Polski, tylko pokazuje jak mali się czujemy i wielka szkoda, że nasi politycy tego nie widzą i brną w to coraz dalej.

Otóż to. Nazywajmy rzeczy po imieniu.
Ja również nie uważam, że wieczne rozdrapywanie zadanych Polsce i Polakom ran jest dobre, ale należy zachować pamięć o tych ludziach i z szacunku do nich nazwać ludobójstwo ludobójstwem.

Dlatego ja uważam, że o przeszłości trzeba rozmawiać, by żyć w teraźniejszości i przygotować się na przyszłość.

Ja się pod tym podpisuję rękami i nogami.
"You could be great, you know, and Slytherin will help you on the way to greatness,
no doubt about that."

49.media.tumblr.com/8fd19fd808466128891dbc622e847972/tumblr_nttjx4EWDx1s0s73vo2_r1_250.gif45.media.tumblr.com/0657b0d7361e18d2e9b9ad59589ba694/tumblr_nttjx4EWDx1s0s73vo8_r1_250.gif49.media.tumblr.com/44cba2a6756c07fec6f86f9c6baeabe6/tumblr_nttjx4EWDx1s0s73vo4_250.gif

45.media.tumblr.com/d941556ef09d4df2aa4255e2d1916738/tumblr_o20215Cx8Z1txsq03o1_500.gif

www.nrdfeed.com/gImages/draco-scream-gif-gif71a7c2e0904f25cbb722c4b60d0e809153c8694c07ea4.gif

25.media.tumblr.com/96e036d50d60465467af86aaa10d1985/tumblr_mifwnfHhoW1r1da95o1_500.gif

tumblr klik

'We must take a hard road, a road unforeseen. There lies our hope, if hope it be.'

'The world is indeed full of peril, and in it there are many dark places; but still there is much that is fair, and though in all lands love is now mingled with grief, it grows perhaps the greater.'

i59.tinypic.com/258b141.gif

'Deserves it! I daresay he does. Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them? Then do not be too eager to deal out death in judgment. For even the very wise cannot see all ends.'

i58.tinypic.com/ne49j.jpg

It is not our part here to take thought only for a season, or for a few lives of Men, or for a passing age of the world. We should seek a final end of this menace, even if we do not hope to make one.

www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najciekawszy_podpis.png

http://morivrty.tumblr.com
Prefix użytkownikafuerte

No właśnie w tym sęk. Jeżeli wszystko było wyjaśniane i omawiane przez ludzi, którzy coś na ten temat wiedzą, a nie przez idiotów w Sejmie, którym priorytety się już dawno zachwiały, to przynajmniej część osób by tak nie narzekała. Bo jak się to magluje w tak idiotyczny i niepotrzebny sposób, zapominając zupełnie, że zginęli ludzie, to to szlag człowieka trafia. Nie wspominając, że się każdą taką tragedię omawia od dupy strony i zupełnie bez związku z sednem.

Jesteśmy wolnym krajem od 20 lat, jakim cudem mielibyśmy być na poziomie zachodu? Skoro się porównujemy to porównujmy się do krajów, które były w podobnej do nas sytuacji. Cóż - w porównaniu do Ukrainy cz Białorusi to już nie jesteśmy w ogonie.

Jasne, to na pewno miało wpływ na poziom rozwoju naszego kraju, jaki mamy w tym momencie. Ale mam wrażenie, że politycy zupełnie nie znają się na swojej robocie i w stosunkach z innymi krajami zachowujemy się co najmniej śmiesznie. A polityka płaszczenia się przynosi jedynie taki rezultat, że nikt nas na arenie międzynarodowej nie szanuje. Bo inne państwa widzą, że mogą zrobić, co chcą, powiedzieć, co chcą, bo Polska może i się postawi, ale zaraz zmieni zdanie, żeby nie psuć stosunków z sąsiadami.

Alette
Jestem zmęczona tym, że Polska zajmuję się przeszłością, kiedy ja szukam bezskutecznie pracy i nikt nie jest w stanie mi nic porządnego zaoferować.

Polska nie zajmuje się tylko przeszłością. Oczywiście nie usprawiedliwiam całkowicie tych nieskutecznych działań związanych z walką z bezrobociem, ale też nie przesadzajmy. Teraz ma miejsce spór związany z Wołyniem, ale jeszcze niedawno były to związki partnerskie czy GMO. Bardzie bym powiedziała, że w Polsce nie tyle co zajmujemy się przeszłością, ale zajmujemy się rzeczami nieistotnymi Albo przynajmniej nie tymi, którymi powinniśmy się zająć. Tylko, że że to już nie jest wina polityków, tylko nas samych.

jestem egoistką i żyję tym co jest teraz. A teraz jest dno, muł i wodorosty.

To, co teraz, jest skutkiem tego, co było kiedyś. A czy takie dno... polemizowałabym, ale może nie będę zaczynać już odrębnego tematu.

Alette, co Ty chcesz wiedzieć? To na pewno nie był zamach, bo zostało to potwierdzone. A czy walnęli w brzozę, czy to był jakiś błąd pilota - jedno nie wyklucza drugiego. Po co bezsensowne komisje na roztrząsanie sprawy, która nie wpłynie na nic.

Dlaczego nikt nie podchodzi poważnie do tej sprawy. Albo mamy oszołomów gadających o trotylu albo ludzi, którzy mają to gdzieś. Przecież to była katastrofa, w której zginął nie tylko prezydent, ale też duża część polskiej elity. Gdyby zginął Obama, to w Polsce byłaby żałoba narodowa i podejrzewam, że nikt by nie mówił "nie szukajmy prawdy, bo to nic nie zmieni".
Bo na jakiej podstawie stwierdzasz, że to był błąd pilota? Wszystko zrobili Ruscy, a my dostaliśmy tylko ochłapy. Co to w ogóle ma być? Nie chcę, by to roztrząsano tylko z jednego powodu - bo teraz już za późno. Taka jest prawda, że nasz rząd się zbłaźnił na całego, bo to, że oddali śledztwo z ręce narodu, któremu nie można ufać, to po prostu jakaś kpina.

Bo jak się to magluje w tak idiotyczny i niepotrzebny sposób, zapominając zupełnie, że zginęli ludzie, to to szlag człowieka trafia. Nie wspominając, że się każdą taką tragedię omawia od dupy strony i zupełnie bez związku z sednem.

No to jest racja. Ale ludzie się tym żywią, bo kochają takie spory.

Bo inne państwa widzą, że mogą zrobić, co chcą, powiedzieć, co chcą, bo Polska może i się postawi, ale zaraz zmieni zdanie, żeby nie psuć stosunków z sąsiadami.

Ja bym też nie przesadzała. Polska wcale nie ma tak beznadziejnej pozycji na arenie międzynarodowej. Ciężko, by ktoś specjalnie się z nami liczył- nie mamy kasy, technologii ani wojska Po co mają nas słuchać?
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najffalette.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/fanfick.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_fanficka.png

66.media.tumblr.com/df7ff26a042721958add2f4d66811db3/tumblr_oc3zx5Nkcc1toyrsho3_1280.jpg

Kazui <3

78.media.tumblr.com/67e397cafbea681870d2cef222f21aa0/tumblr_os4igq7Fwu1s8gfjqo1_500.gif

W zasadzie lepiej tkwić w słodkiej niewiedzy. Umiejętność braku myślenia i brak odczuwania tego braku, w połączeniu z brakiem myślenia o myśleniu i przekonaniem, że się wszystko dobrze przemyślało jest darem, który posiadają tylko wybrani. Im więcej wiesz, tym mniej rozumiesz, więc w zasadzie lepiej nic nie wiedzieć i mieć święty spokój.

Authors act like they are sorry for killing characters but really they are like this...

33.media.tumblr.com/1c33d4f027d1b0dfece36f03d8cab05f/tumblr_inline_nnkxxyKWKP1sr52q2_500.gif

31.media.tumblr.com/c5f304c7b0c89ee52e80a0a90f79fd7e/tumblr_inline_nnkxz1zV0v1sr52q2_500.gif

33.media.tumblr.com/9c3599c6a8d5caa85da97df2b4273732/tumblr_inline_nnkxz3S5OW1sr52q2_500.gif

Miniaturki
"***" Zirael

Serie
"Trudny wybór" Penelope

Drabble
"Znalezisko" Ann
"Miłość" Wioletty

Poezja
"Feniks" Wileny Romus

38.media.tumblr.com/e7acb5a8e16d00b85b5d13f0579b1044/tumblr_inline_n8vl57qwvD1r1mylc.png

"Niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która od razu trafia do jego serca. Owe pierwsze obrazy, echa słów, choć wydają się pozostawać gdzieś daleko za nami, towarzyszą nam przez całe życie i wznoszą w pamięci pałac, do którego, wcześniej czy później... i nie ważne, ile w tym czasie przeczytaliśmy książek, ile nowych światów odkryliśmy, ile się nauczyliśmy i ile zdążyliśmy zapomnieć... wrócimy." Carlos Ruiz Zafon

49.media.tumblr.com/06faed4d6c3be0fab9fbd74bd1023201/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o4_500.gif

Oglądam chińskie bajki, czytam romanse a ciasto najbardziej lubię surowe. Pozdrawiam wszystkich, których karmiłam, a szczególnie tych, którzy z tego powodu cierpieli. Lubię gotować dla Gne, której wszystko smakuje i Ciemka, któremu śmierdzą (gotowane!) jajka. Piję herbatę koło kibla z Ang, o miłości rozmawiam z Pene, śpię na podłodze Ulki albo na kolanach Christiny. W moim sercu zawsze jest miejsce dla tych, z którymi obieram ziemniaki.

Pozdrawiam mistrza otwierania zamków Sam i specjalistę od łowienia smerfów Katherine

68.media.tumblr.com/f0cb94d96489a7af17c663e1007e68fd/tumblr_ornxp7GtDG1sccmwvo1_1280.jpg

Prefix użytkownikafuerte
Ja bym też nie przesadzała. Polska wcale nie ma tak beznadziejnej pozycji na arenie międzynarodowej. Ciężko, by ktoś specjalnie się z nami liczył- nie mamy kasy, technologii ani wojska Po co mają nas słuchać?

Nawet nie chodzi o słuchanie się. Ale nie mamy żadnego szacunku, żadnego. I to, że Merkel powie, że dla Niemiec dobre stosunki z Polską są ważne, to nie znaczy, że mamy jakieś znaczenie, jakiekolwiek. Nie mamy znaczenia nawet na tyle, żeby inne państwa miały do nas szacunek. A nie mają, bo widzę to będąc poza granicami Polski. I o ile połowa tej winy spada na naszych rodaków, mieszkających w innych krajach, to druga połowa leży już na barkach władzy. Bierzemy udział w nie wiadomo jakich paktach, wysyłamy swoje wojska na cudze wojny - spoko, jesteśmy związani umowami międzynarodowymi. Ale my dajemy mnóstwo, nie dostając nic w zamian. Bo robimy głupoty dla "polepszenia stosunków".

I szlag człowieka trafia, jak politycy za nic mają śmierć tysięcy ludzi i są w stanie nagiąć prawdę do granic możliwości, żeby tylko się któryś z sąsiadów nie obraził.

Alette
Nie mamy szacunku... w każdym razie nie tyle, ile byśmy chcieli. Warto jednak się zastanowić z czego to wynika... Raczej nie z robienia obory. Myślę, że bardziej pośmiewisko robi z nas ten wieczny spór. Tak jak pisałam - albo mamy absolutnych ksenofobów i nastawionych na przeszłość oszołomów albo ludzi, którzy piszą "wstydzę się Polski, tutaj mieszka sama wiocha". I tak jak ci pierwsi po prostu nie wzbudzają sympatii, tak ci drudzy sami się ośmieszają.

Bo zamiast wiecznie narzekać na własne podwórko, warto docenić, co u nas jest pięknego i dobrego. Chociażby to, że w historii rzadko pokazaliśmy się jako nielojalni, nie odznaczaliśmy się tchórzostwem. Albo na to, że jesteśmy mega gościnni.
Jak mają nas szanować za granicą, skoro my sami mówimy im tylko o naszych wadach?

Kazui <3

Miniaturki
"***" Zirael

Serie
"Trudny wybór" Penelope

Drabble
"Znalezisko" Ann
"Miłość" Wioletty

Poezja
"Feniks" Wileny Romus

Prefix użytkownikaNajpoten
Prawdę mówiąc nie wiedziałam o tym, dopóki nasz nauczyciel z Polskiego nie zaczął o tym mówić. Nie jestem wroga do innych narodów, ale nie powinno się usuwać takich rzeczy z historii Polski, w szkolnej książce o historii nie ma nawet wzmianki, a myślę że to ważniejsze dla polaków, niż któraś tam bitwa w Francji. Nie mówię że takie fakty są nie potrzebne, ale zasypują nas historią innych krajów, drobnostkami o których człowiek zapomni w ciągu miesiąca, ale o Wołyniu nawet nie wspomną.

Jest różnica między pokojowym nastawieniem, a płaszczeniem się przed innymi.:zly:
25.media.tumblr.com/a095fedb3760c6aeae6c428a3fda904b/tumblr_mm99avFW621spgai0o1_500.gif

Lately I've been, I've been losing sleep
Dreaming about the things that we could be
But baby I've been, I've been prayin' hard
Said no more counting dollars
We'll be, we'll be counting stars

fc07.deviantart.net/fs71/f/2013/363/8/4/image_2013_12_29_233851_by_wolfgirljw-d6zz3l9.png

Kot z sumieniem to...to jak świnka morska - ani świnka, ani morska...

Warto być kotem. Nie tylko masz dziewięć żyć, ale i teologia jest dużo prostsza.

Prefix użytkownikaUpadly Aniol
Święty Jacku od pierogów ! Matyldo z gronostajem na ramionach Omg

Temat WOŁYŃ - a tu o Putinie i USA. Mam płakać czy śmieć się zacząć ? Boże Jedyny...Słowo "Rosja" "USA", "szlachta" pada więcej razy od "Ukraińcy" - 2 x - policzyłem ! W 18 postach dwukrotnie wspomniano o Ukraińcach. "Poziom" dyskusji powala na kolana. Niemal dosłownie. I jeszcze jakiś gaz od Ruskich nieszczęsny jest wspomniany. Nie będę wytykał postów palcami, ale niektóre sprawiają wrażenie jakby pisały je osoby na ostrym kacu, i w dodatku po mocnym uderzeniu się w łeb metalową pałką.

Bandera był kimś gorszym dla Polaków niż Hitler dla Żydów. To co robiono z Polakami na Wołyniu nadaje się na najbardziej krwawy film w historii kina. To było nieludzkie mordowanie ze szczególnym okrucieństwem. Jak ktoś widział "Drogę bez powrotu", to może sobie wyobrazić mniej więcej. Tak Ukraińcy spod znaku UPA 'zajmowali się' naszymi rodakami, którzy co prawda pracy wam już nie dadzą, ale na pamięć zasługują.

Metodami Rzezi Wołyńskiej były m.in. :

- rąbanie głowy tępą siekierą
- obcinanie nóg
- rozpruwanie brzuchów polskim dzieciom - tzw. 'wianuszki' i wieszanie ich na płotach gospodarstw
- podrzynanie gardeł kobietom i gwałcenie ich - bywało, że 5 po kolei, to ten trzeci współżył już z martwym ciałem
- rąbanie piłami w korytach dla świń polskich księży i duchowieństwa

Nacjonalistyczni zbrodniarze działali w myśl zasady "Szkoda kuli dla Polaka" - ich okrucieństwa nie da się porównać z niczym innym. Znałem 3 Ukraińców, którym babcie opowiadały co się w tamtych latach na splamionej krwią wołyńskiej ziemi działo. Jak było małżeństwo 'mieszane' - Polak i Ukrainka, to żonie kazano wsadzać tępy nóż w krocze mężczyzny - w przeciwnym razie groziła śmierć. To był dramat, tragedia o jakiej strach nawet myśleć. To było ludobójstwo a nie czystka etniczna. Do tego właśnie prowadzi poprawność polityczna.

I teraz jeździli 'wybitni politycy' na Majdan. Kaczyński przemawia u boku ludzi z czerwono-czarnymi flagami i chorągwiami. Juszczenko stawiał pomniki Banderze - tam to bohater, bo z ZSRR walczył. A jak wspomnieć Wołyń, to zdecydowana większość Ukraińców odbija piłeczkę.
Nie dziwi mnie, że o tym koszmarnym ludobójstwie wie tyle osób ile wie. Dziś liczy się właśnie 'dziś' - wszelkie rocznice, upamiętnienia, to 'lamentowanie'. Bł. Jan Paweł II słusznie powiedział, że "Naród, który nie zna swojej historii skazany jest na zagładę". .

I cały Zachód wspiera Ukrainę, w której nacjonalistyczne nastroje są bardzo silne. Prawy Sektor ma swoich przedstawicieli w rządzie. A my się mamy z nimi bratać. Z ludźmi, którzy stawiają pomniki człowiekowi, który zgotował t naszym rodakom piekło i horror na ziemi.

http://wolyn1943....ykuly.html - tu można poczytać i zobaczyć więcej.
24.media.tumblr.com/tumblr_m8xhishKur1qhr8kmo1_400.gifauto.img.v4.skyrock.net/7396/7977396/pics/160621264.gif

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum: