Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Instagram
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Praktykant w Ministerstwie Magii
08.12.2021 17:30
Socjal sam w sobie nie jest zły. Złe jest dawanie go w ogóle bez przemyślenia. Jak dziś usłyszałam od konfiarza, że czemu wspólne podatki mają iść na publiczne przedszkola, to złapałam się za głowę.

Wielki Mag
08.12.2021 17:24
thanks to Edward Gierek za ogłupienie nam społeczeństwa obietnicami gruszek na wierzbie :D

Wielki Mag
08.12.2021 17:24
*wygra, to następny rząd im te wszystkie 500 plus i trzynastki zabierze

Wielki Mag
08.12.2021 17:23
*sprzedając warte miliardy złotych obligacje na chiński rynek, żeby potem te pieniądze były ładowane w programy socjalne, dzięki którym PiS wygrywa wybory, bo wszyscy się boją, że jak ich PiS nie*

Wielki Mag
08.12.2021 17:22
Anastazja Schubert, bo PiS wygrywa wybory zabierając głosy PSL-owi i SLD, a żeby to osiągnąć musi ładować kupę pieniędzy w socjal, więc z roku na rok coraz bardziej się zadłużamy*

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Posiada 59638 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 56706 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 46736 punktów.

4) Prefix użytkownikaSam Quest

Posiada 44138 punktów.

5) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 43981 punktów.

6) Prefix użytkownikaania919

Posiada 38369 punktów.

7) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 36638 punktów.

8) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 34114 punktów.

9) Prefix użytkownikaWioletta

Posiada 32797 punktów.

10) Prefix użytkownikaKlaudia Lind

Posiada 31892 punktów.

Losowe zdjęcie
Trio
Album: Plakaty
Dodał: Prefix użytkownikaChristina
Zobacz temat
Ile godzin dziennie przesiadujesz na Facebook'u?
1 lub mniej 1 lub mniej 33%[13 głosów]
2-3 2-3 23%[9 głosów]
4-5 4-5 8%[3 głosów]
6 i więcej 6 i więcej 8%[3 głosów]
Raz na kilka dni Raz na kilka dni 10%[4 głosów]
Nie mam facebooka Nie mam facebooka 18%[7 głosów]
Głosów ogółem : 39
Drukuj temat
"Cześć, wyznaję fejsboga."
Prefix użytkownikaulka_black_potter
HYHY, znawczyni i stała bywalczyni się odezwała. Prawda jest taka, że na fejsie przesiaduję bardzo dużo czasu i czuję, że to beznadziejna sprawa. Nie ma co się oszukiwać, większość z nas nie wytrzyma żeby choć na chwile w ciągu dnia nie wejść na facebook'a.

Czy myślicie, że to uzależnienie nas tam trzyma? Czy macie w ogóle fejsa? Jesteście na nim aktywni? Co myślicie o tym portalu społecznościowym?
Edytowane przez Prefix użytkownikaXeri dnia 18.11.2013 17:56

i.imgur.com/AyR1kd7.png

Christian.
i.pinimg.com/originals/02/0b/07/020b0757879bbd8cc21454799bff6f55.gif

Bo liczy się to, co masz w środku.
cdn.junglecreations.com/wp/junglecms/2017/12/Christian-Bale-Resized.jpg

Ale czasami warto założyć maskę.
pa1.narvii.com/6412/37cb60531dd1e8002b7ec87c8da0ba734a67f9f3_hq.gif

"ja generalnie ten tekst klasyfikuję jako 5CMCS HE NDPSG3 - S2AB"
"zmiennokanoniczne"
"piszę fanficka ducha, że tak to ujmę, czyli takiego, którego nie ma"
"po części trudny język wynika z założeń płomień odwagi i specyfiki tekstu"

by Cantaris

Ula urzędniczka
Zarejestruje ci chomiczka
Da mu zielona kartę
I marchewki starte
<muza>

by fuer

Prefix użytkownikaAnciol
Ja wchodzę codziennie. Ale tylko na chwilkę lub po prostu zostawiam otwartu. Wygodnie bo nie mam GG :D Do tego mogę rozpowszechniać moja nieskazitelną urodę i jeszcze oglądać głupich i złych ludzi. Fb jest okej, tylko żeby nie przeginać ;)
Jeg elsker Seferyn fordi han også elsker norsk ^^ <3

Wiersz autorstwa łośka <3

Anciolu, piękny i wspaniały,
kimże ja przy Tobie jestem,
taki niedojrzały...
Spójrz w oczy me,
jak lekki wiatr,
pieszczą Cię.
Odpowiedz na to pytanie,
czy życie razem nam dane?
Oddaj mnie rentę swę*,
a szepnę Ci do ucha,
Kocham Cię!

*rentę swę - użyte tu celowo

,,Twój artykuł został odrzucony przez administratora Sann dnia 22.01.2014 16:43.
Powód odrzucenia: Nie będę tego sprawdzać. I ch*j! ;D"

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/wladca_rymow.png

www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/wladca_rymow.png

Prefix użytkownikaMikasa
Nie mam tam konta i jest mi z tym bardzo dobrze. Utrzymuję kontakt z garstką ludzi,których życie mnie interesuje, nie daję się wciągać w nałóg siedzenia na facebooku i ogólnie sie cieszę,że udało mi się tego uniknąć pomimo wielu nacisków.

Angelina Johnson
Ja raczej nigdy nie byłam zwolenniczką spędzania czasu w taki sposób. Jak była jeszcze moda na nk. to rzadko się udzielałam, z fb jest podobnie. Z tym, że facebook był na samym początku dla mnie ułatwieniem. Wśród znajomych to moim aparatem są robione zazwyczaj zdjęcia i nie chciało mi się nigdy do każdego słać ich mailowo, więc robiłam po prostu kolejne albumy na profilu. I tyle. Obecnie dzięki fb mam kontakt i niektóre materiały ze studiów, samorządu i jest on mi obecnie niezbędny. Jednak zaglądam do niego parę razy dziennie na minutę, zobaczyć czy ktoś coś dodał, bądź napisał i wychodzę. Rzadko bo rzadko, ale czasem pogadam z max. pół godziny. Raczej nie interesują mnie fanpejdże i tak dalej, więc nie mam co tam robić.

A co myślę o tym? Gdyby nie sprzedawano tam naszej prywatności i nie wykorzystywano informacji o nas to byłoby to całkiem okej. I najbardziej denerwuje mnie sprawa tego, że konta nie da się usunąć. Można jedynie zawiesić.

Pamiętaj chemiku młody, komentuj ficki lub zmień się w odchody
made by Mikasa, Butelka 31.07.2020r.

image.spreadshirtmedia.net/image-server/v1/mp/designs/143618396,width=178,height=178,version=1077033415/chemia-milosci.png

s5.ifotos.pl/img/batpng_aewxhsq.png

img.joemonster.org/i/2018/01/mowiace_02.jpg

img.joemonster.org/i/2014/05/slodkiezdjecia_19.jpg

Slytherin! Sss..

Nigdy nie pozwoliłem aby szkoła przeszkadzała mi w edukacji.
Zawsze miałam szczęście. I znów będę je mieć.

Krew na twoich rękach, Falka,
Krew na twej sukience
Płoń, płoń, Falka, za twe zbrodnie
Spłoń i skonaj w męce!

Trochę wstyd, ale cóż, zasłużyłam ;D
www.harry-potter.net.pl/images/articles/admlen20202.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najadminang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/redaktorang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/autorartang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wydanieprorokaroku.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/admin_naj.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_naj_pomocny_adm.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_admin_naj.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najbardziej_pomocny_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_komentator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najmilszy_administrator.png

www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najbardziej_pomocny_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najlepszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najmilszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/autor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najlepszy_komentator.png

Prefix użytkownikaXeri
Na fejbuka wchodzę raz na... tydzień? Dwa? Rzadko, bo nie mam co tam robić. Nie rozumiem jak można spędzać na tym całe dnie. Przecież to jest po prostu nudne i rosną tam pokolenia gimbusów. Nie ogarniam tego szału.

Nie można usunąć konta? Nawet nie wiedzałam, a przyznam, że mi się to nie podoba.
i60.tinypic.com/11jyots.gif

Czy chcesz, czy chcesz
pod drzewem skryć się?
Tu zawisł ten,
co troje zginęło z jego mocy.
Dziwnie już tutaj bywało,
nie dziwniej więc by się stało,
gdybyśmy się spotkali
pod wisielców drzewem o północy.

Czy chcesz, czy chcesz
pod drzewem skryć się?
Choć trup ze mnie już,
uwolnię cię od przemocy.
gdybyśmy się spotkali

Czy chcesz, czy chcesz
pod drzewem skryć się?
Tu do mnie miałaś zbiec,
żeby uniknąć przemocy.
gdybyśmy się spotkali

Czy chcesz, czy chcesz
pod drzewem skryć się też?
W naszyjniku ze sznura
u boku mego nie czekaj pomocy.
gdybyśmy się spotkali

24.media.tumblr.com/5e7ea95eb3a66610a04f2ef69c96a95f/tumblr_mzoa4w9n8J1qfx172o5_250.gif

40.media.tumblr.com/db4b3542ad14dcd274e696dc3a7ee172/tumblr_nhs5ru1eXc1s9t61qo1_500.jpg

38.media.tumblr.com/ceac3d6d60bf1a7f26ac63d1c11c6466/tumblr_njkptkSyOh1un5mawo1_250.gif

Prefix użytkownikalosiovsky
Nie rozumiem jak można spędzać na tym całe dnie. Przecież to jest po prostu nudne i rosną tam pokolenia gimbusów. Nie ogarniam tego szału.

Xeri, na FB piszę się wstawia zdjęcia... ja myślę że nie rosną tam pokolenia gimbusów może w niektórych przypadkach.

Ja wchodzę codziennie i potrafię przesiedzieć pół dnia :) Mnie Fb nie uzależniło
i nigdy mnie nie uzależni...
" z tobą nie da się nudzić łosiu"

Łapa15

Sir Łosiu David I
- Przydomek który nadała mi Sir Łapa Szlachetna

"Nic nie daję zapatrzenie się w marzenia i zapominanie o życiu" - A.Dumbledore

oi61.tinypic.com/2wpmmas.jpg

Dziekuję Łapsonie :)

asset-8.soup.io/asset/2025/5021_8645.gif

Prefix użytkownikaLossiril
Nie mam tam konta i jest mi z tym bardzo dobrze. Utrzymuję kontakt z garstką ludzi,których życie mnie interesuje, nie daję się wciągać w nałóg siedzenia na facebooku i ogólnie sie cieszę,że udało mi się tego uniknąć pomimo wielu nacisków.

U mnie wygląda to identycznie. Naciski są naprawdę męczące. Niektóre już przekraczają wszelkie granice. Jedna z moich koleżanek założyła mi konto na fejsie, bo znała moje dane i maila, także mam nieaktywowane konto na fb.
Powodów dla których nie mam facebooka jest wiele. Otóż cenię sobie prywatność, nie czuję potrzeby wstawiania masy swoich zdjęć i czekania na komentarze i 'lajki' czy inne cuda. Do tego prawie wszyscy moi znajomi mają fejsa i wiem, co ludzie, których znam tam piszą i ręce opadają. Przez niektóre wpisy, które miałam okazję przeczytać straciłam szacunek do wielu osób. Ja nie wiem, co to jest za tendencja robienia z siebie idioty (w wielu, nie wszystkich przypadkach) na tym portalu. Odrzuca mnie to po prostu.
"You could be great, you know, and Slytherin will help you on the way to greatness,
no doubt about that."

49.media.tumblr.com/8fd19fd808466128891dbc622e847972/tumblr_nttjx4EWDx1s0s73vo2_r1_250.gif45.media.tumblr.com/0657b0d7361e18d2e9b9ad59589ba694/tumblr_nttjx4EWDx1s0s73vo8_r1_250.gif49.media.tumblr.com/44cba2a6756c07fec6f86f9c6baeabe6/tumblr_nttjx4EWDx1s0s73vo4_250.gif

45.media.tumblr.com/d941556ef09d4df2aa4255e2d1916738/tumblr_o20215Cx8Z1txsq03o1_500.gif

www.nrdfeed.com/gImages/draco-scream-gif-gif71a7c2e0904f25cbb722c4b60d0e809153c8694c07ea4.gif

25.media.tumblr.com/96e036d50d60465467af86aaa10d1985/tumblr_mifwnfHhoW1r1da95o1_500.gif

tumblr klik

'We must take a hard road, a road unforeseen. There lies our hope, if hope it be.'

'The world is indeed full of peril, and in it there are many dark places; but still there is much that is fair, and though in all lands love is now mingled with grief, it grows perhaps the greater.'

i59.tinypic.com/258b141.gif

'Deserves it! I daresay he does. Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them? Then do not be too eager to deal out death in judgment. For even the very wise cannot see all ends.'

i58.tinypic.com/ne49j.jpg

It is not our part here to take thought only for a season, or for a few lives of Men, or for a passing age of the world. We should seek a final end of this menace, even if we do not hope to make one.

www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najciekawszy_podpis.png

http://morivrty.tumblr.com
losiovsky napisał(a):

[quote]
Ja wchodzę codziennie i potrafię przesiedzieć pół dnia :) Mnie Fb nie uzależniło

No jeśli ktoś siedzi pół dnia na fejsie to chyba jest uzależniony... Ja sama czasami tak robię i myślę, że to nie jest normalne;p

Nie można usunąć konta? Nawet nie wiedzałam, a przyznam, że mi się to nie podoba.

Można usunąć. Najpierw dezaktywujesz, a jeśli nie wchodzisz 30 dni to tego konta nie ma. jednak, żeby usunąć wszystkie swoje posty, zdjęcia musisz o kolei wszystko wywalać z osi czasu:/

i.imgur.com/AyR1kd7.png

Christian.

"zmiennokanoniczne"

by Cantaris

Ula urzędniczka
Da mu zielona kartę
I marchewki starte
<muza>

by fuer

Prefix użytkownikaSixth Gun

Czy nie zaprzeczyłeś właśnie samemu sobie?
Jeszcze rok temu przesiadywałam na fejsie poł dnia. Jak teraz o tym pomyśle, to aż mi żal siebie samej. Teraz wejdę na profile paru wybranych osób, popykam chwilę w bilarda i z koleżanką, przewinę garstke wiadomości z osi czasu i zostawiam włączoną kartę nie korzystając z niej. Bardzo często kilkanaście nawet osób z klasy pisze do mnie o lekcje, więc wolę czaić się na fejsie niż potem pisać wszystkim naraz odpisać lub żeby do mnie dzwonili. Wiem, może to trochę dziwne myślenie, ale nie cierpię rozmawiać przez telefon chociażby minutę. Strasznie mnie to męczy i denerwuje.
Największą polewkę miałam w Nowy Rok. Ze 20 moich znajomych czatowało na fejsie tylko po to, by równo o północy napisać ' Happy New Year sqarbki! :**' Nie no, świetnie, genialnie...
Glanek, jopro - jak zwał, tak zawał

www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najoryginalniejszy_nick.png

Jeżeli jesteś amatorem (lub amatorką) twórczości Borszewicza, to możemy się ożenić

Wchodzę bo lubię :) ja jakoś nie sądzę że mnie FB uzależniło, chce przesiedzieć pół dnia to tyle przesiedzę.Nie ma czegoś takiego że muszę siąść i siedzieć . Po prostu lubię pisać z przyjaciółmi, a to chyba nie uzależnienie?

Ahahahahaha

jakież zabawne na prawdę uśmiałaś się co?

Łapa15

Sir Łosiu David I

Prefix użytkownikaXeri
Czyli uważasz, że pół dnia to takie tam parę chwil? Aha.

Pierwszym krokiem do zwalczenia uzależnienia jest przyznanie się do niego.
i60.tinypic.com/11jyots.gif

Czy chcesz, czy chcesz
pod drzewem skryć się?
Tu zawisł ten,
co troje zginęło z jego mocy.
gdybyśmy się spotkali

Czy chcesz, czy chcesz
pod drzewem skryć się?
Choć trup ze mnie już,
uwolnię cię od przemocy.
gdybyśmy się spotkali

Czy chcesz, czy chcesz
pod drzewem skryć się?
Tu do mnie miałaś zbiec,
żeby uniknąć przemocy.
gdybyśmy się spotkali

Czy chcesz, czy chcesz
pod drzewem skryć się też?
W naszyjniku ze sznura
u boku mego nie czekaj pomocy.
gdybyśmy się spotkali

24.media.tumblr.com/5e7ea95eb3a66610a04f2ef69c96a95f/tumblr_mzoa4w9n8J1qfx172o5_250.gif

40.media.tumblr.com/db4b3542ad14dcd274e696dc3a7ee172/tumblr_nhs5ru1eXc1s9t61qo1_500.jpg

38.media.tumblr.com/ceac3d6d60bf1a7f26ac63d1c11c6466/tumblr_njkptkSyOh1un5mawo1_250.gif

Spokój duszy. Ja tez uważam, że przesiadywanie pół dnia na fejsie czy chocby w sieci to uzaleznienie. Niestety, jestem tym faktem załamana, ale nie mam pojęcia jak się z tego wyplatać, bo lubię tracić w ten sposób czas:(

i.imgur.com/AyR1kd7.png

Christian.

"zmiennokanoniczne"

by Cantaris

Ula urzędniczka
Da mu zielona kartę
I marchewki starte
<muza>

by fuer

Prefix użytkownikaH4sh1
FB to kompletne dno . Dezaktywowałem konto trzy dni temu i nie czuję potrzeby wchodzenia na nie. Bardziej mi zależy na wspieraniu polskiej firmy czyli GG niż zagranicznej.Prawda jest taka nic na świecie nie jest za darmo tak samo jak FB możemy korzystać z tego portalu za darmo ale cena tego jest taka że nasze dane osobowe są dostępne dla wielu korporacji i oczywiście to korporacje płacą za te dane masakryczną kasę. A my jesteśmy zaliczani po prostu do część tego systemu którym jest FB. Ciekawostką jest to że CIA tak na prawdę sypało ostro kasą żeby FB powstał , a na pewno ta kasa nie szła po to żebyś Ty mógł popisać z koleżanką czy kumplem.FB to także masakryczny pożeracz czasu sam się o tym przekonałem że można przewijać stronę w dół i dawać tylko like mi to zajmowało z jakieś 30 min a w tym czasie można zrobić coś lepszego dla siebie. Ludzie nie dajcie się zaliczać do masy każdy z was jest inny a na FB wszyscy jesteśmy tacy sami i tak samo postrzegani przez tą korporacje . Czy wytrzymam wydaję mi się że tak na FB kontaktowałem się tylko z 3 osobami z którymi nie widywałem się na co dzień. Więc życzę miłej dezaktywacji konta a następnie cierpliwość aż do jego usunięcia. Aha dla tych co nie wiedzą nasze dane i tak pozostaną na serwerach FB , tylko nie będzie ich na portalu takie małe na prostowanie o którym FB nie wspomniało .

edit. losiovsky a nie lepiej wyjść do znajomych niż z nimi pisać , na tych znajomych jeszcze się nie raz przejedziesz a twojego zmarnowanego czasu nikt Ci nie zwróci

Al
Edytowane przez Prefix użytkownikaAlette dnia 18.11.2013 17:07

Prefix użytkownikaAlette
Proszę, abyście darowali sobie posty na jedną linijkę, nawet z cytatem. Będę kasować i nie ma zmiłuj.

Teraz ja się wypowiem. Na początku miałam głęboko gdzieś fejsa i nie zakładałam tam konta. Po prostu nie było mi potrzebne do szczęścia. Obecnie już mam i nie wyobrażam sobie, żeby nie mieć. Natomiast nie nazwę siebie uzależnioną. Chodzi konkretnie o to, że gdyby facebook nigdy nie istniał, to nie czułabym braku, gdyby teraz przestał istnieć, to pewnie bym olała, a gdyby mi wywaliło konto to pewnie bym się wściekła. Dlaczego? Bo mam tam grupę na uczelni, gdzie wstawiają absolutnie wszystko - od informacji na temat zajęć, po użyteczne notatki.

Wydaje mi się, że samo siedzenie na fejsie nie jest uzależnieniem. To akurat taki portal, który może sobie być włączony choćby pół dnia i nic. Ja mam często włączonego fejsa przez cały dzień i nic. Moim zdaniem problem pojawia się wtedy, gdy ktoś uzależnia swoje szczęście od "lubię to" pod postem, zdjęciem itd. Ja mam od 1,5 roku to samo jedno zdjęcie, na tablicę wstawiam coś raz na miesiąc, czasami kilka miesięcy. Informacji o sobie nie uzupełniam prawie wcale. Jeśli chodzi o te strony tematyczne, to mnie się taka zabawa podoba. Jestem zapisana na jakieś żarty, fiszki prawnicze, nowości prawnicze, malarze o których nie miałaś pojęcia, a powinnaś, jakiś jeden sklep z ubraniami. Plusów jest bardzo dużo - mogę bez większego wysiłku dowiedzieć się czegoś nowego, poprawić sobie humor, a czasami zgarnąć jakiś kupon rabatowy. Dla mnie to jest bardzo fajne.

Także podsumowując - moim zdaniem facebook to portal bardzo użyteczny, jeśli używa się go z głową. Faktycznie ktoś, kto nie potrafi panować nad sobą w tym zakresie, nie powinien mieć tak konta. Natomiast gadanie, że fejs się do niczego nie nadaje, jest głupie, bo serio on w obecnych czasach znacząco ułatwia życie.

Co do usuwania konta - wy serio wierzycie, że jakakolwiek ogromna korporacja pozbywa się waszych danych osobowych? One mogą wam wciskać kity, że tak robią, ale to bzdura totalna. Oni mają swoje siedziby w takim miejscu, że im prawo nie zagraża. A nawet jeśli dostaną jakąś karę, to dla nich grosze. Dlatego właśnie nie uzewnętrzniam się na fejsie, bo kiedyś może to zostać wykorzystane przeciwko mnie.
web.archive.org/web/20170527063436im_/http://i61.tinypic.com/n1qk3n.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najfanfick2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najffalette.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/fanfick.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_fanficka.png
www.harry-potter.net.pl/images/najsympatyczniejszy_uytkownik.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_ff.png

66.media.tumblr.com/df7ff26a042721958add2f4d66811db3/tumblr_oc3zx5Nkcc1toyrsho3_1280.jpg

Kazui <3

78.media.tumblr.com/67e397cafbea681870d2cef222f21aa0/tumblr_os4igq7Fwu1s8gfjqo1_500.gif

W zasadzie lepiej tkwić w słodkiej niewiedzy. Umiejętność braku myślenia i brak odczuwania tego braku, w połączeniu z brakiem myślenia o myśleniu i przekonaniem, że się wszystko dobrze przemyślało jest darem, który posiadają tylko wybrani. Im więcej wiesz, tym mniej rozumiesz, więc w zasadzie lepiej nic nie wiedzieć i mieć święty spokój.

Dziękuję Wilenie za cudowny wiersz o moich Rycerzykach <3

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami
Żył sobie Racław z rycerzykami.
Wielu ich tam było, innej maści każdy,
Jednak każdy spośród nich był bardzo odważny,
Choć nie tak jak Racław - mąż najlepszy w świecie,
Rozpalający serce niemal każdej kobiecie,
Lecz kochając jedną, tę spoza Lagary,
Którą owładnęły miłości jego czary
I wyczekuje tylko kiedy się zobaczą...
Ale koniec historii! Nie za to mi płacą.
Wracając do Lagary, żyła tam Liliana,
Która, chociaż nieporadnością owiana
I znana w otoczeniu z niechęci do koni,
Nie bała się prawie dzierżyć w ręku broni.
Gdy tylko nadszedł rozkaz, wskoczyła na konia.
Mając u swego boku Gaję, Aarona,
Fomę i Milana, a przed sobą zadanie,
Ruszyła, nie bacząc, czy coś jej się stanie.
Jednak Racława niestety przy nich nie było,
A szkoda, bo to by się lepiej skończyło.
Zamiast niego, Nadar przewodził tej grupie
I chociaż zdawało się, że ma wszystko w dupie,
Doprowadził ich całych do kapitana,
Nie mającego nic z Narnią wspólnego - Kasjana,
Który miał przy sobie ogiera wspaniałego,
Nawet dla stajennych nieprzyjemnego,
Z piękną grzywą i gracją, jakiej więcej miało
Jedynie zgrabne, Racławowe ciało...

Co było z Aaronem? Z ostrzem w jego dłoni?
I Lilianą? Jak z jej podejściem do koni?
Co z zaciętą Gają? Co z nadętym Milanem?
Potwornym ogierem wraz z jego panem?
Co z Fomą? Jak żyje? I jak jego rany?
Kiedy tego wszystkiego dowiedzieć się mamy?

Gdy tylko na Alette wielka wena spłynie.
Może nigdy, może jutro, może w czarnej godzinie,
Byle, jak to nastąpi, napisała wreszcie
O Racławie i jego kochanej niewieście.

Authors act like they are sorry for killing characters but really they are like this...

33.media.tumblr.com/1c33d4f027d1b0dfece36f03d8cab05f/tumblr_inline_nnkxxyKWKP1sr52q2_500.gif

31.media.tumblr.com/c5f304c7b0c89ee52e80a0a90f79fd7e/tumblr_inline_nnkxz1zV0v1sr52q2_500.gif

33.media.tumblr.com/9c3599c6a8d5caa85da97df2b4273732/tumblr_inline_nnkxz3S5OW1sr52q2_500.gif

Lista ficków, które przeczytałam i polecam

Miniaturki
"Nieszczęśliwa historia" ulki_black_potter
"Czterdzieści pięć" Barloma
"Pierwsza ofiara" Katherine_Pierce
"Przemyślenia" Wileny Romus
Przyjaciołom, których już nie ma Fuerte
"Zazdrość według Hermiony Weasley" Sam Quest
"Glizdogon" Nieoryginalnej
"Las mnie wzywa" Klaudek884
"***" Zirael

Serie
"Trudny wybór" Penelope
"Jako w piekle, tak i na ziemi" Christiny
"Proszę, powiedz moje imię" Only Dream
"Między wierszami" Fuerte

Drabble
"Znalezisko" Ann
"Miłość" Wioletty
"Bogini" ulki_black_potter

Poezja
"Feniks" Wileny Romus
"Na chwałę! Na honor!" Ann
"Zwariował!" Wileny Romus
"Wspaniały i Starożytny Hymn Rodu Black" Ann

38.media.tumblr.com/e7acb5a8e16d00b85b5d13f0579b1044/tumblr_inline_n8vl57qwvD1r1mylc.png

"Niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która od razu trafia do jego serca. Owe pierwsze obrazy, echa słów, choć wydają się pozostawać gdzieś daleko za nami, towarzyszą nam przez całe życie i wznoszą w pamięci pałac, do którego, wcześniej czy później... i nie ważne, ile w tym czasie przeczytaliśmy książek, ile nowych światów odkryliśmy, ile się nauczyliśmy i ile zdążyliśmy zapomnieć... wrócimy." Carlos Ruiz Zafon

49.media.tumblr.com/06faed4d6c3be0fab9fbd74bd1023201/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o4_500.gif

Oglądam chińskie bajki, czytam romanse a ciasto najbardziej lubię surowe. Pozdrawiam wszystkich, których karmiłam, a szczególnie tych, którzy z tego powodu cierpieli. Lubię gotować dla Gne, której wszystko smakuje i Ciemka, któremu śmierdzą (gotowane!) jajka. Piję herbatę koło kibla z Ang, o miłości rozmawiam z Pene, śpię na podłodze Ulki albo na kolanach Christiny. W moim sercu zawsze jest miejsce dla tych, z którymi obieram ziemniaki.

Pozdrawiam mistrza otwierania zamków Sam i specjalistę od łowienia smerfów Katherine
... a kiełbasa to najbardziej smakuje mi u Pauli love

68.media.tumblr.com/f0cb94d96489a7af17c663e1007e68fd/tumblr_ornxp7GtDG1sccmwvo1_1280.jpg

Prefix użytkownikaPortugas
Racja xp Nawet ja .-.

facebook mnie nie uzależnił i chyba nie uzależni .-. Najczęściej właziłem wtedy jak je sobie założyłem xp Wtedy byłem taki na maksa hepi, że mam FB i mogę lajkować zdjęcia, grać w gry i prześladować nieznanych mi ludzi *-* Dziś spędzam na FB tylko godzinę lub dwie, ale nie dlatego, że gadam czy oglądam zdjęcia koleżanek, które mnie do tego zmuszały (nadal to robią). Teraz gram tylko w gry ewentualnie siedzę na fanpagach .-.

FB jest fajne, bo można wstawiać swoje zdjęcia na których możemy pokazać się w nowej sukience czy czymś bez potrzeby dzwonienia do psiapsiółeczek i szczegółowego opisywania im co jak wygląda xD miło też, że można do kogoś coś napisać i pograć (zwłaszcza pograć <3). Dziękuję ci boże za stworzenie tej o to strony, która ma minusy, których nie wymieniłem bo się nie chciało :x

Podsumowując: FB jest fajne, ale ma też swoje minusy. (więcej nie chce mi się pisać .-.)
kocham juliettę115

Przez pomyłkę zrobiłem to specjalnie.

oi62.tinypic.com/35lvi50.jpg
Ach, ta Łapka Love

i58.tinypic.com/24dr61t.png

fc03.deviantart.net/fs71/i/2013/051/6/3/clementine_from_the_walking_dead_the_game_by_dorimacus-d5luis8.jpg

Portugas - jedyny użytkownik, na którego ma oko nawet Krico Cwaniak
Wszyscy jesteśmy żyrafami, które urodziły się nad przepaścią :zyrafa:
~ Nior ^^

fc01.deviantart.net/fs70/f/2012/247/5/a/the_walking_dead_video_game___facebook_cover_by_enveedesigns-d5dm6t3.png

i.imgur.com/SYhANSm.png

GotujJajkaZPortem.com
Prefix użytkownikaYourSmile
Głównie wchodzę na fb, aby z kimś pogadać. Mam GG, ale co z tego jak reszta nie ma. ;d Dzięki fb mam kontakt z ludźmi, którzy mieszkają w innych miastach, krajach albo po prostu nie mamy kiedy się spotkać, a poznałam ich chociażby na wakacjach. Nie chcę urywać z nimi kontaktu, a wysyłać do tych wszystkich ludzi smsy - sorry, nie stać mnie.
Oprócz tego to na facebooku mamy grupę klasową gdzie bardzo często coś ustalamy np. jak w tym roku będą wyglądać nasze Mikołajki albo co zaśpiewamy na koncercie kolęd. Teraz w cholerę szkół, klas zakłada takie grupy i to jest naprawdę dobry pomysł. Przez ten portal mam też kontakt z moją starą klasą i wczoraj zgadaliśmy się na spotkanie klasowe. I za to lubię fb, za ten szybki, darmowy kontakt z innymi.

Raczej rzadko coś udostępniam, jakoś mnie to nie kręci. Ewentualnie wrzucę jakąś muzę albo co zdarza się niezwykle rzadko dodam zdjęcie. x d Wchodzę codziennie, żeby ogarnąć czy ktoś coś ode mnie chce, albo samemu do kogoś napisać. Ostatnio moja znajoma wrzuciła zdjęcie mojej klasy jak mieliśmy po siedem lat. Ile było radości i wspominek! xD

Chociaż niestety są też osoby, które mnie wkurzają na facebooku jak nic. Te cholerne sweetfocie i zmienianie profilowego co pięć minut. O.o Nakręcanie jakiś idiotycznych filmików, żeby się z kogoś ponabijać. Niestety fb, to czasem też ta wylęgarnia gimbusów. Przykro mi, ale jak widzę niektóre komentarze pod zdjęciami czy jakimiś wpisami to mi ręce opadają. Na szczęście nie wszyscy się tak zachowują i chwała im za to. ;]

Ogółem lubię ten portal, chociaż jak wszystko, nie jest idealny.

Czyli uważasz, że pół dnia to takie tam parę chwil? Aha.

No może przesadziłem z tym że siedzę pół dnia ale 3 godzinki? dla mnie to i tak dużo gdyż mam mało czasu lekcje i te sprawy.

Oprócz tego to na facebooku mamy grupę klasową gdzie bardzo często coś ustalamy np. jak w tym roku będą wyglądać nasze Mikołajki albo co zaśpiewamy na koncercie kolęd. Teraz w cholerę szkół,

My (ja i moja klasa) też mamy taką grupę :) chociaż moja klasa często jest skłócona ale te kłótnie trwają maks. tydzień jezyk

Ale niestety niektórzy ludzie naprawdę robią głupie rzeczy np. ostatnio jacyś dwaj goście z mojej szkoły zrobili innemu gościowi fikcyjne konto gdzie go obrażali itp. Ale dyrektor-detektyw dojdzie do wszystkiego ;p

Trochę szkoda że FB ma ograniczenie wiekowe min. 13.
Ale i tak bardzo lubię tę stronę :) ma swoje plusy i minusy jak wszystko.

Łapa15

Sir Łosiu David I

Prefix użytkownikaNarcissa
Facebook mam! Tak żyję, mam facebooka. Wchodzę codziennie ale nie przesiaduję godziniami by oglądać sweet fotki moich koleżanek albo czytać ich wpisy " Po pracy piwo" " Weekend" "Pada deszcz" - Nie ma okna w domu, dzięki Bogu że ma fb. Gdy uczęszczałam do technikum moja klasa miała swoją stronę, bardzo przydatna, dziewczyny dawały na niej pytania na klasówki dodawały inf itp.

FB to kopalnia wiedzy o kimś. Ludzie bez skrępowania mówią o wszystkich, chwalą się. Dzięki takim stroną wiemy, kto z kim, gdzie i jak. Ploteczki ^^
No i oczywiście fejm na fejskie. Kto ma więcej lajków.

Uważam, że dobrze mieć konto na takiej stronie można z kimś pogadać, kogoś poznać, ale wszystko ma swoje granice.Amen :D
Od cnót Gryfonów kretynizmu Puchonów i wiedzy-o-własnej-wszechwiedzy Krukonów chroń nas Slytherinie

i44.tinypic.com/ivyb7c.gif

Prefix użytkownikaPenelope
Jak dla mnie fb ma wiele plussow, tak jak juz tu wiele osob mowilo. Przede wszystkim wlasnie grupy klasowe czy na studiach, gdyby nie to moglabym zginac z braku informacji. Ma to rowniez swoje minusy, ale co na swiecie nie ma?
oi60.tinypic.com/2m3hd88.jpg

s1.fotowrzut.pl/1OPRWPHCXN/1.jpg

W kategorii Najlepsza Seria Obyczajowa, wygrywa Penelope - Trudny Wybór

oi64.tinypic.com/eheyy0.jpg

Wiersz mojej ulubionej poetki i to jeszcze o mnie Love

Sonet Dziękczynno-pochwalny

Jest taka osoba, co pięknie słowa plecie.
Entuzjazmu pełna, w każdej chwili miła,
Z potoku błahych słów się przy mnie wynurzyła
I pomaga mi przetrwać w liter srogim świecie.

Któż to taki? To Pene! Wszyscy dobrze wiecie!
Cóż ja bym kochana bez Ciebie zrobiła?
Co tu dużo gadać... Pewnie wciąż bym żyła.
Ale żyłabym tutaj jak zgubione dziecię.

Bezczynnie bym siedziała w beznamiętnej toni.
Czy cokolwiek bym zrobiła gdyby nie Twa głowa?
Czy cokolwiek bym stworzyła bez Twej boskiej dłoni.

Więc dziękuję Ci Królowo, za Twe wielkie słowa,
Że jesteś tutaj, że piszesz, chociaż czas Cię goni,
I że dzięki Tobie, znowu zaczęłam od nowa...

I love Smaug Serce

33.media.tumblr.com/f3baad52837cbdb8ccfb45000b8f8db6/tumblr_n4r14ilUuK1ttlvdio7_500.gif

th02.deviantart.net/fs70/PRE/f/2014/088/c/0/the_hobbit_smaug_03_by_jd1680a-d7c3t7n.jpg

38.media.tumblr.com/3880b9f22c39935778a2099f2a351228/tumblr_myixektcvu1t4oykno1_r1_500.gif

- O czym marzysz?- zapytał w końcu.
- Marzę o lepszym życiu. O tym, by ludziom bardziej zależało na ludziach, niż na pieniądzach, by mieli honor i nie łamali obietnic. Marzę o tym, by przyjaźń była prawdziwa, a miłość nie bolała. - Odpowiedziała bez zastanowienia.
- A jeśli ci powiem, że mogę ci to dać, pójdziesz ze mną? - Wyraz jego twarzy nie zdradzał uczuć, ale w oczach tliła się iskierka nadziei.
- Pójdę. Dlatego, że będę chciała uwierzyć w to, że mówisz prawdę. Szkoda tylko, że taki świat nie istnieje.
- Istnieje, a ja ci go pokażę, jeżeli tylko zechcesz otworzyć oczy. - Nieznajomy wyciągnął do niej rękę, a ona ją ujęła, po raz pierwszy wierząc, że może być szczęśliwa.[/color]

Dedykacja dla mnie od pewnej bardzo sympatycznej osoby ;]

Jest takie miejsce na oceanie, gdzie pewna wyspa się mieści,
nierzadko kto się na niej pojawia, bo zwą ją wyspą boleści.
Zamek potężny na niej góruje, co w dawnych czasach wzniesiony
przez władcę wyspy Odysa, dla Penelopy - żony.

Wiele już lat w domu nie bywał, a ona tęskni wciąż szczerze,
co dzień wychodzi w bezkres spoglądać, czy wraca na swej galerze.
Smutek w jej sercu, samotność w duszy, kiedy to wreszcie ustanie,
rozmyśla nieustannie czy jeszcze szansa będzie ujrzeć go w żywym stanie.

Odys na krańcach lądów przebywa, tułaczka go bowiem czekała
na długie lata, przez boską karę ta sytuacja się stała.
Wspomnienie żony cierniem mu w sercu się stało,
ach jakże trudne bez niej życie być musiało.

static1.wikia.nocookie.net/__cb20140124024445/vampirediaries/images/c/cf/Klaus_and_Caroline_5x11...gif

25.media.tumblr.com/tumblr_m1imclTliw1qbyrbao1_500.gif

Nie ma zbyt wiele cza­su, by być szczęśli­wym.
Dni prze­mijają szyb­ko. Życie jest krótkie. W księdze naszej przyszłości wpi­suje­my marze­nia, a ja­kaś niewidzial­na ręka nam je przek­reśla. Nie ma­my wte­dy żad­ne­go wy­boru. Jeżeli nie jes­teśmy szczęśli­wi dziś, jak pot­ra­fimy być ni­mi jutro?
Wy­korzys­taj ten dzień dzi­siej­szy. Obiema ręko­ma obej­mij go. Przyj­mij ochoczo, co niesie ze sobą: światło, po­wiet­rze i życie, je­go uśmiech, płacz, i cały cud te­go dnia.
Wyjdź mu nap­rze­ciw.

Wiersz Anciol, mój ulubiony :D

Syrenka z łazienki prefektów

Pośród szklanej toni,
Uśmiecham się skromnie.
Stoję tu na straży,
Wielu ludzkich wspomnień.

O czym chcesz bym śpiewała?
Znam historii wiele.
Wiem czym jest wierność,
I kim są przyjaciele.

Potrafię powiedzieć,
O morskich przygodach.
Strasznych wodnych stworach,
Walecznych załogach.

Do skarbów sekretnych,
Jedyne znam drogi.
Do wysp tych magicznych,
I przełęczy trwogi.

Poproś mnie o słowa,
Od dawna tu czekam...
Nie znam swoich braci,
I serce mam człowieka.

Nie zapominaj o mnie!
Nie chcę być tu sama!
Utrwalona na szkle...
A całkiem zapomniana...

Robak gne :D

oi59.tinypic.com/jjtmrc.jpg

kibic

Prefix użytkownikafuerte
Ogólnie rzecz biorąc nie szukałabym winy w samych portalach społecznościowych, typu facebook czy nk (to jeszcze istnieje?). Samo to, że dostęp do internetu jest teraz praktycznie wszędzie i w wielu urządzeniach stanowi już jakieś niebezpieczeństwo; i co do naszych danych i co do naszego uzależnienia.

Nie wiem, mnie ogólnie nie przeszkadza, że ktoś dodaje sobie zdjęcia z imprez, imienin, urodzin, chrzcin, czy czegokolwiek. Niech każdy dysponuje swoim kontem jak chce (w granicach przyzwoitości, ale takie rzeczy można zgłaszać spokojnie), mnie nic do tego tak naprawdę. Jak mnie wkurzają czyjeś posty, to albo sobie je ukrywam, albo wywalam takiego kogoś ze znajomych, proste.

Sama jestem raczej przeciętnie aktywna, przynajmniej w porównaniu z tym, co odstawiałam cztery, pięć lat temu jak zakładałam konto.

No i nie wiem, ogólnie podpisuję się po d tym, co napisała alette, więc nie będę powtarzać kolejny raz tych samych przemyśleń d;

zapodaj.net/images/d147bde5b4314.png

media.giphy.com/media/WS6ABEVwTwWew89CHo/giphy.gif

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzab2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najart2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladrym2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnewsfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladcarymowfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzabawniejfuer.jpg

http://lastfm.pl/user/justyskag

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum: