Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Instagram
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Praktykant w Ministerstwie Magii
12.05.2021 15:36
Chyba już długo mieszkam w Krakowie, skoro Zgredziak napisał o polu, a ja kompletnie nie pomyślałam o wsi xD Chociaż ciągle próbuję wychodzić "na zewnątrz",żeby być cichociemną i tu i wśród rodziny jezyk

Postrach pierwszaków
12.05.2021 13:05
monciakund, Juz dałam. Zapraszam do posłuchania. :)

halo, regulamin
12.05.2021 13:02
super Heart dance

Postrach pierwszaków
12.05.2021 13:00
monciakund, aaaa ok już daję :)

halo, regulamin
12.05.2021 12:59
W temacie Hit czy Shit. Oceniłaś dany przeze mnie utwór, więc musisz dać linka do wybranego przez siebie, by zabawa mogła trwać dalej ;)

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Posiada 59630 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 56601 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 45883 punktów.

4) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 43981 punktów.

5) Prefix użytkownikaSam Quest

Posiada 43357 punktów.

6) Prefix użytkownikaania919

Posiada 38327 punktów.

7) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 36663 punktów.

8) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 34114 punktów.

9) Prefix użytkownikabatalion_88

Posiada 31890 punktów.

10) Prefix użytkownikaMarcus Clinton

Posiada 30892 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Książki, do których wracasz
Smierciojadek
Czy są takie książki, do których sięgaliście jedno, dwu, a może wielokrotnie? Czym to jest spowodowane? A może macie takie pozycje, które czytaliście w dzieciństwie i teraz chcecie spojrzeć na ich przekaz ponownie, aby skonfrontować je z interpretacją z przeszłości?

media2.giphy.com/media/6qdkSaKx2MfMA/giphy.gif

Nie można zapłacić za coś, co nie ma ceny. Niektórzy twierdzą, że każda, absolutnie każda rzecz na świecie ma swoją cenę. To nieprawda. Są rzeczy, które ceny nie mają, są bezcenne. Najłatwiej poznać takie rzeczy po tym, że raz utracone, są utracone na zawsze.

66.media.tumblr.com/d139938a33b1b4a6e9d05302028f7545/tumblr_nwp9a04Ew81qdp7auo3_500.gif

Nie wiesz, co pamiętasz, dopóki nie spróbujesz tego opowiedzieć. I nie wiesz, co tak naprawdę sądzisz na dany temat, dopóki nie zaczniesz się o to z kimś kłócić. W samotności nie jesteś nawet świadomy swoich sprzeczności.

media.tumblr.com/3ad8106e3bbe79c5eb59d42068d27812/tumblr_inline_ncezf4w8z41spqcq1.gif

Pamiętaj. W śnie nie da się szeptać.

38.media.tumblr.com/aafd9a4ade7ecf23ca4f3335aeabfaf9/tumblr_n5nak092R91sai67qo1_500.gif

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-wydarzenie1.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najadm2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnick20202.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/pieko.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_newsman.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najoryginalniejszy_nick_jadek.png
www.harry-potter.net.pl/images/najoryginalniejszy_nick.png

Prefix użytkownikaAnciol
Prócz Harry'ego wracam do Sagi o Ludziach Lodu, Trylogii husyckiej i Wiedźmina.
Twórczość Sapkowskiego uwielbiam i chętnie ją co jakiś czas sobie przypominam. Z przyjemnością czytam ją nawet co dwa lata.
Saga o Ludziach Lodu ma 47 części po jakieś 200 str każda. W zasadzie zabieram ją głównie dlatego, że jest doskonała do pociągu czy szkoły. Miękkie wydanie, malutkie i poręczne. Na początku było tak, że zanim skończyłam brałam od nowa książkę. Obecnie wybieram sobie ulubione tomy :)
Jeg elsker Seferyn fordi han også elsker norsk ^^ <3

Wiersz autorstwa łośka <3

Anciolu, piękny i wspaniały,
kimże ja przy Tobie jestem,
taki niedojrzały...
Spójrz w oczy me,
jak lekki wiatr,
pieszczą Cię.
Odpowiedz na to pytanie,
czy życie razem nam dane?
Oddaj mnie rentę swę*,
a szepnę Ci do ucha,
Kocham Cię!

*rentę swę - użyte tu celowo

,,Twój artykuł został odrzucony przez administratora Sann dnia 22.01.2014 16:43.
Powód odrzucenia: Nie będę tego sprawdzać. I ch*j! ;D"

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/wladca_rymow.png

www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/wladca_rymow.png

Prefix użytkownikafuerte
W moim przypadku na pewno jedną z takich książek był Harry Potter. Czytałam kilka razy - niektóre części tylko dwa razy, niektóre z pięć, albo więcej. Ale to głównie jak byłam młodsza, bo miałam po prostu obsesję na punkcie serii. Pamiętam, że doprowadzało to moją mamę i ciotkę do szału, bo zamiast zabrać się za czytanie innych książek, wiecznie wałkowałam Harry'ego. Podrzucały mi wtedy pozycje różnych innych autorów, ale widocznie nie byłam wtedy zainteresowana : D.

Dwa razy czytałam Jasne błękitne okna Edyty Czepiel. Jedna z lepszych książek, jakie czytałam, napisana tak jak lubię, nie do końca jasnym i prostym językiem. Natomiast dla mnie wciąż bardzo mocna, strasznie smutna i zawsze odczuwam dużo emocji, kiedy do niej wracam. Na jej podstawie powstał zresztą film Lindy, o tym samym tytule, który też warto obejrzeć, jeżeli komuś akurat forma książki nie podchodzi.

Więcej chyba takich książek w mojej bibliotece nie było, bo mnie rzadko co jakoś mocno porywa. Mam z kolei swoich ulubionych autorów, których książki pochłaniam zawsze, kiedy tylko wyjdzie jakaś nowość. No i to chyba tyle.

media.giphy.com/media/WS6ABEVwTwWew89CHo/giphy.gif

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzab2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najart2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladrym2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnewsfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladcarymowfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzabawniejfuer.jpg

http://lastfm.pl/user/justyskag
Prefix użytkownikaZgreD
Najczęściej czytam oczywiście Pottera, co nie jest żadną niespodzianką.... Oprócz tego w latach wczesno-nastoletnich zdarzyło mi się trafić na książkę "Nowoczesna Baśń". Nie jest jakaś... nadzwyczajna, nie powala fabularnie, ale naprawdę lubię do niej wracać. Często czytałam też całą Trylogię Czarnego Maga i Sagę Zmierzch. Jeżeli chodzi o Polskie dzieła - Lubię "Znachora". Efekt zaskoczenia w książkach cenię sobie zwłaszcza. To jest też chyba to, co łączy te lektury. W ogóle, jeśli chodzi o dobre filmy, książki, czy komiksy - mam taką pozytywną przypadłość, zapominania dobrych dzieł. Tłumaczę sobie to tym, że przy następnym spotkaniu z książką / filmem mogę wszystko przeżywać na nowo :)
Edytowane przez Prefix użytkownikaXeri dnia 17.02.2014 20:04
25.media.tumblr.com/dd54abe65b758a5b936ad76093812853/tumblr_n0t171JgO71sq42jdo2_400.jpg

Prefix użytkownikaulka_black_potter
Nudno, ja też wracam najczęściej do Pottera. Przeczytałam pewnie z 15 razy każdą część, bo zawsze zaczynam od początku. Mogę tylko powiedzieć, że na przestrzeni tych lat nic sie nie zmieniło i kocham tę serię tak jak na początku

Pierwszymi ksiązkami, którymi jarałam się w opór była seria o Ani z Zielonego Wzgórza. Po prostu mogłam wałkować każdą z częsci po kilka razy na miesiąc. Uwielbiam te dawne czasy, i te stroje, i samą postać Ani.

Kilka razy czytałam też Chłopców z placu broni, Kamienie na szaniec, 5 lat kacetu, Dziewczynkę w czerwonym płaszczyku, Tajemniczy Ogród... W sumie to moje wymienianie nie ma sensu, bo ja każdą ksiązkę czyta kilkakrotnie. Nawet taką Zbrodnię i Karę czy Mistrza i Małgorzatę, więc pozdro600.

i.imgur.com/AyR1kd7.png

Christian.
i.pinimg.com/originals/02/0b/07/020b0757879bbd8cc21454799bff6f55.gif

Bo liczy się to, co masz w środku.
cdn.junglecreations.com/wp/junglecms/2017/12/Christian-Bale-Resized.jpg

Ale czasami warto założyć maskę.
pa1.narvii.com/6412/37cb60531dd1e8002b7ec87c8da0ba734a67f9f3_hq.gif

"ja generalnie ten tekst klasyfikuję jako 5CMCS HE NDPSG3 - S2AB"
"zmiennokanoniczne"
"piszę fanficka ducha, że tak to ujmę, czyli takiego, którego nie ma"
"po części trudny język wynika z założeń płomień odwagi i specyfiki tekstu"

by Cantaris

Ula urzędniczka
Zarejestruje ci chomiczka
Da mu zielona kartę
I marchewki starte
<muza>

by fuer

Prefix użytkownikaMademoiselle
Ja do Pottera wróciłam właśnie po raz drugi (miałam przerwę wieloletnią).

Natomiast jedynymi póki co książkami, do których wracam z takim samym zachwytem jak podczas pierwszego czytania jest Alchemik (Paulo Coelho) oraz Wichrowe Wzgórza (Emily Bronte). Dla mnie absolutne arcydzieła tego świata. Przeczytane już wielokrotnie...

Prefix użytkownika_Kamyk_
Ja zwykle wypożyczam sobie książki z biblioteki i czytam. Ale są takie książki, które czytam na okrągło. =D M.in.: Harry Potter xD Wow, nikogo to nie dziwi. ^^ Ale teraz moja siostra ma książki a ja muszę czytać Balladynę a lektur nienawidzę! Ja czytam książki jakie ja chcę i kropka!
~ Dziękuję, to wszystko xD
Edytowane przez Prefix użytkownikaXeri dnia 17.02.2014 20:10
OTO NAJPRZYSTOJNIEJSZY HPNETOWICZ

oi67.tinypic.com/x5qlau.jpg

CUD!

Toph?xD

oi61.tinypic.com/xe0603.jpg

38.media.tumblr.com/9ed94d85e72b100c05d60f02d88e7e96/tumblr_nfu62xzYp61u47lcno2_r1_500.gif

W Hufflepuffie możesz być kim chcesz,
A nie kim musisz być.

media.giphy.com/media/ib6ODgiEUUhiw/giphy.gif

jestem Puchonem, więc jestem tylko sobą. Tyle w temacie.

Czy to złe? Że jestem sobą? Że nikogo nie udaję? Jestem sobą, a to sztuka.

fc07.deviantart.net/fs70/f/2012/150/0/e/hufflepuff_don__t_care_by_ununununium-d51q4lz.jpg

oi61.tinypic.com/25sq0bb.jpg

"I got my feet kicked up and it's a quarter to four
Nothin' to do so I just stare at the floor
Well maybe I will try to sneak into the Ravenclaws' place for once
'Cause it seems like such fun and
they're just so uptight and
I could make excuses
But the truth is they'd all probably just blow
'Cause after all I'm just a Hufflepuff, Just a Hufflepuff

I try to keep a low profile during the war
I'll leave the fighting up to the Gryffindors
'Cause man they sure like to be heroes
But not me, you see
'Cause it don't seem like fun and
it just seems crazy man,
I could make excuses
But the truth is they'd all probably just blow
'Cause after all I'm just a Hufflepuff
Just a Hufflepuff

It's hard to be the outside lookin' in through glass
When everyone is praisin somebody else, some other class.
And even though I may not have the brains or the brawn
I'm loyal to the ones that matter to me,
'cause it's just the right
thing and, it's just how I am and I won't make excuses,
'cause the truth is that I'll do just enough,
'cause after all I'm just a Hufflepuff.
I am just a Hufflepuff"

I nie mówcie jakiej jesteście płci kiedy nie chcecie pokazać swojej mordy Wrozka ~ ulka_black_potter

Kurde...No coś na pewno umiesz xD UMIESZ NIC NIE UMIEĆ! ~ Mist

_Kamyk_, chyba Ci zakosze zdjęcie z podpisu xD (do własnego podpisu :3)~ Syriusz32

BLANCO, CHCĘ BYĆ MINISTRANTEM, ciul z tego, że jestem niewierząca. ~ Cookie

Wykorzystywanie chłopca w łazience jest nie na miejscu ;< ~Alette

[center]Kamyk = Amber Hufflepuff(żółć w godle)=Gold ~ Blanco

_Kamyk_, szkoda mi Cię Przepraszam Mam podobno serce z kamienia, ale mi tak smutno :< Ale może to dlatego, że z kamienia^^~ gne

Jestem dumny, że jestem Puchonem.

You might belong in Hufflepuff, where they are just and loyal, those patient Hufflepuffs are true and unafraid of toil.

38.media.tumblr.com/tumblr_mbu7c9HWNt1qa3emao1_250.gif38.media.tumblr.com/tumblr_mbu7c9HWNt1qa3emao2_250.gif

38.media.tumblr.com/tumblr_mbu7c9HWNt1qa3emao3_250.gif38.media.tumblr.com/tumblr_mbu7c9HWNt1qa3emao4_250.gif

33.media.tumblr.com/tumblr_mbu7c9HWNt1qa3emao5_250.gif33.media.tumblr.com/tumblr_mbu7c9HWNt1qa3emao6_250.gif

38.media.tumblr.com/tumblr_mbu7c9HWNt1qa3emao9_r1_250.gif33.media.tumblr.com/tumblr_mbu7c9HWNt1qa3emao10_r1_250.gif

38.media.tumblr.com/tumblr_mbu7c9HWNt1qa3emao11_r1_250.gif33.media.tumblr.com/tumblr_mbu7c9HWNt1qa3emao12_r1_250.gif

i.imgur.com/RM8ioJs.gif

Ziemia, Ogień, Powietrze, Woda

fc01.deviantart.net/fs70/f/2012/084/d/9/the_legend_of_korra___bending_intro_by_aragnael-d4tvy1i.gif

"Każdy ma jakąś fobie."

img2.wikia.nocookie.net/__cb20130908171929/cartoonnetwork/images/0/0f/Ghostfreaks_Tendrils.PNG

Hufflepuff <3
i58.tinypic.com/kbrfyo.jpg

Prefix użytkownikaPenelope
Ja często wracam do książek, najczęściej dlatego, że po prostu szczegóły fabuły uciekają i wiele się zapomina. Najwięcej razy przeczytałam oczywiście Harry'ego. Inne książki do których lubię wracać to: wszystkie dzieła Paulo Coelho, jak dla mnie on jest mistrzem ;], "Wiedźmin" Sapkowskiego, Cykl "Miecz Prawdy" Goodkinda, dzieła Trudi Canavan, "Pamiętnik" Sparksa. To tylko te najbardziej przeze mnie lubiane o reszcie nie będę wspominać, bo nie starczyłoby miejsca :D
Edytowane przez Prefix użytkownikaXeri dnia 18.02.2014 16:17
oi60.tinypic.com/2m3hd88.jpg

s1.fotowrzut.pl/1OPRWPHCXN/1.jpg

W kategorii Najlepsza Seria Obyczajowa, wygrywa Penelope - Trudny Wybór

oi64.tinypic.com/eheyy0.jpg

Wiersz mojej ulubionej poetki i to jeszcze o mnie Love

Sonet Dziękczynno-pochwalny

Jest taka osoba, co pięknie słowa plecie.
Entuzjazmu pełna, w każdej chwili miła,
Z potoku błahych słów się przy mnie wynurzyła
I pomaga mi przetrwać w liter srogim świecie.

Któż to taki? To Pene! Wszyscy dobrze wiecie!
Cóż ja bym kochana bez Ciebie zrobiła?
Co tu dużo gadać... Pewnie wciąż bym żyła.
Ale żyłabym tutaj jak zgubione dziecię.

Bezczynnie bym siedziała w beznamiętnej toni.
Czy cokolwiek bym zrobiła gdyby nie Twa głowa?
Czy cokolwiek bym stworzyła bez Twej boskiej dłoni.

Więc dziękuję Ci Królowo, za Twe wielkie słowa,
Że jesteś tutaj, że piszesz, chociaż czas Cię goni,
I że dzięki Tobie, znowu zaczęłam od nowa...

I love Smaug Serce

33.media.tumblr.com/f3baad52837cbdb8ccfb45000b8f8db6/tumblr_n4r14ilUuK1ttlvdio7_500.gif

th02.deviantart.net/fs70/PRE/f/2014/088/c/0/the_hobbit_smaug_03_by_jd1680a-d7c3t7n.jpg

38.media.tumblr.com/3880b9f22c39935778a2099f2a351228/tumblr_myixektcvu1t4oykno1_r1_500.gif

- O czym marzysz?- zapytał w końcu.
- Marzę o lepszym życiu. O tym, by ludziom bardziej zależało na ludziach, niż na pieniądzach, by mieli honor i nie łamali obietnic. Marzę o tym, by przyjaźń była prawdziwa, a miłość nie bolała. - Odpowiedziała bez zastanowienia.
- A jeśli ci powiem, że mogę ci to dać, pójdziesz ze mną? - Wyraz jego twarzy nie zdradzał uczuć, ale w oczach tliła się iskierka nadziei.
- Pójdę. Dlatego, że będę chciała uwierzyć w to, że mówisz prawdę. Szkoda tylko, że taki świat nie istnieje.
- Istnieje, a ja ci go pokażę, jeżeli tylko zechcesz otworzyć oczy. - Nieznajomy wyciągnął do niej rękę, a ona ją ujęła, po raz pierwszy wierząc, że może być szczęśliwa.[/color]

Dedykacja dla mnie od pewnej bardzo sympatycznej osoby ;]

Jest takie miejsce na oceanie, gdzie pewna wyspa się mieści,
nierzadko kto się na niej pojawia, bo zwą ją wyspą boleści.
Zamek potężny na niej góruje, co w dawnych czasach wzniesiony
przez władcę wyspy Odysa, dla Penelopy - żony.

Wiele już lat w domu nie bywał, a ona tęskni wciąż szczerze,
co dzień wychodzi w bezkres spoglądać, czy wraca na swej galerze.
Smutek w jej sercu, samotność w duszy, kiedy to wreszcie ustanie,
rozmyśla nieustannie czy jeszcze szansa będzie ujrzeć go w żywym stanie.

Odys na krańcach lądów przebywa, tułaczka go bowiem czekała
na długie lata, przez boską karę ta sytuacja się stała.
Wspomnienie żony cierniem mu w sercu się stało,
ach jakże trudne bez niej życie być musiało.

static1.wikia.nocookie.net/__cb20140124024445/vampirediaries/images/c/cf/Klaus_and_Caroline_5x11...gif

25.media.tumblr.com/tumblr_m1imclTliw1qbyrbao1_500.gif

Nie ma zbyt wiele cza­su, by być szczęśli­wym.
Dni prze­mijają szyb­ko. Życie jest krótkie. W księdze naszej przyszłości wpi­suje­my marze­nia, a ja­kaś niewidzial­na ręka nam je przek­reśla. Nie ma­my wte­dy żad­ne­go wy­boru. Jeżeli nie jes­teśmy szczęśli­wi dziś, jak pot­ra­fimy być ni­mi jutro?
Wy­korzys­taj ten dzień dzi­siej­szy. Obiema ręko­ma obej­mij go. Przyj­mij ochoczo, co niesie ze sobą: światło, po­wiet­rze i życie, je­go uśmiech, płacz, i cały cud te­go dnia.
Wyjdź mu nap­rze­ciw.

Wiersz Anciol, mój ulubiony :D

Syrenka z łazienki prefektów

Pośród szklanej toni,
Uśmiecham się skromnie.
Stoję tu na straży,
Wielu ludzkich wspomnień.

O czym chcesz bym śpiewała?
Znam historii wiele.
Wiem czym jest wierność,
I kim są przyjaciele.

Potrafię powiedzieć,
O morskich przygodach.
Strasznych wodnych stworach,
Walecznych załogach.

Do skarbów sekretnych,
Jedyne znam drogi.
Do wysp tych magicznych,
I przełęczy trwogi.

Poproś mnie o słowa,
Od dawna tu czekam...
Nie znam swoich braci,
I serce mam człowieka.

Nie zapominaj o mnie!
Nie chcę być tu sama!
Utrwalona na szkle...
A całkiem zapomniana...

Robak gne :D

oi59.tinypic.com/jjtmrc.jpg

kibic

Prefix użytkownikaYouka
To ja się trochę wyróżnię. Raczej nie wracam do ukończonych książek, ale Hamleta przeczytałem ze dwadzieścia razy albo i nawet lepiej. Niektórzy mówią, że to żadna rozrywka, czytać coś, co już znasz na pamięć, ale nic na to nie poradzę! Chęć ponownego wzięcia do ręki ulubionej książki jest tak silna, że nie da rady z tym walczyć. :D

Prefix użytkownikaUpadly Aniol
Wiele jest książek, do których wracam. Na tym Portalu zacząć wypada od HP : ). Bywało, że skończyłem serię, i za 2 tygodnie znowu. Teraz to już nie do przyjęcia. Najwięcej jednak przeczytałem "Księcia Półkrwi" - aż dziewięciokrotnie. To mój ulubiony tom ze wszystkich, i jak uznałem, że skoro znam wszystko już od A do Z, to mogę pomijać inne części i czytać tylko KP.

Do "Krzyżaków", "Faraona", "Pana Tadeusza" wracałem również bardzo często. Najczęściej jednak do "I nie było już nikogo" Agathy Christie, "Tajemnic zakonu" Leona Knabita OSB i "Do przerwy 0:1" Adama Bahdaja. Po prostu kocham te książki, i czytać je to czysta przyjemność. No i jeszcze Pagaczewskiego Stasia "Porwanie Baltazara Gąbki" - miód i wisienka na torcie. To tak z dzieciństwa.
24.media.tumblr.com/tumblr_m8xhishKur1qhr8kmo1_400.gifauto.img.v4.skyrock.net/7396/7977396/pics/160621264.gif

Prefix użytkownikadobrosia1
Ja wiele razy wracałam do HP. Czytałam każdą (z resztą filmy też) chyba z 12 razy. Teraz, pomimo, że już mi się trochę przejadł nadal lubię o nim podyskutować i wrócić myślami do tamtych scen. Lubię też wracać do Baśnioboru, te same sceny nigdy mi się nie znudzą. Często czytam wielokrotnie Ewilan z dwóch światów, Zwiadowcy, Jeżycjada, Tomek (nie, nie Przygody Tomka Sojera) i Kroniki Archeo. Mógłby się wydawać dziecinny zbiór książek, ale ja ledwo nastolatką jestem. Polecam wszystkie książki wyżej wymienione i wiele innych

Prefix użytkownikaLotta
Nie wzbraniam się przed wracaniem do książek, które lubię. Mniej więcej co roku robię sobie powtórkę z Jane Austen - wtedy wyciągam moje ukochane Perswazje, Dumę i uprzedzenie, Opactwo Northanger, Emmę i Rozważną i romantyczną (pomijam tylko Mansfield Park, bo do niego mam najmniejszy sentyment). Zwykle przed Bożym Narodzeniem wracam też do jednej z książek Małgorzaty Musierowicz, do Noelki (tak ciepło i świątecznie mi się kojarzy). Zdarza mi się też wracać do Zabić drozda Harper Lee, do książek L. Maud Montgomery (do Błękitnego zamku i serii o Ani) i Krystyny Siesickiej (do Jeziora osobliwości i tryptyku Falbanki, Woalki, Wachlarze). Poza tym - oczywista sprawa :D - wielokrotnie czytałam wszystkie części Harry'ego (więźnia Azkabanu chyba najwięcej razy). Ostatnio przez prawie dwa tygodnie byłam unieruchomiona w domu, więc odświeżyłam sobie całą serię (przynajmniej taki pożytek z chorowania ;) ).
Co do przyczyn wracania do książek, które się zna, polecam artykuł, który znalazłam dzisiaj na jednym z portali książkowych: http://lubimyczyt...ielokrotne ;)
Tego, co ty widzisz, nikt inny nie widzi. Choćby widział dużo więcej.

W. Myśliwski

3.bp.blogspot.com/-u0V_EK5muDo/TmVOlv-wowI/AAAAAAAAF8U/ab_9JijtqdU/s1600/tumblr_ljvwxaOyAL1qaw528o1_500.png
K. Kieślowski, Gadające głowy

Prefix użytkownikawild_child
Jest wiele książek do których wracam wielokrotnie. Sagę o Harrym Potterze przeczytałam już bardzo wiele razy, i nigdy mnie nie znudzi. Sądzę, że jest to z powodowane samą historią Harrego. Lubię wracać jeszcze do takich książek jak: Romeo i Julii Wiliama Szekspira, Igrzysk Śmierci Suzanne Collins, Sagi Zmierzch Stephenie Meyer, Pamiętniki Wampirów L. J. Smith

Książką z dzieciństwa, którą przeczytałam jak miałam 10 lat, i chętnie do niej wracam jest Ania z Zielonego Wzgórza . Nie wiem czemu historia tej rudowłosej dziewczynki tak mnie fascynuję...
"Kto czyta książki, ten żyje podwójnie " Umberto Eco

2.bp.blogspot.com/--axHHVal5N0/Tl7gnM2WLRI/AAAAAAAAAFY/HP3iplhfg2Q/s1600/tumblr_laik6c5n731qb0zfoo1_500.gif

"Ależ oczywiście to dzieje się w twojej głowie, Harry, tylko skąd, u licha, wniosek, że wobec tego nie dzieje się to naprawdę?" - Albus Dumbledore

J. K. Rowling - "Harry Potter i Insygnia Śmierci"

iruntheinternet.com/lulzdump/images/gifs/hunger-games-lift-awkward-nudity-catching-fire-13904331970.gif

"Nie zrobią mi krzywdy, bo nie grozi mi to, co wam. Nie został już nikt, kogo bym kochała" - Johanna Mason

"W pierścieniu ognia" Suzanne Colinns

25.media.tumblr.com/tumblr_mdl5vjO13J1qgranto1_500.gif

"Okres dzieciństwa nie trwa od momentu narodzin do chwili osiągnięcia pewnego wieku. Nie jest tak, że dziecko dorasta i odkłada na bok swoje dziecięce sprawy. Dzieciństwo to królestwo, w którym nikt nie umiera."
Edna St. Vincent Millay

img.zszywka.pl/0/0096/7544/humor/romeo-i-julia-pamietacie-ten-film-z.gif

"Gwałtownych uciech i koniec gwałtowny; Są one na kształt prochu zatlonego, Co wystrzeliwszy gaśnie. Miód jest słodki, Lecz slodycz jego graniczy z ckliwością I zabytkiem smaku zabija apetyt. Kochaj więc umiarkowanie; zbyt skwapliwy Tak samo spóźnia się jak zbyt leniwy."

William Szekspir - "Romeo i Julia"

3.bp.blogspot.com/-Bev5qoa8SyE/UBwY7sGeOSI/AAAAAAAAAIE/56n8hz_OhOI/s1600/gif_stefan_y_elena__the_vampire_diaries__by_yazsexydilemma-d4u011g_large.gif

Prefix użytkownikabatalion_88
Oczywiście, że takowe istnieją. Muszę zdecydowanie zacząć od Harry'ego Pottera. A żeby jeszcze bardziej uściślić, to będzie to szósta część "Harry Potter i Książę Półkrwi". Przeczytałem tę powieść już jedenaście razy. Nie wiem do końca w czym tkwi fenomen akurat tego tomu, który po prostu kocham (wcale nie ma w tym przesady). Wszystko wydaje się w tym tomie takie inne, bardziej dojrzałe, ale też humorystyczne i mroczne zarazem. Lord Voldemort oficjalnie już jest w stanie wojny z Ministerstwem Magii oraz Zakonem Feniksa, poznajemy premiera mugoli, wiemy gdzie mieszka i jak Severus Snape, giną w niewyjaśnionych okolicznościach znani czarodzieje z ulicy Pokątnej (Florian Fortescue, Ollivander), wyczuwalna jest tak niepewność i rozpacz. Kiedy po raz pierwszy po tę książkę sięgnąłem, to już wiedziałem, że zginie Albus Dumbledore, Harry Potter będzie z Ginny Weasley, Snape obejmie stanowisko nauczyciela obrony przed czarną magią, pojawi się nowy nauczyciel (Horacy Slughorn), Draco Malfoy będzie miał do spełnienia arcyważną misję itd. Najmniej w tej części zachwyciły mnie watki miłosne (Bill - Fleur, Harry - Ginny, Ron - Lavender/Hermiona, Remus - Tonks). Jednak wszystko poza tym było doprawdy perfekcyjnie opisane, ciekawie, ciągle się coś dzieje, te zamachy, podręcznik tytułowego księcia, dojrzewanie głównych bohaterów. Sięgam zawsze jak mam "ochotę na klimat z Potterem". To mój zdecydowanie ulubiony tom.

Lubię też wracać do kryminałów autorstwa Agathy Christie. I tak nie wiem już ilekroć odświeżałem powieść pt. "I nie było już nikogo" (dawniej "Dziesięciu Murzynków";). Trochę to może wydawać się dziwne, bo w końcu wiem kto okazał się mordercą na Wyspie Żołnierzyków, zagadka rozwiązana, a jednak nadal nachodzi mnie ochota na ponowne przeczytanie tego rewelacyjnego kryminału. Zwracam wtedy uwagę już na zupełnie inne wydarzenia, inaczej patrzę na bohaterów, przeżywam jakby na nowo to wszystko, wyobrażam sobie co mogą czuć poszczególne postacie. Tak samo zresztą jak z powieścią którą napisał Arthur Conan Doyle pt. "Pies Baskerville'ów". Pobudki są identyczne. Zawsze odnajduję wtedy coś czego do tej pory w tej książce nie odnajdywałem, jakiś szczegół, drobnostkę, która jednak okazuje się być istotna.

No i na sam koniec oczywiście Pismo św. Biblię od "deski do deski" przeczytałem dwa razy (ze Starym Testamentem), zaś sam tylko Nowy Testament pięć razy. Codziennie czytam Je (albo prawie), bo to Słowo samego Boga. Wiele razy trafiam na jakiś fragment, nad którym na dłużej się pochylę. Coś mnie zaskoczy, czasem mam wrażenie, że ów fragment Ewangelii jest jakby specjalnie skierowany do mnie, że jest to odpowiedź na trapiące mnie dziś problemy i kłopoty. Bogactwo i przesłanie Słowa Bożego, Jego uniwersalizm i ponadczasowość są czymś tak niezwykłym i pięknym, że niemal zawsze czuję się mocno podbudowany po zakończeniu kolejnego rozdziału. Tu też wiem niby jak "wszystko się skończy", ale tak wiele jest w Nim zawartych informacji i pouczeń, że nie sposób wszystko zapamiętać, od razu skojarzyć. Czasem trzeba czasu, żeby "zaprzyjaźnić" się z Biblią i chłonąć Jej mądrość każdego dnia.
i67.tinypic.com/2rdhw1i.png

m.popkey.co/ce2f16/X1Oxe_f-maxage-0_s-200x150.gifm.popkey.co/f3c2c0/YAAKy_f-maxage-0_s-200x150.gif

Prefix użytkownikaallexandera_
Uwielbiam powracać do ''Opowieści z Narnii''. Wychowałam się na książkach C.S. Lewisa i dla mnie jest niemożliwym, aby te książki odeszły w zapomnienie. To całe moje dzieciństwo. Czytając je po raz kolejny i tak przeżywam zdradę Edmunda (chociaż od małego wierzyłam w niego, wiedziałam, że będzie dobry i wciąż pozostaje moją ulubioną postacią wraz z Łucją i Aslanem). Jestem pewna, że i moje dzieci będą na niej dorastać. Nie wyobrażam sobie mojego dzieciństwa bez tych książek podobnie jak bez Harry'ego Pottera chociaż przyznam bez bicia, że miałam 11 lat jak po raz pierwszy sięgnęłam po książki Rowling, a z OzN mam styczność od... no od małego.
Moja postać w Hogwarcie - Eileen Gamp.

Prefix użytkownikabatalion_88
Zapomniałem dodać jednej dla mnie bardzo ważnej pozycji. Mowa oczywiście o fenomenalnej powieści autorstwa Umberto Eco pt. "Imię Róży" Przeczytałem to bodajże pięć razy i dalej jestem pod wielkim wrażeniem tego klasycznego dzieła. A to wcale nie jest łatwa, lekka i jakoś "przyjemna" w odbiorze lektura. Wiele tam jest całych zdań (stronic) po łacinie, wiele też wyrazów nieznanych - dlatego kto nie przepada za opisami życia klasztornego według benedyktyńskiej reguły (podział dnia na pory modlitw liturgicznych), Średniowieczem (akcja powieści to listopad 1327 rok), historią, wątkami i dysputami filozoficznymi, to się srodze zwiedzie. Uprzedzam, bo film odnosi się tylko i wyłącznie do wątku kryminalnego , a to przysłowiowa kropla w morzu. Trzeba ten trudny styl pokochać, zrozumieć i mieć trochę w tym pasji. Ja też się z początku zniechęcałem - ale dotarłem do końca. Sam przebieg jest naprawdę ciekawy, ale wiele jest tam motywów - to jedna z najwybitniejszych książek jakie w życiu przeczytałem.
i67.tinypic.com/2rdhw1i.png

m.popkey.co/ce2f16/X1Oxe_f-maxage-0_s-200x150.gifm.popkey.co/f3c2c0/YAAKy_f-maxage-0_s-200x150.gif

Prefix użytkownikakospirre
Nevermore Kruk to chyba książka która na zawsze pozostanie w pamięci i sercu. Kocham poezje, kocham E.A Poego a ta książka... Wszystko co kocham w 300 stronach. Romans, mocny horror i szczypta humoru. Do tego fantasy, kraina snów.
Do tej lektury będę wracać nie jeden raz. Przeczytałam ją już chyba sześć razy i na tym na pewno się nie skończy, nie wspominając o kolejnej części, którą kocham z całego serduszka. Zresztą, kruka uważam za swój symbol, a od niego się tam aż roi. A główny bohater... Hm... Chyba nie muszę tutaj nic mówić, pamiętam jak się w nim podkochiwałam. Książka łamie też stereotypy, bo kto by przypuszczał, że cheerliederka odnajdzie swą miłość życia w gocie? A jednak <3

Drżenie, Niepokój i Ukojenie jedna z najlepszych trylogii jaką przeczytałam do tej pory. Narrator może jest i pierwszoosobowy, ale lepszego opisu uczuć nie widziałam chyba jeszcze nigdzie przedtem. No i wilki, magia, miłość i śmierć. Kocham takie mroczne klimaty, lubię, jak książka aż przesiąknięta jest mocnymi emocjami a autor nie boi się opisywać drastycznych momentów. Książki mają też przesłanie psychologiczne, ukazują świat w jego ciemnych ale i jasnych barwach. A główni bohaterowie nie mający wpływu na swoje wilkołactwo walczą o ich uczucie, awww. Nie, nie jest to jakieś tandetne romansidełko, takowych nie znoszę. Ta książka ukazuje miłość jako potężne uczucie, o walkę na życie i śmierć. Kocham, kocham, kocham.

Sapkowski i Wiedźmin o rany julek. Kocham, wielbię i aż brak mi słów co mogłabym napisać by ukazać jak bardzo wielbię dzieło Sapkowskiego. Chwalę każdą część, od Krwi Elfów po miecz Przeznaczenia. Czytałam całą serię cztery razy, nie wspominając, że właśnie zaczęłam ją sobie odtwarzać. Geralt, Ciri... Nawet parszywa Yennefer. Nie mam słów, naprawdę. Będę aż po śmierć śledzić te małe dzieła sztuki <3

Nigdy nie ufaj niczemu i nikomu, jeśli nie wiesz, gdzie jest jego mózg.

orig00.deviantart.net/56d0/f/2016/049/9/c/output_byfnba_1__by_scourgemangastudios-d9s7qxh.gif

64.media.tumblr.com/63ddd495dff33ec7c8f44e35801573be/tumblr_oxbegt8kbQ1rbud4zo1_500.gif

orig00.deviantart.net/56d0/f/2016/049/9/c/output_byfnba_1__by_scourgemangastudios-d9s7qxh.gif

infj|aquarius|xvii|ravenclaw

~~~
there is something so special about falling in love with nature every time you see a little detail like a fallen leaf on the ground that is slowly turning brown...or spotting a tiny mushroom that is sprouting from a tree... or just getting a warm feeling when you see the moon, i am in love with the little things of life
~~~

64.media.tumblr.com/16e929c292fef1869760e896884cf51c/tumblr_oxbegt8kbQ1rbud4zo2_500.gif

Natka Potter, Lilyatte

Chciałam również podziękować wszystkim kochanym Ślizgonom za bycie tak kochanymi i pomocnymi gadzinkami <3

Prefix użytkownikaTalia Filtch
Kiedy byłam trochę młodsza, pięć razy przeczytałam serię Brandona Mulla: "Baśniobór". Nie mogłam przestać czytać, świat wykreowany przez autora mnie zachwycił. Chciałabym powrócić do tej przeszłości...
Lubię wracać też do Małego Księcia, Córki Czarownic i Oskara i Pani Róży. To ciekawe lektury, poruszające ważne tematy w zaskakujący sposób. Ostatnia z nich, chyba najbardziej poruszająca, doprowadziła mnie do łez. Szczerze polecam.
Na razie tylko te kilka tytułów przychodzi mi do głowy :)
Pozdrawiam!

Witam wszystkich HPNetowców!

Na Pottermore jestem również Gryfonką :) Drugi dom to Pukwudgie

Różdżka: orzech, włókno smoczego serca, 14 1/4 cala, niezwykle giętka

Mój patronus to lis Serce Choć wolałabym kota ;)

Myślę, że lepiej bym pasowała do Gryffinclaw'u lub Ravendor'u ;)

- Uwielbiam zespół Walk off the Earth
- Gram na dwóch instrumentach: skrzypce i fortepian od siedmiu lat
- Mam dwa koty
- W wieku pięciu lat zaczęłam czytać i dalej podtrzymuję tę pasję :)
- Uczę się, łącznie z polskim, trzech języków
- Kocham pisać wiersze
- Mogę słuchać i tworzyć muzykę poważną na okrągło
- Lubię jeździć na rowerze
- Mój ulubiony kolor to czerwony
- UWIELBIAM "HARRY'EGO POTTERA" Czarodziej

Nie mam dużo czasu na pisanie w Hogwarcie, jednak czasem jestem :) Moja postać to Talia Alexandra Kavakos, której towarzyszy kotka Lumos Tergeo. Lubię mroczną atmosferę i akcję w postach, jednak cenię też barwne opisy :D

Pozwolę wkleić sobie tutaj dwa z moich wierszy spoza HPNeta :)

Carpe diem

Szedł raz człowiek leśną drogą
W swym nieszczęściu był samotny
Szedł z wolna noga za nogą
Słońce świeci, on markotny

Szumią liście mówi las
Kto narzeka traci czas

Myśli o tym co się stało
Serce żal ściska głęboki
Myśli dobre coś rozwiało
Ciężko już jest stawiać kroki

Szumią liście mówi las
Kto narzeka traci czas

Mrok pochłania wciąż człowieka
Ten nie walczy z ową siłą
Jednak czemu moc ta zwleka
Czyżby była jemu miłą?

Szumią liście mówi las
Kto narzeka traci czas

Nagle spada liść na głowę
Człowiek go lustruje wzrokiem
Piękna zieleń, słyszy sowę
Trochę żwawszym idzie krokiem

Szumią liście mówi las
Kto narzeka traci czas

Drzewa pną się ku niebiosom
Dla wiewiórek autostrady
Trawa skropiona jest rosą
Czyż to koń tu biegnie śniady?

Szumią liście mówi las
Kto narzeka traci czas

Mały uśmiech zabłąkany
Pewniej już się człowiek czuje
Las to świat zaczarowany
Nikt w nim siebie nie zmarnuje

Szumią liście mówi las
Kto narzeka traci czas

Szedł raz człowiek leśną drogą
Nie był dłużej już samotny
Szedł radośnie tuż nad wodą
Dług u lasu miał stokrotny

Szumią liście mówi las
Kto narzeka traci czas

"Mistrz podstępu
Oraz psot
Proszę Państwa" -
Oto kot

Chytry, cichy, niebezpieczny
Z gracją mami umiejętnie
Przedmiot kultu to odwieczny
Przytulany wciąż namiętnie

Kto raz w oczy spojrzy kotu
Ten się niewolnikiem stanie
Jego woli i kłopotów
Wspólne wliczając śniadanie

Och, przypomnij sobie moment
Gdy z lodówki coś wyjmujesz
Kota nie ma, więc świętujesz
Lecz żałosny słychać lament...

Siedzi ten wyrzut sumienia
Tuż przy drzwiach od Twej lodówki
"Gdyby zaprzestał miauczenia
Nie wykręcał tak swej główki"

Cóż tu począć, gdy w pułapkę
Mały drań jak z nut Cię złapał
Smętnie ściągasz z nogi łapkę
Kota, by ten już nie drapał

Jak nie zacznie śpiewać solo
Jak nie miauknie w głosów sześć
Za sąsiadów zgodną wolą
Poddasz mu się i dasz jeść

Degradacja, kot tu szefem
Kto zaprzeczy kociej woli
Tego Władca zręcznym blefem
Tu w chwil parę uspokoi

Patrzysz wzrokiem przenikliwym
Jak kot zjada Twą kolację
Z wielkim uśmiechem złośliwym
Pyta w ciszy "Kto miau rację"?

Milczysz, choć gniew w Tobie wzbiera
Z losem musisz się pogodzić
Tylko głupi z Nim się spiera
Po co dłużej siebie zwodzić?

Kot- zwycięzca je powoli
Każdą chwilą się napawa
Drapie dywan "swój" dowoli
"To prawdziwa jest zabawa"

I poczujesz wnet zdziwienie
Gdy ten podły egoista
Ugasiwszy swe pragnienie
Talerz wyliże do czysta

"Ot, łakomczuch" myślisz sobie
Kot na tym nie poprzestaje
Kładzie przednie łapki obie
Cicho na Twoim kolanie

Już zniknęły gniewu grzmoty
Mruczy diabeł w ciele kota
A przywilej to jest złoty
Mrucząc kot otwiera wrota

Do umysłu i do serca
Mruk- niezgody to morderca
Kropla wody zapomnienia
Gasi wnet wszystkich pragnienia

Na ból głowy- ibuprofen
Kupisz w stu różnych aptekach
Kota znajdziesz tuż przy sofie
Lek ten celebrytą w lekach

Ból uleczy w oka mgnieniu
Czy fizyczny, czy duchowy
Drzemiąc na Twoim ramieniu
Na kurację jest gotowy

-Jaki lek, jaka kuracja?
Kot nie jest antybiotykiem
Nie, to już istna wariacja
Kto tak twierdzi, heretykiem

Przyjdzie kiedyś On do Ciebie
Znowu, wietrząc w tym pułapkę
Myślisz: "Dba tylko o siebie"
Ten Ci jednak poda łapkę

I zamruczy, uśpi Ciebie
Wszystkie żale Twe ukoi
Kto z nas będąc w kocim niebie
Wciąż się kota swego boi?

Miłego dnia, nocy, czy czegoś innego ;) Mam nadzieję, że wiersze przypadły do gustu :)

Nieoficjalny Tytuł Półfinalistki IV Turnieju Fan fiction

29.08.2017 r. 1777 pkt. na koncie :D

Może kiedyś :eyebrows:
Prefix użytkownikaSapphire Virvietoux
Oprócz Harrego Pottera, do którego zawsze wracam z największą chęcią jest powieść De Mari Silvana "Ostatni Elf'', zawsze się przy niej wzruszam, przeżywam największą radość. Bardzo spodobała mi się książka Rupi Kaur, piękny zbiór poezji "Mleko i Miód'' i codziennie wracam do niej i czytam każdy wiersz z zapartym tchem. Za czasów gimnazjum "Mały Książę''.

Prefix użytkownikaSarahis
Ja jestem chyba trochę uszkodzona pod tym względem, bo niemal WSZYSTKO co mi się podoba czytam więcej niż raz, oglądam więcej niż raz czy słucham więcej niż raz (nawet po setki razy jednego utworu). Pierwszym, co mi tak "weszło" była oczywiście seria o Harry'm, każdą książkę czytałam co najmniej kilkanaście razy (oprócz ostatniej części) i za każdym razem z wypiekami na twarzy. Przyznam się, że przytachałam ze sobą całą serię na studia do wynajmowanego mieszkania. Zresztą połowę mojej osobistej biblioteczki przywiozłam, jak teraz o tym myślę, to rzeczywiście wydaję mi się to jakieś skrzywione :D. Z takich jeszcze bardziej 'dziecięcych' książek wielokrotnie czytałam "Przemianę" Margaret Mahy. Od tego zaczęła się moja fascynacja motywem opętania (choć w tej książce jest to bardziej 'wysysanie życia' przez demona). Jak już ochłonęłam po tej pozycji i zaczęło się gimnazjum wpadłam w świat "nastoletniej" fantastyki i prawdę mówiąc ten gatunek nadal sprawia mi przyjemność. Serie: "Wojny świata wynurzonego", "Trylogia Czarnych Kamieni" (tak, która ostatecznie nie okazała się tylko trylogią, ale wtedy jeszcze nią była; i tak, wiem że to już bardziej brutalna fantastyka), "Belgariada", "Malloreon", "Elenium", "Tamuli"... czytałam co najmniej trzy razy. Już nie będę wymieniać, bo sensu nie ma, ale szczerze mówiąc jak to pisałam, to nabrałam aż ochoty na ponowne przeczytanie i chyba wezmę z domu przy najbliższej wizycie xD. I najgorsze właśnie w tym swoistym przywiązaniu do ulubionych książek jest to, że często blokuje mnie przed nowościami. No ale no. Co zrobić :D.

>>>*<<<

ci.memecdn.com/10481320.jpg

>>>*<<<

66.media.tumblr.com/1d42d09131d8d71cafbee63f044368e7/tumblr_oukgjqSPGu1ukld20o4_640.png

~~*~~

66.media.tumblr.com/b7dce6f4a8eaff8a995dbf5f8cfc1cec/tumblr_oukgjqSPGu1ukld20o5_640.png

~~*~~

66.media.tumblr.com/6f1f5dc3e260beb42dadeb04c6e15902/tumblr_oukgjqSPGu1ukld20o1_640.png

~~*~~

66.media.tumblr.com/b11e2eb6e8bfa6bce3f8301f39685e40/tumblr_oukgjqSPGu1ukld20o6_640.png

~~*~~

66.media.tumblr.com/063bb7066e4e38e248da610a8e49e1ad/tumblr_oukgjqSPGu1ukld20o3_640.png

~~*~~

this world is a school

no one expects to stay in school forever

>>>*<<<
78.media.tumblr.com/775ebb82085ee128133cb573033c7888/tumblr_inline_onlmcmkN1H1ts9x2a_540.gif

>>>*<<<

data.whicdn.com/images/241071402/original.gif

78.media.tumblr.com/43c3f6cb80688fffc89b4d017dbeea45/tumblr_nvs2z09uuH1siohmeo1_500.gif

media.giphy.com/media/12fgztS23saCVa/giphy.gif

>>>*<<<

data.whicdn.com/images/187528943/original.gif

>>>*<<<

data.whicdn.com/images/101292005/original.gif

>>>*<<<

i.gifer.com/c28.gif

>>>*<<<

media.giphy.com/media/kdYhNomVFvgfC/giphy.gif

>>>*<<<

24.media.tumblr.com/ea98170b338630aa6c997ba637966a44/tumblr_mli99lsGay1qd7lyko1_400.gif

>>>*<<<

66.media.tumblr.com/591048ab9fa8e6dd1fe207d863379d7d/tumblr_oqdakqraui1vz54q7o1_r1_500.gif

66.media.tumblr.com/546f0f7fc90e4a7a2fd70ab8d714d6d5/tumblr_inline_p0vbscWj591tg9fg6_250.gif

>>>*<<<

I just decided by the grace of the God Poseidon

that you're so dead to me I dug a hole for you to lie in

>>>*<<<

whatever feeds your fear is closer than you think

i.gifer.com/12qG.gif

>>>*<<<

media.giphy.com/media/9U1eND52C37S8/source.gif

>>>*<<<

66.media.tumblr.com/5bea28b680dda6347611519e29514b3a/tumblr_o7e29wmyX31v2xrtuo1_400.gif

>>>*<<<

<3

;___;

i.gifer.com/YLdp.gif

66.media.tumblr.com/546f0f7fc90e4a7a2fd70ab8d714d6d5/tumblr_inline_p0vbscWj591tg9fg6_250.gif

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum: