Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Instagram
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Sprzedawca prac domowych
01.07.2022 16:14
cześć diabełki :3

Potęga Krwistego Steka!
01.07.2022 14:53
też dopiero przedwczoraj skończyłem sesję xD

halo, regulamin
29.06.2022 17:08
No, jak na razie najdłuższa sesja mojego życia.

A pogoda za oknem nie motywowała do nauki. Szczególnie jak laptop parzył w kolana xD

Pracownik departamentu
29.06.2022 13:51
monciak, gratuluję! To widzę, że bardzo długo miałaś egzaminy, skoro praktycznie do końca czerwca.

A ja wciąż siedzę i siedzę na tą mgr. Będę jęczeć, bo mi się strasznie nie chce tego pisać.

halo, regulamin
29.06.2022 13:06
Koniec sesji, nareszcie kibic

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Alette

Posiada 59641 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 56913 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 47239 punktów.

4) Prefix użytkownikaSam Quest

Posiada 44578 punktów.

5) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 43981 punktów.

6) Prefix użytkownikamonciakund

Posiada 42668 punktów.

7) Prefix użytkownikaania919

Posiada 38406 punktów.

8) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 36651 punktów.

9) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 34141 punktów.

10) Prefix użytkownikaKlaudia Lind

Posiada 33495 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Czytasz? Pomóż innym!
Prefix użytkownikaLotta
Widzę, że zgadzamy się co do "Gry o tron". :) Dla mnie też zalatuje tam nudą (trochę zbyt jasno widać kto jest dobry, a kto zły. A ja nie wierzę w takie proste podziały. ;) No i Martin cały czas tworzy nowe wątki, nie kończąc przy tym prawie żadnego z poprzednich. W pewnym momencie to zaczyna być irytujące.

Skoro jesteś fanką Wiedźmina, to może warto byłoby też spróbować z "Panem Lodowego Ogrodu" Grzędowicza? To już właściwie pogranicze fantasy i science fiction, ale bardzo dobre, solidnie napisane.

Idąc trochę bardziej w kierunku s-f, na pewno warto sięgnąć po "Diunę" Franka Herberta (nawet przez sam wzgląd na to, że to już kultowa seria, mnóstwo 'późniejszych' autorów odnosiło się do tego, co najpierw pokazała "Diuna";). W tym miejscu dorzuciłabym jeszcze Andrzeja Pilipiuka i jego serię "Oko jelenia".

Wracając do czystej fantastyki - "Jonathan Strange i pan Norrel" Susanne Clarke. Powieść w polskim wydaniu jest rozbita na 3 części i już teraz uprzedzam, że czytając można mieć wrażenie, że akcja późno się rozkręca (w pierwszym tomie faktycznie niewiele się dzieje).

Co do Gaimana - może w takim razie "Nigdziebądź"? Ale "Gwiezdny pył" też polecam, czyta się bardzo lekko, a książka jest na tyle dobrze napisana, że czyta się nieźle nawet pomimo znajomości fabuły.

I dalej bym Cię namawiała na Pratchetta. ;) Wiem, że początki mogą być trudne, i wiele też zależy od tego, od której części się zacznie, na co się trafi. Ale naprawdę serdecznie polecam jeszcze jedno podejście, np. "Kosiarz" byłby dobry na zaprzyjaźnienie się z cyklem. Albo "Trzy wiedźmy". W Świecie Dysku jest kilka wiodących wątków, a każdy z nich skupia się na innej grupie bohaterów. Jeśli znajdzie się swoją ulubioną grupkę - potem idzie wszystko błyskawicznie. :)
A z którymi częściami miałaś do czynienia, że aż tak Ci Pratchett nie podszedł? ;)
Edytowane przez Prefix użytkownikaLotta dnia 18.05.2014 00:59
Tego, co ty widzisz, nikt inny nie widzi. Choćby widział dużo więcej.

W. Myśliwski

3.bp.blogspot.com/-u0V_EK5muDo/TmVOlv-wowI/AAAAAAAAF8U/ab_9JijtqdU/s1600/tumblr_ljvwxaOyAL1qaw528o1_500.png
K. Kieślowski, Gadające głowy

Prefix użytkownikaGoszka
Mnie się całkiem Gra o tron podobała, ale zaciekawiła mnie umiarkowanie. Nie czytałam wszystkich części, bo nie czuję potrzeby, żeby się dowiedzieć, kto zasiądzie na tym nieszczęsnym tronie :D A poza tym streszczenie można zawsze znaleźć na kwejku, tam aż się roi od fanatyków, uważających, że Martin jest literackim geniuszem.

Grzędowicza w takim razie dopisuję do listy, Pilipiuk jest w porządku, a o pani Clarke pierwsze słyszę :D

Wiesz, ja Pratchetta nie zaczęłam chronologicznie, haha. W ręce wpadł mi Niuch i bardzo szybko z nich wypadł. Mogę spróbować jeszcze raz, na pewno mi nie zaszkodzi, ale pewnie podejdę z lekką awersją.

Ja właśnie zaczęłam Sandersona, zobaczymy co z tego będzie.

68.media.tumblr.com/fc2672d87f07e294d318933ac747d7f0/tumblr_ogyzlc3sGg1t0amgdo2_500.jpg

68.media.tumblr.com/1247c5965fe4e3bf9a88f2bfbed35765/tumblr_ogyzlc3sGg1t0amgdo3_500.jpg

http://www.filmweb.pl/user/Goszka_
Prefix użytkownikaLotta
Pratchetta nie trzeba chronologicznie, z powodzeniem można zacząć od środka (dla mnie pierwszą książką ze Świata Dysku był Wiedźmikołaj). Ale Niuch to jedna z najnowszych części, więc fakt - nie trafiłaś najlepiej.
A w ogóle, jeśli będziesz się zabierać za jakieś jego powieści (tym razem bardziej od środka ;) ), to postaraj się dać im szansę - bez oceniania, bez zniechęcania się - do min. 30 strony. U mnie ten system działał za każdym razem, nawet gdy przy pierwszych stronach myślałam, że dzieją się jakieś dziwactwa i że nic z tego nie będzie. ;)

Pana Sandersona nie znam zupełnie, sama jestem ciekawa kto zacz. Daj znać, czy warto się zabierać za jego książki. :)

Co do Gry o tron - nawet chętnie bym się dowiedziała kto zasiądzie na Żelaznym Tronie, ale utknęłam na 4. części sagi i zastanawiam się czy jest sens brnąć dalej, skoro ta lektura mnie aż tak bardzo nie zachwyca.
Tego, co ty widzisz, nikt inny nie widzi. Choćby widział dużo więcej.

W. Myśliwski

3.bp.blogspot.com/-u0V_EK5muDo/TmVOlv-wowI/AAAAAAAAF8U/ab_9JijtqdU/s1600/tumblr_ljvwxaOyAL1qaw528o1_500.png
K. Kieślowski, Gadające głowy

Prefix użytkownikaWilena Romus
Takiego tematu mi potrzeba!
Horror. Chce się jak najbardziej bać. Od dawna szukam czegoś takiego. Czasami w dziale "horror" biorę sobie kilka książek z nadzieją, że jakaś mroczna historia wpadnie mi w łapy, ale nic z tego. Większość tych tekstów ma w sobie tylko kilka strasznych momentów, albo jest tylko przeciętnie straszna. Co dziwne jestem największym tchórzem jakiego znam, a mimo to nie mogę sobie znaleźć takiej lektury :(. HPnecie pomóż!

Prefix użytkownikafuerte
Wilena Romus, osobiście polecam "Rękę Mistrza" Kinga - nie wiem, czy jest to najstraszniejsza książka, ale polecam czytać ją w nocy dla dodania efektu - ja się bałam : D.

zapodaj.net/images/d147bde5b4314.png

media.giphy.com/media/WS6ABEVwTwWew89CHo/giphy.gif

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzab2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najart2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladrym2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnewsfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladcarymowfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzabawniejfuer.jpg

http://lastfm.pl/user/justyskag
Prefix użytkownikaLily_Snape
Na wstępie powiem, że to był doskonały pomysł na założenie tego tematu. Ja bym bardzo prosiła o pomoc. Otóż co roku realizuję książkowe wyzwania. W tym roku również podjęłam takie wyzwanie, ale mam mały kłopot ze znalezieniem odpowiednich książek.
Potrzebuję powieści ze smutnym zakończeniem. Tylko nie "gwiazd naszych wina", czy "szkoła uczuć", to już przerabiałam. Ma ktoś jakieś ciekawe pozycje?
Druga prośba - autor musi mieć takie same inicjały jak ja, czyli D. W.
Trzecia i ostatnia to książka historyczna lub polityczna.
Z góry dziękuję za pomoc :D
"Do tych, którzy mogą mnie usłyszeć, mówię - nie traćcie nadziei. Źródłem naszego nieszczęścia jest chciwość, zgorzkniałość tych, którzy boją się postępu humanizmu. Nienawiść przeminie, dyktatorzy umrą, a władza, którą zawłaszczyli, powróci do ludzi. Tak długo jak ludzie oddają życie za wolność, ona nigdy nie zginie. (...) Nie oddawajcie swych dusz tym wynaturzeńcom, ludziom-maszynom o maszynowych umysłach i maszynowych sercach! Nie jesteście maszynami! Nie jesteście bydłem! Jesteście ludźmi! Wy, ludzie, posiadacie moc, by uczynić to życie wolnym i pięknym, by było ono cudowną przygodą . (...) Pozwólcie użyć nam tej mocy- pozwólcie nam się zjednoczyć(...)!

I wzniesiemy się
Ponad miłość
Ponad nienawiść
Przez to żelazne niebo, które szybko staje się naszym umysłem
Ponad strach i prosto do wolności
"Iron Sky" Paolo Nutini

data.whicdn.com/images/40160484/original.gif

Prefix użytkownikaRose Lancaster
Hmm ze smutnym zakończeniem to może być "Oskar i pni Róża lub "W księżycową jasną noc" z inicjałami D.W to nie wiem ale za to z historycznych wydaję mi się że mogą być "Kamienie na szaniec" albo "Zośka i Parasol"
Mam nadzieje że pomogłam ;)
s3.gifyu.com/images/giphy5a32c6aa49cb2867.gif

s3.gifyu.com/images/2d0ae2145cd3b327b9f84ded98a4e889.gif

Prefix użytkownikagne
No, Oskar i Pani Róża by pasował, a poza tym książka ładna, łatwo się czyta. Albo może Chłopiec w pasiastej piżamie. Tekst napisany prostym językiem, kierowanym chyba do młodszych czytelników. Nic mi w sumie do głowy nie przychodzi, a nie chciałabym zadręczać Cię nie wiadomo czym. Zakończenia Roku 1984 też bym wesołym nie nazwała, a książka jak najbardziej godna polecenia. No i to klasyg, czeba znać! Jedna z moich ulubionych książek.

Co do historycznych, to jeżeli nie odstrasza Cię tematyka wojenna, to możesz spróbować Najdłuższy Dzień Corneliusa Ryana. Książka jest o lądowaniu wojsk alianckich na plażach Normandii w 1944 roku. Książka jest oparta na faktach i generalnie jest to niby reportaż, ale napisany w taki sposób, że czytanie książki przypomina czytanie powieści. Mnie szczególnie początek bardzo wciągnął, potem czytało się trochę gorzej, ale nadal było warto ;) Na pewno jest to pozycja trudniejsza niż Kamienie na szaniec
www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_C9HW0VT8HWB4j5ioQty4pa6Ex9wMeLs6.jpg

Prefix użytkownikaBruja
Lily_Snape napisał(a):

Na wstępie powiem, że to był doskonały pomysł na założenie tego tematu. Ja bym bardzo prosiła o pomoc. Otóż co roku realizuję książkowe wyzwania. W tym roku również podjęłam takie wyzwanie, ale mam mały kłopot ze znalezieniem odpowiednich książek.
Potrzebuję powieści ze smutnym zakończeniem. Tylko nie "gwiazd naszych wina", czy "szkoła uczuć", to już przerabiałam. Ma ktoś jakieś ciekawe pozycje?

Jak szukasz czegoś ze smutnym zakończeniem, to przejrzyj książki Dumasa.
O tych trzech wiem, że na 100% kończą się niewesoło.
Wicehrabia de Bragelonne - czyli trzecia i ostatnia część przygód trzech muszkieterów.
Królowa Margot
Towarzysze Jehudy

Możesz jeszcze spróbować dwutomowy cykl o rzymskim cesarzu, Klaudiuszu, Roberta Gravesa. Pierwszy tom to "Ja, Klaudiusz", a drugi tom to "Klaudiusz i Messalina". BBC swego czasu zrobiło na podstawie tych książek świetny serial, który polecam obejrzeć.

Nie wiem, co rozumiesz przez książkę historyczną, ale jeśli powieść historyczną, to wszystkie te książki podpadają.

Prefix użytkownikaNiaja
Ja bym szukała czegoś z fantastyki. Tylko niech to nie rozgrywa się w magicznym średniowieczu. Fantastyczny świat może istnieć równolegle albo pojedyncze osoby mogą być obdarzone jakąś mocą. Byłoby mile widziane, gdyby głównym bohaterem był osobnik płci męskiej. Tzn. jest mi to obojętne, ale kiedy widzę, że mimo problemów na skalę światową, największym problemem bohaterki jest to, którego faceta wybrać, to aż się we mnie gotuje. Inaczej mówiąc wątek miłosny może być, ale nie cała książka.
Są to raczej skrajne przypadki, nie lubię e-booków, ale możecie mi też polecić jakiegoś bloga.
Percy'ego Jacksona mam już za sobą, tak samo jak "Gwiezdne Oczy" Jagody Wójcik, których nie polecam, Baśnibór i "Ulyssesa Moore'a"

Alette
Dobra, to jednak jest taki temat xD Dzięki Gne ;p

To zadaję pytanie raz jeszcze ;p

Ktoś czytał Zafona może? Już jakiś czas temu wyszedł "Więzień nieba" i zastanawiam się, co z kolejną częścią. W końcu tamta książka to tylko wstęp do czegoś dalej ;p Jednak to tej pory nie widziałam żadnych szczególnych informacji, na lubimy czytać nic nie ma? Ktoś się orientuje?

No i szukam książki, która zapewni mi ruinę emocjonalną. Taką w stylu Zafona, ale to nie jest konieczne.
web.archive.org/web/20170527063436im_/http://i61.tinypic.com/n1qk3n.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najfanfick2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najffalette.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/fanfick.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_fanficka.png
www.harry-potter.net.pl/images/najsympatyczniejszy_uytkownik.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_ff.png

66.media.tumblr.com/df7ff26a042721958add2f4d66811db3/tumblr_oc3zx5Nkcc1toyrsho3_1280.jpg

Kazui <3

78.media.tumblr.com/67e397cafbea681870d2cef222f21aa0/tumblr_os4igq7Fwu1s8gfjqo1_500.gif

W zasadzie lepiej tkwić w słodkiej niewiedzy. Umiejętność braku myślenia i brak odczuwania tego braku, w połączeniu z brakiem myślenia o myśleniu i przekonaniem, że się wszystko dobrze przemyślało jest darem, który posiadają tylko wybrani. Im więcej wiesz, tym mniej rozumiesz, więc w zasadzie lepiej nic nie wiedzieć i mieć święty spokój.

Dziękuję Wilenie za cudowny wiersz o moich Rycerzykach <3

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami
Żył sobie Racław z rycerzykami.
Wielu ich tam było, innej maści każdy,
Jednak każdy spośród nich był bardzo odważny,
Choć nie tak jak Racław - mąż najlepszy w świecie,
Rozpalający serce niemal każdej kobiecie,
Lecz kochając jedną, tę spoza Lagary,
Którą owładnęły miłości jego czary
I wyczekuje tylko kiedy się zobaczą...
Ale koniec historii! Nie za to mi płacą.
Wracając do Lagary, żyła tam Liliana,
Która, chociaż nieporadnością owiana
I znana w otoczeniu z niechęci do koni,
Nie bała się prawie dzierżyć w ręku broni.
Gdy tylko nadszedł rozkaz, wskoczyła na konia.
Mając u swego boku Gaję, Aarona,
Fomę i Milana, a przed sobą zadanie,
Ruszyła, nie bacząc, czy coś jej się stanie.
Jednak Racława niestety przy nich nie było,
A szkoda, bo to by się lepiej skończyło.
Zamiast niego, Nadar przewodził tej grupie
I chociaż zdawało się, że ma wszystko w dupie,
Doprowadził ich całych do kapitana,
Nie mającego nic z Narnią wspólnego - Kasjana,
Który miał przy sobie ogiera wspaniałego,
Nawet dla stajennych nieprzyjemnego,
Z piękną grzywą i gracją, jakiej więcej miało
Jedynie zgrabne, Racławowe ciało...

Co było z Aaronem? Z ostrzem w jego dłoni?
I Lilianą? Jak z jej podejściem do koni?
Co z zaciętą Gają? Co z nadętym Milanem?
Potwornym ogierem wraz z jego panem?
Co z Fomą? Jak żyje? I jak jego rany?
Kiedy tego wszystkiego dowiedzieć się mamy?

Gdy tylko na Alette wielka wena spłynie.
Może nigdy, może jutro, może w czarnej godzinie,
Byle, jak to nastąpi, napisała wreszcie
O Racławie i jego kochanej niewieście.

Authors act like they are sorry for killing characters but really they are like this...

33.media.tumblr.com/1c33d4f027d1b0dfece36f03d8cab05f/tumblr_inline_nnkxxyKWKP1sr52q2_500.gif

31.media.tumblr.com/c5f304c7b0c89ee52e80a0a90f79fd7e/tumblr_inline_nnkxz1zV0v1sr52q2_500.gif

33.media.tumblr.com/9c3599c6a8d5caa85da97df2b4273732/tumblr_inline_nnkxz3S5OW1sr52q2_500.gif

Lista ficków, które przeczytałam i polecam

Miniaturki
"Nieszczęśliwa historia" ulki_black_potter
"Czterdzieści pięć" Barloma
"Pierwsza ofiara" Katherine_Pierce
"Przemyślenia" Wileny Romus
Przyjaciołom, których już nie ma Fuerte
"Zazdrość według Hermiony Weasley" Sam Quest
"Glizdogon" Nieoryginalnej
"Las mnie wzywa" Klaudek884
"***" Zirael

Serie
"Trudny wybór" Penelope
"Jako w piekle, tak i na ziemi" Christiny
"Proszę, powiedz moje imię" Only Dream
"Między wierszami" Fuerte

Drabble
"Znalezisko" Ann
"Miłość" Wioletty
"Bogini" ulki_black_potter

Poezja
"Feniks" Wileny Romus
"Na chwałę! Na honor!" Ann
"Zwariował!" Wileny Romus
"Wspaniały i Starożytny Hymn Rodu Black" Ann

38.media.tumblr.com/e7acb5a8e16d00b85b5d13f0579b1044/tumblr_inline_n8vl57qwvD1r1mylc.png

"Niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która od razu trafia do jego serca. Owe pierwsze obrazy, echa słów, choć wydają się pozostawać gdzieś daleko za nami, towarzyszą nam przez całe życie i wznoszą w pamięci pałac, do którego, wcześniej czy później... i nie ważne, ile w tym czasie przeczytaliśmy książek, ile nowych światów odkryliśmy, ile się nauczyliśmy i ile zdążyliśmy zapomnieć... wrócimy." Carlos Ruiz Zafon

49.media.tumblr.com/06faed4d6c3be0fab9fbd74bd1023201/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o4_500.gif

Oglądam chińskie bajki, czytam romanse a ciasto najbardziej lubię surowe. Pozdrawiam wszystkich, których karmiłam, a szczególnie tych, którzy z tego powodu cierpieli. Lubię gotować dla Gne, której wszystko smakuje i Ciemka, któremu śmierdzą (gotowane!) jajka. Piję herbatę koło kibla z Ang, o miłości rozmawiam z Pene, śpię na podłodze Ulki albo na kolanach Christiny. W moim sercu zawsze jest miejsce dla tych, z którymi obieram ziemniaki.

Pozdrawiam mistrza otwierania zamków Sam i specjalistę od łowienia smerfów Katherine
... a kiełbasa to najbardziej smakuje mi u Pauli love

68.media.tumblr.com/f0cb94d96489a7af17c663e1007e68fd/tumblr_ornxp7GtDG1sccmwvo1_1280.jpg

Prefix użytkownikafuerte
Nie wiem czy dobrze pojmuję ruinę emocjonalną, bo nie wiem dokładnie, czy to ma być jakaś konkretna fabuła, czy może po prostu chodzi o całokształt. Ja się długo nie mogłam ogarnąć po książce "Dom dzienny, dom nocny" Olgi Tokarczuk, więc może to, ale uprzedzam, że łatwo się tego nie czyta i jest mnóstwo historii, które się ze sobą fabularnie nie łączą.

I właśnie, przechodząc do mojego pytania, jakich polskich autorów możecie polecić? Z góry zaznaczam, że wolałabym, żeby to nie były żadne Grochole ani inne opowieści o miłości i kobietach po 40, bo nie jestem na tym etapie życia, żeby mnie takie historie jarały. Mam nadzieję, że pomożecie, bo chętnie przeczytałabym coś dobrego i polskiego. Pozdro!

zapodaj.net/images/d147bde5b4314.png

media.giphy.com/media/WS6ABEVwTwWew89CHo/giphy.gif

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzab2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najart2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladrym2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnewsfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladcarymowfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzabawniejfuer.jpg

http://lastfm.pl/user/justyskag
Prefix użytkownikaNedelle
Niaja, skoro nie średniowiecze, (ja akurat bardzo gustuję w takich książkach), to polecam ci "Dotyk Mroku" Doroty Wieczorek, gdzie głównym bohaterem jest właśnie nastolatek żyjący w naszych czasach. Książka ciekawa, przyjemnie się czyta, a na dodatek akcja toczy się w Polsce (a nawet w moim mieście, haha) :D Jeżeli cię ta historia wciągnie, druga część to "Statek Magów". W obydwóch częściach czuć nutkę miłości, ale nie jest to najważniejsze.
Hic sunt leones

"Z pokojem wspólnym Ravenclaw była taka fanowska teoria, że uczniowie starszych roczników mają tak bardzo gdzieś te zagadki (bo chcą po prostu wejść do siebie, czy po coś jak mówiliście), że odpowiadają na nie na olewkę. Przykładowo:
- Co ma wspólnego budzik i wiosło?
- Obu tych rzeczy nie powinno się wsadzać sobie w du...
- No.... w sumie racja.
A pierwszoroczni patrzą wtedy na nich ze zgrozą i traktują jak bohaterów :D"

Jesteśmy winni Szeregowemu przeprosiny. Szkoda, że nie pieniądze!

Co to jest? Błyszczy i jest niepokojąco duże!
Na pierwszy rzut oka to krystaliczny węgiel. Wynik oddziaływania ciśnienia i wysokiej temperatury.
Kowalski! W prostych żołnierskich słowach!
Inaczej najlepszy przyjaciel kobiety.
Paralizator?

Life's a piece of shit
When you look at it
Life's a laugh and death's a joke, it's true
You'll see it's all a show
Keep 'em laughin' as you go
Just remember that the last laugh is on you

i.pinimg.com/originals/97/35/3f/97353fe4cf71f36b7c09cda9a76458eb.gif

Cóż za draka, jaka farsa
Knedel nam odwala dansa
Sznejp aż oczy swe przeciera.
gdy do niego ta dociera.

Kluska bierze Sznejpa w tany
Slughorn cały uhahahany
Zaraz z nimi tańczyć chce
a to wszystko sen, hehe
- SQ <3

funkyimg.com/i/2vvaP.gif

Knedlu! Orędowniku Klusek! ty jesteś jak zdrowie.
Ile Cię trzeba wielbić, ta Kluska się dowie,
Co w Twą niełaskę wpadnie. Dziś wielkość Twą i chwałę
Widzę i opisuję, bo mam nadzieję, że literkę dostanę!

Prefix użytkownikaMikasa
Ja szukam książki na takie upalne dni jak teraz. Coś lekkiego, osadzonego w słonecznym klimacie, przyjemnego, może zabawnego. Nie mogą być romanse ;p jakby np. istniała jakaś powieść o odkrywaniu tajemnic historycznych w prażącym słońcu Grecji czy Egiptu, to chętnie :D Ma ktoś jakiś pomysł?
zapodaj.net/images/5fc92f2c1a6a1.png

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najgaw2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/guruforummikasa.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najgawedziarzmikasa.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/maruda.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najpowazniejszy_uzytkownik.png

Prefix użytkownikaEwa Potter
Jeśli ktoś ma ochotę, na coś pozytywnego i romans to zdecydowanie polecam te dwie książki:
Backy Wade ,,Uparte Serce"

Francine Rivers ,,Most przeznaczenia" Genialne! Love

Prefix użytkownikaKatherine_Pierce
Oj Mikasa xD czemu nie romans? jezyk tu bym mogła coś polecić.
Czytałaś Intruza? Książka poza początkiem, pisana bardzo lekko, mimo wielkiej objętości to czyta się bardzo szybko. Większa część akcji dzieje się na pustyni więc jest gorąco :D
Moja chrisowa TOP5 Love
1. Always&Forever Chris Wood
i.imgur.com/y6jpCsU.gif

2. Chris Hemsworth
i.imgur.com/8WsQeui.gif

3. Chris Evans
i.imgur.com/j1wiwO2.gif

4. Chris Pratt
i.imgur.com/HnITXik.gif

5. Chris Pine
i.imgur.com/hq2Slb8.gif

Maybe, you don't know Katherine at all.
Did it ever occur to you that you have no idea who I really am?

i.imgur.com/VgiX9PY.gif i.imgur.com/qBg6eY4.gif

florenceandthemachine.pl/wordpress/wp-content/uploads/2014/06/separator.png[/center]

i.imgur.com/jKG5o7X.jpg

Mam talenty różne, lecz nie należy do nich poezja
staram się klecić słowa aby była w tym finezja.
Obietnice złożyłam, więc spełnić ją należy
admin co nie dotrzymuje słowa? Kto mu uwierzy?
Z przeprosinami do Ciebie Kath pędze
aby nie popaść w wieczna nędzę.
Kiedy Mafia się z wielką pompą rozpoczęłą,
nie chciałam aby osoba z miasta zginęła.
Choć początkowo w mych oczach byłaś podejrzana,
wymówka z brakiem czasu, zdawała się odgrzewana.
Gdy zaś ufać zaczęłam w twe piękne słowa,
mafia nie pozwoliła, by lekka stała się ma głowa.
Rozkazali głosować wbrew mojej woli,
musiałam się pilnować aby nie wyjść z roli.
Swojego słowa bronić miałam zacięcie,
najlepiej tak aby wśród innych miało ono wzięcie.
Przepraszam najszczerzej, lecz nie cała moja jest wina,
głosu bym na Ciebie nie oddała, gdyby nie mafii kpina.
Grałaś zacnie, choć nie każdy to potrafił docenić,
szkoda, że losów miasta nie udało nam się zmienić.

Z najszerszymi przeprosinami, Tako.

Cóż to tak echem pijackich krzyków rozbrzmiewa
I z dupy łzy śmiechu rozlewając rzęsiste
Wciąż sunie w dół siłą tyłków rozpędzone
Ciemność nagłą powitać co się jej nie spodziewa

To z trzech części całość misternie złożona
Co czerwieni blaskiem ciekawskie oczy razi
I bucha wciąż gdy w dół tak pokracznie złazi
Zielonym długim poddupcem połączona

A każdy człon tego przedziwnego bytu
Nie przez Boga do życia powołanego
Lecz przez wyobraźnie chore i łyki płynu czystego
Zdaje się niczym wobec wspaniałości swego odbytu

Bo piękny on niczym moszna na nieboskłonie
Mądry jak żadna ze stóp co na świat zrodzona
A zabawna tak, że aż strach
Oto jest Kath

Gne - Twoje przedtyłcze <3

Ołtarzyk uwielbienia Chrisa

i.imgur.com/BaZgQJY.jpg
Autorstwa pięknej i utalentowanej Gne <3

i.imgur.com/FYC58AY.gif i.imgur.com/ItxKXYK.gif

Chris to dupa jakich wiele,
Męski facet w fajnym ciele,
Serial o nim Kath ogląda,
Lecz na tyłek wciąż spogląda.
Na nic próby oderwania
Wzroku od słodkiego drania,
Uśmiech jego mówi wiele
Aż mam ciarki na całym ciele!

By Sam Quest

i.imgur.com/oRNUlDF.gif

i.imgur.com/yYIWd7f.gif

i.imgur.com/nZLkFvK.gif

i.imgur.com/bkpMkhj.gif

i.imgur.com/bNMFy91.gif

i.imgur.com/zjAUjeo.gif i.imgur.com/RxeMExN.gif

The wasted years, the wasted youth
The pretty lies, the ugly truth
And the day has come where I have died
Only to find, I've come alive

~Teen idle

i.imgur.com/1jQBv6y.png

I was angry with my friend;
I told my wrath, my wrath did end.
I was angry with my foe:
I told it not, my wrath did grow.

And I waterd it in fears,
Night & morning with my tears:
And I sunned it with smiles,
And with soft deceitful wiles.

And it grew both day and night.
Till it bore an apple bright.
And my foe beheld it shine,
And he knew that it was mine.

And into my garden stole,
When the night had veild the pole;
In the morning glad I see;
My foe outstretched beneath the tree.

Do hymnu!
Katherine jak ten kwiat wykwitła na stronie,
Katherine zostanie z nami po wsze czas.
Skromniutka i gadatliwa, wielka jej chwała,
bo serce jej ogromne niczym głowa Andrzeja.

Refren:
Chwała Ci nasza, Katherino!
Filmowcu najlepszy, kochana userko!
Znajomość TVD największą masz!
Chwała Ci, nasz pierniczku!

Twa sława się ciągnie za Tobą niczym smród.
Lecz nie martw się tym, bo oznacza on Twój trud.
Każdy go do docenia, bo robisz cuda od niechcenia.
Trzymaj tak dalej, a nagrodzi Cię ktoś!

Refren.

Upijałaś się w Karczmie, szalałaś w Hogwarcie,
lecz byłaś w stanie pokonać Parchatego Trolla.
Dzielnie walczyłaś w konkursie literackim,
w redakcji Proroka zasiadłaś niczym król.

Refren x2
~ Pszemek - łosiek <3

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najmar20202.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/wydarzenieroku1.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najmarudakath.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/admin_gadula.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_gadua.png

i.imgur.com/MMUs8xt.png

i.imgur.com/wSAFrPI.png

i.imgur.com/wcX950I.png

i.imgur.com/ahcM1ve.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najsympatyczniejszy_uzytkownik.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najwiekszy_gawedziarz.png

i.imgur.com/ZWQLEsq.jpg

https://www.youtube.com/channel/UClbnb5X3J_Gh8r-AT
Prefix użytkownikalilcia
Mikasa, na takie upalne dni... wątek historyczny... *myśli* najlepsza będzie seria "Kroniki Archeo" Agnieszki Stelmaszyk.

Fragment opisu fabuły umieszczony z tyłu pierwszej części.

Zaczęło się niewinnie - od artykułu w gazecie:
w Egipcie odkryto nowy grobowiec. Dalej wypadki potoczyły się lawinowo. Każdy, kto choć trochę interesuje się archeologią, rusza do Kairu. I oto zatłoczone uliczki miasta i bezkresne piaski pustyni stają się świadkiem szaleńczego pościgu. Kto pozna legendę Neferetiti? Kto wyniósł sarkofag z grobowca? Kim jest tajemnicza Cressida Finch? No i najważniejsze - kto pierwszy dotrze do klejnotu? Pytań jest coraz więcej, a czas upływa szybciej niż przesypujący się piasek w klepsydrze...

Tytuł pierwszej części: :Tajemnica klejnotu Neferetiti"

Prefix użytkownikaMikasa
Lilcia, ooo, fajne :D Przyjrzę się temu.

Kath, patrzę, że to ksiażka autorki Zmierzchu, ale widzę też, że opinie są bardzo pozytywne. Takie trochę nie moje klimaty, ale jeszcze pomyślę o tym :D

Dzięki wam!

BTW, jakby ktoś miał podobne pytanie co ja, to moja polonistka poradzila mi "Moje życie we Francji", podobno leciutka, ciepła książka
zapodaj.net/images/5fc92f2c1a6a1.png

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najgaw2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/guruforummikasa.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najgawedziarzmikasa.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/maruda.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najpowazniejszy_uzytkownik.png

Prefix użytkownikatomparker
Czytał może ktoś z Was "Trzy metry nad niebem"? Kiedyś zaczęłam oglądać flm, ale jakoś mnie nie porywał, więc wyłączyłam. A jak książka? Dobrze napisana, wciąga? :)
"A może w Ravenclawie zamieszkać wam wypadnie.
Tam płonie lampa wiedzy, tam mędrcem będziesz snadnie."
Serce

Alette
Fuer, z polskich autorów to bym poleciła Wiesława Myśliwskiego, jeśli interesują cię książki, gdzie "przekaz" jest ważniejszy niż fabuła. Czytałam "Ostatnie rozdanie" i książka jest świetnie napisana, bardzo inspirująca pod względem tych życiowych spraw. Jej minus to chyba tylko to, że nie ma tego budowania napięcia, że koniecznie chcesz to skończyć teraz w ten wieczór, żeby wiedzieć, co będzie dalej.

A co do mojej ruiny emocjonalnej, to chodzi mi o takie książki z jakimś tanim dramatem... albo nie tanim dramatem, gdzie właśnie na koniec jest zawał. Tak właśnie się czułam po przeczytaniu Zafona. Interesuje mnie bezwzględna, pełna emocji i dramatów przyjaźń, uwielbiam relacje ojciec-syn (zawsze je kochałam), zwłaszcza jeśli są trudne. Także tego... ktoś czytał? :D
web.archive.org/web/20170527063436im_/http://i61.tinypic.com/n1qk3n.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najfanfick2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najffalette.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/fanfick.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_fanficka.png
www.harry-potter.net.pl/images/najsympatyczniejszy_uytkownik.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_ff.png

66.media.tumblr.com/df7ff26a042721958add2f4d66811db3/tumblr_oc3zx5Nkcc1toyrsho3_1280.jpg

Kazui <3

78.media.tumblr.com/67e397cafbea681870d2cef222f21aa0/tumblr_os4igq7Fwu1s8gfjqo1_500.gif

W zasadzie lepiej tkwić w słodkiej niewiedzy. Umiejętność braku myślenia i brak odczuwania tego braku, w połączeniu z brakiem myślenia o myśleniu i przekonaniem, że się wszystko dobrze przemyślało jest darem, który posiadają tylko wybrani. Im więcej wiesz, tym mniej rozumiesz, więc w zasadzie lepiej nic nie wiedzieć i mieć święty spokój.

Dziękuję Wilenie za cudowny wiersz o moich Rycerzykach <3

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami
Żył sobie Racław z rycerzykami.
Wielu ich tam było, innej maści każdy,
Jednak każdy spośród nich był bardzo odważny,
Choć nie tak jak Racław - mąż najlepszy w świecie,
Rozpalający serce niemal każdej kobiecie,
Lecz kochając jedną, tę spoza Lagary,
Którą owładnęły miłości jego czary
I wyczekuje tylko kiedy się zobaczą...
Ale koniec historii! Nie za to mi płacą.
Wracając do Lagary, żyła tam Liliana,
Która, chociaż nieporadnością owiana
I znana w otoczeniu z niechęci do koni,
Nie bała się prawie dzierżyć w ręku broni.
Gdy tylko nadszedł rozkaz, wskoczyła na konia.
Mając u swego boku Gaję, Aarona,
Fomę i Milana, a przed sobą zadanie,
Ruszyła, nie bacząc, czy coś jej się stanie.
Jednak Racława niestety przy nich nie było,
A szkoda, bo to by się lepiej skończyło.
Zamiast niego, Nadar przewodził tej grupie
I chociaż zdawało się, że ma wszystko w dupie,
Doprowadził ich całych do kapitana,
Nie mającego nic z Narnią wspólnego - Kasjana,
Który miał przy sobie ogiera wspaniałego,
Nawet dla stajennych nieprzyjemnego,
Z piękną grzywą i gracją, jakiej więcej miało
Jedynie zgrabne, Racławowe ciało...

Co było z Aaronem? Z ostrzem w jego dłoni?
I Lilianą? Jak z jej podejściem do koni?
Co z zaciętą Gają? Co z nadętym Milanem?
Potwornym ogierem wraz z jego panem?
Co z Fomą? Jak żyje? I jak jego rany?
Kiedy tego wszystkiego dowiedzieć się mamy?

Gdy tylko na Alette wielka wena spłynie.
Może nigdy, może jutro, może w czarnej godzinie,
Byle, jak to nastąpi, napisała wreszcie
O Racławie i jego kochanej niewieście.

Authors act like they are sorry for killing characters but really they are like this...

33.media.tumblr.com/1c33d4f027d1b0dfece36f03d8cab05f/tumblr_inline_nnkxxyKWKP1sr52q2_500.gif

31.media.tumblr.com/c5f304c7b0c89ee52e80a0a90f79fd7e/tumblr_inline_nnkxz1zV0v1sr52q2_500.gif

33.media.tumblr.com/9c3599c6a8d5caa85da97df2b4273732/tumblr_inline_nnkxz3S5OW1sr52q2_500.gif

Lista ficków, które przeczytałam i polecam

Miniaturki
"Nieszczęśliwa historia" ulki_black_potter
"Czterdzieści pięć" Barloma
"Pierwsza ofiara" Katherine_Pierce
"Przemyślenia" Wileny Romus
Przyjaciołom, których już nie ma Fuerte
"Zazdrość według Hermiony Weasley" Sam Quest
"Glizdogon" Nieoryginalnej
"Las mnie wzywa" Klaudek884
"***" Zirael

Serie
"Trudny wybór" Penelope
"Jako w piekle, tak i na ziemi" Christiny
"Proszę, powiedz moje imię" Only Dream
"Między wierszami" Fuerte

Drabble
"Znalezisko" Ann
"Miłość" Wioletty
"Bogini" ulki_black_potter

Poezja
"Feniks" Wileny Romus
"Na chwałę! Na honor!" Ann
"Zwariował!" Wileny Romus
"Wspaniały i Starożytny Hymn Rodu Black" Ann

38.media.tumblr.com/e7acb5a8e16d00b85b5d13f0579b1044/tumblr_inline_n8vl57qwvD1r1mylc.png

"Niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która od razu trafia do jego serca. Owe pierwsze obrazy, echa słów, choć wydają się pozostawać gdzieś daleko za nami, towarzyszą nam przez całe życie i wznoszą w pamięci pałac, do którego, wcześniej czy później... i nie ważne, ile w tym czasie przeczytaliśmy książek, ile nowych światów odkryliśmy, ile się nauczyliśmy i ile zdążyliśmy zapomnieć... wrócimy." Carlos Ruiz Zafon

49.media.tumblr.com/06faed4d6c3be0fab9fbd74bd1023201/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o4_500.gif

Oglądam chińskie bajki, czytam romanse a ciasto najbardziej lubię surowe. Pozdrawiam wszystkich, których karmiłam, a szczególnie tych, którzy z tego powodu cierpieli. Lubię gotować dla Gne, której wszystko smakuje i Ciemka, któremu śmierdzą (gotowane!) jajka. Piję herbatę koło kibla z Ang, o miłości rozmawiam z Pene, śpię na podłodze Ulki albo na kolanach Christiny. W moim sercu zawsze jest miejsce dla tych, z którymi obieram ziemniaki.

Pozdrawiam mistrza otwierania zamków Sam i specjalistę od łowienia smerfów Katherine
... a kiełbasa to najbardziej smakuje mi u Pauli love

68.media.tumblr.com/f0cb94d96489a7af17c663e1007e68fd/tumblr_ornxp7GtDG1sccmwvo1_1280.jpg

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum: