Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Instagram
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Sprzedawca prac domowych
27.05.2022 19:07
siemanko diabełki :D

Żywa legenda
26.05.2022 11:00
Witamy na stronie Wrozka Żeby mieć dostęp do klas, trzeba utworzyć kartę postaci i poczekać, aż zostanie zaakceptowana przez administratora

Mugol
26.05.2022 05:08
Cześć, jestem tu nowa i nie bardzo wiem jak dostać sie do sal lekcyjnych mugł by mi ktoś pomuc??

Mugol
26.05.2022 05:08
Cześć, jestem tu nowa i nie bardzo wiem jak dostać sie do sal lekcyjnych mugł by mi ktoś pomuc??

Sprzedawca prac domowych
25.05.2022 09:44
cześć

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Alette

Posiada 59641 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 56913 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 47239 punktów.

4) Prefix użytkownikaSam Quest

Posiada 44578 punktów.

5) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 43981 punktów.

6) Prefix użytkownikamonciakund

Posiada 42665 punktów.

7) Prefix użytkownikaania919

Posiada 38406 punktów.

8) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 36651 punktów.

9) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 34141 punktów.

10) Prefix użytkownikaKlaudia Lind

Posiada 33495 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Seria książek o Cormoranie Strike'u autorstwa J.K. Rowling
Prefix użytkownikaSam Quest
Ja też się zastanawiam czemu to czytam. Ani to mój ulubiony gatunek, ani fabuła nie powala i nie szokuje. Chyba mój mózg zakodowal, że jak to Jo napisała to powinno mi się podobać. Pewnie też przeczytam jak Fuerte i dziękuję za ten spoiler. Naprawdę je lubię xD
www.harry-potter.net.pl/images/articles/snow-flakehp2020.png

i.imgur.com/W5nsRsW.jpg

i.imgur.com/T8lLRQU.png

Ściana uznania i miłości

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_59/d5.png

Daniel Radclffe to mój crush
Nie kłam, że go nie znasz
Harry'ego Pottera zagrał
niektórych nawet nabrał,
że ma oczy koloru zielonego
a tak naprawdę są niebieskiego
"Tak jak Ron" - woła Ulica
dziewczyna pięknego lica.
Potteromaniak z niej na schwał
i nie jest to żaden wał.

Daniel Radcliffe to mój crush
Wiesz dlaczego jeżeli oczy masz
Z zarostem mu do twarzy
O takim Danie każda Samica marzy.

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_59/3_t2_2.jpg

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

Czy to słońce, czy to deszcz
W moich myślach on wciąż jest
Myślę o nim nieustannie
Nawet gdy się kąpię w wannie

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

Nie wiem jak się to zaczęło
Lecz gdy serce moje drgnęło
Cała byłam zakochana
I tak kocham tego Dana

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

Nigdy o nim nie zapomnę
Nawet jeśli spotkam bombę
Jest to miłość jednostronna
Ale źle to nie wygląda

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

wiersz by Elizabeth_

i.gifer.com/5lP2.gif

media1.giphy.com/media/Cw4JIAsQHweeQ/source.gif

Ściana chwały

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-redaktor.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-materialy.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-prorok.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najkom20202.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/admlen20201.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wydpro2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/adminlenkrico.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/wydanieprorokaroku.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_najzabawniejszy.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/auor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najlepszy_newsman.png
zapodaj.net/images/5e3ae3d9098f9.jpg

Prefix użytkownikaPhoe
A ja mam kompletnie odmienne zdanie niż fuerte. Każda kolejna książka jest w mojej opinii lepsza i ciekawsza. Pierwszy tom "Wołanie kukułki" był w porządku - nie rzucił mnie na kolana, ale też nie zniechęcił do dalszej lektury, ot, taka tam historia kryminalna (choć zakończenie zaskoczyło mnie na plus). "Jedwabnik" podobał mi się ze względu na postać pisarza - kwiczałam ze śmiechu na fragmentach jego książek i w ogóle sam pomysł takiego morderstwa był intrygujący. "Żniwa zła" natomiast uwielbiam. Strasznie podobało mi się opisanie niektórych scen z perspektywy psychopaty (pięknie ukazany szowinizm i bardzo niepokojący obraz tego, co siedzi człowiekowi w głowie). Część ta jest dodatkowo jeszcze bardziej odważna i mroczna od poprzedniej. Są wzmianki o gwałcie, dziwkach, brudnym seksie, znęcaniu się, okaleczaniu, pedofilii, dewiacjach... Nie spodziewałam się, że Rowling potrafi pisać o rzeczach, które dla tak wielu innych są kompletnym tabu, jak np.: o masturbowaniu się, na dodatek podczas trzymania obciętego kobiecego cycka xD Do tego na tej powieści w ogóle się nie nudziłam. W pierwszych dwóch częściach były mniej interesujące przestoje, co prawda nie na tyle długie, żebym nie chciała poznać dalszych losów, ale jednak. Tu natomiast cały czas sprawa się kręciła, nawet gdy teoretycznie ślad do potencjalnych morderców się zacierał.

Bardzo lubię duet Strike i Robin (i tak, nazwałabym ją "likeable" ). Kompletnie nie rozumiem zastrzeżeń, że jest humorzasta czy stroi fochy. Dla mnie jest po prostu realna. Z tego, co pamiętam, nie lubiła matki Matthew, więc wcale nie musiała chcieć jechać na pogrzeb. Wielu ludzi przychodzi właśnie z obowiązku. Podoba mi się, że jest tak silną kobietą, szczególnie po tym co ją spotkało podczas studiów. W żadnym stopniu nie ustępuje mężczyznom, co też bardzo mi się podoba.

Co do rozwiązywania zagadek - fakt, że w każdej części widnieje pewien schemat (policja jest bezradna lub nie chce słuchać i Strike pod wpływem ostatecznego olśnienia ratuje sytuację pod koniec książki), ale mi to szczególnie nie przeszkadza. Dobrze się bawię nawet z tym. Zresztą w Harrym Potterze też istniał stały schemat - zauważyliście, że Voldemort zawsze przypierał atak pod koniec roku szkolnego? Co za miły czarny charakter - czekał, aż uczniowie skończą edukację :D
Edytowane przez Prefix użytkownikaPhoe dnia 25.03.2016 23:50

Prefix użytkownikaJakub Scamander
Ja chciałem przeczytać tę książkę, jak głupi. Przeczytałem i nie zamierzam czytać kontynuacji.

W tej książce nic mi się nie podobało. Główny bohater był dziwny, autorka pisała zupełnie innym stylem, moim zdaniem dennym. Wiele razy opisywała nieinteresujące rzeczy, tylko po to, aby książka miała o parę stron więcej.

Ogólnie trudno było mi znaleźć tutaj jakiś logiczny ciąg wydarzeń, sprawa tej aktorki strasznie się ciągnęła. Przeczytałem więcej, niż pół książki, a bohaterowie nadal nic nie mieli.

Lubię kryminały, ale najwidoczniej nie angielskie. Książka niech sobie stoi na półce. Drugi raz po nią nie sięgnę.
Weź sobie ciasteczko, Potter.

http://pl.harrypotter.wikia.com/wiki/Użytkownik:32
Prefix użytkownikaMorfinGaunt
Z początku myślałem tak: książkę napisała Rowling, trzeba sprawdzić. Potem przeczytałem recenzję na LubimyCzytać, były i złe i dobre, wychodziło tak po środku. Po przeczytaniu waszych opinii już wiem, że po nie nie sięgnę :D Bardzo zmęczyła mnie jej pierwsza powieść dla dorosłych "Trafny wybór". Nie chcę trafić drugi raz na coś podobnego (w sensie, że słabe i nieciekawe). Wolę zapamiętać Rowling ze wspaniałego świata HP i wrócę do jej twórczości, jeśli napisze coś w tym właśnie świecie :D
MorfinGaunt

i.postimg.cc/gkk79Ch8/rowling.png

i.postimg.cc/15GVmCdR/ornamentline.png

Jeśli ktoś ci mówi, że czuje się benowo, albo do bena z takim życiem, to wiedz, że to nie przelewki i trzeba takiej osobie natychmiast pomóc! Bo z Benem nie ma żartów!

i.postimg.cc/15GVmCdR/ornamentline.png

i.postimg.cc/yxJC8bjf/poster.png

zapodaj.net/images/f1efe2ea40db3.png

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum: