Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Instagram
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Postrach pierwszaków
14.05.2021 22:43
Angelina Johnson, ja z rodzinki Malfoyów i Lestrange naj mniej lubię Lucka.

Oscypek
14.05.2021 22:37
Hanix082, moim zdaniem najlepszy charakter z rodzinki Malfoyów ma Narcyza ;>

Postrach pierwszaków
14.05.2021 22:35
Hanix082, Draco to moja ulubiona postać. :)

Postrach pierwszaków
14.05.2021 22:35
Hanix082, Jak pisałam dziś w komentarzu FF. Nie można Draco usprawiedliwić za jego czyny ale ja w nim widzę również wrażliwość i dobroć. Każdy ma swoje zdanie o Draco ja mam takie.

Postrach pierwszaków
14.05.2021 22:33
Hanix082, Mam uzasadnienie. Draco ma fajny charakter, nie tylko chodzi o aroganckość, wredotę tylko jak to moja mama mówi "potrafię zajrzeć w głąb postaci" chodzi o charakter.

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Posiada 59630 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 56601 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 45883 punktów.

4) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 43981 punktów.

5) Prefix użytkownikaSam Quest

Posiada 43359 punktów.

6) Prefix użytkownikaania919

Posiada 38327 punktów.

7) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 36663 punktów.

8) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 34114 punktów.

9) Prefix użytkownikabatalion_88

Posiada 31890 punktów.

10) Prefix użytkownikaMarcus Clinton

Posiada 30892 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Które książki zmierzacie przeczytać?
Prefix użytkownikaLapa15
U, moja lista jest trochę długa, ale troszkę to skróciłam, bo są tam trylogie ;)
Ksiazka "TUNELE. Finał" ~ Roderick Gordon i Brian Williams - ostatnia część serii

Ksiazka Trylogia Czarnego Maga ~ Trudi Canavan

Ksiazka "Hobbit" oraz trylogia "Władca Pierścieni" ~ J. R. R. Tolkien

Ksiazka "Igrzyska Śmierci" ~ Suzanne Collins

Ksiazka "Zniszcz ten dziennik" ~ Smith Keri (o ile można to zaliczyć do czegoś, co można "przeczytać", w każdym razie chciałabym to coś zakupić)

Edytowane przez Prefix użytkownikaLapa15 dnia 30.11.2014 21:23
media.giphy.com/media/R6DRohtmrCf9m/giphy.gif

Moje wewnętrzne oko tu cierpi

i66.tinypic.com/2d0kx0l.png

Prefix użytkownikaSherlocked
Póki co nie mam czasu, na czytanie książek, dlatego odkładam wszystko na wakacje.
- Igrzyska śmierci ( trylogia ) - Suzanne Collins
- Niezgodna (trylogia ) - Veronica Roth
- Charlie - Stephen Chbosky
- Lolita - Vladimir Nabokov ( 2 razy zabierałam się za nią, ale brak czasu nie pozwolił na dokończenie )
s-media-cache-ec0.pinimg.com/originals/79/be/3b/79be3b5ca2781e8e43363235d0f02e02.jpg

b1.pinger.pl/9580810455ebc2a81c716cfde3b31d0d/Fred-and-George-harry-potter-2012.gif

"-Jak się czujesz Georgie? - szepnęła pani Weasley.
Pomacał sobie głowę.
-Jak uduchowiony - wymamrotał.
-Co mu się stało? - wychrypiał Fred z przerażoną miną. - Mózg ma uszkodzony?
-Jak uduchowiony - powtórzył George, otwierając oczy i patrząc na brata. - Widzisz.. jestem trochę uduchowiony. ODUCHOWIONY, Fred, łapiesz teraz?"

27.media.tumblr.com/tumblr_luz3z6BEIc1r5hctgo1_500.gif

38.media.tumblr.com/833192c30f0e2277dbb93513a9be14ec/tumblr_n9pbqwRs961tia3zvo2_500.gif

stream1.gifsoup.com/view2/2399402/friends-theme-o.gif

24.media.tumblr.com/tumblr_lqcf1hhlk21r10kbco1_500.gif

emilychance.com/wp-content/uploads/2014/01/Kiss.gif

Prefix użytkownikaJake Rose
-Igrzyska Śmierci
-Uczta dla wron. Cienie śmierci
-Uczta dla wron. Sieć spisków
-Taniec ze smokami. Część I
-Taniec ze smokami. Część II
-Inferno
-Zaginiona Dziewczyna
-Brudny Szmal
jezyk

Prefix użytkownikaMikasa
Nie wiem, czy to dobry temat, ale myślę, że nie ma sensu zakładać nowego. Otóż, chciałabym was zapytać, jakie książki możecie mi POLECIĆ na 2015 rok.

- odpada cała fantastyka i sci-fi
- odpadają romanse i serie dla nastolatek w stylu "Igrzysk Śmierci", itp
- uwielbiam kryminały i thrillery, ale przeczytałam ich już tak dużo, że naprawdę coraz trudniej znaleźć coś dobrego i coraz łatwiej przewidzieć fabułę, ale jeżeli macie jakieś dobre książki z tego gatunku, to poproszę
- lubię też książki o służbach specjalnych (Navy SEAL, marines, GROM)
- PRZEDE WSZYSTKIM szukam jakiejś fikcji literackiej, która nie byłaby kryminałem, ale nie byłaby też zbyt banalna, obyczajowa, słodka... coś ciekawego, coś jak Mistrz i Małgorzata, Miasto ślepców... Mogą być jakieś siły nadprzyrodzone, jakaś fascynująca historia, która odcina od rzeczywistości...

Pomożecie? :)
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najgaw2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/guruforummikasa.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najgawedziarzmikasa.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/maruda.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najpowazniejszy_uzytkownik.png

Prefix użytkownikaania potter
Moje plany co do książek. Niestety, za dużo miejsca by to zajeło jakbym wymieniła wszystkie które chcę przeczytać, ale... co jakiś czas będę je tu wstawiać. Mikasa, sorry, ale nie mogę Ci pomoc. Nie znam żadnej takiej książki.

- ,,Dom Tajemnic. Starcie potworów''. Część ,, Dom Tajemnic'' była super. Zakupiona jest już. W jakiś wieczór ją przeczytam. Mam nadzieje że w najbliższy.

- ,,Magiczne Drzewo. Pojedynek" Książka autorstwa reżysera Harry'ego Pottera. Przeczytałam już trzy książki z tej serii, mam nadzieje że będzie równie ciekawa jak poprzednie.

KsiazkaKsiazkaKsiazka

lights will guide you home
and ignite your bones
and i will try
to fix you

w Hogwarcie możecie mnie znaleźć jako Anne Leishale Dino

www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_4z0q9RZEhNShaM6Ej35HuAWrDVZ4TyaU.gif

monciakund
uwielbiam kryminały i thrillery, ale przeczytałam ich już tak dużo, że naprawdę coraz trudniej znaleźć coś dobrego i coraz łatwiej przewidzieć fabułę, ale jeżeli macie jakieś dobre książki z tego gatunku, to poproszę

To ja mogę Ci zaproponować ''śmiertelną Terapię'. Nie jest to jakaś wybitna ani górnolotna książka, ale da się czytać ;)

- ,,Magiczne Drzewo. Pojedynek" Książka autorstwa reżysera Harry'ego Pottera. Przeczytałam już trzy książki z tej serii, mam nadzieje że będzie równie ciekawa jak poprzednie.

Ania, coś Ci się chyba pomyliło, ''Magiczne drzewo'' na pewno nie jest książką napisaną przez reżysera HP.
confessionsofasomedaysomebody.files.wordpress.com/2015/01/ga-mer-and-christina-dancing.gif

- - -
The human life is made up of choices. Yes or no. In or out. Up or down. And then there are the choices that matter. Love or hate. To be a hero or to be a coward. To fight or to give in. Live or die.
- - -

31.media.tumblr.com/1ca838daf1b7baf7bf54202eafbe7917/tumblr_mr7lzbBN7k1rv3froo1_500.gif

- - -
Don't let what he wants eclipse what you need. He's very dreamy but he's not the sun, you are.
- - -

66.media.tumblr.com/tumblr_l9mktjSej61qaao9mo1_500.gif

---
Nad przepaścią, tegoż roku
Żyraf masa się w amoku
Rodzi. Pamięć ludzka jest
Zawodna, mimo tego fiest
Tysiące, z tej okazji,
Ku jej chwale od Abchazji
Aż po Nordkapp wspominacie.
"Czyjej chwale?", się spytacie.
Jak to czyjej? Monci* naszej.
Gryfa córce, redakcyjnej
Na tym świecie ambitniejszej
Od niej nie ma. Tu rysunek,
Tam malunek i do tego
Social media. Wizerunek
Hp-neta tam kreuje, ego
Strony reperuje. Szczerze,
Bardzo, bardzo szczerze mówiąc
Człek orkiestra, żywa gwiazda.
Żyj nam wiecznie, twórz i kreuj.
Koniec, basta - taki mus i
Żyraf pasta.

---

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_pedzel.png

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021adminnaj.png

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-adminpieklo.png

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021wydarzenie2.png

www.harry-potter.net.pl/images/articles/moncia.jpg

Prefix użytkownikaPortugas
Oooo, Mikasiu mam dla ciebie świetną propozycję ^^ Dostałem na święta książkę "Assassin's Creed: Pojednanie", która jest bardzo wciągająca i ciekawa. Nie mogę niestety za dużo o tym powiedzieć, bo sam jestem w trakcie czytania xp Ale z tego co wiem to opowiada historię Elise i Arna, którzy "walczą, by pomścić wszystko co stracili" (cytat z okładki). Książka jest pisana w formie pamiętnika i opisuje całe dotychczasowe życie bohaterów, zwłaszcza Elise z przerywnikami w postaci wpisów z pamiętnika Arna. Opowieść jest naprawdę ciekawa ze wględu na "przeznaczenia" Elise i Arna, którzy przez całe dzieciństwo byli niemal jak rodzeństwo, a w pewnym momencie okazuje się, że będą musieli walczyć ze sobą, bo należą do innych zakonów. A w książce są dwa zakony. Asasynów, którzy wierzą, że człowiek nie potrzebuję przewodnictwa i sam może podejmować decyzje i zasługuje na wolność. No i są jeszcze Templariusze, którzy myślą dokładnie przeciwnie xp Wpiszę jeszcze to co napisane z tyłu okładki, bo to lepiej opisuje fabułę niż moje wywody Przepraszam

Zostałam osierocona, zmaltretowana, okłamana i zdradzona i zemszczę się za to, bez względu na cenę.

Rok 1789: nad Paryżem wschodzi świt ewolucji rancuskiej. Uciskany przez arystokrację lud powstaje. Bruk ulic spływa krwią - rewolucyjna sprawiedliwość ma wysoką cenę.

W czasach, gdy bogatych i biednych dzieli przepaść, a kraj rozdzierają wewnętrzne napięcia, Arno i Elise, młody mężczyzna i młoda kobieta, walczą, by pomścić wszystko co stracili.

Wkrótce zostają wciągnięci w odwieczną wojnę asasynów i teplariuszy, w świat pełen niebezpieczeństw - straszniejszych niż mogli sobie wyobrazić.

Książka ma jakieś zacięcie historyczne, ale jest fikcją d;
kocham juliettę115

Przez pomyłkę zrobiłem to specjalnie.

oi62.tinypic.com/35lvi50.jpg
Ach, ta Łapka Love

i58.tinypic.com/24dr61t.png

fc03.deviantart.net/fs71/i/2013/051/6/3/clementine_from_the_walking_dead_the_game_by_dorimacus-d5luis8.jpg

Portugas - jedyny użytkownik, na którego ma oko nawet Krico Cwaniak
Wszyscy jesteśmy żyrafami, które urodziły się nad przepaścią :zyrafa:
~ Nior ^^

fc01.deviantart.net/fs70/f/2012/247/5/a/the_walking_dead_video_game___facebook_cover_by_enveedesigns-d5dm6t3.png

i.imgur.com/SYhANSm.png

GotujJajkaZPortem.com
Prefix użytkownikaMikasa
Ok, dzięki Port. Właśnie, takie historyczne rzeczy też mogą być. Bardzo lubię filmy, których akcja dzieje się na europejskich dworach (zwłaszcza francuskim i angielskim), więc takie książki też chętnie poczytam. Interesuje mnie też dziewiętnastowieczny brudny i zabiedzony Londyn.
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najpowazniejszy_uzytkownik.png

Prefix użytkownikaMarco
- Więźnia Labiryntu (2 i 3 część),
- Eragon (już to czytałem ale mam zamiar po raz kolejny zagłębić się w tej serii),
- Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy (muszę poczekać aż koleżanka skończy czytać). jezyk

Prefix użytkownikaLunatyczka
W najbliższym czasie mam zamiar przeczytać "Krzyk" - dostałam tą książkę na Mikołajki, więc nie będę marnować prezentu ;p Chcę czytać dalsze części Kroniki Obdarzonych, bo pierwsza część bardzo mnie zainteresowała ^-^ Co do reszty - "Gwiazd naszych wina" - głośno było ostatnio o tej książce ;>

zlotygryf
ja mam pytanie o książkę rMatt Hidalf i błyskawica widmor1; Christopha Mauri - chciałam ją kupić młodszej siostrze na urodziny, bo w księgarni pani ją polecała jako podobną klimatem do HP (a tego siostra uwielbia). jednak internety na przykład tutaj http://xiegarnia....downictwa/ mówią, że szkoda pieniędzy, bo autor raczej kopiował niż się inspirowałl ale w takim razie co innego w czarodziejskim klimacie właśnie? takiego dla 10-latki?

Prefix użytkownikafullmoon
Mam całą listę "Do przeczytania", której końca nie widać bo ciągle coś dopisuję. M.in są tam takie pozycje jak "Władca pierścieni", "Zwiadowcy" i parę książek Stephena Kinga.

Co do książki dla siostry, polecam "Percy Jackson i Bogowie Olipijscy" Pierwsza książka z serii to "Złodziej Pioruna". Może nie jest w czarodziejskim klimacie, raczej mitologia we współczesnym świecie, lecz mimo to osobiście ją kocham xD Bazuje ona na podobnych zasadach. Główny bohater nagle dowiaduje się, że nie jest zwykłym chłopcem i trafia do Obozu Herosów. Mimo swoich zdolności panowania nad wodą, nikt nie wie kim jest jego boski ojciec. W końcu Percy jednak zostaje uznany przez Posejdona. Zeus oskarża go o kradzież swojego pioruna i Percy wyrusza na misje w towarzystwie swoich dwóch przyjaciół.
http://lubimyczyt...ej-pioruna
~ W Hogwarcie ~
Elizabeth Robertson
pani Prefekt Naczelna i pałkarka dryżyny Gryfonów

www.thenug.com/sites/default/pub/031315/thenug-tl2dA1QqpQ.gif

25.media.tumblr.com/b3ac60b0f7b120c4ed9c7690b5780c06/tumblr_mzrs0lMz8q1se9fcoo4_500.gif

Prefix użytkownikaMikasa
zlotygryf napisał(a):

ja mam pytanie o książkę rMatt Hidalf i błyskawica widmor1; Christopha Mauri - chciałam ją kupić młodszej siostrze na urodziny, bo w księgarni pani ją polecała jako podobną klimatem do HP (a tego siostra uwielbia). jednak internety na przykład tutaj http://xiegarnia....downictwa/ mówią, że szkoda pieniędzy, bo autor raczej kopiował niż się inspirowałl ale w takim razie co innego w czarodziejskim klimacie właśnie? takiego dla 10-latki?

Jako że jestem już pełnoletnia, to może nie jestem dobrą osobą do oceniania książek dla dzieci, ale tak się zdarzyło, że zetknęłam się z Mattem Hidalfem i jest to kompletna porażka. A czy siostra czytała już HP? No bo jeśli nie, to czas najwyższy :D W jej wieku uwielbiałam też "Dzieci z Bullerbyn", ale to jest chyba szkolna lektura, więc możliwe, że już czytała tę powieść.

Seria niefortunnych zdarzeń, Opowieści z Narnii (których nie lubię, ale to chyba dobry wiek na taką książkę), może jakieś klasyczne baśnie... Kubuś Puchatek to też cudowna książka. Nic innego nie przychodzi mi teraz do głowy.

Prefix użytkownikaShanti Black
ja aktualnie planuję:
- lektury, bo do matury się przyda...
- serię "Dary Anioła", bo nie doczytałam jej do końca
- Sagę o Ludziach Lodu, bo uwielbiam ich przygody
- serię "Gone", bo jej też nie doczytałam
- "Władcę Pierścieni" bo jeszcze nie zdążyłam
www.harry-potter.net.pl/images/articles/shantiwielkawojanff.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/shanti.png

W Hogwarcie Cynthia Lynwood. Nikt ważny, ale lubi przypały, prefekt Hogwartu.
Na stronie:
- prefekt Gryffindoru (14 edycja; 27.07.2015 - 11.11.2015)
- przewodnicząca Karczmy pod Parchatym Trollem (31.08.2015 - 21.11.2015)
- Redaktor Naczelna Proroka Niecodziennego (Wydanie 4 - Halloween), (Wydanie 5 - Nowy Rok, (Wydanie 15 Walentynki), (Wydanie 16 (Huncwoci))
- Prefekt Hogwartu (27.08.2017-)

www.harry-potter.net.pl/images/articles/shant.jpg

Bo mogę Cwaniak
i.imgur.com/N9bzzWn.png

Sim Shanti w wykonaniu EmilyWright Love
i.imgur.com/MbrWM9r.jpg

Magiczna siódemka
i.imgur.com/GRVPG1y.png

Magiczna siódemka part II
i.imgur.com/M0pcH5X.png

Ciekawa liczba punkcików
i.imgur.com/p9aV7MW.pngi.imgur.com/JTHiWfJ.png

Prefix użytkownikaCzarna Wdowa
Wow! 52 książki mam w tym roku przeczytać! Na razie to wszyscy mi "każą" takie wiecie... A potem to pójde do biblioteki i mój instynkt wykorzystam xD

- Igrzyska Śmierci :3 Obejrzałam film i chce się dowiedzieć, więcej o mojej Johannie <3
I wgl podobno książka jest świtna :3
- Mały Książe <moja lektura xD w gimbazie to może być moja pierwsza książka, którą przeczytam xD kiedyś pół przeczytałam xD>
- Władcy Pierścieni
- Niezgodną <trylogia xD>
No i wiecie... te takie "hity" xD
W ostatnich czasach jak widać jestem w tyle z czytaniem :/ Teraz już nie pamiętam, ale to długaaa list jest :)
glamrap.pl/wp-content/uploads/2016/12/c17_jh6r7ftki7809.jpg

www.eventim.pl/obj/media/PL-eventim/teaser/222x222/2018/guzior-reto-222.jpg

pbs.twimg.com/media/CWwnOlmWEAE2HNC.jpg

scontent-frt3-2.cdninstagram.com/vp/86969a546cd11977c3b1801c480a29dd/5BCFEC85/t51.2885-15/e35/c0.135.1080.1080/s320x320/35575001_158845534987285_1385723614111727616_n.jpg

scontent-sjc3-1.cdninstagram.com/vp/0fd71ef6cbf129da46cde8e8712187c6/5BAE97A2/t51.2885-15/s320x320/e35/c108.0.424.424/27574622_153165972055768_550990509611417600_n.jpg

d.wattpad.com/story_parts/558581744/images/152374774807e53b21831265840.jpg

i.ytimg.com/vi/em6tTcvQZfY/maxresdefault.jpg

Prefix użytkownikaaskaeddie
"Sagę o Ludziach Lodu" mam za sobą kilkanaście tomów, ale będzie trzeba zacząć od początku. Jednak ze względu na tegoroczne wyzwanie, pewnie się to znowu opóźni. Śmiech
oi62.tinypic.com/2d593n.jpg

Prefix użytkownikaHerma_22
Na mnie już czeka parę książek z biblioteki. Obecnie jestem przy drugim tomie Władcy Pierścieni: Dwie Wieże. A zaraz po skończeniu czeka na mnie kilka lekkich nowości z biblioteki. Jeśli chodzi o tworzenie listy książek to takiej nie mam, bo cały czas pojawia się coś nowego przykuwającego uwagę i wartego przeczytania.

Prefix użytkownikablad logiczny
Ja niedawno skończyłem, wszystkie trzy tomy, w nieco ponad tydzień, w "porcjach" po kilka godzin. Kiedyś jednak już czytałem, w innym tłumaczeniu, ale nie skończyłem. Tamto tłumaczenie uważam za lepsze, bo to, jest nadmiernie spolonizowane i język z "jakiejś innej epoki". Np. znalazłem tu taki obrazek, "wypili strzemiennego". Aż mnie ciekawi czy, w kulturze brytyjskiej istniała taka tradycja? To wydanie sobie kupiłem w księgarni. Już od wielu lat myślę aby przeczytać, "Pochwałę głupoty" Erazma z Rotterdamu, której znam tylko fragmenty. Na początek zamierzam to gdzieś wypożyczyć. Polecał mi to, jeszcze na studiach jeden z wykładowców, ksiądz zresztą. Chyba wreszcie, się za to poważnie zabiorę.
Błąd mam zawsze przed sobą.
Wszelkie błędy, gramatyczne, stylistyczne, ortograficzne, interpunkcyjne, to moi kuzyni.
Nie lubię kuzynów.
Uważam, że należy wypędzić błendy z pustymi do puszczy.

Prefix użytkownikaMikasa
Po przeczytaniu "Wołania Kukułki" na mojej liście wylądował "Jedwabnik", ale jeszcze trochę czasu minie zanim sięgnę po tę powieść. Kto wie, może uda mi się ją wycyganić na urodziny i nie będę musiała wydawać pieniędzy :D

Ponadto, czeka na mnie cały zestaw książek napisanych przez byłych snajperów. Jestem zafascynowana tą tematyką, niedługo kończę "Cel Snajpera" i zaczynam polować na takie książki jak "Niełatwy dzień", "Snajper", czy "Przetrwałem Afganistan".

Prefix użytkownikaPadida
Aktualnie czytam Zostań, jeśli kochasz. Może mnie to nie porywa, ale Wróć, jeśli pamiętasz też zamierzam przeczytać.

W kolejce po Zostań... stoi Bitwa w Labiryncie, czyli 4 tom Percy'ego Jacksona. Po nim muszę zdobyć tom 5 czyli Ostatni Olimpijczyk ^^

Potem chcę kupić serię Olimpijscy Herosi, czy też wytwór Ricka Riordana. Mam ochotę na troszkę grubszą książkę, bo nie czytałam takiej od dosyć dawna już.

To takie najbliższe i pewne plany. Mam ogólnie sporo.
Więzień Labiryntu
Gwiazd naszych wina
Jesienna miłość
Ostatnia piosenka
Niezgodna
Dary Anioła
Wszystkiego nie piszę, ale trochę tego jest jezyk
hej

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum: