Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Instagram
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Postrach pierwszaków
14.05.2021 22:43
Angelina Johnson, ja z rodzinki Malfoyów i Lestrange naj mniej lubię Lucka.

Oscypek
14.05.2021 22:37
Hanix082, moim zdaniem najlepszy charakter z rodzinki Malfoyów ma Narcyza ;>

Postrach pierwszaków
14.05.2021 22:35
Hanix082, Draco to moja ulubiona postać. :)

Postrach pierwszaków
14.05.2021 22:35
Hanix082, Jak pisałam dziś w komentarzu FF. Nie można Draco usprawiedliwić za jego czyny ale ja w nim widzę również wrażliwość i dobroć. Każdy ma swoje zdanie o Draco ja mam takie.

Postrach pierwszaków
14.05.2021 22:33
Hanix082, Mam uzasadnienie. Draco ma fajny charakter, nie tylko chodzi o aroganckość, wredotę tylko jak to moja mama mówi "potrafię zajrzeć w głąb postaci" chodzi o charakter.

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Posiada 59630 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 56601 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 45883 punktów.

4) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 43981 punktów.

5) Prefix użytkownikaSam Quest

Posiada 43359 punktów.

6) Prefix użytkownikaania919

Posiada 38327 punktów.

7) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 36663 punktów.

8) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 34114 punktów.

9) Prefix użytkownikabatalion_88

Posiada 31890 punktów.

10) Prefix użytkownikaMarcus Clinton

Posiada 30892 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Percy Jackson i bogowie olimpijscy
Prefix użytkownikaMalwkaaa
Pięciotomowa seria o młodym herosie autorstwa Ricka Riordana jest niektórym znana. (ale rymy xD) Może tylko obiła się o uszy, ale to zawsze coś.

Czytaliście? Podobała Wam się?

Jeśli nie czytaliście a chcecie wiedzieć cokolwiek na ten temat, to zerknijcie w dół, bo sporo się nad tym nasiedziałam xD Mam nadzieję, że się udało. ;D

Dwunastoletni Percy Jackson jest synem greckiego boga Posejdona - władcy mórz. Chłopiec trafia do Obozu Herosów, w którym potomkowie greckich bogów szkolą się do walki z potworami, które przyciągają jak magnes. W pierwszym tomie "Złodziej pioruna" Percy zostaje oskarżony, jak sama nazwa wskazuje, o kradzież Pioruna Zeusa, straszliwej broni Gromowładnego.

W drugiej części "Morze Potworów" Perseusz Jackson dowiaduje się, że ma przyrodniego brata - cyklopa Tysona i wyrusza na pomoc swojemu przyjacielowi satyrowi Groverowi, który podczas poszukiwań Pana został uwięziony przez cyklopa gdzieś na Morzu Potworów. Musi także odnaleźć Złote Runo, które jest w stanie pomóc sośnie - ochronie Obozu.

W trzeciej części "Klątwa Tytana" Percy, Annabeth (przyjaciółka z Obozu) i Grover poznają rodzeństwo di Angelo, którzy zostali zaatakowani przez mantikorę i uratowani przez Artemidę i jej Łowczynie. Okazuje się, że Nico i Bianca di Angelo to dzieci Hadesa, urodzone przed II wojną światową.

Czwarta część "Bitwa w Labiryncie" mówi o Labiryncie stworzonym przez Dedala. Percy i jego przyjaciele wchodzą tam oczywiście. Czają się tam różne niebezpieczne stwory.
Percy i Annabeth się całowali i takie tam...

Ostatnia część "Ostatni Olimpijczyk" - zabijcie mnie. Nie pamiętam. Wiem, że Luke Castellan umarł chyba minutę po tym jak stał się znowu dobry... :/

OK Namęczyłam się.
Seria jest bardzo fajna, ale przygody Percy'ego właściwie nie kończą się na pięciu tomach. W serii "Olimpijscy Herosi" jest tak jakby dalszy ciąg i nowi bohaterowie. Nie czytałam "Herosów", ale większość osób z mojego otoczenia owszem.
Miałam zamiar przeczytać, ale znam tylko dwie osoby, które mają całą serię i jedna z całą pewnością mnie nienawidzi (ma powody), a druga to sama nie wiem czy mnie lubi czy nie xD
"Ten, któremu starczy odwagi i wytrwałości, by przez całe życie wpatrywać się w mrok, pierwszy dojrzy w nim przebłysk światła."

Slytherin przyjmuje takich,
Co mają czystą krew.
Co mają więcej sprytu
Od uczniów domów trzech.

static.tumblr.com/qy6gibj/keym9hjd9/slytherin_gif.gif

Sé onr sverdar sitja hvass!

Prefix użytkownikaAstrid Lilo
Dlaczego nie ma żadnych komentarzy? Aż dziwne, tym bardziej że fajny temat jezykP Mnie Percy'ego poleciła koleżanka, a później pożyczyła wszystkie części Czarodziej Dla mnie książki są naprawdę dobre. Czyta się je szybko, no i łatwo sobie wszystko wyobrazić. Poza tym jest spora dawka humoru ;)

monciakund
"Olimpijscy Herosi" jest tak jakby dalszy ciąg i nowi bohaterowie.

To nie jest do końca tak jak myślisz. Zdaje mi się, bo czytała to jakiś długi czas temu, że to jest tym razem o bogach Rzymskich. Ale ogólnie bohaterowie są podobni, tylko rzymscy.

I ogólnie nie wiedziałam, że mamy na forum taki fajny temat :D A jeśli chodzi o Perci'ego, to uwielbiam jego humor. Nazwy rozdziałów też są fajne. :D
confessionsofasomedaysomebody.files.wordpress.com/2015/01/ga-mer-and-christina-dancing.gif

- - -
The human life is made up of choices. Yes or no. In or out. Up or down. And then there are the choices that matter. Love or hate. To be a hero or to be a coward. To fight or to give in. Live or die.
- - -

31.media.tumblr.com/1ca838daf1b7baf7bf54202eafbe7917/tumblr_mr7lzbBN7k1rv3froo1_500.gif

- - -
Don't let what he wants eclipse what you need. He's very dreamy but he's not the sun, you are.
- - -

66.media.tumblr.com/tumblr_l9mktjSej61qaao9mo1_500.gif

---
Nad przepaścią, tegoż roku
Żyraf masa się w amoku
Rodzi. Pamięć ludzka jest
Zawodna, mimo tego fiest
Tysiące, z tej okazji,
Ku jej chwale od Abchazji
Aż po Nordkapp wspominacie.
"Czyjej chwale?", się spytacie.
Jak to czyjej? Monci* naszej.
Gryfa córce, redakcyjnej
Na tym świecie ambitniejszej
Od niej nie ma. Tu rysunek,
Tam malunek i do tego
Social media. Wizerunek
Hp-neta tam kreuje, ego
Strony reperuje. Szczerze,
Bardzo, bardzo szczerze mówiąc
Człek orkiestra, żywa gwiazda.
Żyj nam wiecznie, twórz i kreuj.
Koniec, basta - taki mus i
Żyraf pasta.

---

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_pedzel.png

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021adminnaj.png

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-adminpieklo.png

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021wydarzenie2.png

www.harry-potter.net.pl/images/articles/moncia.jpg

Nieoryginalna
Całą serię o Percym dostałam chyba gdzieś na gwiazdkę czy mikołajki, ale przeczytałam tylko pierwszą część. Potem dostałam długo wyczekiwane "Igrzyska Śmierci", i o Jacksonie trochę... Zapomniałam. Czytając pierwszą część nawet mi się ona podobała, ale na pewno nie jest to jakaś książka która zapadła mi na długo w pamięć i nie mogłam się od niej oderwać.
A teraz pozostałe części stoją na półr i czekają na wakacje ;D

discord do szybkiego kontaktu - nix#4215

i.imgur.com/AqdSKcK.gif

i.imgur.com/AMSIjl0.jpg

i.imgur.com/z94JHcB.jpg

i.imgur.com/IOq4uF6.png

i.imgur.com/dj3Zj8i.png

www.harry-potter.net.pl/images/articles/redniec20202.jpg

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najoryginalniejszy_nick.png

i.imgur.com/nO5N78p.png

i.imgur.com/Dcribpk.png

i.imgur.com/0OhslGx.jpg

media1.tenor.com/images/e321945b3ac887e9a7cdb51b4d824850/tenor.gif

like the coldest winter chill, heaven beside you (hell within)

Prefix użytkownikadobrosia1
Przeczytałam wszystkie części i "Percy Jackson", i druga seria tego autora "Olimpijscy Herosi". Na początku porwała mnie na kolana i zostawiła tam przez wszystkie części obu serii. Dzięki nim, zainteresowałam się mitologią Grecką. Jednak lepsza jest druga seria, "Olimpijscy Herosi"
oi60.tinypic.com/2ppir7t.jpg

MÓJ RUDZIELEC!
[img]oi60.tinypic.com/2zem3d0.jpg
[/img]
Slytherin górą! ^^

oi62.tinypic.com/2d593n.jpg

i60.tinypic.com/14cqr6t.jpg

Prefix użytkownikaLumos123
Mi się podobała ta seria. Książki są ciekawe. Przyznam szczerze, że książki przeczytałam po obejrzeniu filmu, który był klapą, ale cóż tak wyszło jakoś :/. Osobiście wole chyba druga serię tego autora, czyli Krew Olimpu. Czytam teraz ostatnią książkę z tej serii.
A może w Hufflepuffie,
Gdzie sami prawi mieszkają,
Gdzie wierni są sprawiedliwi
Hogwartu szkoły są chwałą.

fc02.deviantart.net/fs70/i/2013/253/5/e/hufflepuff_crest_by_jimiyo-d6lrsvu.jpg

Wiersz o mnie xD Love:
Lumos nasza jest kochana
Mądra, zdolna, uwielbiana
A przynajmniej tak myśli...
Cóż, nie widzi nienawiści
Zadaje wredne zadania w butelce
I co myśli? Ja piszę wiersze?
Mimo tego pewien respekt -
Mimo, że ona nie prefekt
Świetny medal dla kluch stworzyła
Najlepszym, oczywiście, go wręczyła
To miała być miła rymowanka,
Lecz niech będzie niespodzianka! ;D

i58.tinypic.com/kbrfyo.jpg

To, że twoja wrażliwość uczuciowa mieści się w łyżeczce od herbaty, nie świadczy o tym, że wszyscy są tak upośledzeni.

38.media.tumblr.com/e5dec366dd231bd5f82abfee6e56694c/tumblr_mw5qn1te9g1slbe69o1_500.gif

- Diabelskie sidła, diabelskie sidła... Co mówiła profesor Sprout?... Że to lubi ciemność i wilgoć... - Więc zapal coś! - wykrztusił Harry. - Tak... no jasne... ale tu nie ma drewna! - krzyknęła Hermiona, wykręcając sobie ręce. - CZY TY ZWARIOWAŁAŚ? - zawył Ron. - JESTEŚ CZARODZIEJKĄ CZY NIE?

-Brat Zachariasz- powiedziała Isabelle. -Ciacho wszystkich miesięcy od stycznia do grudnia w kalendarzu Cichych Braci. Co on tu robi?
-A istnieje kalendarz Cichych Braci? - zainteresował się Alec. -Sprzedają go?

41.media.tumblr.com/7aa4a076695b47686b27d56db7dad768/tumblr_n342deie1H1slbe69o1_500.jpg

- Och, jesteś prefektem, Percy? - zdziwił się jeden z bliźniaków. - Dlaczego nam nie powiedziałeś? Nie mieliśmy pojęcia. - Daj spokój, przecież pamiętam, że coś o tym wspominał - powiedział drugi bliźniak. - Raz... - Albo dwa... - Chwilę temu... - Przez całe lato...

-Lubię kaczki - wtrącił dyplomatycznie Jem. - Zwłaszcza te z Hyde Parku. - Zerknął z ukosa na przyjaciela. Obaj siedzieli na brzegu wysokiego stołu, z nogami zwieszonymi nad podłogą. - Pamiętasz, jak próbowałeś kiedyś mnie namówić, żebym rzucił im piróg nadziewany mięsem, bo chciałeś sprawdzić, czy uda się wyhodować rasę kaczek kanibali?
-I zjadły go - przypomniał Will. - Krwiożercze małe bestie. Nigdy nie ufaj kaczkom.

Prefix użytkownikaaskaeddie
Słyszałam, ale nie czytałam. Gdzieś na mojej długaśnej liście przewijają się te pozycje, z pewnością będę chciała przeczytać, ale raczej nie w tym roku.
Nie wiedziałam że wyszła druga seria... Rany, jak ja w tyle ze wszystkimi nowinkami jestem. Szok.
oi62.tinypic.com/2d593n.jpg

Prefix użytkownikafullmoon
Nareszcie temat dla mnie :D Jestem ogromnym fanem serii, Herosów też przeczytałam i posiadam dumnie wszystkie tomy :) Gdy oglądam filmy to boli mnie serce... Okaleczyli tę książkę. Jak większość osób, które przeczytały Percy'ego, zaczęłam się interesować mitologią grecką i teraz jestem jedyna w klasie, która coś na ten temat wie xD. Książki świetne, znajdują się w mojej czołówce :)
~ W Hogwarcie ~
Elizabeth Robertson
pani Prefekt Naczelna i pałkarka dryżyny Gryfonów

www.thenug.com/sites/default/pub/031315/thenug-tl2dA1QqpQ.gif

25.media.tumblr.com/b3ac60b0f7b120c4ed9c7690b5780c06/tumblr_mzrs0lMz8q1se9fcoo4_500.gif

Prefix użytkownikaPadida
Jak na razie przeczytałam 3 części, a zamówiłam już Bitwę w Labiryncie ^^
Herosów oczywiście też planuję przeczytać, ale w swoim czasie. Bo moja lista książek do przeczytania jest dosyć długa, a moje środki pieniężne niezbyt duże :(
Oglądałam film i płakałam. Nie, nie wzruszyłam się. KLAPA. Prawie cała fabuła zmieniona, więc zwłaszcza tutaj książka jest lepsza od filmu. Film Morze Potworów obejrzałam właściwie już z nudów, ale nie podobał mi się. Za to książki czyta mi się bardzo lekko i jest jedną z moich ulubionych :)
hej

Prefix użytkownikaHerma_22
Percy o tak! Jedna z ciekawszych książek, a tym bardziej, że znajdziemy tam nawiązanie do mitologi i poznamy kilka nowych postaci i stworków. Miła i przyjemna seria. U mnie było tak, że najpierw obejrzałam pierwszy film, a potem sięgnęłam po książkę, a na drugą część filmu wybrałam się już do kina. Nie żałuję ;) Czytanie przygód Percyego to czysta przyjemność ;)

Prefix użytkownikaChriss97
U mnie książki o Percym dumnie stoją na szafie już przeczytane :) Obie serie, książki napisane w genialny sposób, akcja trzyma w napięciu, a w niektórych momentach można się pośmiać. :)
Aż chciałbym, żeby postała podobna strona jak HPnet o Percym, też mogłoby być nieźle :D

Prefix użytkownikaGinnyHermiona1
Serie ,, Percy Jackson i bogowie olimpijscy" należy do moich ulubionych. Bardzo spodobał mi się świat wymyślony przez pana Ricka Riordana: greccy bogowie, herosi, satyry, cyklopy, potwory.
W serii cały świat greckiej mitologi jest umieszczony w XXI wieku w Stanach Zjednoczonych. Chociaż może się wydawać, że to dziwne połączenie to wcale tak nie jest.
Również bardzo polubiłam i związałam się z bohaterami, którzy są naprawdę genialnie wymyśleni i dopracowani.
Gorąco polecam całą serię
Autorka tematu: Malwkaa napisała mniej więcej co się dzieje, w której części, ale nie pamiętała co było w ostatniej, wiec postanowiłam o tym napisać.

,,Krew Olimpu"
Zaczyna się wojna. Herosi muszą stawić czoła przeciw Kronosowi i jego licznymi wojskami. Półbogami dowodzi Percy. Bogowie nie mogą pomóc herosom bronić Olimpu, ponieważ zbudził się jeden z najgroźniejszych tytanów i bogowie z nim walczą.
Zdradzę, że pod koniec książki Annabeth i Percy zostają parą.
A może w Ravenclawie''
Zamieszkać wam wypadnie
Tam płonie lampa wiedzy,
Tam mędrcem będziesz snadnie

img4.wikia.nocookie.net/__cb20070628120519/harrypotter/pl/images/b/b8/Ravenclaw.JPG

Prefix użytkownikaLiliana2194
Mi seria bardzo przypadła do gustu :D Czytałam do "Bitwy w labiryncie", ale "Ostatniego olimpijczyka" wypożyczyłam wczoraj z biblioteki, więc powinnam go niebawem przeczytać. Pierwsza część była w porządku, ale jakoś się nią nie zachwycałam. Druga spodobała mi się dużo bardziej, trzecia i czwarta jeszcze lepsze. Lubię tę serię za to, że jest ciekawa, lekka, przyjemna, momentami nawet zabawna, taka pozytywna :D No i nie można jej nazwać krwawą czy szczególnie smutną. Polubiłam wielu bohaterów, między innymi głównego, bo jest on postacią, której (chyba) ciężko nie lubić.

Jak skończę z tą serią, wezmę się za Olimpijskich Herosów ;D Ale wygląda na to, że będę musiała wszystkie książki kupić w księgarni, bo nie ma ich w żadnej z bibliotek, które odwiedziłam :/
Edytowane przez Prefix użytkownikaLiliana2194 dnia 15.02.2020 22:34
www.harry-potter.net.pl/images/articles/maniakhogliliana.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/hogwart.jpg

- - W Hogwarcie: - -

2) Valerie Adams
2.06.2019 -

1.bp.blogspot.com/-f6fn3825Rzg/XYoz2x_dXHI/AAAAAAAAAR4/U1Y3euTkpT43y5p-PzE3sOQUfVacTTDSgCLcBGAsYHQ/s1600/Ostatni%2B4.png1.bp.blogspot.com/-Zt_p7ufiG7Y/XYpLUrPHdYI/AAAAAAAAASE/nWcAY3gPZdsKeHF_BgLud7iBasVSvJ96ACLcBGAsYHQ/s1600/Ostatni%2B2.png1.bp.blogspot.com/-HKWCp81dwBg/XYpLY6y0M3I/AAAAAAAAASI/Fq-O29kpGyY-why2RTfwu4MiQoKaXz0LwCLcBGAsYHQ/s1600/Ostatni%2B3.png

www.harry-potter.net.pl/images/smiley/it_s_all_about_magic_by_leogomes91.gif Karta postaci: tutaj

1) Liliana Williams
18.06.2014 - 31.05.2019

~ moja ulubienica spośród tej dwójki ~

1.bp.blogspot.com/-q33F5-l7z8g/XYotFEOYb9I/AAAAAAAAARQ/VUrs-_XIhyoKJu9-MM_2dZ_CPYx0_qQ8wCLcBGAsYHQ/s1600/Ostatni%2B5.png1.bp.blogspot.com/-mBVG84cJUbY/XYowhPqZ9XI/AAAAAAAAARk/B5LZeE8-XIoPOaPZl2s8ZZtF5wRiD1rngCLcBGAsYHQ/s1600/Ostatni%2B7.png1.bp.blogspot.com/-t25RlOp8RvQ/XYow9oCKVCI/AAAAAAAAARs/4wgSpZgFBM40x3mCffKZE0UIHujdlr4cQCLcBGAsYHQ/s1600/Ostatni%2B8.png

www.harry-potter.net.pl/images/smiley/it_s_all_about_magic_by_leogomes91.gif Karta postaci: 1. Lijka
2. Poboczne

- - Za 2017/2018: - -

www.harry-potter.net.pl/images/articles/humor.png

- - INBJN - -

Ten little Indian Boys went out to dine
One choked his little self and then there were nine.

68.media.tumblr.com/37a766bdee65f9dd103179e474f9a484/tumblr_o12brp9Qyv1qcffyto9_540.gif

Nine little Indian Boys sat up very late
One overslept himself and then there were eight.

Eight little Indian Boys travelling in Devon
One said he'd stay there and then there were seven.

Seven little Indian Boys chopping up sticks
One chopped himself in halves and then there were six.

49.media.tumblr.com/1ba28d7561830ce3ca69cf6dc1fefd68/tumblr_o1h4vyoU8Q1rpfvalo2_540.gif

Six little Indian Boys playing with a hive
A bumblebee stung one and then there were five.

Five little Indian Boys going in for law
One got in Chancery and then there were four.

Four little Indian Boys going out to sea
A red herring swallowed one and then there were three.

Three little Indian Boys walking in the zoo
A big bear hugged one and then there were two.

Two little Indian Boys sitting in the sun
One got frizzled up and then there was one.

One little Indian Boy left all alone
He went out and hanged himself and then there were none.

68.media.tumblr.com/bc978621ce1b3c07e887fb332616a035/tumblr_o15s27VgQV1unz0ero4_r1_500.gif

orig14.deviantart.net/3cce/f/2007/344/b/6/_raincloud__rvmp_by_bad_blood.gif

- - Huff - -

66.media.tumblr.com/3c390d626aef57a973918bf2e130b093/tumblr_put2dopQgR1rm48goo1_500.png

Prefix użytkownikaInga Clinton
Pięciotomowa? A Olimpijscy Herosi? Chyba jeszcze wtedy jej nie było... No więc tak. Po długim zmaganiu się z dostaniem Krwi Olimpu w końcu olałam bibliotekę i poszłam do Matrasu xD. I stwierdzam, że to jest okropne. Zero rozdziałów od strony Persiaka, czy Ann, bo kogo obchodzi taki Jason, który nosi okulary?! No heloł stąpajmy po tym świecie! Aa no to podsumowując.
Percabeth, Reyna&Nico, Wszystkie panie kochają Leona!!!
naforum.zapodaj.net/thumbs/9274c9d6c552.jpg

imageshack.com/a/img923/3857/utQs1H.gif

#TeamMafia
Valkyrie

Takoizu
Przeczytałam zarówno serię Bogowie Olimpijscy jak i Olimpijscy Herosi.
O ile pierwsze tomów przeczytałam błyskawicznie i jestem nimi zachwycona to kolejna seria jest miejscami nudnawa i ciężko było mi przejść przez niektóre rozdziały.
Oczywiście nowi bohaterowie są świetni i bardzo ich polubiłam.. No bo jak wiadomo "Wszystkie panie kochają Leona!" ale, nie wiem czegoś mi brakuje.
Ostatni tom Bogów Olimpijskich - och, ach, cudo! Jestem jego wielką fanką.
Ostatni tom Olimpijskich Herosów - to już koniec? Tyle? Serio?
Bardzo się rozczarowałam częścią pt. Krew Olimpu. Nie wiem czy Rick się wypalił, czy co ale to jedno z moich największych rozczarowań serii.
Oczywiście Percabeth 4ever! <3
33.media.tumblr.com/4389ee5493c85321bd37937172d5c1a0/tumblr_n2hmj3ZZNl1tqs1heo1_250.gif

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum: