Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Instagram
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Najlepszy wśród szkolonych
17.05.2021 20:56
To jest dopiero wyczerpująca gra Śmiech

monciakund, na jakiej przeglądarce jesteś?

17.05.2021 20:55
*osoba, jaką porą roku, naczyniem, książką, alkoholem, częścią garderoby
I człowiek musi jeszcze odpowiadać z sensem, bo potem osoba może spytać, dlaczego akurat to się o niej powiedziało

17.05.2021 20:54
Takoizu, na terapiach i różnych integracjach popularna jest gra, w której wybiera się jedną osobę, o której jest mowa, a druga niewtajemniczona zadaje grupie pytania typu: jaką potrawą jest ta*

Niezwyciężony mag
17.05.2021 18:31
Mi ostatnio działała szybko z rok temu :(

Niezwyciężony mag
17.05.2021 18:30
Aneta high five

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Posiada 59630 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 56601 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 45883 punktów.

4) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 43981 punktów.

5) Prefix użytkownikaSam Quest

Posiada 43359 punktów.

6) Prefix użytkownikaania919

Posiada 38327 punktów.

7) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 36663 punktów.

8) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 34114 punktów.

9) Prefix użytkownikabatalion_88

Posiada 31890 punktów.

10) Prefix użytkownikaMarcus Clinton

Posiada 30892 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Oceny prac Turnieju FF
Prefix użytkownikagne
Ania, jeśli twój głos ma być ważny, musisz przy każdym miejscu napisać uzasadnienie (około 5 zdań na każda pracę). Proszę o edycję.
www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_C9HW0VT8HWB4j5ioQty4pa6Ex9wMeLs6.jpg

Prefix użytkownikaChristina
Ocena członka jury

Zanim wybiorę te trzy prace chciałam powiedzieć, że nieco się rozczarowałam. Przeczytałam wszystkie prace po raz pierwszy i nie wybrałam żadnej, która by się wybijała na tle innych. Fabularnie nie urzekła mnie żadna, chociaż zdaję sobie sprawę, że kryminał to bardzo ciężka kategoria.
Tym razem postawiłam na wykreowanie zupełnie nowej postaci, a nie trzymanie się znanych nam osób.

1 miejsce - praca nr 4 - Zabójcza magia.
Wierszyk, to coś co zwróciło moją uwagę. Doceniam fakt, że jest rymowany, bo moim osobistym zdaniem jest bardzo ciężko dobrać coś, co będzie brzmiało i nie zaburzy konstrukcji tekstu.
Fabuła może nie jest jakaś zaskakująca i oryginalna, ale trzyma się... kupy.
Podoba mi się też początek. Widzę próbę wprowadzenia dramatyzmu i stworzenia morderczej otoczki.
Końcówka... krzyki mordowanych aktualnie osób w zamku, a morderca na zewnątrz?

2 miejsce - praca nr 5 - Dziewczyna z porcelany
Co mi się spodobało? Bezpośredniość i moc tej pracy. Autor/ka nie boi się użyć mocniejszych słów. Pasują one do tej atmosfery. Nie rozumiem jednak cenzury.
Postać be twarzy jest intrygująca i przypomina mi tą marę z filmu "Mama". Jest w niej coś tajemniczego i złowrogiego.
Trochę odstrasza mnie natłok zdarzeń, to zamieszanie na koniec. Nie do końca wiem kto gdzie jest i co robi.
Bardzo nie podoba mi się wypowiedź Pottera, w której znajduje się słowo "burdel". Jakoś nie wydaje mi się, żeby nasz grzeczny chłopczyk, Złote Dziecko był w stanie wypowiedzieć takie brzydkie słowo. O nie, fuj.
Pozostawiona na końcu tajemnica bardzo mnie drażni, ale w ten dobry sposób. Po prostu chce wiedzieć, co on tam znalazł.

3 miejsce - praca nr 3 - Odwet rzeźnika
Zabicie lubianej przez wszystkich postaci zraża większość czytelników. Ale to przyciąga. Wystarczy spojrzeć w stronę "Gry o tron".
Ale nie zabójstwo Hagrida mnie przyciągnęło, a reakcja Olimpii. Pokazuje jedną z (nieskutecznych) metod walki z żałobą. Wyparcie. Półolbrzymka do końca wierzyła, że jej mąż wróci, bo jej to obiecał.
Podmiana eliksirów - może i banalna, ale całkiem interesująca.

Wybieram numerek 4
i65.tinypic.com/2d7bmkw.jpg
That's all they really want
i63.tinypic.com/fc8xht.jpg
Some fun
i65.tinypic.com/1zgcchl.jpg
When the working day is done
i64.tinypic.com/68xamr.jpg
All girls - they want to have fun
i66.tinypic.com/24o5d1j.jpg

i64.tinypic.com/214waz4.png
i64.tinypic.com/258waba.png
zapodaj.net/images/d9840e51c9400.png

Nagroda za Najlepszą Miniaturkę Wojenną - Niebo pośrodku piekła
Nagroda za Najlepszą Serię o Ciemnej Stronie - Krwawy Zmierzch
oi66.tinypic.com/n36vcy.jpg

http://xchristix.tumblr.com
Angelina Johnson
Głos członka Jury
---------------------

Pierwsze miejsce - Praca Numer 3
Chyba najbardziej przypominała mi kryminał i jedynie w tej pracy z niecierpliwością czekałam końca, by dowiedzieć się o co chodzi. Bardzo podoba mi się dobór bohaterów, jest nietuzinkowy. Zabicie Hagrida jest okrutne, ale autor świetnie oddał charakter olbrzymia i Olimpii. W ogóle niedowierzanie Olimpii było słodkie, a zaraz mnie nieco wzruszyło. Nazwanie sklątki Chrobotkiem świadczy o sporej wyobraźni autora ;D Podoba mi się też to, że postaci znanych nam z serii HP jest w tej pracy bardzo dużo, mamy w końcu gajowego, Maxime, Slughrona i potomka Macnaira. I niby powinniśmy skojarzyć Hagrida z tą postacią, ale jednak mi się to nie udało i byłam pod koniec przyjemnie zaskoczona. W tej pracy również najbardziej podobał mi się sposób wykorzystania Listy Szczegółów. Miałam nadzieję natrafić na chociaż jedną pracę, która nie wykorzysta jej na odwal się wplatając elementy byle jak, by pasowały, ale stworzy z tego naprawdę fajny kryminał i tutaj się to udało.

Drugie miejsce - Praca Numer Dwa
To był dla mnie naprawdę ciężki wybór, ponieważ Dwójka strasznie mi przeszkadza z jednego, bardzo ważnego względu - motyw bohaterów przewija się już drugi raz w tym Turnieju (na dwa etapy!), więc łatwo mi odgadnąć, kto jest autorem i szczerze mówiąc nieco mnie to denerwuje. Mam wrażenie, że ta osoba nie umie pisać o nikim innym, jednak mam szczerą nadzieję, że tak nie jest ;> Pracę wybrałam z tego względu, że mimo wiadomego zakończenia była bardzo dopracowana (na tle innych) i ciekawa. Nie było tutaj zbędnego namieszania, które znalazłam w niektórych fickach, co jest sporym plusem. Spodobało mi się wykorzystanie sklątek jako składnika Felix. Pozytywnie odebrałam też opisanie tego śledztwa jako czegoś mniej poważnego, mniej zabójczego i mniej przerażającego, czyli autor nie poszedł stereotypem kryminałów. Odniosłam wrażenie, że Harry został detektywem, bo brakowało mu jakiejś akcji, w której mógł się wykazać po pokonaniu Voldemorta. Przyjemnie się czytało.

Trzecie miejsce - Praca Numer 6
Ubawiłam się. Minusem było to, że czytając odniosłam wrażenie, jakby ktoś pisał to na nudnej lekcji/wykładzie i potem nigdy więcej do tego nie zaglądał. Szkoda, bo praca ma naprawdę spory potencjał. Dialog Ginny z Harrym jest naprawdę śmieszny i uroczy, a sama Weasley idealnie przypomina mi tą z HP. Sama historia nie jest jakaś porywająca, ale chyba i tak nie o to w tym ficku chodziło. Fajnie przedstawiona historia Barona i Heleny, lubię czytać o postaciach epizodycznych. Doceniam, że autorowi zapewne w niesmak była ta kategoria i wyszedł z tego z podniesioną głową.

Przyznam, że ciężko było mi wybrać nawet pierwsze miejsce, ponieważ wszystkie prace były na bardzo podobnym poziomie. Roiło się od błędów, często nawet brakowało końcówek wyrazom, co już w kolejnych etapach powinno być niedopuszczalne. Ja szukałam w Waszych kryminałach czegoś oryginalnego, ale jednocześnie mającego związek z poszukiwaniem, z oczekiwaniem przez czytelnika co będzie dalej, dlatego też nie wybrałam jednej pracy, która bardzo podobała mi się pod kątem historii i stylistyki. Niestety, nie pasowała mi kompletnie do kryminału ;)

Pamiętaj chemiku młody, komentuj ficki lub zmień się w odchody
made by Mikasa, Butelka 31.07.2020r.

image.spreadshirtmedia.net/image-server/v1/mp/designs/143618396,width=178,height=178,version=1077033415/chemia-milosci.png

s5.ifotos.pl/img/batpng_aewxhsq.png

img.joemonster.org/i/2018/01/mowiace_02.jpg

img.joemonster.org/i/2014/05/slodkiezdjecia_19.jpg

Slytherin! Sss..

Nigdy nie pozwoliłem aby szkoła przeszkadzała mi w edukacji.
Zawsze miałam szczęście. I znów będę je mieć.

Krew na twoich rękach, Falka,
Krew na twej sukience
Płoń, płoń, Falka, za twe zbrodnie
Spłoń i skonaj w męce!

Trochę wstyd, ale cóż, zasłużyłam ;D
www.harry-potter.net.pl/images/articles/admlen20202.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najadminang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/redaktorang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/autorartang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wydanieprorokaroku.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/admin_naj.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_naj_pomocny_adm.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_admin_naj.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najbardziej_pomocny_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_komentator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najmilszy_administrator.png

www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najbardziej_pomocny_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najlepszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najmilszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/autor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najlepszy_komentator.png

Prefix użytkownika_Kamyk_
3 miejsce - Praca numer 2!!!

Niby taka wolna i nie energiczna, ale ma w sobie coś wciągającego. Taka fragment przed zaśnięciem. Bardzo mi się to spodobało. Krwawy Baron się pojawia jak i wszędzie i bardzo dobrze ^^. Dawno nie czytałem jak ludzie piszą o Baronie jezyk Praca jest dobrze skonstruowana i ma trochę powiew jesiennej melancholii jak dla mnie jezyk A ja uwielbiam jesień : D
2 miesjce Praca numer 6!!!

Sam początek mnie rozwalił hahaha xD Ktoś naprawdę nie na widzi kryminału jezyk Historia Deana jest świetna! Od razu moja wyobraźnia pojechała tak daleko, że huhuhu. Krwawy Baron się zabija haha cudnie ^^ Praca jest genialna po prostu! Aha i Rovena Ravenclaw się piszę czy Rowena Ravenclaw? Bo się już pogubiłem >,<

1 MIEJSCE - Praca numer 3!!!
Uwielbiam Hagrida i jego zabójstwo jeszcze!!! No, nie mogę praca musi być na 1 miejscu! Ale sprytnie go załatwili nie ma co. Ta praca zasługuję bycia najlepszą w 2 etapie ;) Jak nie będzie to się potwornie zdziwię. Jest tak super ułożona. Jak się czyta Benjamin? Bendżamin? Tyle razy powtarzałem to imię, że i tak nie doszedłem do wniosku.
OTO NAJPRZYSTOJNIEJSZY HPNETOWICZ

oi67.tinypic.com/x5qlau.jpg

CUD!

Toph?xD

oi61.tinypic.com/xe0603.jpg

38.media.tumblr.com/9ed94d85e72b100c05d60f02d88e7e96/tumblr_nfu62xzYp61u47lcno2_r1_500.gif

W Hufflepuffie możesz być kim chcesz,
A nie kim musisz być.

media.giphy.com/media/ib6ODgiEUUhiw/giphy.gif

jestem Puchonem, więc jestem tylko sobą. Tyle w temacie.

Czy to złe? Że jestem sobą? Że nikogo nie udaję? Jestem sobą, a to sztuka.

fc07.deviantart.net/fs70/f/2012/150/0/e/hufflepuff_don__t_care_by_ununununium-d51q4lz.jpg

oi61.tinypic.com/25sq0bb.jpg

"I got my feet kicked up and it's a quarter to four
Nothin' to do so I just stare at the floor
Well maybe I will try to sneak into the Ravenclaws' place for once
'Cause it seems like such fun and
they're just so uptight and
I could make excuses
But the truth is they'd all probably just blow
'Cause after all I'm just a Hufflepuff, Just a Hufflepuff

I try to keep a low profile during the war
I'll leave the fighting up to the Gryffindors
'Cause man they sure like to be heroes
But not me, you see
'Cause it don't seem like fun and
it just seems crazy man,
I could make excuses
'Cause after all I'm just a Hufflepuff
Just a Hufflepuff

It's hard to be the outside lookin' in through glass
When everyone is praisin somebody else, some other class.
And even though I may not have the brains or the brawn
I'm loyal to the ones that matter to me,
'cause it's just the right
thing and, it's just how I am and I won't make excuses,
'cause the truth is that I'll do just enough,
'cause after all I'm just a Hufflepuff.
I am just a Hufflepuff"

I nie mówcie jakiej jesteście płci kiedy nie chcecie pokazać swojej mordy Wrozka ~ ulka_black_potter

Kurde...No coś na pewno umiesz xD UMIESZ NIC NIE UMIEĆ! ~ Mist

_Kamyk_, chyba Ci zakosze zdjęcie z podpisu xD (do własnego podpisu :3)~ Syriusz32

BLANCO, CHCĘ BYĆ MINISTRANTEM, ciul z tego, że jestem niewierząca. ~ Cookie

Wykorzystywanie chłopca w łazience jest nie na miejscu ;< ~Alette

[center]Kamyk = Amber Hufflepuff(żółć w godle)=Gold ~ Blanco

_Kamyk_, szkoda mi Cię Przepraszam Mam podobno serce z kamienia, ale mi tak smutno :< Ale może to dlatego, że z kamienia^^~ gne

Jestem dumny, że jestem Puchonem.

You might belong in Hufflepuff, where they are just and loyal, those patient Hufflepuffs are true and unafraid of toil.

38.media.tumblr.com/tumblr_mbu7c9HWNt1qa3emao1_250.gif38.media.tumblr.com/tumblr_mbu7c9HWNt1qa3emao2_250.gif

38.media.tumblr.com/tumblr_mbu7c9HWNt1qa3emao3_250.gif38.media.tumblr.com/tumblr_mbu7c9HWNt1qa3emao4_250.gif

33.media.tumblr.com/tumblr_mbu7c9HWNt1qa3emao5_250.gif33.media.tumblr.com/tumblr_mbu7c9HWNt1qa3emao6_250.gif

38.media.tumblr.com/tumblr_mbu7c9HWNt1qa3emao9_r1_250.gif33.media.tumblr.com/tumblr_mbu7c9HWNt1qa3emao10_r1_250.gif

38.media.tumblr.com/tumblr_mbu7c9HWNt1qa3emao11_r1_250.gif33.media.tumblr.com/tumblr_mbu7c9HWNt1qa3emao12_r1_250.gif

i.imgur.com/RM8ioJs.gif

Ziemia, Ogień, Powietrze, Woda

fc01.deviantart.net/fs70/f/2012/084/d/9/the_legend_of_korra___bending_intro_by_aragnael-d4tvy1i.gif

"Każdy ma jakąś fobie."

img2.wikia.nocookie.net/__cb20130908171929/cartoonnetwork/images/0/0f/Ghostfreaks_Tendrils.PNG

Hufflepuff <3
i58.tinypic.com/kbrfyo.jpg

Prefix użytkownikaHermiona Justysia
Czas na moje oceny i głosy : )

Pierwsze miejsce - miałam dylemat odnośnie tego miejsca, bo zdecydowanie dwie prace mi tutaj pasują, ale jednak trzeba było wybrać TYLKO jedna. Akcja rozegrana naprawdę ciekawie. Bardzo mi się spodobał pomysł połączenia w parę (małżeństwo) Hagrida z Olimpią. Autor tekstu postarał się i postaci są wiernie odwzorowane. numer 3.

Drugie miejsce - Historia mnie wciągnęła, szkoda, że to tylko ff na 3 strony, ale jednak godne przeczytania. Świetnie są pokazane emocje bohatera, cóż przekleństwa są, ale one tylko potęgują wyrażane emocje i tu taj akurat to pasuje. numer 5.

Trzecie miejsce - Tekst troszkę chaotyczny, ale to moje zdanie. Jednak historia sama w sobie jest dość ciekawa. Wszyscy zdają sobie sprawę, że trudno jest pisać jak ktoś nakazuje nam konkretny gatunek, temat. Jednak według mnie ta opowieść zasługuje na to miejsce. numer 2.

A numerek dla osób, które się zakwalifikują dalej to : 4
sm.ign.com/t/ign_pl/screenshot/default/vikings_2bbn.1280.jpg
i.pinimg.com/564x/7e/4e/1e/7e4e1e390592e71df2817acc650146a5.jpg
i.pinimg.com/564x/39/f5/65/39f5651f27972e574733b56aff9f37c1.jpg
i.pinimg.com/originals/d5/73/4a/d5734ac9a01be53de395f619a48e2c85.gif
i.pinimg.com/564x/a2/f9/5d/a2f95d4b0539fb8214b65356fb89706b.jpg
i.pinimg.com/564x/fc/2d/32/fc2d3289fa61f906708d50744a19599a.jpg

Prefix użytkownikagne
Eh, chyba pora ocenić prace. Z wybraniem trzech najlepszych nie miałam problemu, ale z ustawieniem ich na podium już tak. Nadal nie mam pojęcia co z tym zrobić. ;p

Odwet rzeźnika - bardzo podobała mi się ta praca, pomysł uśmiercenia Hagrida genialny jest genialny, wielki plus już na samym wstępie. Do tego świetnie oddane uczucia bohaterów, zachowanie Olimpii jest bardzo kanoniczne (jak dla mnie). Pierwszy akapit jest bardzo dobrze opisany, przyciąga uwagę. Czym bliżej końca tym mniej szczególnie, ale to wina limitu słów. Chętnie przeczytałabym ta prace w pełnym wymiarze, z dodatkowymi opisami itp. Sama intryga, szukanie winnego jakoś nieszczególnie przypadła mi do gustu. Chyba nie wczułam się tu należycie w historię i ta część (w sumie najważniejsza) wypadła tutaj według mnie dość słabo.

Zabójcza magia - kolejna praca, którą mam zamiar umieścić gdzieś na podium. W ten klimat chyba najbardziej się wczułam. Było tu więcej grozy w porównaniu z poprzednim opowiadaniem, a zagadka mnie zaintrygowała. Co więcej zakończenie w żaden sposób nie rozczarowało. Dla mnie praca najbardziej tajemnicza. Duży plus, że mimo narzuconej małej objętości pracy, wszystko zostało w niej ujęte i nie pozostawia wrażenia, że coś jest nieskończone, pominięte, pisane na siłę.

Dziewczyna z porcelany - Praca dobrze napisane i do tego taka typowo kryminalna. Czyta się ją łatwo i przyjemnie, ale jakoś cała historia trochę mniej mnie zainteresowała. Końcówka dla mnie średnia, podejrzewam, że sam autor nie wie co było w studni. Mimo to, niewątpliwie zasługuje na wysokie miejsce, bo tak powinien wyglądać kryminał :)

Jak nie pisać kryminału - fajne podejście do tematu, miniaturka sama w sobie fajna i przyjemna, humor też okej, ale jak dla mnie nie spełna wymagań tego etapu (mimo przewrotności). Widać, że autor pisać umie, praca dobra, ale nie na ten etap konkursu.

Niestety nie dam rady skomentować pozostałych dwóch prac, za co autorów przepraszam Przepraszam

PODIUM
I Zabójcza magia - nr 4
II Odwet rzeźnika - nr 3
III Dziewczyna z porcelany - nr 5

Smierciojadek
Głosowanie na prace w drugim etapie zakończone.

media2.giphy.com/media/6qdkSaKx2MfMA/giphy.gif

Nie można zapłacić za coś, co nie ma ceny. Niektórzy twierdzą, że każda, absolutnie każda rzecz na świecie ma swoją cenę. To nieprawda. Są rzeczy, które ceny nie mają, są bezcenne. Najłatwiej poznać takie rzeczy po tym, że raz utracone, są utracone na zawsze.

66.media.tumblr.com/d139938a33b1b4a6e9d05302028f7545/tumblr_nwp9a04Ew81qdp7auo3_500.gif

Nie wiesz, co pamiętasz, dopóki nie spróbujesz tego opowiedzieć. I nie wiesz, co tak naprawdę sądzisz na dany temat, dopóki nie zaczniesz się o to z kimś kłócić. W samotności nie jesteś nawet świadomy swoich sprzeczności.

media.tumblr.com/3ad8106e3bbe79c5eb59d42068d27812/tumblr_inline_ncezf4w8z41spqcq1.gif

Pamiętaj. W śnie nie da się szeptać.

38.media.tumblr.com/aafd9a4ade7ecf23ca4f3335aeabfaf9/tumblr_n5nak092R91sai67qo1_500.gif

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-wydarzenie1.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najadm2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnick20202.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/pieko.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_newsman.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najoryginalniejszy_nick_jadek.png
www.harry-potter.net.pl/images/najoryginalniejszy_nick.png

Smierciojadek
Ocenianie prac z trzeciego etapu WŁĄCZONE.

Czas do do 29 czerwca do godziny 19.

Pamiętajcie o podaniu cyfr z przedziału 1-3, aby przyczynić się do wyboru kategorii finałowej.

Edytowane przez Smierciojadek dnia 27.06.2014 17:16
media2.giphy.com/media/6qdkSaKx2MfMA/giphy.gif

Nie można zapłacić za coś, co nie ma ceny. Niektórzy twierdzą, że każda, absolutnie każda rzecz na świecie ma swoją cenę. To nieprawda. Są rzeczy, które ceny nie mają, są bezcenne. Najłatwiej poznać takie rzeczy po tym, że raz utracone, są utracone na zawsze.

66.media.tumblr.com/d139938a33b1b4a6e9d05302028f7545/tumblr_nwp9a04Ew81qdp7auo3_500.gif

Nie wiesz, co pamiętasz, dopóki nie spróbujesz tego opowiedzieć. I nie wiesz, co tak naprawdę sądzisz na dany temat, dopóki nie zaczniesz się o to z kimś kłócić. W samotności nie jesteś nawet świadomy swoich sprzeczności.

media.tumblr.com/3ad8106e3bbe79c5eb59d42068d27812/tumblr_inline_ncezf4w8z41spqcq1.gif

Pamiętaj. W śnie nie da się szeptać.

38.media.tumblr.com/aafd9a4ade7ecf23ca4f3335aeabfaf9/tumblr_n5nak092R91sai67qo1_500.gif

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-wydarzenie1.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najadm2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnick20202.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/pieko.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_newsman.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najoryginalniejszy_nick_jadek.png
www.harry-potter.net.pl/images/najoryginalniejszy_nick.png

Angelina Johnson
Głos członka Jury
------------------------------

I miejsce - Praca D
Jest absolutnie fenomenalna. Jest humor, ale nie ma narzucających, wyświechtanych momentów, które od lat królują w tej kategorii, co jest dla mnie ogromnym plusem. Pomysł jest niesamowity, a praca jako jedyna w Półfinale wykonana naprawdę dobrze. Nie było tak wielu błędów, wszystko tworzyło logiczną całość, cały czas było zabawnie. Podziwiam za prawidłowe używanie tego "staropolskiego" języka, ja bym nie umiała tego tak dobrze zrobić. Końcówka podobała mi się najmniej, ale też nie zawiodła mnie jakoś strasznie. Ibisz wygrał wszystko, podobnie jak "szlachetna rzyć". Była to jedyna praca na miarę półfinału.

II miejsce - Praca C
W sumie wybrałam ją metodą eliminacji. Jako jedynie z tych trzech pozostałych mnie rozśmieszyła. Za to tak naprawdę nie powinnam jej wybrać wcale, bo miała rażące i karygodne wręcz błędy, a szczególnie jeden - wierza. Co to w ogóle jest "wierza"? Aby było zabawniej (a może o to chodziło^^), już Wieża Gryffindoru była pisana poprawnie.
Poza rażącymi błędami, które roiły się i troiły w tej pracy (ciekawi mnie, czy autor ją czytał przed wysłaniem i czy pił coś podczas pisania), praca miejscami była zabawna. I to częściej niż praca A i B, a przecież to było głównym warunkiem naszego Półfinału. Wykorzystanie uczestników Turnieju jako bohaterów było zabawne, a Baron Barlom szczerze mnie rozśmieszył. Gruba Dama najbardziej w porównaniu z tymi trzema pracami przypominała mi tą z HP, jej rozmowa o zaletach była naprawdę niezła. I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie te okropne błędy.

III miejsce - Praca B
Praca A i B były mało śmieszne i zabawne, ale jednak porównując, bardziej mi się podobała praca B. Miała tam chyba dwa momenty całkiem zabawne, w pracy A one były niemal niezauważalne. W sumie to było jedyne kryterium wyboru między tymi dwoma fanfickami. W B fajnie było ukazane zbijanie kieliszka i zachwyt fana. Podobało mi się też zachowanie Grubej Damy.

Ogólnie znów mnie zawiedliście, bo jak na półfinał jedynie jeden uczestnik postarał się, by wysłać pracę dobrą pod względem stylistycznym. Ja wiem, że jest mało czasu, ale jednak przeczytanie swojej pracy raz lub dwa przed wysłaniem nie jest chyba jakimś bardzo ciężkim zadaniem. Nie wiem jak Turniej i książkę mógłby wygrać ktoś, kto nie stara się dobrze pisać. Także mam nadzieję, że w finale znajdę DWIE dopracowane prace.

Pamiętaj chemiku młody, komentuj ficki lub zmień się w odchody
made by Mikasa, Butelka 31.07.2020r.

image.spreadshirtmedia.net/image-server/v1/mp/designs/143618396,width=178,height=178,version=1077033415/chemia-milosci.png

s5.ifotos.pl/img/batpng_aewxhsq.png

img.joemonster.org/i/2018/01/mowiace_02.jpg

img.joemonster.org/i/2014/05/slodkiezdjecia_19.jpg

Slytherin! Sss..

Nigdy nie pozwoliłem aby szkoła przeszkadzała mi w edukacji.
Zawsze miałam szczęście. I znów będę je mieć.

Krew na twoich rękach, Falka,
Krew na twej sukience
Płoń, płoń, Falka, za twe zbrodnie
Spłoń i skonaj w męce!

Trochę wstyd, ale cóż, zasłużyłam ;D
www.harry-potter.net.pl/images/articles/admlen20202.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najadminang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/redaktorang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/autorartang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wydanieprorokaroku.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/admin_naj.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_naj_pomocny_adm.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_admin_naj.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najbardziej_pomocny_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_komentator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najmilszy_administrator.png

www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najbardziej_pomocny_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najlepszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najmilszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/autor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najlepszy_komentator.png

Prefix użytkownikaulka_black_potter
Niezmiernie mi miło, że mogę jawnie oceniać pracę - to o wiele większa frajda, niż wysyłanie kilku zdań Jadkowi.

PRACA D
Moje dziecko będzie nazywało się Cierpichwała. - to chyba wystarczy za ocenę? Nie? Jednak muszę się wysilić? OK.
Okropnie podoba mi się ta praca i strasznie mnie cieszy fakt, że akcja nie rozgrywa się w przereklamowanym do szpiku kości Hogwarcie. Gruba Dama to postać, która zawsze mnie irytowała i mi samej ciężko byłoby o niej coś napisać, jednak tutaj autor się postarał. W ogóle nie czuję, że to typiarka z obrazu tylko Cierpichwała (na zawsze w mym sercu) - całkiem inna i sto razy ciekawsza postać.
Ogólnie nigdy mnie nie bawią czyjeś śmieszne ff. Nigdy nie wybucham na nich śmiechem ani nic, jednak tutaj zdarzyło się to kilka razy. Bo jak się nie roześmiać przy tym:
w których wciąż młody Zygmunt zajmował się niezwykle absorbującą sprawą swego syna. Na całe szczęście Cierpichwała ominęła strzeżone przez śpiącą straż pomieszczenie, w którym powstawało nowe życie i wtargnęła do biblioteki.

Musiałam przeczytać to trzy razy, bo nie mogłam uwierzyć, że ktoś napisał coś takiego. Już za to jedno zdanie dałabym pierwsze miejsce w tym etapie i w całym turnieju.
Podoba mi się również, że autor w tak komiczny sposób nie chciał mówić o niektórych rzeczach - w sensie, że "nie powiem Wam jak on ma na imię i beka z Was, że nie będziecie tego wiedzieć" - uwieeeeeelbiam takie coś. To taka zabawa z czytelnikiem - historia go zainteresuje, a autor nie dopowie wszystkiego - miodek. No i ten zabieg: wybierzcie sobie nazwę, która najbardziej wam pasuje - łezka w oku <lovlovlov>.
Moja opinia nie jest zbyt profesjonalna, prawda? No cóż - bywa.

Oczywiście daje tej pracy I miejsce, gdyż zmotywowała mnie do pisania i jest zabawna, a oto tu chodziło.

P.S. Stary Maciej i Gryzipaw - (h), ale Olgierda to już zbyt naciągane imię.

PRACA C
"na reszcie korytarze przestana świecić pustkami"
"Strażniczka Wierzy Gryffindoru"
"Strażniczka wierzy tylko kiwnęła głową"
"- Ykm... Ykm... "
"wymachu jącego miotła"
"- Mów tę zakładkę głupi ptaku"
"półolbrzym obudził się i podsnuł Alette za ręce, jakby była piórkiem zaledwie."

oi62.tinypic.com/2zqrjhx.jpg

Czytam, czytam i nie chcę mi się dalej, ale nie będę złośliwa i dotrwam do końca.

pokoju z mugolskimi obrazami strzeże wielki, czarny kruk z jednym okiem na środku czoła.

Gra o tron?

Okej, Slayerka uratowała sytuacje, to mi się spodobało i nawet uśmiechnęłam się wyobrażając sobie jak uderza tego Kruka xD Ogólnie jej postać jest najlepiej przedstawiona i jako jedyna mnie zainteresowała. Ogólnie to historia nie porywa, jednak jest w niej coś ciekawego - niestety błędy, BŁĘDY psują wszystko. Bardziej niż na fabułę, zwraca się uwagę na "wierzę Gryfonów". Myślę, że całość przedstawiałaby się o wiele lepiej, gdyby była zgrabniej napisana.

Daje II miejsce za zabawną postać Slayerki i niecne wykorzystanie uczestników turnieju, którzy są z pewnością zachwyceni, że zostali niecnie wykorzystani.

PRACA B
Violet - ugh:/ Nie lubię jej jeszcze bardziej, niż Grubej Damy, ale czytam dalej.
Widziałem w telewizorze wszystkie pani występy.

Jakoś lepiej mógł zostać wykorzystany ten telewizor, serio.

Nie będę się za wiele rozpisywać, bo obiecałam sobie, że zajmę się tylko tym co mnie śmieszy. Nic mnie tu nie rozsmieszyło. Słabo.

PRACA A
: /// Nie wiem co napisać. Niestety tutaj autor w ogóle się nie popisał. Śmieszne jest to, że tu nic śmiesznego nie ma. Jak na ten etap turnieju to trochę (dużo) za mało. Niestety nie jestem w stanie przyznać tej pracy ani jednego punktu.

PRACA B dostaje III miejsce.

Gdybyście byli młodsi, to nie wytykałabym Wam (aż tak bardzo) błędów, ale stare pryki z Was, więc mam nadzieję, że nikt nie poczuje się urażony. Byle do finaaaaaaału!

Edit. Angelina przypomina o numerku, tak więc 1.
Edytowane przez Prefix użytkownikaulka_black_potter dnia 27.06.2014 12:04

i.imgur.com/AyR1kd7.png

Christian.
i.pinimg.com/originals/02/0b/07/020b0757879bbd8cc21454799bff6f55.gif

Bo liczy się to, co masz w środku.
cdn.junglecreations.com/wp/junglecms/2017/12/Christian-Bale-Resized.jpg

Ale czasami warto założyć maskę.
pa1.narvii.com/6412/37cb60531dd1e8002b7ec87c8da0ba734a67f9f3_hq.gif

"ja generalnie ten tekst klasyfikuję jako 5CMCS HE NDPSG3 - S2AB"
"zmiennokanoniczne"
"piszę fanficka ducha, że tak to ujmę, czyli takiego, którego nie ma"
"po części trudny język wynika z założeń płomień odwagi i specyfiki tekstu"

by Cantaris

Ula urzędniczka
Zarejestruje ci chomiczka
Da mu zielona kartę
I marchewki starte
<muza>

by fuer

Prefix użytkownika_Kamyk_
U mnie tak ekhm ekhm 3 miejsce.... praca numer III/C xD

na reszcie korytarze przestana świecić pustkami"
"Strażniczka Wierzy Gryffindoru"
"Strażniczka wierzy tylko kiwnęła głową"
"- Ykm... Ykm... "
"wymachu jącego miotła"
"- Mów tę zakładkę głupi ptaku"
"półolbrzym obudził się i podsnuł Alette za ręce, jakby była piórkiem zaledwie."

Ulka, dokładnie xD Hahaha mogę tylko to samo powiedzieć. Jakoś średnio mnie bawił, ale i tak lepiej niż praca A jezyk Praca musiała by być eeeee lepiej xD Niby było śmiesznie... ale jakoś do mnei nie docierało. Powaga. Może dlatego, że ciężko kapuje.

2 miejsce praca numer D!

Po pierwsze 'Cierpichwała' WTF? xD js tp czytam "Cietała" xD hahah. I za to 2 miejsce! Ma być śmiesznie nie? : D Ale na poważnie. Daje tej pracy 2 miejsce bo jest... INNA. Nie jest taka jek wszystkie. Nie potrafię tego określić słowami. Może znam za mało słów xD Czuję to po prostu w sercu. Coś czuję, że ta praca zasługuje na 2 miejsce. Nie wiem co ale tak jest jezyk

1 miejsce!!!! PRACA B!
Kto to napisał!!! to jest odjazdowe! Ta opowieść wciągnęła mnie najbardziej. Ale miałem dylemat między pracą D a B. Ale w końcu zdecydowałem się, że paca B musi wygrać. Po prostu łał : D Widziałem tam klika błędów, ale co tam xD haha. Hmmm... tak widzę Ulka, że twoja kategoria to oceniasz! Medal sobie daj za to ^^
OTO NAJPRZYSTOJNIEJSZY HPNETOWICZ

oi67.tinypic.com/x5qlau.jpg

CUD!

Toph?xD

oi61.tinypic.com/xe0603.jpg

38.media.tumblr.com/9ed94d85e72b100c05d60f02d88e7e96/tumblr_nfu62xzYp61u47lcno2_r1_500.gif

W Hufflepuffie możesz być kim chcesz,
A nie kim musisz być.

media.giphy.com/media/ib6ODgiEUUhiw/giphy.gif

jestem Puchonem, więc jestem tylko sobą. Tyle w temacie.

Czy to złe? Że jestem sobą? Że nikogo nie udaję? Jestem sobą, a to sztuka.

fc07.deviantart.net/fs70/f/2012/150/0/e/hufflepuff_don__t_care_by_ununununium-d51q4lz.jpg

oi61.tinypic.com/25sq0bb.jpg

"I got my feet kicked up and it's a quarter to four
Nothin' to do so I just stare at the floor
Well maybe I will try to sneak into the Ravenclaws' place for once
'Cause it seems like such fun and
they're just so uptight and
I could make excuses
'Cause after all I'm just a Hufflepuff, Just a Hufflepuff

I try to keep a low profile during the war
I'll leave the fighting up to the Gryffindors
'Cause man they sure like to be heroes
But not me, you see
'Cause it don't seem like fun and
it just seems crazy man,
I could make excuses
'Cause after all I'm just a Hufflepuff
Just a Hufflepuff

It's hard to be the outside lookin' in through glass
When everyone is praisin somebody else, some other class.
And even though I may not have the brains or the brawn
I'm loyal to the ones that matter to me,
'cause it's just the right
thing and, it's just how I am and I won't make excuses,
'cause the truth is that I'll do just enough,
'cause after all I'm just a Hufflepuff.
I am just a Hufflepuff"

I nie mówcie jakiej jesteście płci kiedy nie chcecie pokazać swojej mordy Wrozka ~ ulka_black_potter

Kurde...No coś na pewno umiesz xD UMIESZ NIC NIE UMIEĆ! ~ Mist

_Kamyk_, chyba Ci zakosze zdjęcie z podpisu xD (do własnego podpisu :3)~ Syriusz32

BLANCO, CHCĘ BYĆ MINISTRANTEM, ciul z tego, że jestem niewierząca. ~ Cookie

Wykorzystywanie chłopca w łazience jest nie na miejscu ;< ~Alette

[center]Kamyk = Amber Hufflepuff(żółć w godle)=Gold ~ Blanco

_Kamyk_, szkoda mi Cię Przepraszam Mam podobno serce z kamienia, ale mi tak smutno :< Ale może to dlatego, że z kamienia^^~ gne

Jestem dumny, że jestem Puchonem.

You might belong in Hufflepuff, where they are just and loyal, those patient Hufflepuffs are true and unafraid of toil.

38.media.tumblr.com/tumblr_mbu7c9HWNt1qa3emao1_250.gif38.media.tumblr.com/tumblr_mbu7c9HWNt1qa3emao2_250.gif

38.media.tumblr.com/tumblr_mbu7c9HWNt1qa3emao3_250.gif38.media.tumblr.com/tumblr_mbu7c9HWNt1qa3emao4_250.gif

33.media.tumblr.com/tumblr_mbu7c9HWNt1qa3emao5_250.gif33.media.tumblr.com/tumblr_mbu7c9HWNt1qa3emao6_250.gif

38.media.tumblr.com/tumblr_mbu7c9HWNt1qa3emao9_r1_250.gif33.media.tumblr.com/tumblr_mbu7c9HWNt1qa3emao10_r1_250.gif

38.media.tumblr.com/tumblr_mbu7c9HWNt1qa3emao11_r1_250.gif33.media.tumblr.com/tumblr_mbu7c9HWNt1qa3emao12_r1_250.gif

i.imgur.com/RM8ioJs.gif

Ziemia, Ogień, Powietrze, Woda

fc01.deviantart.net/fs70/f/2012/084/d/9/the_legend_of_korra___bending_intro_by_aragnael-d4tvy1i.gif

"Każdy ma jakąś fobie."

img2.wikia.nocookie.net/__cb20130908171929/cartoonnetwork/images/0/0f/Ghostfreaks_Tendrils.PNG

Hufflepuff <3
i58.tinypic.com/kbrfyo.jpg

Prefix użytkownikaAna_Black
No dobra, to teraz ja. :D

Praca D - I miejsce. Cierpichława? Jest (było) w ogóle takie imię? xD Krzysztof Ibisz jako czarnoksiężnik (, który pewnie był starcem, który wymyślił zaklęcie odmładzające... i młodnieje do dziś. jezyk). No i Klan... zaraz... telewizor w czasach Zygmunta III Wazy? Nieźle, nieźle. Te zacne imiona mnie rozwaliły (Cierpichława, Gryzipaw).

Praca C - II miejsce. Fajny pomysł z wykorzystaniem uczestników turnieju (tylko żeby autorowi nie oberwało się za bezprawne wykorzystanie wizerunku xD). Barlom... ekhm... hrabia Barlom tonący w fałdach sukni i tłuszczu - boskie. Slayerka jak na Ślizgonkę przystało sama "wpycha" się do zakazanego pokoju.

Praca B - III miejsce. Nie wiem czemu, ale jest coś uroczego w tej pracy i nie jest to głos Grubej Damy. xD Młody chłopak jako fan śpiewaczki operowej. Dość oryginalnie, bo w końcu do opery to raczej chodzą starsi. jezyk Trochę dziwi mnie, że Violet nie zaczęła wypytywać w szczegółach co to jest telewizor.

Losuję numerek 2.
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najwiekszy_potteromaniak_ana_black.png

Loki: Dość tego! Wszyscy stoicie niżej ode mnie! Patrzysz na boga, szkaradny stworze! I nie godzę się, aby pomiatał mną...
Hulk: Wielki mi bóg.

mtv.mtvnimages.com/uri/mgid:file:http:shared:mtv.com/news/wp-content/uploads/2015/04/Thor-1429558677.gif

33.media.tumblr.com/8caebe0f50235ec3d8997bfacbf114c6/tumblr_n9g5j564Fx1skiebmo1_400.gif

Hulk ziewać ~ Łapa

25.media.tumblr.com/tumblr_m8z9tyv7qg1rpcea3o3_250.gif

Uwielbiam też jak dostajesz szału i zamieniasz się w tę wielką zieloną bestię..

i1217.photobucket.com/albums/dd398/MiyakoHiteya/Tumblr%20pics/thanks.gif

static.tumblr.com/04db463ca2c0ae5f8ab6f1ad512f6aed/adptjxj/OfVmwe80a/tumblr_static_tumblr_mdh7ruogcd1qmccp7o2_r3_250.gif

31.media.tumblr.com/6f73dc5f8974e16664b596cf79053647/tumblr_inline_n7jsc9ns7i1rqfizb.gif

24.media.tumblr.com/tumblr_m835m1wVOX1qk04hlo1_500.gif33.media.tumblr.com/70cd59c666abdc6ae0e12a5fcbbfbe96/tumblr_nm0zn7iBiG1qzxanao1_400.gif

Zdradzę ci moją tajemnicę. Zawsze jestem zły.

33.media.tumblr.com/5274675726286bc0a424d856c26df680/tumblr_inline_nnqxmemBsb1rqgtqi_500.gif

33.media.tumblr.com/020ea28e37d4be3b8867fdbd58514a96/tumblr_inline_nnmre4l6ZH1tpfg2f_500.gif

Nieźle. Chcą mnie zamknąć w metalowym pudle i zanurzyć w wodzie. Nie. Jest gorzej niż myślałem.

25.media.tumblr.com/tumblr_m42wevvwnM1qaon7qo2_500.gif

No bo czym jesteśmy? Zespołem? Nie, nie, nie. Mieszanką wybuchową niosącą chaos.

38.media.tumblr.com/cda9ac059ee51a9d1a478f66c1293c31/tumblr_inline_nrcijhheTW1rbyvbg_500.gif

Nie bądź jeleń, nie fikaj.

media.giphy.com/media/jo43sGvtnNEdO/giphy.gif

Matka wie że ukradłeś jej szaty?

38.media.tumblr.com/tumblr_m5tuqzaljl1rqlfp9.gif

- Jarvis, znasz przypowieść o Jonaszu?
- Traktowałbym ją raczej jako metaforę.

- Thor walczy na 6.
- Nie zaprosił mnie?

24.media.tumblr.com/tumblr_m6rmf3RHqe1qismt6o1_500.gif

Co, stawaliście na siusiu?

www.gifmania.pl/Animowane-Gify-Komiks/Obrazki-Animowane-Iron-Man/Iron-Man-64217.gif

Niech wyskakuje z ciuchów. Przenoszę imprezę do was.

static.tumblr.com/2xsmasw/vQqm3rjpb/iron_man.gif

Weź mnie nie strasz. Co to było, robił mi usta usta?

i.imgur.com/k75NyyH.gif

Phil? Ale on ma na imię Agent!

31.media.tumblr.com/tumblr_m4ldk2Fzvu1qci7ofo1_250.gif

J.A.R.V.I.S: Dostępne 400% mocy.
Iron-Man: Dzięki.

25.media.tumblr.com/tumblr_mcc45djkA11qe8pkxo1_500.gif

Nie gniewam się, pączuszku. Masz niezły prosty.

cdn3.whatculture.com/wp-content/uploads/2014/10/Avengers-Hulk-Buster.gif

Ta wiedźma miesza ci w głowie. Jesteś od niej silniejszy, mądrzejszy. Jesteś Banner.

33.media.tumblr.com/598337ea881bd60b366a9350ecc80373/tumblr_nmq7kewjJN1s3y9slo4_500.gif

On jest szefem. Ja tylko za wszystko płacę, wszystko buduję i dbam żebyśmy byli cool.

mtv.mtvnimages.com/uri/mgid:file:http:shared:mtv.com/news/wp-content/uploads/2015/04/iron-man-14-1428067620.gif

Stark! Potrzebny jest plan ataku!
Mam plan: atakować!

static.comicvine.com/uploads/original/0/2532/3509642-tumblr_mxs289cxyq1qddteyo1_500.gif

static.tumblr.com/sr7nemf/VyTm9fw51/tony5.gif

38.media.tumblr.com/bab5ebf21d2c082caa6a03346f7c5480/tumblr_mhobkiz5Lx1ra5vgio2_500.gif

rack.3.mshcdn.com/media/ZgkyMDEzLzA1LzAzLzY1LzExLjgzYTJlLmdpZgpwCXRodW1iCTEyMDB4OTYwMD4/db896365/5ab/11.gif

media.giphy.com/media/11dMtvmKPLrwCk/giphy.gif

b1.pinger.pl/5b4fd557bea774512fc3600d1ec2946c/Captain-America-Thor-fight-togeth.gif

- Ja bym sobie odpuściła, to faceci nie z tego świata, bogowe czy coś.
- Bóg jest tylko jeden! I głowę dam, że tak się nie ubiera.

i.annihil.us/u/prod/avengersmovie/captainamerica/mainsite/images/grid/animgifs/falcon_pre.gif

- No jasne. Złoty chłopiec w złotej zbroi. Co zostanie jak ją zdejmiesz?
- Geniusz, miliarder, playboy, filantrop. A co? (...) A kto jest [prawdziwym bohaterem]? Ty? Jesteś wynikiem eksperymentów na ludziach. Tyle w tobie bohatera, ile zmieściło się do probówki.

Zabijesz mnie? Ustaw się w kolejce.

mtv.mtvnimages.com/uri/mgid:file:http:shared:mtv.com/news/wp-content/uploads/2015/02/thor-hammer-1424957797.gif

Kto znajdzie ten młot
i okaże się go godny
posiądzie moc Thora.

38.media.tumblr.com/tumblr_m745zkaPTf1ru1wbho2_250.gif

Thor: Loki może i jest nieobliczalny, ale jest Asgardczykiem i moim bratem.
Natasha: Zabił 80 ludzi w ciągu dwóch dni.
Thor: Był adoptowany.

- Nie będę z tobą walczył bracie.
- Nie jesteśmy braćmi.

33.media.tumblr.com/209f4f4410f874b5b0a45a2f302c5cc4/tumblr_inline_namnsenSv51s0g87j.gif

Piekło rozbrzmiewa jękami jego ofiar.

i31.photobucket.com/albums/c355/543210-BOOM/THEYMOVEWHENIFLAIL/thorsaysapprovesmashingly.gif

- O, kontratakują.
- No wiesz, młodzi są.
- Do stu piorunów, szanuj mowę ojczystą
- Długo mi tego nie wybaczą.

33.media.tumblr.com/tumblr_m726hykhNm1rsy50k.gif

To bardzo, bardzo ciekawa teoria, ale ja mam prostszą. Nie jesteście godni.

moargeek.com/wp-content/uploads/2015/05/avengers-age-of-ultron-not-worthy.gif

- A jakby wsadzić młot do windy? Uniesie ją.
- Winda nie jest godna.

37.media.tumblr.com/32e00153d10200c13549d960c6f4901c/tumblr_n3zy3tiV8g1s00jsao5_500.gif

Zobaczyłem coś we śnie. Muszę to wyjaśnić. Tutaj się nie da.

c3.thejournal.ie/media/2015/07/tumblr_m726xuq0701rsy50k.gif

- Jak tam kosmos?
- Kosmos ma się dobrze.

24.media.tumblr.com/tumblr_m068saHsv51qjowpro1_500.gif

- I myślisz, że możesz mi zaufać?
- Nie ufam ci. Matka ci ufała. W przeszłości. Nawet mimo naszych ciągłych sporów. Zawsze miała nadzieję, że gdzieś w tobie nadal jest iskierka mojego brata. Ta nadzieja już nie istnieje i już cię nie chroni.

38.media.tumblr.com/tumblr_m726h5gMYu1rsy50k.gif

Mojego życia... Tato, nie nadaję się na króla. Będę bronić Asgardu i innych światów do ostatniego tchu... ale nie mogę tego robić z tronu. Mimo swego szaleństwa Loki rozumiał władzę w taki sposób, jakiego ja nigdy nie osiągnę.

sg.uploads.ru/t/R7Gmd.gif

O nie, będę żył wiecznie i będę cały z plastiku.

media.tumblr.com/cd46d5daafada989ad40aea7c2c3e434/tumblr_inline_mi34jgE5MN1qz4rgp.gifmedia.tumblr.com/cc910e990f52449283e0d4d0e8f21cde/tumblr_inline_mi34jqIXQ01qz4rgp.gif

Kto okaże się godzien moc młota posiądzie. Bez jaj, stary, to sztuczka.

25.media.tumblr.com/tumblr_m70w64YzEX1qap9q7o4_500.gif

Rekalibracja kognitywna... Zdzieliłam cię w czaszkę

ic.pics.livejournal.com/swing_set13/12737011/55389/55389_original.gif

Mam go spowolnić? Czy wyślesz mu więcej sparingpartnerów?

mtv.mtvnimages.com/uri/mgid:file:http:shared:mtv.com/news/wp-content/uploads/2015/03/hawkeye-5-1425321334.gif

Lepiej wydaj rozkaz, bo zaczynam mu kibicować.

33.media.tumblr.com/tumblr_m72im12cSA1rsy50k.gif

Have you ever had someone take your brain and play? Pull you out and stuff something else in? Do you know what it's like to be unmade?

img2.wikia.nocookie.net/__cb20130503063353/yakuza-mob-roleplay/images/9/97/Dom12.gif

Przerabiałem hipnozę. Nie lubię.

Stoimy w obliczu globalnej katastrofy.

38.media.tumblr.com/3b8b9b2d4f7cccded3b74b21640d60d6/tumblr_noesmkmmwK1unm9tpo8_500.gif

Hej malutki. Słonko już zachodzi.

i.imgur.com/QC8H4.gif

Cicho blaszak, ja nie mam rakiety w tyłku.

media.tumblr.com/tumblr_m7knw0jsiG1rsy50k.gif

- Steve nie lubi takiego słownictwa.
- A kopnąć cię w tą...

www.btchflcks.com/wp-content/uploads/2015/05/dirtyenough.gif

Nie jest taki zły, tylko trochę nerwus. Drugiego takiego nie ma na całym świecie. Wszyscy lubią wygrywać, a ten mój facet robi co może by walki uniknąć, bo wie że walkę wygra.

31.media.tumblr.com/tumblr_m21w9stkuY1qzcnvbo1_500.gif

- Co ci się śniło?
- Że jestem Avengersem, że jestem kimś więcej niż tylko posłuszną maszynką do zabijania.

media.tumblr.com/tumblr_m8t9g54ohv1r4z8sp.gif

Kocha to się dzieci, ja mam u niego dług.

imagesmtv-a.akamaihd.net/uri/mgid:file:http:shared:mtv.com/news/wp-content/uploads/2015/03/tumblr_ndvjpwRlwc1tv7tl2o2_r1_500-1427726593.gif

media.comicbook.com/uploads1/2015/03/whoisthatguy-128089.gif

screencrush.com/files/2015/03/scargif.gif

33.media.tumblr.com/0bf4d02e0594b534906a358fe2f02b38/tumblr_nek98zQdbM1r7gbeko2_r3_500.gif

33.media.tumblr.com/22bbd2537043876693c912e900e12a44/tumblr_no6rv9KAyk1qzo8iho1_500.gif

media.tumblr.com/tumblr_md3e07f3FK1qbqdfc.gif
38.media.tumblr.com/8421e9efc8073ab5c8bdf9c3faeaade6/tumblr_inline_nnpocxNuQz1t6nbgh_500.gif

25.media.tumblr.com/a7f43fdf07ea25a182b8d20740226546/tumblr_mfe2lrjn8H1qf2m9lo1_250.gif

38.media.tumblr.com/ab802d7120eb8e51306a5adf808d78c9/tumblr_inline_myuk6e2PAN1s3776n.gif

24.media.tumblr.com/tumblr_m8yttoyTqS1qm5bjko1_250.gif

24.media.tumblr.com/tumblr_m54ddygy381qjpi22o1_500.gifppss.kr/wp-content/uploads/2015/07/f.gif

33.media.tumblr.com/c0407e20203ddd67bc15db95bb2706b4/tumblr_n5lpkzcZnv1qhktavo10_250.gif

Wstąp do T.A.R.C.Z.Y, poznaj dalekie kraje, niezwykłych ludzi... i zabij ich.

www.wired.com/wp-content/uploads/2015/04/CoulsonAvengers.gif

static.tumblr.com/ed25722d40fad1805ab02855f04aa360/elphmmj/Wtvmgpbnd/tumblr_static_i_wear_my_sunglasses_at_night.gif

Ja się nie pocę. Ja błyszczę.

31.media.tumblr.com/9dd2a523cef1e34137b5a471094db1d6/tumblr_mmp2h2mHCS1qbbseto1_500.gif

Thor mógłby choć raz przysłać boga sprzątania po sobie. Na pewno ma jakąś magiczną miotłę.

37.media.tumblr.com/c2e3d4fdc72dba6261336613f19a30bc/tumblr_n4tlo7dxgF1qb9jcko1_250.gif

33.media.tumblr.com/12b97139bb8b966f9fb41650603166c4/tumblr_inline_no0so47yL71sm8bid_500.gif

Zawsze nosisz whisky?

auto.img.v4.skyrock.net/6087/91026087/pics/3249892288_1_15_d52LXUOb.gif

Ten dom miał wytrzymać siłę Hulka.

24.media.tumblr.com/845a6d2d998aa2e4613727c8151247b4/tumblr_n5jnrfXPwm1qe3p9bo1_500.gif

- Jak nas znaleźli?
- Zaprosiłem ich.

jlnelson73.files.wordpress.com/2014/05/tumblr_inline_n10d7gus6a1soew1g.gif

Nie poddam się. Odzyskam Skye i T.A.R.C.Z.Ę, ale jeep od Eddiego to za mało.

37.media.tumblr.com/6310f8400e6138491b9bfc00fc738779/tumblr_n5jnfpk75W1qc80zxo2_250.gif

Nasza kiepska opcja. Grant Ward.

media.tumblr.com/29e7e2bab8256ae80cdeceea5d966683/tumblr_inline_n5bjkjLMTH1qgp297.gif

Bez ciebie nie ma T.A.R.C.Z.Y.

33.media.tumblr.com/f32a1a7b82bf7b4ab15b9b3c1d61a57a/tumblr_mwwxs1tDEI1t0xz7jo1_500.gif

- Służysz Coulsonowi czy T.A.R.C.Z.Y?
- To to samo.

38.media.tumblr.com/e41aa5eda1d20c19304a141413501cc2/tumblr_ndhppazWXT1qgqr0ho3_500.gif

Kogo jak kogo, ale Coulsona nie zlikwidujesz.

s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/80/2d/df/802ddf8eb51aa2bbf1476a3dc1239415.jpg

Dyrektor T.A.R.C.Z.Y zawsze ma tajemnice.

Nie wierzę w strach. Wierzę w zaufanie.

33.media.tumblr.com/2e004bd58b351590cd67506bed27fd24/tumblr_nrcqtaemyD1uq32vbo1_500.gif

31.media.tumblr.com/30de7b1e7495569e3bfbb5e94fa6cf69/tumblr_n4gtq0mhRB1qea60lo3_250.gif

31.media.tumblr.com/6c8af00d33ef73aa7d922e19aa4ac240/tumblr_mv9simIVX31qko9h3o2_250.gif

25.media.tumblr.com/3c8f088cedb454c18665f8394567eda9/tumblr_mv9simIVX31qko9h3o4_250.gif

media.giphy.com/media/2wYQhcMdUqCdO/giphy.gif

25.media.tumblr.com/0c9d9826babe9ac4483dc683b0a90a58/tumblr_muqn6l7tn01rt5ctno2_250.gif

I was able to hack S.H.I.E.L.D. from my van. You're gonna show me something new.

s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/29/34/a3/2934a3f25256ceb3e9cfec921cae3f8c.jpg

Nie byłam w waszym durnym "S.H.I.E.L.D. Hogwarcie".

overmental.com/wp-content/uploads/2015/01/skye-whattheybecome-gif3-26555.gif

38.media.tumblr.com/6a257e4505f56537505f33cb838b7625/tumblr_nm3xi3OkMp1qllhdno1_500.gif

static.tumblr.com/4203ff72c14d9dfa97d0d4593639af87/rxidj0f/YaCn1jhvg/tumblr_static_grant.gif

2.bp.blogspot.com/-eNovJZT1dcA/VWSf3EPqdzI/AAAAAAAAA3M/9YEBe2PJ6XQ/s400/agent%2Bcoulson.gif

Nie jestem dobrym człowiekiem, Skye.

38.media.tumblr.com/0c0bf09a073873c7d92bfe4d03acdbfd/tumblr_n4wh54tCbo1s0gqfgo2_250.gif
.

Long time to see.

media.giphy.com/media/z6EYJDY5kNfxK/giphy.gif

Jestem Agent Grant Ward.

31.media.tumblr.com/6fd59c719f4fad54a2c44eda3d62fadf/tumblr_mto8bjzffS1r8wqbxo1_500.gif

fictionfg.files.wordpress.com/2014/07/tumblr_n4msy4npe61rearvyo3_250.gif

37.media.tumblr.com/5866af3cec36e72245dea883d587848e/tumblr_n2anh0sV9V1t0xz7jo1_250.gif

33.media.tumblr.com/4a50944b27b8516769d1108ce1218ee6/tumblr_n4yt41nUAI1qhaefjo3_250.gif

media0.giphy.com/media/7oNP9r2ufABqg/200.gifmedia2.giphy.com/media/HYkf6aeiMoQQo/200.gif

38.media.tumblr.com/1c632dcd5147fffccaed7b16cce775e9/tumblr_n6sqzxr3wX1r3ud65o1_250.gif

30.media.tumblr.com/53acd9557e266ab537df86f31560fd42/tumblr_n5qilbFp1S1rjh2ymo5_250.gif

38.media.tumblr.com/034bc44c710b3b6fb461015e0ec03f9b/tumblr_n3z608svmK1sjoo39o2_500.gif

Jeśli to jeszcze aktualne, to poproszę tego drinka.

static.tumblr.com/06e31c3fee384da90a7c942b546c2974/wactdjh/E0zmsd6em/tumblr_static_thor__j_arrival.gif

- Żołnierzyk. Postać nie z tej epoki.
Ale za to z tej planety.

38.media.tumblr.com/tumblr_m3dayw74jm1qapy9o.gif

Nigdy nie chciałem tronu. Chciałem być równym tobie.

33.media.tumblr.com/0d4eb97a2737d90cd5c8739b99506f35/tumblr_mgwfq32ZEW1ra8x1ao12_r1_500.gif

- A ty co? Błyskawic się boisz?
- Nie darzę miłością tego, co zwiastują.

- Chcesz zabrać mi ukochaną planetę w odwecie za rzekomą zniewagę? Nie. Sprawuję nad nią opiekę.
- No rzeczywiście, wspaniale się nią opiekujesz. Ludzie wyżynają się milionami, a ty palcem nie kiwniesz. Zaprowadzę tu porządek. Kto mnie powstrzyma?

thats-normal.com/wp-content/uploads/2013/05/madness01.gif

- Jesteś potworem.
- O nie. Potwór jest wśród was.
- A, Banner. To twój plan.

media.tumblr.com/tumblr_m9mucrxQ311r1sleg.gif

Że urodziłem się by zostać królem.

33.media.tumblr.com/4bfe4e0d17e71f8d0656496a1758b1ce/tumblr_inline_my9xl60oPO1qzu49c.gif

No dobrze. To może wolisz kogoś ze swoich nowych przyjaciół? Wydaje się, że jesteś do nich podobny. No i to jest o wiele lepsze! Mój strój jest taki sobie. Ale ile niesie ze sobą cnót! Jakiż to wielki zaszczyt! Czuję, że aż szaleję od sprawiedliwości. Chcesz usłyszeć mowę o prawdzie, honorze i patriotyźmie? Boże chroń Amer...

Zaufaj mojemu gniewowi.

Nie zrobiłem tego dla niego.

Uuuu. A była już na wyciągnięcie ręki. Dzięki Tesseractowi mogliście mieć władzę, nieograniczoną moc. A wy co? Ciepło i światło dla wszystkich ludzi? Dopiero przekonacie się, co znaczy prawdziwa władza.

25.media.tumblr.com/tumblr_m3qqfxEAxa1r5r8duo2_250.gif

Przynoszę wam dobrą nowinę. Czeka was wyzwolenie.

pobierak.jeja.pl/images/d/0/7/146491_avengersi-tancza-tancza-tancza.gif

orig09.deviantart.net/7874/f/2012/247/8/7/avengers_adorable_eyes__gifs_faster_gif__by_lokigodofmiischief-d5djwoi.gif

38.media.tumblr.com/tumblr_m8rcl1kffW1rqd9vio5_500.gif

38.media.tumblr.com/bc3f0dd2dc0bba787cced4437e1ebea7/tumblr_mxcwx2V3o61qhct03o3_500.gif

cdn.natemat.pl/63aec486743540661bf43b7c41f917fe,981,0,0,0.jpg

Nie miałem prawa cię winić. Wiem, że chciałeś mi pomóc, chronić mnie. Od tego są przyjaciele.

Możemy żyć z godnością - nie możemy z nią umrzeć.

Człowiek jest najgorszym źródłem prawdy o sobie.

Wszystko się zmienia. To nie znaczy, że na lepsze. Trzeba sprawić, by było lepiej. Nie można tylko gadać i mieć nadzieję, że samo się poprawi.

Prefix użytkownikagne
To ja trochę namieszam, bo obstawiam trochę inaczej.

I miejsce zajmuje Cierpichwała - praca D
Praca najlepiej dopracowana i zawierająca najwięcej humorystycznych elementów. Widać, że autor potrafi pisać i bawić się słowami, więc to zasłużone pierwsze miejsce. Nie ma jednak tak dobrze. Jak dla mnie mało tu było magii. Niby pojawiają się tu elementy świata magii, ale to opowiadanie, po drobnych zmianach mogłoby funkcjonować jako coś zupełnie niemagicznego.
Mam też wrażenie, że opowieść inspirowana skeczem o tym jak Maciej ubił smoka : P

II miejsce - praca A
Chyba nikt na nią jeszcze nie głosował, a mi podobała się bardziej niż reszta. Nie była co prawda niebywale zabawna, ale była zwyczajnie sympatyczna. Humor nie znaczy, że mam się trzymać przez cały czas za brzuch czytając bezsensowne żarty. Tu było kilka elementów przy których się uśmiechnęłam, a pomysł mi się spodobał.

No i na koniec dwie prace, które dla mnie tego humoru miały bardzo mało. Nie uśmiałam się chyba ani przy jednej, ani przy drugiej, dlatego wybiorę tą która była ładniej napisane, bez błędów itp.
III miejsce - praca B

Nr 3
Edytowane przez Prefix użytkownikagne dnia 29.06.2014 19:01

Prefix użytkownikaSann
GŁOS CZŁONKA JURY

I miejsce - PRACA D
Cierpichwała od razu zdobyła moje serce, podobnie jak czarnoksiężnik Ibisz. Uśmiałam się niesamowicie, dzięki tej mieszance staropolskiego, magii i nowoczesności w postaci "Klanu". Jedyna praca, która naprawdę mnie rozbawiła.

II miejsce - PRACA B
Może była nieco mniej zabawna niż praca C, ale nie miała tak rażących błędów i głównie dlatego dostało jej się II miejsce. Podobało mi się wykorzystanie motywu ze szkłem rozbijanym "głosem", chociaż ten motyw widzieliśmy w filmie.

III miejsce - PRACA C
Nagminnie powtarzająca się "wierza" Gryffindoru dała autorowi III miejsce. Gdyby nie te błędy, byłaby na II stopniu podium. Najbardziej rozbawiła mnie w tym wszystkim Al skacząca po brzuchu olbrzyma - po prostu wyobraziłam sobie prawdziwą Al, która to robi. Widok bezcenny, polecam.

Wybieram numerek dwa!

British English & The Lord of the Rings - moje dwie największe miłości <3

"All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

From the ashes fire shall be woken,
A light from the shadows shall spring;
Renewed shall be blade that was broken,
The crownless again shall be king."

~ J.R.R. Tolkien

"All we have to decide is what to do with the time that is given to us..."

3.bp.blogspot.com/-ynB9BQxOzH4/UatMRezYTkI/AAAAAAAACVc/slDAqbAfQ90/s640/w%C5%82adca5.jpg

"Tłumaczenia są jak kobiety: te wierne nie są piękne, a te piękne nie są wierne."

"Moja Mistrzyni Tłumaczeń"
~ Łoś :*

"Moja Guru angielskiego"
~ Sef :*

www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najlepszy_tlumacz.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najlepszy_newsman.png

"Kasia została rozjechana walcem na drodze, czy jej rodzinie przysługuje roszczenie o naprawienie szkody?" - czyli jak wytłumaczyć laikowi, co to są kazusy.
~ Alette :*

Do Heleny

"Przebiegasz palcami po stronach,
Co niosą oświaty kaganek.
Spoczynek Ci obcy jest nocą,
Twój wieczór to dla innych ranek.

Boleśnie odrywasz głowę,
Znad ksiąg w pozłacanych ramach.
I wiesz, że jest jedna odpowiedz,
Na wszystko co masz dziś w planach.

I chociaż chcesz się zatrzymać,