Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Instagram
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Wielki mag
05.10.2022 14:59
A nie żoną?

halo, regulamin
05.10.2022 14:59
Nieoryginalna, a to nie Ty jesteś dziewczyną Antona???

Wielki mag
05.10.2022 14:24
Halo Nieor, czy twój ziom ma w ofercie prawo rzymskie i konstytucyjne? xD

Waldeinsamkeit
05.10.2022 13:58
to moze ja znam dziewczyne antona hehe

halo, regulamin
05.10.2022 06:42
To byłby już całkowicie mały świat xD

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Alette

Posiada 59641 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 56965 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 47239 punktów.

4) Prefix użytkownikaSam Quest

Posiada 44578 punktów.

5) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 43981 punktów.

6) Prefix użytkownikamonciakund

Posiada 42671 punktów.

7) Prefix użytkownikaania919

Posiada 38406 punktów.

8) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 36651 punktów.

9) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 34141 punktów.

10) Prefix użytkownikaKlaudia Lind

Posiada 33748 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Nasze odkrycia muzyczne
Alette
Nie wiem, czy temat się przyjmie, ale tak sobie o nim pomyślałam i stwierdziłam, że może...

Wielu z nas ciągle poszukuje muzyki i czymś się tak nakręca. To właśnie tutaj możemy się dzielić artystami, utworami, płytami... czyli wszystkim, co w ostatnim czasie odkryliśmy i w ten czy inny sposób nas inspiruje i uprzyjemnia czas. Mogą to być muzyczne nowości, ale nie tylko - przecież nawet przy wielkich staraniach nie jesteśmy w stanie znać każdej piosenki.

Prosiłabym jednak, żeby nie ograniczać się do "to mi się podoba" i np. linku.

No to ja zacznę.

Ostatnio ogólnie przeżywam okres fascynacji rockiem, a najlepiej christian rockiem. Dlatego właśnie słucham sobie teraz zespołu Plan Three, a konkretnie pływy "Screaming our sins", a już najkonkretniej to utworu Still Broken. Jest to grupa szwedzka, dlatego też pewnie nieznana (ktoś kojarzy?) i w tym całym morzu różnych wykonawców rocka alternatywnego gdzieś mi umknęło. Nie jestem przekonana, czy to jest jakieś ambitne i wyjątkowe - przypomina mi Red, Shinedown i tego typu papki, które uwielbiam. Jednak jakby ktoś tam chciał zobaczyć, o czym oni tam sobie brzdąkają, to zapraszam -> https://www.youtu...ZRk4xX2GmI

W sumie płyta nie jest jakaś mega odkrywcza i oprócz tego utworu w żadnym się nie zakochałam, ale i tak wszystko mam dobrze ocenione haha.
web.archive.org/web/20170527063436im_/http://i61.tinypic.com/n1qk3n.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najfanfick2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najffalette.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/fanfick.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_fanficka.png
www.harry-potter.net.pl/images/najsympatyczniejszy_uytkownik.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_ff.png

66.media.tumblr.com/df7ff26a042721958add2f4d66811db3/tumblr_oc3zx5Nkcc1toyrsho3_1280.jpg

Kazui <3

78.media.tumblr.com/67e397cafbea681870d2cef222f21aa0/tumblr_os4igq7Fwu1s8gfjqo1_500.gif

W zasadzie lepiej tkwić w słodkiej niewiedzy. Umiejętność braku myślenia i brak odczuwania tego braku, w połączeniu z brakiem myślenia o myśleniu i przekonaniem, że się wszystko dobrze przemyślało jest darem, który posiadają tylko wybrani. Im więcej wiesz, tym mniej rozumiesz, więc w zasadzie lepiej nic nie wiedzieć i mieć święty spokój.

Dziękuję Wilenie za cudowny wiersz o moich Rycerzykach <3

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami
Żył sobie Racław z rycerzykami.
Wielu ich tam było, innej maści każdy,
Jednak każdy spośród nich był bardzo odważny,
Choć nie tak jak Racław - mąż najlepszy w świecie,
Rozpalający serce niemal każdej kobiecie,
Lecz kochając jedną, tę spoza Lagary,
Którą owładnęły miłości jego czary
I wyczekuje tylko kiedy się zobaczą...
Ale koniec historii! Nie za to mi płacą.
Wracając do Lagary, żyła tam Liliana,
Która, chociaż nieporadnością owiana
I znana w otoczeniu z niechęci do koni,
Nie bała się prawie dzierżyć w ręku broni.
Gdy tylko nadszedł rozkaz, wskoczyła na konia.
Mając u swego boku Gaję, Aarona,
Fomę i Milana, a przed sobą zadanie,
Ruszyła, nie bacząc, czy coś jej się stanie.
Jednak Racława niestety przy nich nie było,
A szkoda, bo to by się lepiej skończyło.
Zamiast niego, Nadar przewodził tej grupie
I chociaż zdawało się, że ma wszystko w dupie,
Doprowadził ich całych do kapitana,
Nie mającego nic z Narnią wspólnego - Kasjana,
Który miał przy sobie ogiera wspaniałego,
Nawet dla stajennych nieprzyjemnego,
Z piękną grzywą i gracją, jakiej więcej miało
Jedynie zgrabne, Racławowe ciało...

Co było z Aaronem? Z ostrzem w jego dłoni?
I Lilianą? Jak z jej podejściem do koni?
Co z zaciętą Gają? Co z nadętym Milanem?
Potwornym ogierem wraz z jego panem?
Co z Fomą? Jak żyje? I jak jego rany?
Kiedy tego wszystkiego dowiedzieć się mamy?

Gdy tylko na Alette wielka wena spłynie.
Może nigdy, może jutro, może w czarnej godzinie,
Byle, jak to nastąpi, napisała wreszcie
O Racławie i jego kochanej niewieście.

Authors act like they are sorry for killing characters but really they are like this...

33.media.tumblr.com/1c33d4f027d1b0dfece36f03d8cab05f/tumblr_inline_nnkxxyKWKP1sr52q2_500.gif

31.media.tumblr.com/c5f304c7b0c89ee52e80a0a90f79fd7e/tumblr_inline_nnkxz1zV0v1sr52q2_500.gif

33.media.tumblr.com/9c3599c6a8d5caa85da97df2b4273732/tumblr_inline_nnkxz3S5OW1sr52q2_500.gif

Lista ficków, które przeczytałam i polecam

Miniaturki
"Nieszczęśliwa historia" ulki_black_potter
"Czterdzieści pięć" Barloma
"Pierwsza ofiara" Katherine_Pierce
"Przemyślenia" Wileny Romus
Przyjaciołom, których już nie ma Fuerte
"Zazdrość według Hermiony Weasley" Sam Quest
"Glizdogon" Nieoryginalnej
"Las mnie wzywa" Klaudek884
"***" Zirael

Serie
"Trudny wybór" Penelope
"Jako w piekle, tak i na ziemi" Christiny
"Proszę, powiedz moje imię" Only Dream
"Między wierszami" Fuerte

Drabble
"Znalezisko" Ann
"Miłość" Wioletty
"Bogini" ulki_black_potter

Poezja
"Feniks" Wileny Romus
"Na chwałę! Na honor!" Ann
"Zwariował!" Wileny Romus
"Wspaniały i Starożytny Hymn Rodu Black" Ann

38.media.tumblr.com/e7acb5a8e16d00b85b5d13f0579b1044/tumblr_inline_n8vl57qwvD1r1mylc.png

"Niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która od razu trafia do jego serca. Owe pierwsze obrazy, echa słów, choć wydają się pozostawać gdzieś daleko za nami, towarzyszą nam przez całe życie i wznoszą w pamięci pałac, do którego, wcześniej czy później... i nie ważne, ile w tym czasie przeczytaliśmy książek, ile nowych światów odkryliśmy, ile się nauczyliśmy i ile zdążyliśmy zapomnieć... wrócimy." Carlos Ruiz Zafon

49.media.tumblr.com/06faed4d6c3be0fab9fbd74bd1023201/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o4_500.gif

Oglądam chińskie bajki, czytam romanse a ciasto najbardziej lubię surowe. Pozdrawiam wszystkich, których karmiłam, a szczególnie tych, którzy z tego powodu cierpieli. Lubię gotować dla Gne, której wszystko smakuje i Ciemka, któremu śmierdzą (gotowane!) jajka. Piję herbatę koło kibla z Ang, o miłości rozmawiam z Pene, śpię na podłodze Ulki albo na kolanach Christiny. W moim sercu zawsze jest miejsce dla tych, z którymi obieram ziemniaki.

Pozdrawiam mistrza otwierania zamków Sam i specjalistę od łowienia smerfów Katherine
... a kiełbasa to najbardziej smakuje mi u Pauli love

68.media.tumblr.com/f0cb94d96489a7af17c663e1007e68fd/tumblr_ornxp7GtDG1sccmwvo1_1280.jpg

Prefix użytkownika_raven_
Z pojęciem "odkrycia muzyczne" najbardziej kojarzy mi się w sumie jeden zespół: Seether. To było dosłownie odkrycie, bo trafiłam na tę kapelę, przekopując się przez internety, robiąc projekt na zaliczenie zajęć radiowych na studiach. Do przygotowania była audycja radiowa, ja sobie wymyśliłam, że program będzie polegał na prezentowaniu dorobku muzycznego zespołów z każdego kontynentu. Zagwozdkę miałam przy południowej półkuli - ani Afryka, ani Ameryka Południowa pod względem muzycznym dla mnie nie istniały. I tu nagle zonk - jakiś Seether z RPA O.o. Urzekło mnie to od pierwszego dźwięku. I chociaż nie jest tak, że jakoś szczególnie się Seetherem jaram, to jednak już od ponad pięciu lat kilka piosenek tej kapeli stale gości w mojej playliście.

Dla chętnych: Broken (z Amy Lee): https://www.youtu...PC2Fp7IT7o i Breakdown: https://www.youtu...DKM181eTsM Serce

j.gifs.com/J6PONg.gif

oi62.tinypic.com/2zecyrp.jpg

#FinoAllaFine

But I'm a creep, I'm a weirdo.
What the hell am I doing here?
I don't belong here.

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najwieksza_maruda.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najbardziej_irytujacy_uzytkownik_raven.png

oi61.tinypic.com/14vr9l0.jpg

oi60.tinypic.com/2i2a8ok.jpg

img-ovh-cloud.zszywka.pl/0/0587/7984-mala-mi-.jpg

38.media.tumblr.com/cc771211be691b8df0a1087ee9f8cb9e/tumblr_n2wb1oF3Jo1rq3hwbo2_500.gif

WAVE GOODBYE, WISH ME WELL
I've become something else
Something else, something else, it's just this world

Prefix użytkownikafuerte
Miałam właściwie napisać całego posta o pewnych artystach, ale trudno jest mi wszystko nazwać mianem odkrycia, więc póki co wrzucę tutaj tylko jedną piosenkę, bez związku z tym, co miało być wyżej ; p.

Utwór właściwie jest coverem popularnej ostatnio piosenki Chandelier australijskiej wokalistki Sii. Link zamieszczam poniżej, zachwycajcie się razem ze mną : D.

Angus and Julia Stone - Chandelier (Sia Cover)
https://www.youtu...ArtkHNRFJc

zapodaj.net/images/d147bde5b4314.png

media.giphy.com/media/WS6ABEVwTwWew89CHo/giphy.gif

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzab2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najart2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladrym2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnewsfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladcarymowfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzabawniejfuer.jpg

http://lastfm.pl/user/justyskag
Alette
Seether rzucił mi się w oczy a propos właśnie tego utowry z Ame Lee. Innych piosenek nie słuchałam, właściwie nie wiem, dlaczego. Nie było okazji czy cośtam. Przyznam się, że tego typu muzyka wpada mi w ucho. Po prostu lubię te rockowe papki, co już pisałam. Pewnie potem się jakoś bardziej zapoznam, ta piosenka "Breakdown" nie porwała mnie, ale facet ma fajny głos.

Z kolei ta Julia Stone ma jakiś kosmiczny głos. Jest taki irytujący i uspokajający jednocześnie ... niemożliwe?
Ogólnie może nie jestem jakimś ambitnym słuchaczem, ale ja tę piosenkę o żyrandolu lubię, nie licząc tego odliczania niczym na lekcji wf-u. W tym coverze brakuje mi tylko jakiejś petardy, tylko właśnie tutaj przejawia się moje upodobanie - uwielbiam wrzaski i jakieś takie przeładowanie emocjonalne... nawet jeśli w konsekwencji wychodzi kicz. Mimo to podoba mi się to i jestem pełna podziwu dla jej głosu.

Jeśli mam wspomnieć o swoich własnych odkryciach, to wspomnę o zespole Volbeat. Niby to znane a tak naprawdę nie - duńska grupa, grali na Woodstocku w tym roku, a co śmieszne - ja na ich koncert nie poszłam. W każdy razie oni grają jakąś specyficzną odmianę rocka (tak mówio, bo ja tam też coś wyjątkowego nie widzę), która ma jakieś zaciągi z lat 60-tych. W każdym razie ich utwory są podobne, takie stawiające na nogi. Nie powala, ale też nie boli głowa.
Jak ktoś chce się zapoznać -> https://www.youtu...adl8ueruu8
web.archive.org/web/20170527063436im_/http://i61.tinypic.com/n1qk3n.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najfanfick2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najffalette.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/fanfick.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_fanficka.png
www.harry-potter.net.pl/images/najsympatyczniejszy_uytkownik.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_ff.png

66.media.tumblr.com/df7ff26a042721958add2f4d66811db3/tumblr_oc3zx5Nkcc1toyrsho3_1280.jpg

Kazui <3

78.media.tumblr.com/67e397cafbea681870d2cef222f21aa0/tumblr_os4igq7Fwu1s8gfjqo1_500.gif

W zasadzie lepiej tkwić w słodkiej niewiedzy. Umiejętność braku myślenia i brak odczuwania tego braku, w połączeniu z brakiem myślenia o myśleniu i przekonaniem, że się wszystko dobrze przemyślało jest darem, który posiadają tylko wybrani. Im więcej wiesz, tym mniej rozumiesz, więc w zasadzie lepiej nic nie wiedzieć i mieć święty spokój.

Dziękuję Wilenie za cudowny wiersz o moich Rycerzykach <3

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami
Żył sobie Racław z rycerzykami.
Wielu ich tam było, innej maści każdy,
Jednak każdy spośród nich był bardzo odważny,
Choć nie tak jak Racław - mąż najlepszy w świecie,
Rozpalający serce niemal każdej kobiecie,
Lecz kochając jedną, tę spoza Lagary,
Którą owładnęły miłości jego czary
I wyczekuje tylko kiedy się zobaczą...
Ale koniec historii! Nie za to mi płacą.
Wracając do Lagary, żyła tam Liliana,
Która, chociaż nieporadnością owiana
I znana w otoczeniu z niechęci do koni,
Nie bała się prawie dzierżyć w ręku broni.
Gdy tylko nadszedł rozkaz, wskoczyła na konia.
Mając u swego boku Gaję, Aarona,
Fomę i Milana, a przed sobą zadanie,
Ruszyła, nie bacząc, czy coś jej się stanie.
Jednak Racława niestety przy nich nie było,
A szkoda, bo to by się lepiej skończyło.
Zamiast niego, Nadar przewodził tej grupie
I chociaż zdawało się, że ma wszystko w dupie,
Doprowadził ich całych do kapitana,
Nie mającego nic z Narnią wspólnego - Kasjana,
Który miał przy sobie ogiera wspaniałego,
Nawet dla stajennych nieprzyjemnego,
Z piękną grzywą i gracją, jakiej więcej miało
Jedynie zgrabne, Racławowe ciało...

Co było z Aaronem? Z ostrzem w jego dłoni?
I Lilianą? Jak z jej podejściem do koni?
Co z zaciętą Gają? Co z nadętym Milanem?
Potwornym ogierem wraz z jego panem?
Co z Fomą? Jak żyje? I jak jego rany?
Kiedy tego wszystkiego dowiedzieć się mamy?

Gdy tylko na Alette wielka wena spłynie.
Może nigdy, może jutro, może w czarnej godzinie,
Byle, jak to nastąpi, napisała wreszcie
O Racławie i jego kochanej niewieście.

Authors act like they are sorry for killing characters but really they are like this...

33.media.tumblr.com/1c33d4f027d1b0dfece36f03d8cab05f/tumblr_inline_nnkxxyKWKP1sr52q2_500.gif

31.media.tumblr.com/c5f304c7b0c89ee52e80a0a90f79fd7e/tumblr_inline_nnkxz1zV0v1sr52q2_500.gif

33.media.tumblr.com/9c3599c6a8d5caa85da97df2b4273732/tumblr_inline_nnkxz3S5OW1sr52q2_500.gif

Lista ficków, które przeczytałam i polecam

Miniaturki
"Nieszczęśliwa historia" ulki_black_potter
"Czterdzieści pięć" Barloma
"Pierwsza ofiara" Katherine_Pierce
"Przemyślenia" Wileny Romus
Przyjaciołom, których już nie ma Fuerte
"Zazdrość według Hermiony Weasley" Sam Quest
"Glizdogon" Nieoryginalnej
"Las mnie wzywa" Klaudek884
"***" Zirael

Serie
"Trudny wybór" Penelope
"Jako w piekle, tak i na ziemi" Christiny
"Proszę, powiedz moje imię" Only Dream
"Między wierszami" Fuerte

Drabble
"Znalezisko" Ann
"Miłość" Wioletty
"Bogini" ulki_black_potter

Poezja
"Feniks" Wileny Romus
"Na chwałę! Na honor!" Ann
"Zwariował!" Wileny Romus
"Wspaniały i Starożytny Hymn Rodu Black" Ann

38.media.tumblr.com/e7acb5a8e16d00b85b5d13f0579b1044/tumblr_inline_n8vl57qwvD1r1mylc.png

"Niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która od razu trafia do jego serca. Owe pierwsze obrazy, echa słów, choć wydają się pozostawać gdzieś daleko za nami, towarzyszą nam przez całe życie i wznoszą w pamięci pałac, do którego, wcześniej czy później... i nie ważne, ile w tym czasie przeczytaliśmy książek, ile nowych światów odkryliśmy, ile się nauczyliśmy i ile zdążyliśmy zapomnieć... wrócimy." Carlos Ruiz Zafon

49.media.tumblr.com/06faed4d6c3be0fab9fbd74bd1023201/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o4_500.gif

Oglądam chińskie bajki, czytam romanse a ciasto najbardziej lubię surowe. Pozdrawiam wszystkich, których karmiłam, a szczególnie tych, którzy z tego powodu cierpieli. Lubię gotować dla Gne, której wszystko smakuje i Ciemka, któremu śmierdzą (gotowane!) jajka. Piję herbatę koło kibla z Ang, o miłości rozmawiam z Pene, śpię na podłodze Ulki albo na kolanach Christiny. W moim sercu zawsze jest miejsce dla tych, z którymi obieram ziemniaki.

Pozdrawiam mistrza otwierania zamków Sam i specjalistę od łowienia smerfów Katherine
... a kiełbasa to najbardziej smakuje mi u Pauli love

68.media.tumblr.com/f0cb94d96489a7af17c663e1007e68fd/tumblr_ornxp7GtDG1sccmwvo1_1280.jpg

Prefix użytkownikaMikasa

Jeśli mam wspomnieć o swoich własnych odkryciach, to wspomnę o zespole Volbeat.

Ha, znam! Mój chłopak ich odkrył, chyba przy okazji jakiejś gry komputerowej, bardzo fajne brzmienia.

Ja uznałam, że do tego tematu idealnie nada się to, co chcę powiedzieć. Mianowicie, trafiłam ostatnio na taki filmik: piosenka Linkin Park zaśpiewana w 20 różnych stylach (po kilka sekund na każdy). Wyszło rewelacyjnie (mówię to jako wielka fanka Linkinów) i czekam na kolejne filmiki tego gościa. Polecam!

https://www.youtu...yPJwfbBh7B
zapodaj.net/images/5fc92f2c1a6a1.png

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najgaw2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/guruforummikasa.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najgawedziarzmikasa.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/maruda.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najpowazniejszy_uzytkownik.png

Prefix użytkownikagne
Mikasa, fajne znalezisko. Jestem ciekawa kolejnych filmików i mam nadzieję, że będą to covery czegoś co lubię : P

Oh, god, serio chcecie żebym tu napisała? Ok.

Odkrycia Gne, które i tak Was nie interesują
Część I - Progrock

Coś mnie ostatnio (ostatnie pół roku) wzięło i zaczęłam się bliżej zapoznawać z rockiem progresywnym, a przynajmniej z tym z lat mniej więcej 70. Wszystko chyba przez audycję radiowa, w której dwóch kolesi, jeden fan progrocka, drugi bardzie postrocka, zrobiło sobie bitwę na te dwa gatunki. Nie będę chyba wymieniać wszystkiego co odkryłam, bo to bez sensu. Napisze tylko o tym co już się u mnie zadomowiło.

King Crimson -In the Court of the Crimson King

www.musicguide.kr/web/product/medium/ol5555_6248.jpg

Tej płyty niestety nie odkryłam sama, bo została mi podsunięta, ale na pewno sama też bym ją znalazła, bo to jedna z tych płyt, która jest uważana, za jedną z najważniejszych jeśli chodzi o ten gatunek muzyczny. Nie wiem jak mogę ją opisać, bo dla mnie ta płyta jest tak genialna i wielowarstwowa, że w żaden sposób mój upośledzony, jeśli chodzi o wylewanie myśli na "papier" mózg, nie jest w stanie przekazać czemu jest to tak wspaniałe. Znajdują się tu zarówno spokojne, kojące kompozycje, jak i mniej łagodne i nieco niepokojące. Całość niesamowicie pobudza wyobraźnię.
Jakiś tam recenzent, napisał kiedyś, że skoro tak młodzi muzycy (to pierwszy album tego zespołu), byli w stanie stworzyć coś tak doskonałego, to albo byli geniuszami, albo sprzedali dusze diabłu. No i ja się zgadzam, a słuchając tego albumu myślę, że obie wersje są prawdziwe.
Dlatego niech każdy, kogo nie odstraszają takie klimaty, włączy ją sobie przed snem posłucha i zaśnie wędrując po dworze Karmazynowego Króla. ; )

Przesłu****ę też inne płyty King Crimson, ale myślę, że ta najbardziej pasuje do tego tematu

cdn.
www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_C9HW0VT8HWB4j5ioQty4pa6Ex9wMeLs6.jpg

Prefix użytkownikagne
Cd.

Gentle Giant

Gentle Giant, to kolejny zespół progrockowy, na który się natknęłam w ostatnim roku. To jak dla mnie kwintesencja tego gatunku i lat 70. Przez dobre pół roku wałkowałam ten zespół na każdym kroku.

beatnickmusic.com/wp-content/uploads/2013/06/gentle-giant-taste-lp-300x300.jpg

Tutaj w odróżnieniu do King Crimson nie mam żadnej ulubionej płyty. Uwielbiam właściwie wszystkie ich albumy i utwory, choć może nie od pierwszego usłyszenia, bo musiałam się trochę przekonywać do tak abstrakcyjnego wtedy dla mnie brzmienia. Pełno tu melodii a jednocześnie jakiegoś pozornego bałaganu, chaosu, który na dobrą sprawę jest w pełni przemyślany i z pewnością nic w tych utworach nie jest przypadkowe. Do tego dochodzi masa różnych, czasem dość nietypowych instrumentów (jak wyczytałam: jakieś wibrafony, ksylofony, saksofon, trąbka, wiolonczela) co tez sobie z resztą cenię. Dzięki temu stworzyli niepowtarzalny styl.

No i ogromną radość sprawiło mi obejrzenie ich koncertów na YT. Wygląda to kosmicznie i gdyby ktoś mi pokazał ich występ przed zapoznaniem się z płytami, to pewnie bym się w głowę popukała. :D Dopiero jak pierwszy szok minął, udało mi się docenić jeszcze bardziej ten zespół.

Tak panowie wyglądają
starling.rinet.ru/music/sleeves/zap_gentle.gif

a tak grają:
https://www.youtu...6n8-b7uk9E
https://www.youtu...ZqsIe6TpKA
koncertowe:
https://www.youtu...zDCfnBhinw
https://www.youtu...MrYSTzqFI8

Odświeżam temat, chociaż pewnie wszystkich wystraszyłam D: Napiszcie też coś :(

Prefix użytkownikafullmoon
Ja jakieś kilka miesięcy temu przez przypadek natrafiłam na zespół "Fall Out Boy". Zakochałam się w ich piosenkach, a zaczęło się od "Centuries" oraz "Immortals". Nie znam jeszcze wszystkich piosenek, ale zamierzam poznać ;). Ogólnie przypadło mi do gustu brzmienie. Bardzo spodobały mi się ich ostatnie piosenki z nowej płyty "American Beauty/American Psycho" i chyba wyrzucę na nią trochę grosza kiedy ukaże się 20 stycznia ;) Gatunek typowy dla mnie, czyli rock, alternatywny rock, pop punk i takie tam.

https://www.youtu...8ke8vBW_Bm
https://www.youtu...R7U7_cKJw4
https://www.youtu...9PxOanFjxQ
https://www.youtu...Br7kECsjcQ
~ W Hogwarcie ~
Elizabeth Robertson
pani Prefekt Naczelna i pałkarka dryżyny Gryfonów

www.thenug.com/sites/default/pub/031315/thenug-tl2dA1QqpQ.gif

25.media.tumblr.com/b3ac60b0f7b120c4ed9c7690b5780c06/tumblr_mzrs0lMz8q1se9fcoo4_500.gif

Prefix użytkownikaErudieth
A ja chciałabym polecić krakowski zespół grający rocka gitarowego. Mają dobre teksty, nieprzeciętne riffy i ciekawe solówki. Mam nadzieję, że się spodoba.
S.T.O.R.M. - Rzeka Serce
www.harry-potter.net.pl/images/articles/eru.png

Prefix użytkownikafuerte
Ja też coś odkryłam!

ST. VINCENT

i60.tinypic.com/34nfrs5.jpg

Właściwie na tę wokalistkę już wcześniej wpadałam, ale musiało mi wtedy nie do końca podejść, bo na jakiś czas zapomniałam. Ale teraz znowu wpadłam na jej utwory w internecie i są cudowne. Polecam naprawdę z całego serca, bo wśród miałkiej i identycznej muzyki, która nas zewsząd zalewa, to naprawdę jest perełka. Wiem, że nie każdemu się spodoba, bo to nie są proste, ładne melodie, ale widać, że naprawdę dużo się tam dzieje. Nie jestem właściwie w stanie opisać dokładnie jej muzyki, bo chyba za dużo gatunków się tam miesza. Dużo elektroniki, gitar, wszystkiego. Najogólniej, jak ktoś musi mieć to w worku, to wrzuciłabym do worka muzyki alternatywnej, ale wydaje mi się to niedopowiedzeniem.

Jeżeli chodzi o płyty, to jestem w trakcie ich zapętlania non stop i jeszcze chyba nie zdecydowałam, która jest najlepsza. Na pewno podoba mi się album "St. Vincent" z 2014 roku - w 2015 wyszła wersja DELUXE, no i "Marry me" z 2007.

Utwory, proszę bardzo:
https://www.youtu...PSaBhgr-dY Bad Believer
https://www.youtu...dllxjHbX7w Prince Johnny
https://www.youtu..._0bmS6mhPE Northern Lights
https://www.youtu...XCG1inxGfM Year of the Tiger

Prefix użytkownikaEmilyWright
Ja na ogół słucham tego, co leci w radiu, czyli jest to głównie pop. Właściwie nigdy nie interesowałam się innymi gatunkami - jedynie czasem słuchałam np. reggae. Ostatnio trochę pobuszowałam w youtubach i znalazłam zespół Against The Current. Zaczęło się od piosenki Gravity, potem przeszłam do nagranych przez nich coverów, a następnego dnia już słuchałam wszystkiego jak leci.

Ich własne piosenki są bardziej rockowe, ale nagrywają też covery znanych piosenek, które często puszczają na stacjach radiowych. Ogólnie taki rodzaj rocka mi pasuje. Daję tu linki do piosenek, może ktoś będzie mógł się ze mną zgodzić :D

"Outsiders":

https://www.youtu...58y6axpS-E
"Gravity":
https://www.youtu...34KpOAgyTg
"Paralyzed":
https://www.youtu...vVhUo-PvVI
Cover "See You Again"
https://www.youtu...dMh3c8qPOg
funkyimg.com/i/2w1an.jpg

Prefix użytkownikaIva Coren
https://www.youtu...you0I1yesI
Czyż to nie piękne? takie niesamowite, takie...przestrzenne/Mam jakąś dziwną kulę w gardle gdy tego słucham i zawsze kojarzy mi się z z Hogwartem Serce
images5.fanpop.com/image/photos/31500000/alan-alan-rickman-31594040-245-250.gif
i.imgur.com/6diXtte.jpg
zapodaj.net/images/3556679e25f62.png

zapodaj.net/images/3eb201c96174a.png
zapodaj.net/images/7016036e791a9.png

I nawet jak upadnę, to wstanę. A wtedy Ty masz przechlapane!Diabeł
ecx.images-amazon.com/images/I/51C4MATgB5L._UX662_.jpg

Ołtarzyk dla Batalion_88:)
O Batalionie, tak ładnie zawsze komentujesz, mój uśmiech wywołujesz.....

zapodaj.net/images/cc1fb202d1266.jpg

Prefix użytkownikahannamarin7
Ostatnio zakochałam się w zespole Coldplay! Serce
Oczywiście już wcześniej znałam niektóre z ich piosenek. Będąc zawziętym fanem "Igrzysk Śmierci" trudno nie być też fanem utworu " Atlas", który podbił serca chyba większości Trybutów. Nigdy jednak szczególniej nie interesowałam się tym zespołem. Niedawno zupełnie przypadkiem na mojej playliście znalazła się piosenka " Yellow", a potem każdy kolejny ich hit był przeze mnie na nią dodawany. Teraz niemal przez cały czas odtwarzam ich albumy.

https://www.youtu...Uc8GcJTTnM
https://www.youtu...p-HeMIKi-c
proton.rockers.pl/image/Coldplay.jpg

Prefix użytkownikaIva Coren
Jeśli o Coldplay chodzi to też bardzo lubię. Szczególnie piosenka scientist baaaardzo przypadła mi do gustu. Nałogowo słucham Celine Dion, a ostatnio odkryłam coś takiego:
https://www.youtu...WUChqDaQ24
images5.fanpop.com/image/photos/31500000/alan-alan-rickman-31594040-245-250.gif
i.imgur.com/6diXtte.jpg
zapodaj.net/images/3556679e25f62.png

zapodaj.net/images/3eb201c96174a.png
zapodaj.net/images/7016036e791a9.png

I nawet jak upadnę, to wstanę. A wtedy Ty masz przechlapane!Diabeł
ecx.images-amazon.com/images/I/51C4MATgB5L._UX662_.jpg

Ołtarzyk dla Batalion_88:)
O Batalionie, tak ładnie zawsze komentujesz, mój uśmiech wywołujesz.....

zapodaj.net/images/cc1fb202d1266.jpg

Prefix użytkownikabatalion_88
Od jakiegoś czasu (wyjazdy na całonocne czuwania modlitewne i Msze z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie w Jarosławiu ;) mam taką "fazę na oazowe pieśni", że szok. I właśnie pojęcia nie mam czy to czego słucham w danej chwili jest typowo oazową muzyką religijną czy może raczej nurt biegnie gdzie indziej ;p W każdym bądź razie do tej pory jeżeli chodziło o delektowanie się muzyką sakralną, to niedoścignionymi utworami były opierające się o chorał gregoriański (zawsze po łacinie, często powstały i nagrany bezpośrednio z monastycznych klasztorów) ---> jak choćby płyta cystersów z Austrii, który "zawojowała" ten kraj ;p

Teraz "katuję" non stop pieśni Wspólnoty Miłości Ukrzyżowanej. W niej jest ta owa chrześcijańska nadzieja, pełnia i zarazem głębia duchowego dziedzictwa ludzi szukających i pragnących zjednoczenia z Bogiem. Religijne motywy w muzyce nigdy do mnie jakoś nie trafiały, bo śpiewać nie cierpię, ale jak posłucha się tak kilku tysięcy razem nucących niecodzienną melodię, to serce się raduje. ;p

Tu taki utworek Miriam, o którym już x lat temu zapomniałem. Słucham go codziennie, bo jest niezwykle wzruszający, i sama melodia kojarzy się z rajem ^^ - https://www.youtu...rpxus4FacQ Były zastrzeżenia co do tekstu, a ściślej mówiąc słów wyrażających prośbę o przyspieszenie o śmierć, którą opacznie i źle zinterpretowano - bo dosłownie. Jednak chodzi o o "śmierć dla grzechu", dla nowego "życia" - bez wykroczeń - w języku teologicznym grzechów właśnie. Dla mnie cudo Serce

Kolejną na liście będzie też taka - Góry mogą ustąpić . Dawno, dawno temu słyszałem 'to coś' na jakiejś pielgrzymce - jednak chodziło raczej o jakieś spotkanie w kościele dla tysięcy młodych... Gdzie to było? Nieważne ---> https://www.youtu...E_kcMs7flU

No i kolejny, tym razem najczęściej wykonywany utwór w okresie Wielkiego Postu Błogosławiony Krzyżu Chrystusa - https://www.youtu...iwBozrlezU Tekst bardzo mi się podoba, bo przesiąknięty jest niemalże Pismem św. Melodia natomiast tak średnio.

Melodia za to w tym utworze - Litanią Pokutną, którą na żywo słyszałem w środku nocy w Jarosławiu, w świątyni wypełnionej po brzegi rzeszami pielgrzymów. Zawsze robi wrażenie, przez ten wymiar pokutny właśnie. Wtedy stawiam sobie przed oczami wszystkie wydarzenia z bieżących wydarzeń, które "biczują Chrystusa". https://www.youtu...PHgKsWq5-M Po prostu tak pomaga w skupieniu, modlitwie, refleksji, i ogólnie nastraja odpowiednio, że nigdy mi się nie znudzi. Zawsze jakaś "odskocznia" od tradycyjnej łacińskiej formuły Misere

I może jeszcze taki charakterystyczny na pewno dla wspólnot Odnowy w Duchu Świętym utwór często, gęsto śpiewany, choć przeze mnie usłyszany i znaleziony dopiero w internetach. Przyjdź Duchu Kościoła ---> https://www.youtu...XtQLgrvNto

No to chyba tyle. W tak wielkim skrócie, bo tego jest multum i jeszcze trochę. Proste w przekazie, melodyjne, smutne i radosne - takie jak życie, takie Prawdziwe, bo odnoszące się do Boga. Jednak na dobre nie zrezygnowałem z chorału, bo też mam czasem naloty na liturgiczne a nie oazowe uniesienia ;p Jak kto woli.

"Kto śpiewa, ten w dwójnasób się modli" - św. Augustyn. A kto jeszcze tego słucha, to już w ogóle po trzykroć xD
^..^
Edytowane przez Prefix użytkownikabatalion_88 dnia 04.04.2016 23:41
i67.tinypic.com/2rdhw1i.png

m.popkey.co/ce2f16/X1Oxe_f-maxage-0_s-200x150.gifm.popkey.co/f3c2c0/YAAKy_f-maxage-0_s-200x150.gif

Prefix użytkownikafuerte
Przez ostatni rok poznałam sporo nowej muzyki, bo już zwyczajnie byłam znudzona słuchaniem w kółko tego samego. Spośród tych wszystkich zespołów i wykonawców mogę wymienić chyba trójkę, która dość mocno zapadła mi w pamięci.

SAVAGES

crackmagazine.net/wp-content/uploads/2016/01/SavagesParalax1.jpg

Savages tworzą cztery kobiety, w większości pochodzące z Wielkiej Brytanii. Przyznam, że ich muzyka nie od razu przypadła mi do gustu, bo wydawała mi się zwyczajnie zbyt ciężka, ale z czasem po prostu się zakochałam. Myślę, że jest to post-punkt na bardzo dobrym poziomie, szczególnie muzycznym. Zresztą ich sekcja rytmiczna jest obecnie uważana za jedną z lepszych w światowej muzyce. Teksty są mocne, ale nie skomplikowane, głównie dlatego, że wokalistka pochodzi z Francji i angielski nie jest jej ojczystym językiem. Poniżej wrzucam linki do dwóch utworów, które są jednymi z moich ulubionych. Polecam gorąco, zwłaszcza dla rozładowania niechcianej energii.

Savages - Adore
Savages - City's full

SOHN

www.billboard.com/files/styles/article_main_image/public/media/sohn-press-2014-650b.jpg

SOHN to kolejny Brytyjczyk na liście, ale tworzy zupełnie inną muzykę niż wspomniane wyżej dziewczyny z Savages. Sohn tworzy szeroko pojętą muzykę elektroniczną, która zmierza w kierunku nowoczesnego i bardziej ambitnego popu. Facet ma na koncie dwie płyty, moim zdaniem, druga jest lepsza od pierwszej. Kompozycje są naprawdę piękne i przyjemnie się tego słucha. Uważam, że jeśli ktoś nie lubi ciężkich brzmień, to naprawdę warto sięgnąć do muzyki Sohna i wejść w popową niszę.

SOHN - Rennen
SOHN - Artifice

GLASS ANIMALS

images.rapgenius.com/33f4d1270534fb6d1bcb6dd0e60cf8cc.1000x664x1.jpg

Wielka Brytania dobrą muzyką stoi; Glass Animals tworzy czterech facetów z Oxfordu. Trudno ich zdefiniować gatunkowo, są mieszanką trip-hopu, elektroniki i szeroko pojętej muzyki indie. Być może urzekł mnie ten chaos, bo cholernie dobrze brzmi. Na dwóch płytach znajdują się zarówno skoczne, jak i bardziej stonowane kawałki. Napisałabym jednak, że to te pierwsze mają dużą przewagę i najbardziej mnie urzekły, chociaż nieszczególnie gustuję w wesołej muzyce. Oprócz świetnej muzyki, robią super teledyski, także polecam na poprawę humoru.

Glass Animals - Youth
Glass Animals - Pools

Dla lepszego porównania - o ile kogokolwiek to zainteresuje - wrzucałam linki do kawałków z różnych płyt. Polecam gorąco!

Prefix użytkownikaShadow_Angel
Nie wiem czy jest to jakieś odkrycie , być może ktoś z was już gdzieś się spotkał z ich twórczością . Niedawno przetrząsając serwis YouTube natknąłem się na zespół Thell Barrio . Zespół ten pochodzi z Meksyku i jak sam opisuje gra muzykę hardcore/metal .

Oto kilka linków do ich utworów :
1. A Toda Madre
https://youtu.be/...

2. Mi Verdadera Familia

3. La Nueve Era

4. Infierno

I ich zdjęcie

https://yt3.ggpht...FaiA=h0-nd

Prefix użytkownikaTalia Filtch
Świetny temat Serce

Od pół roku słucham na okrągło kanadyjskiego zespołu Walk off the Earth. Tworzą fantastyczną muzykę, sensowną i pięknie zaprezentowaną. Mają dystans do siebie, niektóre teledyski wymagają naprawdę zakpienia z siebie samego. Są sławni w USA, jednak jeżdżą na trasy koncertowe po całym świecie. Niedawno zawitali na przykład do Amsterdamu :) Jaka szkoda, że omijają Polskę, chociaż w sumie się nie dziwię, bo kto by przyszedł, a jeśli by przyszedł, to jak by się zachował? ;(

Oprócz własnych piosenek nagrywają również covery utworów innych wykonawców, które, moim zdaniem, przebijają oryginały bez dwóch zdań :D

Ich piosenki można ściągnąć na MP-3 albo pobrać teledyski, jeżeli ktoś lubi "oglądać muzykę" ;)

Członkowie są multi-instrumentalistami; wymyślają własne instrumenty, jednak mają sentyment do ukulele i ogólnie rzecz biorąc, gitary. Liderem zespołu jest Gianni Luminati, pozostali członkowie to Sarah Blackwood (żona Gianni'ego), Joel, Marshal i Beard Guy (to pseudonim ;) ). Jest jeszcze wielu więcej zaangażowanych, włącznie z wiernymi fanami, których zespół "werbuje" do teledysków. Ich nagrania wpadają w ucho, a wykonanie jest profesjonalne, choć na niskim budżecie, o czym sami wspominają ;) Są profesjonalnymi muzykami, część członków uczęszczała do szkoły muzycznej, a wszyscy mają niepowtarzalne zdolności, śpiewają i grają czysto, rytmicznie, pewnie. Takiej muzyki można słuchać i oglądać cały czas!

Nie wiem, który link by podrzucić... Chyba prawie wszystkie piosenki są tego warte ;) Więc może dam kilka, kompromisem.

Mają dużo więcej, nagrali kilka płyt. Więc jeżeli kogoś zainteresowałam, wpiszcie Walk off the Earth w wyszukiwarkę i miłego słuchania :)
Pozdrawiam!

Witam wszystkich HPNetowców!

Na Pottermore jestem również Gryfonką :) Drugi dom to Pukwudgie

Różdżka: orzech, włókno smoczego serca, 14 1/4 cala, niezwykle giętka

Mój patronus to lis Serce Choć wolałabym kota ;)

Myślę, że lepiej bym pasowała do Gryffinclaw'u lub Ravendor'u ;)

- Uwielbiam zespół Walk off the Earth
- Gram na dwóch instrumentach: skrzypce i fortepian od siedmiu lat
- Mam dwa koty
- W wieku pięciu lat zaczęłam czytać i dalej podtrzymuję tę pasję :)
- Uczę się, łącznie z polskim, trzech języków
- Kocham pisać wiersze
- Mogę słuchać i tworzyć muzykę poważną na okrągło
- Lubię jeździć na rowerze
- Mój ulubiony kolor to czerwony
- UWIELBIAM "HARRY'EGO POTTERA" Czarodziej

Nie mam dużo czasu na pisanie w Hogwarcie, jednak czasem jestem :) Moja postać to Talia Alexandra Kavakos, której towarzyszy kotka Lumos Tergeo. Lubię mroczną atmosferę i akcję w postach, jednak cenię też barwne opisy :D

Pozwolę wkleić sobie tutaj dwa z moich wierszy spoza HPNeta :)

Carpe diem

Szedł raz człowiek leśną drogą
W swym nieszczęściu był samotny
Szedł z wolna noga za nogą
Słońce świeci, on markotny

Szumią liście mówi las
Kto narzeka traci czas

Myśli o tym co się stało
Serce żal ściska głęboki
Myśli dobre coś rozwiało
Ciężko już jest stawiać kroki

Szumią liście mówi las
Kto narzeka traci czas

Mrok pochłania wciąż człowieka
Ten nie walczy z ową siłą
Jednak czemu moc ta zwleka
Czyżby była jemu miłą?

Szumią liście mówi las
Kto narzeka traci czas

Nagle spada liść na głowę
Człowiek go lustruje wzrokiem
Piękna zieleń, słyszy sowę
Trochę żwawszym idzie krokiem

Szumią liście mówi las
Kto narzeka traci czas

Drzewa pną się ku niebiosom
Dla wiewiórek autostrady
Trawa skropiona jest rosą
Czyż to koń tu biegnie śniady?

Szumią liście mówi las
Kto narzeka traci czas

Mały uśmiech zabłąkany
Pewniej już się człowiek czuje
Las to świat zaczarowany
Nikt w nim siebie nie zmarnuje

Szumią liście mówi las
Kto narzeka traci czas

Szedł raz człowiek leśną drogą
Nie był dłużej już samotny
Szedł radośnie tuż nad wodą
Dług u lasu miał stokrotny

Szumią liście mówi las
Kto narzeka traci czas

"Mistrz podstępu
Oraz psot
Proszę Państwa" -
Oto kot

Chytry, cichy, niebezpieczny
Z gracją mami umiejętnie
Przedmiot kultu to odwieczny
Przytulany wciąż namiętnie

Kto raz w oczy spojrzy kotu
Ten się niewolnikiem stanie
Jego woli i kłopotów
Wspólne wliczając śniadanie

Och, przypomnij sobie moment
Gdy z lodówki coś wyjmujesz
Kota nie ma, więc świętujesz
Lecz żałosny słychać lament...

Siedzi ten wyrzut sumienia
Tuż przy drzwiach od Twej lodówki
"Gdyby zaprzestał miauczenia
Nie wykręcał tak swej główki"

Cóż tu począć, gdy w pułapkę
Mały drań jak z nut Cię złapał
Smętnie ściągasz z nogi łapkę
Kota, by ten już nie drapał

Jak nie zacznie śpiewać solo
Jak nie miauknie w głosów sześć
Za sąsiadów zgodną wolą
Poddasz mu się i dasz jeść

Degradacja, kot tu szefem
Kto zaprzeczy kociej woli
Tego Władca zręcznym blefem
Tu w chwil parę uspokoi

Patrzysz wzrokiem przenikliwym
Jak kot zjada Twą kolację
Z wielkim uśmiechem złośliwym
Pyta w ciszy "Kto miau rację"?

Milczysz, choć gniew w Tobie wzbiera
Z losem musisz się pogodzić
Tylko głupi z Nim się spiera
Po co dłużej siebie zwodzić?

Kot- zwycięzca je powoli
Każdą chwilą się napawa
Drapie dywan "swój" dowoli
"To prawdziwa jest zabawa"

I poczujesz wnet zdziwienie
Gdy ten podły egoista
Ugasiwszy swe pragnienie
Talerz wyliże do czysta

"Ot, łakomczuch" myślisz sobie
Kot na tym nie poprzestaje
Kładzie przednie łapki obie
Cicho na Twoim kolanie

Już zniknęły gniewu grzmoty
Mruczy diabeł w ciele kota
A przywilej to jest złoty
Mrucząc kot otwiera wrota

Do umysłu i do serca
Mruk- niezgody to morderca
Kropla wody zapomnienia
Gasi wnet wszystkich pragnienia

Na ból głowy- ibuprofen
Kupisz w stu różnych aptekach
Kota znajdziesz tuż przy sofie
Lek ten celebrytą w lekach

Ból uleczy w oka mgnieniu
Czy fizyczny, czy duchowy
Drzemiąc na Twoim ramieniu
Na kurację jest gotowy

-Jaki lek, jaka kuracja?
Kot nie jest antybiotykiem
Nie, to już istna wariacja
Kto tak twierdzi, heretykiem

Przyjdzie kiedyś On do Ciebie
Znowu, wietrząc w tym pułapkę
Myślisz: "Dba tylko o siebie"
Ten Ci jednak poda łapkę

I zamruczy, uśpi Ciebie
Wszystkie żale Twe ukoi
Kto z nas będąc w kocim niebie
Wciąż się kota swego boi?

Miłego dnia, nocy, czy czegoś innego ;) Mam nadzieję, że wiersze przypadły do gustu :)

Nieoficjalny Tytuł Półfinalistki IV Turnieju Fan fiction

29.08.2017 r. 1777 pkt. na koncie :D

Może kiedyś :eyebrows:
Prefix użytkownikaShadow_Angel
Ja chciałbym Was zapoznać z zespołem In Silent . Działa on od kilku lat i gra death metal . Osobiście poznałem ten zespół przez przypadek , a niedawno byłem na ich koncercie . Ich utwory są wykonywane głównie w języku polskim .

Oto kilka ich utworów :

1. Pedofiluzzkleru

2. Niech będzie podpalony

3. POTĘPIENIE

4. Amputacja

Prefix użytkownikaCzarna Wdowa
Jeżeli ktoś lubi tak zwane "młode pokolenie podziemia rapowego" to polecam mocno
Niemca i całą jego ekip, ale Ksiaze najvbardiej podbił moje serce i to piosenką o Potterowej nazwie haha (odkryte już bardzo dawno, ale jeżeli kręci Was piękny głos i smutek w rapie to polecam)

https://www.youtu...mDFDobUAQk
glamrap.pl/wp-content/uploads/2016/12/c17_jh6r7ftki7809.jpg

www.eventim.pl/obj/media/PL-eventim/teaser/222x222/2018/guzior-reto-222.jpg

pbs.twimg.com/media/CWwnOlmWEAE2HNC.jpg

scontent-frt3-2.cdninstagram.com/vp/86969a546cd11977c3b1801c480a29dd/5BCFEC85/t51.2885-15/e35/c0.135.1080.1080/s320x320/35575001_158845534987285_1385723614111727616_n.jpg

scontent-sjc3-1.cdninstagram.com/vp/0fd71ef6cbf129da46cde8e8712187c6/5BAE97A2/t51.2885-15/s320x320/e35/c108.0.424.424/27574622_153165972055768_550990509611417600_n.jpg

d.wattpad.com/story_parts/558581744/images/152374774807e53b21831265840.jpg

i.ytimg.com/vi/em6tTcvQZfY/maxresdefault.jpg

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum: