Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Instagram
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

halo, regulamin
12.05.2021 13:02
super Heart dance

Postrach pierwszaków
12.05.2021 13:00
monciakund, aaaa ok już daję :)

halo, regulamin
12.05.2021 12:59
W temacie Hit czy Shit. Oceniłaś dany przeze mnie utwór, więc musisz dać linka do wybranego przez siebie, by zabawa mogła trwać dalej ;)

Postrach pierwszaków
12.05.2021 12:58
monciakund, NIe i nie wiem o co chodzi?

halo, regulamin
12.05.2021 12:56
Hanix082, widziałaś moją prośbę o dodanie linka w temacie? ;)

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Posiada 59630 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 56601 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 45883 punktów.

4) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 43981 punktów.

5) Prefix użytkownikaSam Quest

Posiada 43357 punktów.

6) Prefix użytkownikaania919

Posiada 38327 punktów.

7) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 36663 punktów.

8) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 34114 punktów.

9) Prefix użytkownikabatalion_88

Posiada 31890 punktów.

10) Prefix użytkownikaMarcus Clinton

Posiada 30892 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Chrześcijańska wersja Harry'ego Pottera
Prefix użytkownikaKrnabrny
Sam pomysł absurdalny, ciekawe czy jej dzieci to naprawdę czytają? Nie o to im chodziło, gdy prosiły o "Harry'ego Pottera" Mam tylko nadzieję, że w miejscu zamieszkania tej pani porada psychiatryczna jest za darmo w ramach podstawowych usług medycznych, jeśli tak jest dla niej nadzieje! Jak widać pani chce być mądrzejsza od świętego papieża potępiając ewolucję:
Jan Paweł II: Teoria ewolucji jest czymś więcej niż hipotezą. Zwraca uwagę fakt, że teoria ta zyskiwała stopniowo coraz większe uznanie naukowców w związku z kolejnymi odkryciami dokonywanymi w różnych dziedzinach nauki. Zbieżność wyników niezależnych badań - bynajmniej niezamierzona i nieprowokowana - sama w sobie stanowi znaczący argument na poparcie tej teorii.
http://www.niedzi...ja-czy-Bog

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-rymy.png

www.harry-potter.net.pl/images/articles/krnabrny.pngs2.ifotos.pl/img/Zaznaczen_aehwnqq.pngs2.ifotos.pl/img/Zaznaczen_aenawhs.png

s2.ifotos.pl/img/Screensho_awsqanq.png

Prefix użytkownikaScarlet Witch
Zastanawia mnie przede wszystkim czy to ma jakąkolwiek szansę spodobać się dzieciom... Pomimo nienaturalnych dialogów prosty styl mógłby trafić do małego dziecka, zakładając, że wykaże zainteresowanie fabułą. Ja nawet jestem trochę ciekawa jak potoczą się przygody Harry'ego i jak to wiarą i modlitwą pokonuje Zło. Ale jeśli rodzice oczekują, że tak jak według powszechnej opinii fani Harry'ego Pottera wyskakują z okien na miotłach czy wstępują do sekt i uprawiają okultystyczne rytuały, to fani wersji alternatywnej z chęcią spędzą cały dzień na modlitwie, najlepiej leżąc krzyżem, zaczną się umartwiać i nawracać innych, to mogą się przeliczyć.

Osobiście rozbawiła mnie próba przekupstwa Harry'ego dodatkowymi urodzinami. Ciekawe jak traktowali Dudleya, skoro Harry'ego prawdopodobnie rozpieszczali.

Przypomniała mi się polska wersja chrześcijańskiego Pottera - "Anhar. Powieść antymagiczna." I przyznam, że wersja amerykańskiej autorki zapowiada się przynajmniej zabawnie (chociaż może nie na dłuższe czytanie).

I z doświadczenia dodam jeszcze, że książki chrześcijańskie raczej stresują dzieci, bo skupiają się na zakazywaniu zabawy i przyjemności. Babcia próbowała czytać mi opowiadania, które straszyły piekłem za złe zachowanie i po których płakałam kilka dni...

Naprawdę piękna w religii jest kwestia miłości, a akurat tego seria Rowling uczy prawdopodobnie znacznie lepiej, chociaż radykalni katolicy tego nie dostrzegają.

Prefix użytkownikaGinnyHermiona1
Jak jej się nie podoba książka to niech jej nie czyta. Zresztą myślę, że Harry Potter nie zniszczył by jej dzieci. Współczuję jej dzieciom, bo myślę, że większości książek, które chcą przeczytać to nie mogą. Może nie jest aż tak stuknięta, ale mogłaby trochę się opanować. Co prawda to prawda każdy może pisać FF jakie chce.

Prefix użytkownikaNiaja
FF pisać każdy może, ale nie każdy powinien.
"Z niecierpliwością czekam na chrześcijańską wersję Akademii Pana Kleksa - szatańskiego dzieła popełnionego przez heretyka Brzechwę..."
Leżę i się śmieję.
Kurczę, magia jest zła - zapamiętać. Od dziś nie pozwolę bratu oglądać bajek Disney'a przecież one są takie złe... Sami pomyślcie, gadające zwierzątka i przystojny książę - zło wcielone. (pominę tą przerażającą wróżkę z Kopciuszka.)
Ludzie, jak macie coś przeciwko Potterowi to go nie czytajcie, a nie niszczcie. Przecież ta książka nie ma najmniejszego sensu! Hermiona córką Dropsa i McGonagall *załamanie* Chociaż uważam też, że jeśli chce się coś komentować to najpierw powinno się to poznać, a wątpię by zrobił to chociaż jakiś mały procent anty-fanów. Swoją drogą, równie godna pożałowania jest trylogia "Anhar".
A najlepsze jest to, że książki czytamy po to, żeby odpocząć od naszego nudnego świata, a oni myślą, że cały dzień spędzamy nad kociołkiem wymyślając zaklęcia.
Edytowane przez Prefix użytkownikaNiaja dnia 18.02.2015 16:59

Prefix użytkownikabatalion_88
To lekka przesada. No, może wcale nie lekka. Nie rozumiem po co zmieniać treść fantastycznej serii Rowling. Kanon jest najważniejszy. Z drugiej strony, to doskonale wiem, że pojawiają się ff, które opisują między innymi jak Snape upija nastoletniego Pottera, a potem uprawia z nim seks. I to moim zdaniem jest jeszcze gorsze, bo przecież w jakiś sposób przedstawia pedofilię (zależy ile tam wiosen jeszcze Harry miał). W innym miejscu natknąłem się na jakieś związki homo Lucjusza z Voldemortem. Dla mnie też bezsens do kwadratu. Dlatego fanem ff nie jestem, bo uważam, że 7 tomów w zupełności mi wystarcza do "szczęścia" ;p

I po raz kolejny można się przekonać, że wiele osób wciąż nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Hejty na Kościół katolicki (jak zwykle przy takiej okazji), a czarno na białym jak byk jest napisane, że tę inną wersję pisze Amerykanka wyznania ewangelikalnego. Nie rozumiem więc co ma tu do tego Jasna Góra, zakrystia, kielich, Watykan (chodzi o propozycje nazw rozdziałów tej chrześcijańskiej wersji).

Wszystko co nie jest przez Rowling napisane odrzucam ;) Czy to będzie wersja muzułmańska, chrześcijańska, latynoska, gejowska czy jaka tam jeszcze nie sięgnę po żadną z nich. A tej pani radzę udać się do psychologa (nie psychiatry). Może ten wytłumaczy jej w rozsądny sposób, że zakazany owoc smakuje najbardziej, i nie uchroni dzieci przed przeczytaniem oryginalnej wersji. Swoimi beznadziejnymi próbami może jedynie zniechęcić własne pociechy do wiary.
i67.tinypic.com/2rdhw1i.png

m.popkey.co/ce2f16/X1Oxe_f-maxage-0_s-200x150.gifm.popkey.co/f3c2c0/YAAKy_f-maxage-0_s-200x150.gif

Prefix użytkownikaFantha Ameria
No dobra...więc tak.Kobiecina ogółem chce dobrze dla swoich dzieci,aczkolwiek myślę,że trochę (trochę?) przesadza.Jaki Harry jest,każdy widzi.Jego świat składa się z magii i ona nic na to nie poradzi.
Od cnót Gryfonów kretynizmu Puchonów i wiedzy-o-własnej-wszechwiedzy Krukonów chroń nas Slytherinie!
Harry to fajny chłopczyk, troche niedorozwinięty umysłowo. Posiada wiele przyjaciół, wrogów, adidasów, fanek i włosów(na głowie). Lubi machać do kamery i karmić gumochłony.
www.zbierak.pl/static/img/gotowe/08600444b2200c86c7d874ebf75c0458.jpg

Prefix użytkownikaKeira Karkarow
- Mamo! Przeczytaj mi "Harry'ego Pottera"!
- Dobrze, ale tylko jak napiszę własną wersję!

Głupota totalna. Jeśli kobieta nie chciała dzieciom przeczytać HP (co samo w sobie jest idiotyczne), bo doszukała się w tym jakiś demonicznych aspektów, satanistycznych wątków itp, to mogła po prostu odmówić, a nie pisać swoją wersję, o chrześcijańskim Harry'm Potterze... Dla mnie jakaś porażka, uśmiałam się co prawda jak się na to natknęłam, ale to jest zdecydowanie chore. Takich ludzi powinno się leczyć -.-'
"Someone let the doors open,
Who left me outside?
I'm bent I'm not broken,
Come live in my life.

All the worlds left unspoken
All the pages I write
On my knees and I'm hoping
That someone holds me tonight.
Hold me tonight..."

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum: