Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Instagram
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Postrach pierwszaków
14.05.2021 22:43
Angelina Johnson, ja z rodzinki Malfoyów i Lestrange naj mniej lubię Lucka.

Oscypek
14.05.2021 22:37
Hanix082, moim zdaniem najlepszy charakter z rodzinki Malfoyów ma Narcyza ;>

Postrach pierwszaków
14.05.2021 22:35
Hanix082, Draco to moja ulubiona postać. :)

Postrach pierwszaków
14.05.2021 22:35
Hanix082, Jak pisałam dziś w komentarzu FF. Nie można Draco usprawiedliwić za jego czyny ale ja w nim widzę również wrażliwość i dobroć. Każdy ma swoje zdanie o Draco ja mam takie.

Postrach pierwszaków
14.05.2021 22:33
Hanix082, Mam uzasadnienie. Draco ma fajny charakter, nie tylko chodzi o aroganckość, wredotę tylko jak to moja mama mówi "potrafię zajrzeć w głąb postaci" chodzi o charakter.

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Posiada 59630 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 56601 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 45883 punktów.

4) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 43981 punktów.

5) Prefix użytkownikaSam Quest

Posiada 43359 punktów.

6) Prefix użytkownikaania919

Posiada 38327 punktów.

7) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 36663 punktów.

8) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 34114 punktów.

9) Prefix użytkownikabatalion_88

Posiada 31890 punktów.

10) Prefix użytkownikaMarcus Clinton

Posiada 30892 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Akademia Wampirów
Prefix użytkownikaHerma_22
Akademia Wampirów cykl powieści Richelle Mead.
Cykl składa się z 6 książek:
1. Akademia wampirów
2. W szponach mrozu
3. Pocałunek cienia
4. Przysięga krwi
5. W mocy ducha
6. Ostatnie poświęcenie

static.pokazywarka.pl/i/5644279/233686/384d2ff951d72019b34dbc6ecb206ad0-62-37.jpg

Opis:
Rosemarie Hathaway jest pół-człowiekiem i pół-wampirzycą (dhampir), której zadaniem jest ochrona dobrych wampirów - Morojów przed złymi Strzygami. Od urodzenia uczy się zasad walki w szanowanej i szczycącej się pradawną historią szkole dla wampirów i dhampirów - w Akademii Świętego Vladimira. Najlepsza przyjaciółka Rose, a zarazem ostatnia dziedziczka rodu - Wasylissa Dragomir przeżyła śmierć rodziców i starszego brata, a teraz grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo. Na dodatek dziewczyny poznają wybitnego nauczyciela walki Dimitri Bielikova (tak jak Rose, również jest on pół-wampirem).
W akademii imienia świętego Vladimira wampiry czystej krwi - moroje - uczą się posługiwać swoimi nadnaturalnymi darami, a mieszańce - dampiry - szkolą się na ich opiekunów i oddanych strażników. Posępne mury kryją jednak więcej mrocznych tajemnic, niż można by podejrzewać.

Czytaliście?
Jak wam się podoba?
Gdzie natknęliście się na Akademię Wampirów?
A może zamierzacie dopiero przeczytać?

Ja czytałam i osobiście bardzo polecam. Ciekawa książka z ciekawą akcją. Cała seria była jak jeden sen, bo po przeczytaniu jednego tomu miało się ochotę czytać i czytać. Zaczęłam od filmu, a skończyłam na książce, ale nie żałuję, bo to był ciekawy flirt z ciemną stroną.

Prefix użytkownikaInka
Przeczytałam wszystkie części Akademii Wampirów, i osobiście polecam.
Książki mają dosyć ciekawą akcję, która rozwija się w miarę szybko, przez co bardzo wygodnie się je czyta. Momentami miałam chęć przeskoczyć o kilka stron ale się powstrzymywałam i warto było, ponieważ wiele szczegółów mogło umknąć. Jeżeli chodzi o bohaterów postacie są bardzo zróżnicowane co dodaje sporo dynamiki, przez co czytelnikowi łatwiej je poznać.
Na Akademie Wampirów natknęłam się przeglądając repertuar w kinie. Zaciekawił mnie tytuł, więc postanowiłam poszukać informacji o nim i tym sposobem natknęłam się na książki pani Mead. Mogę swobodnie stwierdzić, że nie żałuję czasu, który poświęciłam na ich przeczytanie, ponieważ bardzo mnie wciągnęły i myślę, że wrócę jeszcze do nich nie raz.
"Przy odrobinie szczęścia, możesz zajść daleko"

Prefix użytkownikaFlappy
Czytałam zarówno Akademię Wampirów jak i drugi cykl Richelle Mead, którego akcja dzieje się w świecie Morojów - Kroniki Krwi. Jedną i drugą serię bardzo polecam.
Akcja rozwija się bardzo sprawnie, jest pełna mniej lub bardziej nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Świat wampirów Richelle Mead różni się od tego, który sobie wyobrażamy. Po pierwsze - są dwa rodzaje wampirów: łagodni, posługujący się magią żywiołów Moroje i śmiercionośne, nadludzko silne strzygi. Jedynym co stoi między Morojami a strzygami są dampiry - istoty pochodzące ze związku człowieka i Moroja, albo Moroja i dampira.
W Akademii Wampirów świat Morojów poznajemy właśnie z perspektywy dampirzycy - Rose Hathaway, świetnie zapowiadającej się strażniczki, ze skłonnością do zabawy i wpadania w kłopoty. Rose i jej najbliższą przyjaciółkę, księżniczkę Lisę Dragomir, łączy wyjątkowa więź spowodowana magią żywiołu, który jest uznawany za legendarny - ducha. Poza tą więzią Rose musi poradzić sobie ze zwykłymi problemami szkoły średniej, rozterkami sercowymi i życiem zgonym z hasłem, które każdy dampir ma wryte głęboko w serce: "Moroje są najważniejsi".

brak
Only Dream
Przeczytałam całą serię. Natknęłam się na nią w bibliotece publicznej. Nie powiem. Seria nawet ciekawa, dość fajnie napisana. Na pewno wprowadza coś nowego do znanego nam świata wampirów. Warto przeczytać, jeśli ktoś się takimi książkami i tematyką interesuje.
Mi się nawet podobała, ale średnio przepadam Dimitrim (sorki, jeśli odmieniam źle, ale już nie pamiętam jak to prawidłowo wyglądało). Ogółem jego postać jest ok, ale moim zdaniem Adrian był fajniejszy... No ale to tylko moja opinia xD
Do szybkiego kontaktu zapraszam na Discord: Włóczykij#3802

steemitimages.com/0x0/https://cdn.steemitimages.com/DQmUjzqS8MwphbAA7JHJU6AQDchTd1FaSgQRqa5nTvmggHo/Gradient-sprinkle-separator.png

funkyimg.com/i/2ooKX.png

cdn.discordapp.com/attachments/633053046448062467/788857305981911050/75920013e9abe285d379e7958897bd6a.png www.californiamuseum.org/sites/main/files/imagecache/lightbox/main-images/robertdowneyjr_cahalloffameinductee.png
64.media.tumblr.com/2a1c6e1972d7f94766a26713540d95b0/tumblr_pnk0t6QAly1vpv9om_540.jpg img.theweek.in/content/dam/week/news/entertainment/images/2019/4/25/Johnny-Depp-dating.jpg

steemitimages.com/0x0/https://cdn.steemitimages.com/DQmUjzqS8MwphbAA7JHJU6AQDchTd1FaSgQRqa5nTvmggHo/Gradient-sprinkle-separator.png

i.postimg.cc/pXpV2m4v/only.png

68.media.tumblr.com/7d89c8cce0d03b0fc839df74a1fcb9ad/tumblr_oh3si5uNS21rp0vkjo1_500.gif

I'm not sure if I attract crazy or if I make them that way.

Właściciel(ka) pierwszej w czarodziejskim świecie linii sklepów erotycznych.
Już niebawem otwieramy nową filę na Nokturnie!

funkyimg.com/i/2h3Jd.jpg

Współwłaściciel(ka) zakładu pogrzebowego Czy to już?. O szczegóły pytać na sb.
Wybierz się z nami w tą ostatnią podróż! Wrozka

funkyimg.com/i/283f8.jpg

Prefix użytkownikaBad wolf
Już nie pamiętam czemu chciałam to przeczytać, ale z braku papierowego wydania, ściągnęłam z internetu wszystkie części i przeczytałam... już kilka razy.
Ciężko mi się było od tego oderwać. Rose, nastolatka, która ma zbyt wysokie mniemanie o sobie, Lissa, która próbuje być wspaniała i odważna, Dymitr, który stara się zachowywać poprawnie i Christian, który niczego nie udaje. I chociaż mam wiele złego do powiedzenia o wielu bohaterach, po prostu ich uwielbiam.
Rose i Dymitr byli przecudowną parą. Bardzo płakałam jak chłopak został zmieniony w strzygę, a Roza po nim rozpaczała. Związek z Adrianem również mi się podobał, chociaż raniło mnie to, jak ona go nie potrafi pokochać, bo wciąż nie wyleczyła się z poprzedniego związku. Jak zraniła Adriana, gdy ten dowiedział się o zdradzie. Jak krzyczał na nią, a ona nie potrafiła nic konkretnego powiedzieć.
No, to to najważniejsze, bo mimo, że Lissa była główną bohaterką, mało potrafię o niej powiedzieć, jakaś taka na bok odsunięta mi się wydawała przy tych wszystkich wydarzeniach.

Na plus jest to, że akcja szybko się rozkręca i nie da się przerwać czytania, aż do dotarcia do samego końca. Sam podział tych wampirów może nie jest skomplikowany, ale dużo tego wszystkiego, co mi się średnio podobało. Ogólnie jestem, na tak.
DIMASH

i.pinimg.com/564x/b5/cb/f5/b5cbf53e650560438f1f933aefb7b416.jpg

i.pinimg.com/originals/c3/aa/b9/c3aab950c770646a5d91dd12a6b4c827.gif

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum: