Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Instagram
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Praktykant w Ministerstwie Magii
22.10.2021 23:21
Nie, ja pół wieczoru gadałam przez telefon jezyk

Mugol
22.10.2021 22:31
tak

Wielki mag
22.10.2021 22:14
Chmurka

halo, regulamin
22.10.2021 21:45
Czyżby wszyscy imprezowali w ten piątkowy wieczór? Hopsa hopsa

halo, regulamin
22.10.2021 20:10
No niestety ucina. Nie bez powodu część długich proroków czy izba pamięci ostatnie teksty mają w formie grafik ;)

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Posiada 59632 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 56653 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 46483 punktów.

4) Prefix użytkownikaSam Quest

Posiada 44073 punktów.

5) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 43981 punktów.

6) Prefix użytkownikaania919

Posiada 38369 punktów.

7) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 36635 punktów.

8) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 34114 punktów.

9) Prefix użytkownikaWioletta

Posiada 32797 punktów.

10) Prefix użytkownikabatalion_88

Posiada 31890 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Uchodźcy
Prefix użytkownikaMikasa
W niektórych niemieckich pociągach wprowadzają przedziały tylko dla kobiet :O

http://niezalezna...-pociagach

Sorry,ale dla mnie to jest myślenie z tej samej półki co "trzymać imigranta na odległość ramienia" i "nie prowokować ubiorem". Straszne.
Poza tym,zastanawiam się, czy takie agresywne bydlę (obojętnie jakiego koloru skóry) będzie się do tego stosowało. Bo przecież jak taki wpadnie i zaatakuje,to tym bardziej by się tam przydał mężczyzna, który stanąłby w obronie.

Co za poprzekręcana logika, biedni Niemcy w swoim własnym kraju.

Prefix użytkownikaCoralineSSS
Podczas II wojny światowej robiono to samo z żydami. Z drugiej strony patrząc na to pod kątem teorii spiskowych to właśnie islam pozwala kontrolować wszystkie dziedziny życia obywateli i karać ich za odstępstwa. To wszystko niestety pozwala wywnioskować jedną, przerażającą rzecz.
P.s Moim zdaniem jeśli jest się w innym miejscu niż swój własny dom/ kraj to powinno zachowywać się zgodnie z zasadami jakie tam panują, a nie narzucać własne.

Prefix użytkownikafuerte
A mądre głowy "krulowie Europy" się zastanawiają, czy można, czy nie można strzelać.

Ale w takiej sytuacji nie ma się co zastanawiać, po prostu nie mogą strzelać. Takie jest prawo i jeżeli coś trzeba zrobić, to zacząć je zmieniać, a nie zmuszać kogoś do jego łamania tylko dlatego, że nie przystaje do rzeczywistości. W momencie kiedy forsują granice nieuzbrojeni, to żaden strażnik, czy wojskowy nie działa w samoobronie, jeśli się wdzierają. Ogólnie jest jasne, że powinni w takiej sytuacji użyć siły i nie wpuszczać ich na teren kraju, ale ta siła ma być proporcjonalna. Przecież nie staną tam z armatami.

Z drugiej strony patrząc na to pod kątem teorii spiskowych to właśnie islam pozwala kontrolować wszystkie dziedziny życia obywateli i karać ich za odstępstwa.

No nie wiem, czy religia ma wiele do rzeczy w tej kwestii. Wystarczy spojrzeć na to, co się dzieje na Białorusi i jakie parcie na kontrolę obywateli w każdej sferze ma nasz nowy rząd (chociaż póki co bez przesady). Tu naprawdę nie chodzi o konkretną religię, ale o fundamentalizm w każdej dziedzinie.

No i absurdem jest, że jako "uchodźcę" traktuje się kogokolwiek spoza Syrii, bo to właśnie o to na początku chodziło, ale chyba nikt już o tym nie pamięta...

Ale przecież termin uchodźca nie jest zarezerwowany tylko dla obywateli jakiegoś jednego kraju. Od początku znaczną część przyjmowanych mieli stanowić Syryjczycy, jasne, ale przyjmowano też np. Afgańczyków.

Największym problemem jest to, że rządy europejskich państw nie potrafią swoim obywatelom zapewnić stuprocentowego bezpieczeństwa. Dopóki nie mogą, to nie powinno być mowy o wpuszczaniu szukających pomocy. Tylko wtedy środki trzeba wysyłać do państw, w których ta pomoc jest potrzebna.
Zresztą, to wszystko się nie tyczy nawet uchodźców wpuszczanych teraz, bo przecież i za zamachami w Brukseli i w Paryżu stali ludzie, którzy się w tych państwach urodzili albo mieszkają od dziecka. A bez problemu wyjeżdżali do Syrii, która w znacznej mierze jest pod kontrolą ISIS i wracali właściwie zupełnie nie sprawdzani przez nikogo. To jest cyrk.

media.giphy.com/media/WS6ABEVwTwWew89CHo/giphy.gif

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzab2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najart2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladrym2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnewsfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladcarymowfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzabawniejfuer.jpg

http://lastfm.pl/user/justyskag
Prefix użytkownikaMikasa
Fuerte,z tym strzelaniem i krulami to mi właśnie chodzi o zmianę i dostosowanie prawa. Tak samo jak my tutaj, w Polsce. U nas podobno nawet nie ma jasnych przepisów na wypadek ataku terrorystycznego - kto za co odpowiada, itd. No ale podobno już nad tym pracują. Tylko że PiS to banda idiotów, więc nie wiadomo, co z tego wyjdzie.

Prefix użytkownikablad logiczny
Fuerte, nie da się zapewnić obywatelom bezpieczeństwa i to nawet nie stu procentowego. W tych krajach jest liczne zaplecze dla muzułmańskich grup terrorystycznych. Są całe dzielnice zamieszkane przez potomków emigrantów, gdzie nawet policja bała się zapuszczać. Wyprodukowanie materiałów wybuchowych to jest pestka, bo instrukcji pełno jest, w Internecie, a np. nawozy, oleje i proszek pewnego metalu, można łatwo kupić. Taka mieszanka fachowo przyrządzona i odpowiednio zapakowana ma piekielną siłę. Większą nawet od czystego trotylu, ale bomby ze zwykłym czarnym prochem tez zabijają. Troszkę klasycznych materiałów wybuchowych na układ detonujący, też zdobędą. Mogą je też wyprodukować jeśli nie chcą się narażać na ryzyko wykrycia.
Demokracja ze swej natury, wobec takich zjawisk jest bezradna, bo zakłada pewną wolność i prawo do prywatności.
Oczywiście zgadzam się że nie jest to tylko sprawa religii. To jest ideologia sprytnie posługująca się religią. Inna sprawa, że Koran daje mocne podstawy do takich działań.
Edytowane przez Prefix użytkownikablad logiczny dnia 29.03.2016 20:56
Błąd mam zawsze przed sobą.
Wszelkie błędy, gramatyczne, stylistyczne, ortograficzne, interpunkcyjne, to moi kuzyni.
Nie lubię kuzynów.
Uważam, że należy wypędzić błendy z pustymi do puszczy.

Prefix użytkownikabatalion_88
I po raz kolejny zaczęło się przedstawienie... Już jakiś czas temu temat na forum "zastygł", ale mamy miesiąc (ha ha ha) na relokację ;d To są normalnie jakieś kpiny. Nikt praktycznie nie sprostał tym wymysłom, ale trzeba Polskę zaczepić i Węgrów, Czechów. Dobrze, że przynajmniej ten rząd (i tak nie jestem za PiS--em) słucha w tej kwestii rodaków. (a przeciwnych przyjmowaniu imigrantów jest blisko 80% ludzi w Polsce). Kary finansowe, "solidarność" - szkoda, że nikt nie powie otwarcie, że:

- przywożenie są tu IMIGRANCI a nie UCHODŹCY. Tych z Syrii do tej pory znalazło się w Europie jakieś 60 tysięcy osób. Skąd więc są inne setki tysięcy ludzie?

- W 2015 roku przez granicę Węgier "przeszło" jakieś półtora miliona osób. Z 63 państw świata - proszę, niech ktoś mi wskaże, gdzie jest wojna w 63 krajach świata, bo ja nie wiem.

- Uchodźcą nazywamy osobę, która ucieka przed wojną w celu zapewnienia sobie i swoim najbliższym bezpieczeństwa - CHRONI SIĘ W NAJBLIŻSZYM KRAJU, W którym nie ma wojny.

- a więc: nie migruje przez pół świata po to, żeby dostać wysoki socjal za nic - ;-

- Ludzie z Grecji i Włoszech nie mają w większości przypadków dokumentów potwierdzających tożsamość, nie wiadomo kim są i czego chcą - kilkudziesięciu mężczyzn z takim samym imieniem i nazwiskiem. 40-letni facet z dokumentem, który sugeruje, że ma 16 lat... Tak

Angela Merkel zachowała się jak nieodpowiedzialna nastolatka, która na Facebooku zaprosiła wszystkich na swoje urodziny... otwiera drzwi, a tu tłumy... I nie ma gdzie ich pomieścić? Co robi? Próbuje ich umieścić i SIŁĄ wcisnąć sąsiadom. Taka jest prawda.

Pomagać TRZEBA, ale teraz pytanie zasadnicze i kluczowe, na które niech każdy sobie w duchu odpowie:

Czy jedyną pomocą dla bezdomnego jest wpuszczenie go do własnego domu?
i67.tinypic.com/2rdhw1i.png

m.popkey.co/ce2f16/X1Oxe_f-maxage-0_s-200x150.gifm.popkey.co/f3c2c0/YAAKy_f-maxage-0_s-200x150.gif

Prefix użytkownikaremusmistrz
Nie wpuszczać w żadnym wypadku, niby ich sprawdzą a i tak potem ambaras poważny zrobią, zalewają europę, nawet jak znaczna część ucieka przed wojnami, to niestety zbyt dużo z nich to kanalie.Nawet jak znajdzie się grupka takich co rzeczywicie szukają azylu, to potem grupa cywili naszych rodaków by to przypłaciła życiem.Ten cały islam, to jest wrzód na cywilzacji.Niektórzy to mówią, że to tak jakby polaków z Anglii odrzucali teraz albo za czasów wojny, ale to co innego bo Polacy nie zabijali, nie organizowali zamachów.Nie ma sensu jakaś selekcja, sprawdzanie, to doprowadzi tylko do tych nieprzyjemnych sytuacji.Jest wiele osób, które zasługują na jakąś pomoc, ale jej nie dostają i którzy są pokojowo nastawieni.Nie jestem osobą co jakoś wrzuca osoby do jednego worka, ale uchodźców i muzułmanów można uogólnić.

Prefix użytkownikaMikasa
Nie.

Nie, nie, nie. Po prostu nie.

Nauczmy się chociaż raz na cudzych błędach. Zresztą, Polaków jako narodu nie trzeba przekonywać, tutaj zdecydowana większość myśli podobnie. Teraz pozostaje nam mieć nadzieję, że PiS tę jedną jedyną rzecz zrobi dobrze i się nie ugnie, nie da zaszantażować (czy to politycznie, czy prywatnie). Słyszałam, że Duda ogłosił, że jeżeli Unia będzie naciskać, to on zrobi referendum. Moim zdaniem to byłby dobry polityczny ruch, bo wtedy prezydent mógłby wyłożyć na stół "wolę narodu" i koniec dyskusji.

Powtórzę - NIE.
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najgaw2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/guruforummikasa.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najgawedziarzmikasa.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/maruda.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najpowazniejszy_uzytkownik.png

Prefix użytkownikaAlette
Mi się podobała ostatnia wypowiedź Dudy gdzieś tam - chodzi o to, że on chętnie przyjmie ludzi, którzy uciekają przezd przemocą do Polski, ale nie wyobraża sobie, żeby kogokolwiek przetrzymywać w naszym kraju siłą, bo to przeciw prawom człowieka. A jeśli będą wyciągane konsekwencje z odmowy Polski, no to niech będę również od innych krajów, które obiecały, a zlały temat.

No i tutaj się z nim zgadzam, bo co to w ogóle za polityka, że mają u nas zamykać ludzi jak jakieś bydło i zabraniać im jechać gdzie chcą. W ogóle wtf? Mamy ich potem łapać jak uciekające z kurnika kurczaki?
web.archive.org/web/20170527063436im_/http://i61.tinypic.com/n1qk3n.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najfanfick2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najffalette.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/fanfick.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_fanficka.png
www.harry-potter.net.pl/images/najsympatyczniejszy_uytkownik.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_ff.png

66.media.tumblr.com/df7ff26a042721958add2f4d66811db3/tumblr_oc3zx5Nkcc1toyrsho3_1280.jpg

Kazui <3

78.media.tumblr.com/67e397cafbea681870d2cef222f21aa0/tumblr_os4igq7Fwu1s8gfjqo1_500.gif

W zasadzie lepiej tkwić w słodkiej niewiedzy. Umiejętność braku myślenia i brak odczuwania tego braku, w połączeniu z brakiem myślenia o myśleniu i przekonaniem, że się wszystko dobrze przemyślało jest darem, który posiadają tylko wybrani. Im więcej wiesz, tym mniej rozumiesz, więc w zasadzie lepiej nic nie wiedzieć i mieć święty spokój.

Dziękuję Wilenie za cudowny wiersz o moich Rycerzykach <3

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami
Żył sobie Racław z rycerzykami.
Wielu ich tam było, innej maści każdy,
Jednak każdy spośród nich był bardzo odważny,
Choć nie tak jak Racław - mąż najlepszy w świecie,
Rozpalający serce niemal każdej kobiecie,
Lecz kochając jedną, tę spoza Lagary,
Którą owładnęły miłości jego czary
I wyczekuje tylko kiedy się zobaczą...
Ale koniec historii! Nie za to mi płacą.
Wracając do Lagary, żyła tam Liliana,
Która, chociaż nieporadnością owiana
I znana w otoczeniu z niechęci do koni,
Nie bała się prawie dzierżyć w ręku broni.
Gdy tylko nadszedł rozkaz, wskoczyła na konia.
Mając u swego boku Gaję, Aarona,
Fomę i Milana, a przed sobą zadanie,
Ruszyła, nie bacząc, czy coś jej się stanie.
Jednak Racława niestety przy nich nie było,
A szkoda, bo to by się lepiej skończyło.
Zamiast niego, Nadar przewodził tej grupie
I chociaż zdawało się, że ma wszystko w dupie,
Doprowadził ich całych do kapitana,
Nie mającego nic z Narnią wspólnego - Kasjana,
Który miał przy sobie ogiera wspaniałego,
Nawet dla stajennych nieprzyjemnego,
Z piękną grzywą i gracją, jakiej więcej miało
Jedynie zgrabne, Racławowe ciało...

Co było z Aaronem? Z ostrzem w jego dłoni?
I Lilianą? Jak z jej podejściem do koni?
Co z zaciętą Gają? Co z nadętym Milanem?
Potwornym ogierem wraz z jego panem?
Co z Fomą? Jak żyje? I jak jego rany?
Kiedy tego wszystkiego dowiedzieć się mamy?

Gdy tylko na Alette wielka wena spłynie.
Może nigdy, może jutro, może w czarnej godzinie,
Byle, jak to nastąpi, napisała wreszcie
O Racławie i jego kochanej niewieście.

Authors act like they are sorry for killing characters but really they are like this...

33.media.tumblr.com/1c33d4f027d1b0dfece36f03d8cab05f/tumblr_inline_nnkxxyKWKP1sr52q2_500.gif

31.media.tumblr.com/c5f304c7b0c89ee52e80a0a90f79fd7e/tumblr_inline_nnkxz1zV0v1sr52q2_500.gif

33.media.tumblr.com/9c3599c6a8d5caa85da97df2b4273732/tumblr_inline_nnkxz3S5OW1sr52q2_500.gif

Lista ficków, które przeczytałam i polecam

Miniaturki
"Nieszczęśliwa historia" ulki_black_potter
"Czterdzieści pięć" Barloma
"Pierwsza ofiara" Katherine_Pierce
"Przemyślenia" Wileny Romus
Przyjaciołom, których już nie ma Fuerte
"Zazdrość według Hermiony Weasley" Sam Quest
"Glizdogon" Nieoryginalnej
"Las mnie wzywa" Klaudek884
"***" Zirael

Serie
"Trudny wybór" Penelope
"Jako w piekle, tak i na ziemi" Christiny
"Proszę, powiedz moje imię" Only Dream
"Między wierszami" Fuerte

Drabble
"Znalezisko" Ann
"Miłość" Wioletty
"Bogini" ulki_black_potter

Poezja
"Feniks" Wileny Romus
"Na chwałę! Na honor!" Ann
"Zwariował!" Wileny Romus
"Wspaniały i Starożytny Hymn Rodu Black" Ann

38.media.tumblr.com/e7acb5a8e16d00b85b5d13f0579b1044/tumblr_inline_n8vl57qwvD1r1mylc.png

"Niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która od razu trafia do jego serca. Owe pierwsze obrazy, echa słów, choć wydają się pozostawać gdzieś daleko za nami, towarzyszą nam przez całe życie i wznoszą w pamięci pałac, do którego, wcześniej czy później... i nie ważne, ile w tym czasie przeczytaliśmy książek, ile nowych światów odkryliśmy, ile się nauczyliśmy i ile zdążyliśmy zapomnieć... wrócimy." Carlos Ruiz Zafon

49.media.tumblr.com/06faed4d6c3be0fab9fbd74bd1023201/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o4_500.gif

Oglądam chińskie bajki, czytam romanse a ciasto najbardziej lubię surowe. Pozdrawiam wszystkich, których karmiłam, a szczególnie tych, którzy z tego powodu cierpieli. Lubię gotować dla Gne, której wszystko smakuje i Ciemka, któremu śmierdzą (gotowane!) jajka. Piję herbatę koło kibla z Ang, o miłości rozmawiam z Pene, śpię na podłodze Ulki albo na kolanach Christiny. W moim sercu zawsze jest miejsce dla tych, z którymi obieram ziemniaki.

Pozdrawiam mistrza otwierania zamków Sam i specjalistę od łowienia smerfów Katherine
... a kiełbasa to najbardziej smakuje mi u Pauli love

68.media.tumblr.com/f0cb94d96489a7af17c663e1007e68fd/tumblr_ornxp7GtDG1sccmwvo1_1280.jpg

Prefix użytkownikaMikasa
Alette, wiesz, czego ja się boję? Że oni ich tu nam nawpychają, a potem np. Niemcy zamkną "czasowo" granice i do widzenia.

Ale serio, trzeba pochwalić naszych polityków, tak rzadko jest ku temu okazja - stoją twardo i z pewnością widzą, że mają w tej kwestii poparcie.

W Europie panuje jeden wielki chaos, władze i policja otwarcie przyznają, że terroryści łażą po ulicach i nie ma mocy przerobowych, żeby wszystkich upilnować... To jest absurdalne, spróbujcie sobie na to spojrzeć oczami przyszłych pokoleń - co byście pomyśleli, gdybyście dzisiaj w książkach do historii przeczytali, że całe kraje zostały najechane przez wrogą kulturę, która siała zniszczenie i śmierć i te kraje nie zrobiły NIC, bo stwierdziły, że trzeba to tolerować. To jest CHORE.
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najpowazniejszy_uzytkownik.png

Prefix użytkownikaRazorBMW
Ta decyzja UE... czy oni cokolwiek myślą, zanim zatwierdzą? xD

Nawet jeśli ktoś tu do Polski nielegalnie przyjedzie, to po paru miesiącach i tak stąd sobie pójdzie, bo zobaczy, że zasiłki u nas są niskie, skoro może mieć w euro, nie? I co wtedy z tego przymusu relokacji wyjdzie? xD No cóż, będzie "zabawnie", nawarzyli sobie piwa, to teraz unia musi je wypić.

Ale o to też pretensje do Wuja Sama, parę złych decyzji, i teraz efekty będziemy obserwować przez długi czas. Good job, George, pocoś ty ten Irak "zdobywał"... xD

Te dyktatory jednak spoko były, bo trzymali ludzi za mordy (a że mieli przy tym jaja żeby to robić, to już inna bajka), a nie, jak te zachodnie pipki ;x

Btw. ktoś wie jak wygląda sytuacja w Niemczech? Makrela ma nadal duże szanse na utrzymanie się przy stołku (#HopeNot)? jest tam ktoś z szansami oraz "cohones", czy takie miękkie politycy jak Merkelowa?
i.imgur.com/Axea2dj.jpg
i.imgur.com/AjekDS6.png
i.imgur.com/UHdLTdN.png

myanimelist.cdn-dena.com/signature/RazorBMW.png

Mikołaj Święty wielu przyjaciół posiadał
Wielu walniętych, jednego wiernego miał
Skrzata wspaniałego, zawsze zaufanego
Zgryzika onego, zaiste rozrywkowego
Umilacza czasu, pracownika wybitnego
Co zawsze w potrzebie rozweseli...
A i pomoże na Pomorzu, również tym po kądzieli.

The enemy is among us
The enemy is among us

And nobody is doing anything about it
They don't care
So we had to take matters into our own hands

A WORLD
NOT OF MY MAKING
YET A WORLD
OF MY DESIGN
SO STRANGE
AND SO FAMILIAR
BUT NO MATTER HOW DISTANT
IN TIME OR SPACE
ONE CONSTANT REMAINS
CHAOS

http://ja.gram.pl/RazorBMW
Prefix użytkownikaMikasa
Razor, w Niemczech realnie jest teraz wybór między Merkel i Schultzem, więc to tak jak między rakiem trzustki a rakiem mózgu. Sprawa jest raczej przegrana. Jeżeli ktoś ma inne informacje, to chętnie dowiem się czegoś nowego, co daje nadzieję.

Ja mocno liczyłam na Francję, no i się zawiodłam. Dokonali wprost tragicznego wyboru, Brexit zapewne będzie wieloletnim i bolesnym procesem (aczkolwiek Anglia już i tak ma trudną sytuację, to nie jest tak, że wyjdą z UE i nagle ich problemy znikną)... Być może we Włoszech lub w Austrii coś się zmieni.

Prefix użytkownikabatalion_88
Hmm, no to tak: tu się przyczepię ; )

PiS tę jedną jedyną rzecz zrobi dobrze

Nie jestem z elektoratu PiS-u, ale brawa im za niejedną właśnie dobrą rzecz zrobioną, bo obniżenie emerytur SB-kom i UB-kom, to jednak dobra decyzja. Nie może być w państwie prawa tak, żeby ten co ludziom na Rakowieckiej w katowni paznokcie wyrywał pobiera 6000zł. emerytury a ofiary miały renty po 750zł.

dalej

Btw. ktoś wie jak wygląda sytuacja w Niemczech?

No tam jest wybór pomiędzy zawałem a wylewem - Schulz (alkoholik) I Makrela. Rzeczywiście wybór <; Niemcy są już stracone i to ich wina. Widocznie sami chcą zostać wsiąknięci przez imigrantów, skoro głosują na takie osoby.

Ostatnio oglądałem wywiad z kolesiem co 20 lat w Szwecji mieszka. Włos się jeży na głowie. I to nie ma tam żadnych "uchodźców", tylko imigranci z Afganistanu. Przestępczość wzrosła drastycznie.

Zgoda co do tych dyktatur. Jakby nie obalać może tych reżimów, to nie mielibyśmy teraz tej ekspansji na naszą cywilizację. Gdyby rządziła ta "druga opcja", to mielibyśmy już ich tu przyjętych, ale ale... takie ciekawostki i fakty.

Do Polski byli sprowadzenie uchodźcy z Syrii - przez fundację Estera. No i dostali pokoje, mieli znaleźć pracę itd. Gdzie oni teraz są?? Nikt nie wie.

Litwa przyjęła w 2015 roku 309 uchodźców. Z tych 309 dziś nie ma już tam 265. <lol>

I zgadzam się z Alette, bo mi Duda też się bardzo ta wypowiedzią spodobał. Poprzednik by pewnie ograniczył się do napisania "bulu i nadzieji", jakimś orzełku z czekolady i witajcie imigranci na wzór Niemiec czy Francji <;

No on uderzył w konkret: co my mamy robić z ludźmi, którzy NIE CHCĄ TU BYĆ? Mamy dla nich jakieś obozy wybudować, postawić tam strażników, klawiszy z ZK czy kogo, żeby ich tam pilnować. przecież oni się nie chcą asymilować, uczyć języka, pracować, studiować, robić coś ze swoim życie tylko czekać, aż państwo im da pieniądze, dom i jeszcze prawa i przywileje. Do tego zmierza już Unia Europejska?

Poza tym z punktu ekonomicznego: tam 1 euro pomocy, to tutaj 5 wydane (w Europie). Wiele Syryjek i Syryjczyków mówi wprost: pomóżcie nam tu, na miejscu. Chcemy tu żyć, mieszkać, u siebie. Jednak czasem naprawdę warto sięgnąć po inne źródło informacji jak TVN24 czy upadająca postkomunistyczna Gazeta Wyborcza.

Europy zwyczajnie nie stać na to, żeby tu zrobić drugą Afrykę - bo chyba po coś te kontynenty i grancie jednak są. I to nie żaden rasizm czy ksenofobia, tylko zdrowy rozsądek.
Edytowane przez Prefix użytkownikabatalion_88 dnia 15.06.2017 15:45
i67.tinypic.com/2rdhw1i.png

m.popkey.co/ce2f16/X1Oxe_f-maxage-0_s-200x150.gifm.popkey.co/f3c2c0/YAAKy_f-maxage-0_s-200x150.gif

Prefix użytkownikablad logiczny
Francja padnie jako pierwsza, (islamiści przejma tam stopniowo pełną władzę polityczną). To będzie taki "akt sprawiedliwości dziejowej", za zbrodnie rewolucji, a szczególnie za nieprawdopodobne wprost ludobójstwo, w Wandei. Bo oni przecież przez tyle lat oficjalnie i hucznie świętują rocznicę jednej z najgorszych "pomyłek", w historii państw europejskich. Nawet, w Rosji potępiono stalinizm, a we Francji to nadal szczycą się tym niczym " wybitnym osiągnięciem" z którego są dumni i którym chcą się dzielić z innymi jako wybitnym wkładem, w kulturę i wartości europejskie.
Następna, w kolejce jest chyba Szwecja, która metodycznie i konsekwentnie wyprała obywateli ze zdrowego rozsądku i instynktu samozachowawczego. Wielka Brytania też jest na najlepszej drodze do tego samego.
Można mieć jeszcze jakiś cień nadziei, ale chyba jednak żegnaj kochana Europo jaką kiedyś byłaś. Chyba już pora na przywracanie zamkniętych granic, dla wszystkich co nie mają obywatelstwa, albo są podejrzani o sprzyjanie terrorystom.
Błąd mam zawsze przed sobą.
Wszelkie błędy, gramatyczne, stylistyczne, ortograficzne, interpunkcyjne, to moi kuzyni.
Nie lubię kuzynów.
Uważam, że należy wypędzić błendy z pustymi do puszczy.

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum: