Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Instagram
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Świetny czarodziej
14.06.2021 22:34
Krnabrny, otóż to xD

Pracownik departamentu
14.06.2021 21:41
Eeej coś sobie uświadomiłem. My slizgonoi po prostu szanujemy i podtrzymujemy tradycje narodowe temu zawsze przegrywamy

Niezwyciężony mag
14.06.2021 21:35
Niby człowiek wiedział, a jednak się łudził

Świetny czarodziej
14.06.2021 21:30
Hanix082, Mob Psycho 100, a Violet Evergarden to nieśmieszny żart 3/10, z wyciskaczy łez animcowych stareńki Clannad + Clannad After Story sprzed 17 lat nadal wygrywa xD

Świetny czarodziej
14.06.2021 20:15
louise60, bardziej mi chodziło o parodię tej piosenki ;)

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Posiada 59630 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 56651 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 45883 punktów.

4) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 43981 punktów.

5) Prefix użytkownikaSam Quest

Posiada 43600 punktów.

6) Prefix użytkownikaania919

Posiada 38334 punktów.

7) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 36669 punktów.

8) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 34114 punktów.

9) Prefix użytkownikabatalion_88

Posiada 31890 punktów.

10) Prefix użytkownikaMarcus Clinton

Posiada 30892 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Dedykacje do książek na prezent
Prefix użytkownikaAlshah
Cześć!
Mam do Was, forumowicze, prośbę o pomoc :) Moja siostra ostatnio wyszła za mąż i moim prezentem dla niej i świeżego męża jest cała seria książek o Harrym Potterze. Jednak chciałam to trochę spersonalizować i do każdej książki wpisać dedykację, która byłaby trochę zabawna, trochę nawiązująca do treści książek, ale nie głupiutka. Macie może jakieś pomysły na takie ciekawe dedykacje? Będę wdzięczna za każdy pomysł :)

K68Sz
Hej Cześć Witam
Jestem tutaj nowy więc nie chcąc zaśmiecać forum nowymi tematami. Zdecydowałem że odgrzeje tego kotleta.

Na wstępie może napisze że jestem cienki w Harry Potterowe klocki. Znalazłem Się tutaj ponieważ potrzebuję waszej pomocy :) Najprościej będzie mi napisać co w głowie siedzi. W ramach prezentu chcę sprawić prawdziwemu fanowi waszego uniwersum, książki z serii. Żeby nie było, osoba przeczytała wszystko po parę razy, tyle że miała tomy zawsze wypożyczane z Bibliotek. Niestety, obdarowywany jest bardzo wymagający i jak nie ważny jest prezent tak ważna jest sama otoczka "wręczania" ;). Wymyśliłem więc że zrobię małą przygodę, powiedzmy grę w Harry Potterowe podchody. Jest 7(?) książek o ile się nie mylę. Każda z nich w środku będzie miała list który tekstem doprowadzi do odnalezienia następnej i następnej i tak dalej i tak dalej. Jako że z pisaniem opowiadań i historyjek nigdy problemów nie miałem, tak jest to dla mnie w dużej mierze uniwersum nieznane. Pewnie zostanę tutaj zhejtowany ale Nigdy mnie nie wciągnęło i swoją wiedze czerpię tylko z filmów. Osoba obdarowywana to tak jak napisałem, Hogwartowy nerd w pozytywnym tego słowa znaczeniu i dlatego Nie chce się za bardzo wygłupić przy pisaniu :D Chciałbym żebyście podpowiedzieli mi na czym mogę opierać dane opowieści. Jakieś Ciekawe postaci, coś może zrobiły charakterystycznego, coś zmalowały śmiesznego. Prosty przykład jaki mi przychodzi do głowy z filmów to Zgredek i skarpetki. I już mam jedną skrytkę ;) Mam nadzieje że poplątanie ale jakoś wyjaśniłem o co mi chodzi i dostanę tutaj jakąś pomoc :D Z góry za wszystkie odpowiedzi Dziękuję :)

Prefix użytkownikaAnastazja Schubert
Dobrze kojarzysz, jest 7 części.
Gdzie planujesz to ukrywać? Tzn. w domu tej osoby, gdzieś w parku, jakimś innym miejscu? Czy ma to wszystko znaleźć jednego dnia czy wskazówki będą prowadziły w taki sposób, że - dajmy na to - będzie znajdować jedną książkę na tydzień lub dzień?

To strasznie suchy żart, ale pomyślałam, że Komnatę Tajemnic można by ukryć w toalecie, no bo to też taka komnata, hehe xD
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-gadula.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-objawienie.png

K68Sz
Raczej wszystko jednego dnia :) Wszystko w miejscach które znamy. Mieszkanie, dom rodzinny, ogródki.
Super pomysł z tą komnatą tajemnic :) O takie cos mi chodzi :D Na pewno wezmę pod uwagę :) Dziękuję Bardzo :)

Syriusz32
W pierwszej części pod koniec była partia szachów. Kamień filozoficzny jest dosyć cienką książką, więc jeśli masz gdzieś drewnianą, składaną szachownicę w domu (lub możliwość pożyczyć) to możesz wyjąć figury ze środka i wsadzić książkę, tylko wiadomo, musi się zmieścić. Ewentualnie z pionków ustawić "trasę" do książki. Tak, że stojąc w miejscu jednego pionka widzi szuka się wzrokiem następnego itd.

Pomysł Anastazji z komnatą tajemnic super, zazwyczaj pod umywalką jest szafka, wiec nie powinien to być problem.

W trzeciej części ważnym motywem była wierzba bijąca. Jak macie wierzbę na podwórku (inne drzewo pewnie też się nada XD) to myślę, że można by było owinąć książkę w folię i przysypać ziemią gdzieś obok. Ewentualnie włożyć do jakiejś starej śniadaniówki czy innego, szczelnego pudełka.

W czwartej było zadanie, gdzie trzeba było znaleźć "skarb" pod wodą, więc może w jakimś oczku wodnym/stawie w okolicy? Tylko znowu, musiałoby być perfekcyjnie szczelne pudełko i na tyle płytko żeby było widać jednak trochę. Albo można zainspirować się zadaniem ze smokiem, napisać coś o ogniu i ukryć w okolicy grilla/pieca.

Co do piątej, to niestety nic mi nie przychodzi do głowy. Jedyne o czym pomyślałem, to szpital Św. Munga, któremu był jeden rozdział poświęcony. To może jakaś szafka z tabletkami/syropami itd? W większości domów chyba jest taka ;p

Z szóstej można się zainspirować szafką zniknięć i po prostu w jakiejś szafie schować. Ewentualnie jakoś w tej szafie ukryć dodatkowo, na przykład przykleić do jednej półki od spodu żeby nie było na pierwszy rzut oka widoczne. Drugą opcją jest fotel w który Slughorn zmienił się na początku książki gdy Dumbledore i Harry go szukali. Tutaj też można od spodu czymś podkleić albo do środka jakoś włożyć jak jest rozkładany/przykryć poduszką i pilnować żeby nikt na tym nie usiadł.

W ostatniej części było ważne dwukierunkowe lusterko, więc może jakaś szafka za lustrem? Tylko wtedy jest ryzyko że znajdzie tę książkę szukając 2 lub 6 części. Ewentualnie narysować gdzieś symbol insygniów śmierci i przywiesić w jakimś miejscu.

Ogólnie super pomysł, aż sam bym poszukał :D
www.harry-potter.net.pl/images/articles/syriuszwielkawojnaff.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-zarlok.png

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-zasluzony.png

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021wydarzenie2.png

"Syriusz przejmujesz się mniej swoją maturą niż ślizgoni wygraniem Pucharu, a to jest jakieś osiągnięcie xD" ~ Anton

Angelina Johnson
Jeżeli masz strych, to możesz mu kazać poszukać Aragoga (to wielki, niebezpieczny pająk), bo jak wiadomo, pająki są na strychu albo w piwnicy ;D

Co do piątej części, tam też sporo było o miłości nastolatków, więc może niech idzie do kuchni i poszuka poprawiacz humoru - czekoladę. A na niej książka.

Ogólnie sporo można pokombinować. Z łazienką może być po prostu Jęcząca Marta, czyli duch, który ukrywał się w toaletach.

Można coś ukryć przy lub za obrazem - w HP bardzo charakterystyczne są ruchome obrazy w końcu.

Pamiętaj chemiku młody, komentuj ficki lub zmień się w odchody
made by Mikasa, Butelka 31.07.2020r.

image.spreadshirtmedia.net/image-server/v1/mp/designs/143618396,width=178,height=178,version=1077033415/chemia-milosci.png

s5.ifotos.pl/img/batpng_aewxhsq.png

img.joemonster.org/i/2018/01/mowiace_02.jpg

img.joemonster.org/i/2014/05/slodkiezdjecia_19.jpg

Slytherin! Sss..

Nigdy nie pozwoliłem aby szkoła przeszkadzała mi w edukacji.
Zawsze miałam szczęście. I znów będę je mieć.

Krew na twoich rękach, Falka,
Krew na twej sukience
Płoń, płoń, Falka, za twe zbrodnie
Spłoń i skonaj w męce!

Trochę wstyd, ale cóż, zasłużyłam ;D
www.harry-potter.net.pl/images/articles/admlen20202.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najadminang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/redaktorang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/autorartang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wydanieprorokaroku.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/admin_naj.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_naj_pomocny_adm.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_admin_naj.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najbardziej_pomocny_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_komentator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najmilszy_administrator.png

www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najbardziej_pomocny_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najlepszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najmilszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/autor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najlepszy_komentator.png

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum: