Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Instagram
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Selbstverwirklichung
17.09.2021 13:26
nienawidze klątwy admina, myslalam ze umilicie mi czas w poczekalni do lekarza :(

Selbstverwirklichung
17.09.2021 12:48
herbatka z imbirem <3

Jak leci hpnecie?

Najlepszy wśród szkolonych
17.09.2021 11:58
Na przeziębienie dobry jest też imbir :)

Najlepszy wśród szkolonych
17.09.2021 11:58
Lubię mleko z czosnkiem, ale ja właściwie nie choruję, więc rzadko mam pretekst by to pić xD
Mikasa, miłego urlopu i bezpiecznej podróży Serce
Aneta02, zdrówka życzę Hug

Pracownik Miodowego Królestwa
17.09.2021 11:25
dzięki dzięki

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Posiada 59632 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 56651 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 46383 punktów.

4) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 43981 punktów.

5) Prefix użytkownikaSam Quest

Posiada 43945 punktów.

6) Prefix użytkownikaania919

Posiada 38369 punktów.

7) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 36635 punktów.

8) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 34114 punktów.

9) Prefix użytkownikabatalion_88

Posiada 31890 punktów.

10) Prefix użytkownikaMarcus Clinton

Posiada 30894 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Wegetarianizm/weganizm
Angelina Johnson
Wegetarianizm - polega na wyłączeniu z diety mięsa, w tym również ryb i owoców morza. Nie wyłącza się jednak produktów odzwierzęcych, takich jak mleko czy sery.

Weganizm - polega na wyłączeniu z diety mięsa, a także wszystkich produktów odzwierzęcych, takich jak mleko, żelatyna, sery, jaja itp.

Ostatnio coraz częściej słyszy się o osobach, które świadomie zrezygnowały z jedzenia mięsa. Niektórych motywuje do tego przemysł mięsny i sposoby ubijania zwierząt. Można obejrzeć w internecie drastyczne filmiki pokazujące śmiertelną drogę zwierzęcia z farmy przemysłowej do ubojni.
Niektórzy zaprzestają jeść mięso, gdyż uważają, że jest ono obecnie zbyt modyfikowane różnego rodzaju ulepszaczami, antybiotykami, a substancje, które się do mięsa wstrzykuje, działają negatywnie na organizm człowieka.
Jeszcze inni rezygnują z mięsa, bo wiara im na to nie pozwala - tutaj tyczy się to głównie buddystów, których w Polsce również można spotkać.
Niektórzy rezygnują z mięsa po prostu za namową kogoś znajomego albo bo chcą schudnąć, bądź bo chcą spróbować i zobaczyć jak się będą czuli.

Przyczyn jest wiele. Chciałabym jednak wiedzieć:
* Jaki jest Wasz stosunek do wegetarianizmu/weganizmu?
* Czy bylibyście w stanie zrezygnować z mięsa?
* Co sądzicie o nawoływaniu do zaprzestania ubijania zwierząt w obecny sposób?
* Jaki jest Wasz stosunek do zwierząt hodowanych na rzeź?

Prefix użytkownikabatalion_88
Znowu coś o jedzeniu ^^ Eat

Dobra, to ja tak:

* Jaki jest Wasz stosunek do wegetarianizmu/weganizmu?

Normalny chyba <; Tzn. jak ktoś chce, to proszę bardzo, niech praktykuje i odżywia się w taki sposób jaki mu się podoba <; Sam znam kilku wegetarianów (wegana żadnego). Nie każdy jednak może podjąć taki sposób odżywiania, bo taki weganizm jest np. bardzo radykalny - chyba nie ma górnika czy budowlańca weganina (ale nie wiem) ;d No i nie każdy musi przecież. To osobista sprawa.

* Czy bylibyście w stanie zrezygnować z mięsa?

Nigdy się nad tym nie zastanawiałem tak głębiej. Zależy z jakich powodów... Co by mną kierowało. Jednak na jakiś okres na pewno, np. nie jadam mięsa nigdy w piątki ze względu na obowiązujący katolików post od pokarmów mięsnych w tym dniu. Nie każdy przecież codziennie ma mięso na śniadanie, obiad, kolację. Czasem nie jem też w środy, soboty, rzadko jadam - choć lubię schabowe, kebaba i rosół na kurze <; Tak dla mojego widzi mi się, to nie ma sensu - w Wielki Piątek nie jem nic, calutki dzień, nic, poza wodą, potem też w sobotę unikam mięsa - da się, tylko nie wiem czy to ma sens.

"Królestwo Boże to nie sprawa tego co się je i pije". "Nie wezmę do ust niczego nieczystego" - "Nie nazywaj Piotrze nieczystym tego co Bóg oczyścił" - powody religijne odpadają. Ryby, nabiał, warzywa, owoce - kameduli, jarosze,... Można, ale nie trzeba. Ja mógłbym spróbować dla np. zdrowia, lepszego samopoczucia, czemu nie? Skro z dnia na dzień po kilku latach palenia je rzuciłem, to co taki mielony przy paczce fajek? (nie palę już prawie 11 miesięcy), więc mógłbym zostać wegetarianinem, ale nie weganem - to już za ostro nawet jak na mnie <;

* Co sądzicie o nawoływaniu do zaprzestania ubijania zwierząt w obecny sposób?

Ubój rytualny to dla mnie coś potwornego - ten żydowski i muzułmański. Fragmenty Tory i Koranu mówią o tym, że zwierzę ma być "świadome swojej śmierci, ma czuć" - te podrzynania gardeł, szok.
I taka mała dygresja - partiami politycznymi, które chciały ten ubój rytualny zostawić w spokoju było PO i PSL - a sprzeciwiał się temu ten straszny, kaczystowski i nieczuły PiS. Zwierzęta to nasi bracia mniejsi jak mawiał o nich św. Franciszek. Zabijanie ich w tak haniebny i ohydny sposób to koszmar - to może być jakiś impuls do rezygnacji, żeby się solidaryzować z ich cierpieniem, choć pachnie to bajkowym heroizmem.

* Jaki jest Wasz stosunek do zwierząt hodowanych na rzeź?

Taki jak do każdych innych. Po ludzku mi ich bardzo szkoda, nie wszędzie mają takie piekło, ale krew mnie zalewa jak patrzy się na ich cierpienie - brak warunków itd. Jednak nie można też iść w drugą stronę i jakoś przesadzać.
i67.tinypic.com/2rdhw1i.png

m.popkey.co/ce2f16/X1Oxe_f-maxage-0_s-200x150.gifm.popkey.co/f3c2c0/YAAKy_f-maxage-0_s-200x150.gif

Prefix użytkownikaremusmistrz
Nie rozumiem jak ktoś nie je mięsa, a je ryby (ryby to mięso).Według mnie to jest masochizm i często niepoważne.Zresztą ich strata.W mięchu SIŁAAAAA!!!

Prefix użytkownikaMikasa
Aż dziwne,że temat tak szybko zamarł, bo ma potencjał.

Mój stosunek do wegetarian jest taki, jaki do osób z ciemnymi włosami - nie ma to dla mnie znaczenia :D Aczkolwiek lubię dow**** o wegetarianach, haha. Chciałabym umieć zrezygnować z mięsa, serio. Nie tylko ze względów moralnych, ale też zdrowotnych, bo w tej chwili musisz brać mięso od zaufanego rolnika, żeby było ono w miarę dobrej jakości. To co jest w sklepach to po prostu opakowany w folię rak... Ale i tak jemy, no bo czasami trudno o alternatywę. Zresztą, w tej chwili nawet warzywa bywają przesiaknięte pestycydami, no i człowiek by musiał mieć własne pole, żeby jeść naprawdę zdrowo.

Odkąd dbam o swoją dietę, ograniczyłam mięso i muszę przyznać, że rzeczywiście lepiej się czuję, także nie trzeba może od razu wykluczać mięsa całkowicie, ale jedzenie go przy każdym lub prawie każdym posiłku na pewno nam nie służy.

Nie rozumiem natomiast osób, któe nazywają się wegetarianami, a dalej jedzą ryby. Dla mnie to mięso jak każde inne, to samo dotyczy wszelkich postów świątecznych, itd.

Weganizm to już dla mnie postawa ekstremalna, ale nie mam nic przeciwko. To po prostu musi być mocno uciążliwe, zwykłe wyjście do restauracji jest skomplikowane, nie możesz nawet zjeść głupich ciastek, bo są tam jajka, itd. Ciężka sprawa.

Co do uboju przemysłowego, to chyba nikt nie ma wątpliwosci, że jest on niemoralny, nieetyczny. Popieram wszelkie wysiłki dążące to zwiększania dobrostanu zwierząt hodowlanych, ale wiem też, że nie ma absolutnie żadnych szans na epidemię wegetarianizmu z tego powodu. Zresztą, jedzenie mięsa jest po prostu naturalne, człowiek jest wszystkożerny.
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najgaw2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/guruforummikasa.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najgawedziarzmikasa.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/maruda.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najpowazniejszy_uzytkownik.png

Prefix użytkownikaCookie
Spróbuję napisać, jako ktoś kto zrezygnował z mięsa już szmat czasu temu, bo można liczyć to w latach, oraz też napisać z czym się to je.

Przechodząc ŚWIADOMIE, zaznaczam to słowo, trzeba się wyedukować. Trzeba wiedzieć czym zastąpić, czym zbilansować dietę żeby nie doprowadzić, jak w moim przypadku, do anemii. Wegetarianizm to nie tylko odstawienie mięsa i jedzenie odzwierzęcych produktów, ale to Naukowy bełkot fajnie wam opisze, ponieważ jest naprawdę wiele członów tego stylu życia. Niektórzy sądzą, że przechodząc na wegetarianizm, automatycznie mogą mówić, że "prowadzą zdrową dietę", a to za przeproszeniem, gówno prawda. Żeby zdrowo się żywić trzeba zdrowo się żywić, nie zapewni Wam tego tylko zrezygnowanie z mięsa, skoro frytki dalej nałogowo będziecie jeść. Sorry. Zdrowa dieta może być mięsna, a wybór wegetarianizmu nie powinien być przez modę, bo akurat teraz taka panuje. Chociaż to nie jest do końca takie złe, ponieważ może ten styl życia im się spodobać.

Rezygnacja wcale nie jest taka ciężka, wbrew pozorom. U mnie trwało to pół roku, aby nie wywołać szoku po nagłej przerwie w dostawie substancji odżywczych i przyzwyczajanie organizmu do zamienników, wydało mi się to wtedy lepszym pomysłem niż rzuceniem mięcha na stół i powiedzeniem, że żreć tego nie będę. Z czerwonego mięsa przeszłam na coraz mniejsze ilości rezygnując w tym półroczu z ryb, owoców morza, mięsa i produktów zawierających, jak na górze napisano, żelatyny i podpuszczki (czyli to wyklucza prawie wszystkie sery). Trwało to aż tyle, ponieważ zwyczajnie to były początki i dopiero uczyłam się co mogę, a czego nie mogę. Wyuczenie się zachowań. Jak zaczynałam swoją dietę, nie było aż tak wielu filmów o wegetarianizmie, a z resztą nawet nie przyszło mi do głowy żeby oglądać filmiki o tym w necie.

Nawołując do pierwszego zapytania, odpowiem z drugiej strony. Trochę krzywdzące jest podejście niektórych osób do wegetarianizmu, którzy sądzą że to pasmo wyrzeczeń, a to nie jest prawdą. Fakt zamieniania czegoś nie jest wyrzeczeniem. Racja, w restauracjach bywa całkiem ciężko, jednak gastronomia występuje naprzód unosząc garnki i też w swoim menu proponują dania, które są dostosowane. Wystarczy poszukać, a nie żywić się tylko w kfc albo Maku. Chociaż zdarzają się takie sytuacje, że kupuje chińczyka "wegetariańskiego" i dostaję sajgonki z kaczym mięsem, przez które nie dość że czuję się źle psychicznie, to jeszcze to zwracam.

Jako osoba nie jedząca mięsa, nie rozumiem jedzenia ryb w tej diecie. Dla mnie dalej żyje, dla mnie dalej czuje. Nie patrzcie na to dosłownie, po prostu tak najprościej to zobrazować.

Teraźniejsze sposoby nawoływania o ubój, uświadamiania ludzi, można porównać do pseudofeministek, które ścinają włosy i farbują na głowach krzywe serducho rzucające zdechłym pomidorem w każdego mężczyznę. Zamiast uświadamiać, tworzą niekiedy gównoburze przez które pogląd na wegetariański tryb życia się pogarsza "bo oni wciąż narzucają mi swój sposób myślenia", jak to miała akcja z noszeniem krowich masek i pokazywania filmików z uboju. Nie znalazłam ani jednego pozytywnego komentarza, a ten filmik pełen krwi widziało małe dziecko.
Chociaż niektóre mi się podobają, typu plak at z wolną krową na pastwisku z napisem "chociaż krótkie, chcę szczęśliwe życie na pastwiskach".

Sam ubój będzie i pozostanie, ale to traktowanie i hodowla zwierząt w dotychczasowych warunkach jest okrutny, obrzydliwy i niemoralny. Ludzie są wszystkożerni, każdy zdaje sobie z tego sprawę, jak sądzę. Jednak to nie daje im prawa tak traktować żywych istot.

A tutaj wklejam fajny kanał o wdzięcznej nazwie Kierunek zdrowie. Może kogoś zainteresuje.

Starałam się pisać zwięźle i w miarę na temat. Amen.

cibeles.net/imagenes/separator.gif

78.media.tumblr.com/057241507fa7712b870a783e61fac291/tumblr_ovtfl3nOj21qjv5nyo1_1280.gif

68.media.tumblr.com/37b9b60fd4ba9c902ca5b053e0459652/tumblr_oun3dbSw011tyh4luo4_400.gif
68.media.tumblr.com/937af71c74b830841789ea3e5c2cabd0/tumblr_oun3dbSw011tyh4luo3_400.gif

DZIAŁ NARCYZA:
Postać: Jev "Patch" Cipriano
Ścigający i kapitan w drużynie Kruka.
BLOG.

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najbardziej_zakrecony_uzytkownik.png

http://rev-from-wonderland.blogspot.com/
Prefix użytkownikaRue Riddle
No to ja po prostu napiszę coś od siebie.
Zrezygnowałam z mięsa ŚWIADOMIE i z WŁASNEJ WOLI dość dawno. Będzie... Z 6/7 lat temu.
Dlaczego?
Czynników było wiele. Po pierwsze lubię zwierzęta, i jakoś tak wtedy sobie uświadomiłam, że one są krojonoe, cierpią, i czasem nie są dobrze usypiane, więc są wszystkiego świadome. Po drugie i tak nigdy nie przepadałam specjalnie za mięsem, tylko okazjonalnie i tylko mięso świni (kurczaki lub ryby nigdy nie tknęłam. Zbyt mnie to brzydziło), więc stwierdziłam, że się całkowicie na wegetarianizm przerzucaę, bo czemu nie. Po czwarte to zdrowie. Wiedziałam, że niektóre mięso przetwarzają bardzo i jest ono szkodliwe dla organizmu, że te zwierzęta nie zawsze są trzymane w dobrych warunkach, więc mięso też może być czymś skażone.
Jak było najpierw?
No najpierw było m trochę żal, i miałam ochotę sobie coś zjeść mięsnego, ale było to rzadkie i po 3/4 miesiącach odzwyczaiłam się całkowicie, tak, że teraz mi niedobrze na sam zapach mięsa.

Weganizm to jednak inna sprawa.
Nie potrafię sobie wyobrazić życiabez jogurtów, sera jajek czy innych produktów zwierzęcego pochodzenia. Nie ogarniam weganów, tak jam niektórzy nie ogarniahą wegetarian.
Sen też jest bardzo wartościowy, a na pewno bardziej niż edukacja zdalna ~ CoSieDzieje
16.04.2020

Moim domem na HPnecie jest Ravenclaw ale jestem pewna że w Hogwarcie trafiłabym Slytherinu. Szczerze jednak mówiąc, jestem hybrydą, mianowicie Krugonką xD
Wprowadziłam emotkę "Wiedzma" zamiast słowa "poszło", odnośnie postów w Hogwarcie, co zrewolucjonizowało sb Cwaniak
(No dobra, nie zrewolucjonizowało, ale i tak jestem z tego dumna xD)

Moja HPnetowa twórczość Wizard

Fanarty:
Meropa Gaunt
Trytonka
Chiński Ogniomiot
Molly Weasley
Hagrid i Aragog
Hagrid i Sfinks

Fan ficki:
Moja seria o Draco Malfoyu. Psychologiczne, trzy rozdziały.
Moja seria o początkach Hogwartu. Przygodowe, jeden rozdział.
Moje drabble o... A zresztą sami się przekonajcie :D

Artykuły:
Patriotycznie, czyli artykuł o Ravenclawie.
Ten artykuł o Wiktorze Krumie pisałam razem z Lorką - pozdro! Wino
A w tym wydaniu Proroka odpowiadałam za rozrywkę:D W tym też ;p

A tu są takie (nie)miłe rzeczy o mnie z sb Starstruck

Ostatnio przychodzę tu nie dla punktów, tylko aby z tobą pogadać ~ potterkking

Oczywiście, że to naprawisz. Zdolna z ciebie dziewczyna ~ Nedelle

Chociaż ja tam ubóstwiam twoją trytonkę i twierdzę, że jest najpiękniejsza Love ~ Bad wolf

Witaj księżniczko rozrywki Kapelusz ~ Prorok Niecodzienny

Biorę przykład z najlepszych :D (czyt. Ciebie) xD ~ AdersYooo

Mówiłam Ci kiedyś, że mi przypominasz takiego hpnetowego kociaka? Taka spokojna, miła kulka puchu xD ~ ulka_black_potter

Ona jest ogólnie mistrzem dziwactwa, samokontroli i ciętych ripost, to z nią wszystko możliwe xD ~ Bad wolf

Jesteś świetną męską postacią Cwaniak ~ Angelina Johnson

Uważaj przy Rue! To gramatyczny i ortograficzny strażnik HPneta! ~ Livka
(Moja nowa fucha Cwaniak )

Rue na władcę Hogwartu! ~ Angelina Johnson

No chyba już widzę kto będzie miał Hogwardzkiego Awardsa xD ~ Roksolana Delakur
(Nie miałam)

Facepalm
Ale wiesz co? lubię Cię za ten Twój nieogar xD
~
gordian119

Są tacy ludzie, którym się nie odmawia, a ty jesteś jedną z takowych Chmurka ~ Roksolana Delakur

Awwww <3 jesteś jak piwo kremowe na moje serce <3 ~ Livka

Jeny, co to się zadziało, żeby ktoś poprawiał Rue Riddle xD ~ BumSzakalaka

Jesteś tak wyrodna, że ciotka Petunia już bardziej kochała Harry'ego niż ty swoje dzieci xD ~ MorfinGaunt

I mistrzowski tekst Adersa:
Jak można nie pić, jak tu wchodzisz. Ja tego na trzeźwo nie zniosę... xD ~ AdersYooo

A oto niezbity dowód na moją fajową fajowatość i śmiesznośćCwaniak
- Uwielbiam Cię xD
- Za co? Cwaniak
- Za twoje teksty xD

By Shanti Black Love

A to jest po prostu śmieszne Śmiech
Roksolana Delakur, Asen jest bardziej... mrrraśny. Taki ponury i nieociosany, męski... zostaw kluchę Neville'a i bierz Bułgara! ~ Angelina Johnson

Nie sprowadzajcie Rue na złą drogę... może będą z niej ludzie! ~ ulka_black_potter
... Dzięki, ulka xD

- Pff, Krukoni są wredni ~ Didi Malfoy
- Nie. Tylko Rue ~ Lilyatte
Eyebrows

- Rue jest łatwa do wołania xD ~[color=#0000ff] Roksolana Delakur[/color]
- Krzyczysz "obiaaaaaaad" i Rue pomimo bycia na drugim krańcu Polski reaguje Wrozka~ [color=#ffff00]CoSieDzieje[/color]

Moja HPnetowa rodzinka :D
Dobry Wujaszek (AdersYooo), Najlepsza Ciocia (Bad wolf), Dziadek Bat (batalion_88), Antybliźniaczka (Inga Clinton), Pomocna Lewa Dłoń (EmilyWright), Po Prostu Babcia (Ewa Potter), Babcia Chrzestna (Roksolana Delakur), Bogini Spisku Hogwardzkiego (BumSzakalaka).
Może kiedyś też tu trafisz? :tanczy:

A to rysunki z dedykacją dla mnie, autorstwa Ewki Potter Serce
Podziwiajcie Ksiazka

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/screenshot_2017-08-03-10-10-43-1_1.png

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/screenshot_2017-08-04-15-51-26-1-1.png

A to od Klaudii Lind Love
Czyż nie wspaniałe? Starstruck

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/img_20171008_173442-952x699_t2.jpg

A tutaj, moi Szanowni Państwo widzimy wielkie dzieło utalentowanej Zireael Wizard
Piękne i już :motylki:

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/r0tb14.jpg

i.postimg.cc/BZR8pL9C/hermiona.png

Prefix użytkownikaAlette
Nie jestem przeciwnikiem wegetarian, ale tak z ciekawości

Wiedziałam, że niektóre mięso przetwarzają bardzo i jest ono szkodliwe dla organizmu, że te zwierzęta nie zawsze są trzymane w dobrych warunkach, więc mięso też może być czymś skażone.

Nie potrafię sobie wyobrazić życiabez jogurtów, sera jajek czy innych produktów zwierzęcego pochodzenia. Nie ogarniam weganów, tak jam niektórzy nie ogarniahą wegetarian.

Zdajesz sobie sprawę, że zwierzęta chowane na mięso nie są wcale gorzej traktowane od tych chowanych na mleko czy jajka? Ostatnio nawet była afera, bo znany producent jajek w co 100 pudełko wkładał jedno jajo niezdatne to spożycia. Poza tym mamy jajka trójki, które pochodzą z chowu klatkowego, no raju tam też nie ma.
Warzywa i owoce też są pryskane na potęgę, a o innych przetworach to nawet nie ma co mówić.

Ja nie mówię innym jak mają żyć, więc jak ktoś nie je mięsa, to jego biznes tak naprawdę. Nie przeszkadza mi to wcale, ale nie rozumiem tej filozofii z tym związanej. Źle traktowani są ludzie, źle traktowane są zwierzęta, źle traktuje się środowisko.
Przyznam się, że po prostu nie ogarniam, co dobrego to przynosi dla świata, poza tym że każdy ma wybór i może jeść nawet kwiatki z ogrodu cały miesiąc.
web.archive.org/web/20170527063436im_/http://i61.tinypic.com/n1qk3n.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najfanfick2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najffalette.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/fanfick.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_fanficka.png
www.harry-potter.net.pl/images/najsympatyczniejszy_uytkownik.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_ff.png

66.media.tumblr.com/df7ff26a042721958add2f4d66811db3/tumblr_oc3zx5Nkcc1toyrsho3_1280.jpg

Kazui <3

78.media.tumblr.com/67e397cafbea681870d2cef222f21aa0/tumblr_os4igq7Fwu1s8gfjqo1_500.gif

W zasadzie lepiej tkwić w słodkiej niewiedzy. Umiejętność braku myślenia i brak odczuwania tego braku, w połączeniu z brakiem myślenia o myśleniu i przekonaniem, że się wszystko dobrze przemyślało jest darem, który posiadają tylko wybrani. Im więcej wiesz, tym mniej rozumiesz, więc w zasadzie lepiej nic nie wiedzieć i mieć święty spokój.

Dziękuję Wilenie za cudowny wiersz o moich Rycerzykach <3

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami
Żył sobie Racław z rycerzykami.
Wielu ich tam było, innej maści każdy,
Jednak każdy spośród nich był bardzo odważny,
Choć nie tak jak Racław - mąż najlepszy w świecie,
Rozpalający serce niemal każdej kobiecie,
Lecz kochając jedną, tę spoza Lagary,
Którą owładnęły miłości jego czary
I wyczekuje tylko kiedy się zobaczą...
Ale koniec historii! Nie za to mi płacą.
Wracając do Lagary, żyła tam Liliana,
Która, chociaż nieporadnością owiana
I znana w otoczeniu z niechęci do koni,
Nie bała się prawie dzierżyć w ręku broni.
Gdy tylko nadszedł rozkaz, wskoczyła na konia.
Mając u swego boku Gaję, Aarona,
Fomę i Milana, a przed sobą zadanie,
Ruszyła, nie bacząc, czy coś jej się stanie.
Jednak Racława niestety przy nich nie było,
A szkoda, bo to by się lepiej skończyło.
Zamiast niego, Nadar przewodził tej grupie
I chociaż zdawało się, że ma wszystko w dupie,
Doprowadził ich całych do kapitana,
Nie mającego nic z Narnią wspólnego - Kasjana,
Który miał przy sobie ogiera wspaniałego,
Nawet dla stajennych nieprzyjemnego,
Z piękną grzywą i gracją, jakiej więcej miało
Jedynie zgrabne, Racławowe ciało...

Co było z Aaronem? Z ostrzem w jego dłoni?
I Lilianą? Jak z jej podejściem do koni?
Co z zaciętą Gają? Co z nadętym Milanem?
Potwornym ogierem wraz z jego panem?
Co z Fomą? Jak żyje? I jak jego rany?
Kiedy tego wszystkiego dowiedzieć się mamy?

Gdy tylko na Alette wielka wena spłynie.
Może nigdy, może jutro, może w czarnej godzinie,
Byle, jak to nastąpi, napisała wreszcie
O Racławie i jego kochanej niewieście.

Authors act like they are sorry for killing characters but really they are like this...

33.media.tumblr.com/1c33d4f027d1b0dfece36f03d8cab05f/tumblr_inline_nnkxxyKWKP1sr52q2_500.gif

31.media.tumblr.com/c5f304c7b0c89ee52e80a0a90f79fd7e/tumblr_inline_nnkxz1zV0v1sr52q2_500.gif

33.media.tumblr.com/9c3599c6a8d5caa85da97df2b4273732/tumblr_inline_nnkxz3S5OW1sr52q2_500.gif

Lista ficków, które przeczytałam i polecam

Miniaturki
"Nieszczęśliwa historia" ulki_black_potter
"Czterdzieści pięć" Barloma
"Pierwsza ofiara" Katherine_Pierce
"Przemyślenia" Wileny Romus
Przyjaciołom, których już nie ma Fuerte
"Zazdrość według Hermiony Weasley" Sam Quest
"Glizdogon" Nieoryginalnej
"Las mnie wzywa" Klaudek884
"***" Zirael

Serie
"Trudny wybór" Penelope
"Jako w piekle, tak i na ziemi" Christiny
"Proszę, powiedz moje imię" Only Dream
"Między wierszami" Fuerte

Drabble
"Znalezisko" Ann
"Miłość" Wioletty
"Bogini" ulki_black_potter

Poezja
"Feniks" Wileny Romus
"Na chwałę! Na honor!" Ann
"Zwariował!" Wileny Romus
"Wspaniały i Starożytny Hymn Rodu Black" Ann

38.media.tumblr.com/e7acb5a8e16d00b85b5d13f0579b1044/tumblr_inline_n8vl57qwvD1r1mylc.png

"Niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która od razu trafia do jego serca. Owe pierwsze obrazy, echa słów, choć wydają się pozostawać gdzieś daleko za nami, towarzyszą nam przez całe życie i wznoszą w pamięci pałac, do którego, wcześniej czy później... i nie ważne, ile w tym czasie przeczytaliśmy książek, ile nowych światów odkryliśmy, ile się nauczyliśmy i ile zdążyliśmy zapomnieć... wrócimy." Carlos Ruiz Zafon

49.media.tumblr.com/06faed4d6c3be0fab9fbd74bd1023201/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o4_500.gif

Oglądam chińskie bajki, czytam romanse a ciasto najbardziej lubię surowe. Pozdrawiam wszystkich, których karmiłam, a szczególnie tych, którzy z tego powodu cierpieli. Lubię gotować dla Gne, której wszystko smakuje i Ciemka, któremu śmierdzą (gotowane!) jajka. Piję herbatę koło kibla z Ang, o miłości rozmawiam z Pene, śpię na podłodze Ulki albo na kolanach Christiny. W moim sercu zawsze jest miejsce dla tych, z którymi obieram ziemniaki.

Pozdrawiam mistrza otwierania zamków Sam i specjalistę od łowienia smerfów Katherine
... a kiełbasa to najbardziej smakuje mi u Pauli love

68.media.tumblr.com/f0cb94d96489a7af17c663e1007e68fd/tumblr_ornxp7GtDG1sccmwvo1_1280.jpg

Prefix użytkownikaMikasa
Przyznam się, że po prostu nie ogarniam, co dobrego to przynosi dla świata, poza tym że każdy ma wybór i może jeść nawet kwiatki z ogrodu cały miesiąc.

Tutaj chodzi raczej o indywidualne sumienie, a nie zmienianie świata.

Cookie, dzięki za ten kanał na youtubie, już znalazłam kilka ciekawych rzeczy.

A spotkaliście się kiedyś z jakimś namolnym propagowaniem wegetarianizmu? Bo tyle się o tym mówi, że ludzie wege mają bzika i sztyletują Cię wzrokiem za jedzenie karkówki, ale szczerze, to ja nigdy tego nie doświadczyłam, a mam wegetarian w swoim bardzo bliskim gronie ;d
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najpowazniejszy_uzytkownik.png

Prefix użytkownikaGinny Evans
To ja też się wypowiem jako weganka. Najpierw przeszłam na wegetarianizm jakieś 6 lat temu, a od roku jestem weganką. Moje powody było czysto moralne, czy też etyczne. Uważam, że zabijanie zwierząt jest złe. Znęcanie się nad zwierzętami jest złe. Wykorzystywanie zwierząt je złe. Po prostu. Nie uważam, że jedzenie mięsa, czy też innych produktów odzwierzęcych da się usprawiedliwić tym, że jest to naturalne, niezbędne, normalne (bo nie jest) ani przyjemne (tzw. 4N jedzenia mięsa, z tym, że po polsku nie do końca styka :(). Na wegetarianizm przeszłam praktycznie z dnia na dzień i do dzisiaj uważam, że była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu. Na weganizm chciałam dać sobie trochę czasu, ale pewnego dnia powiedziałam sobie, że dosyć tych wymówek i pora się ogarnąć i tak też zrobiłam (pomógł też dokument Earthlings). Ale jeżeli ktoś by chciał zmienić swój styl życia to lepiej nie bierzcie ze mnie przykładu, ale tak jak zostało powiedziane, poczytajcie na temat jedzenia i potrzebnych składników odżywczych, żeby nie nabawić się niedoborów. Bo przejście na weganizm to nie jest jedzenie tych samych posiłków, które się jadło z wyłączeniem produktów odzwierzęcych (aka jem kotlet i ziemniaki, przechodzę na weganizm, zostają same ziemniaki - nope, to tak nie działa, a mam wrażenie, że dużo wszystkożernych osób tak uważa), ale to jest całkiem inny sposób gotowania, wywrócenie tego co się myślało o jedzeniu do góry nogami. Całe szczęście wegańskich blogów z przepisami, czy też grup na facebooku nie brakuje (jakby ktoś był zainteresowany to mogę coś polecić).

Czy porzucenie mięsa było trudne? Nie, nie było. Gorzej było z nabiałem, czy jajkami. Odbyłam dość sporo rozmów z wszystkożercami i właśnie zwykle kończy się na tym, że bez mięsa to by jeszcze dali radę żyć, ale odstawić nabiał, czy jajka to już nie. Ale prawda jest taka, że wszystko jest w głowie. Jak sobie uświadomimy, skąd to wszystko się bierze, jak to wszystko działa (np. mięso to po części i w dużym skrócie produkt uboczny przemysłu mleczarskiego) i zdecydujemy, że dłużej nie chcemy być częścią tego przemysłu to już nie będziemy tęsknić za mlekiem, czy jajkami. Jeżeli nasze motywy są jasne i wiemy dlaczego robimy to co robimy to na rezygnację ze spożywania produktów odzwierzęcych nie patrzy się jak na coś, co się traci. Poza tym teraz jest mnóstwo ogólnodostępnych wegańskich zamienników i chociażby zamiast mleka krowiego można pić sojowe, migdałowe, ryżowe, czy jeszcze inne. Co prawda przyznaję, że w restauracjach czy knajpach wciąż jest spory problem, bo w niektórych nie ma nawet opcji wegetariańskich, a na wspomnienie o weganizmie to łapią się za głowę (pozdrawiam panią, która po zapytaniu czy mają może coś wegańskiego odpowiedziała "to co się nic nie je?"). Ale jednocześnie otwiera się coraz więcej wegańskich miejsc, a taki Kraków, czy Warszawa to jest prawdziwy raj dla weganki.

Ja sama nigdy nie patrzę się krzywo na ludzi jedzących mięso. Nie popieram tego, ale tez nie komentuję, ani nic z tych rzeczy, bo nie tędy droga. Ba, czasami się zdarza, że ludzie sami mnie przepraszają, że jedzą mięso w mojej obecności. Ludzie często też sami zaczynają rozmowę na temat mojego weganizmu jak już się o nim dowiedzą (a do tego wystarczą jakieś trywialne sytuacja, typu wyjście do knajpy, czy częstowanie ciastkiem) i zawsze jestem chętna do tłumaczenia mojego punktu widzenia, dopóki ktoś nie wyskoczy z czymś typu "ale marchewki też mają uczucia" ;).

Co do wegetarianów jedzących ryby, to na takie osoby nie patrzy się przychylnie w środowisku wegetariańskim ani wegańskim. Żaden szanujący się wegetarianin, a tym bardziej weganin nie je ryb.

Prefix użytkownikaYashenah
Ja akurat lubię sobie czasem zjeść mięso np. schabowego czy fileta z kurczaka. I osobiście nie mam nic do osób, które są wegetarianami/weganami, jeśli nie zaczynają namawiać wszem i wobec do zmiany stylu, jakim oni mają. Jeśli osoba, która jest wegetarianem bądź weganem toleruje to, w jaki sposób się odżywiam, to ok. Nie mówię, aby jeść mięso przy takiej osobie, ale pójść na kawę/herbatę czy ciasto, to żaden problem, jeśli tej drugiej osobie nie przeszkadza.
Przyczyn jest pewnie masa. Jednemu takie jedzenie poprawi się jakość życia tzn będzie się lepiej czuł itd, to niech sobie w ten sposób je. Byle tylko nie narzucali mi własnego stylu bo taka moda.
Jest kilka dróg, ale to od Ciebie zależy, którą wybierzesz.

truth, freedom, hope and faith

Nothing is true.
Everything is permitted.

http://www.javri.eu
Prefix użytkownikaAlette
Tutaj chodzi raczej o indywidualne sumienie, a nie zmienianie świata.

No dlatego podkreślam, że nie mówię innym, jak mają żyć. Nie zaglądam im do gara, przecież sama często robię jedzenie bez mięsa i jest okej. Jedynie stwierdzam, dlaczego ja wegetarianką nie zostanę.

Nie spotkałam się też tak naprawdę z żadną agresją ze strony wegetarian, ale fakt, że poznałam takich osób niewiele. Myślę, że tutaj jest jak we wszystkim, gdzie są normalni ludzie o własnych poglądach i wariaci, którzy nie tylko są przekonani o swojej najwyżej racji, ale też wciskają ją innym.

Mieszkałam jeden rok z wegetarianką, chociaż ona akurat jadła ryby i to jej decyzja. Nigdy nie odmawiałam sobie przy niej obiadu, ale jak robiłyśmy z dziewczynami wspólne grzanki, to po prostu pilnowałyśmy, żeby były też dla niej bez szynki.
web.archive.org/web/20170527063436im_/http://i61.tinypic.com/n1qk3n.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najfanfick2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najffalette.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/fanfick.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_fanficka.png
www.harry-potter.net.pl/images/najsympatyczniejszy_uytkownik.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_ff.png

66.media.tumblr.com/df7ff26a042721958add2f4d66811db3/tumblr_oc3zx5Nkcc1toyrsho3_1280.jpg

Kazui <3

78.media.tumblr.com/67e397cafbea681870d2cef222f21aa0/tumblr_os4igq7Fwu1s8gfjqo1_500.gif

W zasadzie lepiej tkwić w słodkiej niewiedzy. Umiejętność braku myślenia i brak odczuwania tego braku, w połączeniu z brakiem myślenia o myśleniu i przekonaniem, że się wszystko dobrze przemyślało jest darem, który posiadają tylko wybrani. Im więcej wiesz, tym mniej rozumiesz, więc w zasadzie lepiej nic nie wiedzieć i mieć święty spokój.

Dziękuję Wilenie za cudowny wiersz o moich Rycerzykach <3

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami
Żył sobie Racław z rycerzykami.
Wielu ich tam było, innej maści każdy,
Jednak każdy spośród nich był bardzo odważny,
Choć nie tak jak Racław - mąż najlepszy w świecie,
Rozpalający serce niemal każdej kobiecie,
Lecz kochając jedną, tę spoza Lagary,
Którą owładnęły miłości jego czary
I wyczekuje tylko kiedy się zobaczą...
Ale koniec historii! Nie za to mi płacą.
Wracając do Lagary, żyła tam Liliana,
Która, chociaż nieporadnością owiana
I znana w otoczeniu z niechęci do koni,
Nie bała się prawie dzierżyć w ręku broni.
Gdy tylko nadszedł rozkaz, wskoczyła na konia.
Mając u swego boku Gaję, Aarona,
Fomę i Milana, a przed sobą zadanie,
Ruszyła, nie bacząc, czy coś jej się stanie.
Jednak Racława niestety przy nich nie było,
A szkoda, bo to by się lepiej skończyło.
Zamiast niego, Nadar przewodził tej grupie
I chociaż zdawało się, że ma wszystko w dupie,
Doprowadził ich całych do kapitana,
Nie mającego nic z Narnią wspólnego - Kasjana,
Który miał przy sobie ogiera wspaniałego,
Nawet dla stajennych nieprzyjemnego,
Z piękną grzywą i gracją, jakiej więcej miało
Jedynie zgrabne, Racławowe ciało...

Co było z Aaronem? Z ostrzem w jego dłoni?
I Lilianą? Jak z jej podejściem do koni?
Co z zaciętą Gają? Co z nadętym Milanem?
Potwornym ogierem wraz z jego panem?
Co z Fomą? Jak żyje? I jak jego rany?
Kiedy tego wszystkiego dowiedzieć się mamy?

Gdy tylko na Alette wielka wena spłynie.
Może nigdy, może jutro, może w czarnej godzinie,
Byle, jak to nastąpi, napisała wreszcie
O Racławie i jego kochanej niewieście.

Authors act like they are sorry for killing characters but really they are like this...

33.media.tumblr.com/1c33d4f027d1b0dfece36f03d8cab05f/tumblr_inline_nnkxxyKWKP1sr52q2_500.gif

31.media.tumblr.com/c5f304c7b0c89ee52e80a0a90f79fd7e/tumblr_inline_nnkxz1zV0v1sr52q2_500.gif

33.media.tumblr.com/9c3599c6a8d5caa85da97df2b4273732/tumblr_inline_nnkxz3S5OW1sr52q2_500.gif

Lista ficków, które przeczytałam i polecam

Miniaturki
"Nieszczęśliwa historia" ulki_black_potter
"Czterdzieści pięć" Barloma
"Pierwsza ofiara" Katherine_Pierce
"Przemyślenia" Wileny Romus
Przyjaciołom, których już nie ma Fuerte
"Zazdrość według Hermiony Weasley" Sam Quest
"Glizdogon" Nieoryginalnej
"Las mnie wzywa" Klaudek884
"***" Zirael

Serie
"Trudny wybór" Penelope
"Jako w piekle, tak i na ziemi" Christiny
"Proszę, powiedz moje imię" Only Dream
"Między wierszami" Fuerte

Drabble
"Znalezisko" Ann
"Miłość" Wioletty
"Bogini" ulki_black_potter

Poezja
"Feniks" Wileny Romus
"Na chwałę! Na honor!" Ann
"Zwariował!" Wileny Romus
"Wspaniały i Starożytny Hymn Rodu Black" Ann

38.media.tumblr.com/e7acb5a8e16d00b85b5d13f0579b1044/tumblr_inline_n8vl57qwvD1r1mylc.png

"Niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która od razu trafia do jego serca. Owe pierwsze obrazy, echa słów, choć wydają się pozostawać gdzieś daleko za nami, towarzyszą nam przez całe życie i wznoszą w pamięci pałac, do którego, wcześniej czy później... i nie ważne, ile w tym czasie przeczytaliśmy książek, ile nowych światów odkryliśmy, ile się nauczyliśmy i ile zdążyliśmy zapomnieć... wrócimy." Carlos Ruiz Zafon

49.media.tumblr.com/06faed4d6c3be0fab9fbd74bd1023201/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o4_500.gif

Oglądam chińskie bajki, czytam romanse a ciasto najbardziej lubię surowe. Pozdrawiam wszystkich, których karmiłam, a szczególnie tych, którzy z tego powodu cierpieli. Lubię gotować dla Gne, której wszystko smakuje i Ciemka, któremu śmierdzą (gotowane!) jajka. Piję herbatę koło kibla z Ang, o miłości rozmawiam z Pene, śpię na podłodze Ulki albo na kolanach Christiny. W moim sercu zawsze jest miejsce dla tych, z którymi obieram ziemniaki.

Pozdrawiam mistrza otwierania zamków Sam i specjalistę od łowienia smerfów Katherine
... a kiełbasa to najbardziej smakuje mi u Pauli love

68.media.tumblr.com/f0cb94d96489a7af17c663e1007e68fd/tumblr_ornxp7GtDG1sccmwvo1_1280.jpg

Prefix użytkownikafuerte
Z natrętnym namawianiem też się nie spotkałam, to się raczej chyba najczęściej zdarza w Internecie, bo tutaj, to każdy jest mądry i odważny. Ale przyznam też, że nie mam problemu z tym, jeżeli ktoś próbuje namówić, ale robi to grzecznie, bez naskakiwania i do tego przedstawia argumenty, które są w stanie do człowieka dotrzeć.

Myślę sobie też, że duże znaczenie ma poziom wrażliwości. Też czasem czuję jakiś dysonans, kiedy jem mięso, i kilka razy myślałam o tym, czy by z niego nie zrezygnować, ale na dobrych chęciach się kończyło. I tak przy okazji, to bardzo podobają mi się posty Cookie i Hermiony-Cho, są bardzo rzeczowe.

Może byłoby mi nieco łatwiej zrezygnować z mięsa, bo na dobrą sprawę, praktycznie jem i tak tylko kurczaka, czerwone mięso wchodzi w grę raz na bardzo ruski rok. Ale rezygnacja z jajek i mleka, matko. Nie wiem, czy byłabym w stanie i czy byłabym na to w ogóle gotowa.

http://lastfm.pl/user/justyskag
Prefix użytkownikaMikasa
Podoba mi się ta uwaga, że do zmiany diety trzeba się przygotować. To prawda, że na ziemniakach i surówce człowiek dużo nie pociągnie.

Takie rzeczy jak ciecierzyca, soczewica czy komosa ryżowa to na pewno "must have" dla wegetarianina. A co powiecie o bardzo popularnej, i wręcz kojarzącej się z dietą wege, soi? Ja czytałam, że to jest bardzo szkodliwe dla człowieka, zwłaszcza dla mężczyzn, ponieważ zawyża poziom estrogenu.

O soi to ja słyszałam, ale o tym, że jest szkodliwa, tego nie słyszałam. A propo tego wegetarianizmu i wegan, to u mnie w mieście w jednej z galerii handlowych (mam kilka) otwarto taki lokal o nazwie zielona krowa specjalnie dla osób wegetariański oraz wegan. Raz sprawdziłam ceny, to niekiedy raz wyższe niż w lokalu dla osób nie odżywiających się dietą wegetariańską czy wegańską. No w sumie to ja się nie dziwię. Produkty takie nie są tanie.

Nothing is true.
Everything is permitted.

Prefix użytkownikaMikasa
Raz sprawdziłam ceny, to niekiedy raz wyższe niż w lokalu dla osób nie odżywiających się dietą wegetariańską czy wegańską. No w sumie to ja się nie dziwię. Produkty takie nie są tanie.

Nie powiedziałabym. O ile nie jest to coś super wymyślnego, to chyba jasne, że warzywa będą tańsze niż mięso? U nas jest przepyszna wegańska burgerownia i tam masz wielkie porcje za 12-14 zł. Ja rzadko kupuję mięso i naprawdę mniej pieniędzy się zostawia wówczas w sklepie. Dieta roślinna jest zdecydowanie tańsza moim zdaniem, chociaż oczywiście można nawymyślać rzeczy z kosmosu. Ale te wysokie ceny, o których mówisz, to może być po prostu kwestia mody i snobizmu, bo wege knajpki są zazwyczaj dość hipsterskie.

Mikasa napisał(a):

U nas jest przepyszna wegańska burgerownia i tam masz wielkie porcje za 12-14 zł.

No to naprawdę tanio. W tym lokalu, o którym wspominałam, to za burgera płacisz od 22.90 do 28.90 Są też i takie, których przedział waha się od 27.90 do 34.90. Tyle, że produkty, których używają nie są zbytnio tanie, a i pracowników trza opłacić.

Nothing is true.
Everything is permitted.

Prefix użytkownikaMikasa
No jeszcze zależy, gdzie mieszkasz, bo jeżeli w Warszawie,to takie kwoty są już bardziej zrozumiałe i do przyjęcia ;p
Żeby były trzy linijki, to powiem, że wegańskie burgery to jedno z najlepszych odkryć ostatnich lat, można się tym naprawdę zdrowo najeść i aż czujesz,jak się organizm cieszy,bo to takie pyszne i lekkie :D

Prefix użytkownikaSarahis
A co powiecie o bardzo popularnej, i wręcz kojarzącej się z dietą wege, soi? Ja czytałam, że to jest bardzo szkodliwe dla człowieka, zwłaszcza dla mężczyzn, ponieważ zawyża poziom estrogenu.

I tak i nie. U mężczyzn w znacznych, znacznych ilościach (i to też niekoniecznie, bo każdy inaczej przyswaja fitoestrogeny) miałaby mieć wpływ na jakość nasienia. U kobiet jest wręcz polecana, szczególnie w czasie menopauzy.
"Soja od wielu wieków stanowi podstawę diety w krajach azjatyckich, w których wyraźnie niższe niż w USA jest występowanie chorób ischemicznych, wysokiego ciśnienia krwi, ischemicznych udarów mózgu, chorób nowotworowych o podłożu hormonalnym, osteoporozy czy złamań bioder po okresie menopauzy. "
http://www.lunter.com/pl/soja-mity-i-informacje-wprowadzajace-w-blad-13/
Klarownie przedstawiony temat, a i źródła tego art. wyglądają na dość wiarygodne (ale nie mogłam znaleźć tego konkretnego numeru The Journal of the American Medical Association, pewnie płatny dostęp czy coś).

No to naprawdę tanio. W tym lokalu, o którym wspominałam, to za burgera płacisz od 22.90 do 28.90 Są też i takie, których przedział waha się od 27.90 do 34.90.

O, to to. To jest najgorsze, żeby zjeść coś porządnego wegańskiego trzeba trochę zabulić, dla porównania w takim macu za 10 zł można się wręcz przejeść (tak, wiem że to syf, podałam tylko za przykład). Poza tym dania wegańskie wymagają jednak trochę "skilla" w kuchni, takiego kurczaka przyprawiasz tylko, wrzucasz do piekarnika i czekasz aż się upiecze : D.

Ogólnie do całej tej 'ideologii' nic nie mam, osobiście raczej nigdy nie zdecydowałabym się na tak radykalną dietę, ale to raczej ze względu na lenistwo, bo jest mi wszystko jedno co jem (oprócz cukru, za którym nie przepadam i tylko w alkoholu mi nie przeszkadza). Więc chyba jednak moje ciało na zawsze pozostanie "zasilane trupami" :D.

Co mnie zastanawia, to jakim cudem osoby na diecie wegańskiej mają nadwagę lub bywają otyłe? Znam dwie weganki praktykujące od kilku lat, i to tak naprawdę restrykcyjnie, a obie są dość sporych rozmiarów.

>>>*<<<

ci.memecdn.com/10481320.jpg

>>>*<<<

66.media.tumblr.com/1d42d09131d8d71cafbee63f044368e7/tumblr_oukgjqSPGu1ukld20o4_640.png

~~*~~

66.media.tumblr.com/b7dce6f4a8eaff8a995dbf5f8cfc1cec/tumblr_oukgjqSPGu1ukld20o5_640.png

~~*~~

66.media.tumblr.com/6f1f5dc3e260beb42dadeb04c6e15902/tumblr_oukgjqSPGu1ukld20o1_640.png

~~*~~

66.media.tumblr.com/b11e2eb6e8bfa6bce3f8301f39685e40/tumblr_oukgjqSPGu1ukld20o6_640.png

~~*~~

66.media.tumblr.com/063bb7066e4e38e248da610a8e49e1ad/tumblr_oukgjqSPGu1ukld20o3_640.png

~~*~~

this world is a school

no one expects to stay in school forever

>>>*<<<
78.media.tumblr.com/775ebb82085ee128133cb573033c7888/tumblr_inline_onlmcmkN1H1ts9x2a_540.gif

>>>*<<<

data.whicdn.com/images/241071402/original.gif

78.media.tumblr.com/43c3f6cb80688fffc89b4d017dbeea45/tumblr_nvs2z09uuH1siohmeo1_500.gif

media.giphy.com/media/12fgztS23saCVa/giphy.gif

>>>*<<<

data.whicdn.com/images/187528943/original.gif

>>>*<<<

data.whicdn.com/images/101292005/original.gif

>>>*<<<

i.gifer.com/c28.gif

>>>*<<<

media.giphy.com/media/kdYhNomVFvgfC/giphy.gif

>>>*<<<

24.media.tumblr.com/ea98170b338630aa6c997ba637966a44/tumblr_mli99lsGay1qd7lyko1_400.gif

>>>*<<<

66.media.tumblr.com/591048ab9fa8e6dd1fe207d863379d7d/tumblr_oqdakqraui1vz54q7o1_r1_500.gif

66.media.tumblr.com/546f0f7fc90e4a7a2fd70ab8d714d6d5/tumblr_inline_p0vbscWj591tg9fg6_250.gif

>>>*<<<

I just decided by the grace of the God Poseidon

that you're so dead to me I dug a hole for you to lie in

>>>*<<<

whatever feeds your fear is closer than you think

i.gifer.com/12qG.gif

>>>*<<<

media.giphy.com/media/9U1eND52C37S8/source.gif

>>>*<<<

66.media.tumblr.com/5bea28b680dda6347611519e29514b3a/tumblr_o7e29wmyX31v2xrtuo1_400.gif

>>>*<<<

<3

;___;

i.gifer.com/YLdp.gif

66.media.tumblr.com/546f0f7fc90e4a7a2fd70ab8d714d6d5/tumblr_inline_p0vbscWj591tg9fg6_250.gif

Prefix użytkownikaGinny Evans
Mikasa napisał(a):

A co powiecie o bardzo popularnej, i wręcz kojarzącej się z dietą wege, soi? Ja czytałam, że to jest bardzo szkodliwe dla człowieka, zwłaszcza dla mężczyzn, ponieważ zawyża poziom estrogenu.

Z tą soją to jest mit. Jedna z najbardziej znanych publikacji na ten temat to Messina, M. (2010). Soybean isoflavone exposure does not have feminizing effects on men: a critical examination of the clinical evidence. Fertility and Sterility, 93(7), 2095 - 2104. I na niej oprę mój post :)

Wszystko rozchodzi się o to, że w soi występują izoflawony, które są klasyfikowane jako fitoestrogeny i mają podobną budowę do ludzkiego hormonu - estrogenu. Autor m.in. przyjrzał się 9 badaniom, które analizowały wpływ spożycia soi na poziom estrogenu u mężczyzn. Tylko dwa badania zanotowały wzrost estrogenu przy spożyciu większej ilości soi, ale on wciąż był w normie. W jednym badaniu nawet wyszło, że soja obniża estrogen. W pozostałych 6 badaniach soja nie miała wpływu na poziom estrogenu. Od siebie dodam, że we wszystkich tych 9 badaniach liczba uczestników to było po kilkanaście osób, więc każdy niech sam oceni jak to się ma do generalizowania dla całej populacji. Messina podsumował, że z reguły izoflawony nie mają wpływu na poziom estrogenu, jeśli jednak zostaną stwierdzone gdzieś pojedyncze przypadki to taka osoba musiałaby spożywać bardzo duże ilości soi dziennie i najprawdopodobniej byłaby nadwrażliwa na izoflawony. Tak samo nie zostało potwierdzone, że soja ma jakikolwiek wpływ na poziom testosteronu, spermę, ginekomastię, czy przyczynia się do zaburzenia erekcji.

Myślę, że to sprowadza się do tego, że wszystko w nadmiarze szkodzi. Dopóki ktoś nie będzie jadł jakichś masakrycznych ilości soi na każdy posiłek, popijał litrami mleka sojowego i zagryzał tofurnikiem to nic mu nie będzie :D

Sarahis napisał(a):

Co mnie zastanawia, to jakim cudem osoby na diecie wegańskiej mają nadwagę lub bywają otyłe? Znam dwie weganki praktykujące od kilku lat, i to tak naprawdę restrykcyjnie, a obie są dość sporych rozmiarów.

Warto pamietać, że weganizm nie musi być zdrowy (ba, ja sama nie odżywiam się super hiper zdrowo, bo słodycze to moja słabość <3). Można jeść codziennie same frytki, fast foody, makarony i ograniczać warzywa do minimum, zresztą nawet same owoce są dość kaloryczne. Poza tym dużo też zależy od aktywności fizycznej, genów, metabolizmu i innych czynników.

Prefix użytkownikaKatherine_Pierce
A słyszeliście o jeszcze bardziej radykalnej diecie a mianowicie o diety frutariańskiej? Zezwala ona na jedzenie głównie samych owoców, a dokładniej mówiąc tego co nie zabije samej rośliny. Pomidorki tak bo zrywając je z krzaczka tego krzaczka nie zabijamy. Ale marchewka to już roślina sama w sobie więc nope.

Nie wiem na ile ta dieta może być zdrowa, bo jednak same owoce to takie ilości cukru, przy której wiele osób dostałoby pewnie cukrzycy, a jednak coraz częściej spotykam się z jej zwolennikami.
Moja chrisowa TOP5 Love
1. Always&Forever Chris Wood
i.imgur.com/y6jpCsU.gif

2. Chris Hemsworth
i.imgur.com/8WsQeui.gif

3. Chris Evans
i.imgur.com/j1wiwO2.gif

4. Chris Pine
i.imgur.com/hq2Slb8.gif

5. Chris Pratt
i.imgur.com/HnITXik.gif

Maybe, you don't know Katherine at all.
Did it ever occur to you that you have no idea who I really am?

i.imgur.com/VgiX9PY.gif i.imgur.com/qBg6eY4.gif

florenceandthemachine.pl/wordpress/wp-content/uploads/2014/06/separator.png[/center]

i.imgur.com/jKG5o7X.jpg

Mam talenty różne, lecz nie należy do nich poezja
staram się klecić słowa aby była w tym finezja.
Obietnice złożyłam, więc spełnić ją należy
admin co nie dotrzymuje słowa? Kto mu uwierzy?
Z przeprosinami do Ciebie Kath pędze
aby nie popaść w wieczna nędzę.
Kiedy Mafia się z wielką pompą rozpoczęłą,
nie chciałam aby osoba z miasta zginęła.
Choć początkowo w mych oczach byłaś podejrzana,
wymówka z brakiem czasu, zdawała się odgrzewana.
Gdy zaś ufać zaczęłam w twe piękne słowa,
mafia nie pozwoliła, by lekka stała się ma głowa.
Rozkazali głosować wbrew mojej woli,
musiałam się pilnować aby nie wyjść z roli.
Swojego słowa bronić miałam zacięcie,
najlepiej tak aby wśród innych miało ono wzięcie.
Przepraszam najszczerzej, lecz nie cała moja jest wina,
głosu bym na Ciebie nie oddała, gdyby nie mafii kpina.
Grałaś zacnie, choć nie każdy to potrafił docenić,
szkoda, że losów miasta nie udało nam się zmienić.

Z najszerszymi przeprosinami, Tako.

Cóż to tak echem pijackich krzyków rozbrzmiewa
I z dupy łzy śmiechu rozlewając rzęsiste
Wciąż sunie w dół siłą tyłków rozpędzone
Ciemność nagłą powitać co się jej nie spodziewa

To z trzech części całość misternie złożona
Co czerwieni blaskiem ciekawskie oczy razi
I bucha wciąż gdy w dół tak pokracznie złazi
Zielonym długim poddupcem połączona

A każdy człon tego przedziwnego bytu
Nie przez Boga do życia powołanego
Lecz przez wyobraźnie chore i łyki płynu czystego
Zdaje się niczym wobec wspaniałości swego odbytu

Bo piękny on niczym moszna na nieboskłonie
Mądry jak żadna ze stóp co na świat zrodzona
A zabawna tak, że aż strach
Oto jest Kath

Gne - Twoje przedtyłcze <3

Ołtarzyk uwielbienia Chrisa

i.imgur.com/BaZgQJY.jpg
Autorstwa pięknej i utalentowanej Gne <3

i.imgur.com/FYC58AY.gif i.imgur.com/ItxKXYK.gif

Chris to dupa jakich wiele,
Męski facet w fajnym ciele,
Serial o nim Kath ogląda,
Lecz na tyłek wciąż spogląda.
Na nic próby oderwania
Wzroku od słodkiego drania,
Uśmiech jego mówi wiele
Aż mam ciarki na całym ciele!

By Sam Quest

i.imgur.com/oRNUlDF.gif

i.imgur.com/yYIWd7f.gif

i.imgur.com/nZLkFvK.gif

i.imgur.com/bkpMkhj.gif

i.imgur.com/bNMFy91.gif

i.imgur.com/zjAUjeo.gif i.imgur.com/RxeMExN.gif

The wasted years, the wasted youth
The pretty lies, the ugly truth
And the day has come where I have died
Only to find, I've come alive

~Teen idle

i.imgur.com/1jQBv6y.png

I was angry with my friend;
I told my wrath, my wrath did end.
I was angry with my foe:
I told it not, my wrath did grow.

And I waterd it in fears,
Night & morning with my tears:
And I sunned it with smiles,
And with soft deceitful wiles.

And it grew both day and night.
Till it bore an apple bright.
And my foe beheld it shine,
And he knew that it was mine.

And into my garden stole,
When the night had veild the pole;
In the morning glad I see;
My foe outstretched beneath the tree.

Do hymnu!
Katherine jak ten kwiat wykwitła na stronie,
Katherine zostanie z nami po wsze czas.
Skromniutka i gadatliwa, wielka jej chwała,
bo serce jej ogromne niczym głowa Andrzeja.

Refren:
Chwała Ci nasza, Katherino!
Filmowcu najlepszy, kochana userko!
Znajomość TVD największą masz!
Chwała Ci, nasz pierniczku!

Twa sława się ciągnie za Tobą niczym smród.
Lecz nie martw się tym, bo oznacza on Twój trud.
Każdy go do docenia, bo robisz cuda od niechcenia.
Trzymaj tak dalej, a nagrodzi Cię ktoś!

Refren.

Upijałaś się w Karczmie, szalałaś w Hogwarcie,
lecz byłaś w stanie pokonać Parchatego Trolla.
Dzielnie walczyłaś w konkursie literackim,
w redakcji Proroka zasiadłaś niczym król.

Refren x2
~ Pszemek - łosiek <3

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najmar20202.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/wydarzenieroku1.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najmarudakath.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/admin_gadula.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_gadua.png

i.imgur.com/MMUs8xt.png

i.imgur.com/wSAFrPI.png

i.imgur.com/wcX950I.png

i.imgur.com/ahcM1ve.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najsympatyczniejszy_uzytkownik.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najwiekszy_gawedziarz.png

i.imgur.com/ZWQLEsq.jpg

https://www.youtube.com/channel/UClbnb5X3J_Gh8r-AT

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum: