Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Instagram
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Najlepszy wśród szkolonych
24.06.2021 21:35
Na forum, ale to chyba przeskoczyła mi wielkość strony, co spowodowało optyczne skrócenie tekstu ;)

Pracownik departamentu
24.06.2021 21:34
Znaczy wypowiedz na SB czy forum?

Pracownik departamentu
24.06.2021 21:31
Jeśli chodzi o mój post to mi się wyświetla normalnie, nie wiem jak innym. Może magia hpnetu uznała że bredzę i chciała was uchronić

Najlepszy wśród szkolonych
24.06.2021 21:04
Krnabrny, czytam twoją wypowiedź a tu nagle połowa tekstu znika xD

Albo coś przeskoczyło i mi się zdaje.

Pracownik departamentu
24.06.2021 21:03
wgl muszę się cieszyć żółcią, bo niedługo będzie nowy bezczelny :( Nic nie może przecie wiecznie trwać :(

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Posiada 59632 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 56651 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 45883 punktów.

4) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 43981 punktów.

5) Prefix użytkownikaSam Quest

Posiada 43900 punktów.

6) Prefix użytkownikaania919

Posiada 38336 punktów.

7) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 36669 punktów.

8) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 34114 punktów.

9) Prefix użytkownikabatalion_88

Posiada 31890 punktów.

10) Prefix użytkownikaMarcus Clinton

Posiada 30892 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Religia [Bóg i Kościół]
Miss Bagwell
Niby jakim pytaniem???

Wybacz pomyliło mi się. B)

z odkryciami walczy się innymi odkryciami. Owszem są tacy co próbują łączyć Boga z nauką... nikomu się to jednak nie udało.

Nie wyklucza to jednak faktu, że jest nie niemożlwie.
Mnie za to intryguje inna kwestia...
Pytasz mnie o dowody moeje wiary a co z tak niepodwarzalnym dowodem jakim jest Jezus? Przecież Chrystus to postać historyczna o której uczymy się nie tylko na religii , ale także na polskim czy historii. Biblia sama w sobie też jest dowodem jego działalności, choć tak naprawdę nie jest kompletnym zbiorem ksiąg o czym chyba wiesz. Co w taki razie przeszkadza ci w uznaniu jego osoby? Bo to, że nie potrafisz pojąć jego cudów i w żaden znany sobie sposób wytłumaczyć nie znaczy, że tego nie ma.
Bjork

www.totalmusicmagazine.com/interviews/bjork_1.jpg

All Is Full Of Love

You'll be given love
you'll be taken care of
you'll be given love
you have to trust it

maybe not from the sources
you've poured yours
into
maybe not
from the directions
you are
staring at

twist your head around
it's all around you
all is full of love
all around you

all is full of love
you just ain't receiving...

Siobhan Donaghy

3.bp.blogspot.com/_vGxu95Ycrow/R1KrsnBY_jI/AAAAAAAAASo/DBetTxwp2DY/s320/ghostsalbum300.jpg

Ghost

Full mug my friends certainly familiar
Ah, hear that glitch say search the orbs

Tree-ann said it his seize the circus
Ram's wool that cause way a cricus

Warmy funny Anna say say maluska

Sworn under an oath to war

Phwoar so spirit smother me in
Ah, hear that glitch fought and ought

Fuel full fat her glass of milk
Warm sitting here, sitting in bed

Fever Ray

If I Hard A Heart

This will never end cause I want more
More give me more give me more

If I had a heart I could love you
If I had a voice I would sing
After the night when I wake up
Ir17;ll se what tomorrow brings

Ah ah ah ah ah ah ah
Ah ah ah ah ah ah ah
Ah ah ah ah ah ah ah

Dangling feet from window frame
Will they ever ever reach the floor

Cushion filled with all I found
Underneath and inside just to come around

Ah ah ah ah ah ah ah
Ah ah ah ah ah ah ah
Ah ah ah ah ah ah ah

www.thelineofbestfit.com/wp-content/media/2010/01/TheKnife.jpg

The Knife - Heartbeats

One night to be confused
One night to speed up truth
We had a promise made
Four hands and then away

Both under influense
We had demons in
To know what to say
Mind is a razorblade

To call for hands of above
To lean on
Wouldn't be good enough
For me, no

One night of magic rush
The start of simple touch
One night to push and scream
And make believes.

Ten days of perfect tunes
The colors red and blue
We had a promise made
We were in love

Bubi
Miss Bagwell napisał/a:
Nie wyklucza to jednak faktu, że jest nie niemożlwie.
Mnie za to intryguje inna kwestia...
Pytasz mnie o dowody moeje wiary a co z tak niepodwarzalnym dowodem jakim jest Jezus? Przecież Chrystus to postać historyczna o której uczymy się nie tylko na religii , ale także na polskim czy historii. Biblia sama w sobie też jest dowodem jego działalności, choć tak naprawdę nie jest kompletnym zbiorem ksiąg o czym chyba wiesz. Co w taki razie przeszkadza ci w uznaniu jego osoby? Bo to, że nie potrafisz pojąć jego cudów i w żaden znany sobie sposób wytłumaczyć nie znaczy, że tego nie ma.

Pokaż mi książkę napisaną przez historyka, który wymienia cudy Jezusa jako historyczne pewniki. Jezus był człowiekiem, który umarł w imię swojej wiary. Możliwe, że był człowiekiem niezwykłym, jednak nie dlatego, że był synem Boga, tylko dlatego, że miał dar przekonywania i sam wierzył, że to co mówi jest prawdą.
Podobnie Mahomet czy prorocy święcie wierzyli w to co mówili.

Kot
Ludzie może nie dołujmy się?
Niech każdy wierzy w co chce i jak chce, czuje jak mu się tylko podoba. Poto mamy wolną wolę. Jestem umysłem ściśle naukowym, więc w niektóre żeczy poprostu trudno mi uwierzyć. Dlatego nawet nie wiem, czy wierzę w istnienie Boga. No cóż ale chcę wierzyć w niebo ( ale totylko i wyłącznie ze stachu, no i głupoty...).
No cóż wierzmy w takie niebo jakie się nam podoba - naprzykład u mnie w moim "niebie" mogła bym myśleć, pamiętać co robiłam za życia i spotkać wszystkie moje koty a i oczywiscie niekończąca się rzeka miodu pitnego i różnych nalewek, albo jakaś tam śliwowica, niebęde wybrzydzać.:D

Remus żyje, tylko upozorował swą śmierć aby lepiej cieszyć sie życiem w gronie rodzinnym!!!

Remus pamiętaj o mnie, o swojej ukochanej Kici

Miss Bagwell
Pokaż mi książkę napisaną przez historyka, który wymienia cudy Jezusa jako historyczne pewniki. Jezus był człowiekiem, który umarł w imię swojej wiary. Możliwe, że był człowiekiem niezwykłym, jednak nie dlatego, że był synem Boga, tylko dlatego, że miał dar przekonywania i sam wierzył, że to co mówi jest prawdą.
Podobnie Mahomet czy prorocy święcie wierzyli w to co mówili

To przed ostatnie zdanie też tyczy się mnie i ludzi głęboko wierzących? xD
Kurcze, ty nawet jakbyś stanął z Bogiem w twarzą w twarz to zapewne kazałbyś się wymieść do szpitala psychiatrycznego bo pomyślałabyś że oszalałeś i całkowicie straciłeś rozum . :D
Cóż , Paulo Coelho napisał kiedyś takie piękne opowiadanie o chłopcu który przechodził do pracy do swojego pana przez ciemny duży las. Bał się , lecz matka powiedziała mu by w strachu przywoływał Krisznę , który miał go wspomóc duchowo w czasie wędrówki. Pewnego dnia ktoś jego pan zapytał go czy nie boi się wędrować sam po lesie a on odparł, że jest z nim Kriszna. ten go wyśmiał i kazał mu go pokazać. Razem chodzili po lesie, chłopiec nawoływał do Kriszny, ale on nie przybył. W końcu z lasu wydobył się głos: Chłopcze, jak ja ma mu się ukazać , jak on we mnie nie wierzy?
Skoro ja wysilam swój mózg by siedzieć godzinami nad fizyką, astronomią , biologią i pracami naukowymi cenionych badaczy by pojąć ich spojrzenie na świat dlaczego ty nie możesz choć na chwilę zatrzymać się i spojrzeć na wszystko z innej perspektywy? Nie wierzący uważają, że bycie wierzącym to pójście na łatwiznę czyli bułka z masłem. NIGDY nie znalazłam takiego który nie bał by się zrozumieć. Chodzi tylko o jedno- zrozumieć. Bo wiara nie opiera się na zabobonach i przesądach- wiara to przede wszystkim mądrość życiowa jaką się człowiek kieruje.A ogłupia tylko tych którzy nie potrafią z niej korzystać we właściwy sposób.
Bjork

All Is Full Of Love

You'll be given love
you'll be taken care of
you'll be given love
you have to trust it

you've poured yours
into
maybe not
from the directions
you are
staring at

twist your head around
it's all around you
all is full of love
all around you

all is full of love

Siobhan Donaghy

3.bp.blogspot.com/_vGxu95Ycrow/R1KrsnBY_jI/AAAAAAAAASo/DBetTxwp2DY/s320/ghostsalbum300.jpg

Ghost

Fever Ray

If I Hard A Heart

Ah ah ah ah ah ah ah
Ah ah ah ah ah ah ah
Ah ah ah ah ah ah ah

Ah ah ah ah ah ah ah
Ah ah ah ah ah ah ah
Ah ah ah ah ah ah ah

The Knife - Heartbeats

One night to be confused
We had a promise made
Four hands and then away

Both under influense
We had demons in
To know what to say
Mind is a razorblade

To lean on
Wouldn't be good enough
For me, no

One night of magic rush
And make believes.

The colors red and blue
We had a promise made
We were in love

Prefix użytkownikaHE
Wiara wlasnie opiera sie na zabobonach i przesadach ktore wciaz sa kultywowane.Spytasz jakie?... Kult swietych, krwawiace obrazy (jeden z odcinkow south park dosc fajnie to pokazal) itp zalosne proby oglupienia i zmanipulowania ludzi a raczej juz motlochu ...

Co do twojego siedzenia nad "pracami cenionych badaczy" to nie jest to tylko ICH spojrzenie na swiat ale udowodnione rzeczy na, ktore spojrzec moze kazdy, a na Boga ... no nie wiem jeszcze mi sie nie pokazal ;p

Bycie wierzacym to jest pojscie na latwizne, to po prostu stchorzenie i zrejterowanie przed stanieciem twarza w twarz ze zdaniem "Umre i przestane istniec" bo niestety wszelkie dowody ktore mamy potwierdzaja za wraz ze smiercia mozgu umieramy i my, a potem to juz tylko mozemy struc robaki.

Miss Bagwell
He who shall not be named napisał/a:
Wiara wlasnie opiera sie na zabobonach i przesadach ktore wciaz sa kultywowane.Spytasz jakie?... Kult swietych, krwawiace obrazy (jeden z odcinkow south park dosc fajnie to pokazal) itp zalosne proby oglupienia i zmanipulowania ludzi a raczej juz motlochu ...

Co do twojego siedzenia nad "pracami cenionych badaczy" to nie jest to tylko ICH spojrzenie na swiat ale udowodnione rzeczy na, ktore spojrzec moze kazdy, a na Boga ... no nie wiem jeszcze mi sie nie pokazal ;p

Bycie wierzacym to jest pojscie na latwizne, to po prostu stchorzenie i zrejterowanie przed stanieciem twarza w twarz ze zdaniem "Umre i przestane istniec" bo niestety wszelkie dowody ktore mamy potwierdzaja za wraz ze smiercia mozgu umieramy i my, a potem to juz tylko mozemy struc robaki.

I potwierdzasz mi , że to właśnie TY idziesz na łatwiznę bo nie jesteś wstanie odnieść się do posta , o którym sam prosiłeś. Tak jak niektórzy wierzący idą na łatwiznę bo ich wiara polega jedynie na chodzeniu do Kościoła , tak i nie wierzący często to robią bo oceniają ludzi na podstawie ich światopoglądu. Wystarczy, iż jeden jedyny raz cię skrytykowałam a ty , rzucasz się na mnie jak sęp na padlinę. Nie moja wina, że masz tak wrażliwe ego, ale jak chcesz to mogę je przytulić bo tego chyba wymaga. A zanim zaczniesz swoje kolejne błyskotliwe wywody, naucz się pisać poprawnie po polsku , używając naszych rodzimych literek.
Bjork

All Is Full Of Love

You'll be given love
you'll be taken care of
you'll be given love
you have to trust it

you've poured yours
into
maybe not
from the directions
you are
staring at

twist your head around
it's all around you
all is full of love
all around you

all is full of love

Siobhan Donaghy

Ghost

Fever Ray

If I Hard A Heart

Ah ah ah ah ah ah ah
Ah ah ah ah ah ah ah
Ah ah ah ah ah ah ah

Ah ah ah ah ah ah ah
Ah ah ah ah ah ah ah
Ah ah ah ah ah ah ah

The Knife - Heartbeats

One night to be confused
We had a promise made
Four hands and then away

Both under influense
We had demons in
To know what to say
Mind is a razorblade

To lean on
Wouldn't be good enough
For me, no

One night of magic rush
And make believes.

The colors red and blue
We had a promise made
We were in love

Bubi
Miss Bagwell napisał/a:
To przed ostatnie zdanie też tyczy się mnie i ludzi głęboko wierzących? xD
Kurcze, ty nawet jakbyś stanął z Bogiem w twarzą w twarz to zapewne kazałbyś się wymieść do szpitala psychiatrycznego bo pomyślałabyś że oszalałeś i całkowicie straciłeś rozum . :D

Zapytałbym Go czego się napijemy :D ja nie rozumiem czemu boga należy uważać za gościa, który w gniewie rozwalił sodomę, zatopił pół globu, i wywalił nas z raju za jabłko. A to wszystko w imię miłości :D. Ruscy też tak mówili jezyk. Dlatego nie podoba mi się taki wizerunek boga... podobnie nie podoba mi się wizerunek boga, który ingeruje w sprawy ludzkie bez zapytania.

Miss Bagwell napisał/a:
Cóż , Paulo Coelho napisał kiedyś takie piękne opowiadanie o chłopcu który przechodził do pracy do swojego pana przez ciemny duży las. Bał się , lecz matka powiedziała mu by w strachu przywoływał Krisznę , który miał go wspomóc duchowo w czasie wędrówki. Pewnego dnia ktoś jego pan zapytał go czy nie boi się wędrować sam po lesie a on odparł, że jest z nim Kriszna. ten go wyśmiał i kazał mu go pokazać. Razem chodzili po lesie, chłopiec nawoływał do Kriszny, ale on nie przybył. W końcu z lasu wydobył się głos: Chłopcze, jak ja ma mu się ukazać , jak on we mnie nie wierzy?

Wiedziałem, że w końcu wyciągniesz Coelho :D Ja ci odpowiem tak... Chłopiec bał się iść przez las. Ojciec powiedział mu, żeby kupił samochód terenowy, strzelbę i colta. Od tamtego czasu chłopiec zawsze gdy przejeżdża po lesie poluje i przywozi do domu pieczyste... I który ma lepiej??? jezyk

Miss Bagwell napisał/a:
Skoro ja wysilam swój mózg by siedzieć godzinami nad fizyką, astronomią , biologią i pracami naukowymi cenionych badaczy by pojąć ich spojrzenie na świat dlaczego ty nie możesz choć na chwilę zatrzymać się i spojrzeć na wszystko z innej perspektywy? Nie wierzący uważają, że bycie wierzącym to pójście na łatwiznę czyli bułka z masłem. NIGDY nie znalazłam takiego który nie bał by się zrozumieć. Chodzi tylko o jedno- zrozumieć. Bo wiara nie opiera się na zabobonach i przesądach- wiara to przede wszystkim mądrość życiowa jaką się człowiek kieruje.A ogłupia tylko tych którzy nie potrafią z niej korzystać we właściwy sposób.

Wysilałem mój mózg :D baa... byłem wierzący... Jednak kilka rzeczy zmusiło mnie do najpierw zweryfikowania poglądów, a potem do odrzucenia wiary. Jedną z kropel była rozmowa...
chciałem ustalić co jest, a co nie jest tworem boga. Łatwo się domyślić, że za wszelkiego rodzaju złe rzeczy odpowiadał szatan, a za dobre bóg. zeszło oczywiście na wolną wolę po tym jak zapytałem czemu bóg nie może/nie chce go zniszczyć. Ni z tego ni z owego zapytałem czy właściciel psa nie powinien za niego odpowiadać jak ten nasra na trawnik albo kogoś pogryzie... minę księdza pamiętam do dziś :D
Edytowane przez Bubi dnia 20.07.2008 21:32

Malicious Lady
Ja, jako że słucham metalu jestem wkładana do woreczka "Sataniści". Kolejna bzdura na temat metalowców. Człowiek zażartuje coś na temat Szatana, a ludzie zaraz dodadzą sobie do tego epitety i wychodzi jedna, wielka bzdura, no ale nie o tym temat.
Osobiście wierzę, że jest tam jakiś Bóg, ale kościół mi do tego nie jest w ogóle potrzebny. Dlatego rzadko chodzę się pomodlić, chyba że sytuacja tego wymaga. Dla mnie wszyscy księża, te zbiórki itp. - to wszystko jest chore. Ksiądz wymaga od nas, tyle że on sam nie potrafi się do tego co głosi dostosować. Dlatego: Bóg - ok, a kościół - nie.

Miss Bagwell
Wysilałem mój mózg smiley baa... byłem wierzący... Jednak kilka rzeczy zmusiło mnie do najpierw zweryfikowania poglądów, a potem do odrzucenia wiary. Jedną z kropel była rozmowa...
chciałem ustalić co jest, a co nie jest tworem boga. Łatwo się domyślić, że za wszelkiego rodzaju złe rzeczy odpowiadał szatan, a za dobre bóg. zeszło oczywiście na wolną wolę po tym jak zapytałem czemu bóg nie może/nie chce go zniszczyć. Ni z tego ni z owego zapytałem czy właściciel psa nie powinien za niego odpowiadać jak ten nasra na trawnik albo kogoś pogryzie... minę księdza pamiętam do dziś

A to ci dopiero nowość. xD
I ta rozmowa aż tak na ciebie wpłynęła? No tak piszesz jeszcze o innych elementach ,ale widzę, ze to jest (a raczej było) dość ważne doświadczenie.
Cóż a nie wpadłeś na to, że ksiądz to nie jest niekończąca się skarbnica wiedzy i wyrocznia , która o wszystkim decyduje? Ja trafiłam na naprawdę rożnych księżulków z czego jeden był wstanie mnie wykląć a drugi po prostu porozmawiać. I ja na pewno nigdy w życiu nie przestałabym wierzyć w to co wierzę tylko dlatego, że jakiś ksiądz odpowiedział na moje pytanie tak a nie inaczej.
No tak zabiłeś biednego księdza tym pytaniem i aż się dziwię, iż nie był wstanie na nie odpowiedzieć. Nie wiem czy pamiętasz ale w temacie magia i Religia poruszałam tą sprawę, czy jej pochodne , ale nikt chyba aż tak się nią nie zainteresował. Sama chodziłam po ludziach i pytałam jak to jest , że Bóg sam sobie stworzył największego wroga i bez niczego często oddaje dusze w jego ręce. Co człowiek- to inna odpowiedź.
I w końcu sama ułożyłam sobie własną teorię, która jest poniekąd oparta na Biblii.

Walka między Bogiem a szatanem jest już jasna. To znaczy jej ''wynik'' jest po prostu znany- Bóg jest zwycięzcom. I to powiedział mi ksiądz oraz katechetka. Klapa mi na początku opadła no bo w świetle tego faktu wydało mi się bezsensu- cel naszego życia i stworzenia. Bóg wiedział, że jeden z jego sług się zbuntuje, że go zdradzi i się postawi. Więc ja się pytam, dlaczego? Bo Bóg postanowił dać człowiekowi wolną wolę, możliwość wyboru. Odpowiedź prosta jak drut , wszystkim znana i okrutna. Bo tym samym wychodzi na to, że Bóg zna cierpienie i koniec swoich ''dzieci'' czyli nas.
Podajesz przykład psa , który robi coś złego a jego właściciel za niego odpowiada. Tak się szczęśliwe składa, że mam psa który co prawda nie sra sąsiadom na trawnik, ale ja jako jego opiekunka powinnam zastosować się do nowych obowiązków jakie niedawno ustanowiono: muszę po nim sprzątać. I oczywiście co robie? Nie sprzątam , bo ustanawiając nowe zasady, spółdzielnia nie pofatygowała się o zamieszczenie specjalnych koszy na kupki. A więc moim zadaniem jest latać za pieskiem z jednorazówką , zbierać jego śliczne kupki i jechać do domu na jedenaste piętro i wyrzucać je do kibelka jak na człowieka przystało.
Do czego zmierzam?
Do tego, że Bóg dał nam wolną wolę . Że bezpośrednio nie ingeruje w nasze życie choć z nami jest i zna nasz każdy krok. Bo jesteśmy jego planem. Jego najcudowniejszym dziełem, które ma być uhonorowaniem jego wspaniałości. Oczekujesz znaków? Chcesz mieć stygmaty?Chcesz dowodów? To się o nie módl, bo na dowody trzeba zasłużyć, trzeba je zdobyć pracą i wytrwałością tak jak się zdobywa swoje własne życiowe szczyty.

Wiedziałem, że w końcu wyciągniesz Coelho smiley Ja ci odpowiem tak... Chłopiec bał się iść przez las. Ojciec powiedział mu, żeby kupił samochód terenowy, strzelbę i colta. Od tamtego czasu chłopiec zawsze gdy przejeżdża po lesie poluje i przywozi do domu pieczyste... I który ma lepiej???

A jeżeli żył w średniowieczu? xD
Edytowane przez Miss Bagwell dnia 21.07.2008 14:05
Bjork

All Is Full Of Love

You'll be given love
you'll be taken care of
you'll be given love
you have to trust it

you've poured yours
into
maybe not
from the directions
you are
staring at

twist your head around
it's all around you
all is full of love
all around you

all is full of love

Siobhan Donaghy

Ghost

Fever Ray

If I Hard A Heart

Ah ah ah ah ah ah ah
Ah ah ah ah ah ah ah
Ah ah ah ah ah ah ah

Ah ah ah ah ah ah ah
Ah ah ah ah ah ah ah
Ah ah ah ah ah ah ah

The Knife - Heartbeats

One night to be confused
We had a promise made
Four hands and then away

Both under influense
We had demons in
To know what to say
Mind is a razorblade

To lean on
Wouldn't be good enough
For me, no

One night of magic rush
And make believes.

The colors red and blue
We had a promise made
We were in love

Prefix użytkownikaHE
A jeżeli żył w średniowieczu? xD

A jezeli zyl w sredniowieczu to dostalby duzy miecz ehhh.

I potwierdzasz mi , że to właśnie TY idziesz na łatwiznę bo nie jesteś wstanie odnieść się do posta , o którym sam prosiłeś. Tak jak niektórzy wierzący idą na łatwiznę bo ich wiara polega jedynie na chodzeniu do Kościoła , tak i nie wierzący często to robią bo oceniają ludzi na podstawie ich światopoglądu. Wystarczy, iż jeden jedyny raz cię skrytykowałam a ty , rzucasz się na mnie jak sęp na padlinę. Nie moja wina, że masz tak wrażliwe ego, ale jak chcesz to mogę je przytulić bo tego chyba wymaga. A zanim zaczniesz swoje kolejne błyskotliwe wywody, naucz się pisać poprawnie po polsku , używając naszych rodzimych literek.

Ta ... nie potrafie sie odniesc do Twojego postu bo nie potrafie powiedziec po prostu banda wymachujacych radosnie "recami" w gore pajacow bo to mogloby Cie urazic Miss.Wyrazanie swej milosci do Boga poprzez spiew i muzyke to moze i ciekawy odtresowywacz (nie ma to jak sobie poskakac) ale jak dla mnie teksty wszystkich piosenek z ktorymi do tej pory sie spotkalem ograniczaja sie do slepego uwielbienia i tekstow typu "O najwyzszy panie i stworco wez nas do nieba jako ze my w ciebie wierzymy".Byc moze to krzywdzace stwierdzenie ale to po prostu skrocenie tekstow wiekszosci utworow o Bogu ktore do tej pory slyszalem.

Co do mojego pisania po polsku ... o to sie nie boj to ze jestem tak leniwy ze nie chce mi sie wcisnac dodatkowego "alt" to juz moj problem.

A ego rzeczywiscie boli jak cholera ehh wciaz rosnie ;p

Temat odkurzony moze ktos ma nowe ciekawe przemyslenia ktorymi zechce sie podzielic ;)

Claire
Miss Bagwell napisała:
A zanim zaczniesz swoje kolejne błyskotliwe wywody, naucz się pisać poprawnie po polsku , używając naszych rodzimych literek.

I to pisze osoba, która stawia spację przed przecinkiem i umieszcza w swoich wywodach zdania tak poprawne jak:

To znaczy jej ''wynik'' jest po prostu znany- Bóg jest zwycięzcOM.

Chyba chodziło Ci o "zwycięzcą"?^^ A gdzie spacja przed myślniczkiem? Nu nu nu. Ale komuś się fajnie wypomina, nie? :/
I'm burning up a sun just to say goodbye.

i56.tinypic.com/2pqqqn9.gif

BlueBerry
Ja uważam ze Bóg istnieje. W trzech osobach. Tego nie można pojąć, bo jest to niepojęte - to i inne Biblijne rzeczy. Wierzę i nigdy nie przestanę.

A z innej beczki - pamiętam jak kiedyś na lekcji Polskiego mieliśmy wymyślić odpowiedzi na nieodgadnione od wieków pytania (typu : co jest po śmierci, czy istnieje inna cywilizacja). Kolega napisał wtedy o naszym życiu że to Pan Bóg gra sobie w Simsy. A na pytanie co jest po śmierci : Przenosimy się do Simsów2 :lol:

Miss Bagwell
Ta ... nie potrafie sie odniesc do Twojego postu bo nie potrafie powiedziec po prostu banda wymachujacych radosnie "recami" w gore pajacow bo to mogloby Cie urazic Miss.Wyrazanie swej milosci do Boga poprzez spiew i muzyke to moze i ciekawy odtresowywacz (nie ma to jak sobie poskakac) ale jak dla mnie teksty wszystkich piosenek z ktorymi do tej pory sie spotkalem ograniczaja sie do slepego uwielbienia i tekstow typu "O najwyzszy panie i stworco wez nas do nieba jako ze my w ciebie wierzymy".Byc moze to krzywdzace stwierdzenie ale to po prostu skrocenie tekstow wiekszosci utworow o Bogu ktore do tej pory slyszalem.

Zanim odpiszę konkretnie na ten post proszę cie byś odnosił sie do konkretnej wypowiedzi w tym wypadku do tej o muzyce gospel, którą przytoczyłam wcześniej.
Widać, że o muzyce gospel nie masz zielonego pojęcia bo rodzaj tejże muzyki nie opiera się wyłącznie na skakaniu jak to sobie wyobrażasz. Zauważyłam, że w ogóle masz skłonności do dziwnych stereotypów i paskudnego generalizowania wszystkiego co dotyczy Boga i wiary. To cechuje najbardziej powiem brzydko, prymitywny typ ateisty, który nie zna się na rzeczy , ale wrzeszczy na około jakie to głupie i bezsensowne.
Twierdzisz, że teksty gospel są ograniczają się do "O najwyzszy panie i stworco wez nas do nieba jako ze my w ciebie wierzymy".
Bo widzisz jakby nie spojrzeć taki cel ma muzyka gospel- wielbić Pana. Jednakże znowu widać brak znajomości tematu z twojej strony albo brak ci subtelności jeżeli nie zauważasz różnic między tekstami. Może źle szukasz?
Z drugiej strony: nie przeszkadza ci fakt, że wszyscy wokoło śpiewają o tym samym czyli o seksie albo o miłości, która w gruncie rzeczy dla większości sprowadza się do seksu a przeszkadza ci to, że muzyka gospel mówi o wielbieniu Boga? No tak bo w niego nie wierzysz więc to ci przeszkadza.
Śpiewam w chórze gospel z dwóch powodów: bo kocham Boga i uważam, że to co robię jest jednym z najpiękniejszych sposób wielbienia Pana oraz dlatego, że ludzi którzy przychodzą na koncerty. Wiem, że to co teraz powiem wyda ci się obce bo być może tego nigdy nie doświadczyłeś, ale dla mnie nie ma w życiu nic wspanialszego jak zobaczyć te radosne i szczęśliwe pełne wiary twarze ludzi po każdym koncercie. Wierz mi- uczucie nie do zastąpienia. I nie chodzi tu o to czy chór dobrze zaśpiewał czy dobrze ktoś wypadł dobrze w obiektywie kamery- tu chodzi o to czy udało nam się przenieść naszą wiarą na nich. A po koncertach widać wyraźnie, że misja została wykonana. I dla Boga i dla tych którzy tam przyszli.
Bjork

All Is Full Of Love

You'll be given love
you'll be taken care of
you'll be given love
you have to trust it

you've poured yours
into
maybe not
from the directions
you are
staring at

twist your head around
it's all around you
all is full of love
all around you

all is full of love

Siobhan Donaghy

Ghost

Fever Ray

If I Hard A Heart

Ah ah ah ah ah ah ah
Ah ah ah ah ah ah ah
Ah ah ah ah ah ah ah

Ah ah ah ah ah ah ah
Ah ah ah ah ah ah ah
Ah ah ah ah ah ah ah

The Knife - Heartbeats

One night to be confused
We had a promise made
Four hands and then away

Both under influense
We had demons in
To know what to say
Mind is a razorblade

To lean on
Wouldn't be good enough
For me, no

One night of magic rush
And make believes.

The colors red and blue
We had a promise made
We were in love

Prefix użytkownikaHE
Tja mission acomplished my lord.Wybacz nie mam zamiaru wdawac sie w dalsza "dyskusje" bo to po prostu sprawa swiatopogladu.Ja uwazam ze cos takiego jest bezsensowna strata czasu bo Boga nie ma (a jezeli jest i tak mi wybaczy o grzesznemu ... to jest wlasnie cala glupota wiary chrzecijanskiej.Pozwala ona na nieskonczona ilosc bledow kiedy bo ja wiem bardziej rygorystyczne religie juz dawno by takiego "blednego rycerza" zaciumkaly w wierze chrzescijanskiej zawsze ma szanse sie poprawic, nawet pedofilo-morderco-gwalciciel niekoniecznie w tej kolejnosci moze pojsc do nieba i siadac po prawicy Pana ... w tym przypadku wole juz isc do piekla cytujac Nietzschego "w raju nie ma interesujacych ludzi";).Wracajac do muzyki Gospel mi osobiscie nie przeszkadza ja po prostu uwazam ze jest bez sensu.I uwierz mi ze przeszkadza mi wiekszosc utworow promujacych sie przede wszystkim seksem i pieniedzmi.

Btw co za dziwne stereotypy?;) Rzucam ksiezami pedofilami?... Ehh i ten teges nie jestem wojujacym ateista bo mam gdzies czy tracisz swoj czas wierzac w wyimaginowanego Boga.

Miss Bagwell
w tym przypadku wole juz isc do piekla cytujac Nietzschego "w raju nie ma interesujacych ludzi"smiley

No pewnie i dodać by jeszcze słynne powiedzenie Mao, że religia mąci umysł i jest po prostu zła... Ta a świstak siedzi i zawija je w te sreberka.:rol:
Wybacz, ale już pierwszym zdaniem kompletnie się dyskwalifikujesz bo mówisz, że rozmowa nie ma sensu. Bo widzisz można być wierzącym i nie wierzącym i ciekawą prowadzić dyskusję. A jeżeli nie wierzysz to radzę podejrzeć w tym dziale temat Magia i Religia. Będę bezpośrednia i szczera: dla mnie jesteś z tego raczej marnego typu ateistów, którzy nie wierzą bo im się nie che i nie mają na swoje ''nie'' wobec Boga nic interesującego do powiedzenia.
Rzeczywiście w gruncie rzeczy szkoda czasu.
Edytowane przez Miss Bagwell dnia 06.09.2008 13:53
Bjork

All Is Full Of Love

You'll be given love
you'll be taken care of
you'll be given love
you have to trust it

you've poured yours
into
maybe not
from the directions
you are
staring at

twist your head around
it's all around you
all is full of love
all around you

all is full of love

Siobhan Donaghy

Ghost

Fever Ray

If I Hard A Heart

Ah ah ah ah ah ah ah
Ah ah ah ah ah ah ah
Ah ah ah ah ah ah ah

Ah ah ah ah ah ah ah
Ah ah ah ah ah ah ah
Ah ah ah ah ah ah ah

The Knife - Heartbeats

One night to be confused
We had a promise made
Four hands and then away

Both under influense
We had demons in
To know what to say
Mind is a razorblade

To lean on
Wouldn't be good enough
For me, no

One night of magic rush
And make believes.

The colors red and blue
We had a promise made
We were in love

Prefix użytkownikaHE
którzy nie wierzą bo im się nie che

Czy wierzenie wymaga jakiejs pracy?... To chyba raczej nie jest meczace.Po prostu nie mam ochoty prowadzic dalszej dyskusji bo i Ja nie udowodnie Ci ze Boga nie ma (bo w niego zarliwie wierzysz) i Ty nie udowodnisz mi ze jest (bo nie masz na to zadnego dowodu).

No pewnie i dodać by jeszcze słynne powiedzenie Mao, że religia mąci umysł i jest po prostu zła...

Tutaj sie wyjatkowo zgadzam, poniewaz religia JEST zla.Wiara jest w porzadku ale religia szufladkuje i dzieli ludzi na "My i ci inni" ... Tak wiara jest w porzadku ale jesli dowali sie otoczke pod postacia kosciola jako instytucji to juz nie jest dobre i szczerze watpie czy sluzy Bogu, chyba ze za Boga robi pieniadz ;).

Co do mojego "nie" wobec Boga.Wiara jest dla mnie strata czasu, jezeli mam do wyboru spedzic godzine siedzac w kosciele lub gadajac z kumplami wybieram bez zastanowienia to drugie.

Btw mowiac ze religia nie jest zla spojrz na obecna sytuacje na swiecie.Szczegolnie w Indiach nawet Hindusi ktorych religia jest tak "pacyfistyczna" hehe nagle wzieli sie do zabijania Chrzescijan.

Prefix użytkownikaSunshine
Co do mojego "nie" wobec Boga.Wiara jest dla mnie strata czasu, jezeli mam do wyboru spedzic godzine siedzac w kosciele lub gadajac z kumplami wybieram bez zastanowienia to drugie.

Z drugiej strony, niektórzy ludzie chcą 'wierzyć', bo myślą, że to wyleczy ich rany po stracie kogoś bliskiego, pomoże w jakichś kłopotach zdrwotnych czy finansowych. I nie powiem, te złudne nadzieje, tak silna wiara w coś, w co nie do końca możemy być pewni że faktycznie istnieje, to, że modlimy się do Boga gorliwie, prosząc i dziękując, faktycznie pomaga. Ile jest takich ludzi, co swoje życie opierają na Bogu, ich wiara jest tak silna, że automatycznie wzrasta ich pewność, mają do wszystkiego lepsze pdejście, a co za tym idzie, lepiej im się powodzi, bo wierzą, że czuwa nad nimi opatrznść Boża i są z góry skazani na powodzenie. Kończą się problemy, a jeśli coś dalej się zdarzy przykrego, tłumaczą sobie że 'Bóg tak chciał, widocznie za mało się modlę albo cuś, nie ma co płakać'. Modlą się więcej i więcej, przekonani, że ból i cierpienie to dar od Boga, to coś wspaniałego, co możemy ofiarować naszemu stwórcy, i jego synowi, który oddał życie w męczarniach żeby nas wszystkich zbawić. Jak to się mówi, wystarczy chcieć, aby mieć wszystko. Tak samo jest z wiarą. Wierzysz w Boga, wysławiasz go, ale tak naprawdę chodzi tylko o własne dobro i potrzeby, bo najczęściej raczej zwracamy się do Boga z prośbami. Każdy człowiek jest egoistą, stawia na pierwszym miejscu SIEBIE, i SWOJE potrzeby. Taka jest ludzka natura i choćbyście się skichali, to i tak się nie zmieni. I dalej możecie wciskać kity, że wasza wiara opiera się na miłóści.

Prefix użytkownikafuerte
Ostatnio znowu toczą się rozmowy na temat wprowadzenia egzaminu maturalnego z religii. Przedmiot mieliby zdawać tylko chętni.
Chciałabym więc zapytać, co sądzicie o tym pomyśle? Czy według Was religia powinna być przedmiotem maturalnym? Czy w ogóle dobrym pomysłem jest jej obecność na liście przedmiotów szkolnych?
media.giphy.com/media/WS6ABEVwTwWew89CHo/giphy.gif

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzab2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najart2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladrym2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnewsfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladcarymowfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzabawniejfuer.jpg

http://lastfm.pl/user/justyskag
Prefix użytkownikaChristina
Czy ja wiem.
Może "Religie nowożytne"? Żyjemy w czasach, w których coraz więcej młodych ludzi szuka innej, nowej religii, albo (tak jak ja) stają się ateistami. Nie powinnyśmy się zamykać tylko na chrześcijaństwie.
Jeżeli by to było potraktowane w bardziej naukowy sposób, to czemu nie. Wtedy trzeba by znać z 4,5 religii, ich historię, bogów itd.
i65.tinypic.com/2d7bmkw.jpg
That's all they really want
i63.tinypic.com/fc8xht.jpg
Some fun
i65.tinypic.com/1zgcchl.jpg
When the working day is done
i64.tinypic.com/68xamr.jpg
All girls - they want to have fun
i66.tinypic.com/24o5d1j.jpg

i64.tinypic.com/214waz4.png
i64.tinypic.com/258waba.png
zapodaj.net/images/d9840e51c9400.png

Nagroda za Najlepszą Miniaturkę Wojenną - Niebo pośrodku piekła
Nagroda za Najlepszą Serię o Ciemnej Stronie - Krwawy Zmierzch
oi66.tinypic.com/n36vcy.jpg

http://xchristix.tumblr.com
Prefix użytkownikaAlette
A ja uważam, że matura z religii... nawet matura z budowy robaka nikomu nie powinna przeszkadzać, jeśli tylko będą chętni, by ją zdawać i będzie to miało jakiś sens (np. potrzebne będzie na studia).

Nie wiem, co teraz tyle osób się uwzięło na tę biedną religię. Nie jestem może wielką fanką, ale nasz system edukacji w ogóle jest do bani. Wiele pań katechetek to masakra... ale mało takich historyków, polonistek? Niech oni po prostu robią jakieś testy psychologiczne dla tych konowałów.

Każdy ma prawo szukać drogi, ale już denerwuje mnie ten zalewający nas ateizm, jakby to była jedyna droga dla "mądrych ludzi".
web.archive.org/web/20170527063436im_/http://i61.tinypic.com/n1qk3n.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najfanfick2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najffalette.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/fanfick.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_fanficka.png
www.harry-potter.net.pl/images/najsympatyczniejszy_uytkownik.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_ff.png

66.media.tumblr.com/df7ff26a042721958add2f4d66811db3/tumblr_oc3zx5Nkcc1toyrsho3_1280.jpg

Kazui <3

78.media.tumblr.com/67e397cafbea681870d2cef222f21aa0/tumblr_os4igq7Fwu1s8gfjqo1_500.gif

W zasadzie lepiej tkwić w słodkiej niewiedzy. Umiejętność braku myślenia i brak odczuwania tego braku, w połączeniu z brakiem myślenia o myśleniu i przekonaniem, że się wszystko dobrze przemyślało jest darem, który posiadają tylko wybrani. Im więcej wiesz, tym mniej rozumiesz, więc w zasadzie lepiej nic nie wiedzieć i mieć święty spokój.

Dziękuję Wilenie za cudowny wiersz o moich Rycerzykach <3

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami
Żył sobie Racław z rycerzykami.
Wielu ich tam było, innej maści każdy,
Jednak każdy spośród nich był bardzo odważny,
Choć nie tak jak Racław - mąż najlepszy w świecie,
Rozpalający serce niemal każdej kobiecie,
Lecz kochając jedną, tę spoza Lagary,
Którą owładnęły miłości jego czary
I wyczekuje tylko kiedy się zobaczą...
Ale koniec historii! Nie za to mi płacą.
Wracając do Lagary, żyła tam Liliana,
Która, chociaż nieporadnością owiana
I znana w otoczeniu z niechęci do koni,
Nie bała się prawie dzierżyć w ręku broni.
Gdy tylko nadszedł rozkaz, wskoczyła na konia.
Mając u swego boku Gaję, Aarona,
Fomę i Milana, a przed sobą zadanie,
Ruszyła, nie bacząc, czy coś jej się stanie.
Jednak Racława niestety przy nich nie było,
A szkoda, bo to by się lepiej skończyło.
Zamiast niego, Nadar przewodził tej grupie
I chociaż zdawało się, że ma wszystko w dupie,
Doprowadził ich całych do kapitana,
Nie mającego nic z Narnią wspólnego - Kasjana,
Który miał przy sobie ogiera wspaniałego,
Nawet dla stajennych nieprzyjemnego,
Z piękną grzywą i gracją, jakiej więcej miało
Jedynie zgrabne, Racławowe ciało...

Co było z Aaronem? Z ostrzem w jego dłoni?
I Lilianą? Jak z jej podejściem do koni?
Co z zaciętą Gają? Co z nadętym Milanem?
Potwornym ogierem wraz z jego panem?
Co z Fomą? Jak żyje? I jak jego rany?
Kiedy tego wszystkiego dowiedzieć się mamy?

Gdy tylko na Alette wielka wena spłynie.
Może nigdy, może jutro, może w czarnej godzinie,
Byle, jak to nastąpi, napisała wreszcie
O Racławie i jego kochanej niewieście.

Authors act like they are sorry for killing characters but really they are like this...

33.media.tumblr.com/1c33d4f027d1b0dfece36f03d8cab05f/tumblr_inline_nnkxxyKWKP1sr52q2_500.gif

31.media.tumblr.com/c5f304c7b0c89ee52e80a0a90f79fd7e/tumblr_inline_nnkxz1zV0v1sr52q2_500.gif

33.media.tumblr.com/9c3599c6a8d5caa85da97df2b4273732/tumblr_inline_nnkxz3S5OW1sr52q2_500.gif

Lista ficków, które przeczytałam i polecam

Miniaturki
"Nieszczęśliwa historia" ulki_black_potter
"Czterdzieści pięć" Barloma
"Pierwsza ofiara" Katherine_Pierce
"Przemyślenia" Wileny Romus
Przyjaciołom, których już nie ma Fuerte
"Zazdrość według Hermiony Weasley" Sam Quest
"Glizdogon" Nieoryginalnej
"Las mnie wzywa" Klaudek884
"***" Zirael

Serie
"Trudny wybór" Penelope
"Jako w piekle, tak i na ziemi" Christiny
"Proszę, powiedz moje imię" Only Dream
"Między wierszami" Fuerte

Drabble
"Znalezisko" Ann
"Miłość" Wioletty
"Bogini" ulki_black_potter

Poezja
"Feniks" Wileny Romus
"Na chwałę! Na honor!" Ann
"Zwariował!" Wileny Romus
"Wspaniały i Starożytny Hymn Rodu Black" Ann

38.media.tumblr.com/e7acb5a8e16d00b85b5d13f0579b1044/tumblr_inline_n8vl57qwvD1r1mylc.png

"Niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która od razu trafia do jego serca. Owe pierwsze obrazy, echa słów, choć wydają się pozostawać gdzieś daleko za nami, towarzyszą nam przez całe życie i wznoszą w pamięci pałac, do którego, wcześniej czy później... i nie ważne, ile w tym czasie przeczytaliśmy książek, ile nowych światów odkryliśmy, ile się nauczyliśmy i ile zdążyliśmy zapomnieć... wrócimy." Carlos Ruiz Zafon

49.media.tumblr.com/06faed4d6c3be0fab9fbd74bd1023201/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o4_500.gif

Oglądam chińskie bajki, czytam romanse a ciasto najbardziej lubię surowe. Pozdrawiam wszystkich, których karmiłam, a szczególnie tych, którzy z tego powodu cierpieli. Lubię gotować dla Gne, której wszystko smakuje i Ciemka, któremu śmierdzą (gotowane!) jajka. Piję herbatę koło kibla z Ang, o miłości rozmawiam z Pene, śpię na podłodze Ulki albo na kolanach Christiny. W moim sercu zawsze jest miejsce dla tych, z którymi obieram ziemniaki.

Pozdrawiam mistrza otwierania zamków Sam i specjalistę od łowienia smerfów Katherine
... a kiełbasa to najbardziej smakuje mi u Pauli love

68.media.tumblr.com/f0cb94d96489a7af17c663e1007e68fd/tumblr_ornxp7GtDG1sccmwvo1_1280.jpg

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum: