Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Instagram
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Świetny czarodziej
14.06.2021 22:34
Krnabrny, otóż to xD

Pracownik departamentu
14.06.2021 21:41
Eeej coś sobie uświadomiłem. My slizgonoi po prostu szanujemy i podtrzymujemy tradycje narodowe temu zawsze przegrywamy

Niezwyciężony mag
14.06.2021 21:35
Niby człowiek wiedział, a jednak się łudził

Świetny czarodziej
14.06.2021 21:30
Hanix082, Mob Psycho 100, a Violet Evergarden to nieśmieszny żart 3/10, z wyciskaczy łez animcowych stareńki Clannad + Clannad After Story sprzed 17 lat nadal wygrywa xD

Świetny czarodziej
14.06.2021 20:15
louise60, bardziej mi chodziło o parodię tej piosenki ;)

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Posiada 59630 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 56651 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 45883 punktów.

4) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 43981 punktów.

5) Prefix użytkownikaSam Quest

Posiada 43600 punktów.

6) Prefix użytkownikaania919

Posiada 38334 punktów.

7) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 36669 punktów.

8) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 34114 punktów.

9) Prefix użytkownikabatalion_88

Posiada 31890 punktów.

10) Prefix użytkownikaMarcus Clinton

Posiada 30892 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Trylogia Dziedzictwo
Prefix użytkownikaGinny_Weasley12
Mosag: a tak naprawde to nie płacze, ale wtedy, kiedy zginął Brom to ja się rozpłakałam... bardzo mi go było szkoda...
Lady_Black, przeczytalas w 1 dzien?! nie wierze. chyba ze bylaś w szpitalu...
A ja wlasnie skonczylam czytać Najstarszego... strasznie mnie to wkurzył koniec! Jak Murtagh mógł to zrobic?!! zdradził wszystkich!!!! nie moge w to uwierzyć, żołądek mi się ścicka, gdy o tym mysle... jak on mógł!?? A jak n moze wladać taką mocą?! nie, to sie w głowie nie miesci, po prostu nie wierze.

Ale chcialam powiedziec, ze gdy to czytam, zapominam o wszystkim innym. Problemy książkowe stają się moimi problemami. Gdy czytam HP, nie czuje tego. Ale w Eragonie.... to wszystko jest takie realne, mimo, ze to fantastyka. To jest moja uluiona książka. Nic jej nie pobije! Nie wiem, jak to powiedziec, ona jest ccudna, gemialna, co tam jeszcze, bardzo prezjmująca, wciągająca, szkoda tylko, ze jest taka krótka, chociarz i tak na swój sposób jest długa.
img329.imageshack.us/img329/619/drfyhdrhrehtrherhgdgfbmj5.png
Draco&Hermiona - mówię NIE! Dołącz.

Być może istnieją czasy piękniejsze,
Ale te są nasze.

Ciąg dalszy w profilu.

Jestem fanką Kurzego Wylotu oraz Brudnego Odbytu. Wiedzcie, że to jedna i ta sama osoba. ;D

[O]ld [G]ood [S]tyle

of

H-P.net

*Angela
*Angelina
*Mimid
*Christina
*Śmierciojadek
*Lestrange
*Essi
*Adzilla
*Wera
*Lenne
*Hemcia
*Nacia
*filis

img218.imageshack.us/img218/7083/scrittaslykv2.gif

Od cnót Gryfonów, Kretynizmu Puchonów, Wiedzy-o-wlasnej-wszechwiedzy Krukonów, chroń nas Slytherinie!

th03.deviantart.com/fs7/300W/i/2005/210/0/6/Death_Eaters_by_digijohn.png
Śmierciożerca

mitsurugi.files.wordpress.com/2007/01/las.png
Trzeba żyć, a nie tylko istnieć.

republika.pl/blog_cy_3256437/3538848/tr/kadziewicz_zdjecia_dnia512.jpg
Mój ulubieniec, a siatkówka to moje życie!

dylkaa_emma
Bardzo lubię te książki "Eragon" i "Najstarszy". Strasznie mnie wciąga! Już nie mogę się doczekać 3 części (może ktoś z Was wie kiedy wyjdzie). A co do filmu to mi się nie podobał. Nudny i wiekszość nie zgadzała się z książką. Dużo ważnych rzeczy zostało pominietych. Mam nadzieje ,że 2film bedzie lepszy.
Pozdrawiam!
głupol, krętacz, bufon..^^.

kochÓm <3*;

uwielbiam <3*;

ubÓstwiam <3*;

Alan Rickman.<3;* mai low forewer;*

Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny.
Ja się śmieję z was, bo wszyscy jesteście tacy sami. - Jonathan Davis

tak? pod koniec roku?? nie moge sie juz doczekac!
ja filmu nie oglądalam, ale wiem, ze jest nudny, z jakiejś strony, zaraz podam link, tam jest wypisane, co sie różniło.
ale Eragon.... boze, co ja bym zrobila bez tej ksiazki? czemu ja juz ja przeczytalam?!

EDIT:Tu na tej stronie: http://www.saphir.../bledy.htm sa błedy ktore wystąpily w filmie
Edytowane przez Prefix użytkownikaGinny_Weasley12 dnia 30.06.2007 16:59

Ale te są nasze.

Ciąg dalszy w profilu.

Jestem fanką Kurzego Wylotu oraz Brudnego Odbytu. Wiedzcie, że to jedna i ta sama osoba. ;D

[O]ld [G]ood [S]tyle

of

H-P.net

*Angela
*Angelina
*Mimid
*Christina
*Śmierciojadek
*Lestrange
*Essi
*Adzilla
*Wera
*Lenne
*Hemcia
*Nacia
*filis

Od cnót Gryfonów, Kretynizmu Puchonów, Wiedzy-o-wlasnej-wszechwiedzy Krukonów, chroń nas Slytherinie!

Śmierciożerca

Eragon041
Cóż... spójrzcie na mój nick. To chyba wyjaśnia moje uczucia do tej książki jezyk A mój kolega wysłał maila do wydawnictwa MAG, które wydaje "Dziedzictwo" po polsku, z pytaniem o datę polskiej premiery. Odpowiedzieli jednym słowem: 2008. Więc... na polską wersję trochę poczekamy...
Animag: Wąż
Patronus: Bazyliszek
Dom: Gryffindor

Członek Stowarzyszenia Metamorfomagów

Moje forum o tematyce HP

http://hpzone.ok1.pl/
no, troszkę poczekamy, ale warto.
Ja też bardzo lubie Eragona i bym pewnie na nick miała Nasuada albo Arya, ale niestety, Eragona poznałam półźniej niż ta stronka.
Ale wystarczy zobaczyc na mój avek-on mówi, jak bardzo lubie Eragona. mam dużo avków z Eragonem. To moja ulubiona ksiązka

Ale te są nasze.

Ciąg dalszy w profilu.

[O]ld [G]ood [S]tyle

of

H-P.net

*Angela
*Angelina
*Mimid
*Christina
*Śmierciojadek
*Lestrange
*Essi
*Adzilla
*Wera
*Lenne
*Hemcia
*Nacia
*filis

Śmierciożerca

kilstrit
Czytałem Eragona i Najstarszego, ale nie zachwyciły mnie te książki. Autor młody, może się kiedys wyrobi... Na razie stara sie jak może, aby dorównać JRR Tolkienowi. Trochę jeszcze poczeka.:|
babble babble bitch bitch rebel rebel party party sex sex sex and don't forget the violence...
Marilyn Manson

Prefix użytkownikaE-Vaire
Moim zdaniem autor nie ma ogromnej wyobraźni. To jest mieszanka HP i WP + spora część własnego świata. No bo jak - chłopak jak Frodo, mieszka sobie spokojnie z dala od niebezpieczeństw. Dostaje coś/znajduje i musi zniszczyć Saurona/Galbatorixa. Oprócz ludzi istnieją inne rasy, które dotąd nie mieszały się zbytnio do wojny: elfy, krasnoludy, [hobbici]. Sauron/Glbatorix ma swoje sługi, które walczą przeciwko 'tym dobrym': orki/urgale, a także kulle/Uruk-Hai.

Poza tym podobieństwo Eragon/HP tez jest widoczne choć akcja HP rozgrywa się w czasach współczesnych, a Eragon nie. Mimo to coś jednak widać - zbawiciel świata, magiczne stworzenia, baaardzo zły ktoś: Voldemort/Galbatorix. Eragon ma elfy i krasnoludy, a Harry ma Zakon :D Wojna w książkach 'Dziedzictwo' jest na skalę światową, w HP nie, ale to nic xD

asia15963
Ja przeczytałam narazie pierwszy tom ( niezła jestem nie ma co xD )
bardzo mi sie podobała xPP
drugi właśnie mam zamiar wypożyczyć o ile w bibliotece będzie -.^
;P supcio książka ;D
Hogwarts will always be there to welcome you home <3

Prefix użytkownikaFilemona
Książkę ciężko się czyta, momentami wieje nudą, ale ogółem historia ciekawa. Jakoś powstrzymałam się od pominięcia nudnych kawałków. A film uważam za głupi... Dużo pominięto i pozmieniano.

http://www.krollewpbf.aaf.pl/
Prefix użytkownikaLady Mary Jane
Książka wg mnie niesamowicie ciekawie ujęta w całośc. Przeczytałam pierwszą część i już nie mogłam przestać czytać. Zdecydowanie bardziej interesuje mnie cześć II niż poprzednia. A co myślę o filmie? Film dość ciekawy, ale nie polecam tym, którzy czytali ksiażkę, a nie oglądali filmu. Dla osób, które żyją jeszcze w niewiedzy książkowej na temat Eragona, film okaże się ciekawy i pełny akcji, ale tej drugiej grupy będzie on po prostu nudny. Mi film do gustu nie przypadł, ale książka owszem ; D

Pozdrawiam,
Mary Jane
Chcę z Tobą przejść przez piekło...

Dredzio
Film? Widząc zapowiedzi specjalnie na niego nie poszłam! Był po prostu beznadziejny! Oczywiście rzesze ludzi żyjących w nieświadomości, że nawet taka książka była są zadowoleni z tego "arcydzieła"... ;/

Prefix użytkownikaE-Vaire
Film? Widząc zapowiedzi specjalnie na niego nie poszłam! Był po prostu beznadziejny! Oczywiście rzesze ludzi żyjących w nieświadomości, że nawet taka książka była są zadowoleni z tego "arcydzieła"... ;/

Widzę, że nie podobał ci się film, bo się różnił od książki. Pozwól, że ci coś wyjaśnię:
Film pt. "Eragon" to była adaptacja, a nie ekranizacja. Jaka różnica? Adaptacja nie zupełnie zgadza się z książka, fabuła często jest inna na pierwszy rzut oka, często nie wywołuj takich samych emocji. Tak więc, oceniaj ten film po istotniejszych 'rzeczach'. Jest obsada, gra aktorska, efekty specjalne, muzyka, charakteryzacja. Dużo. Naprawdę dużo, i zgodność z książką oceniaj w Harry'm Potterze lub Władcy Pierścieni. No, Władca bez porównania lepszy, ale skoro strona o hp? ;D W HP wymyślają własne sceny [adaptacja czy ekranizacja? ;/], a potem wychodzi, że nie było miejsca na bardzo istotne sceny. Pff.
Edytowane przez Prefix użytkownikaE-Vaire dnia 01.04.2008 16:08

Justka
Eragona czytalam zaraz po obejrzeniu filmu niestety. Jak dla mnie ksiazka jest swietna. Za to filmu nie jestem w stanie obejrzec drugi raz. Nigdy nie widzialam tak spapranego filmu na porstawie ksiazki naprawde straszne. Co do Najstarszego,no akurat tego nie czytalam.

Prefix użytkownikaChristina
Zgadzam się z E-Vire, że Eragon to mieszanina dwóch innych książek. Ale czyta się łatwo i przyjemnie. Jest dużo elfów, które kocham. A pisarz też nie jest głupi. Wie, ze ludziom podoba się Potter i Władca więc zmiksował dwie rzeczy i wyszło coś całkiem, całkiem. A ona ma z tego kasę :)
i65.tinypic.com/2d7bmkw.jpg
That's all they really want
i63.tinypic.com/fc8xht.jpg
Some fun
i65.tinypic.com/1zgcchl.jpg
When the working day is done
i64.tinypic.com/68xamr.jpg
All girls - they want to have fun
i66.tinypic.com/24o5d1j.jpg

i64.tinypic.com/214waz4.png
i64.tinypic.com/258waba.png
zapodaj.net/images/d9840e51c9400.png

Nagroda za Najlepszą Miniaturkę Wojenną - Niebo pośrodku piekła
Nagroda za Najlepszą Serię o Ciemnej Stronie - Krwawy Zmierzch
oi66.tinypic.com/n36vcy.jpg

http://xchristix.tumblr.com
emigratka
Przeczytałam obydwie części i nie mogę sie doczekać kolejnej. Kiedyś w ogóle nie spojrzałabym na tą książkę ale zaraziły mnie moje przyjaciółki, które uwielbiają smoki xD. Do tej pory jestem im za to wdzięczna, bo Eragon stał sie jedną z moich ulubionych książek. A jeśli chodzi o film to jak na adaptację był całkiem niezły. Szczególnie podobała mi się Saphira.
I nie myślcie, że o Was zapomniałam. Duszą jestem z wami i co z tego, że ciałem gdzie indziej^^. Jak chcecie to postaram się Wam telepatycznie przekazać moją tygodniową wenę xP A tymczasem Wy podkręcajcie nasz nowy związek tym razem troszkę bardziej realny xD Kocham Was :*:*:*:*:* (dla każdego po jednym)

"Mieli swoją wyidealizowaną miłość, bolesna i rozdzierająco piękną."

galeria.glitery.pl/img/czarno-biale/glitery-pl_czarno-biale64.jpg

Everything you want

Somewhere there's speaking
It's already coming in
Oh and it's rising at the back of your mind
You never could get it
Unless you were fed it
Now you're here and you don't know why

But under skinned knees and the skid marks
Past the places where you used to learn
You howl and listen
Listen and wait for the
Echoes of angels who won't return

He's everything you want
He's everything you need
He's everything inside of you
That you wish you could be
He says all the right things
At exactly the right time
But he means nothing to you
And you don't know why

You're waiting for someone
To put you together
You're waiting for someone to push you away
There's always another wound to discover
There's always something more you wish he'd say

He's everything you want
He's everything you need
And you don't know why

But you'll just tight
And watch it unwind
It's only what you're asking for
And you'll be just fine
With all of your time
It's only what you're waiting for

Out of the island
Into the highway
Past the places where you might have turned
You never did notice
But you still hide away
The anger of angels who won't return

He's everything you want
He's everything you need
And you don't know why

I am everything you want
I am everything you need
I am everything inside of you
I say all the right things
But I mean nothing to you and I don't know why
And I don't know why
Why
I don't know

[center]

lenne
Ja zaczęłam czytać niedawno. Powoli kończe pierwszy tom. Takie całkiem zgrabne ale jakbym miała coś fajnego polecić to nie byłaby to ta książka. Za dużo tematów i wątków zaczerpniętych z HP i WP. Ja jednak wole czytać coś ambitniejszego. Z własnym pomysłem.
img23.imageshack.us/img23/7834/1dcd56cbf57ee244304927f.jpg

Catheu
alex1 napisał/a:
a ja nigdy nie czytałam Eragorna ale film oglądałam!!
Podobał mi się ale...
podobno książka jest strasznie nudna!!!

oO, tyle 'powiem'. Więc tak. Film jest taki beznadziejny, że głowa boli, kochana moja.
Książka jest po prostu super, wciągająca, pełna akcji, humoru i napięcia.
Film 'Eragon' to porażka i beznadzieja, sięgnij po książkę, to zobaczysz.
Głupol! Mazgaj! Śmieć! Obsuw! Dziękuję wam!

Prefix użytkownikaLady Mary Jane
W stu procentach zgadzam się z poprzednikiem. No, film może nie był aż taką beznadzieją, ale książka na pewno bardziej Ci się spodoba. I ten, kto powiedział Ci, droga alex1, że książka jest strasznie nudna jest zwyczajnym głupcem. Tyle.

Bye.
Chcę z Tobą przejść przez piekło...

Prefix użytkownikaMalwkaaa
Jak na razie przeczytałam "Eragona" i jestem na prawdę pod wrażeniem, że tak świetną książkę napisał piętnastoletni chłopak! "Najstarszego" dopiero zaczynam czytać, ale nie ukrywam, że śmierć Ajihada i zaginięcie Murtagha wycisnęły ze mnie łzy. ;c
Jak najbardziej książka mi się podoba i muszę zebrać pieniążki na kolejne tomy ;>
"Ten, któremu starczy odwagi i wytrwałości, by przez całe życie wpatrywać się w mrok, pierwszy dojrzy w nim przebłysk światła."

Slytherin przyjmuje takich,
Co mają czystą krew.
Co mają więcej sprytu
Od uczniów domów trzech.

static.tumblr.com/qy6gibj/keym9hjd9/slytherin_gif.gif

Sé onr sverdar sitja hvass!

Prefix użytkownikaAstrid Lilo
Po Harrym Potterze jest to moja ulubiona książka. Zachwyca mnie w jaki sposób została napisana. Tak naprawdę to coś więcej niż sama książka. Dla mnie to nasza historia.

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum: