Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Instagram
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Wielki mag
21.06.2021 18:22
Anastazja Schubert, jak podliczę punkty to ci odpiszę ;)

Wielki mag
21.06.2021 18:06
Nie no, poleciała dalej od razu, więc chyba dobrze to zniosła

Praktykant w Ministerstwie Magii
21.06.2021 17:58
Biedna :(

Wielki mag
21.06.2021 17:54
Jaskółka przywaliła mi w moskitierę xD

Praktykant w Ministerstwie Magii
21.06.2021 17:07
No to powodzenia!

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Posiada 59632 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 56651 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 45883 punktów.

4) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 43981 punktów.

5) Prefix użytkownikaSam Quest

Posiada 43900 punktów.

6) Prefix użytkownikaania919

Posiada 38336 punktów.

7) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 36669 punktów.

8) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 34114 punktów.

9) Prefix użytkownikabatalion_88

Posiada 31890 punktów.

10) Prefix użytkownikaMarcus Clinton

Posiada 30892 punktów.

Zobacz temat
Drukuj temat
Najlepszy horror
Prefix użytkownikaLiliana2194
Ja nie lubię horrorów. Są dla mnie za mocne, po prostu się ich boję (i w przeciwieństwie do większości społeczności nie lubię się bać jezyk). Jedynym horrorem, jaki oglądałam były Egozrcyzmy Emily Rose, choć na niektóre scenach nie patrzyłam. Jakoś to zniosłam, choć przez dwa tygodnie miałam trudności z zaśnięciem xD
Edytowane przez Prefix użytkownikaLiliana2194 dnia 21.11.2019 22:47
www.harry-potter.net.pl/images/articles/maniakhogliliana.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/hogwart.jpg

- - W Hogwarcie: - -

2) Valerie Adams
2.06.2019 -

1.bp.blogspot.com/-f6fn3825Rzg/XYoz2x_dXHI/AAAAAAAAAR4/U1Y3euTkpT43y5p-PzE3sOQUfVacTTDSgCLcBGAsYHQ/s1600/Ostatni%2B4.png1.bp.blogspot.com/-Zt_p7ufiG7Y/XYpLUrPHdYI/AAAAAAAAASE/nWcAY3gPZdsKeHF_BgLud7iBasVSvJ96ACLcBGAsYHQ/s1600/Ostatni%2B2.png1.bp.blogspot.com/-HKWCp81dwBg/XYpLY6y0M3I/AAAAAAAAASI/Fq-O29kpGyY-why2RTfwu4MiQoKaXz0LwCLcBGAsYHQ/s1600/Ostatni%2B3.png

www.harry-potter.net.pl/images/smiley/it_s_all_about_magic_by_leogomes91.gif Karta postaci: tutaj

1) Liliana Williams
18.06.2014 - 31.05.2019

~ moja ulubienica spośród tej dwójki ~

1.bp.blogspot.com/-q33F5-l7z8g/XYotFEOYb9I/AAAAAAAAARQ/VUrs-_XIhyoKJu9-MM_2dZ_CPYx0_qQ8wCLcBGAsYHQ/s1600/Ostatni%2B5.png1.bp.blogspot.com/-mBVG84cJUbY/XYowhPqZ9XI/AAAAAAAAARk/B5LZeE8-XIoPOaPZl2s8ZZtF5wRiD1rngCLcBGAsYHQ/s1600/Ostatni%2B7.png1.bp.blogspot.com/-t25RlOp8RvQ/XYow9oCKVCI/AAAAAAAAARs/4wgSpZgFBM40x3mCffKZE0UIHujdlr4cQCLcBGAsYHQ/s1600/Ostatni%2B8.png

www.harry-potter.net.pl/images/smiley/it_s_all_about_magic_by_leogomes91.gif Karta postaci: 1. Lijka
2. Poboczne

- - Za 2017/2018: - -

www.harry-potter.net.pl/images/articles/humor.png

- - INBJN - -

Ten little Indian Boys went out to dine
One choked his little self and then there were nine.

68.media.tumblr.com/37a766bdee65f9dd103179e474f9a484/tumblr_o12brp9Qyv1qcffyto9_540.gif

Nine little Indian Boys sat up very late
One overslept himself and then there were eight.

Eight little Indian Boys travelling in Devon
One said he'd stay there and then there were seven.

Seven little Indian Boys chopping up sticks
One chopped himself in halves and then there were six.

49.media.tumblr.com/1ba28d7561830ce3ca69cf6dc1fefd68/tumblr_o1h4vyoU8Q1rpfvalo2_540.gif

Six little Indian Boys playing with a hive
A bumblebee stung one and then there were five.

Five little Indian Boys going in for law
One got in Chancery and then there were four.

Four little Indian Boys going out to sea
A red herring swallowed one and then there were three.

Three little Indian Boys walking in the zoo
A big bear hugged one and then there were two.

Two little Indian Boys sitting in the sun
One got frizzled up and then there was one.

One little Indian Boy left all alone
He went out and hanged himself and then there were none.

68.media.tumblr.com/bc978621ce1b3c07e887fb332616a035/tumblr_o15s27VgQV1unz0ero4_r1_500.gif

orig14.deviantart.net/3cce/f/2007/344/b/6/_raincloud__rvmp_by_bad_blood.gif

- - Huff - -

66.media.tumblr.com/3c390d626aef57a973918bf2e130b093/tumblr_put2dopQgR1rm48goo1_500.png

Prefix użytkownikaShanti Black
od kilku miesięcy szukam jakiegoś naprawdę dobrego horroru (czyt. takiego, który mnie przestraszy, a nie jest po prostu zlepkiem durnych scen, w których coś wyskakuje, czy ma brzydką mordę), ale niestety nie znalazłam... Ze wszystkich, jakie oglądałam, przestraszyłam się na jednej scenie w "Obecności". "Anabelle" miała potencjał, ale niestety... "Egzorcyzmy Emily Rose" oglądałam na raty i również nie... to ja nie wiem ;( Pomógłby ktoś?
www.harry-potter.net.pl/images/articles/shantiwielkawojanff.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/shanti.png

W Hogwarcie Cynthia Lynwood. Nikt ważny, ale lubi przypały, prefekt Hogwartu.
Na stronie:
- prefekt Gryffindoru (14 edycja; 27.07.2015 - 11.11.2015)
- przewodnicząca Karczmy pod Parchatym Trollem (31.08.2015 - 21.11.2015)
- Redaktor Naczelna Proroka Niecodziennego (Wydanie 4 - Halloween), (Wydanie 5 - Nowy Rok, (Wydanie 15 Walentynki), (Wydanie 16 (Huncwoci))
- Prefekt Hogwartu (27.08.2017-)

www.harry-potter.net.pl/images/articles/shant.jpg

Bo mogę Cwaniak
i.imgur.com/N9bzzWn.png

Sim Shanti w wykonaniu EmilyWright Love
i.imgur.com/MbrWM9r.jpg

Magiczna siódemka
i.imgur.com/GRVPG1y.png

Magiczna siódemka part II
i.imgur.com/M0pcH5X.png

Ciekawa liczba punkcików
i.imgur.com/p9aV7MW.pngi.imgur.com/JTHiWfJ.png

Prefix użytkownikabatalion_88
Ja naprawdę bałem się oglądając np. "W kleszczach lęku". No i polecam serdecznie film "Tajemnica guwernantki". Super kino. Co jeszcze? "Gabinet doktora Caligari". Nie jest zły też "Dracula" z Garym Oldmanem. "Lśnienie", "Obcy", "Dziecko Rosemary"... "Jeździec bez głowy", "Omen", "Egzorcysta", "Coś" czy "Od zmierzchu do świtu". Nie wiem czy dla Pani Prefekt będą straszne, ale na pewno złe nie są. Tak na mój gust ;) Warto obejrzeć Duszek
i67.tinypic.com/2rdhw1i.png

m.popkey.co/ce2f16/X1Oxe_f-maxage-0_s-200x150.gifm.popkey.co/f3c2c0/YAAKy_f-maxage-0_s-200x150.gif

Prefix użytkownikaKeira Karkarow
Uwielbiam horrory *.* Zdecydowanie polecam: Naznaczony, Omen, Egzorcyzmy Emilly Rose, Nawiedzenie w Connecticut, Jako w piekle tak i na ziemi, Static, Nieproszeni goście, Nieznajomi, Ring, Nieodebrane połączenie (japońskie, amerykańskie nie jest tak straszne)... Tych filmów jest tyle, że aż nie wiem co wymieniać ;o
"Someone let the doors open,
Who left me outside?
I'm bent I'm not broken,
Come live in my life.

All the worlds left unspoken
All the pages I write
On my knees and I'm hoping
That someone holds me tonight.
Hold me tonight..."

Prefix użytkownikabatalion_88
No to ja się czymś podzielę. Jakieś 15 minut temu skończyłem oglądać film pt. "Sceptyk" ... Co powiedzieć? Może to, że nadal mam gęsia skórkę i serce trochę szybciej bije niż zazwyczaj. Ciężko mnie wystraszyć, a filmów grozy mam na koncie jakieś kilkaset - oglądam je w zasadzie od "zawsze". TV, potem kasety VHS, kino, DVD, teraz w necie najczęściej.
Wracając do filmu, to nie ma tam ni kropli krwi, żadnych wielkich płazów, mumii, wilkołaków, zombie czy przerośniętych krabów lub mrówek. To klasyczny horror o nawiedzonym domu... I duchy zawsze najbardziej mnie przerażały, bo wydają mi się najbardziej 'prawdziwe' i realne. A na pewno prawdziwsze od kosmitów z planety X czy 40-metrowej ośmiornicy, która mackami zatapia statki w Trójkącie Bermudzkim.
Napięcie, genialna muzyka, tajemnica za tajemnicą, wkradający się niepostrzeżenie lęk, strach, ogarniająca nas panika. Koniecznie oglądajcie go przy zgaszonym świetle - radzę w łóżku. No i wcześniej skorzystajcie z toalety, bo po projekcji możecie mieć pewne trudności w dotarciu do łazienki. Zwłaszcza jak trzeba do niej przejść więcej jak 12 kroków Duszek
Resumując, to naprawdę dawno tak świetnego i genialnego filmu grozy nie widziałem. Nie twierdzę rzecz jasna, że każdy automatycznie będzie wystraszony po obejrzeniu "Sceptyka", ale zobaczyć i tak warto.

Uchylę nieco rąbka tajemnicy i dam link do króciutkiego zwiastuna. Może kogoś zaciekawi, ja polecam: https://www.youtu...aaEkJcdrP8
i67.tinypic.com/2rdhw1i.png

m.popkey.co/ce2f16/X1Oxe_f-maxage-0_s-200x150.gifm.popkey.co/f3c2c0/YAAKy_f-maxage-0_s-200x150.gif

Prefix użytkownikaAventia
Kocham horrory <3 Koszmar z ulicy Wiązów, Piątek 13-tego, Halloween, o egzorcyzmach i tak dalej!
Uwielbiam.
WIELBIĘ.
chyba pierwszy horror, który obejrzałam, i którego nadal się boję to 13 duchów. Ma swoją moc. Najbardziej przeraża mnie pocięta kobitka w wannie. przez miesiąc bałam się myć sama - ktoś musiał być ze mną w łazience, tak mi na banię wlazł film, a fakt faktem, miałam wtedy 7 lat xD
super też jest Lśnienie, bo z nowych ciężko mi powiedzieć, wszystko na jedno kopyto i mało który się wyróżnia. Dla beki można obejrzeć Zombie SS, bardzo pocieszny i śmieszny horror (druga część dla niektórych może być obrzydliwa, ale WARTO!)
Ostatni horror, który mnie ruszył, to chyba Ghostland, ale ja bym to jednak nazwała thrillerem psychologicznym, niż horrorem.
Winchester. Dom duchów - to był nawet zacny film. Kilka razy się wystraszyłam.
Psychopatia jest niczym światło słoneczne:
jego nadmiar może wywołać raka i zabić, ale jeśli wystawiamy się na jego działanie
z umiarem, ma dobroczynny wpływ na jakość naszego życia i nasze zdrowie.

~ Kevin Dutton "Mądrość psychopatów"

Strach jest wytworem wyobraźni. To kara, cena, jaką płaci się za wyobraźnię.

~ Thomas Harris "Czerwony smok"

Cicho, cicho dzieci. To nie demony, nie diabły... Gorzej. To ludzie.

~ Andrzej Sapkowski "Wieża jaskółki"

i.pinimg.com/originals/02/09/70/02097011b93d362ebe06402d4e483893.gif
i.pinimg.com/564x/12/4c/8b/124c8b31ca83d7c94f864b9aa7ed1609.jpgi.pinimg.com/564x/37/55/8e/37558e17d336f34c45edf6f7fdfa66da.jpg
i.pinimg.com/originals/d4/d4/f1/d4d4f13aefe982fbf72ec3af2aa6619f.gif
i.pinimg.com/originals/12/b3/c0/12b3c0721ac9ec6522002bbbb3876bc7.gif

Prefix użytkownikalothien
Jak dla mnie najlepszym horrorem jest (i pozostanie) "Egzorcyzmy Emily Rose". Rzadko ten film oglądam, może raz na rok, ale za każdym razem mam ciary... Mało który horror mnie rusza, rok temu oglądałam "Zakonnicę" i niby miał być taki super straszny, a mnie się śmiać chciało w kinie. No ale co racja to racja - udźwiękowienie to 80% horroru. Reszta to gra aktorska, fabuła i klimat.

Mówcie co chcecie, ale "Gęsia skórka" oglądana za dzieciaka to nadal najstraszniejszy horror, jaki istnieje!

Prefix użytkownikaAventia
avlee napisał(a):

Mówcie co chcecie, ale "Gęsia skórka" oglądana za dzieciaka to nadal najstraszniejszy horror, jaki istnieje!

OMG! Gęsia Skórka! Jak byłam odważna za dzieciaka, tak do tego ie potrafiłam się zabrać. Samo intro wywoływało u mnie ciary. Ale było epickie.
Dopiero teraz (po tylu latach) trafiłam kiedyś w TV na Gęsią Skórkę i stwierdziłam, że sobie obejrzę te dwa odcinki co leciały pod rząd. Matko, z biegiem lat człowiek uświadamia sobie jaka to tandeta, ale mimo wszystko łza się w oku kręci na samo wspomnienie.
Uważam t za najlepszy horror dzieciństwa <3
Psychopatia jest niczym światło słoneczne:
jego nadmiar może wywołać raka i zabić, ale jeśli wystawiamy się na jego działanie
z umiarem, ma dobroczynny wpływ na jakość naszego życia i nasze zdrowie.

~ Kevin Dutton "Mądrość psychopatów"

Strach jest wytworem wyobraźni. To kara, cena, jaką płaci się za wyobraźnię.

~ Thomas Harris "Czerwony smok"

Cicho, cicho dzieci. To nie demony, nie diabły... Gorzej. To ludzie.

~ Andrzej Sapkowski "Wieża jaskółki"

i.pinimg.com/originals/02/09/70/02097011b93d362ebe06402d4e483893.gif
i.pinimg.com/564x/12/4c/8b/124c8b31ca83d7c94f864b9aa7ed1609.jpgi.pinimg.com/564x/37/55/8e/37558e17d336f34c45edf6f7fdfa66da.jpg
i.pinimg.com/originals/d4/d4/f1/d4d4f13aefe982fbf72ec3af2aa6619f.gif
i.pinimg.com/originals/12/b3/c0/12b3c0721ac9ec6522002bbbb3876bc7.gif

Prefix użytkownikaKlaudia Lind
Jeśli chodzi o horrory to jestem starym wyjadaczem! Mój ulubiony to Koszmar z Ulicy Wiązów, czyli Freddy Krueger. Poza tym uwielbiam japońskie horrory typu The Ring, Klątwa, Ostatnie Połączenie, czyli połączenie długich, czarnych włosów z przerażającą ciszą.... Nie znam totalnie nowych dreszczowców, ale za mojej młodości oglądało się np. Muchę, Szczęki, Ptaki, Rój itd, czyli zwierzyniec w całej swej strasznej okazałości, skończywszy na Cmentarzysku dla Zwierząt;)
Kleszcze! Ten film był tak straszny, że niemal codziennie mi się potem śniły o nim koszmary, tak że płakałam po nocach. To wszystko oglądałam mając około 10 lat, chowając się za fotelem w salonie :D
Dajcie znać czy znanie takie pozycje jak:
- Bloob Zabójca
- Wstrząs (Wężoidy)
- Kleszcze
- Arachnofobia
- Mucha
- Ptaki
jeśli tak, to szacunDuszek

Aha na Egzorcyzmach Emilly Rose byłam w kinie i...nigdy więcej tego typu filmów. To była jakaś masakra, bałam się potem każdego cienia!
i.ibb.co/8DTZnrV/Hogwarts-Houses.gif

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-pedzel.png

naforum.zapodaj.net/thumbs/f427d4baf088.png

naforum.zapodaj.net/thumbs/b3f1629c56b2.jpg

naforum.zapodaj.net/thumbs/3b5d5b75c61c.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/klaudia.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/klaudialindomensmierci.jpg

O tym zawsze pogadam:D

*rysowanie*książki*anime*wiedza ezoteryczna*Saga o Ludziach LoduSerce*zdrowie*nauka*blogi*góry*konie*dinozaury*rękodzieło

Znajdziesz mnie na:

blogu:https://sagaoludz...gspot.com/
instagramie:http://www.pictam...5597626476

mrauuuu Love Ulubione anime - Noragami

media0.giphy.com/media/tBpYqkMgAPaWA/giphy.gif

Ulubione filmy - seria Jurrasic

akns-images.eonline.com/eol_images/Entire_Site/201553/rs_500x272-150603111143-rs_500x272-150522100555-giphy.gif

[color=#ffff00]Ukochane bajki

m.gifmania.com.mx/Gifs-Animados-Walt-Disney/Gif-Animadas-Peliculas-Walt-Disney/Imagenes-Animadas-Bella-Bestia/Personajes-Bella-Bestia/Rosa-Encantada-75560.gif

i1.kwejk.pl/k/obrazki/2011/10/045f0cf3c2a06cb7076a1e0e0cb5aaec.gif

Dzięki za odwiedziny ^^[/color]

www.sagaoludziachlodu-rysunki.blogspot.com
Prefix użytkownikalothien
Miałam się wcześniej wypowiedzieć, ale widzę że Klaudia mnie ubiegła - "Egzorcyzmy Emily Rose" to (według mnie) najstraszniejszy horror, jaki do tej pory powstał. Oglądałam go chyba tylko trzy razy w życiu i więcej nie dałam rady. Te trzy razy mocno zapadły mi w pamięć... Przerażające widoki. Chyba tydzień dochodziłam do siebie po tym filmie. Oglądałam go mając 18 lat i dość spore doświadczenie, jeśli chodzi o horrory (z przyjaciółką robiłyśmy sobie maraton co sobotę), ale ten zdecydowanie przebił wszystkie...
Rok temu byłam w kinie na maratonie horrorów gdzie oglądałam "Zakonnicę". Taki straszny miał być, trailer naprawdę dał mi po wyobraźni i spodziewałam się czegoś, co mogłoby konkurować z "Egzorcyzmami...", ale nie ma opcji. W pewnym momencie miałam już dość tych nagłych hałasów (a jestem strachliwa i jak coś mi nagle przed twarz wyskakuje albo huknie, to zaraz drygam jakbym padaczki dostała) i zatkałam sobie uszy. Oglądałam jakąś finałową scenę przez kilka minut i zachciało mi się śmiać. Ta zakonnica wyglądała jak karykatura, fabuła nagle wydała mi się tak idiotyczna... Wtedy zrozumiałam, że 80% horroru to udźwiękowienie, a pozostałe 20% to fabuła, gra aktorska i klimat.

Mimo postępu technologii uważam, że obecne horrory nie są w stanie przebić tych starych. Nawet się do nich nie umywają, mimo tych wszystkich efektów komputerowych i innych cudów.

Prefix użytkownikaKlaudia Lind
Ogólnie filmy o egzotycznych są chyba jednymi z najgorszych, siadają na psychikę. A jeszcze jak słyszysz, że film jest oparty na prawdziwej historii, to już totalnie można zzielenieć ze strachu. Podobnie z filmami o duchach. Słyszałam, że Paranormal Activity jest mega straszny, ja nie odważyłam się go obejrzeć xD
i.ibb.co/8DTZnrV/Hogwarts-Houses.gif

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-pedzel.png

naforum.zapodaj.net/thumbs/f427d4baf088.png

naforum.zapodaj.net/thumbs/b3f1629c56b2.jpg

naforum.zapodaj.net/thumbs/3b5d5b75c61c.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/klaudia.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/klaudialindomensmierci.jpg

O tym zawsze pogadam:D

*rysowanie*książki*anime*wiedza ezoteryczna*Saga o Ludziach LoduSerce*zdrowie*nauka*blogi*góry*konie*dinozaury*rękodzieło

Znajdziesz mnie na:

blogu:https://sagaoludz...gspot.com/
instagramie:http://www.pictam...5597626476

mrauuuu Love Ulubione anime - Noragami

media0.giphy.com/media/tBpYqkMgAPaWA/giphy.gif

Ulubione filmy - seria Jurrasic

akns-images.eonline.com/eol_images/Entire_Site/201553/rs_500x272-150603111143-rs_500x272-150522100555-giphy.gif

[color=#ffff00]Ukochane bajki

m.gifmania.com.mx/Gifs-Animados-Walt-Disney/Gif-Animadas-Peliculas-Walt-Disney/Imagenes-Animadas-Bella-Bestia/Personajes-Bella-Bestia/Rosa-Encantada-75560.gif

i1.kwejk.pl/k/obrazki/2011/10/045f0cf3c2a06cb7076a1e0e0cb5aaec.gif

Dzięki za odwiedziny ^^[/color]

www.sagaoludziachlodu-rysunki.blogspot.com
Prefix użytkownikaAlette
Szok, że do tej pory nic tu nie napisałam, myślałam, że moje posty są wszędzie ;p

No ale trzeba to naprawić.

Tak czy inaczej - ja ogólnie z filmami mam tak, że łapię na coś zajawkę. Ostatnio to była seria Star Treka, no i całkiem niedawno miałam tak też z horrorami. To taka spora dawka emocji w krótkim czasie.

Nie powiem, żebym się bardzo bała w tym sensie, że ja w to wszystko wierzę itd.. Ale ja jestem trochę walnięta i mi w głowie zostają pewne obrazy, które wracają w nocy. No i to niemiłe zasypiać i widzieć Samarę. Taka wyobraźnia.

Tak czy inaczej okazuje się, że mnie straszą właśnie te najgłupsze horrory... dobra, najgłupsze mnie śmieszą i są dla mnie jak komedia romantyczne (piątka przyjaciół jedzie do lasu, wszyscy giną, najbrzydszy umiera przedostatni itd.). Ale są te fabularnie denne jak Klątwa czy Ring i one mnie straszą, bo tam są straszne dźwięki i obrazy tzw. brzydkie mordy.

Egzorcysta czy Egzorcyzmy Emily Rose to dla mnie fajne filmy. Ich się tak nie boję, ale z miłą chęcią obejrzałam.

To tyle ode mnie.
web.archive.org/web/20170527063436im_/http://i61.tinypic.com/n1qk3n.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najfanfick2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najffalette.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/fanfick.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_fanficka.png
www.harry-potter.net.pl/images/najsympatyczniejszy_uytkownik.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_ff.png

66.media.tumblr.com/df7ff26a042721958add2f4d66811db3/tumblr_oc3zx5Nkcc1toyrsho3_1280.jpg

Kazui <3

78.media.tumblr.com/67e397cafbea681870d2cef222f21aa0/tumblr_os4igq7Fwu1s8gfjqo1_500.gif

W zasadzie lepiej tkwić w słodkiej niewiedzy. Umiejętność braku myślenia i brak odczuwania tego braku, w połączeniu z brakiem myślenia o myśleniu i przekonaniem, że się wszystko dobrze przemyślało jest darem, który posiadają tylko wybrani. Im więcej wiesz, tym mniej rozumiesz, więc w zasadzie lepiej nic nie wiedzieć i mieć święty spokój.

Dziękuję Wilenie za cudowny wiersz o moich Rycerzykach <3

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami
Żył sobie Racław z rycerzykami.
Wielu ich tam było, innej maści każdy,
Jednak każdy spośród nich był bardzo odważny,
Choć nie tak jak Racław - mąż najlepszy w świecie,
Rozpalający serce niemal każdej kobiecie,
Lecz kochając jedną, tę spoza Lagary,
Którą owładnęły miłości jego czary
I wyczekuje tylko kiedy się zobaczą...
Ale koniec historii! Nie za to mi płacą.
Wracając do Lagary, żyła tam Liliana,
Która, chociaż nieporadnością owiana
I znana w otoczeniu z niechęci do koni,
Nie bała się prawie dzierżyć w ręku broni.
Gdy tylko nadszedł rozkaz, wskoczyła na konia.
Mając u swego boku Gaję, Aarona,
Fomę i Milana, a przed sobą zadanie,
Ruszyła, nie bacząc, czy coś jej się stanie.
Jednak Racława niestety przy nich nie było,
A szkoda, bo to by się lepiej skończyło.
Zamiast niego, Nadar przewodził tej grupie
I chociaż zdawało się, że ma wszystko w dupie,
Doprowadził ich całych do kapitana,
Nie mającego nic z Narnią wspólnego - Kasjana,
Który miał przy sobie ogiera wspaniałego,
Nawet dla stajennych nieprzyjemnego,
Z piękną grzywą i gracją, jakiej więcej miało
Jedynie zgrabne, Racławowe ciało...

Co było z Aaronem? Z ostrzem w jego dłoni?
I Lilianą? Jak z jej podejściem do koni?
Co z zaciętą Gają? Co z nadętym Milanem?
Potwornym ogierem wraz z jego panem?
Co z Fomą? Jak żyje? I jak jego rany?
Kiedy tego wszystkiego dowiedzieć się mamy?

Gdy tylko na Alette wielka wena spłynie.
Może nigdy, może jutro, może w czarnej godzinie,
Byle, jak to nastąpi, napisała wreszcie
O Racławie i jego kochanej niewieście.

Authors act like they are sorry for killing characters but really they are like this...

33.media.tumblr.com/1c33d4f027d1b0dfece36f03d8cab05f/tumblr_inline_nnkxxyKWKP1sr52q2_500.gif

31.media.tumblr.com/c5f304c7b0c89ee52e80a0a90f79fd7e/tumblr_inline_nnkxz1zV0v1sr52q2_500.gif

33.media.tumblr.com/9c3599c6a8d5caa85da97df2b4273732/tumblr_inline_nnkxz3S5OW1sr52q2_500.gif

Lista ficków, które przeczytałam i polecam

Miniaturki
"Nieszczęśliwa historia" ulki_black_potter
"Czterdzieści pięć" Barloma
"Pierwsza ofiara" Katherine_Pierce
"Przemyślenia" Wileny Romus
Przyjaciołom, których już nie ma Fuerte
"Zazdrość według Hermiony Weasley" Sam Quest
"Glizdogon" Nieoryginalnej
"Las mnie wzywa" Klaudek884
"***" Zirael

Serie
"Trudny wybór" Penelope
"Jako w piekle, tak i na ziemi" Christiny
"Proszę, powiedz moje imię" Only Dream
"Między wierszami" Fuerte

Drabble
"Znalezisko" Ann
"Miłość" Wioletty
"Bogini" ulki_black_potter

Poezja
"Feniks" Wileny Romus
"Na chwałę! Na honor!" Ann
"Zwariował!" Wileny Romus
"Wspaniały i Starożytny Hymn Rodu Black" Ann

38.media.tumblr.com/e7acb5a8e16d00b85b5d13f0579b1044/tumblr_inline_n8vl57qwvD1r1mylc.png

"Niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która od razu trafia do jego serca. Owe pierwsze obrazy, echa słów, choć wydają się pozostawać gdzieś daleko za nami, towarzyszą nam przez całe życie i wznoszą w pamięci pałac, do którego, wcześniej czy później... i nie ważne, ile w tym czasie przeczytaliśmy książek, ile nowych światów odkryliśmy, ile się nauczyliśmy i ile zdążyliśmy zapomnieć... wrócimy." Carlos Ruiz Zafon

49.media.tumblr.com/06faed4d6c3be0fab9fbd74bd1023201/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o4_500.gif

Oglądam chińskie bajki, czytam romanse a ciasto najbardziej lubię surowe. Pozdrawiam wszystkich, których karmiłam, a szczególnie tych, którzy z tego powodu cierpieli. Lubię gotować dla Gne, której wszystko smakuje i Ciemka, któremu śmierdzą (gotowane!) jajka. Piję herbatę koło kibla z Ang, o miłości rozmawiam z Pene, śpię na podłodze Ulki albo na kolanach Christiny. W moim sercu zawsze jest miejsce dla tych, z którymi obieram ziemniaki.

Pozdrawiam mistrza otwierania zamków Sam i specjalistę od łowienia smerfów Katherine
... a kiełbasa to najbardziej smakuje mi u Pauli love

68.media.tumblr.com/f0cb94d96489a7af17c663e1007e68fd/tumblr_ornxp7GtDG1sccmwvo1_1280.jpg

Prefix użytkownikaScarllet
Nie wiem jaką kategorią się kierować. Bo jeśli najlepszy horror, którego bałam się jak dziecko to zdecydowanie ''The Nun''. Po seansie w kinie dwa tygodnie przeżywałam koszmar związany z filmem. I tak jak wyżej pisała Alette, mnie w głównej mierze nękała muzyka, z chwili kiedy zakonnica się zbliżała. A odtwarzający się ten dźwięk o trzeciej w nocy to nic fajnego, uwierzcie xD
Ale jeżeli miałabym napisać o filmie z kategorii horror, który mi się najbardziej podobał to chyba Sierociniec. Jak dla mnie miał całkiem ciekawą fabułę i lubię do niego wracać w jesienne wieczory. Ale czy był straszny? Dreszczyk był ale nie mogę powiedzieć, żebym się bała jak przy filmie wyżej.
''A ja Ciebie zaklnę w żywy kamień! I będą Cię czcić w Republice Nowego Przylądka.''
-Zireael 2020 Serce

img.besty.pl/images/401/33/4013343.jpg

i.imgur.com/cFE02Q9.png

W Hogwarcie Corinne Laurientis

Prefix użytkownikaLivka
Cóż... jako jedyna wśród moich znajomych uwielbiam horrory ponad inne gatunki, dlatego z miłą chęcią podzielę się z wami tytułami moich ulubionych. Wiele z nich widziałam wiele razy i z tego względu już nie wzbudzają moich emocji, ale postaram się opisać te, które wywarły na mnie największy wpływ przy pierwszych razach. Nie koniecznie będą straszne dla innych, ale klasyfikuje również filmy, które trzymały mnie w nieprzyjemnym napięciu, przez większość ivhbtrwania. Kolejność przypadkowa.

1. Blair Witch Project, ale ten stary i pierwszy,
2. Ring i klątwa (japonskie),
3. Sierociniec,
4. Hiszpański REC,
5. Babadook,
6. Sinister,
7. Naznaczony,
8. Shutter - widmo,
9. Obecność
10. Osada
Edytowane przez Prefix użytkownikaLivka dnia 26.10.2019 22:05

Prefix użytkownikaulka_black_potter
Livka napisał(a):

Cóż... jako jedyna wśród moich znajomych uwielbiam horrory ponad inne gatunki, dlatego z miłą chęcią podzielę się z wami tytułami moich ulubionych. Wiele z nich widziałam wiele razy i z tego względu już nie wzbudzają moich emocji, ale postaram się opisać te, które wywarły na mnie największy wpływ przy pierwszych razach. Nie koniecznie będą straszne dla innych, ale klasyfikuje również filmy, które trzymały mnie w nieprzyjemnym napięciu, przez większość ivhbtrwania. Kolejność przypadkowa.

1. Blair Witch Project, ale ten stary i pierwszy,
2. Ring i klątwa (japonskie),
3. Sierociniec,
4. Hiszpański REC,
5. Babadook,
6. Sinister,
7. Naznaczony,
8. Shutter - widmo,
9. Obecność
10. Osada

Blair Witch Project to najstraszniejszy twór jaki kiedykolwiek oglądałam. Przestałam oglądać horrory jakoś po 13 roku życia, bo moja wyobraźnia zaczęła płatać zbyt duże figle, albo po prostu jestem panikarą...

W danych czasach, które pamiętają ojcowie założyciele tej strony (no może nie tak dawno), mieszkałam w Lesie/ Czarnolesie. Las potrafi bardzo upiornym miejscem. Także ten horror brałam za bardzo realistyczny :D

i.imgur.com/AyR1kd7.png

Christian.
i.pinimg.com/originals/02/0b/07/020b0757879bbd8cc21454799bff6f55.gif

Bo liczy się to, co masz w środku.
cdn.junglecreations.com/wp/junglecms/2017/12/Christian-Bale-Resized.jpg

Ale czasami warto założyć maskę.
pa1.narvii.com/6412/37cb60531dd1e8002b7ec87c8da0ba734a67f9f3_hq.gif

"ja generalnie ten tekst klasyfikuję jako 5CMCS HE NDPSG3 - S2AB"
"zmiennokanoniczne"
"piszę fanficka ducha, że tak to ujmę, czyli takiego, którego nie ma"
"po części trudny język wynika z założeń płomień odwagi i specyfiki tekstu"

by Cantaris