Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Pan Śmierci
16.04.2024 00:26
wpadłam się pochwalić, że w końcu mi się udało.. i zdobyłam Albusa. xD

O choinka!
15.04.2024 09:57
Hej, takie pytanko do adminów. Wysyłałem już jakiś czas temu kolejny rozdział do akceptacji. Z ff też teraz jest problem z dodaniem i wyrzuca błędy czy czeka tylko w kolejce? :)

Sprzedawca prac domowych
07.04.2024 00:38
Syriusz32, taaa jak z bicza strzelił xD masakra....

Potęga Krwistego Steka!
06.04.2024 14:17
Sharllottka, serio minęły już 3 lata?...

Sprzedawca prac domowych
05.04.2024 20:15
ojaaa minęły już 3 lata od tej wtopy z hpnetem xD dalej mnie to bawi że usunęło mi konto w urodziny Śmiech

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Avatar

Posiada 59641 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Avatar

Posiada 57436 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Avatar

Posiada 47342 punktów.

4) Prefix użytkownikaSam Quest

Avatar

Posiada 45329 punktów.

5) Prefix użytkownikaShanti Black

Avatar

Posiada 44242 punktów.

6) Prefix użytkownikaA.

Avatar

Posiada 43682 punktów.

7) Prefix użytkownikamonciakund

Avatar

Posiada 43236 punktów.

8) Prefix użytkownikaania919

Avatar

Posiada 38928 punktów.

9) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Avatar

Posiada 36761 punktów.

10) Prefix użytkownikaKlaudia Lind

Avatar

Posiada 34220 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Czytelnicze podsumowanie roku
Prefix użytkownikaMikasa
Miałam jeszcze chwilę z tym poczekać, ale rozmowa na sb mnie zainspirowała ;) Zapraszam do Wielkiego Czytelniczego Podsumowania Roku! Piszemy posty według następującego schematu

KsiazkaKsiazkaKsiazka


Liczba przeczytanych książek: (jeśli nie pamiętasz dokładnie, podaj w przybliżeniu)
Trzy najlepsze książki przeczytane w tym roku: Autor, tytuł, zdanie uzasadnienia (można pisać pod takim kątem, aby wskazać, kogo ta książka interesuje,np. wspomnieć, że spodoba się miłośnikom fantasy, dlaczego polecamy, dlaczego wyróżniamy akurat ten tytuł)
Jedna książka, która strasznie cię rozczarowała: (znów, krótkie uzasadnienie)

Na koniec można dodać coś od siebie: jak minął Ci rok pod kątem "książkowym", czy masz już lektury na przyszły rok,czy polecasz jakąś konkretną księgarnię, itd. BARDZO WSKAZANE jest również odnoszenie się w swoich postach do wypowiedzi innych użytkowników (np. jeśli jakiś wymieniony tytuł was zainteresował - napiszcie o tym!).
Moim głównym celem w tym wątku jest propagowanie naszych ulubionych tytułów i danie innym pomysłów na kolejne książkowe podboje. Wiem, że na hpnecie mnóstwo ludzi uwielbia książki i to jest piękne.

Ok, oto moje zestawienie

Liczba przeczytanych książek: 27

Trzy najlepsze książki przeczytane w tym roku:
1. J. Deaver: Kolekcjoner Skór - mój niedościgniony mistrz kryminałów powrócił na szczyty i napisał absolutnie genialną powieść pełną zwrotów akcji i nawiązań do całego cyklu. Książka ma 500 stron, a przeczytałam ją w jeden dzień, to chyba o czymś świadczy.

2. Tom Rob Smith: System (Ofiara 44) - wielowątkowa, bardzo mocna powieść o życiu w stalinowskiej Rosji, plus zagadka kryminalna. Doskonale klimatyczna z niesamowitym rozwiązaniem na końcu.

3. Sue Monk Kidd: Czarne Skrzydła - MUSICIE to przeczytać. Książka o niewolnictwie i pierwszych aktywistkach działających na rzecz praw kobiet w Ameryce, powieść jest oparta na prawdziwych wydarzeniach i postaciach sióstr Grimke, o których powinni uczyć w szkołach. Naprawdę warto.

Rozczarowanie roku: Jedwabnik ;( Niestety, Rowling mnie zawiodła i po całkiem przyjemnym Wołaniu Kukułki zmęczyła mnie bezpłciową dłużyzną, przy której odczuwałam tylko nudę lub irytację.


Miałam taki cel, żeby dobić do trzydziestu książek, no ale się nie udało. Od stycznia tego roku zaczęłam sobie robić listę przeczytanych książek i bardzo wam to polecam, dobry sposób na przypomnienie sobie wszystkich lektur, zarówno teraz, jak i za 20 lat ;)
Edytowane przez Smierciojadek dnia 26.12.2016 21:10
zapodaj.net/images/5fc92f2c1a6a1.png

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najgaw2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/guruforummikasa.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najgawedziarzmikasa.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/maruda.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najpowazniejszy_uzytkownik.png
 
Prefix użytkownikaBumSzakalaka
Liczba przeczytanych książek: 12

Trzy najlepsze książki przeczytane w tym roku:

Lee Child - Jack Reacher: jutro możesz zniknąć
- thriller, niesamowity, zawiera sporo opisów i przemyśleń głównego bohatera, jednak bardzo zaskakuje mnie to kiedy dzieje się jakaś akcja.. to jest... takie inne. Lee Child jest niebywałym autorem i każda jego książka jest dla mnie jak Pismo Święte.

Alex Kava - Kolekcjoner - mój ulubiony autor kryminałów, opisuje wszystko ze szczegółami, każde cięcie, każde znalezione ciało. Czasami aż mnie ciarki przechodzą, ale warto.

Guillaume Musso - Kim byłbym bez ciebie? - wyjątkowe romansidło, opisuje szczegółowo stan zakochania. Ta książka była dla mnie doskonałym wsparciem ''w tych sprawach''.

Rozczarowanie roku:

Jadwiga Courths-Mahler - Daleka jest droga do szczęścia
- rozczarowała mnie ta książka, bo każdy następny krok głównej bohaterki był już z góry wiadomy. Nie lubię takich książek.

Teraz planuję wziąć się za całą sagę Zmierzchu, a później zdam się na moje przyjaciółki, które niewątpliwie mają doskonały "gust czytelniczy".

03.01.2019 r. -
Pogromca Parchatego Trolla
www.harry-potter.net.pl/images/articles/bum.png

W Hogwarcie: Madison Dixie
www.harry-potter.net.pl/infusions/hogwart/images/avatars/ao9yo2no.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najkombum.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najkom20201.jpg


_____________________~*~_____________________


- I'm gonna do it my way. I suggest you hold very still, prisoner 4587.
- My name is OLIVER QUEEN.


66.media.tumblr.com/4363f636607b153051dee48f88fc8d96/tumblr_pi5gvmEQ8N1vq3qe1o2_540.gif
data.whicdn.com/images/216550281/original.gif

_____________________~*~_____________________

- Tak, jak mówili! Geralt! Tak, jak mówili... Jestem twoim przeznaczeniem? Powiedz! Jestem twoim przeznaczeniem?
- Jesteś czymś więcej, Ciri. Czymś więcej.


i.pinimg.com/originals/77/1c/bf/771cbf249ac2523f149efe9619045a26.gif

_____________________~*~_____________________

BumSzakalaka


Przyjaciółko ma najdroższa!
Pisać wiersze sprawa "prosta"
W dniu miłości coś wypada,
Prawie głowa mi odpada...
Gdzieś zniknęłaś, takie życie..
I na pewno nie w Madrycie.
Nasz rysunek gdzieś zgubiłem,
Jestem Ci go jednak winien.
Szkoła chyba cię wykańcza,
Jednak lepsza niż szarańcza ;D
Kwaśne żelki mam pod biurkiem,
Nie otworze ich więc z hukiem,
Bo z tęsknoty już usycham
I w te kąty je upycham.
Wszędzie różu, kiczu schyłki
Życie, zabierz Walentynki.

Ps. Z tym obrazkiem to serio Wstydniś
XOXO ~ Erynia.
Wielkie serducho Love
 
Prefix użytkownikaMrsBlackHP02
Nie liczyłam ile książek przeczytałam tego roku, ale zdecydowanie moimi ulubonymi były:

1. Michael Jordan Życie - ogólnie lubie takie książki, bo pokazują najczęściej jak trudna jest droga na szczyt. Motywujące bardzo.

2.John Green: Gwiazd naszych wina
Otóż długo się zbierałam, żeby przeczytać tą książke, ale wkońcu znalazłam czas i byłam zachwycona. Wydaje się, że popularne książki mają wielką promocje a okazuje się że są beznadziejne. W tym przypadku książka miała wielką promocje i uważam, że zasługiwała na takie zainteresowanie.

3. Roth Veronica: Trylogia: Niezgodna/Zbuntowana/ Wierna
Zakochałam się w tym, tyle. Na maksa orginalna historia, wydaje mi się że to jedna jedyna, tak wyjątkowa książka.

Rozczarowanie roku:
Nie mam takiego odczucia by jakaś książka szczególnie mnie rozczarowała. Nie jestem wymagającą osobą, raczej wszystkie książki który czytałam pozytywnie mnie zaskoczyły.
It Matters Not What Someone Is Born, But What They Grow To Be ~ A.P.W.B.D

Dark Lord is back, you know it

Power=Slytherin
Those cunning folk use any means to achieve their ends

49.media.tumblr.com/13c7dcbb5e18d3406f93b0f5ecad9135/tumblr_mxillgOn2j1rnrddzo1_500.gif

Od cnoty Gryfonów, kretynizmu Puchonów i wszechwiedzy Krukonów, chroń nas Slytherinie.


So so what?
I'm still a rock star
I got my rock moves
And I don't need you
And guess what
I'm having
more fun
And now that we're done

49.media.tumblr.com/6eb912b7ddc7f8f6e2e0d4f77c7640bb/tumblr_mqauxkyjqN1sb7p70o1_500.gif

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 
Prefix użytkownikagne
Ilość przeczytanych książek i jednocześnie rozczarowanie roku: około 18. Jest mi bardzo smutno z tego powodu, ale ostatnio zupełnie opuściła mnie wena na czytanie. Z drugiej strony, nie mam zielonego pojęcia kiedy AŻ tyle przeczytałam, bo mam wrażenie, że nie czytałam wcale.

Trzy najlepsze książki:

Lothar-Günther Buchheim - Okręt


Książką do cienkich nie należy, tematyka też nie jest najlżejsza, sposób w jaki została napisana również nie. Przez około 400 stron nie dzieje się nic. Nic jeżeli lubicie czytać o pościgach i wybuchach. Za to jeśli ktoś chce poczytać o emocjach, strachu, tym co dzieje się w głowie ludzi zamkniętych przez kilkanaście tygodni w stalowej trumnie, to jak najbardziej polecam. Z czasem przychodzi też czas na wspomniane "pościgi i wybuchy" i wtedy książka trzyma w ogromnym napięciu.

Ken Kesey - Lot nad kukułczym gniazdem

W dobie mojego czytelniczego kryzysu ta książka była objawieniem i wybawieniem. Bardzo polecam, z jakiegoś powodu mnie urzekła. Może to kwestia narracji, która jest poprowadzona świetnie. Jest to na pewno powieść wielowymiarowa i mam zamiar wracać do niej co jakiś czas by dostrzec to, czego nie udało mi się za pierwszym razem. Nie mogę się doczekać żeby ją sobie kupić i postawić na półce : )))))
+ Książka > Film
W filmie, który co prawda był bardzo dobry, zabrakło jednak tej genialnej narracji. Niemożliwe było jej odtworzenie, dlatego właśnie polecam przeczytać książkę.


Alistair MacLean - Tylko dla orłów

Mój ulubiony autor książek niezobowiązujących o tematyce wojennej. Tylko dla orłów to według mnie jedna z jego lepszych książek (zaraz po genialnym H.M.S Ulisses i Działach Nawarrony, do których mam sentyment). Książka jest wciągająca, pełna akcji i zagadek. Jak to bywa w książkach Alistaira, nigdy nie wiadomo komu można ufać, a bohaterowie natrafiają co rusz na nowe przeciwności. Jeśli ktoś lubi książki sensacyjno-szpiegowsko-wojenne i oczekuje czystej rozrywki, to polecam.

I tak jeszcze na koniec, poza podium:

Marta Sztokfisz - Chwile, których nie znamy. Opowieść o Marku Grechucie.


To nie jest książka wybitna, ale czytanie jej sprawiło mi naprawdę wielką przyjemność, dlatego niech sobie tu będzie. Jeżeli jest tu ktoś kto lubi Grechutę, to polecam zapoznać się z tą biografią.


Największe rozczarowania mam dwa i każde z nich jest rozczarowujące na inny sposób. Po pierwsze Wołanie Kukułki, na które tak bardzo narzekała swego czasu Mikasa. Znalazłam tą książkę za jakieś 10-14 zł w Lidlu i pomyślałam, że będzie to idealna lektura na słoneczne popołudnie (góra dwa-trzy popołudnia). Zrobiła się z tego lektura na prawie miesiąc i niestety dotrwałam może do połowy. Poddałam się, ale w przyszłym roku postaram się z nią zmierzyć od nowa. Drugie rozczarowanie, choć zupełnie w innym sensie, to Buszujący w zbożu. Książka mi się podobała i nie żałuję, że ją przeczytałam, natomiast nie rozumiem tego całego zachwytu nad nią. Być może zrobiłaby na mnie większe wrażanie gdybym przeczytałam ją kilka lat wcześniej.


Plany na 2016 mam takie, żeby czytać chociaż dwie książki miesięcznie. Chciałabym znaleźć w końcu czas na przeczytanie Stąd do wieczności, bo stoi już na książce z pół roku.


PS Na lubimyczytać jest konkurs, który choć raz nie wymaga zbyt wielkiej kreatywności, a można wygrać nawet 10 książek.
Edytowane przez Prefix użytkownikagne dnia 12.12.2015 19:59
www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_C9HW0VT8HWB4j5ioQty4pa6Ex9wMeLs6.jpg
 
Prefix użytkownikaAlizu
Liczba książek: ok. 30-35
Trzy najlepsze książki które przeczytałam:
1. Joe Abercrombie: Pół króla - w tej historii bardzo spodobał mi się główny bohater i ciągłe nawiązania do jego, jakby to ująć... defektu. Powieść opowiada o zdradzie, królu, zemście... Polecam fanom fantasy.
2. James Dashner: Więzień Labiryntu - książka akcji, z lekka nawet science fiction. Może i nie jest szczególnie głęboka czy ambitna, ale warto przeczytać, choćby po to, by zabić czas.
3. Henryk Sienkiewicz: Quo Vadis - jako, że jest to lektura szkolna, chcąc nie chcąc, musiałam ją przeczytać. Jednak, mimo wszystko nie żałowałam. Na początku powieść może wydawać się trochę nudna, jednak po dłuższym czasie może się spodobać, bo, mimo wszystko, dzieła Sienkiewicza mają w sobie "to coś".
Rozczarowanie roku: Tahereh Mafi: Dotyk Julii - wiem, wydane w zeszłym roku, jednak moje znajome wręcz kazały mi to przeczytać. Szczerze mówiąc, było tak, jak się spodziewałam - główna bohaterka bardzo schematyczna i płytka, nieoryginalna fabuła. Nie chce nikogo tym obrazić, mówię tylko jakie są moje odczucia.

Na przyszły rok nie mam szczególnie ambitnych planów, ale myślę o przeczytaniu jakiś dobrych kryminałów.
Czy wy właśnie uprawiacie medytacje dla par?
 
Prefix użytkownikaFenris
Liczba książek - podejrzewam, że coś koło 30, jak nie więcej - pochłaniam książki, jak tylko mam czas.
Trzy najlepsze książki, które przeczytałam:
1. Nieznośna lekkość bytu - Milan Kundera. Tu zaznaczam, że książka dla czytelników 18+, nawet starszych, trzeba do niej dojrzeć. Filozoficzna, rozważanie między innymi nad lekkością i ciężarem, ciałem i duszą... Poukładała mi trochę w głowie.
2. Portret Doriana Graya - Oscar Wilde. Świetna książka o duszy człowieka. O tym co przyjemne, co prowadzi do zguby, o tym co najważniejsze i jak łatwo można to stracić. Rewelacyjnie napisana.
3. Dziwne losy Jane Eyre - Charlotte Bronte. Dziewczny. Musicie. To. Przeczytać! Piękne słownictwo, piękna historia, przeniosłam się w czasie. Cudo!
Poza podium, ale muszę wspomnieć.
Poradnik pozytywnego myślenia i Fight Club (ze skrajności w skrajność)
Hmm, rozczarowania nie odnotowałam ;)
Edit! Już wiem! Martin mnie rozczarował (Gra o tron i te sprawy). Jak pierwsze części były okej, to przy ostatnich się namęczyłam.

Na przyszły rok planuję dalsze zagłębienie się w klasykę literatury :)
Edytowane przez Prefix użytkownikaFenris dnia 18.12.2015 14:02
2.bp.blogspot.com/-vCt57ZbDfAk/URrRbhEQhwI/AAAAAAAABA0/XRmZtvEYF_I/s1600/szczerbatek.gif

Pottermore:
Slytherin
Sekwoja, pióro feniksa, 12 i 3/4 cala, giętka

i66.tinypic.com/15qfevn.png
 
Prefix użytkownikaPadida
Liczba przeczytanych książek: na razie 32, ale aktualnie czytam jeszcze 2 więc będzie 34 ;) prowadzę biblioteczkę na lubimyczytac więc wszystko mam spisane :D
Trzy najlepsze książki przeczytane w tym roku:
1. Igrzyska Śmierci - Suzanne Collins, dostałam rok temu na święta wiec 2 i 3 część czytałam już w styczniu. To nie tylko najlepsza książka w tym roku, ale jak na razie to w moim całym (niezbyt długim) życiu

(trylogia) 2. Więzień Labiryntu - James Dashner
Dystopia, z akcją i mnóstwem tajemnic. Już od pierwszej strony możemy być zdezorientowani, zanim wyjaśni się jedna zagadka pojawiają się dwie następne. I "slang" bohaterów, czyli słowa takie jak purwa, zawrzyj twarzostan, klump

(seria) 3. Dary Anioła - Cassandra Clare
Przeczytałam na razie 3 tomy, czytam 4, ale ta seria dołączyła już do moich ulubionych Ksiazka Fantastyka z akcją i wątkiem romantycznym. Jace! Love

Jedna książka, która strasznie cię rozczarowała:
Zostań, jeśli kochasz - Gayle Forman
Było wtedy o niej dość głośno i spodziewałam się czegoś dużo lepszego :(
zapodaj.net/images/71a1c7d3890e6.png


hej
 
Prefix użytkownikaIthlinnespeath
Liczba przeczytanych: 34

1. Andrzej Sapkowski "Krew Elfów"

Przeczytałam w ciągu tego roku 7 części Wiedźmina, jednak w tej po prostu się zakochałam. Styl Sapkowskiego jest, nie można tego inaczej ująć, swojski! On przenosi w wyjątkowy sposób do swojego słowiańskiego świata. Robi to zupełnie inaczej niż Tolkien swoimi długimi opisami i dialogami. Sapkowski używa prostego, prymitywnego języka, często wulgarnego. Pokazuje świat brutalny, rzeczywisty, nazywa rzeczy po imieniu, nie cacka się. Jest podczas pisania jak Geralt. Nie spotkałam się jeszcze z takim stylem i myślę, że nie będzie mi to dane jeszcze przez jakiś czas. To są cechy, które stawiają wszystkie części Wiedźmina na czele, jednak dlaczego akurat czwórka? Odejście od opowiadań, rozpoczęcie wartkiego, jednolitego wątku. Lubię Ciri, lubię Yennefer, jednak kocham ich połączenie. Zakończenie po prostu wycisnęło ze mnie łzy, przeczytałam je jednym tchem, czując wszystkie ich emocje jak nigdy przedtem przy innej książce. Nie lubię typowych miłosnych wątków w książkach, jednak są odmiany miłości, które uwielbiam. Przyjaźń, rodzina, miłość do miejsca, zwierzęcia. "Krew Elfów" tą matczyną miłością emanuje. Sprawiła, że zimna Yennefer, której na początku nie polubiłam, stała się w moich oczach jedną z najlepiej poprowadzonych postaci z książek, które znam.

2. George R. R. Martin "Taniec ze Smokami cz. II"
Gra o Tron jest już chyba dziełem kultowym, porównywalnym mylnie z Władcą Pierścieni, lekturą zupełnie inną. Jestem fanką ich obu, imponują mi różne ich cechy, bohaterowie i styl. Uwielbiam Grę o Tron za brutalność, bezczelność i chamstwo. Uwielbiam za postacie posługujące się prostackim językiem, klnące i nazywające czynności po imieniu. Mimo wszystko, podoba mi się, że nie brak w tym całym krwawym motłoku inteligencji i pewnej finezji. Lubię czytać o intrygach, lubię zawiłe wątki, zdrady i kopanie pod sobą dołków. Lubię czytać o kłamstwach i wiedzieć, że jakaś postać jest głupiutka i naiwna, wierząc w nie. "Taniec ze Smokami" jest według mnie zupełnie inną książką niż pierwsza czy druga część. Czuć inny klimat czytając ją, jest większe napięcie, większe oczekiwanie końca. "Grę o Tron" można nazwać w porównaniu do "Tańca..." bajeczką na dobranoc. Pierwsza część "Tańca..." nie podobała mi się aż w takim stopniu. Wiele wątków zostawiła niedokończonych, bohaterowie, mimo robienia czegoś, jakby stali w miejscu. Druga część od tego odeszła, zajęła się wątkami przerwanymi we wcześniejszych tomach. Namnożyło się mnóstwo zwrotów akcji, nowych, intrygujących pytań i zbiegów okoliczności. Zwłaszcza dramatyzm ostatnich wydarzeń niesamowicie napalił mnie na kolejną część.

3. J. R. R. Tolkien "Niedokończone Opowieści"
Po wielu latach udało mi się dostać i to dzieło mojego ukochanego Tolkiena. Sięgając po każde jego dzieło, z góry wiedziałam, co mnie tam spotka - fantastyczna, magiczna podróż do jego świata za pomocą barwnych opisów otoczenia i postaci. To jest też powód, dla którego plasuję tę książkę na miejscu trzecim. Wiedźmin był dla mnie czymś nowym, świeżym. Podobny, choć mniejszy, powiew świeżości miał "Taniec ze Smokami". Natomiast w "Niedokończonych opowieściach dostałam dokładnie to, czego oczekiwałam i o co prosiłam. Nie zawiodłam się nawet w najmniejszym calu, pochłonęłam wszystko z wielką, należytą wdzięcznością pióra ulubionego autora. Od kiedy tylko sięgnęłam po "Władcę Pierścieni", zauroczyłam się tym światem. W miarę, jak zaczęłam pojmować ogrom znajdującej się w nim mitologii, języków, geografii i ras, mój podziw nie znał granic. Tak jest i do dzisiaj. "Opowieści" jako ostatnie przeczytane przeze mnie dzieło Tolkiena rzuciło miłe światło na kilka spraw, było wspaniałą ciekawostką i dodatkiem. Niestety, nie jest łatwo tego przeczytać. W większości są to jedynie szkice, nienadające się do druku w postaci książki i trzeba to momentami przeboleć. To gratka chyba tylko dla oddanych fanów i nie jestem przekonana, czy każdy zdołałby przez to przebrnąć.

Książka, która mnie rozczarowała - Andrzej Tuchorski "Rezydent Wieży"
Kupiłam tę książkę już dawno temu, kiedy została dodana do magazynu "Nowa Fantastyka". Zwlekałam z jej przeczytaniem, jakoś opis mnie trochę zniechęcał, książka poleciała w kąt półki i kompletnie o niej zapomniałam. Kilka miesięcy temu postanowiłam ją przeprosić i spróbować przez nią przebrnąć i, cóż, to był błąd.
Książka podzielona została na dwa tomy, jak najbardziej błędnie. Jest to niedługa opowieść, która nadałaby się bez przeszkód na jeden tom, a tym wypadku trzeba zapłacić podwójnie... Powieść jest lekka, wielu powie, że przyjemna, jednak dla mnie ta lekkość wydaje się być zbyt łatwa i infantylna. Książka w pewnym stopniu bazuje na mitologiach, których, lekko mówiąc, nienawidzę - greckiej i rzymskiej. Nie potrafię ścierpieć jakiegokolwiek odniesienia do nich, a tu niestety występują.
Jako osoba czytająca lubię wiedzieć wszystko, tak więc spotykając się z pierwszoosobową narracją bardzo się męczę. Nie lubię tego, że inne postacie się opisane lakonicznie, nie znam ich toku myślenia, psychologii, uczuć. Tu odczuwam to tym bardziej przez prosty język. Naprawdę męczyłam się, ponieważ nawet opisane przygody maga nie były w żaden sposób oryginalne, nie były przedstawione też oryginalnie, chociaż charakterystycznie. Być może komuś się taki typ lekkiego fantasy spodoba, jednak ja chyba jestem na to zbyt wymagającym człowiekiem...

Moje plany na 2016 rok? Czytać książki tylko po angielsku, z wyłączeniem polskich twórców. Chcę podszkolić język i przeczytać to, co napisał autor, a nie tłumacz przetłumaczył. Teraz jestem po sześciu częściach Harry'ego i naprawdę czuję ogromną różnicę stykając się z prawdziwym stylem Rowling.
Poza tym, mam w planach przeczytanie "Metra 2035", które (mam nadzieję) otrzymam na gwiazdkę, "Sezonu Burz", trochę dzieł polskich twórców jak Piekara czy Ćwiek. Chcę też, już od długiego czasu, przeczytać po raz setny "Felix, Net i Nika" Rafała Kosika razem z częściami, które wyszły przez ostatnie dwa lata.
i.imgur.com/mEvkasO.gif
 
www.facebook.com/ChisukayashiArt
Prefix użytkownikaKeira Karkarow
Ithlinnespeath - mnie też najbardziej ze wszystkich części Wiedźmina oczarowała "Krew Elfów", a najmniej podobała mi się "Pani Jeziora" ;d. Ale koniec dygresji.

Ilość przeczytanych książek: około 20, nie miałam dużo czasu na czytanie, niestety.
Najlepsze książki:

Dimitry Gluhovsky, Metro 2033 - co prawda czytałam ją po raz 3, ale nadal tak samo mnie wciąga i zachwyca. Jestem oczarowana tym mrocznym, post-apokaliptycznym światem, marzę o tym, aby pewnego dnia pojechać do Moskwy i pozwiedzać stacje metra (które są dziełem sztuki, są na prawdę przepiękne). Metro 2033 mogę polecić każdemu, kto lubi mroczne klimaty, ale nie koniecznie post-apokaliptyczne, przed przeczytaniem tej książki nie lubiłam tego typu tematyki ;). Najbardziej podoba mi się rozdział, w którym główny bohater - Artem - trafia na stację pewnej sekty, wierzącej w to, że cały świat i tunele metra zostały wydrążone przez Wielkiego Czerwa, genialnie pokazanie w jakie brednie potrafią wierzyć ludzie i w ich imię zabijać innych ;D. Poza tym, lubię też te rozdziały, w których Artem trafia wychodzi na powierzchnię.

Paul Hoffmann, Trzepotanie Jego Skrzydeł - na tę książkę czekałam długo, nie mogłam się jej doczekać, bo premiera w Polsce cały czas się opóźniała. Jest to ostatni tom trylogii "Lewa Ręka Boga". Generalnie lubię książki, w których mamy do czynienia ze zmodyfikowaną wersją religii chrześcijańskiej - tutaj akurat mamy wersję z Powieszonym Odkupicielem, dość okrutną.

Stephen King, Bazar Złych Snów - generalnie nie lubię stylu Kinga, ale ten zbiór opowiadań bardzo mi się podobał. Ciężko mi powiedzieć coś więcej, aby nie spojlerować, bo te opowiadania są dość krótkie. Moje ulubione opowiadanie? Sama nie wiem. Chyba pierwsze, o morderczym samochodzie z kosmosu.

Książka, która mnie rozczarowała?

Hm... W sumie sama nie wiem, ale wydaje mi się, że najbardziej trafna będzie ostatnia część trylogii "Niezgodna" Weronici Roth. "Wierna" mnie bardzo rozczarowała, bo poprzednie dwie części świetnie mi się czytało, natomiast "Wierną" beznadziejnie, nie podoba mi się kompletnie to, że raz jest z perspektywy Triss, a raz z perspektywy Cztery. Sama treść mi się podoba, chociaż koniec mnie rozczarował :).
Edytowane przez Prefix użytkownikaKeira Karkarow dnia 18.12.2015 13:08
"Someone let the doors open,
Who left me outside?
I'm bent I'm not broken,
Come live in my life.

All the worlds left unspoken
All the pages I write
On my knees and I'm hoping
That someone holds me tonight.
Hold me tonight..."
 
Only Dream
Ou... Nie wiem ile dokładnie przeczytałam. Podejrzewam, że coś około 30 - 40, bo przez maturę straciłam duużo czasu ;-;

Alizu, Dotyk Julii Cię rozczarował? A czytałaś pozostałe tomy? Jeśli nie, to polecam to zrobić. Tam historia się rozkręca ;)

Najlepsze przeczytane w tym roku... Hm...

Dar Julii Tahereh Mafi

Cała seria o Juli jest moją ulubioną, ale ostatni tom jest według mnie cudowny. Warner jest, jak dla mnie, cudownie wykreowaną postacią, którą tak naprawdę poznajemy dopiero w ostatnim tomie. Podoba mi się też przemiana głównej bohaterki. A autorka ma niesamowity styl pisania.
Polecam miłośnikom fantastyki i romansów ;)

Jedyna Kiera Cass

Podobają mi się pierwsze trzy tomy tej serii, ale ostatni czytało mi się zdecydowanie najlepiej. Postacie zmieniły się, nabrały charakteru. W pewien sposób może otwierać oczy na pewne zjawiska - życie w pałacu tylko pozornie jest fajne i miłe. Tak samo bywa z wieloma rzeczami, które tylko pozornie są łatwe. Czasem trzeba doświadczyć czegoś osobiście, żeby poznać o tym prawdę.

Baśniarz Antonia Michaelis

Książka, po której mój umysł został rozwalony. Niby nic w niej niezwykłego, ale mi naprawdę dała kopa. Do czego jest zdolny posunąć się człowiek chcący chronić kogoś, na kim mu zależy? Oczywiście, że do wszystkiego. Co może zrobić człowiek, mający obsesję na czyimś punkcie? Również wszystko. Czytając zakończenie miałam tak mieszane uczucia, że przez tydzień nie sięgnęłam po inną książkę.

Jako dodatkową mogę wytypować Melanże z Żyletką Łukasza Gołębiewskiego. Również lekko psychiczna książka, która w specyficzny sposób przedstawia nasze społeczeństwo, któremu tylko imprezy, alkohol i inne używki w głowach. Zakończenie powala.

Rozczarowanie...
Największym rozczarowaniem była dla mnie Następczyni, czwarty tom Rywalek. Maxon, którego pokochałam w poprzednich częściach stal się taką kluchą, że aż serce bolało, gdy o tym czytałam. Tak samo America. Ich córka okazała się takim pustakiem, że aż oczy bolały. Ale przebrnęłam przez to tylko dla jednego bohatera. Kyle był super, ale pod koniec jednak mnie rozczarował ;( Mam nadzieję, że następne części będą lepsze...
Do szybkiego kontaktu zapraszam na Discord: Włóczykij#5998

steemitimages.com/0x0/https://cdn.steemitimages.com/DQmUjzqS8MwphbAA7JHJU6AQDchTd1FaSgQRqa5nTvmggHo/Gradient-sprinkle-separator.png

HPnetowy Ciastkarz prezentuje:
Dzisiejsza gablotka ciasteczek!


images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/71OS-7L76sL.jpg apicms.thestar.com.my/uploads/images/2020/04/23/654390.jpg
m.media-amazon.com/images/I/71qsbPpW6cL._AC_SL1039_.jpg data.topquizz.com/distant/quizz/big/4/3/2/0/150234_2fb5c222e6.jpg

steemitimages.com/0x0/https://cdn.steemitimages.com/DQmUjzqS8MwphbAA7JHJU6AQDchTd1FaSgQRqa5nTvmggHo/Gradient-sprinkle-separator.png


i.postimg.cc/pXpV2m4v/only.png


steemitimages.com/0x0/https://cdn.steemitimages.com/DQmUjzqS8MwphbAA7JHJU6AQDchTd1FaSgQRqa5nTvmggHo/Gradient-sprinkle-separator.png


68.media.tumblr.com/7d89c8cce0d03b0fc839df74a1fcb9ad/tumblr_oh3si5uNS21rp0vkjo1_500.gif


I'm not sure if I attract crazy or if I make them that way.


steemitimages.com/0x0/https://cdn.steemitimages.com/DQmUjzqS8MwphbAA7JHJU6AQDchTd1FaSgQRqa5nTvmggHo/Gradient-sprinkle-separator.png


Właściciel(ka) pierwszej w czarodziejskim świecie linii sklepów erotycznych.
Już niebawem otwieramy nową filę na Nokturnie!


steemitimages.com/0x0/https://cdn.steemitimages.com/DQmUjzqS8MwphbAA7JHJU6AQDchTd1FaSgQRqa5nTvmggHo/Gradient-sprinkle-separator.png


Współwłaściciel(ka) zakładu pogrzebowego Czy to już?. O szczegóły pytać na sb.
Wybierz się z nami w tą ostatnią podróż! Wrozka


steemitimages.com/0x0/https://cdn.steemitimages.com/DQmUjzqS8MwphbAA7JHJU6AQDchTd1FaSgQRqa5nTvmggHo/Gradient-sprinkle-separator.png
 
Prefix użytkownikaCookie
W tym roku? Hmmm, do wakacji/w wakacje było ich około 20, od września... niech policzę... Szeptem, Kava, Saga Darów Anioła i coś od Stephanie; Zaćmienie, Zmierzch, Zmierzch oczami Edwarda i Drugie życie Bree... Koło 36 w 2015 roku?

Co mi się podobało:
1. Saga Darów Anioła, Cassadndy Clare;
Bardzo pozytywnie się zaskoczyłam. Książka napisana lekkim stylem, napawana akcją - dzięki niej i Szeptem polubiłam fantastykę. ^^
Wciągnęła mnie na tyle, że nie mogłam się powstrzymać przed nocnym czytaniem o Nocnych Łowcach.

2. Saga Szeptem, Beccki Fitzpatrick;
Upadłe anioły, Patch, Vee, Scott, Nora... Jak najbardziej na tak. Kiedyś przeczytałam pierwszą część znalezioną w bibliotece a w tym roku znowu zarywałam nocki na zatapianiu się w tej lekturze. Ta seria, jak i poprzecznia, przyczyniły się do polubienia przeze mnie fantastyki, za którą niespecjalnie przepadałam.

3. Black Ice, Beccki Fitzpatrick;
Sięgnęłam po nią z ciekawości, ot znalazłam coś na chomiku - ściągnęłam. Czytałam w nocy i mnie zaciekawiło. Jude i śnieg... Sama okładka mi się bardzo spodobała (tak, oceniłam po okładce...), więc zaczęłam czytać. Zaczęłam o 19 wieczorem, skończyłam dnia następnego w drodze do szkoły. Pisana lekkim stylem, miło się czyta.

Kurcze, a dała bym jeszcze Kave i Cobena, ale oni są niezastąpieni - czytam ich od lat. xD


Czym się zawiodłam?
Stephanie Meyer i Drugim Życiem Bree Tanner. Cóż... ogólnie jak przypominałam sobie sagę to nie rozumiem jak mogło mi się to aż tak podobać te kilka lat temu. ;x

Jeszcze śmiało mogę tutaj wsadzić pisane przez fanów (nie mylę się?) Zmierzch oczami Edwarda - rozumiem wizję fanów, ale pomijanie najważniejszego i robienie z niego za przeproszeniem, kluchy... nie, z trudem dotrwałam do końca. Książki muszę skończyć jak zaczynam, ale przez ten dodatek jeszcze bardziej mi się ta saga nie podoba. ;x


cibeles.net/imagenes/separator.gif

78.media.tumblr.com/057241507fa7712b870a783e61fac291/tumblr_ovtfl3nOj21qjv5nyo1_1280.gif

cibeles.net/imagenes/separator.gif

68.media.tumblr.com/37b9b60fd4ba9c902ca5b053e0459652/tumblr_oun3dbSw011tyh4luo4_400.gif
68.media.tumblr.com/937af71c74b830841789ea3e5c2cabd0/tumblr_oun3dbSw011tyh4luo3_400.gif

cibeles.net/imagenes/separator.gif


DZIAŁ NARCYZA:
Postać: Jev "Patch" Cipriano
Ścigający i kapitan w drużynie Kruka.
BLOG.

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najbardziej_zakrecony_uzytkownik.png
cibeles.net/imagenes/separator.gif
 
http://rev-from-wonderland.blogspot.com/
Prefix użytkownikalosiek13
Drugie rozczarowanie, choć zupełnie w innym sensie, to Buszujący w zbożu. Książka mi się podobała i nie żałuję, że ją przeczytałam, natomiast nie rozumiem tego całego zachwytu nad nią. Być może zrobiłaby na mnie większe wrażanie gdybym przeczytałam ją kilka lat wcześniej.
Nie żałujesz, że przeczytałaś? LeL, ja tak xD Zgadzam się z tą opinią, bo książka może zachwycać, ale raczej nastolatków. Dla mnie, dwudziestolatka (kiedy czytałem) była to zwyczajnie śmieszna i żałosna lektura. Nope.

Sprawiła, że zimna Yennefer, której na początku nie polubiłam, stała się w moich oczach jedną z najlepiej poprowadzonych postaci z książek, które znam.
Zawsze team Yennefer!!! <3

Rok 2015, to dla mnie rok przełomowy. Po roku (lel, powtórzenia!) przerwy od czytania książek w końcu się przełamałem!

Liczba przeczytanych książek: 11

Najlepsze książki przeczytane w tym roku:
Nigdy nie umiem robić takich zestawień, ale na pewno muszę wyróżnić dwie trylogie, które właśnie zacząłem czytać. Mianowicie, "Trylogia skrytobójcy" napisana przez Robin Hobb i "Z mgły zrodzony" autorstwa Brandona Sandersona. Jestem zachwycony zarówno jedną, jak i drugą. Nawet nie wiem, którą mam skończyć w pierwszej kolejności. "Skrytobójca" to dosyć nietypowe fantasy, specyficzna "magia" stanowi tam jedynie tło całej opowieści. Najważniejszy jest tu dwór królewski, intrygi, spiski no i główny bohater, który jest paliwem napędowym całej akcji. Nietypowa narracja pierwszoosobowa, której nie znoszę, początkowo mnie odrzuciła, ale styl autorki jest tak wspaniały, że po jakichś 40 stronach kompletnie mi to nie przeszkadzało. Dużo zaskoczeń w samej fabule, niektóre na plus, niektóre na minus (zakończenie 2 tomu mnie zniszczyło psychicznie). Z kolei "Zrodzony" to zupełnie inna bajka, intrygujący pomysł na magię, nietypowe realia w które trafiamy. Pierwszy tom nie jest jest niesamowicie przeładowany akcją, ale mimo to, nie daje wytchnienia i wciąga czytelnika. To z pewnością zasługa stylu autora, który pisze znakomicie.
Obie serie znajdą uznanie w oczach miłośników fantasy i nie tylko.

Jedna książka, która strasznie cię rozczarowała: Nimo takiej.
zapodaj.net/images/edba268d6e942.png


Always


zapodaj.net/images/c4ff56e394964.jpg
 
Prefix użytkownikaMikasa
Dzisiaj ostatni dzień roku,więc pozwólcie, że odświeżę temat!! :fireworks:
zapodaj.net/images/5fc92f2c1a6a1.png

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najgaw2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/guruforummikasa.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najgawedziarzmikasa.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/maruda.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najpowazniejszy_uzytkownik.png
 
Prefix użytkownikaHermionka78
Ja przeczytałam 3
więc te tylko mogę polecić..
Polecam:
Detektyw pozytywka, Autor: Grzegorz Kasdepke - jest ciekawa i w dodatku bardzo nietypowa, można w niej rozwiązywać różne zagadki, podobała by się na pewno tym którzy chcą być detektywami.
HP część pierwsza (autora nie muszę mówić) - No na sto procent spodoba się miłośnikom fantasy, czytało mi się ja szybko i zwiewnie, Polecam bo jest ciekawa i godna pochwały.
HP część druga (autorki nie pisze) - No jest taka w suwie taka sobie ale przeczytałam trzy i muszę trzy, Podobała by się nie tylko miłośnikom fantasy ale też dla tych którzy lubiąą pająkii.
Rozczarowanie roczku - to HP i komnata tajemnic - strasznie się pociłam czytając tą książkę i miałam ciągle mokrą poduszkę.
Rok minął mi dobrze pod kątem książek.
Polecam księgarnię matras jest tam szybko i tanio.
 
Harry-Potter.Net.pl
Prefix użytkownikahermiona03
Przeczytane książki : Do 20

NUMER 1: Harry Potter i Insygnia Śmierci - J.K.Rowling
Dokończenie serii.
NUMER 2: Dziewczyna Ognia i Cierni - Rae Carson
Zaczęłam czytać tą książkę ponieważ zaciekawił mnie tytuł. Książka jest oparta głównie na fantastyce, ale na pewno znajdują się też elementy świata realnego.
Polecam książkę osobą które interesują się fantastyką, lubią gdy coś się dzieje i nie zrażają się np. czyjąś śmiercią czy wojną.
NUMER 3: Mroczne Materie - Philip Pullman
Książka fantastyczna. Na pisana bardzo dobrze, czyta się ją z łatwością. Myślę że nie da się jej opisać w zdaniu, dlatego zapraszam do lektury.
Katastrofa i zmarnowany czas: Moje cudowne życie i inne katastrofy - Catherine Wilkins
Jak w tytule książka ta to katastrofa. Jest ona przedłużeniem części pierwszej. Powiem szczerze że bardzo mi się nie podobała i nudziła mnie. Z podziewałam się lepszego odbioru przeze mnie.

Podsumowując ten rok czytelniczy był kiepski. Książki które czytałam nie były zadowalające. Oczywiście zdarzał się perełki. Mam nadzieję że przychodzący rok będzie bardziej obfitował w lepszą literaturę.
Witam!!!
Więc tak, jestem rezolutną nastolatką o imieniu Maja, która kocha swoich najbliższych, muzykę i podróże. Muzyka którą wielbię to przede wszystkim rock, hard rock i metal. Do best zespołów można zaliczyć między innymi Red Hot Chili Peppers, Metallica, Led Zeppelin, Deep Purple, Pearl Jam, Nirvana, Depeche Mode, Pink Floyd, Beirut. Zakochałam się w Open'erze. Potrafię grać na gitarze i trochę na pianinie. Nie mam pojęcia co jeszcze napisać o sobie... lubię książki...AMEN!

Jestem również dzielną działaczką w grupie Hermionki78 w której domagamy się śniegu. Pozdrawiam wszystkich jej członków. CHCEMY WIĘCEJ ŚNIEGU!!!

Teraz za prezentuje ważne cytaty:

,,Książka to Twój najlepszy przyjaciel, nie wyśmieje, nie zostawi - a nauczy wiele''
Maria Kowalewska

,,Czytanie książek to najlepsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła''
Wisława Szymborska

,,Mówi się LewiOsa a nie LewioSA!''
Hermiona Granger''

Teraz jeszcze podziękowania:

Fenris, za bycie najlepszą partnerką do rozmowy Hug
Only Dream, za to że mam Cię w znajomych i można z Tobą pogadać i ogólnie za wszystko
Hermionka78, kochana, za wszystkie miłe słowa, za każde ,,Hejjo''.
batalion_88, za zachęcanie by iść na boisko
Kiera Karkarow, za nasze wspólne, długie, rozmowy.
kkinga123, za uwielbianie Wspaniałego Stulecia
Katherine_Pierce, za gadanie o Twojej pracy
EmilyWright, za uciekanie by oglądać The Voice'a
Całemu HP - netowi, za to że, razem dzielimy się wielbieniem HP...:D

W Hogusiu jestem Maja Choda ;)
 
brak
Prefix użytkownikaMystique Potter
Ło ****ści, jestem potworem!!!
ze 200 książek w roku przeczytałam - jestem obrzydliwie szybkoczytającym pomiotem bibliotek (dobrze mnie znają, nawet limit wpożyczeń mi zwiększyli)
"Echopraksja" Petera Wattsa jako numer 1
a poza tym Artemis Fowl, Maxime Chattam, Tempe Brennan, Percy Jackson.., No, ****ści, Szwejka za numer jeden wybieram, od nowa czytanego co roku od dwudziestu lat!!!
Bałwanieniu do kwadratu na pohybel!!!
 
Prefix użytkownikaSam Quest
Liczba przeczytanych książek: Myślę, że około 50
Moje podium ksiażkowe:
(kolejność przypadkowa)

Jej wszystkie życia - Kate Atkinson
Już pisałam na forum o tej książce. Bardzo mi się spodobała. Umiejscowiona w Anglii w pierwszej połowie XX wieku. Podobało mi się w niej wszystko. Generalnie książka uzmysłowiła mi jak bardzo nawet najdrobniejszy szczegół jest w stanie wpłynąć na nasze życie i je zmienić. Nie jestem w stanie tego dobrze zobrazować, ale no po prostu POLECAM xD

Dziewczyna na Times Square - Paullina Simons
Raz sie śmiałam, że ta książka mogłaby być moim przewodnikiem duchowym. W czasie gdy ją czytałam byłam w sytuacji podobnej do głównej bohaterki i troche się z nią utożsamiałam. Ta książka nie jest wybitna, ale mnie urzekła. Fabuła nie powala na kolana zawiłością, ale nie przynudza. No i znajdziecie Polski akcent w postaci babci bohaterki, chociaż dla osób z brakiem dystansu do historii Polski, moze ten akcent do gustu nie przypaść.

Złodziejka Książek - Markus Zusak
To chyba moja ulubiona kiażka przeczytana w tym roku. Kupiłam ją na wyprzedaży i pochłonęłam bardzo szybko. Narratorem jest śmierć, a bohaterką córką komunistów, która została oddana do niemickiej rodziny zastępczej. Akcja rozgrywa sie w Niemczech w czasie II wojny Światowej.
Historia bardzo ciekawa, z cała masą cytatów, które sobie zaznaczyłam. Dla mnie jest to świetna książka, którą warto przeczytać. Polecam każdemu kto lubi takie klimaty.

Rozczarowanie Roku:

Drużyna Pierścienia - J.R.R. Tolkien
Jestem fanką filmów z trylogii Władca Pierścieni, tym bardziej, jako fankę fantastyki, zasmucił mnie fakt, że nie mogłam przebrnąć przez książkę. Niestety jej nie dokończyłam i bardzo tego żałuje. Mam nadzieje, że pewnego dnia przeczytam ją do końca, a potem kolejne części. Po prostu książka mnie nudziła. Dotarłam do momentu pojawienia się Obieżyświata i koniec. Będę jeszcze próbowała, bo Hobbit mi się podobał, więc jestem w stanie polubić styl Tolkiena. Liczę na poprawa pod tym względem w tym roku xD

Książkowe postanowienia:

*Przeczytać moje zaległości domowe i zapisywać wszystkie przeczytane tytuły.


Tom Rob Smith: System (Ofiara 44) - wielowątkowa, bardzo mocna powieść o życiu w stalinowskiej Rosji, plus zagadka kryminalna. Doskonale klimatyczna z niesamowitym rozwiązaniem na końcu.


Trafia na moja listę xD

. Dziwne losy Jane Eyre - Charlotte Bronte. Dziewczny. Musicie. To. Przeczytać! Piękne słownictwo, piękna historia, przeniosłam się w czasie. Cudo!

Dołączam sie, czytałam, płakałam, polecam xD

Już wiem! Martin mnie rozczarował (Gra o tron i te sprawy). Jak pierwsze części były okej, to przy ostatnich się namęczyłam.

A ja miałam odwrotnie xD

Drugie rozczarowanie, choć zupełnie w innym sensie, to Buszujący w zbożu. Książka mi się podobała i nie żałuję, że ją przeczytałam, natomiast nie rozumiem tego całego zachwytu nad nią. Być może zrobiłaby na mnie większe wrażanie gdybym przeczytałam ją kilka lat wcześniej.

Nie żałujesz, że przeczytałaś? LeL, ja tak xD Zgadzam się z tą opinią, bo książka może zachwycać, ale raczej nastolatków. Dla mnie, dwudziestolatka (kiedy czytałem) była to zwyczajnie śmieszna i żałosna lektura. Nope.


Mam tak samo jak Łosiek. Mnie rozczarowała i szkoda mi było czasu jak ją odłożyłam na bok. Pomimo, ze dotarłam do końća nie zrozumiałam jej fenomenu, a czytałam to z trzy lata temu, w wakacje o ile dobrze pamiętam xD

Teraz wchodze w 2016 rok z nowymi książkowymi nadziejami xD
i.imgur.com/T8lLRQU.png


Ściana uznania i miłości


www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_59/d5.png


Daniel Radclffe to mój crush
Nie kłam, że go nie znasz
Harry'ego Pottera zagrał
niektórych nawet nabrał,
że ma oczy koloru zielonego
a tak naprawdę są niebieskiego
"Tak jak Ron" - woła Ulica
dziewczyna pięknego lica.
Potteromaniak z niej na schwał
i nie jest to żaden wał.

Daniel Radcliffe to mój crush
Wiesz dlaczego jeżeli oczy masz
Z zarostem mu do twarzy
O takim Danie każda Samica marzy.


www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_59/3_t2_2.jpg

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

Czy to słońce, czy to deszcz
W moich myślach on wciąż jest
Myślę o nim nieustannie
Nawet gdy się kąpię w wannie

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

Nie wiem jak się to zaczęło
Lecz gdy serce moje drgnęło
Cała byłam zakochana
I tak kocham tego Dana

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

Nigdy o nim nie zapomnę
Nawet jeśli spotkam bombę
Jest to miłość jednostronna
Ale źle to nie wygląda

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

wiersz by Elizabeth_



i.gifer.com/5lP2.gif

media1.giphy.com/media/Cw4JIAsQHweeQ/source.gif


Ściana chwały

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-redaktor.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-materialy.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-prorok.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najkom20202.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/admlen20201.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wydpro2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/adminlenkrico.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/wydanieprorokaroku.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_najzabawniejszy.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/auor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najlepszy_newsman.png
zapodaj.net/images/5e3ae3d9098f9.jpg
 
Prefix użytkownikabeciaptterhead
Liczba przeczytanyck książek :
Naprawdę dużo
Trzy the besty :
1. Radosław Kotarski-Nic bardziej mylnego!
Youtuber obala 50 popularnyh mitów. Czy Napoleon naprawdę był niski? Mikołaja w czerwonej czapce wymyśliła Coca-Cola?
2. Sabaa Tahir-An Ember in the Ashes, Imperium Ognia. Laia należy do kasty Sochlarów - w bezwzględnym Imperium są zepchani na margines. Aby ocalić brata dziewczyna wstępuje w szeregi buntowników i wyrusza na śmiertelnie[mail][/mail]
niebezpieczną misję do gniazda zła: zostaje niewolnicą w Akademii szkolącej najwierniejszych żołnieży. Jednym z nich jest Elias.
3. Suzanne Collins-Igrzyska Śmierci No chyba nie muszę tłumaczyć...
Rozczarowanko:
Irena Jurgielewiczowa Ten Obcy
Po prostu nie przypadła mi do gustu. Nudne "przygody" grupki dzieci.

Postanowienie książkowe:
Przeczytać serię o Ani z Zielonego wzgórza (robie to dla mamy która uwielbiała tą serię)
 
Prefix użytkownikaulka_black_potter
Nie jestem w stanie powiedzieć ile książek przeczytałam 2015, ponieważ często czytam jedną książkę kilkakrotnie i potem nie pamiętam co w jakim roku było. No ale powiedzmy, że kilkanaście.

Moim sercem i całą duszą zawładnęło Archiwum Burzowego Światła, czyli Droga Królów i Słowa Światłości. Brandon Sanderson dał i to na co czekałam, odkąd przeczytałam HP, w świecie fantasy. Obie książki są cudowne, a zakończenia trzymające w napięciu przez 200 stron, powinny wejść w szerszy obieg. Sanderson stworzył całkiem nowy świat, w którym idzie się zakochać, równie mocno jak w Śródziemiu. Panie i panowie, Roshar podbija właśnie świat. Autor zapowiedział, że będzie jeszcze 8 częsci :3

Trylogia Ostatnie Imperium, tego samego autora i o której wspominał łoś, zajmuje drugie miejsce, choć przeczytałam na razie tylko Z mgły zrodzonego, to jestem zachwycona. Znów przedstawiony zostaje nam całkiem nowy świat, pokryty popiołem i pełen tajemnic. Serdecznie polecam.

Ten rok upłynął mi pod nazwiskiem King, bo to tego pana książek najwięcej przeczytałam. Także na trzecim miejscu znajdzie się książka To. Jest to dzieło godne mistrza. Z jednej strony autor przedstawia nam cudownych bohaterów, z drugiej szpony wyciąga po nas To. Polecam każdemu niestrachliwemu i strachliwemu czytelnikowi. To po prostu trzeba przeczytać.

Wielkim rozczarowaniem okazała się ksiązka Naród, który nie zna strachu, Shani Boijanjiu. Jest to jakby reportaż z życia kilku izraelskich dziewcząt, które odbywają służbę wojskową. Spodziewałam się po tym tytule czegoś głębszego, a nie ciągłej reprodukcji na piachu. Zdecydowanie 2/10.

W tym roku mam zamiar przeczytać wszystko co zdobędę od pana Sandersona. Liczę na ponowne wydanie Elantris, teraz nigdzie nie idzie tego dostać. Z pewnością chcę w końcu skończyć Wiedźmina i chyba pokuszę się o jakieś dobre dramaty. Polecicie coś?

Btw. mam taki problem z czytaniem, że nie wypożyczam tylko kupuję i czasami kończenie różnych serii trwa u mnie wiecznośc z powodów finansowych :D


i.imgur.com/AyR1kd7.png

Christian.
i.pinimg.com/originals/02/0b/07/020b0757879bbd8cc21454799bff6f55.gif

Bo liczy się to, co masz w środku.
cdn.junglecreations.com/wp/junglecms/2017/12/Christian-Bale-Resized.jpg

Ale czasami warto założyć maskę.
pa1.narvii.com/6412/37cb60531dd1e8002b7ec87c8da0ba734a67f9f3_hq.gif


"ja generalnie ten tekst klasyfikuję jako 5CMCS HE NDPSG3 - S2AB"
"zmiennokanoniczne"
"piszę fanficka ducha, że tak to ujmę, czyli takiego, którego nie ma"
"po części trudny język wynika z założeń płomień odwagi i specyfiki tekstu"

by Cantaris


Ula urzędniczka
Zarejestruje ci chomiczka
Da mu zielona kartę
I marchewki starte
<muza>

by fuer
 
Prefix użytkownikagne
Podbijam temat i fajnie by było gdyby ktoś zmienił nazwę i wyrzucił ten 2015 rok :D Jakie książki przeczytane w 2016 roku was najbardziej zachwyciły, jakie rozczarowały, co było największym wyzwaniem? Jakieś ogólne przemyślenia? Ile udało Wam się przeczytać? Jakie wyzwania czytelnicze i plany na kolejny rok?

Z 2016 roku, pod względem książek jestem zadowolona, bo udało mi się znaleźć na czytanie sporo czasu i przeczytać na tyle dużo, że nie mam do siebie żalu. A wśród książek znalazło się kilka całkiem dobrych pozycji. Nad podium się jeszcze zastanowię i napiszę jeśli temat ruszy, a mam nadzieję, że ruszy. Ja się chwilowo wstrzymuję, bo mam do dokończenia dwie książki (w tym niezłe tomiszcze) i chciałabym poczekać z podsumowaniem roku do ich przeczytania, jeśli tylko do sylwestra się uda :D
www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_C9HW0VT8HWB4j5ioQty4pa6Ex9wMeLs6.jpg
 

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum:
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Theme by Andrzejster
Copyright © 2006-2015 by Harry-Potter.net.pl
All rights reserved.
Wygenerowano w sekund: 0.41