Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Harrych świąt!
14.05.2024 11:51
Shuffelin

Niezwyciężony mag
11.05.2024 23:08
Uwielbiam te emotki tutaj Kapelusz Atak pszczół Wiedzma przypominają mi stare dobre GG Czarodziej

Niezwyciężony mag
11.05.2024 23:06
Smierciojadek, było zgaduj zgadula Głupek

Harrych świąt!
11.05.2024 22:52
Hermiona Justysia, widzisz, jak trzeba było, to się przypomniało. :D

Niezwyciężony mag
11.05.2024 01:48
Nie wiem z kim maila pisałam. Ale udało mi się "przypomnieć" hasło xD

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Avatar

Posiada 59641 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Avatar

Posiada 57436 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Avatar

Posiada 47342 punktów.

4) Prefix użytkownikaSam Quest

Avatar

Posiada 45329 punktów.

5) Prefix użytkownikaShanti Black

Avatar

Posiada 44242 punktów.

6) Prefix użytkownikaA.

Avatar

Posiada 43682 punktów.

7) Prefix użytkownikamonciakund

Avatar

Posiada 43236 punktów.

8) Prefix użytkownikaania919

Avatar

Posiada 38928 punktów.

9) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Avatar

Posiada 36761 punktów.

10) Prefix użytkownikaKlaudia Lind

Avatar

Posiada 34220 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Powstanie świata - filozoficzna zagadka
Flegma
Aha, Flegmo, jak na mój gust to zbyt wielu jest księży, którzy nie potrafią wzbić sobie do głowy, że nie wszystko zawarte w piśmie świętym to prawda.


Umm, możliwe, że się zdarzają. Ale wiesz, oni jednak kończą ten KUL i na pewno uczą się tam o tego typu rzeczach. Poza tym, w Pismie Świętym jest zawarta prawda, tylko trzeba ją odpowiednio rozumieć. Aczkolwiek, spotkałam się z księdzem (i to nie jednym), który był pospolitym wieśniakiem i jego poglądy były bardzo prostackie i często przestarzałe, ale raczej każdy ksiądz wie, o co chodzi w Biblii i o jej głównych założeniach i metaforach.

Ale jeśli już Bóg jest tam-gdzieś to dlaczego nie pomaga nam? Ilu ludzi umarło podczas drugiej wojny światowej i ile ludzie umarło podczas tak wielu epidemiach i poprzez głód? Polacy ginęli z własnej winy, że nasz BOŻEK nie pomagał? Nie pomagał w starożytności, średniowieczu, nigdy. Jeśli on gdzieś tam jest to można go różnie nazywać, ale nie wspaniałym i miłosiernym!


Widzisz, to pytanie jest bardzo często zadawane i sama często nad tym się zastanawiam. Ale generalnie przyjmuję zasadę, że człowiek ma wolną wolę. Wyobraź sobie, że coś robisz, wcale nie uważasz, że to jest złe, nie widzisz tego. Czy chciałabyś, żeby Bóg ingerował w to? Dla Ciebie to jest dobre, a dla innego złe. Masz wolną wolę, robisz, co chcesz, a my musimy uczyć się na błędach. Można to przedstawić w ten sposób. Jest sobie kochający rodzic, ma iluś tam letnie dziecko, które chce się nauczyć jeździć na snowboardzie. Wiadomo, że rodzic pozwoli mu na to, ale będzie przestrzegał go, żeby był ostrożny. Udzieliłby mu pewnych podstawowych dobrych rad, ale potem zezwoliłby mu odejść i popełniać błędy. Jeśli syn czy córka upadnie i zedrze sobie kolana, to na przyłość będzie bardziej uważał czy uważała. I już wtedy będzie bogate o nowe doświadczenie życiowe. Choć rodzic posiada tę moc interwencji, może przecież zabronić czegoś i uchronić dziecko przed nieuniknionym bólem, to i tak decyduje się okazywać mu miłość, pozwalającą uczyć się samemu. Niestety, prawda jest taka, że cierpienie jest częścią dorastania, dzięki niemu stajemy się mądrzejsi. Bóg nie może trzymać ludzi pod kloszem, a jeżeli interweniuje to w bardzo delikatny sposób. Oczekujemy cudów? Starajmy się zauważać cuda dziejące się w naszym życiu.
Edytowane przez Flegma dnia 22.02.2008 18:39
 
Prefix użytkownikaareczek38
E-Vaire może i nie jesteśmy jak czarny i biały xD. Ja też nie wierzę w Boga a to z jednego powodu mojej koleżanki. Miała problemy z ojcem, który był alkoholikiem no i niestety Bóg nie pomógł. To mnie jakoś zniechęciło.

Edit: Jak ogień i woda, bo to lepiej brzmi. xD
Edytowane przez Prefix użytkownikaareczek38 dnia 22.02.2008 21:33
pic.20dollars2surf.com/ban_pl_46860_493315.gif
 
Prefix użytkownikaDezerterka
Wybaczcie, że nie na temat, ale Phleggy - Twój mózg chyba ewaluował, bo przy każdym Twoim ostatnim poście mnie troszku zatyka i zadaje sobie pytanie, 'czy to naprawdę Ona?'
Jestem pod wrażeniem :*

******

A teraz przepraszam za to małe wtrącenie.

Dyskutujcie dalej.

fuck you very much.
 
Nacia
Ale jeśli już Bóg jest tam-gdzieś to dlaczego nie pomaga nam? Ilu ludzi umarło podczas drugiej wojny światowej i ile ludzie umarło podczas tak wielu epidemiach i poprzez głód? Polacy ginęli z własnej winy, że nasz BOŻEK nie pomagał? Nie pomagał w starożytności, średniowieczu, nigdy. Jeśli on gdzieś tam jest to można go różnie nazywać, ale nie wspaniałym i miłosiernym!


Zapamiętałam coś, co kilka lat temu powiedział w kościele pewnien ksiądz. Mówił, że to, co dzieje się w naszym życiu to wyłącznie nasze działanie. Że nie możemy obwiniać Boga o wszystko, co złego się stało i obwiniać go o to, że gdy go o coć prosiliśmy nie spełnił naszej prośby. I to właśnie mnie zastanawia. Skoro ludzie się modlą, a w tej modlitwie proszą Boga, to dlaczego on nam nie pomaga? Przecież on jest taki "DOBRY I MIŁOSIERNY"!
Edytowane przez Nacia dnia 23.02.2008 09:23
Life is wasted on the living


i49.tinypic.com/282m7op.jpg
 
Draco_123
Bóg juz przemówil ostatecznie 2000 lat temu przez swego syna Jezusa Chrystusa przeciez powiedzial To jest moj syn umilowany jego sluchajcie więc przemówil ostatecznie do dan przez swego Syna Jezusa Chrystusa. Zgodze się z toba Nacia te wszystkie okropności jak wojna czy inne zdarzenia jest wytworem ludzkim to przez człowieka tak się stało nie przez Boga
Płoną domostwa, leje się krew
Do walki zagrzewa feniksa śpiew
Dumbledorem naszym mistrzem, Dumbledore naszym wodzem
Który na śmierciożerców zawziął się srodze

Ref:Nie pozwolimy by Zło zwyciężyło
By szczelinami jak gaz się sączyło
Śmierciożerstwu niczym wężowi łeb odetniemy
Albo próbując w boju polegniemy

Zakon Feniksa na straży Dobra stoi
I go do końca zniszczyć nie pozwoli
Zło i jego sługi zwyciężymy
Nienawiść miłością zastąpimy

Ref:

Żaden z nas nigdy Zakonu nie zdradzi
Chociaż ostrożność nigdy nie zawadzi
Odwaga i wierność to nasze cnoty
Których przestrzegamy co do joty

Ref:

Niech ta pieśń i feniksa śpiew
Rozbrzmiewa w świecie niczym Dobra zew
My w jego służbie zwyciężymy
I Zło z tego świata wyplenimy

Ref:


Kto chce być w moim zakonie feniksa niech się zapisuje juz jest nowy Zakon
[img]gryffindor.gif[/img]
i.aeri.pl/f/0/33/h/2621.jpg
i.aeri.pl/f/0/38/h/1027.jpg
i.aeri.pl/f/0/39/h/1066.jpg
i.aeri.pl/f/0/39/h/7563.jpg
i.aeri.pl/f/0/39/h/6369.jpg
i.aeri.pl/f/0/39/h/7371.jpg
i.aeri.pl/f/0/39/h/7609.jpg
i.aeri.pl/f/2/2446/h/80449.jpg
i.aeri.pl/f/2/2446/h/81355.jpg
i.aeri.pl/f/2/2446/h/80445.jpg
i.aeri.pl/f/2/2446/h/45538.jpg
i.aeri.pl/f/2/2446/h/81227.jpg
i.aeri.pl/f/2/2446/h/45536.jpg
i.aeri.pl/f/2/2446/h/68392.jpg
i.aeri.pl/f/0/82/h/74941.jpg
i.aeri.pl/f/0/39/h/72165.jpg
i.aeri.pl/f/2/2446/h/66964.jpg
i.aeri.pl/f/2/2446/h/45545.jpg
i.aeri.pl/f/0/82/h/6714.jpg
i.aeri.pl/f/0/82/h/7326.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/518.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/511.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/498.jpg
swiatpottera.fm.interia.pl/zamek_hogwart.gif
 
Prefix użytkownikaE-Vaire
Ach TAK? I niby to przez ludzi huragany i trzęsienia ziemi zabiją tyle ludzi, niszczą całe miasta? wyobrażam juz sobie jak jakiś idiota pisze 'To przez ludzi'. Bo PRZECIEŻ to przez nich klimat jest taki jaki jest i fale sejsmiczne to też.ich.wina? Przecież nie pisałam nic o zanieczyszczaniu wody i powietrza. On stworzył świat takim jakim jest, nie jest idealny, ale nie mógłby chociaż chronić swoje przyszłe aniołki przed naturą?
Edytowane przez Prefix użytkownikaE-Vaire dnia 23.02.2008 10:30
 
Draco_123
Mam pytanie jestes szczesliwa? przydarzaja sie tobie dobre rzeczy? raczej tak wiec musi byc rownowaga jezeli przydarzaja sie ludzia dobre rzeczy musza takze przydazac zle rzeczy. Bo czymze by bylo zycie gdyby nie bylo w nim nic zlego musia byc jakies wypadki czy cos. Zgadzam sie z toba ze rozne klimatyczne zjawiska sa sprawka Boga ale takie jak wypadki na ulicach. Czy mordesrstwa sa dzielem ludzi i Bog nie ma na to wplywu bo podobno istnieje takie cos jak wolna wola
Płoną domostwa, leje się krew
Do walki zagrzewa feniksa śpiew
Dumbledorem naszym mistrzem, Dumbledore naszym wodzem
Który na śmierciożerców zawziął się srodze

Ref:Nie pozwolimy by Zło zwyciężyło
By szczelinami jak gaz się sączyło
Śmierciożerstwu niczym wężowi łeb odetniemy
Albo próbując w boju polegniemy

Zakon Feniksa na straży Dobra stoi
I go do końca zniszczyć nie pozwoli
Zło i jego sługi zwyciężymy
Nienawiść miłością zastąpimy

Ref:

Żaden z nas nigdy Zakonu nie zdradzi
Chociaż ostrożność nigdy nie zawadzi
Odwaga i wierność to nasze cnoty
Których przestrzegamy co do joty

Ref:

Niech ta pieśń i feniksa śpiew
Rozbrzmiewa w świecie niczym Dobra zew
My w jego służbie zwyciężymy
I Zło z tego świata wyplenimy

Ref:


Kto chce być w moim zakonie feniksa niech się zapisuje juz jest nowy Zakon
[img]gryffindor.gif[/img]
i.aeri.pl/f/0/33/h/2621.jpg
i.aeri.pl/f/0/38/h/1027.jpg
i.aeri.pl/f/0/39/h/1066.jpg
i.aeri.pl/f/0/39/h/7563.jpg
i.aeri.pl/f/0/39/h/6369.jpg
i.aeri.pl/f/0/39/h/7371.jpg
i.aeri.pl/f/0/39/h/7609.jpg
i.aeri.pl/f/2/2446/h/80449.jpg
i.aeri.pl/f/2/2446/h/81355.jpg
i.aeri.pl/f/2/2446/h/80445.jpg
i.aeri.pl/f/2/2446/h/45538.jpg
i.aeri.pl/f/2/2446/h/81227.jpg
i.aeri.pl/f/2/2446/h/45536.jpg
i.aeri.pl/f/2/2446/h/68392.jpg
i.aeri.pl/f/0/82/h/74941.jpg
i.aeri.pl/f/0/39/h/72165.jpg
i.aeri.pl/f/2/2446/h/66964.jpg
i.aeri.pl/f/2/2446/h/45545.jpg
i.aeri.pl/f/0/82/h/6714.jpg
i.aeri.pl/f/0/82/h/7326.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/518.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/511.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/498.jpg
swiatpottera.fm.interia.pl/zamek_hogwart.gif
 
Miss Bagwell
Uhm przepraszam, ale NIE wymieniałam powodów dla których nie wierzę w Boga..


A ja właśnie piszę , że nie znoszę ludzi którzy mówią coś w tym stylu :
''Oczywiście =] Bo wielki wybuch jest mniej prawdopodobny niż magic i tworzenie go w sześć dni.''


I robią to tylko po to by wyrazić swój sprzeciw wobec człowieka wierzącego. Oświeć mnie zatem co jest powodem niewiary tak młodego człowieka jak ty. Niewierzący rodzice ( to przypadek mojej przyjaciółki, niezwykle częsty)? A może jakieś przykre doświadczenie? Jakim rodzaj ateizmu jest ci bliski? Ten słaby czy może ten silniejszy? A może semiotyczny?


Mam pytanie jestes szczesliwa? przydarzaja sie tobie dobre rzeczy? raczej tak wiec musi byc rownowaga jezeli przydarzaja sie ludzia dobre rzeczy musza takze przydazac zle rzeczy. Bo czymze by bylo zycie gdyby nie bylo w nim nic zlego musia byc jakies wypadki czy cos. Zgadzam sie z toba ze rozne klimatyczne zjawiska sa sprawka Boga ale takie jak wypadki na ulicach. Czy mordesrstwa sa dzielem ludzi i Bog nie ma na to wplywu bo podobno istnieje takie cos jak wolna wola


A to jest to. Kiedyś rozmawiałam na ten temat z moją niewierzącą kumpelą na temat Boga i powiedziałam jej , że gdzieś w gazecie przeczytałam, że jacyś tam naukowcy stwierdzili, że ludzie bez Boga mniej szczęśliwi i jest im trudniej w życiu. A co mnie najbardziej zdziwiło... ona przyznała mi rację. Ale twierdzi, że każdemu czegoś w życiu brakuje więc i bez Boga da się żyć.


Ach TAK? I niby to przez ludzi huragany i trzęsienia ziemi zabiją tyle ludzi, niszczą całe miasta? wyobrażam juz sobie jak jakiś idiota pisze 'To przez ludzi'. Bo PRZECIEŻ to przez nich klimat jest taki jaki jest i fale sejsmiczne to też.ich.wina? Przecież nie pisałam nic o zanieczyszczaniu wody i powietrza. On stworzył świat takim jakim jest, nie jest idealny, ale nie mógłby chociaż chronić swoje przyszłe aniołki przed naturą?


Ależ Bóg stworzył świat idealny! A był nim Raj. Ale kto kogo oszukał? Kto Boga zawiódł? Pierwsi ludzie. Ale czy Bóg ich zgładził, mimo, że tak go zawiedli? Nie bo ich kochał i dał im drugą szansę. Bóg nikim nie pogardza a ludzi zagubionych otacza wręcz szczególną opieką. Człowieka nie zawsze na to stać.

A więc dla ciebie jestem idiotą bo owszem: wszelkie zło jakie dziś sie panoszy również kataklizmy to wina ludzi. Szkoda mi trochę ciebie , że uważasz kogoś za idiotę skoro stwierdza tak oczywisty fakt.... A tak w ogóle: skoro sama tak nie uważasz to niby kogo to wina?
Bjork

www.totalmusicmagazine.com/interviews/bjork_1.jpg

All Is Full Of Love

You'll be given love
you'll be taken care of
you'll be given love
you have to trust it

maybe not from the sources
you've poured yours
into
maybe not
from the directions
you are
staring at

twist your head around
it's all around you
all is full of love
all around you

all is full of love
you just ain't receiving...



Siobhan Donaghy



3.bp.blogspot.com/_vGxu95Ycrow/R1KrsnBY_jI/AAAAAAAAASo/DBetTxwp2DY/s320/ghostsalbum300.jpg


Ghost


Full mug my friends certainly familiar
Ah, hear that glitch say search the orbs

Tree-ann said it his seize the circus
Ram's wool that cause way a cricus

Full mug my friends certainly familiar
Warmy funny Anna say say maluska

Sworn under an oath to war
Sworn under an oath to war

Phwoar so spirit smother me in
Ah, hear that glitch fought and ought

Fuel full fat her glass of milk
Warm sitting here, sitting in bed

Sworn under an oath to war
Sworn under an oath to war
Sworn under an oath to war






Fever Ray





If I Hard A Heart


This will never end cause I want more
More give me more give me more
This will never end cause I want more
More give me more give me more

If I had a heart I could love you
If I had a voice I would sing
After the night when I wake up
Ir17;ll se what tomorrow brings

Ah ah ah ah ah ah ah
Ah ah ah ah ah ah ah
Ah ah ah ah ah ah ah
If I had a voice I would sing

Dangling feet from window frame
Will they ever ever reach the floor
More give me more give me more

Cushion filled with all I found
Underneath and inside just to come around
More give me more give me more

Ah ah ah ah ah ah ah
Ah ah ah ah ah ah ah
Ah ah ah ah ah ah ah
If I had a voice I would sing




www.thelineofbestfit.com/wp-content/media/2010/01/TheKnife.jpg

The Knife - Heartbeats


One night to be confused
One night to speed up truth
We had a promise made
Four hands and then away

Both under influense
We had demons in
To know what to say
Mind is a razorblade

To call for hands of above
To lean on
Wouldn't be good enough
For me, no

One night of magic rush
The start of simple touch
One night to push and scream
And make believes.

Ten days of perfect tunes
The colors red and blue
We had a promise made
We were in love
 
Flegma
Ach TAK? I niby to przez ludzi huragany i trzęsienia ziemi zabiją tyle ludzi, niszczą całe miasta? wyobrażam juz sobie jak jakiś idiota pisze 'To przez ludzi'. Bo PRZECIEŻ to przez nich klimat jest taki jaki jest i fale sejsmiczne to też.ich.wina? Przecież nie pisałam nic o zanieczyszczaniu wody i powietrza. On stworzył świat takim jakim jest, nie jest idealny, ale nie mógłby chociaż chronić swoje przyszłe aniołki przed naturą?


Jak mniemam nie zrozumiałaś mojego wcześniejszego posta. Czy chciałabyś, żeby Twoi rodzice trzymali Cię "pod kloszem"? Powiedzieliby: "Nigdzie nie idziesz, siedzisz w domu, mama będzie Ci gotowała obiadki i będzie wszystko cacy". W końcu nic Ci się nie stanie. Ale co to za życie? Tak naprawdę, nie cierpisz, nie doświadczasz bólu, nie uczysz się na błędach i nie zwracasz uwagi na to, co jest dobre, bo jest to dla ciebie cholerną codziennością. Wyobraź sobie, że na świecie nie ma kataklizmów, wszyscy się kochają i jest bosko. Jak ludzie by traktowali życie, gdyby nie dostrzegli, że jest ono kruche i bezcenne? Na świecie muszą istnieć przeciwieństwa. WSZYSTKO ma swoje przreciwieństwo, a najbardziej znane z nich, to chyba dobro i zło. Miss, nie zgadzam się z Tobą, że wszystko to wina ludzi. Huragan to wina ludzi? Nie. Ale to nie jest żadna kara boska. I tak btw, gdyby mnie ktokolwiek próbował przekonać jak Wy, to chyba by do mnie nie dotarło. Co kogo obchodzi, że mamy cierpieć na grzechy pierwszych ludzi?

Ależ Bóg stworzył świat idealny! A był nim Raj. Ale kto kogo oszukał? Kto Boga zawiódł? Pierwsi ludzie. Ale czy Bóg ich zgładził, mimo, że tak go zawiedli?

Tia, Raj rajem, a Życie życiem. Nigdy nie było świata idealnego. Chodzi o to, że gdyby nie było zła człowieka, to ten świat BYŁBY idealny. Ale to tylko gdybanie. Ja staram się zrozumieć samą wiarę w bardziej przyziemny sposób i wręcz na logikę. Wasze oczekiwania są dziwne. Bóg nie odmieni Waszego życia, kiedy pstrykniecie palcami. Bum, i boskie "aniołki" są szczęśliwe, huragany nas omijają, tsunami leje się tuż nad naszymi głowami, a my się ubakajamy, załóżmy kolorowe apaszki, wołajmy "Peace peace!" i bądźmy happy. Świetnie.

A co mnie najbardziej zdziwiło... ona przyznała mi rację. Ale twierdzi, że każdemu czegoś w życiu brakuje więc i bez Boga da się żyć.


No właśnie. Bóg jest nam potrzebny. Łatwiej się żyje ze świadomością, że jednak nie jesteśmy sami. Ja wierzę w to, że jest ktoś nad nami. Nie wiem jak się nazywa, jak wygląda, nie staram sobie Go wyobrazić. I czy on żyje w Niebie, w kosmosie czy w mojej wyobraźni, to nie jest dla mnie istotne. Dopóki wierzę w jego istnienie, to on będzie istniał, nawet w mojej głębokiej świadomości. Mogę go sama stworzyć, kawałek po kawałku, ale on mi pomaga. Ludzie chyba starają się zrozumieć Boga w za bardzo "ludzki" sposób. On działa innymi kategoriami niż my.
Edytowane przez Flegma dnia 23.02.2008 13:28
 
Prefix użytkownikaFilemona
Ja mam inne zdania. Uważam, że ludzie postali od małp, jak sądzą naukowcy, ale pierwszymi LUDŹMI byli Adam i Ewa. Co do powstania świata, popieram teorię o Wielkim Wybuchu. A jeśli chodzi do Boga, to nie wstydzę się tego, że chodzę do kościoła co niedzielę, modlę się codziennie wieczorem, spowiadam się regularnie co 3-4 miesiące, mam dobre oceny z religii i ogólnie wierzę w Boga. Ale nie mam nic przeciwko niewierzącym, jestem tolerancyjna. Myślę, że kataklizmy to boża kara za ludzkie grzechy. I że byłoby ich więcej, gdyby nie modlitwy. Może ktoś się zdziwi czytając ten post, bo zwykle nie jestem taka śmiertelnie poważna, ale akurat w tym temacie mogę się nieco powstrzymać od emotikonów.
 
http://www.krollewpbf.aaf.pl/
Limonka
Uważam, że ludzie postali od małp, jak sądzą naukowcy, ale pierwszymi LUDŹMI byli Adam i Ewa.

Ale jak Ty to sobie wyobrażasz? Że pewnego słonecznego dnia małpka urodziła dwa małe małpiątka, po czym okazało się, że to ludzie, i jedno nazwała Adam, a drugie Ewa? Bo ja Cię chyba nie rozumiem.
 
Prefix użytkownikaE-Vaire
Nie, Limonko, to było tak:

Pewnego słonecznego dnia małpa urodziła dwójkę dzieci. Wychowywała je, a kiedy były już dorosłe odeszły i żyły samodzielnie. Matka rozpaczała przez wiele dni, a dwie małpy żyły sobie daleeeeeko. Żyły tak przez kilka lat. Niespodziewanie rozległ sie huk i światło z nieba rozjaśniło noc, ponieważ stało sie to w środku nocy. Małpki obudziły się i zobaczyły, że wyglądają inaczej. Myślą inaczej.
- Co się z nami stało? - zapytała przerażona małpka-dziewczynka.
- Nie wiem - odparł człopiec krzywiąc się, że pyta go o coś takiego. Skąd do cholery miał wiedzieć?
- Wiesz... wydaje mi się, że już nie jesteśmy tymi.. zwierzętami? Można ich tak nazywać? - zapytała.
- Ee... tak, oczywiście. Zdajesz sobie sprawę z tego, że mówimy?
- Noooo... chchyba tak.
- Ale to fajne!!
- Taaa!
 
Miss Bagwell
Tia, Raj rajem, a Życie życiem. Nigdy nie było świata idealnego. Chodzi o to, że gdyby nie było zła człowieka, to ten świat BYŁBY idealny. Ale to tylko gdybanie. Ja staram się zrozumieć samą wiarę w bardziej przyziemny sposób i wręcz na logikę. Wasze oczekiwania są dziwne. Bóg nie odmieni Waszego życia, kiedy pstrykniecie palcami. Bum, i boskie "aniołki" są szczęśliwe, huragany nas omijają, tsunami leje się tuż nad naszymi głowami, a my się ubakajamy, załóżmy kolorowe apaszki, wołajmy "Peace peace!" i bądźmy happy. Świetnie.


Przecież Bóg nie stworzył człowieka z góry zakładając jaki będzie koniec. On nie wiedział, że Ewa zerwie jabłko i go nie posłucha. Bóg stworzył Eden a ogród ten był Rajem. A świat idalny czeka tych którzy żyją tak jak Bog nakazuje.

E-Vaire; uznam , że nie masz w tej kwesti więcej to powiedzenia, bo to wynika z twojej odpowiedzi na moją. Po co w ogóle się udzielasz?

Bjork

www.totalmusicmagazine.com/interviews/bjork_1.jpg

All Is Full Of Love

You'll be given love
you'll be taken care of
you'll be given love
you have to trust it

maybe not from the sources
you've poured yours
into
maybe not
from the directions
you are
staring at

twist your head around
it's all around you
all is full of love
all around you

all is full of love
you just ain't receiving...



Siobhan Donaghy



3.bp.blogspot.com/_vGxu95Ycrow/R1KrsnBY_jI/AAAAAAAAASo/DBetTxwp2DY/s320/ghostsalbum300.jpg


Ghost


Full mug my friends certainly familiar
Ah, hear that glitch say search the orbs

Tree-ann said it his seize the circus
Ram's wool that cause way a cricus

Full mug my friends certainly familiar
Warmy funny Anna say say maluska

Sworn under an oath to war
Sworn under an oath to war

Phwoar so spirit smother me in
Ah, hear that glitch fought and ought

Fuel full fat her glass of milk
Warm sitting here, sitting in bed

Sworn under an oath to war
Sworn under an oath to war
Sworn under an oath to war






Fever Ray





If I Hard A Heart


This will never end cause I want more
More give me more give me more
This will never end cause I want more
More give me more give me more

If I had a heart I could love you
If I had a voice I would sing
After the night when I wake up
Ir17;ll se what tomorrow brings

Ah ah ah ah ah ah ah
Ah ah ah ah ah ah ah
Ah ah ah ah ah ah ah
If I had a voice I would sing

Dangling feet from window frame
Will they ever ever reach the floor
More give me more give me more

Cushion filled with all I found
Underneath and inside just to come around
More give me more give me more

Ah ah ah ah ah ah ah
Ah ah ah ah ah ah ah
Ah ah ah ah ah ah ah
If I had a voice I would sing




www.thelineofbestfit.com/wp-content/media/2010/01/TheKnife.jpg

The Knife - Heartbeats


One night to be confused
One night to speed up truth
We had a promise made
Four hands and then away

Both under influense
We had demons in
To know what to say
Mind is a razorblade

To call for hands of above
To lean on
Wouldn't be good enough
For me, no

One night of magic rush
The start of simple touch
One night to push and scream
And make believes.

Ten days of perfect tunes
The colors red and blue
We had a promise made
We were in love
 
Limonka
Miss, ale nawet księża mówią, że to tylko bajka. Bajka stworzona, by żyjący wtedy ludzie mogli łatwo przyswoić sobie, że Bóg jest dobry, stworzył dobry świat, a zło jest winą ludzi. Nie było Ewy, nie było Adama i nie było jabłka. No dobra, może i była JAKAŚ Ewa, JAKIŚ Adam i JAKIEŚ jabłko, ale z biblijną historyjką raczej niewiele mieli wspólnego.

Swoją drogą, skoro uważasz, że Bóg jest wszechwiedzący, dlaczego twierdzisz, że czegoś nie wiedział?
 
Nacia
Ev, Miss chce być inteligentna poprzez zakładanie INTELIGENTNYCH tematów typu "Radio Maryja" czy Aluzje pana Polkowskiego. ;D
Przecież Bóg nie stworzył człowieka z góry zakładając jaki będzie koniec. On nie wiedział, że Ewa zerwie jabłko i go nie posłucha. Bóg stworzył Eden a ogród ten był Rajem. A świat idalny czeka tych którzy żyją tak jak Bog nakazuje.

Wiem, że jesteś chrześcijanką, ale przecież, jak to ktoś juz tutaj wspomniał nawet księżka przyznają, że w Biblii nie jest zawarta sama prawda. Można uznać, że to metafora. Nie będe już pisac na ten temat. Czy sa JAKIEKOLWiEk dowody na istnienie "Edenu"?

I robią to tylko po to by wyrazić swój sprzeciw wobec człowieka wierzącego.


To, że ktos NIE WIERZY w Boga wcale nie znaczy, że wyraża spzreciw wobec człowieka, który jest wierzący. Przynajmniej ja tego nie zauważyłam.
Edytowane przez Nacia dnia 25.02.2008 19:59
Life is wasted on the living


i49.tinypic.com/282m7op.jpg
 
Flegma
Przecież Bóg nie stworzył człowieka z góry zakładając jaki będzie koniec. On nie wiedział, że Ewa zerwie jabłko i go nie posłucha. Bóg stworzył Eden a ogród ten był Rajem. A świat idalny czeka tych którzy żyją tak jak Bog nakazuje.


Wiesz Miss, że się przeraziłam? Ja takie rzeczy mówiłam w przedszkolu, bo w podstawówce nam ksiądz wytłumaczył o co chodzi akurat z przypowieścią o Adamie i Ewie. I tak btw, Jezus wiedział, że Judasz go zdradzi, więc...?
 
Miss Bagwell
No i Limonko właśnie w tym tkwi problem. Rozmwaiłam o tym ostatnio z świetnym księdzem bo sama zastanwaiłam się nad tą sprawą. Powiedziałam mu, że skoro Bóg wiedział , że jeden z jego aniołów się zbuntuje (to znaczy szatan) to dlaczego eu nie zapobiegł? Dlaczego pzwlił skusić się Ewie? I oparł mi, że Bóg wszechwiedzący nie jest. Trochę mnie to ścieło bo przecież tego nas dotąd uczono: że ON wie wszystko.A tu taka niespodzianka. Ale sam stwierdził, że jest tlko księdzem i człowiekiem a więc nie może wiedzieć wszystkiego.


Ev, Miss chce być inteligentna poprzez zakładanie INTELIGENTNYCH tematów typu "Radio Maryja" czy Aluzje pana Polkowskiego. ;D
]

Ty widzę też próbujesz...xD



Wiem, że jesteś chrześcijanką, ale przecież, jak to ktoś juz tutaj wspomniał nawet księżka przyznają, że w Biblii nie jest zawarta sama prawda. Można uznać, że to metafora. Nie będe już pisac na ten temat. Czy sa JAKIEKOLWiEk dowody na istnienie "Edenu"?


Nikgo juz dzis nie dziwi , że Biblia jest pełna metafor a to że stworzeni świata bajkę przypomina nie znaczy że nią jest. Znam inne, jeszce bardziej nieprawdpodobne a jednak prawdziwe.
Nie znajdziesz dowodów na istnienie Edenu (przynajniej nie teraz) bo wiara to jest WIARA i nie trzeba jej opierać na żadnych dowodach.


To, że ktos NIE WIERZY w Boga wcale nie znaczy, że wyraża spzreciw wobec człowieka, który jest wierzący. Przynajmniej ja tego nie zauważyłam.



Ja znam mnóstwo takich ludzi: np. E-Vaire. O.K nie wierzy, ale nie potrafi odpowiedzieć dlaczego. Więc jak am rozumieć jej wypowiedzi?



Wiesz Miss, że się przeraziłam? Ja takie rzeczy mówiłam w przedszkolu, bo w podstawówce nam ksiądz wytłumaczył o co chodzi akurat z przypowieścią o Adamie i Ewie. I tak btw, Jezus wiedział, że Judasz go zdradzi, więc...?


Przykro mi że się przeraziłaśą xD

A Jezus owszem wiedział, że go zdradzi i co w tym takiego dziwnego? Czytałaś jakąkolwiek ewangelię?


Sama najeżdża dzień w dzień więc jej się to przyda xDDD
Pozdrawiam cię gorąco, Missy ;*



Grzeczne dziecko się odezwało :rol:
Twoje obelgi nie robią a mnie żadnego wrażenia, skarbie xD

Bjork

www.totalmusicmagazine.com/interviews/bjork_1.jpg

All Is Full Of Love

You'll be given love
you'll be taken care of
you'll be given love
you have to trust it

maybe not from the sources
you've poured yours
into
maybe not
from the directions
you are
staring at

twist your head around
it's all around you
all is full of love
all around you

all is full of love
you just ain't receiving...



Siobhan Donaghy



3.bp.blogspot.com/_vGxu95Ycrow/R1KrsnBY_jI/AAAAAAAAASo/DBetTxwp2DY/s320/ghostsalbum300.jpg


Ghost


Full mug my friends certainly familiar
Ah, hear that glitch say search the orbs

Tree-ann said it his seize the circus
Ram's wool that cause way a cricus

Full mug my friends certainly familiar
Warmy funny Anna say say maluska

Sworn under an oath to war
Sworn under an oath to war

Phwoar so spirit smother me in
Ah, hear that glitch fought and ought

Fuel full fat her glass of milk
Warm sitting here, sitting in bed

Sworn under an oath to war
Sworn under an oath to war
Sworn under an oath to war






Fever Ray





If I Hard A Heart


This will never end cause I want more
More give me more give me more
This will never end cause I want more
More give me more give me more

If I had a heart I could love you
If I had a voice I would sing
After the night when I wake up
Ir17;ll se what tomorrow brings

Ah ah ah ah ah ah ah
Ah ah ah ah ah ah ah
Ah ah ah ah ah ah ah
If I had a voice I would sing

Dangling feet from window frame
Will they ever ever reach the floor
More give me more give me more

Cushion filled with all I found
Underneath and inside just to come around
More give me more give me more

Ah ah ah ah ah ah ah
Ah ah ah ah ah ah ah
Ah ah ah ah ah ah ah
If I had a voice I would sing




www.thelineofbestfit.com/wp-content/media/2010/01/TheKnife.jpg

The Knife - Heartbeats


One night to be confused
One night to speed up truth
We had a promise made
Four hands and then away

Both under influense
We had demons in
To know what to say
Mind is a razorblade

To call for hands of above
To lean on
Wouldn't be good enough
For me, no

One night of magic rush
The start of simple touch
One night to push and scream
And make believes.

Ten days of perfect tunes
The colors red and blue
We had a promise made
We were in love
 
Nacia
Ev, Miss chce być inteligentna poprzez zakładanie INTELIGENTNYCH tematów typu "Radio Maryja" czy Aluzje pana Polkowskiego. ;D


Ty widzę też próbujesz...xD


Pomyłka. Ja rozpoczynam dyskusję, aby poznać zdanie innych odnośnie spraw, które mnie interesują, a nie, by być kojarzona z tematami w "Innych", ktore MAJĄ być inteligentne. Nie zalezy mi na tym.
Life is wasted on the living


i49.tinypic.com/282m7op.jpg
 
Bido
Rozmwaiłam o tym ostatnio z świetnym księdzem bo sama zastanwaiłam się nad tą sprawą. Powiedziałam mu, że skoro Bóg wiedział , że jeden z jego aniołów się zbuntuje (to znaczy szatan) to dlaczego eu nie zapobiegł? Dlaczego pzwlił skusić się Ewie? I oparł mi, że Bóg wszechwiedzący nie jest.

aj a rozmawiałam z księdzem (też świetnym), który powiedział mi, że wegetarianizm jest zły, bo pochodzi od Buddyzmu. :rol:
Rozmawiałam też z Dominikaninem (jak wiadomo, Oni otrzymują jednak leprze wykształcenie w Teologii, Piśmie itp. niż księża) i powiedział, że Bóg WIEDZIAŁ. Miss Bagwell, czy coś takiego jak 'WOLNA WOLA' coś Ci mówi, bo o to w tym chodzi. I u Ewy i u Lucyfera (w tym wypadku nie chodzi o jego możliwość wyboru - tylko o danie go ludziom) - tak z grubsza, bo ja się na tym nie znam aż tak, a przytoczyć całej rozmowy w stanie nie jestem.
Nikgo juz dzis nie dziwi , że Biblia jest pełna metafor a to że stworzeni świata bajkę przypomina nie znaczy że nią jest. Znam inne, jeszce bardziej nieprawdpodobne a jednak prawdziwe.

No właśnie mi się zdawało, że Ciebie zdziwiło w sprawie Księgi Rodzaju.
A Jezus owszem wiedział, że go zdradzi i co w tym takiego dziwnego? Czytałaś jakąkolwiek ewangelię?

Zdaje mi się, że to było w kontekscie 'Wszechwiedzy', a także, że Flegma wie co pisze i nie zdziwiłabym się gdyby prócz Nowego Testamentu, Stary też miała przeczytany. Powiem więcej, że zrozumiała co czyta, bo niestety nie każdy to potrafi.
Edytowane przez Bido dnia 26.02.2008 15:03
i26.photobucket.com/albums/c127/iconsaj2/mniam1/coffee059.jpgi26.photobucket.com/albums/c127/iconsaj2/mniam2/cig345.gifi26.photobucket.com/albums/c127/iconsaj2/mniam1/coffee070.gif
dużym obrazkom w podpisach mówimy stanowczo: 'nie!'
 
Prefix użytkownikaE-Vaire
Miss Bagwell napisał/a:



Wiem, że jesteś chrześcijanką, ale przecież, jak to ktoś juz tutaj wspomniał nawet księżka przyznają, że w Biblii nie jest zawarta sama prawda. Można uznać, że to metafora. Nie będe już pisac na ten temat. Czy sa JAKIEKOLWiEk dowody na istnienie "Edenu"?


Nikgo juz dzis nie dziwi , że Biblia jest pełna metafor a to że stworzeni świata bajkę przypomina nie znaczy że nią jest. Znam inne, jeszce bardziej nieprawdpodobne a jednak prawdziwe.
Nie znajdziesz dowodów na istnienie Edenu (przynajniej nie teraz) bo wiara to jest WIARA i nie trzeba jej opierać na żadnych dowodach.

Ale czy wiara nie jest bezsensowna skoro wierzy się w coś co na pewno nie istnieje? Na pewno, bo napisałaś, że nie ma żadnych dowodów.

To, że ktos NIE WIERZY w Boga wcale nie znaczy, że wyraża spzreciw wobec człowieka, który jest wierzący. Przynajmniej ja tego nie zauważyłam.



Ja znam mnóstwo takich ludzi: np. E-Vaire. O.K nie wierzy, ale nie potrafi odpowiedzieć dlaczego. Więc jak am rozumieć jej wypowiedzi?


Pytałaś mnie o to?

Wiesz Miss, że się przeraziłam? Ja takie rzeczy mówiłam w przedszkolu, bo w podstawówce nam ksiądz wytłumaczył o co chodzi akurat z przypowieścią o Adamie i Ewie. I tak btw, Jezus wiedział, że Judasz go zdradzi, więc...?


Przykro mi że się przeraziłaśą xD

Oczywiście, jak zwykle, punktem zaczepienia jest coś najmniej ważnego.


Sama najeżdża dzień w dzień więc jej się to przyda xDDD
Pozdrawiam cię gorąco, Missy ;*



Grzeczne dziecko się odezwało :rol:
Twoje obelgi nie robią a mnie żadnego wrażenia, skarbie xD

No i dobrze, bo pisze to wszystkie do ciebie, a nie dla ciebie.
Swoją drogą to ja się czepiam, owszem, ale zauważ, że po mnie jada codziennie xD
Edytowane przez Prefix użytkownikaE-Vaire dnia 26.02.2008 15:24
 

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum:
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Theme by Andrzejster
Copyright © 2006-2015 by Harry-Potter.net.pl
All rights reserved.
Wygenerowano w sekund: 0.24