Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Instagram
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Nieustraszony Gryfon
18.04.2021 01:24
No, moim zdaniem słabo to zrobili. Mogli puścić wszystkie części.

Uczeń Hogwartu
17.04.2021 22:26
Ja sobie od tamtego tygodnia w każdą sobotę robię seansik Harrego. W tamtą sobotę obejrzałam 1 część, a teraz oglądam 2.

Uczeń Hogwartu
17.04.2021 22:24
Moim zdaniem to bzdura, że TVN7 puściło 1, 3 i puści 5 część Harrego

Uczeń Hogwartu
17.04.2021 22:23
Hej

Pracownik Miodowego Królestwa
17.04.2021 20:56
no też mam takie nadzieje, że się uda gdzieś pochodzić jak człowiek

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Avatar

Posiada 59611 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Avatar

Posiada 56577 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Avatar

Posiada 45775 punktów.

4) Prefix użytkownikaShanti Black

Avatar

Posiada 43981 punktów.

5) Prefix użytkownikaSam Quest

Avatar

Posiada 43024 punktów.

6) Prefix użytkownikaania919

Avatar

Posiada 38201 punktów.

7) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Avatar

Posiada 36659 punktów.

8) Prefix użytkownikalosiek13

Avatar

Posiada 34114 punktów.

9) Prefix użytkownikabatalion_88

Avatar

Posiada 31890 punktów.

10) Prefix użytkownikaMarcus Clinton

Avatar

Posiada 30892 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
CKM 3 - praca Ravenclawu
Prefix użytkownikaSann
Uniwersytet Magiczny Tectamundi


fc01.deviantart.net/fs71/i/2013/348/8/5/wp_000994_by_annciol-d6xvy5o.jpgWyjaśnienie nazwy: Szkoła mieści się w górach niedaleko najwyższego szczytu świata, zatem jest to Dach Świata (z łac. tectum mundi ). Nazwa jest też nawiązaniem do magii jako wartości najwyższej.

Motto: Lepiej żyć sto dni jako mugol niż jeden dzień jako czarnoksiężnik.

Herb szkolny:


fc06.deviantart.net/fs70/f/2013/349/d/7/7v6t0p_by_annciol-d6y33kh.jpgHerbem jest okrągła tarcza. Na błękitnym tle walczą wąż w koronie oraz mityczny ptak z tarczą.
Z boku po lewej stronie znajduje się nazwa szkoły.

Objaśnienie symboliki:
Naga to w sanskrycie wąż. W buddyzmie i hinduizmie nagi to rasa półboskich węży. Na głowie ich króla, Wasuki znajduje się cenny klejnot, który ma magiczne lecznicze właściwości. Według tradycji naga osłaniał Buddę, okręcając się wokół niego i ze swych wielu głów tworząc parasol, kiedy ten medytował pod drzewem. Wrogiem nagów był potężny mityczny ptak Garuda.


Położenie geograficzne:Szkoła znajduję się w Nepalu. Jest to zamek wbudowany w górę w Himalajach, z widokiem na najwyższy szczyt świata, Mount Everest. Kiedy na szkołę patrzą mugole, widzą jedynie pionową ścianę nie do zdobycia, a kiedy odchodzą, zapominają o tym miejscu.
Gdy ktoś spogląda na zamek, w oczy rzuca się szklany dach Ogrodu Życia oraz szklany most, prowadzący do odległej części szkoły, tak zwanej Lecznicy. Mieszczą się tam laboratoria, w których tworzy się leki oraz cztery ogrody, w których hoduje się zioła i rośliny lecznicze. W każdym ogrodzie panuje inna pora roku, aby zioła można było zbierać przez cały czas.
Na błoniach szkolnych znajduje się boisko do quidditcha. Nie jest ono jednak często używane ze względu na surowy górski klimat.


Historia szkoły:Dawno, dawno temu, na północy pokrytego lodem i śniegiem Nepalu, spokojne życie prowadził zdolny czarodziej Garuda. Pewnego razu, obserwując szkoły magiczne, które powstawały na całym świecie, zapragnął stworzyć własną - najdoskonalszą i najpotężniejszą ze wszystkich. Wiedział jednak, że nie poradzi sobie w pojedynkę; podzielił się więc pomysłem ze swoim przyjacielem Anantą, który był mistrzem wśród uzdrowicieli oraz znawcą eliksirów i mikstur, jakich do tej pory nie widział świat. Ananta, wysłuchawszy pomysłu przyjaciela, bez wahania zaoferował swoją pomoc, zachwycony ideą kształcenia młodych ludzi.
Garuda w swojej dumie postanowił wybudować szkołę w wysokiej górze, tak aby nikt niemagiczny nie mógł się tam dostać, a każdy czarodziej znajdujący się w pobliżu mógł podziwiać jego dzieło. Przyjaciele mozolnie budowali swoją szkołę, werbując uczniów z najdalszych stron kontynentu, a kiedy w końcu udało im się ją skończyć, poświęcali cały swój czas na naukę młodych adeptów magii. Po jakimś czasie w szkole znajdowały się już setki uczniów, a sam uniwersytet był stopniowo rozbudowywany na ich potrzeby. Po kilku miesiącach zaczęło dziać się coś dziwnego; część uczniów znikała nagle na kilka dni lub tygodni pod pretekstem praktyk lub wyjazdów do domu, po czym wracała schorowana. Ananta zauważył, że wielu studentów było poranionych i poobijanych, a jako uzdrowiciel rozpoznał w nich ofiary tortur. Postanowił odkryć przyczynę tych dziwnych zniknięć. Rozpoczął śledztwo, w trakcie którego natknął się na niedużą ciemną komnatę, w której w wielu miejscach widoczna była zaschnięta krew, a w ściany i podłogę wkute były żelazne kajdany. Natychmiast pobiegł na poszukiwania Garudy, jednak to, co zobaczył wprawiło go w osłupienie. W jednej z nieużywanych komnat jego druh nauczał uczniów czystej krwi czarnomagicznych zaklęć, które rzucane były na uczniów mugolskiego pochodzenia. Oszołomiony tym widokiem Ananta wyzwał Garudę na pojedynek. Walczyli zacięcie przez wiele godzin, cała góra lśniła od rzucanych zaklęć. Obaj byli znawcami magii, dlatego pojedynek był wyrównany. Zwycięsko wyszedł z niego uzdrowiciel, a wyczerpany Garuda wyjawił mu, z różdżką na gardle, że musiał zabić wszystkie Elfy Wysokie zamieszkujące górę, aby mogli wybudować zamek. Ananta, wciąż niedowierzając, w wielkim żalu, nie chcąc zabijać byłego przyjaciela, przemienił Garudę w wielką włochatą bestię i wyrzucił go z zamku. Od tamtej pory błąka się on po górach, nie mogąc wrócić do zamku. Miejscowi ludzie czasem widują go w postaci "białego potwora", który kradnie im jedzenie i zabija zwierzęta, zostawiając wielkie ślady stóp.
Ananta przejął pieczę nad szkołą, a w hołdzie Elfom, prawowitym mieszkańcom góry, postanowił złożyć Wieczystą Przysięgę i obiecał, że nigdy, ani za jego życia, ani za życia innych nauczycieli, w szkole nie będzie nauczało się czarnej magii, a czarodziejów mugolskiego pochodzenia i innych czarodziejskich braci będzie się traktowało na równi i z szacunkiem. Od tamtej pory każdy mag, który obejmuje stanowisko nauczyciela lub dyrektora, musi składać taką przysięgę.


Pomieszczenia:- Ogród Życia, gdzie odbywają się apele. Całe pomieszczenie przypomina letnią łąkę. Uczniowie uwielbiają spędzać tam również czas wolny.
- Sala treningowa, gdzie studenci ćwiczą sztuki walki oraz władanie bronią białą.
- Sauna.
- Ogromna i prosta jadalnia, z wieloma małymi stolikami. Posiłki wydawane są w postaci szwedzkiego stołu, a przygotowują je wszyscy uczniowie, kolejno pełniąc dyżury.
- Kuchnia, w której przygotowywane są posiłki.
- Pokój Wiary - w zależności od potrzeb przybiera on postać dowolnej świątyni lub miejsca modlitwy.
- Podziemne gorące źródła, które ogrzewają zamek.
- Sale lekcyjne.
- Duży dziedziniec, zwany Dziedzińcem Wspólnej Magii. Charakteryzuje go duża ilość posągów i popiersi magicznych stworzeń obdarzonych inteligencją takich jak: gobliny, elfy, domowe skrzaty, centaury, sfinksy. To jedna z najstarszych części zamku. Tylko tam na wspaniałych krzewach rosną słynne fioletowe róże.


th02.deviantart.net/fs71/PRE/i/2013/348/6/7/wp_000993_by_annciol-d6xvy2t.jpg


Nauka w szkole:Uczniowie przyjmowani są do szkoły w różnym wieku. Chłopcy rozpoczynają naukę w wieku dziesięciu lat. Dziewczęta przyjmowane są do szkoły rok później. Na piątym roku studenci nie przebywają w zamku, ponieważ odbywają praktyki lecznicze wśród mugoli. Prawdziwy problem stanowi bariera językowa. Z tego powodu, kiedy tylko u dziecka wykryte zostają magiczne zdolności, dyrekcja szkoły wysyła do rodziców list z prośbą o nauczenie go przynajmniej podstaw języka angielskiego oraz łaciny, które są językami wykładowymi w Akademii.
W czasie wolnym uczniowie uczą się również obcych języków od siebie nawzajem.
Uczniowie mają wiele przedmiotów dodatkowych związanych ze sportem. Dla studentów Tectamundi bardzo ważne jest dbanie nie tylko o przymioty ducha, ale i ciała.
Prócz standardowej nauki latania na miotle, uczą się również władania szablą i mieczem oraz sztuk walki, takich jak aikido.
W szkole dodatkowym przedmiotem jest mugolska medycyna i farmacja. Studenci uczą się niemagicznych sposobów leczenia oraz wytwarzania leków, które poprawiają przy pomocy magii, tak aby nie zostało to zauważone.
W Tectamundi podwojona jest liczba godzin zielarstwa w stosunku do innych przedmiotów. Zajęcia odbywają się też o różnych porach dnia i nocy. Jest to związane z tym, że uczniowie nie tylko poznają magiczne rośliny i ich właściwości, ale też uczą się zbierania i sadzenia typowych, ważnych dla medycyny ziół.
Nigdy żaden z dyrektorów nie wprowadził nauki czarnej magii. Jej uprawianie jest też kategorycznie zabronione.


Osiągnięcia:- Ufundowanie kilku azjatyckich półmagicznych szpitali. Są to wspaniałe kliniki, gdzie absolwenci leczą mugoli ich metodami (potajemnie również za pomocą magii)
- Tytuł najlepszej szkoły kontynentu w dziedzinie Uzdrowicielstwa.
- Największe stado oswojonych hipogryfów w Azji
- Pierwszy na świecie nauczyciel mugol
- Jedyny na świecie nauczyciel wampir
- Trzykrotny triumf w azjatyckim Turnieju Trójmagicznym
Dyrekcja i kadra nauczycielska:


th03.deviantart.net/fs71/PRE/i/2013/348/9/f/wp_000995_by_annciol-d6xvy8y.jpg


Amiya Abhilasha - Jej imię w języku hindi oznacza ,,zachwycająca" a nazwisko ,, pragnienie''. Dyrektorka szkoły, półwila. To niezwykle utalentowana i piękna kobieta, która wciąż wygląda bardzo młodo. Zajmuje tę posadę od 20 lat i wprowadza bardzo wiele innowacyjnych rozwiązań. Jej humor zależy od tego, jaka natura bierze w niej aktualnie górę - wili czy człowieka. Zanim została dyrektorem, uczyła Hodowli Ziół Leczniczych. Powszechnie uwielbiana wśród bogatszych uczniów ze względu na jej ogromny majątek i bardzo dobre rodowe nazwisko.
Autorka książki ,,Mugole są tacy szaleni" , która stała się bestsellerem roku 2010.
Stworzyła Skondensowaną Esencję Magiczną, jednak przepisu jeszcze nigdy nikomu nie zdradziła. Jej komentarz w tej sprawie: ,,Po moim trupie. I to tylko dla bliskiej rodziny. Inaczej świat stanie na głowie."


fc07.deviantart.net/fs70/f/2013/349/b/6/2v64bo_by_annciol-d6y33sn.jpgJames Artur Backelbor - Nauczyciel Mugololecznictwa i Mugoloznawstwa. Pochodzący ze Stanów Zjednoczonych, gdzie studiował medycynę, około pięćdziesięcioletni mężczyzna. Jest mugolem, nie posiada najmniejszego talentu magicznego. Wysoki i bardzo przystojny brunet o piwnych oczach. W czasie swoich szaleńczych wakacji piętnaście lat temu, poznał (jak mu się zdawało) najpiękniejszą kobietę na świecie. Wkrótce została jego żoną. Ponieważ pracowała w Uniwersytecie Magicznym Tectamundi, bardzo chciała, aby mąż mógł jej towarzyszyć. Stało się to możliwe dopiero gdy sama objęła stanowisko dyrektora.
Po dwóch latach pracy, dyrektorce udało się stworzyć skondensowaną w eliksirze esencję magiczną. Działa ona przez dokładnie przez pięć minut. Po jej spożyciu James jest w stanie przekroczyć bramy uniwersytetu. Za każdym razem, gdy chce do niego powrócić, musi ponownie zażyć esencję.
Jest ulubionym nauczycielem uczniów, wszyscy traktują go z szacunkiem. To człowiek o czarującym śmiechu i pozytywnym podejściu do życia, pełen pogody ducha. Jego lekcje nigdy nie są nudne.


Vilas Uttam - Obecnie nauczyciel Opieki Nad Hipogryfami, instruktor hipopolo. W latach 2000- 2010 piastował urząd Indyjskiego Ministra Magii. Zrezygnował z tej posady na rzecz nauczania w Tectamundi. Jedyny komentarz, jakiego udzielił w tej sprawie, brzmiał: ,,Wolę być rozszarpany przez wygłodniałe hipogryfy, niż współpracować dalej z Manmohanem Singh"


- Yamaraj Yamir -1200 - czasy obecne. Pierwszy nauczyciel-wampir na świecie. Jego specjalnością jest sztuka władania bronią białą. Naucza w szkole od 900 lat. Plotka złośliwie powtarzana przez uczniów głosi, że to nie ze względu na jego wyjątkowe w tej dziedzinie zdolności, a dlatego, że jeszcze żaden dyrektor nie odważył się go zwolnić. Niezbyt popularny ze względu na jego niewiarygodne wymagania (szczyci się o sto procent szybszym refleksem od każdego człowieka i wyznaje teorię, że uczniowie nigdy nie będą dobrze władać bronią jeśli nie pozwoli się mu ich przemienić. Nikt nie wie, czy jest to żart).
Twórca książek ,,Dlaczego warto dawać wampirom czosnek?" oraz serii pamiętników ,,Ja, upiór: Badania nad czarodziejami"


Najsłynniejsi absolwenci:- Naman Parmeet - 1670-1730. Wynalazca eliksiru pieprzowego. Jego imię i nazwisko to w tłumaczeniu ,,znany z czegoś mędrzec''. Dawny dyrektor Uniwersytetu Tectamundi.

- Junko Noriko - 1890- 1950. Autorka książek ,,Najwybitniejsze Śmierdzące Eliksiry" i ,,Jaskiniowe grzyby i zioła". Znana również jako wybitny szukający japońskiej drużyny quidditcha, występującej pod nazwą Jaskiniowe Strzygi.


- Ithlina Tarang - 1100-1125 - Wieszczka i wróżbitka obdarzona wyjątkowymi zdolnościami. Przepowiedziała wszystkie znane czarodziejom wojny światowe oraz dwie wojny mugolskie. Została zamordowana przez zazdrosną o jej talent przyjaciółkę.

- Misza Smirnow - średniowiecze - Uzdrowiciel, założyciel Górskiego Stowarzyszenia Pomocy Mugolom. Odkrył 15 sposobów zastosowania wódki w leczeniu. Jedyny znany czarodziej, który oswoił mantykorę. Zmarł podczas jednej z biesiad, na skutek zatrucia alkoholem.

- Altantsetseg Munkh-Erdene - 1700- 1749- Uzdrowicielka, zielarka. Stworzyła pierwszy zielnik magicznych roślin wysokogórskich (zawierał jedynie pięć roślin, ale liczył aż sto stron).
Znana z chęci ujawnienia mugolom istnienia świata czarów. Uważała, że czarodzieje i mugole powinni zapomnieć o różnicach ich dzielących, mieszkać razem, uczyć się i pracować w tych samych miejscach, a wszyscy na świecie staliby się szczęśliwi. Zmarła w swoim domu, podpalonym przez mugoli z pobliskiej wioski, którzy nie podzielali jej utopijnych poglądów.Podział uczniów:W Uniwersytecie panuje powszechne prawo równości. Uczniowie przydzielani są do pokojów mieszkalnych losowo. Na każdym roku wyznaczonych zostaje od 2 do 10 komnat dla nowych uczniów. Pierwszy podział następuje dopiero na czwartym roku nauki. Studenci wybierają wtedy miejsce praktyk oraz dalszą karierę. Mogą zrezygnować z niektórych przedmiotów. Jeśli ktoś nie jest pewny swoich zdolności i nie wybrał jeszcze przyszłego zawodu, może pozostać w zamku i kontynuować naukę wszystkich przedmiotów. Ponieważ Tectamundi jest bardzo dużą szkołą, nigdy nie ma problemu z utworzeniem klasy na piątym roku.

REGULAMIN (wersja skrócona):1. Nowi uczniowie składają przysięgę, w której wyrzekają się powiązań z czarną magią.
2. Uczniowie mogą zdejmować swoje szkolne szaty tyko w dormitorium.
3. Uczniowie muszą być w komnatach przed godziną dwunastą w nocy.
4. Uczniom wolno posiadać na własność wyłącznie sowy.
5. Uczniom nie wolno opuszczać więcej niż trzech lekcji w semestrze bez wyraźnego powodu.
6. Na korytarzach i w salach nie wolno wszczynać mugolskich bójek.
7. Książek szkolnych nie można wypożyczać na dłużej niż trzy tygodnie.
8. Obowiązuje zakaz wychodzenia poza teren szkoły bez opieki nauczyciela.


Sposób podróżowania:Uczniowie dostają się do zamku za pomocą świstoklików. W konkretnych godzinach i miejscach zostają przeniesieni do jednej z Nepalskich wiosek czarodziejów, a stamtąd podróżują do szkoły saniami zaprzężonymi w hipogryfy.


Rozrywki i życie uczniowskie


Od drugiego roku nauki studenci mogą opiekować się hipogryfami w czasie wolnym. Uczniowie klas trzecich i starsi wiele czasu poświęcają grze w hipopolo (zbliżonej do mugolskiego polo, jednak gra się na ziemi i w powietrzu).

W szkole istnieją też takie stowarzyszenia jak:
Klub Qudditcha
Klub Szachowy
Stowarzyszenie Gargulkowe
Klub Zaklęć
Grupa Miłośników Obrony Przed Czarną Magią


Ponieważ w Tectamudni nie obchodzi się świąt religijnych uczniowie mają inne zorganizowane rozrywki. Dwa razy do roku odbywają się festyny - wiosenny i jesienny. Studenci mogą wziąć udział w licznych konkursach, grach i zabawach. Przybywają również wybitni goście z całego świata.
Tradycją jest również wspaniały Bal Noworoczny. Wziąć w nim mogą udział wszyscy uczniowie szkoły od trzynastego roku życia. Co roku powoływany jest nowy komitet balu,który organizuje poczęstunek, dekorację oraz oprawę muzyczną.
Stroje szkolne:


fc03.deviantart.net/fs71/f/2013/349/8/a/15ts4l_by_annciol-d6y33v7.jpgfc04.deviantart.net/fs71/f/2013/349/2/f/54pgld_by_annciol-d6y33fv.jpg


British English & The Lord of the Rings - moje dwie największe miłości <3

"All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

From the ashes fire shall be woken,
A light from the shadows shall spring;
Renewed shall be blade that was broken,
The crownless again shall be king."

~ J.R.R. Tolkien"All we have to decide is what to do with the time that is given to us..."

3.bp.blogspot.com/-ynB9BQxOzH4/UatMRezYTkI/AAAAAAAACVc/slDAqbAfQ90/s640/w%C5%82adca5.jpg


"Tłumaczenia są jak kobiety: te wierne nie są piękne, a te piękne nie są wierne."

"Moja Mistrzyni Tłumaczeń"
~ Łoś :*


"Moja Guru angielskiego"
~ Sef :*

www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najlepszy_tlumacz.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najlepszy_newsman.png


"Kasia została rozjechana walcem na drodze, czy jej rodzinie przysługuje roszczenie o naprawienie szkody?" - czyli jak wytłumaczyć laikowi, co to są kazusy.
~ Alette :*Do Heleny

"Przebiegasz palcami po stronach,
Co niosą oświaty kaganek.
Spoczynek Ci obcy jest nocą,
Twój wieczór to dla innych ranek.

Boleśnie odrywasz głowę,
Znad ksiąg w pozłacanych ramach.
I wiesz, że jest jedna odpowiedz,
Na wszystko co masz dziś w planach.

I chociaż chcesz się zatrzymać,
Nie możesz, gdy już go posiadasz,
I chociaż stroisz nim głowę,
Na nic nie odpowiadasz.

Czy możesz być lepsza od innych?
Jak dorównać ideałowi?
Dlaczego nikt nie dostrzega,
Tego rodzaju niedoli?

Jak masz się czuć dumna,
Gdy czujesz się gorsza lub inna.
Jak dusza Twa dużo słabsza,
Ma zostać ciągle niewinna?

Czy można Ci wybaczyć
Że kochasz to co nie Twoje?
Choć masz ogromną urodę
Nie nią chcesz czynić podboje.

Słabość do przedmiotów,
Tak dobrze wszystkim jest znana.
Lecz ciągle nosi piętno,
Dla wielu jest zakazana.

Porzuć więc swoje marzenia,
Gdy jeszcze nie jest za późno.
Kochaj to co masz od losu,
Nikt nie dał Ci nic na próżno."

~ Anciol z dedykacją dla mnie <3


media2.giphy.com/media/NTY1kHmcLsCsg/giphy.gif
 
Prefix użytkownikaAna_Black
Bardzo fajnie zrobione. Ciekawa historia i oryginalny pomysł z mugolskim nauczycielem i nauczycielem-wampirem. Rysunki też ładne. Tak jak nasza wasza ukryta jest w górze i widzę, że tu też są hipogryfy. Dobrze że zrezygnowaliśmy pomysłu z Elfami Złotymi, bo byłby kolejny podobny element, tym razem z waszymi Elfami Wysokimi.
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najwiekszy_potteromaniak_ana_black.png


Loki: Dość tego! Wszyscy stoicie niżej ode mnie! Patrzysz na boga, szkaradny stworze! I nie godzę się, aby pomiatał mną...
Hulk: Wielki mi bóg.


mtv.mtvnimages.com/uri/mgid:file:http:shared:mtv.com/news/wp-content/uploads/2015/04/Thor-1429558677.gif


33.media.tumblr.com/8caebe0f50235ec3d8997bfacbf114c6/tumblr_n9g5j564Fx1skiebmo1_400.gif


Hulk ziewać ~ Łapa


25.media.tumblr.com/tumblr_m8z9tyv7qg1rpcea3o3_250.gif


Uwielbiam też jak dostajesz szału i zamieniasz się w tę wielką zieloną bestię..


i1217.photobucket.com/albums/dd398/MiyakoHiteya/Tumblr%20pics/thanks.gif


static.tumblr.com/04db463ca2c0ae5f8ab6f1ad512f6aed/adptjxj/OfVmwe80a/tumblr_static_tumblr_mdh7ruogcd1qmccp7o2_r3_250.gif


31.media.tumblr.com/6f73dc5f8974e16664b596cf79053647/tumblr_inline_n7jsc9ns7i1rqfizb.gif


24.media.tumblr.com/tumblr_m835m1wVOX1qk04hlo1_500.gif33.media.tumblr.com/70cd59c666abdc6ae0e12a5fcbbfbe96/tumblr_nm0zn7iBiG1qzxanao1_400.gif


Zdradzę ci moją tajemnicę. Zawsze jestem zły.


33.media.tumblr.com/5274675726286bc0a424d856c26df680/tumblr_inline_nnqxmemBsb1rqgtqi_500.gif


33.media.tumblr.com/020ea28e37d4be3b8867fdbd58514a96/tumblr_inline_nnmre4l6ZH1tpfg2f_500.gifNieźle. Chcą mnie zamknąć w metalowym pudle i zanurzyć w wodzie. Nie. Jest gorzej niż myślałem.


25.media.tumblr.com/tumblr_m42wevvwnM1qaon7qo2_500.gif


No bo czym jesteśmy? Zespołem? Nie, nie, nie. Mieszanką wybuchową niosącą chaos.


***


38.media.tumblr.com/cda9ac059ee51a9d1a478f66c1293c31/tumblr_inline_nrcijhheTW1rbyvbg_500.gif


Nie bądź jeleń, nie fikaj.


media.giphy.com/media/jo43sGvtnNEdO/giphy.gif


Matka wie że ukradłeś jej szaty?


38.media.tumblr.com/tumblr_m5tuqzaljl1rqlfp9.gif- Jarvis, znasz przypowieść o Jonaszu?
- Traktowałbym ją raczej jako metaforę.


- Thor walczy na 6.
- Nie zaprosił mnie?


24.media.tumblr.com/tumblr_m6rmf3RHqe1qismt6o1_500.gif


Co, stawaliście na siusiu?


www.gifmania.pl/Animowane-Gify-Komiks/Obrazki-Animowane-Iron-Man/Iron-Man-64217.gif


Niech wyskakuje z ciuchów. Przenoszę imprezę do was.


static.tumblr.com/2xsmasw/vQqm3rjpb/iron_man.gif


Weź mnie nie strasz. Co to było, robił mi usta usta?


i.imgur.com/k75NyyH.gif


Phil? Ale on ma na imię Agent!


31.media.tumblr.com/tumblr_m4ldk2Fzvu1qci7ofo1_250.gif


J.A.R.V.I.S: Dostępne 400% mocy.
Iron-Man: Dzięki.


25.media.tumblr.com/tumblr_mcc45djkA11qe8pkxo1_500.gif


Nie gniewam się, pączuszku. Masz niezły prosty.


cdn3.whatculture.com/wp-content/uploads/2014/10/Avengers-Hulk-Buster.gif


Ta wiedźma miesza ci w głowie. Jesteś od niej silniejszy, mądrzejszy. Jesteś Banner.


33.media.tumblr.com/598337ea881bd60b366a9350ecc80373/tumblr_nmq7kewjJN1s3y9slo4_500.gif


On jest szefem. Ja tylko za wszystko płacę, wszystko buduję i dbam żebyśmy byli cool.


mtv.mtvnimages.com/uri/mgid:file:http:shared:mtv.com/news/wp-content/uploads/2015/04/iron-man-14-1428067620.gif


Stark! Potrzebny jest plan ataku!
Mam plan: atakować!


static.comicvine.com/uploads/original/0/2532/3509642-tumblr_mxs289cxyq1qddteyo1_500.gif


static.tumblr.com/sr7nemf/VyTm9fw51/tony5.gif


38.media.tumblr.com/bab5ebf21d2c082caa6a03346f7c5480/tumblr_mhobkiz5Lx1ra5vgio2_500.gif


rack.3.mshcdn.com/media/ZgkyMDEzLzA1LzAzLzY1LzExLjgzYTJlLmdpZgpwCXRodW1iCTEyMDB4OTYwMD4/db896365/5ab/11.gif


media.giphy.com/media/11dMtvmKPLrwCk/giphy.gif


***


b1.pinger.pl/5b4fd557bea774512fc3600d1ec2946c/Captain-America-Thor-fight-togeth.gif


- Ja bym sobie odpuściła, to faceci nie z tego świata, bogowe czy coś.
- Bóg jest tylko jeden! I głowę dam, że tak się nie ubiera.


i.annihil.us/u/prod/avengersmovie/captainamerica/mainsite/images/grid/animgifs/falcon_pre.gif


- No jasne. Złoty chłopiec w złotej zbroi. Co zostanie jak ją zdejmiesz?
- Geniusz, miliarder, playboy, filantrop. A co? (...) A kto jest [prawdziwym bohaterem]? Ty? Jesteś wynikiem eksperymentów na ludziach. Tyle w tobie bohatera, ile zmieściło się do probówki.


***


Zabijesz mnie? Ustaw się w kolejce.


mtv.mtvnimages.com/uri/mgid:file:http:shared:mtv.com/news/wp-content/uploads/2015/02/thor-hammer-1424957797.gif


Kto znajdzie ten młot
i okaże się go godny
posiądzie moc Thora.


38.media.tumblr.com/tumblr_m745zkaPTf1ru1wbho2_250.gif


Thor: Loki może i jest nieobliczalny, ale jest Asgardczykiem i moim bratem.
Natasha: Zabił 80 ludzi w ciągu dwóch dni.
Thor: Był adoptowany.


- Nie będę z tobą walczył bracie.
- Nie jesteśmy braćmi.


33.media.tumblr.com/209f4f4410f874b5b0a45a2f302c5cc4/tumblr_inline_namnsenSv51s0g87j.gif


Piekło rozbrzmiewa jękami jego ofiar.


i31.photobucket.com/albums/c355/543210-BOOM/THEYMOVEWHENIFLAIL/thorsaysapprovesmashingly.gif


- O, kontratakują.
- No wiesz, młodzi są.
- Do stu piorunów, szanuj mowę ojczystą
- Długo mi tego nie wybaczą.


33.media.tumblr.com/tumblr_m726hykhNm1rsy50k.gif


To bardzo, bardzo ciekawa teoria, ale ja mam prostszą. Nie jesteście godni.


moargeek.com/wp-content/uploads/2015/05/avengers-age-of-ultron-not-worthy.gif


- A jakby wsadzić młot do windy? Uniesie ją.
- Winda nie jest godna.


37.media.tumblr.com/32e00153d10200c13549d960c6f4901c/tumblr_n3zy3tiV8g1s00jsao5_500.gif


Zobaczyłem coś we śnie. Muszę to wyjaśnić. Tutaj się nie da.


c3.thejournal.ie/media/2015/07/tumblr_m726xuq0701rsy50k.gif


- Jak tam kosmos?
- Kosmos ma się dobrze.


24.media.tumblr.com/tumblr_m068saHsv51qjowpro1_500.gif


- I myślisz, że możesz mi zaufać?
- Nie ufam ci. Matka ci ufała. W przeszłości. Nawet mimo naszych ciągłych sporów. Zawsze miała nadzieję, że gdzieś w tobie nadal jest iskierka mojego brata. Ta nadzieja już nie istnieje i już cię nie chroni.


38.media.tumblr.com/tumblr_m726h5gMYu1rsy50k.gif


Mojego życia... Tato, nie nadaję się na króla. Będę bronić Asgardu i innych światów do ostatniego tchu... ale nie mogę tego robić z tronu. Mimo swego szaleństwa Loki rozumiał władzę w taki sposób, jakiego ja nigdy nie osiągnę.


***


sg.uploads.ru/t/R7Gmd.gif


O nie, będę żył wiecznie i będę cały z plastiku.


media.tumblr.com/cd46d5daafada989ad40aea7c2c3e434/tumblr_inline_mi34jgE5MN1qz4rgp.gifmedia.tumblr.com/cc910e990f52449283e0d4d0e8f21cde/tumblr_inline_mi34jqIXQ01qz4rgp.gif


Kto okaże się godzien moc młota posiądzie. Bez jaj, stary, to sztuczka.


25.media.tumblr.com/tumblr_m70w64YzEX1qap9q7o4_500.gif


Rekalibracja kognitywna... Zdzieliłam cię w czaszkę


ic.pics.livejournal.com/swing_set13/12737011/55389/55389_original.gif


Mam go spowolnić? Czy wyślesz mu więcej sparingpartnerów?


mtv.mtvnimages.com/uri/mgid:file:http:shared:mtv.com/news/wp-content/uploads/2015/03/hawkeye-5-1425321334.gif


Lepiej wydaj rozkaz, bo zaczynam mu kibicować.


33.media.tumblr.com/tumblr_m72im12cSA1rsy50k.gif


Have you ever had someone take your brain and play? Pull you out and stuff something else in? Do you know what it's like to be unmade?


img2.wikia.nocookie.net/__cb20130503063353/yakuza-mob-roleplay/images/9/97/Dom12.gif


Przerabiałem hipnozę. Nie lubię.


***


Stoimy w obliczu globalnej katastrofy.


38.media.tumblr.com/3b8b9b2d4f7cccded3b74b21640d60d6/tumblr_noesmkmmwK1unm9tpo8_500.gif


Hej malutki. Słonko już zachodzi.


i.imgur.com/QC8H4.gif


Cicho blaszak, ja nie mam rakiety w tyłku.


media.tumblr.com/tumblr_m7knw0jsiG1rsy50k.gif


- Steve nie lubi takiego słownictwa.
- A kopnąć cię w tą...


www.btchflcks.com/wp-content/uploads/2015/05/dirtyenough.gif


Nie jest taki zły, tylko trochę nerwus. Drugiego takiego nie ma na całym świecie. Wszyscy lubią wygrywać, a ten mój facet robi co może by walki uniknąć, bo wie że walkę wygra.


31.media.tumblr.com/tumblr_m21w9stkuY1qzcnvbo1_500.gif


- Co ci się śniło?
- Że jestem Avengersem, że jestem kimś więcej niż tylko posłuszną maszynką do zabijania.


media.tumblr.com/tumblr_m8t9g54ohv1r4z8sp.gif


Kocha to się dzieci, ja mam u niego dług.


***


imagesmtv-a.akamaihd.net/uri/mgid:file:http:shared:mtv.com/news/wp-content/uploads/2015/03/tumblr_ndvjpwRlwc1tv7tl2o2_r1_500-1427726593.gif


media.comicbook.com/uploads1/2015/03/whoisthatguy-128089.gif


***


screencrush.com/files/2015/03/scargif.gif


33.media.tumblr.com/0bf4d02e0594b534906a358fe2f02b38/tumblr_nek98zQdbM1r7gbeko2_r3_500.gif


***


33.media.tumblr.com/22bbd2537043876693c912e900e12a44/tumblr_no6rv9KAyk1qzo8iho1_500.gif


media.tumblr.com/tumblr_md3e07f3FK1qbqdfc.gif
38.media.tumblr.com/8421e9efc8073ab5c8bdf9c3faeaade6/tumblr_inline_nnpocxNuQz1t6nbgh_500.gif


25.media.tumblr.com/a7f43fdf07ea25a182b8d20740226546/tumblr_mfe2lrjn8H1qf2m9lo1_250.gif


38.media.tumblr.com/ab802d7120eb8e51306a5adf808d78c9/tumblr_inline_myuk6e2PAN1s3776n.gif


24.media.tumblr.com/tumblr_m8yttoyTqS1qm5bjko1_250.gif


24.media.tumblr.com/tumblr_m54ddygy381qjpi22o1_500.gifppss.kr/wp-content/uploads/2015/07/f.gif


***


33.media.tumblr.com/c0407e20203ddd67bc15db95bb2706b4/tumblr_n5lpkzcZnv1qhktavo10_250.gif


Wstąp do T.A.R.C.Z.Y, poznaj dalekie kraje, niezwykłych ludzi... i zabij ich.


www.wired.com/wp-content/uploads/2015/04/CoulsonAvengers.gif


static.tumblr.com/ed25722d40fad1805ab02855f04aa360/elphmmj/Wtvmgpbnd/tumblr_static_i_wear_my_sunglasses_at_night.gif


Ja się nie pocę. Ja błyszczę.


31.media.tumblr.com/9dd2a523cef1e34137b5a471094db1d6/tumblr_mmp2h2mHCS1qbbseto1_500.gif


Thor mógłby choć raz przysłać boga sprzątania po sobie. Na pewno ma jakąś magiczną miotłę.


37.media.tumblr.com/c2e3d4fdc72dba6261336613f19a30bc/tumblr_n4tlo7dxgF1qb9jcko1_250.gif


33.media.tumblr.com/12b97139bb8b966f9fb41650603166c4/tumblr_inline_no0so47yL71sm8bid_500.gif


Zawsze nosisz whisky?


auto.img.v4.skyrock.net/6087/91026087/pics/3249892288_1_15_d52LXUOb.gif


Ten dom miał wytrzymać siłę Hulka.


24.media.tumblr.com/845a6d2d998aa2e4613727c8151247b4/tumblr_n5jnrfXPwm1qe3p9bo1_500.gif


- Jak nas znaleźli?
- Zaprosiłem ich.


jlnelson73.files.wordpress.com/2014/05/tumblr_inline_n10d7gus6a1soew1g.gif


Nie poddam się. Odzyskam Skye i T.A.R.C.Z.Ę, ale jeep od Eddiego to za mało.


37.media.tumblr.com/6310f8400e6138491b9bfc00fc738779/tumblr_n5jnfpk75W1qc80zxo2_250.gif


Nasza kiepska opcja. Grant Ward.


***


media.tumblr.com/29e7e2bab8256ae80cdeceea5d966683/tumblr_inline_n5bjkjLMTH1qgp297.gif


Bez ciebie nie ma T.A.R.C.Z.Y.


33.media.tumblr.com/f32a1a7b82bf7b4ab15b9b3c1d61a57a/tumblr_mwwxs1tDEI1t0xz7jo1_500.gif


- Służysz Coulsonowi czy T.A.R.C.Z.Y?
- To to samo.


38.media.tumblr.com/e41aa5eda1d20c19304a141413501cc2/tumblr_ndhppazWXT1qgqr0ho3_500.gif


Kogo jak kogo, ale Coulsona nie zlikwidujesz.


s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/80/2d/df/802ddf8eb51aa2bbf1476a3dc1239415.jpg


Dyrektor T.A.R.C.Z.Y zawsze ma tajemnice.


***


Nie wierzę w strach. Wierzę w zaufanie.


33.media.tumblr.com/2e004bd58b351590cd67506bed27fd24/tumblr_nrcqtaemyD1uq32vbo1_500.gif


31.media.tumblr.com/30de7b1e7495569e3bfbb5e94fa6cf69/tumblr_n4gtq0mhRB1qea60lo3_250.gif


31.media.tumblr.com/6c8af00d33ef73aa7d922e19aa4ac240/tumblr_mv9simIVX31qko9h3o2_250.gif


25.media.tumblr.com/3c8f088cedb454c18665f8394567eda9/tumblr_mv9simIVX31qko9h3o4_250.gif


***


media.giphy.com/media/2wYQhcMdUqCdO/giphy.gif


25.media.tumblr.com/0c9d9826babe9ac4483dc683b0a90a58/tumblr_muqn6l7tn01rt5ctno2_250.gif


I was able to hack S.H.I.E.L.D. from my van. You're gonna show me something new.


s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/29/34/a3/2934a3f25256ceb3e9cfec921cae3f8c.jpg


Nie byłam w waszym durnym "S.H.I.E.L.D. Hogwarcie".


overmental.com/wp-content/uploads/2015/01/skye-whattheybecome-gif3-26555.gif


38.media.tumblr.com/6a257e4505f56537505f33cb838b7625/tumblr_nm3xi3OkMp1qllhdno1_500.gif


***


static.tumblr.com/4203ff72c14d9dfa97d0d4593639af87/rxidj0f/YaCn1jhvg/tumblr_static_grant.gif


2.bp.blogspot.com/-eNovJZT1dcA/VWSf3EPqdzI/AAAAAAAAA3M/9YEBe2PJ6XQ/s400/agent%2Bcoulson.gif


Nie jestem dobrym człowiekiem, Skye.


38.media.tumblr.com/0c0bf09a073873c7d92bfe4d03acdbfd/tumblr_n4wh54tCbo1s0gqfgo2_250.gif
.

Long time to see.


media.giphy.com/media/z6EYJDY5kNfxK/giphy.gif


Jestem Agent Grant Ward.


31.media.tumblr.com/6fd59c719f4fad54a2c44eda3d62fadf/tumblr_mto8bjzffS1r8wqbxo1_500.gif


***


fictionfg.files.wordpress.com/2014/07/tumblr_n4msy4npe61rearvyo3_250.gif


37.media.tumblr.com/5866af3cec36e72245dea883d587848e/tumblr_n2anh0sV9V1t0xz7jo1_250.gif


33.media.tumblr.com/4a50944b27b8516769d1108ce1218ee6/tumblr_n4yt41nUAI1qhaefjo3_250.gif


***


media0.giphy.com/media/7oNP9r2ufABqg/200.gifmedia2.giphy.com/media/HYkf6aeiMoQQo/200.gif


38.media.tumblr.com/1c632dcd5147fffccaed7b16cce775e9/tumblr_n6sqzxr3wX1r3ud65o1_250.gif


30.media.tumblr.com/53acd9557e266ab537df86f31560fd42/tumblr_n5qilbFp1S1rjh2ymo5_250.gif


***


38.media.tumblr.com/034bc44c710b3b6fb461015e0ec03f9b/tumblr_n3z608svmK1sjoo39o2_500.gif


Jeśli to jeszcze aktualne, to poproszę tego drinka.


static.tumblr.com/06e31c3fee384da90a7c942b546c2974/wactdjh/E0zmsd6em/tumblr_static_thor__j_arrival.gif


- Żołnierzyk. Postać nie z tej epoki.
Ale za to z tej planety.


38.media.tumblr.com/tumblr_m3dayw74jm1qapy9o.gif


Nigdy nie chciałem tronu. Chciałem być równym tobie.


33.media.tumblr.com/0d4eb97a2737d90cd5c8739b99506f35/tumblr_mgwfq32ZEW1ra8x1ao12_r1_500.gif


- A ty co? Błyskawic się boisz?
- Nie darzę miłością tego, co zwiastują.


- Chcesz zabrać mi ukochaną planetę w odwecie za rzekomą zniewagę? Nie. Sprawuję nad nią opiekę.
- No rzeczywiście, wspaniale się nią opiekujesz. Ludzie wyżynają się milionami, a ty palcem nie kiwniesz. Zaprowadzę tu porządek. Kto mnie powstrzyma?


thats-normal.com/wp-content/uploads/2013/05/madness01.gif


- Jesteś potworem.
- O nie. Potwór jest wśród was.
- A, Banner. To twój plan.


media.tumblr.com/tumblr_m9mucrxQ311r1sleg.gif


Że urodziłem się by zostać królem.


33.media.tumblr.com/4bfe4e0d17e71f8d0656496a1758b1ce/tumblr_inline_my9xl60oPO1qzu49c.gif


No dobrze. To może wolisz kogoś ze swoich nowych przyjaciół? Wydaje się, że jesteś do nich podobny. No i to jest o wiele lepsze! Mój strój jest taki sobie. Ale ile niesie ze sobą cnót! Jakiż to wielki zaszczyt! Czuję, że aż szaleję od sprawiedliwości. Chcesz usłyszeć mowę o prawdzie, honorze i patriotyźmie? Boże chroń Amer...


Zaufaj mojemu gniewowi.


Nie zrobiłem tego dla niego.


Uuuu. A była już na wyciągnięcie ręki. Dzięki Tesseractowi mogliście mieć władzę, nieograniczoną moc. A wy co? Ciepło i światło dla wszystkich ludzi? Dopiero przekonacie się, co znaczy prawdziwa władza.


25.media.tumblr.com/tumblr_m3qqfxEAxa1r5r8duo2_250.gif


Przynoszę wam dobrą nowinę. Czeka was wyzwolenie.


***


pobierak.jeja.pl/images/d/0/7/146491_avengersi-tancza-tancza-tancza.gif


orig09.deviantart.net/7874/f/2012/247/8/7/avengers_adorable_eyes__gifs_faster_gif__by_lokigodofmiischief-d5djwoi.gif


38.media.tumblr.com/tumblr_m8rcl1kffW1rqd9vio5_500.gif


38.media.tumblr.com/bc3f0dd2dc0bba787cced4437e1ebea7/tumblr_mxcwx2V3o61qhct03o3_500.gif


***


cdn.natemat.pl/63aec486743540661bf43b7c41f917fe,981,0,0,0.jpg


Nie miałem prawa cię winić. Wiem, że chciałeś mi pomóc, chronić mnie. Od tego są przyjaciele.


Możemy żyć z godnością - nie możemy z nią umrzeć.


Człowiek jest najgorszym źródłem prawdy o sobie.


Wszystko się zmienia. To nie znaczy, że na lepsze. Trzeba sprawić, by było lepiej. Nie można tylko gadać i mieć nadzieję, że samo się poprawi.
 
Prefix użytkownikaAnciol
hahaha podobne myslenie :D Ale to dobrze chyba :D Wasza praca tez jest serio świetna!
Jeg elsker Seferyn fordi han også elsker norsk ^^ <3
Wiersz autorstwa łośka <3

Anciolu, piękny i wspaniały,
kimże ja przy Tobie jestem,
taki niedojrzały...
Spójrz w oczy me,
jak lekki wiatr,
pieszczą Cię.
Odpowiedz na to pytanie,
czy życie razem nam dane?
Oddaj mnie rentę swę*,
a szepnę Ci do ucha,
Kocham Cię!

*rentę swę - użyte tu celowo,,Twój artykuł został odrzucony przez administratora Sann dnia 22.01.2014 16:43.
Powód odrzucenia: Nie będę tego sprawdzać. I ch*j! ;D"www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/wladca_rymow.pngwww.harry-potter.net.pl/images/awards2013/wladca_rymow.png
 
Prefix użytkownikalosiek13
Po lekturze wszystkich prac, dostrzegam plusy i minusy naszej. Pierwsze co rzuca się w oczy to największa estetyka i staranność, jeśli chodzi o rysunki, jak i tekst.
Tym czego zabrakło są dokładniejsze opisy pomieszczeń i zajęć, w sumie to teraz sam ubolewam nad tym, że ich nie ma, bo te zalążki brzmią strasznie ciekawie. Trochę to upiększyć i byłoby perfekcyjnie, ale i tak uważam, że spisaliśmy się świetnie. Naprawdę podoba mi się nasze Tectamundi ;]

Nie pamiętam czy już tego nie pisałem, ale na forum publicznym też się przyda - rysunki dziewczyn są genialne!

Always


zapodaj.net/images/c4ff56e394964.jpg
 

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum:
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Theme by Andrzejster
Copyright © 2006-2015 by Harry-Potter.net.pl
All rights reserved.
Wygenerowano w sekund: 3.65