Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Wzór do naśladowania
23.04.2024 14:43
Smierciojadek, wszystkiego najlepszego i sto lat stażu na stronie życzę :birthday: :D

Harrych świąt!
22.04.2024 13:43
Dzisiaj mija równo 17 lat, odkąd jestem na stronie!

Sprzedawca prac domowych
21.04.2024 18:01
Wioletta, brawo ty!!!! Wrozka :birthday: kibic

Pan Śmierci
16.04.2024 00:26
wpadłam się pochwalić, że w końcu mi się udało.. i zdobyłam Albusa. xD

O choinka!
15.04.2024 09:57
Hej, takie pytanko do adminów. Wysyłałem już jakiś czas temu kolejny rozdział do akceptacji. Z ff też teraz jest problem z dodaniem i wyrzuca błędy czy czeka tylko w kolejce? :)

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Avatar

Posiada 59641 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Avatar

Posiada 57436 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Avatar

Posiada 47342 punktów.

4) Prefix użytkownikaSam Quest

Avatar

Posiada 45329 punktów.

5) Prefix użytkownikaShanti Black

Avatar

Posiada 44242 punktów.

6) Prefix użytkownikaA.

Avatar

Posiada 43682 punktów.

7) Prefix użytkownikamonciakund

Avatar

Posiada 43236 punktów.

8) Prefix użytkownikaania919

Avatar

Posiada 38928 punktów.

9) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Avatar

Posiada 36761 punktów.

10) Prefix użytkownikaKlaudia Lind

Avatar

Posiada 34220 punktów.

Zobacz temat
Drukuj temat
Zmiana czasu
Prefix użytkownikaCANTARIS
Niezależnie od zmiany czasu nie zmieniasz długości dnia, lecz porę wstawania. Nie przemieszczasz widnokręgu tak, jak czas. Skracanie się wydłużanie nocy/ dnia ma bowiem charakter sinusoidy).
zapodaj.net/images/2fbfa1303f93a.png


Leżę na trawie,
wspominając ciebie.
Mą jutrznię poranną
i tą wieczorną.
Twój zapach i oddech,
czy oczy zielone.
Twą gładką twarz
i włosy kręcone.
Łagodny uśmiech,
i usta czerwone.
Och Jutrzenko, Jutrzenko,
Asmurska Jutrzenko.
Czemu mi zgasłaś,
odeszłaś tak nagle.
Moja opoko,
i serce (ty moje) najdroższe.
Wodo gasnąca pragnienie,
na pustyni szarości i beznadziejności.
Mój piękny kwiecie,
zdeptany przez śmierć (tak) okrutnie.
Moje serce cierpi katusze
płacząc za twoją utraconą duszę.
Teraz grasz pewnie
wśród anielskich chórów,
Na niebialskich skrzypcach.
Ja tymczasem w dalszym ciągu leżę,
na Hogwarckich błoniach.
I patrząc na niebo,
dalej myślę o tobie.


Jimmy Sendlers
dla Wanessy Wendy Wesley,
zmarłej roku pańskiego 2001.
 
Prefix użytkownikaWioletta
szczerze mówiąc mi zmiana czasu jest kompletnie obojętna. chociaż wolę gdy dzień jest dłuższy. jednak ogólnie zmiany nie odczuwam. mam jedynie problem pierwszego dnia, bo nigdy nie wiem która godzina, jakie zegarki się przestawiły same, a które muszę sama ręcznie. przeszkadza mi zmiana czasu również wtedy gdy muszę wstać rano po nocy gdy się to robi, bo boje sie, ze wstane nie o tej godzinie co trzeba.
66.media.tumblr.com/tumblr_m7w3e1EGQt1qi99a3o1_400.gif


Severusie, jak mogłeś..


media1.popsugar-assets.com/files/thumbor/3POlj6ueXAr6bf8j3EtDVQAohI0/fit-in/1024x1024/filters:format_auto-!!-:strip_icc-!!-/2016/01/14/936/n/1922283/31473ad6379f89e0_tumblr_m7q3sarQX11rxf32jo3_500/i/When-His-Hair-Becomes-Its-Own-Thing.gif


66.media.tumblr.com/851347c5eea14a6bb28865db2d39cacf/tumblr_mnfjpxvq3N1s5o7dro4_r1_500.gif


WYMOWNA - 26.07.2016
Przewodnicząca Karczmy Pod Parchatym Trollem - 22.09.2016 - 14.04.2017 (09.04)
Członek Redakcji: 14.06.2017! <3 25.09.2021..


funkyimg.com/i/2joAe.png


www.harry-potter.net.pl/images/articles/admzpiek2020.jpg


www.harry-potter.net.pl/images/articles/adminzpieklawiola.jpg


www.harry-potter.net.pl/images/articles/galeria.jpg


www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_objawienie.png


Na zamówienie, i z żywej sympatii do mnie! Seksi Sznejp w ręczniku na głowie. <3
- od wspaniałej Matki Karczmy, Alette!


funkyimg.com/i/2joEp.jpg


Dla mnie, o Sznejpie utalentowana Alette. <3


[img][/img]


Z dedykacją dla mnie od Ewy!


www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/img_20170802_220052_057-1_1.jpg


www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/screenshot_2017-08-07-19-14-24-2.png


Z dedykacją dla mnie od ulki kulki!


www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/img_20170726_161423_624.jpg


Od Klaudka! <3


www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/sevcio.jpg


www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/severus-675x937.jpg


Od Julki! Izrael!


www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/2w50byd.jpg


Wcześniej:
w Hogwarcie: Wioletta Elbren Escher
różdżka: 18 cali, sosna, pióro feniksa
czarodziej: półkrwi.
Quidditch: Obrońca Gryffindoru oraz Zastępca Kapitana

Pottermore: wiolcis
dom: Gryffindor
różdżka: heban, 12¼ cala, włos jednorożca.
 
Prefix użytkownikaKornelie_1999
Ja przez zmianę czasu spóźniłam się wczoraj na autobus i utknęłam u babci xD Ale tak to, też jest mi to obojętne. Co prawda sam fakt zmieniania na czas letni jakoś lepiej mi wpływa na psychikę, ale tak to bez różnicy w sumie
s4.favim.com/orig/150113/black-cat-christmas-collarbone-Favim.com-2381954.jpg


Istnieją dwa sposoby ucieczki od prozy życia: muzyka i koty.
- Albert Schweitzer


data.whicdn.com/images/28270273/tumblr_m3ov0tKUUZ1r73wdao1_500_large.gif


Każdy kot to czarodziej, w którego głowie dzieje się więcej niż możemy sobie wyobrazić.


67.media.tumblr.com/ea9e21f960bde8b144f55519e130f923/tumblr_n15i7cOCDE1stzneto1_500.gif


Ja mam pana boga w futrze.
- Halina Poświatowska


favim.com/orig/201108/17/cat-fashion-girl-photography-Favim.com-125289.jpg


Koty prowokują człowieka do nieustannych wyznań miłości.
- Christopher Sandt


s9.favim.com/orig/140923/cat-cute-girl-kitten-Favim.com-2091859.png



W Hogwarcie Cornelia Rose De La Luca ;)
 
Prefix użytkownikabatalion_88
Dla mnie to kompletnie zbędna rzecz. Nie wiem po co w ogóle ta zmiana czasu jest. Bez sensu pomysł. Moim zdaniem pozbawione logiki przedsięwzięcie. No bo co to na dobrą sprawę zmienia? No wstać trzeba wcześniej... I tak zamiast w sobotni weekend na wypadzie sportowym w Nadrzeczu wstać na śniadanie na 08.00, trzeba było być na nogach przed 07.00.

Z tego co wiem, to zdecydowana większość społeczeństwa w Polsce jest przeciwna zmianie czasu. Nawet pan komentator z zawodów ; ) Jak dla mnie niepotrzebne utrudnienie.
i67.tinypic.com/2rdhw1i.png



m.popkey.co/ce2f16/X1Oxe_f-maxage-0_s-200x150.gifm.popkey.co/f3c2c0/YAAKy_f-maxage-0_s-200x150.gif
 
Prefix użytkownikablad logiczny
Zmiana czasu ma sens, kiedy jest Zima, taka przez "Z" i trzeba wstawać rano, aby powlec się do pracy. Zawsze ta godzinka sprawia, że zamiast 25*C na minusie, mamy tylko -20*C. Do tego jeszcze czasami trzeba się uprzednio przekopać do drogi, a tam drogowcy też się nie spieszą z odśnieżaniem, bo mają problemy z odpaleniem silników. Wtedy to raczej nikt nie narzeka, że zmierzch zapada tuż po 15. Rzadko to się to ostatnio zdarzało, ale kilka lat temu było tak przez dwa tygodnie. To chyba jedyna niezaprzeczalna korzyść ze zmiany czasu.
Błąd mam zawsze przed sobą.
Wszelkie błędy, gramatyczne, stylistyczne, ortograficzne, interpunkcyjne, to moi kuzyni.
Nie lubię kuzynów.
Uważam, że należy wypędzić błendy z pustymi do puszczy.
 
Prefix użytkownikabatalion_88
Zmiana czasu ma sens, kiedy jest Zima, taka przez "Z" i trzeba wstawać rano, aby powlec się do pracy. Zawsze ta godzinka sprawia, że zamiast 25*C na minusie, mamy tylko -20*C.


No dobra. Mnie to jakoś jeszcze jest w stanie przekonać, bo faktycznie ma to sens. Jednak już chyba tych strasznych zim coraz mniej. Jeśli już o "sensie" myśleć, to u mnie sklep jest otwarty dłużej ;) Tzn. teraz od pon - sobota jest do 21.00, a po zmianie do 22.00. Także jakiś plus, choć tak późno zakupu rzadko robię. Tak samo z Mszami św. W "czasie letnim" wieczorna jest o 18.00, a nie o 17.00 - i wszystkie te nabożeństwa są później, choć dalej jak się wyjdzie z kościoła, to jest w miarę widno.

Ja też dodam, że od tej tegorocznej zmiany jakoś nie mogę uregulować sobie snu. ^^ O czym może świadczyć chociażby pora pisania tego posta.
i67.tinypic.com/2rdhw1i.png



m.popkey.co/ce2f16/X1Oxe_f-maxage-0_s-200x150.gifm.popkey.co/f3c2c0/YAAKy_f-maxage-0_s-200x150.gif
 
Prefix użytkownikaAnastazja Schubert
Średnio przepadam za zmianą czasu.

Zimą można przespać się godzinę dłużej, co jest fajne, ale potem dla odmiany dzień szybciej się kończy. Niby rozumiem, że chodzi o to, żeby z rana było tę godzinę dłużej jasno, ale jednak gro ludzi pracuje/chodzi do szkoły od 8 do 16 (lub podobnie), więc wstajesz i jest ciemno, wracasz do domu i też jest ciemno.

Za to latem nie ma to zupełnie znaczenia. Tyle, że się człowiek denerwuje, że godzinę krócej śpi.
 
Prefix użytkownikaAneta02
Za radą Anastazji przyszłam pomarudzić.

Bardzo nie lubię zmian czasu, o samym czasie zimowym już nie wspominając. Godzina mniej czy więcej snu nic mi nie zrobi, ale strasznie ciężko jest mi potem się odnaleźć. Co z tego, że jest dopiero 18, skoro wieczór czuję już od 15 xD Niby się nie powinno tego tak mocno fizycznie odczuwać, ale człowiek po zmianie czasu patrzy na zegarek i jest zdziwiony, że dopiero ta godzina.

Także przy wstawaniu rano będzie towarzyszyła mi ciemność, przy powrocie do domu - konkretny zmierzch.

Z plusów to wymienię może to, że dobra przypominajka o tym, że czas kupić zimową kurtkę xD
i.pinimg.com/originals/b0/de/82/b0de82da6d68b257040b5c632f9bb88c.gif





W ezoteryce Wunjo wskazuje na szczęście, które osiągamy szczerymi intencjami, życzliwością i zdrowymi relacjami. To dobra karma, która wraca w najlepszym dla nas momencie. Aby działać zgodnie z energią runy, dobrze jest otaczać się dobrymi ludźmi, którzy wznoszą nas do góry, zamiast ściągać na dół. Szczęście i radość mnoży się, kiedy się je dzieli, dlatego dbaj o relacje i dziel się dobrymi wibracjami z tymi, których kochasz.



Chlubne i niechlubne osiągnięcia


i.ibb.co/VDvT8Ym/2021-komentator.png

i.ibb.co/MGBXgg3/zaginionyaneta.jpg
 
https://www.wattpad.com/user/Lavender_Potter
Prefix użytkownikagordian119
Mnie właśnie o wiele bardziej dotyka marcowa zmiana czasu, ona bardzo zmienia mój tryb funkcjonowania i pierwsza połowa kwietnia jest dla mnie zawsze bardzo ciężka, jestem wiecznie zmęczony i boli mnie głowa. Ta październikowa jest ciężka tylko w pierwszych dniach, potem jakoś się przestawiam. I ja już właśnie wolę jak rano jest trochę dłużej widno, niż żeby był długi dzień z wieczora. Gdyby nie zmiana czasu, przy najkrótszych dniach w połowie grudnia o 9 rano byłoby jeszcze dość ciemno. Z wieczora natomiast nie potrzebuję w ogóle długiego dnia, w czerwcu na ogół długo nie mogę spać, bo jest jasno, a ja jestem rannym ptaszkiem. Całe szczęście, że to już wakacje... A różnice w długości dnia i nocy i tak będą, na takiej szerokości geograficznej się znajdujemy. Ale za zmianami czasu nie jestem, jak dla mnie moglibyśmy zostać cały rok na zimowym.
Witam was, moi drodzy,
w krainie czarów!


www.harry-potter.net.pl/images/articles/gordian.png


www.harry-potter.net.pl/images/articles/najpow2020.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-powazny.png


i.imgur.com/Jy8q3a1.jpg


s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/12/d8/e5/12d8e53b202c07dd261102bf53ad10c5.jpg


A jeśli chcecie zdobyć
Druhów gotowych na wiele,
To czeka was Slytherin,
Gdzie cenią sobie fortele.


Posycz sobie, mała żmijko
Wij się, żmijko, wij
Bądź milutka dla Gordiana
Bo cię przybije do drzwi!


pobierak.jeja.pl/images/3/5/8/235806_coachingowe-brednie.jpg


Od Hermionki78 na Halloweeeeeeeeeen

i.imgur.com/Ki6Z5wP.jpg


Order Dobrego Ucznia za 3. miejsce w konkursie na najaktywniejszego ucznia Hogwartu (2017/2018) :D
i.imgur.com/GnXvW0r.png


W Hogwarcie:

Gordian Stella (4.07-2016-8.07.2018)
Prefekt Slytherinu 2017/2018


Bruno Boccanegra (od 8.07.2018)
 
Prefix użytkownikaAdersYooo
Nie pamiętam już co tu napisałem w tym temacie, ale podoba mi się rozumowanie Gordiana. Krótszy dzień w lato by móc wcześniej iść spać. Chociaż z innej strony czasem w lato robi się ognisko, lub grilla i wtedy fajnie jest, jak jest dłużej jasno, mimo że i tak się wtedy siedzi do nocy. Przynajmniej ja tak to widzę. No i Gordian ma również rację w tym, że na wiosnę trudniej się przeżywa zmiany czasowe. Niby z tymi zmianami, które są obecnie, ma być tak jeszcze kilka lat.
i.imgur.com/8rIvTk2.jpg


i.imgur.com/aVAdvqb.jpg


i.imgur.com/cKmTO9N.png


i.imgur.com/AYts4iv.jpg
 

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum:
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Theme by Andrzejster
Copyright © 2006-2015 by Harry-Potter.net.pl
All rights reserved.
Wygenerowano w sekund: 0.19