Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Pracownik departamentu
12.06.2026 18:36
Padł dziś Facebook i nikt nie pamiętał, żeby tu wejść (*)

Pracownik departamentu
07.06.2026 20:58
Moje ma niecałe 12 lat

Pracownik departamentu
07.06.2026 20:56
Czesc

Wielki Mag
07.06.2026 10:25
no i jutro mi stuknie dekada na stronie...

Wielki Mag
07.06.2026 10:24
Sharllottka, technicznym? nikt. bo czy A. jeszcze o tej stronie pamięta... nie wiem. o Krico już nawet nie wspominając xD

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Avatar

Posiada 59643 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Avatar

Posiada 58190 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Avatar

Posiada 47342 punktów.

4) Prefix użytkownikaSam Quest

Avatar

Posiada 45365 punktów.

5) Prefix użytkownikaShanti Black

Avatar

Posiada 44242 punktów.

6) Prefix użytkownikaA.

Avatar

Posiada 43682 punktów.

7) Prefix użytkownikamonciakund

Avatar

Posiada 43236 punktów.

8) Prefix użytkownikaania919

Avatar

Posiada 39464 punktów.

9) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Avatar

Posiada 36829 punktów.

10) Prefix użytkownikaKlaudia Lind

Avatar

Posiada 34220 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Paulo Coelho
Miss Bagwell
Wiem, że książkom Coleho poświęcono już na tym forum sporo czasu, ale chciałabym założyć temat dotyczący nie tylko jego twórczości, ale także jemu samemu.
Dzisiaj jest to poeta bardzo ceniony i czytany na całym świecie,_a jego dzieła tłumaczone są w wielu krajach. Urodził się on 24 sierpnia w 1947 roku w pięknym Rio de Janerio. Już w młodości odkrył swój cel w życiu; pragnął zostać pisarzem. I spełnił swoją Własną Legendę.... Napisał 12 wspaniałych książek(w polskiej wersji), które dotarły już do 150 krajów świata!!_Ale przedtem musiał stawić czoła swoim upartym rodzicom, którzy chcieli by ich syn został...lekarzem. Kiedy oznajmił im,_że marzy o tym by pisać, rodzice wysłali go do psychiatry. Pierwszą książkę wydał dopiero w wieku 38 lat. Zanim to się stało pisał piosenki, był dziennikarzem i reżyserem teatralnym.
A wy? Jakie jego książki lubicie najbardziej? Za co je kochacie i czym was zauroczyły? Niestety nie przeczytałam jeszcze wszystkich, ale z dotychczasowych najbardziej spodobał mi się ''Alchemik''. Jest to cudowna alegoryczna opowieść o marzeniach, miłości i życiu. Pisarz zagłębił się w niej w najgłębsze zakamarki ludzkiej duszy i czytając ją czułam się jakby to była książka.. o mnie....
Po prostu cud-miód-czarownica światowej literatury.:D
A wy?
Jeżeli chcecie bliżej poznać jego osobą i dołączyć do dyskusji o pisarzu i jego twórczości zapraszam na najlepszą polską stronę i Coelho;
http://www.pauloc...index.html
Edytowane przez Prefix użytkownikaChristina dnia 05.04.2013 14:58
Bjork

www.totalmusicmagazine.com/interviews/bjork_1.jpg

All Is Full Of Love

You'll be given love
you'll be taken care of
you'll be given love
you have to trust it

maybe not from the sources
you've poured yours
into
maybe not
from the directions
you are
staring at

twist your head around
it's all around you
all is full of love
all around you

all is full of love
you just ain't receiving...



Siobhan Donaghy



3.bp.blogspot.com/_vGxu95Ycrow/R1KrsnBY_jI/AAAAAAAAASo/DBetTxwp2DY/s320/ghostsalbum300.jpg


Ghost


Full mug my friends certainly familiar
Ah, hear that glitch say search the orbs

Tree-ann said it his seize the circus
Ram's wool that cause way a cricus

Full mug my friends certainly familiar
Warmy funny Anna say say maluska

Sworn under an oath to war
Sworn under an oath to war

Phwoar so spirit smother me in
Ah, hear that glitch fought and ought

Fuel full fat her glass of milk
Warm sitting here, sitting in bed

Sworn under an oath to war
Sworn under an oath to war
Sworn under an oath to war






Fever Ray





If I Hard A Heart


This will never end cause I want more
More give me more give me more
This will never end cause I want more
More give me more give me more

If I had a heart I could love you
If I had a voice I would sing
After the night when I wake up
Ir17;ll se what tomorrow brings

Ah ah ah ah ah ah ah
Ah ah ah ah ah ah ah
Ah ah ah ah ah ah ah
If I had a voice I would sing

Dangling feet from window frame
Will they ever ever reach the floor
More give me more give me more

Cushion filled with all I found
Underneath and inside just to come around
More give me more give me more

Ah ah ah ah ah ah ah
Ah ah ah ah ah ah ah
Ah ah ah ah ah ah ah
If I had a voice I would sing




www.thelineofbestfit.com/wp-content/media/2010/01/TheKnife.jpg

The Knife - Heartbeats


One night to be confused
One night to speed up truth
We had a promise made
Four hands and then away

Both under influense
We had demons in
To know what to say
Mind is a razorblade

To call for hands of above
To lean on
Wouldn't be good enough
For me, no

One night of magic rush
The start of simple touch
One night to push and scream
And make believes.

Ten days of perfect tunes
The colors red and blue
We had a promise made
We were in love
 
asia15963
Mi tez najbardziej spodobał się "Alchemik" :-)
Lubię czytać tą książkę, jest taka... inna^^
inna w sensie tym, że wszystkie książki które najczęściej czytam są o tematyce fantastycznej albo przygodowej. Ta mnie zauroczyła właśnie opowieścią o Własnej Legendzie, o miłości Santiago do tej kobiety pustyni.. jest parę cytatów, które na prawdę mi się spodobały :)
Z pozostałych książek Coelho spodobały mi się jeszcze "Weronika postanawia umrzeć" i "Zahir"
Wszystkie są dla mnie po prostu 'niecodzienne' i za to je lubię :):):)
Edytowane przez Prefix użytkownikaChristina dnia 05.04.2013 15:01
Hogwarts will always be there to welcome you home <3
 
Miss Bagwell
No rzeczywiście książki ma niesamowite...''Weronika postanawia umrzeć'' też jest znakomita. I genialne jest zakończenie; rzadko się zdarza by książka tak by mnie zaskoczyła. Pokłony dla faceta...
Edytowane przez Prefix użytkownikaChristina dnia 05.04.2013 15:02
Bjork

www.totalmusicmagazine.com/interviews/bjork_1.jpg

All Is Full Of Love

You'll be given love
you'll be taken care of
you'll be given love
you have to trust it

maybe not from the sources
you've poured yours
into
maybe not
from the directions
you are
staring at

twist your head around
it's all around you
all is full of love
all around you

all is full of love
you just ain't receiving...



Siobhan Donaghy



3.bp.blogspot.com/_vGxu95Ycrow/R1KrsnBY_jI/AAAAAAAAASo/DBetTxwp2DY/s320/ghostsalbum300.jpg


Ghost


Full mug my friends certainly familiar
Ah, hear that glitch say search the orbs

Tree-ann said it his seize the circus
Ram's wool that cause way a cricus

Full mug my friends certainly familiar
Warmy funny Anna say say maluska

Sworn under an oath to war
Sworn under an oath to war

Phwoar so spirit smother me in
Ah, hear that glitch fought and ought

Fuel full fat her glass of milk
Warm sitting here, sitting in bed

Sworn under an oath to war
Sworn under an oath to war
Sworn under an oath to war






Fever Ray





If I Hard A Heart


This will never end cause I want more
More give me more give me more
This will never end cause I want more
More give me more give me more

If I had a heart I could love you
If I had a voice I would sing
After the night when I wake up
Ir17;ll se what tomorrow brings

Ah ah ah ah ah ah ah
Ah ah ah ah ah ah ah
Ah ah ah ah ah ah ah
If I had a voice I would sing

Dangling feet from window frame
Will they ever ever reach the floor
More give me more give me more

Cushion filled with all I found
Underneath and inside just to come around
More give me more give me more

Ah ah ah ah ah ah ah
Ah ah ah ah ah ah ah
Ah ah ah ah ah ah ah
If I had a voice I would sing




www.thelineofbestfit.com/wp-content/media/2010/01/TheKnife.jpg

The Knife - Heartbeats


One night to be confused
One night to speed up truth
We had a promise made
Four hands and then away

Both under influense
We had demons in
To know what to say
Mind is a razorblade

To call for hands of above
To lean on
Wouldn't be good enough
For me, no

One night of magic rush
The start of simple touch
One night to push and scream
And make believes.

Ten days of perfect tunes
The colors red and blue
We had a promise made
We were in love
 
Alexxia
Ja Paula Coelho znam jak na_razie niestety tylko z cytatów, które są naprawdę niesamowite..
Wiele słyszałam o jego twórczości i ostatnio postanowiłam przeczytać niektóre z jego dzieł.. a może i wszystkie..? :)
Tylko... jak myślicie.. od której książki powinnam zacząć..?
Edytowane przez Prefix użytkownikaChristina dnia 05.04.2013 15:03
...istnieją dwa powody, które nie pozwalają ludziom spełnić swoich marzeń. Najczęściej po prostu uważają je za nierealne. A czasem na skutek nagłej zmiany losu pojmują, że spełnienie marzeń staje się możliwe w chwili, gdy się tego najmniej spodziewają....

Paulo Coelho
 
Miss Bagwell
Ja jak wspomniałam nie czytałam wszystkich, ale radzę ci zacząć od ''Alchemika''. Jest po prostu genialna. Obecnie jestem w trakcie ''Czarownicy z Portobello'' i nie zachwyciła mnie tak jak ''Alchemik'',_ale też nie niezła. Teraz czekam na ''11 minut''
Moja kumpela mówi, że świetna.B)
Edytowane przez Prefix użytkownikaChristina dnia 05.04.2013 15:04
Bjork

www.totalmusicmagazine.com/interviews/bjork_1.jpg

All Is Full Of Love

You'll be given love
you'll be taken care of
you'll be given love
you have to trust it

maybe not from the sources
you've poured yours
into
maybe not
from the directions
you are
staring at

twist your head around
it's all around you
all is full of love
all around you

all is full of love
you just ain't receiving...



Siobhan Donaghy



3.bp.blogspot.com/_vGxu95Ycrow/R1KrsnBY_jI/AAAAAAAAASo/DBetTxwp2DY/s320/ghostsalbum300.jpg


Ghost


Full mug my friends certainly familiar
Ah, hear that glitch say search the orbs

Tree-ann said it his seize the circus
Ram's wool that cause way a cricus

Full mug my friends certainly familiar
Warmy funny Anna say say maluska

Sworn under an oath to war
Sworn under an oath to war

Phwoar so spirit smother me in
Ah, hear that glitch fought and ought

Fuel full fat her glass of milk
Warm sitting here, sitting in bed

Sworn under an oath to war
Sworn under an oath to war
Sworn under an oath to war






Fever Ray





If I Hard A Heart


This will never end cause I want more
More give me more give me more
This will never end cause I want more
More give me more give me more

If I had a heart I could love you
If I had a voice I would sing
After the night when I wake up
Ir17;ll se what tomorrow brings

Ah ah ah ah ah ah ah
Ah ah ah ah ah ah ah
Ah ah ah ah ah ah ah
If I had a voice I would sing

Dangling feet from window frame
Will they ever ever reach the floor
More give me more give me more

Cushion filled with all I found
Underneath and inside just to come around
More give me more give me more

Ah ah ah ah ah ah ah
Ah ah ah ah ah ah ah
Ah ah ah ah ah ah ah
If I had a voice I would sing




www.thelineofbestfit.com/wp-content/media/2010/01/TheKnife.jpg

The Knife - Heartbeats


One night to be confused
One night to speed up truth
We had a promise made
Four hands and then away

Both under influense
We had demons in
To know what to say
Mind is a razorblade

To call for hands of above
To lean on
Wouldn't be good enough
For me, no

One night of magic rush
The start of simple touch
One night to push and scream
And make believes.

Ten days of perfect tunes
The colors red and blue
We had a promise made
We were in love
 
Alexxia
Ja jestem już po przeczytaniu Alchemika.. Niesamowita książka.. Bez porównania najlepsza jaką kiedykolwiek czytałam.. Zawarte w niej mądrości są tak prawdziwe, a zarazem oczywiste, że ta książka po prostu mnie zachwyciła.. Aż brakuje słów...
Obecnie czytam "Być jak płynąca rzeka".. Jest to co prawda zbiór felietonów i opowiadań, ale z pewnością jest równie ciekawa jak "Alchemik".. Polecam:)
Edytowane przez Prefix użytkownikaChristina dnia 05.04.2013 15:06
...istnieją dwa powody, które nie pozwalają ludziom spełnić swoich marzeń. Najczęściej po prostu uważają je za nierealne. A czasem na skutek nagłej zmiany losu pojmują, że spełnienie marzeń staje się możliwe w chwili, gdy się tego najmniej spodziewają....

Paulo Coelho
 
blackberry
Miałam przyjemność przeczytać wszystkie książki tego genialnego iberoamerykanskiego pisarza._Największe wrażenie wywarły na mnie "Weronika postanawia umrzeć" i zbiór felietonów "Być jak płonąca rzeka"._Pomimo oskarżeń w kierunku Coelho,_że pisze,_jak gdyby ukończył właśnie kurs pisania powieści i zaczął je taśmowo wydawać uważam,_że jego utwory są wyjątkowe._Mają w sobie coś,_czego u nikogo innego,_nawet u największych geniuszy literackich nie znajdziemy.
Edytowane przez Prefix użytkownikaChristina dnia 05.04.2013 15:08
Dzieci są milsze od dorosłych
zwierzęta są milsze od dzieci
mówisz że rozumując w ten sposób
muszę dojść do twierdzenia
że najmilszy jest mi pierwotniak pantofelek

no to co

milszy mi jest pantofelek
od ciebie ty skurwysynie.

A. Bursa Pantofelek
 
cesarz
Ja osobiście z nam Coelho z Piątej góry.. która bardzo mi się podobała, a nie długo mam zamiar przeczytać Alchemika... Mam nadzieje, że jak najszybciej... (ale zostało mi jeszcze parę kartek "Matki Joanny od aniołów" Iwaszkiewicza):smilewinkgrin:
Edytowane przez Prefix użytkownikaChristina dnia 05.04.2013 15:12
Chyba więcej szczęścia maja nie co ci sie rodzą a co umierają...
 
ishar
No cóż, dzisiaj zabrałem się do czytania Alchemika.
Przez pierwszą część, zmuszałem się do kontynuowania lektury, później było tylko trochę lepiej.
Dla mnie to bardziej rozbudowana powieść. Niczym mnie nie przyciągnęła, raczej nic z niej nie wyniosę.

Ciekawy wydał mi się jedynie wątek kupca, u którego Santiago sprzątał, a potem sprzedawał kryształy.
Owy kupiec marzył o pielgrzymce do Mekki, świętego miejsca narodzin proroka nad prorokami, Mahometa, pielgrzymka ta jest obowiązkiem każdego muzułmanina, przynajmniej raz w życiu. Marzenie to dawało mu siłę i sens życia, dlatego pragnął o nim tylko marzyć, bo co by mu pozostało po spełnieniu owego marzenia?

Ogólne wrażenie z książki - nie wiem, czy czytałem do tej pory coś, co tak by mnie znudziło. Nawet lektury i Biblia.

Ale przeczytam chętnie jeszcze coś, najlepiej żeby różniło się od Alchemika, żeby nie oceniać autora po jednej książce. Chociaż czasem to na pewno wystarcza;)
Edytowane przez Prefix użytkownikaChristina dnia 05.04.2013 15:13
 
blackberry
Nic dziwnego :)Ja byłam naprawdę pod wrażeniem "Weroniki..." i chyba dzięki temu sięgnęłam po następne książki Coelho.._Oczywiście twórczość Coelho jest dosyć specyficzna i nie każdy musi ją lubić,_ale przeczytać zawsze_(albo prawie zawsze) warto:).
Edytowane przez Prefix użytkownikaChristina dnia 05.04.2013 15:17
Dzieci są milsze od dorosłych
zwierzęta są milsze od dzieci
mówisz że rozumując w ten sposób
muszę dojść do twierdzenia
że najmilszy jest mi pierwotniak pantofelek

no to co

milszy mi jest pantofelek
od ciebie ty skurwysynie.

A. Bursa Pantofelek
 
ishar
Cóż, stracić mogę najwyżej kilka godzin, a zyskać o wiele więcej, zaryzykuję;)
Czy taka specyficzna - ciężko mi określić, ale czasem miałem wrażenie, jakbym żywcem czytał z Ewangelii, a cała historia skojarzyła mi się z przypowieścią o Synu marnotrawnym.
Jeśli chodzi o język, to jest kapitalny.

Nie ukrywam, że po waszych recenzjach spodziewałem się dużo więcej - może zbyt wiele?;)
Edytowane przez Prefix użytkownikaChristina dnia 05.04.2013 15:18
 
blackberry
Wiesz,_każdy literaturę odbiera w inny sposób._Coś,_co dla jednego jest arcydziełem,_dla drugiego może być po prostu nudne._To zależy od wielu rzeczy._Tak jak opinia o autorze może zależeć od tego,_którą jego książkę czytasz jako pierwszą._Sama nie wiem,_czy po przeczytaniu,_dajmy na to,"Pielgrzyma" Coelho przeczytałabym coś jeszcze._W ogóle często spotykam się z zarzutami pod adresem Coelho i to jeszcze ze strony osób mogących stanowić w dziedzinie literatury autorytety._To jedynie dowodzi,_że jego styl literacki_(którego ja jestem oczywiście wielbicielką) nie musi być doceniany przez wszystkich.
Edytowane przez Prefix użytkownikaChristina dnia 05.04.2013 15:20
Dzieci są milsze od dorosłych
zwierzęta są milsze od dzieci
mówisz że rozumując w ten sposób
muszę dojść do twierdzenia
że najmilszy jest mi pierwotniak pantofelek

no to co

milszy mi jest pantofelek
od ciebie ty skurwysynie.

A. Bursa Pantofelek
 
ishar
Skończyłem.
Początek mnie odrzucał, do momentu przybycia Weroniki do szpitala, ale z czasem coraz bardziej mi się podobała.
O ile ze sporą częścią wizji świata Coelho (a może raczej Weroniki, Mari i Igora;)) się nie zgadzam, książka jest świetna. Jedna z lepszych, jakie miałem ostatnio okazję czytać.

Pozostaje zabrać się za następną książkę. Co jeszcze spod pióra tego pana jest godne polecenia wg was?;)
Edytowane przez Prefix użytkownikaChristina dnia 05.04.2013 15:20
 
blackberry
Czyli kolejny dowód na to,_że autora nie ocenia się po jednej książce.:)_Ja polecam "11 minut" mimo,_że tematyka może wydawać się kontrowersyjna._No i jeszcze zbiór felietonów Coelho "Być jak płonąca rzeka",_chociaż ta pozycja wydaje mi się akurat świetnym zakończeniem po przeczytaniu wszystkich jego powieści..
Edytowane przez Prefix użytkownikaChristina dnia 05.04.2013 15:21
Dzieci są milsze od dorosłych
zwierzęta są milsze od dzieci
mówisz że rozumując w ten sposób
muszę dojść do twierdzenia
że najmilszy jest mi pierwotniak pantofelek

no to co

milszy mi jest pantofelek
od ciebie ty skurwysynie.

A. Bursa Pantofelek
 
ishar
Weronika zrekompensowała mi stracony czas nad "Własną legendą" Santiago.
Już raz dobrze wyszedłem na twojej propozycji więc czemu nie zawierzyć ci jeszcze raz;), ebook "11 minut" już mam.
Edytowane przez ishar dnia 25.12.2007 21:20
 
Miss Bagwell
Och tak ''11 minut'' jest genialne!!
Szczerze mówiąc nie czytałam jeszcze nigdy tak pięknie opisanych scen seksu; żaden pisarz jeszcze nie opisał tego w tak cudowny i realistyczny sposób, nie używając przy tym jakichkolwiek wulgaryzmów jak to mają w zwyczaju robić pisarze.
A co do Weroniki...mnie bardzo zaskoczyło świetne zakończenie.A Ponieważ tą książkę przeczytałam w bardzo trudnym momencie życia, właściwie była ona dla mnie jak ostatnie koło ratunkowe. Mistrzostwo świata;)
Edytowane przez Prefix użytkownikaChristina dnia 05.04.2013 15:23
Bjork

www.totalmusicmagazine.com/interviews/bjork_1.jpg

All Is Full Of Love

You'll be given love
you'll be taken care of
you'll be given love
you have to trust it

maybe not from the sources
you've poured yours
into
maybe not
from the directions
you are
staring at

twist your head around
it's all around you
all is full of love
all around you

all is full of love
you just ain't receiving...



Siobhan Donaghy



3.bp.blogspot.com/_vGxu95Ycrow/R1KrsnBY_jI/AAAAAAAAASo/DBetTxwp2DY/s320/ghostsalbum300.jpg


Ghost


Full mug my friends certainly familiar
Ah, hear that glitch say search the orbs

Tree-ann said it his seize the circus
Ram's wool that cause way a cricus

Full mug my friends certainly familiar
Warmy funny Anna say say maluska

Sworn under an oath to war
Sworn under an oath to war

Phwoar so spirit smother me in
Ah, hear that glitch fought and ought

Fuel full fat her glass of milk
Warm sitting here, sitting in bed

Sworn under an oath to war
Sworn under an oath to war
Sworn under an oath to war






Fever Ray





If I Hard A Heart


This will never end cause I want more
More give me more give me more
This will never end cause I want more
More give me more give me more

If I had a heart I could love you
If I had a voice I would sing
After the night when I wake up
Ir17;ll se what tomorrow brings

Ah ah ah ah ah ah ah
Ah ah ah ah ah ah ah
Ah ah ah ah ah ah ah
If I had a voice I would sing

Dangling feet from window frame
Will they ever ever reach the floor
More give me more give me more

Cushion filled with all I found
Underneath and inside just to come around
More give me more give me more

Ah ah ah ah ah ah ah
Ah ah ah ah ah ah ah
Ah ah ah ah ah ah ah
If I had a voice I would sing




www.thelineofbestfit.com/wp-content/media/2010/01/TheKnife.jpg

The Knife - Heartbeats


One night to be confused
One night to speed up truth
We had a promise made
Four hands and then away

Both under influense
We had demons in
To know what to say
Mind is a razorblade

To call for hands of above
To lean on
Wouldn't be good enough
For me, no

One night of magic rush
The start of simple touch
One night to push and scream
And make believes.

Ten days of perfect tunes
The colors red and blue
We had a promise made
We were in love
 
Prefix użytkownikaulka_black_potter
Prawdę mówiąc nie rozumiem fascynacji książkami Coleho. Przeczytałam "Weronika postanawia umrzeć" i trochę naciągane to było. W ogóle nie przekonała mnie jej historia. Fajnie, chce popełnić samobójstwo - nie udaje jej się to - trafia do szpitala gdzie dają jej tydzień? życia. Super, a a zakończenie może i jest zaskakujące, ale z lekka żenujące. No nie wiem, może nie rozumiem tej książki.

Ale zaraz, czytałam coś jeszcze jego twórczości "11 minut" - to jego? <patrzy na poprzednie posty>. W tej książce to już w ogóle akcja niesamowita, fabuła jest po prostu cudna -_-. Dla kogoś kto lubi czytać o seksie prostytutki ze swoimi klientami to ta opowieść jest idealna. Nie wiem czemu w ogóle to przeczytałam, chyba ktoś mi to polecił... Nie no, żenua.


i.imgur.com/AyR1kd7.png

Christian.
i.pinimg.com/originals/02/0b/07/020b0757879bbd8cc21454799bff6f55.gif

Bo liczy się to, co masz w środku.
cdn.junglecreations.com/wp/junglecms/2017/12/Christian-Bale-Resized.jpg

Ale czasami warto założyć maskę.
pa1.narvii.com/6412/37cb60531dd1e8002b7ec87c8da0ba734a67f9f3_hq.gif


"ja generalnie ten tekst klasyfikuję jako 5CMCS HE NDPSG3 - S2AB"
"zmiennokanoniczne"
"piszę fanficka ducha, że tak to ujmę, czyli takiego, którego nie ma"
"po części trudny język wynika z założeń płomień odwagi i specyfiki tekstu"

by Cantaris


Ula urzędniczka
Zarejestruje ci chomiczka
Da mu zielona kartę
I marchewki starte
<muza>

by fuer
 

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum:
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2026 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Theme by Andrzejster
Copyright © 2006-2015 by Harry-Potter.net.pl
All rights reserved.
Wygenerowano w sekund: 0.18