Logowanie
Facebook
Shoutbox
Współpraca
Najaktywniejsi
1)
Alette
2)
fuerte
3)
Katherine_Pierce
4)
Sam Quest
5)
Shanti Black
6)
A.
7)
monciakund
8)
ania919
9)
ulka_black_potter
10)
Klaudia Lind
Losowe zdjęcie
Zobacz temat
|
Wiek bohaterów w Harrym Potterze
|
|
kkinga123 |
Dodany dnia 23.12.2015 13:23
|
![]() Pochwały: 15 Postów: 546 Dom: RavenclawPunkty: 17957 Ranga: Żywa legenda Data rejestracji: 02.07.09 |
Porozmawiajmy trochę na temat tego, jak Rowling w swoich książkach wykreowała młodych bohaterów. Patrząc ostatnio na jeden fan-art zaczęło mnie to zastanawiać. Harry kiedy pokonał Voldemorta, biorąc udział w wszystkich zadaniach turnieju trójmagicznego miał zaledwie 14 lat. Przypomnijcie sobie swoje 14-letnie wcielenia. Ginny miała zaledwie 13 kiedy zaczęła spotykać się z swoim chłopakiem. Patrząc na to z perspektywy czasu, były to kompletne dzieci, Rowling kreuje ich jednak na starszych niż są. Czy kiedykolwiek wam to przeszkadzało ? Zastanawialiście się nad tym ? Czy może czarodzieje dorastają szybciej ? Czy Rowling powinna stworzyć starszych bohaterów ? A może uważacie, że zachowywali się stosownie do wieku ? Podzielcie się swoimi opiniami na ten temat Edytowane przez kkinga123 dnia 25.12.2015 19:49
Last letter of Sehzade Mustafa to Sultan Suleiman Hunkarim, you will most likely never get the opportunity to read this letter that I will be carrying on my heart. I am writing this letter on the off chance that I fall into a fate that I hope will never happen. This is my wish. But if my wish does not happen, and this letter does indeed reach your hands, that would mean that you have executed me. Oh Hunkarim, oh my dear father. Since you are reading these sentences, you have cut out your own heart, and I have passed away from this planet of lies. Please know that your hands have been mixed with blood, and know that you have taken an innocent life. We made a promise to each other. I promised you that I would never rebel against you. And you swore that you would not execute me. I kept my promise, father, and I definitely did not rebel against you. I swear on my son Mehmet life, and I swear on my daughter Nergizsah life that I did not betray you! I will never. However, you, you went back on your word. You did the thing that you said you would never do! I am leaving this cruel worlld in where a father can kill his own son. Instead of living like an oppresor who, for the sake of his good fortune and for the power that the throne brings, has targeted his father's life, I would rather die like someone who was wronged and appressed. Maybe my name won't be written into the golden pages of history and nobody will speak of my victories, nor will I have a throne to preside over. Furthermore, people will write that i was a Sehzade who was a traitor. So be it. Let them write things that way. Let them hide the truth that Allah knows. One day will come where the stories of the oppressed will also be told... Maybe in a few years, or maybe in a hundreds of years, someone will tell my story. Someone will hear me and will learn the truth. And on that day justice will return to the oppressed. ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
|
|
|
BumSzakalaka |
Dodany dnia 23.12.2015 13:36
|
![]() Pochwały: 9 Postów: 1359 Dom: RavenclawPunkty: 17304 Ranga: Pogromca Parchatego Trolla Data rejestracji: 30.11.15 |
Przyznam, że nie zwracałam szczególnej uwagi na ich wiek. Myślę (chociaż mogę być w błędzie), że mimo swoich niezwykłych mocy, czarodzieje nie dorastali szybciej niż zwykły człowiek. Można tu podać przykład Freda i George'a, przecież to wieczne dzieciaki. ![]() Rzeczywiście im głębiej się nad tym zastanawiam, tym bardziej jestem zdania, że ich wiek nie do końca był dostosowany do ich zachowania i decyzji. Ale jak już wspominałam, nie zwracałam na to szczególnej uwagi, dlatego też nie jestem za tym, że Rowling powinna stworzyć starszych bohaterów. 03.01.2019 r. - Pogromca Parchatego Trolla ![]() W Hogwarcie: Madison Dixie ![]() ![]() _____________________~*~_____________________ - I'm gonna do it my way. I suggest you hold very still, prisoner 4587. - My name is OLIVER QUEEN. ![]() ![]() _____________________~*~_____________________ - Tak, jak mówili! Geralt! Tak, jak mówili... Jestem twoim przeznaczeniem? Powiedz! Jestem twoim przeznaczeniem? - Jesteś czymś więcej, Ciri. Czymś więcej. ![]() _____________________~*~_____________________ BumSzakalaka Przyjaciółko ma najdroższa! Pisać wiersze sprawa "prosta" W dniu miłości coś wypada, Prawie głowa mi odpada... Gdzieś zniknęłaś, takie życie.. I na pewno nie w Madrycie. Nasz rysunek gdzieś zgubiłem, Jestem Ci go jednak winien. Szkoła chyba cię wykańcza, Jednak lepsza niż szarańcza ;D Kwaśne żelki mam pod biurkiem, Nie otworze ich więc z hukiem, Bo z tęsknoty już usycham I w te kąty je upycham. Wszędzie różu, kiczu schyłki Życie, zabierz Walentynki. Ps. Z tym obrazkiem to serio ![]() XOXO ~ Erynia. Wielkie serducho ![]() |
|
|
|
losiek13 |
Dodany dnia 23.12.2015 14:08
|
![]() Ostrzeżenia: 2 Pochwały: 33 Postów: 2832 Dom: RavenclawPunkty: 34217 Ranga: Pan Śmierci Data rejestracji: 19.06.08 |
Pierwszego chłopaka miała w wieku 14 lat, nie 13. Nie wiem, jak to policzyłaś... I eee, co w tym dziwnego, zbyt dorosłego itd.? :O ![]() Always ![]() |
|
|
|
kkinga123 |
Dodany dnia 23.12.2015 15:00
|
![]() Pochwały: 15 Postów: 546 Dom: RavenclawPunkty: 17957 Ranga: Żywa legenda Data rejestracji: 02.07.09 |
Zaczeła z nim chodzić po balu bożonarodzeniowym, czyli w IV tomie, o czym Hermiona wspomina w V ![]() Czyli miała wtedy 13 lat. Może jestem staroświecka, ale wydaje mi się że w wieku 13 lat to jeszcze skończone dzieciaki. Last letter of Sehzade Mustafa to Sultan Suleiman Hunkarim, you will most likely never get the opportunity to read this letter that I will be carrying on my heart. I am writing this letter on the off chance that I fall into a fate that I hope will never happen. This is my wish. But if my wish does not happen, and this letter does indeed reach your hands, that would mean that you have executed me. Oh Hunkarim, oh my dear father. Since you are reading these sentences, you have cut out your own heart, and I have passed away from this planet of lies. Please know that your hands have been mixed with blood, and know that you have taken an innocent life. We made a promise to each other. I promised you that I would never rebel against you. And you swore that you would not execute me. I kept my promise, father, and I definitely did not rebel against you. I swear on my son Mehmet life, and I swear on my daughter Nergizsah life that I did not betray you! I will never. However, you, you went back on your word. You did the thing that you said you would never do! I am leaving this cruel worlld in where a father can kill his own son. Instead of living like an oppresor who, for the sake of his good fortune and for the power that the throne brings, has targeted his father's life, I would rather die like someone who was wronged and appressed. Maybe my name won't be written into the golden pages of history and nobody will speak of my victories, nor will I have a throne to preside over. Furthermore, people will write that i was a Sehzade who was a traitor. So be it. Let them write things that way. Let them hide the truth that Allah knows. One day will come where the stories of the oppressed will also be told... Maybe in a few years, or maybe in a hundreds of years, someone will tell my story. Someone will hear me and will learn the truth. And on that day justice will return to the oppressed. ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
|
|
|
hermiona03 |
Dodany dnia 23.12.2015 15:04
|
![]() Postów: 172 Dom: RavenclawPunkty: 513 Ranga: Prefekt Ravenclawu Data rejestracji: 29.08.15 |
kkinga123, nie jesteś staroświecka! Gdybyś była to nie oglądałabyś Wspaniałego Stulecia!!! Eeee, czyli według nie których osób za rok miałaby mieć chłopaka?!?! Nie możliwe!!! Jak na razie to mam samych znajomych i to mi w zupełności wystarcza! Witam!!!
Więc tak, jestem rezolutną nastolatką o imieniu Maja, która kocha swoich najbliższych, muzykę i podróże. Muzyka którą wielbię to przede wszystkim rock, hard rock i metal. Do best zespołów można zaliczyć między innymi Red Hot Chili Peppers, Metallica, Led Zeppelin, Deep Purple, Pearl Jam, Nirvana, Depeche Mode, Pink Floyd, Beirut. Zakochałam się w Open'erze. Potrafię grać na gitarze i trochę na pianinie. Nie mam pojęcia co jeszcze napisać o sobie... lubię książki...AMEN! Jestem również dzielną działaczką w grupie Hermionki78 w której domagamy się śniegu. Pozdrawiam wszystkich jej członków. CHCEMY WIĘCEJ ŚNIEGU!!! Teraz za prezentuje ważne cytaty: ,,Książka to Twój najlepszy przyjaciel, nie wyśmieje, nie zostawi - a nauczy wiele'' Maria Kowalewska ,,Czytanie książek to najlepsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła'' Wisława Szymborska ,,Mówi się LewiOsa a nie LewioSA!'' Hermiona Granger'' Teraz jeszcze podziękowania: Fenris, za bycie najlepszą partnerką do rozmowy ![]() Only Dream, za to że mam Cię w znajomych i można z Tobą pogadać i ogólnie za wszystko Hermionka78, kochana, za wszystkie miłe słowa, za każde ,,Hejjo''. batalion_88, za zachęcanie by iść na boisko Kiera Karkarow, za nasze wspólne, długie, rozmowy. kkinga123, za uwielbianie Wspaniałego Stulecia Katherine_Pierce, za gadanie o Twojej pracy EmilyWright, za uciekanie by oglądać The Voice'a Całemu HP - netowi, za to że, razem dzielimy się wielbieniem HP... ![]() W Hogusiu jestem Maja Choda ![]() |
|
|
|
kkinga123 |
Dodany dnia 23.12.2015 19:25
|
![]() Pochwały: 15 Postów: 546 Dom: RavenclawPunkty: 17957 Ranga: Żywa legenda Data rejestracji: 02.07.09 |
Hahah w punkt, staroświeccy ludzie nie oglądają wspaniałego stulecia ^^ No własnie w sumei zarówny wypowiedzi tych co są w wieku postaci, jak i ty już starszych będą wartościowe;p Last letter of Sehzade Mustafa to Sultan Suleiman Hunkarim, you will most likely never get the opportunity to read this letter that I will be carrying on my heart. I am writing this letter on the off chance that I fall into a fate that I hope will never happen. This is my wish. But if my wish does not happen, and this letter does indeed reach your hands, that would mean that you have executed me. Oh Hunkarim, oh my dear father. Since you are reading these sentences, you have cut out your own heart, and I have passed away from this planet of lies. Please know that your hands have been mixed with blood, and know that you have taken an innocent life. We made a promise to each other. I promised you that I would never rebel against you. And you swore that you would not execute me. I kept my promise, father, and I definitely did not rebel against you. I swear on my son Mehmet life, and I swear on my daughter Nergizsah life that I did not betray you! I will never. However, you, you went back on your word. You did the thing that you said you would never do! I am leaving this cruel worlld in where a father can kill his own son. Instead of living like an oppresor who, for the sake of his good fortune and for the power that the throne brings, has targeted his father's life, I would rather die like someone who was wronged and appressed. Maybe my name won't be written into the golden pages of history and nobody will speak of my victories, nor will I have a throne to preside over. Furthermore, people will write that i was a Sehzade who was a traitor. So be it. Let them write things that way. Let them hide the truth that Allah knows. One day will come where the stories of the oppressed will also be told... Maybe in a few years, or maybe in a hundreds of years, someone will tell my story. Someone will hear me and will learn the truth. And on that day justice will return to the oppressed. ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
|
|
|
monciakund |
Dodany dnia 23.12.2015 20:35
|
![]() Pochwały: 31 Postów: 2334 Dom: GryffindorPunkty: 43236 Ranga: halo, regulamin! Data rejestracji: 11.03.13 |
Według mnie, Rowling kreowała swoich bohaterów na starszych, bardziej dojrzałych. W tym roku kończę gimnazjum i widzę po młodszych rocznikach (trzech, bo klasy pierwsze są miszane - '02 i '03) i nie mogę sobie ich wyobrazić jako książkowych bohaterów. Są strasznie dziecinni, szczególnie chłopcy. Nie twierdzę, że ja jako piętnastolatka zachowuję się mega dorośle, bo tak nie jest, ale w tym wieku nie chciałabym znaleźć się w sytuacji Harry'ego. ![]() - - - The human life is made up of choices. Yes or no. In or out. Up or down. And then there are the choices that matter. Love or hate. To be a hero or to be a coward. To fight or to give in. Live or die. - - - ![]() - - - Don't let what he wants eclipse what you need. He's very dreamy but he's not the sun, you are. - - - ![]() --- Nad przepaścią, tegoż roku Żyraf masa się w amoku Rodzi. Pamięć ludzka jest Zawodna, mimo tego fiest Tysiące, z tej okazji, Ku jej chwale od Abchazji Aż po Nordkapp wspominacie. "Czyjej chwale?", się spytacie. Jak to czyjej? Monci* naszej. Gryfa córce, redakcyjnej Na tym świecie ambitniejszej Od niej nie ma. Tu rysunek, Tam malunek i do tego Social media. Wizerunek Hp-neta tam kreuje, ego Strony reperuje. Szczerze, Bardzo, bardzo szczerze mówiąc Człek orkiestra, żywa gwiazda. Żyj nam wiecznie, twórz i kreuj. Koniec, basta - taki mus i Żyraf pasta. --- ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
|
|
|
Fenris |
Dodany dnia 23.12.2015 23:21
|
![]() Postów: 165 Dom: SlytherinPunkty: 1745 Ranga: Świetny czarodziej Data rejestracji: 26.10.15 |
Hyyyym, ja to się zawsze zakochiwałam, i z tego co pamiętam, to w gimnazjum mieliśmy już pierwsze pary (wiecie, jakieś liściki, prezenty na mikołajki itd. takie CHODZENIE ze sobą). Kolejna sprawa jest taka, że jak patrzę na młodsze od siebie roczniki i rozmawiam np. z wykładowcami, to widzą oni dużą przepaść między nami - to znaczy my byliśmy już "doroślejsi" w ich wieku (tych młodszych roczników. złapał ktoś? ). Rowling tworzyła w latach 90, mam wrażenie, że wtedy relacje między ludźmi były bardziej intensywne, człowiek musiał włożyć więcej wysiłku w swój rozwój, co skutkowało dojrzalszym myśleniem(?). ![]() Pottermore: Slytherin Sekwoja, pióro feniksa, 12 i 3/4 cala, giętka ![]() |
|
|
|
| Only Dream |
Dodany dnia 24.12.2015 22:32
|
![]() Ostrzeżenia: 1 Pochwały: 10 Postów: 848 Dom: HufflepuffPunkty: 9544 Ranga: Ponury Żniwiarz Data rejestracji: 22.08.15 |
Według mnie bohaterowie są za dojrzali. No rozumiem, że kiedyś młodzież była poważniejsza itd., ale bez przesady. 12-latek walczący z Bazyliszkiem? 14-latek jako przeciwnik smoka? Jakoś mi się to nie widzi. Neville był jeszcze spoko - ciapowaty, zamotany, jak przystało na konkretny wiek, ale większość bohaterów wydawała się być dużo do przodu. Do szybkiego kontaktu zapraszam na Discord: paniwinko ![]() HPnetowy Ciastkarz prezentuje: Dzisiejsza gablotka ciasteczek! ![]() ![]() ![]() ![]() I'm not sure if I attract crazy or if I make them that way. ![]() Właściciel(ka) pierwszej w czarodziejskim świecie linii sklepów erotycznych. Już niebawem otwieramy nową filę na Nokturnie! ![]() Współwłaściciel(ka) zakładu pogrzebowego Czy to już?. O szczegóły pytać na sb. Wybierz się z nami w tą ostatnią podróż! ![]() ![]() |
|
|
|
Sam Quest |
Dodany dnia 25.12.2015 18:53
|
![]() Pochwały: 35 Postów: 3698 Dom: RavenclawPunkty: 45365 Ranga: Specjalista ds. sprzedaży Data rejestracji: 09.04.15 |
Zgodzę się z Only i Dream. Byli zdecydowanie zbyt dojrzali. Za mało w nich było normalnych dziecięcych odruchów. Bo kurczę no, ale 11 czy 14 latek to dziecko. Rowling trochę za bardzo ich postarzyła na mój gust. W sumie wxześniej o tym nie myślałam ![]() Ściana uznania i miłości ![]() Daniel Radclffe to mój crush Nie kłam, że go nie znasz Harry'ego Pottera zagrał niektórych nawet nabrał, że ma oczy koloru zielonego a tak naprawdę są niebieskiego "Tak jak Ron" - woła Ulica dziewczyna pięknego lica. Potteromaniak z niej na schwał i nie jest to żaden wał. Daniel Radcliffe to mój crush Wiesz dlaczego jeżeli oczy masz Z zarostem mu do twarzy O takim Danie każda Samica marzy. ![]() Oj nana, oj nana Bardzo kocham Dana Czy to słońce, czy to deszcz W moich myślach on wciąż jest Myślę o nim nieustannie Nawet gdy się kąpię w wannie Oj nana, oj nana Bardzo kocham Dana Nie wiem jak się to zaczęło Lecz gdy serce moje drgnęło Cała byłam zakochana I tak kocham tego Dana Oj nana, oj nana Bardzo kocham Dana Nigdy o nim nie zapomnę Nawet jeśli spotkam bombę Jest to miłość jednostronna Ale źle to nie wygląda Oj nana, oj nana Bardzo kocham Dana wiersz by Elizabeth_ ![]() ![]() Ściana chwały ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
|
|
|
CoSieDzieje |
Dodany dnia 07.03.2021 22:26
|
![]() Pochwały: 6 Postów: 1033 Dom: HufflepuffPunkty: 30039 Ranga: Pan Śmierci Data rejestracji: 20.08.17 |
"Według mnie, Rowling kreowała swoich bohaterów na starszych, bardziej dojrzałych. W tym roku kończę gimnazjum i widzę po młodszych rocznikach (trzech, bo klasy pierwsze są miszane - '02 i '03) i nie mogę sobie ich wyobrazić jako książkowych bohaterów. Są strasznie dziecinni, szczególnie chłopcy. Nie twierdzę, że ja jako piętnastolatka zachowuję się mega dorośle, bo tak nie jest, ale w tym wieku nie chciałabym znaleźć się w sytuacji Harry'ego." Muszę przyznać, że to było mocne i potężne jak na potężnego admina przystało (spokojnie, w swoim przypadku śmieję się z postów sprzed 1,5 roku) I pomimo, że ja kończąc gimnazjum nie miałem się do kogo porównywać, to jednak zgadzam się z tym punktem widzenia. Nie wyobrażam sobie siebie (mam w końcu 12 lat) ratującego świat przed bazyliszkiem i komnatą tajemnic. I nie wyobrażam sobie siebie gimnazjalnego ani obecnego odwalajacego coś bohaterskiego jak Hary Pota.Ciężkie doświadczenia życiowe pewnie mogą zmienić mocno psychikę i przyśpieszyć dojrzewanie emocjonalne i tak dalej. Ale kurde, Potter to miał tyle takich doświadczeń, że chciałbym poznać wynik obserwacji psychologicznych u niego kończącego Hogwart (a nie, sorry, technicznie tego nie zrobił). Dzieciństwo trio skończyło się w momencie otworzenia pokrywy prowadzącej do kamienia filozoficznego. ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Wcześniejszych nie mogę znaleźć i dobrze "Życie jak tandetny jarmark" - złota kryją się nawet w szkolnych notatkach |
|
|
|
| Podziel się z innymi: |
|
| Przejdź do forum: |


Krnabrny




Ravenclaw













































Gryffindor







Slytherin

Hufflepuff




























