Logowanie
Facebook
Shoutbox
Współpraca
Najaktywniejsi
1)
Alette
2)
fuerte
3)
Katherine_Pierce
4)
Sam Quest
5)
Shanti Black
6)
A.
7)
monciakund
8)
ania919
9)
ulka_black_potter
10)
Klaudia Lind
Losowe zdjęcie
Zobacz temat
|
Zapytanie o twórczość fanów
|
|
| bobule |
Dodany dnia 06.05.2014 20:52
|
![]() Postów: 1 Dom: Brak przydziału Punkty: 7 Ranga: Mugol Data rejestracji: 06.05.14 |
Witam! Mam do was drodzy forumowicze takie oto pytanie. Czy istnieją dzieła (filmy/komiksy/opowiadania) stworzone przez fanów, które uważane są przez was za wybitne/b.dobre osadzone w świecie Harry'ego Pottera? Jeśli tak prosiłbym bardzo o wskazanie (uzasadnienie mile widziane!) takich dzieł, byłbym bardzo wdzięczny. PS Średnio wiedziałem gdzie zamieścić ten temat, więc byłbym wdzięczny za ewentualne przeniesienie go pod odpowiedni adres. Edytowane przez Christina dnia 08.05.2014 10:07
|
|
|
|
gne |
Dodany dnia 08.05.2014 10:27
|
![]() Pochwały: 24 Postów: 3001 Dom: RavenclawPunkty: 23582 Ranga: Niezwyciężony mag Data rejestracji: 29.08.07 |
Jeśli chodzi o opowiadania... Może nie jestem jakoś świetnie obeznana w temacie, ale z tego co mi wiadomo wysoki poziom trzymają fanfiction publikowane na forum http://forum.mirr... - to forum literackie, więc nic dziwnego. Sporo opowiadań jest też na fanfiction.net, ale tam większość to język angielski (ale polskie też są https://www.fanfi...13&r=103). Poziom jest chyba dośc przyzwoity. Na naszej stronie też jest dział fanfiction http://www.harry-...tion.html. Poziom jest naprawdę zróżnicowany, ponieważ wielu użytkowników jest młodych i dopiero zaczyna (i idzie im coraz lepiej^^). Z drugiej strony mamy też właściwie już dorosłych użytkowników, którzy z pisaniem radzą sobie naprawdę dobrze. Ciężko więc szukać tu podobieństwa do mirriel, bo mamy zupełnie inne założenia jeśli chodzi o prowadzenie takiego działu. U nas pisać każdy może. Jeżeli myślisz o pisaniu artykułu, to myślę, że fajnie wypadłby gdybyś pokazał, że zróżnicowanie jest spore (bo myślę, że tak właśnie jest, zarówno jeśli chodzi o styl jak i tematykę). Nie przychodzi mi do głowy żadne konkretne ff, które mogę polecić, no chyba, że powiesz coś więcej o swoim artykule. FF jest masa i ich tematyka tez jest ogromnie zróżnicowana. Nie wiem czego szukasz. ![]() |
|
|
|
harry7potter |
Dodany dnia 08.05.2014 12:01
|
![]() Pochwały: 3 Postów: 303 Dom: SlytherinPunkty: 3877 Ranga: Wróg ciemnej strony Data rejestracji: 13.06.13 |
bobule myślę że warto zwrócić też uwagę nie tylko na twórczość literacką z tematu HP ale i wiele fanów tworzy rysunki czy gadżety(min ja ) związane ze światem potterowskim.Myślę że tacy ludzie również zasługują na uwagę. Pottermore - dom:Gryffindor, różdżka: głóg, włos jednorożca,14.5 cala, względnie giętka
http://www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najwiekszy_potteromaniak_harry7potter.png ![]() "Dotknij mnie tylko, to cię zabiję do krówki nędzy" "Bo widzisz, Harry, to nasze wybory ukazują, kim naprawdę jesteśmy, o wiele bardziej niż nasze zdolności." "Im więcej ludzi pokochasz tym będziesz słabsza" "Nigdy nie zapominaj o tym, kim jesteś, bo świat na pewno o tym nie zapomni. Uczyń z tego swoją siłę, a wtedy przestanie to być twoim słabym punktem. Zrób z tego swoją zbroję, a nikt nie użyje tego przeciwko tobie." "-Emocje, kaprysy, fascynacja i gra. Uczucia i ich brak...Dary, których nie wolno przyjąć...Kłamstwo i prawda. Czym jest prawda? Zaprzeczeniem kłamstwa? Czy stwierdzeniem faktu? A jeżeli fakt jest kłamstwem, czym jest wówczas prawda?Kto jest pełen uczuć, które nim targają a kto pustą skorupą zimnego czerepu?Kto? Co jest prawdą, Geralt?Czym jest prawda? - Nie wiem, Yen. Powiedz mi! - Nie- powiedziała i spuściła oczy. Po raz pierwszy. Nigdy przedtem nie widział, by to robiła. Nigdy. -Nie- powtórzyła, -Nie mogę Geralt. Nie mogę ci tego powiedzieć. Powie ci to ten ptak, zrodzony z dotknięcia twojej dłoni. Ptaku? Czym jest prawda? - Prawda - powiedziała pustułka- jest okruchem lodu. |
|
|
|
KateHemmings |
Dodany dnia 09.04.2017 00:46
|
![]() Postów: 1 Dom: HufflepuffPunkty: 2 Ranga: Mugol Data rejestracji: 09.04.17 |
Chciałabym zaprosić na swojego bloga: http://odkryjtows...gspot.com/ Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś komu się spodoba. Swoją drogą ciekawi mnie czemu wrzuciło mnie do Huff skoro wszędzie nawet na Pottermore wrzuca mnie do Slyth.
|
|
|
|
Margaret Black |
Dodany dnia 09.04.2017 10:25
|
![]() Pochwały: 3 Postów: 215 Dom: RavenclawPunkty: 9854 Ranga: Praktykant w Św Mungu Data rejestracji: 07.07.15 |
Dobre fanfiction są też na https://archiveof... (AO3). Większość co prawda po angielsku, ale polski dział też niczego sobie Przeczytałam też Harry Potter i Pentakl Wężoustych - naprawdę porządna fanowska kontynuacja (mi co prawda nie przypadła do gusty, ale mówi się trudno i szuka się dalej). "Elficka aura" - to chyba najpiękniejszy komplement, jaki kiedykolwiek otrzymałam, dziękuję <3 ![]() ![]() ![]() ![]() Żeby nie było żadnych wojen W naszym kraju (Wysłuchaj nas panie.) Żeby głód nie dotknął Nas (Wysłuchaj nas panie.) Żeby nikt nie cierpiał Gdy patrzę (Wysłuchaj nas panie.) Żeby wrogowie nasi Zdechli (Wysłuchaj nas panie.) Amen. ![]() ![]() To ja Człowiek agresywny Ze strachu Przepełniony nienawiścią Z bólu Żyjący samotnie Z obawy Szydzący ze słabszych Z niepewności Uśmiechający się Ze zmęczenia Plujący jadem Z zazdrości Zły Bo przeżarty żalem. ![]() ![]() ![]() ![]() Ej ale w sumie to ja lubię Bataliona <3 Dlaczego się tak gościa czepiacie? Sympatyczny jest ![]() ![]() Drugie miejsce to ciągle podium ![]() ![]() ![]() ![]() "Nie no co za żal, jakbym słuchał jakiejś bajki z morałem. Beznadzieja po prostu." |
|
|
|
| Podziel się z innymi: |
|
| Przejdź do forum: |


Krnabrny





Ravenclaw

Slytherin
) związane ze światem potterowskim.
Hufflepuff



















