Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Instagram
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Niezwyciężony mag
01.12.2020 22:19
To niestety jest wiedza, której potrzebuję xD

moje życie to mem
01.12.2020 22:10
Takie dziwne fakty są super. No i zazwyczaj na zawsze zostają nam w pamięci zamiast wiedzy, która nam się przyda xD

Niezwyciężony mag
01.12.2020 22:08
Wiedza, której nie potrzebowaliście: larwa przywry krwi (cerkaria) dostaje się do organizmu człowieka wwiercając się przez skórę Wrozka

Fernweh
01.12.2020 21:42
Spiacy

Ponury Żniwiarz
01.12.2020 20:43
Dino

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Posiada 59580 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 56259 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 44679 punktów.

4) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 43593 punktów.

5) Prefix użytkownikaSam Quest

Posiada 38719 punktów.

6) Prefix użytkownikaania919

Posiada 37334 punktów.

7) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 36463 punktów.

8) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 33585 punktów.

9) Prefix użytkownikabatalion_88

Posiada 31890 punktów.

10) Prefix użytkownikaMarcus Clinton

Posiada 30892 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Czy czarodzieje umieli czarować?
Prefix użytkownikaKrnabrny
Hej, tak się ostatnio zastanawiałem nad jedną kwestią. Po pierwsze, Hogwart zasadniczo różnił się od mugolskich szkół - nie skupiał się tak bardzo na wiedzy, ale na umiejętnościach. I tu się nad kilkoma rzeczami zastanawiam:

I Co z osobami, które miały wadę wymowy? Jąkały się jak Quirrell, miały gorszą dykcję, nie wymawiały niektórych liter, sepleniły, potraciły zęby - czy to nie przeszkadzało im w odpowiednim akcentowaniu, przeciąganiu i właściwym wypowiadaniu zaklęć (wymowa jest ważna, co wielokrotnie akcentowano w książkach!)? Oczywiście niby takie wady można skorygować magią, ale czarodzieje raczej jej do tego nie używali

Właściwy ruch różdżką - co z osobami starszymi, z urazami barku czy nadgarstka albo mniej zgrabnymi lub starymi i chorymi? Myślicie, że jak już się nauczyli ten ruch różdżką przestał być taki ważny

Rzadko używane zaklęcia - przecież umiejętności jak się nie ćwiczy to się zapomina. Myślicie, że z zaklęciami było jak z jazdą na rowerze? A może nie?
Edytowane przez Prefix użytkownikaKrnabrny dnia 09.02.2020 09:17

www.harry-potter.net.pl/images/articles/krnabrny.pngs2.ifotos.pl/img/Zaznaczen_aehwnqq.pngs2.ifotos.pl/img/Zaznaczen_aenawhs.png

s2.ifotos.pl/img/Screensho_awsqanq.png

grand37
Jak dla mnie to jeśli chodzi o wymowę nie ma problemu, ponieważ zaklęcia mogą być rzucane w sposób niewerbalny. W książkach też są rzucane zaklęcia niewerbalne ale przez większość cyklu nauki w hogwarcie uczniowie uczą się w jaki sposób poprawnie wypowiadać zaklęcia. Co do chorób rąk i osób starczych to w tym świecie zawsze były cudowne sposoby na regenerację czy wyleczenie różnych dziwnych przypadłości. Więc drżenie rąk, urazy itp w świecie czarodziejów wydaje się być uleczalne. Mam nadzieję, że pomogłem.

Prefix użytkownikablad logiczny
Później jednak okazuje się, że wymowa czy sposób machania różdżką, okazuje się już mniej ważny od tego "aby naprawdę chcieć". Zaklęcie które chciał rzucić Harry na Bellatriks nie podziałało tak jak powinno, zaś któryś z Bliźniaków "niedbałym machnięciem" zmienia nóż w papierowy samolocik. Wygląda na to że dokładne wykonywanie ćwiczeń służy głównie uczeniu skupiania woli na tym co chce się zrobić. Zaklęcia niewerbalne zaś działają tak samo dobrze, a nawet lepiej. Cała owa magiczność słów i gestów z początków nauki "uleciała na miotle" :D
Błąd mam zawsze przed sobą.
Wszelkie błędy, gramatyczne, stylistyczne, ortograficzne, interpunkcyjne, to moi kuzyni.
Nie lubię kuzynów.
Uważam, że należy wypędzić błendy z pustymi do puszczy.

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum: