Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Wzór do naśladowania
23.04.2024 14:43
Smierciojadek, wszystkiego najlepszego i sto lat stażu na stronie życzę :birthday: :D

Harrych świąt!
22.04.2024 13:43
Dzisiaj mija równo 17 lat, odkąd jestem na stronie!

Sprzedawca prac domowych
21.04.2024 18:01
Wioletta, brawo ty!!!! Wrozka :birthday: kibic

Pan Śmierci
16.04.2024 00:26
wpadłam się pochwalić, że w końcu mi się udało.. i zdobyłam Albusa. xD

O choinka!
15.04.2024 09:57
Hej, takie pytanko do adminów. Wysyłałem już jakiś czas temu kolejny rozdział do akceptacji. Z ff też teraz jest problem z dodaniem i wyrzuca błędy czy czeka tylko w kolejce? :)

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Avatar

Posiada 59641 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Avatar

Posiada 57436 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Avatar

Posiada 47342 punktów.

4) Prefix użytkownikaSam Quest

Avatar

Posiada 45329 punktów.

5) Prefix użytkownikaShanti Black

Avatar

Posiada 44242 punktów.

6) Prefix użytkownikaA.

Avatar

Posiada 43682 punktów.

7) Prefix użytkownikamonciakund

Avatar

Posiada 43236 punktów.

8) Prefix użytkownikaania919

Avatar

Posiada 38928 punktów.

9) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Avatar

Posiada 36761 punktów.

10) Prefix użytkownikaKlaudia Lind

Avatar

Posiada 34220 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Pytanie
Roxbagdre
Hejka
Muszę was o to zapytać, palę się poprostu z ciekawości, czytam sobie księcia półkrwi
i czuje , że nie mogę czytać dalej, póki się nie dowiem, pomóżcie.
Moje pytanie brzmi: Od czego zależy, czy ktoś był czarodziejem?
Dlaczego niektórzy mieli zdolności magiczne, a niektórzy nie?
Skąd się ci czarodzieje wzięli, że zaczęli się różnic od zwykłych ludzi?
Petunia np. Chciała być czarodziejką jak jej siostra, a nie mogła, dlaczego?
Może roowling udzieliła odpowiedzi kiedyś albo jest ona w książce?
w internecie nie mogę znaleźć, jak ktoś wie to niech mi wyjaśni!!, dziękuję!!!
 
Prefix użytkownikaFilius Magicae
Nie zagłębiałem się w temat. Postawiłbym jednak na to, że zależy to od tych samych powodów, przez które niektórzy są przystojni, a niektórzy brzydcy: przypadek.
 
Prefix użytkownikaania919
Dziedziczenie, zdolności magiczne są dziedziczone. Tak jak kolor oczu. Jak któryś z rodziców jest czarodziejam to najprawdopodobniej dziecko też takie będzie. Jak ktoś ma dalekiego przodka czarodzieja to zdaża się, że potomek dziedziczy te zdolności.
Kto ma olej w głowie, temu dość po słowie.

W Ravenclawie tylko ci,
których umysł pięknem lśni.


www.harry-potter.net.pl/images/articles/misgal2020.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/mistrzgaleriiania.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/artykul.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/ania.png


i.imgur.com/ZSNVgbV.png
 
Prefix użytkownikaAnastazja Schubert
Jeśli chodzi o pierwszych czarodziejów w ogóle to nie mam pojęcia skąd oni się wzięli. Teoretycznie moc mieli w sobie, mugole jej nie mieli, więc to mógł być czysty przypadek. A może u samego zarania istnienia czarodziejów po prostu część ludzi uznała magię za interesującą i zaczęła tę moc w sobie pielęgnować, a część odrzuciła taką możliwość? Potem następne pokolenia już nie miały wyboru, bo ileś lat wcześniej ktoś z przodków zdążył zdecydować za całą rodzinę.
Na pewno potem już było to dziedziczne. Gdzieś też właśnie widziałam, że to nie do końca tak, że w mugolskich rodzinach nagle pojawiali się czarodzieje, tylko ktoś ileś pokoleń wcześniej czarodziejem był, a najczęściej chodziło o to, że ktoś urodził się charłakiem, zaczął żyć jak mugol, a jego rodzina przez ileś pokoleń nie wiedziała, że dawno temu ich przodkowie byli magiczni. Wówczas magia ujawniła się po iluś pokoleniach zupełnie przypadkowo akurat u tej, a nie innej osoby.
 
grand37
krostek napisał(a):

Niestety jest wiele błedów logicznych, bo logika nigdy nie może wytłumaczyć magii. Magia jest pozalogiczna.


_________________
https://orlowsky....nie-stron/


Błędy logiczne w książkach wynikają ze zmian jakie wprowadzała Rowling bez ustalenia pewnych zasad np. kto i kiedy staje się panem różdżki. Tomy 6 i 7 kompletnie to pomieszały. Magia jest logiczna wtedy gdy autor książki wyznacza dla wymyślonego świata pewne zasady i się ich trzyma a gdy występują odstępstwa to wyjaśnia on je czytelnikom. Wracając do pytania o zdolności magiczne to wiemy z książek, że jeżeli oboje rodzice są czarodziejami lub chociaż jedno to istnieje spore prawdopodobieństwo że dziecko będzie czarodziejem. Charłaki są bardzo rzadkie ale książka przedstawia nam kilkoro. Co do osób z mugolskich rodzin to Rowling nie wyjaśniła tego. Możemy się jedynie domyślać, że albo przodek takiej osoby był czarodziejem i magia uaktywnikła się w którymś pokoleniu późniejszym. Przewiduję jeszcze jedną opcję czyli to, że magia uaktywnia się u mugoli przypadkowo aby nie wyginąć. Wiemy z książek, że rodów czarodziejskich zostało mało a ich dzietność jest nie duża. Więc zwiększenie się ilości czarodziejów nie mugolskiego pochodzenia pozwala na przedłużenie "gatunku".
 
grand37
krostek napisał(a):

Niestety jest wiele błedów logicznych, bo logika nigdy nie może wytłumaczyć magii. Magia jest pozalogiczna.


_________________
https://orlowsky....nie-stron/


Błędy logiczne w książkach wynikają ze zmian jakie wprowadzała Rowling bez ustalenia pewnych zasad np. kto i kiedy staje się panem różdżki. Tomy 6 i 7 kompletnie to pomieszały. Magia jest logiczna wtedy gdy autor książki wyznacza dla wymyślonego świata pewne zasady i się ich trzyma a gdy występują odstępstwa to wyjaśnia on je czytelnikom. Wracając do pytania o zdolności magiczne to wiemy z książek, że jeżeli oboje rodzice są czarodziejami lub chociaż jedno to istnieje spore prawdopodobieństwo że dziecko będzie czarodziejem. Charłaki są bardzo rzadkie ale książka przedstawia nam kilkoro. Co do osób z mugolskich rodzin to Rowling nie wyjaśniła tego. Możemy się jedynie domyślać, że albo przodek takiej osoby był czarodziejem i magia uaktywnikła się w którymś pokoleniu późniejszym. Przewiduję jeszcze jedną opcję czyli to, że magia uaktywnia się u mugoli przypadkowo aby nie wyginąć. Wiemy z książek, że rodów czarodziejskich zostało mało a ich dzietność jest nie duża. Więc zwiększenie się ilości czarodziejów mugolskiego pochodzenia pozwala na przedłużenie "gatunku".
 

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum:
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Theme by Andrzejster
Copyright © 2006-2015 by Harry-Potter.net.pl
All rights reserved.
Wygenerowano w sekund: 0.11