Logowanie
Facebook
Shoutbox
Współpraca
Najaktywniejsi
1)
Alette
2)
fuerte
3)
Katherine_Pierce
4)
Sam Quest
5)
Shanti Black
6)
A.
7)
monciakund
8)
ania919
9)
ulka_black_potter
10)
Klaudia Lind
Losowe zdjęcie
Zobacz temat
|
Życiowe rozkminy
|
|
Vestanaros |
Dodany dnia 10.12.2016 21:34
|
![]() Postów: 86 Dom: HufflepuffPunkty: 241 Ranga: Pomocna dłoń Data rejestracji: 17.09.16 |
Czy mieliście kiedyś życiowe rozkminy skąd np. mogło się wziąć jakieś słowo? Albo dlaczego czujecie się sobą (nie wiem jak to wytłumaczyć ) lub co jest po śmierci? Ja na przykład zastanawiałam się ostatnio nad słowem brzoskwinia, ale jedyne do czego doszłam to to, że część "brzos" kojarzy mi się z włosem, a "kwinia" ze świnią. :v Pomyślałam że fajnie byłoby założyć takowy temat na Nasze małe dziwactwa. We live alone. We die alone. Everything else is just an illusion. ![]() |
|
|
|
ulka_black_potter |
Dodany dnia 10.12.2016 21:40
|
![]() Pochwały: 39 Postów: 3422 Dom: HufflepuffPunkty: 36829 Ranga: Harrych świąt! Data rejestracji: 14.05.09 |
Chyba każdy z nas czasem spojrzy na butelkę i pomyśli skąd jej nazwa, jednak potem stwierdza, że lepiej z tej butelki nalać sobie wina i pić, przy czym zapomina o sprawie ![]() Co po śmierci będzie, no cóż... Każde moje rozmyslania kończą się tym, że wiruje gdzieś pośród gwiazd ![]() Christian. ![]() Bo liczy się to, co masz w środku. ![]() Ale czasami warto założyć maskę. ![]() "ja generalnie ten tekst klasyfikuję jako 5CMCS HE NDPSG3 - S2AB" "zmiennokanoniczne" "piszę fanficka ducha, że tak to ujmę, czyli takiego, którego nie ma" "po części trudny język wynika z założeń płomień odwagi i specyfiki tekstu" by Cantaris Ula urzędniczka Zarejestruje ci chomiczka Da mu zielona kartę I marchewki starte <muza> by fuer |
|
|
|
Vestanaros |
Dodany dnia 10.12.2016 21:43
|
![]() Postów: 86 Dom: HufflepuffPunkty: 241 Ranga: Pomocna dłoń Data rejestracji: 17.09.16 |
Jeśli chodzi o to, co będzie po śmierci to wg. mnie każda zła osoba (czyli właściwie każda, bo nie ma osoby bez grzechu) trafi do swojego największego koszmaru, ewentualnie reinkarnacja. :v Przypominam o 3 linijkach! Sam Edytowane przez Sam Quest dnia 10.12.2016 22:38
We live alone. We die alone. Everything else is just an illusion. ![]() |
|
|
|
Scarllet |
Dodany dnia 11.12.2016 12:48
|
![]() Pochwały: 7 Postów: 661 Dom: GryffindorPunkty: 8343 Ranga: Żywy worek treningowy Data rejestracji: 15.11.16 |
Idealny temat dla mnie jak mam zajęcia zawodowe to zawsze w głowie formują mi się jakieś dziwne pytania i się nad nimi potem zastanawiam bardzo długo Ostatnio miałam rozkmine o tym jak myśli głuchy I jak niewidomy wyobraża sobie kolory...
|
|
|
|
Keira Karkarow |
Dodany dnia 15.12.2016 13:11
|
![]() Postów: 697 Dom: GryffindorPunkty: 1813 Ranga: Świetny czarodziej Data rejestracji: 07.07.15 |
Czasem mam takie rozkminy, zwłaszcza jeśli powtórzę jakieś słowo kilka razy. Zazwyczaj wtedy się zaczynam zastanawiać, skąd się wzięła jego nazwa. Pamiętam jak w podstawówce rozkminiałam czemu żelazko nazywa się żelazko, a nie np. Prasowadło. Wiedziałam, że chodziło o materiał, z którego były robione, ale to mi nie przeszkadzało w zastanawianiu się. Oatatnio oglądałam po raz kolejny serial Dr. House i byl tam ślepy chłopak, który w wyniku leczenia mógł ogłuchnąć i się zastanawiałam jak on by funkcjonoqał i porozumiewał się z innymi. Pozostając w temacie bycia ślepym lub głuchym, zawsze zastanawiało mnie jak wyglądają sny ślepego i jak myśli głuchy. Ludzie słyszący, kiedy myślą zazwyczaj słyszą swój własny głos, a jak myśli głuchy? Obrazami? "Someone let the doors open,
Who left me outside? I'm bent I'm not broken, Come live in my life. All the worlds left unspoken All the pages I write On my knees and I'm hoping That someone holds me tonight. Hold me tonight..." |
|
|
|
Vestanaros |
Dodany dnia 15.12.2016 14:00
|
![]() Postów: 86 Dom: HufflepuffPunkty: 241 Ranga: Pomocna dłoń Data rejestracji: 17.09.16 |
Pozostając w temacie bycia ślepym lub głuchym, zawsze zastanawiało mnie jak wyglądają sny ślepego i jak myśli głuchy. Ludzie słyszący, kiedy myślą zazwyczaj słyszą swój własny głos, a jak myśli głuchy? Obrazami? Teraz jak o tym napisałaś, zaczęłam nad tym myśleć i podejrzewam, że głuchy >widzi< w swojej głowie litery, zdania i tym podobne, ale to tylko moje przypuszczenia. Być może osoba głucha od urodzenia tak jak ty napisałaś, "myśli obrazami", a osoba która ogłuchła, załóżmy, w wieku 11lat myśli swoim głosem tak jak my. Ślepy według mnie może śnić same odgłosy, co właściwie może być nawet straszniejsze niż coponiektóre nasze sny. We live alone. We die alone. Everything else is just an illusion. ![]() |
|
|
|
Sam Quest |
Dodany dnia 15.12.2016 16:32
|
![]() Pochwały: 35 Postów: 3698 Dom: RavenclawPunkty: 45365 Ranga: Specjalista ds. sprzedaży Data rejestracji: 09.04.15 |
Ja zawsze jak jestem w sklepie mam rozkmine, że 'jest Crunchips jest impreza' no to czy crunchipsy warunkują imprezę? Czy jeśli mam imprezę a nie ma crunchipsow to nadal jest impreza? A może jak jest crunchips to wtedy zaczyna się impreza? A co jeśli mam crunchipsy, a imprezy nie ma? No i to właśnie jest moje największe życiowe zmartwienie, chociaż jest coś jeszcze. Taki Mem z Schopenhauerem, że 'najpierw pranie potem siebie', po co wieszać pranie jak chce się powiesić siebie? Kto to potem zdejmie i podkłada? No chyba, że to ciuchy na pogrzeb. Jak to mówią YODO ![]() Ściana uznania i miłości ![]() Daniel Radclffe to mój crush Nie kłam, że go nie znasz Harry'ego Pottera zagrał niektórych nawet nabrał, że ma oczy koloru zielonego a tak naprawdę są niebieskiego "Tak jak Ron" - woła Ulica dziewczyna pięknego lica. Potteromaniak z niej na schwał i nie jest to żaden wał. Daniel Radcliffe to mój crush Wiesz dlaczego jeżeli oczy masz Z zarostem mu do twarzy O takim Danie każda Samica marzy. ![]() Oj nana, oj nana Bardzo kocham Dana Czy to słońce, czy to deszcz W moich myślach on wciąż jest Myślę o nim nieustannie Nawet gdy się kąpię w wannie Oj nana, oj nana Bardzo kocham Dana Nie wiem jak się to zaczęło Lecz gdy serce moje drgnęło Cała byłam zakochana I tak kocham tego Dana Oj nana, oj nana Bardzo kocham Dana Nigdy o nim nie zapomnę Nawet jeśli spotkam bombę Jest to miłość jednostronna Ale źle to nie wygląda Oj nana, oj nana Bardzo kocham Dana wiersz by Elizabeth_ ![]() ![]() Ściana chwały ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
|
|
|
batalion_88 |
Dodany dnia 15.12.2016 16:45
|
![]() Pochwały: 2 Postów: 4036 Dom: GryffindorPunkty: 31890 Ranga: Pan Śmierci Data rejestracji: 16.07.15 |
Ja bardzo często rozkminiam skąd pochodzi Wielka Stopa. Nie wiem, rozkminę mam takową, że on na pewno nie jest z kosmosu (innej galaktyki)/planety. Według mnie to nie wchodzi w grę. Obcy gatunek nie przetrwałby na naszej ziemi od tak sobie ;p Może to po prostu jakiś typ, odludek, który ma ponad dwa metry wzrostu (tacy niektórzy koszykarze z NBA mają po 2 metry z kawałkiem), no i nie chodzi do fryzjera i się nie goli. Coś a la pustelnik czy co. Albo nieodkryty gatunek zwierzęcia ;p Rozmkminiam, że to hybryda ; połączenie niedźwiedzia grizli z jakąś panterą czy co... A może jakiś jaskiniowiec przespał tysiące lat, i nagle się obudził? ![]() ![]() ![]() |
|
|
|
Sam Quest |
Dodany dnia 14.07.2017 19:22
|
![]() Pochwały: 35 Postów: 3698 Dom: RavenclawPunkty: 45365 Ranga: Specjalista ds. sprzedaży Data rejestracji: 09.04.15 |
Muszę się z Wami podzielić moją dzisiejszą rozkminą, która mnie nurtuje od dwóch godzin. Jeszcze tego nie rozgryzłam do końca, ale mam jakąś tam niby teorię. Bo mówi się, że ktoś ma "przekichane" no i mnie zastanawia dlaczego nie mówimy: "ale masz przekaszlane" albo "przebekane", dlaczego akurat od kichania się to wzięło? Czy to dlatego, że kichanie męczy? w sumie uciążliwy kaszel też może męczyć. Googlr mi w tym nie pomogły, a nurtuje mnie to strasznie. Dlaczego kichanie utożsamiamy z jakimś takim bagnem? jakieś pomysły? ![]() Ściana uznania i miłości ![]() Daniel Radclffe to mój crush Nie kłam, że go nie znasz Harry'ego Pottera zagrał niektórych nawet nabrał, że ma oczy koloru zielonego a tak naprawdę są niebieskiego "Tak jak Ron" - woła Ulica dziewczyna pięknego lica. Potteromaniak z niej na schwał i nie jest to żaden wał. Daniel Radcliffe to mój crush Wiesz dlaczego jeżeli oczy masz Z zarostem mu do twarzy O takim Danie każda Samica marzy. ![]() Oj nana, oj nana Bardzo kocham Dana Czy to słońce, czy to deszcz W moich myślach on wciąż jest Myślę o nim nieustannie Nawet gdy się kąpię w wannie Oj nana, oj nana Bardzo kocham Dana Nie wiem jak się to zaczęło Lecz gdy serce moje drgnęło Cała byłam zakochana I tak kocham tego Dana Oj nana, oj nana Bardzo kocham Dana Nigdy o nim nie zapomnę Nawet jeśli spotkam bombę Jest to miłość jednostronna Ale źle to nie wygląda Oj nana, oj nana Bardzo kocham Dana wiersz by Elizabeth_ ![]() ![]() Ściana chwały ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
|
|
|
| Podziel się z innymi: |
|
| Przejdź do forum: |


Krnabrny




Hufflepuff







Gryffindor
jak mam zajęcia zawodowe to zawsze w głowie formują mi się jakieś dziwne pytania i się nad nimi potem zastanawiam bardzo długo
Ravenclaw


















