Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Instagram
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Wróg ciemnej strony
04.03.2021 17:16
a można prosić o hieroglify? Wrozka

moje życie to mem
04.03.2021 15:00
Hiszpańskie akcenty również działają <3

Wielki mag
04.03.2021 14:41
Niech ktoś zrobi tak żeby był też francuski

Praktykant w Św Mungu
04.03.2021 14:38
CoSieDzieje, Tak bo ja lubię niemiecki

Niezwyciężony mag
04.03.2021 14:33
Ale Niemców akceptuje xD

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Posiada 59604 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 56577 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 45466 punktów.

4) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 43877 punktów.

5) Prefix użytkownikaSam Quest

Posiada 41604 punktów.

6) Prefix użytkownikaania919

Posiada 37824 punktów.

7) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 36617 punktów.

8) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 33847 punktów.

9) Prefix użytkownikabatalion_88

Posiada 31890 punktów.

10) Prefix użytkownikaMarcus Clinton

Posiada 30892 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Oceny prac II Turnieju Fan Art
Prefix użytkownikaSam Quest
To właśnie w tym temacie możecie umieszczać swoje oceny prac, w poszczególnych etapach.

LINK DO PRAC

Zasady oceniania
1. Oceniający wybiera trzy najlepsze prace i argumentuje swój wybór (min. 3 zdania). Prace otrzymują odpowiednio: 3 punkty - I miejsce, 2 punkty - II miejsce, 1 punkt - III miejsce.
2. Członek jury wybiera trzy najlepsze prace i argumentuje swój wybór (min. 3 zdania). Prace otrzymują odpowiednio: 4 punkty - I miejsce, 3 punkty - II miejsce, 2 punkt - III miejsce.

Jury w składzie:
monciakund
Livka
Wioletta

Szablon oceniania dla jury(z którego również możecie korzystać):
1) Pomysł - 10 pkt
2) Zgodność z tematem - 10pkt
3) Technika - (jeśli ktoś szkicuje, to ocenia się cienie, jak ktoś sięga po kredki, to kolorystykę, jeśli ktoś robi kolaż to też szczegółowość i kompozycję) - 20pkt
4) Jakość/staranność - 5pkt
5) Ogólne wrażenia - 10pkt
6) Ocena ogólna: suma wszystkich punktów/55 możliwych
www.harry-potter.net.pl/images/articles/snow-flakehp2020.png

i.imgur.com/W5nsRsW.jpg

i.imgur.com/T8lLRQU.png

Ściana uznania i miłości

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_59/d5.png

Daniel Radclffe to mój crush
Nie kłam, że go nie znasz
Harry'ego Pottera zagrał
niektórych nawet nabrał,
że ma oczy koloru zielonego
a tak naprawdę są niebieskiego
"Tak jak Ron" - woła Ulica
dziewczyna pięknego lica.
Potteromaniak z niej na schwał
i nie jest to żaden wał.

Daniel Radcliffe to mój crush
Wiesz dlaczego jeżeli oczy masz
Z zarostem mu do twarzy
O takim Danie każda Samica marzy.

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_59/3_t2_2.jpg

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

Czy to słońce, czy to deszcz
W moich myślach on wciąż jest
Myślę o nim nieustannie
Nawet gdy się kąpię w wannie

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

Nie wiem jak się to zaczęło
Lecz gdy serce moje drgnęło
Cała byłam zakochana
I tak kocham tego Dana

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

Nigdy o nim nie zapomnę
Nawet jeśli spotkam bombę
Jest to miłość jednostronna
Ale źle to nie wygląda

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

wiersz by Elizabeth_

i.gifer.com/5lP2.gif

media1.giphy.com/media/Cw4JIAsQHweeQ/source.gif

Ściana chwały

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najkom20202.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/admlen20201.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wydpro2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/adminlenkrico.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/wydanieprorokaroku.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_najzabawniejszy.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/auor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najlepszy_newsman.png
zapodaj.net/images/5e3ae3d9098f9.jpg

Prefix użytkownikaSam Quest
Głosowanie w Eliminacje/Drugi Etap - 24.01.2019 - 25.01.2019 do godziny 23:59

Motyw przewodni: Nowy Rok, Nowa Nora
Edytowane przez Prefix użytkownikaSam Quest dnia 24.01.2019 00:02
www.harry-potter.net.pl/images/articles/snow-flakehp2020.png

i.imgur.com/W5nsRsW.jpg

i.imgur.com/T8lLRQU.png

Ściana uznania i miłości

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_59/d5.png

Daniel Radclffe to mój crush
Nie kłam, że go nie znasz
Harry'ego Pottera zagrał
niektórych nawet nabrał,
że ma oczy koloru zielonego
a tak naprawdę są niebieskiego
"Tak jak Ron" - woła Ulica
dziewczyna pięknego lica.
Potteromaniak z niej na schwał
i nie jest to żaden wał.

Daniel Radcliffe to mój crush
Wiesz dlaczego jeżeli oczy masz
Z zarostem mu do twarzy
O takim Danie każda Samica marzy.

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_59/3_t2_2.jpg

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

Czy to słońce, czy to deszcz
W moich myślach on wciąż jest
Myślę o nim nieustannie
Nawet gdy się kąpię w wannie

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

Nie wiem jak się to zaczęło
Lecz gdy serce moje drgnęło
Cała byłam zakochana
I tak kocham tego Dana

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

Nigdy o nim nie zapomnę
Nawet jeśli spotkam bombę
Jest to miłość jednostronna
Ale źle to nie wygląda

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

wiersz by Elizabeth_

i.gifer.com/5lP2.gif

media1.giphy.com/media/Cw4JIAsQHweeQ/source.gif

Ściana chwały

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najkom20202.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/admlen20201.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/adminlenkrico.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/wydanieprorokaroku.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_najzabawniejszy.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/auor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najlepszy_newsman.png
zapodaj.net/images/5e3ae3d9098f9.jpg

Prefix użytkownikaRue Riddle
Dobra, to ja tu opiszę krótko każdą pracę, a potem dam podium, które mi się rzuciło w oczy już na początku.

Praca A:
Nie wiem jak to jest zrobione, ale wygląda na grafikę komputerową, czego raczej nie lubię w TFA. Znaczy nie chcę tu zostać źle zrozumiana, bo praca naprawdę mi się podoba, jest dopracowana i widać, że autor(ka?) włożył(a?) w nią dużo pracy, ale ja po prostu nie przepadam za tym stylem. Jest taki jakby... zbyt przerysowany? Wolę fanarty wykonane ręcznie. Generalnie praca na plus, zawiera dużo szczegółów i żywe kolory, widać też spory talent autora/autorki.

Praca B:
Ten fanart bardzo kojarzy mi się z Paulą, pewnie ze względu na te Simsy w tle xD Tylko tak na logikę, to komputer w domu Weasleyów by nie mógł działać... A jakby działał, to pan Weasley by go nie odstępował na krok. Chyba, że pani Weasley zamknęła tam całą rodzinę, ożywiła kompa czarami i steruje nimi, udając, że to Simsy?xD Tyle pytań, tak mało odpowiedzi...
Dobra, ale odeszłam od tematu. Wykonanie obrazka podoba mi się, bo jest staranny i przyjemny dla oka, ale z drugiej strony tematyka i logika już trochę na minus.

Praca C:
Podoba mi się, ale raczej jako nie praca na turniej. W sensie... Jest to dla mnie trochę niejasne w kontekście tego tematu, no bo... Cofanie czasu? No nie wiem. Samo wykonanie jednak bardzo mi się podoba, pomysł w sumie też, choć możnaby to zrobić lepiej. Jednak naprawdę szacun dla autora/ki, bo wykonanie super!

Praca D:
Ta praca urzekła mnie od pierwszego wejrzenia. Serio! Jest przezabawna, nawiązuje prawie idealnie do tematu, a wykonanie naprawdę ładne i staranne. Widać, że Fred i George próbowali coś skombinować, ciekawe tylko co?Pytanie Tak czy siak, mina pani Weasley rozwala xD Mówi takie: "Ech, wiedziałam". A jej mąż wygląda, jakby miał świeczkę na głowiexD (kojarzy mi się też trochę z tą bajką "Sąsiedzi"xD). Generalnie świetna praca, świetny pomysł, świetne wykonanie. Chyba wiadomo, które dam jej miejscejezyk

Praca E:
Ten fanart też mnie rozbawił, choć może nie w takim stopniu jak praca D. Na początku potrzebowałam kilku sekund, żeby ogarnąć o co chodzi, ale gdy ogarnęłam, uznałam, że to naprawdę świetnie podejście do tematu. (Chyba ktoś nawet na sb pytał, czy to chodzi o "Norę" jako miejsce...). Wykonanie bardzo dobre (ta mina skrzata!) i staranne. Mysz może trochę zlewa się z podłogą, ale to może ttlko moje wrażenie. I tak dodam jeszcze, że podziwiam za skrzata, bo serio jest niesamowity! W sensie brzydki, ale ta brzydota oddana w fantastyczny sposób.

Podium!

I miejsce - praca D.

ll miejsce - praca E.

III miejsce - praca A.

No i krótkie wyjaśnienie. ;p
Praca D i E kłóciły się u mnie o pierwsze miejsce, no ale jak zobaczyłam te spalone ludki, to właśnie moją pierwszą myślą było, że muszą wygrać. No i wygrały!
Co do trzeciego miejsca, to nie byłam przekonana co do A, bo jakoś szczególnie mi się nie podoba, ale postanowiłam postawić na trud, jaki musiał być w to włożony.
A dla autorów pozostałych prac - gratulacje! Świetna robota!
Edytowane przez Prefix użytkownikaRue Riddle dnia 24.01.2019 16:07
Sen też jest bardzo wartościowy, a na pewno bardziej niż edukacja zdalna ~ CoSieDzieje
16.04.2020

Moim domem na HPnecie jest Ravenclaw ale jestem pewna że w Hogwarcie trafiłabym Slytherinu. Szczerze jednak mówiąc, jestem hybrydą, mianowicie Krugonką xD
Wprowadziłam emotkę "Wiedzma" zamiast słowa "poszło", odnośnie postów w Hogwarcie, co zrewolucjonizowało sb Cwaniak
(No dobra, nie zrewolucjonizowało, ale i tak jestem z tego dumna xD)

Moja HPnetowa twórczość Wizard

Fanarty:
Meropa Gaunt
Trytonka
Chiński Ogniomiot
Molly Weasley
Hagrid i Aragog
Hagrid i Sfinks

Fan ficki:
Moja seria o Draco Malfoyu. Psychologiczne, trzy rozdziały.
Moja seria o początkach Hogwartu. Przygodowe, jeden rozdział.
Moje drabble o... A zresztą sami się przekonajcie :D

Artykuły:
Patriotycznie, czyli artykuł o Ravenclawie.
Ten artykuł o Wiktorze Krumie pisałam razem z Lorką - pozdro! Wino
A w tym wydaniu Proroka odpowiadałam za rozrywkę:D W tym też ;p

A tu są takie (nie)miłe rzeczy o mnie z sb Starstruck

Ostatnio przychodzę tu nie dla punktów, tylko aby z tobą pogadać ~ potterkking

Oczywiście, że to naprawisz. Zdolna z ciebie dziewczyna ~ Nedelle

Chociaż ja tam ubóstwiam twoją trytonkę i twierdzę, że jest najpiękniejsza Love ~ Bad wolf

Witaj księżniczko rozrywki Kapelusz ~ Prorok Niecodzienny

Biorę przykład z najlepszych :D (czyt. Ciebie) xD ~ AdersYooo

Mówiłam Ci kiedyś, że mi przypominasz takiego hpnetowego kociaka? Taka spokojna, miła kulka puchu xD ~ ulka_black_potter

Ona jest ogólnie mistrzem dziwactwa, samokontroli i ciętych ripost, to z nią wszystko możliwe xD ~ Bad wolf

Jesteś świetną męską postacią Cwaniak ~ Angelina Johnson

Uważaj przy Rue! To gramatyczny i ortograficzny strażnik HPneta! ~ Livka
(Moja nowa fucha Cwaniak )

Rue na władcę Hogwartu! ~ Angelina Johnson

No chyba już widzę kto będzie miał Hogwardzkiego Awardsa xD ~ Roksolana Delakur
(Nie miałam)

Facepalm
Ale wiesz co? lubię Cię za ten Twój nieogar xD
~
gordian119

Są tacy ludzie, którym się nie odmawia, a ty jesteś jedną z takowych Chmurka ~ Roksolana Delakur

Awwww <3 jesteś jak piwo kremowe na moje serce <3 ~ Livka

Jeny, co to się zadziało, żeby ktoś poprawiał Rue Riddle xD ~ BumSzakalaka

Jesteś tak wyrodna, że ciotka Petunia już bardziej kochała Harry'ego niż ty swoje dzieci xD ~ MorfinGaunt

I mistrzowski tekst Adersa:
Jak można nie pić, jak tu wchodzisz. Ja tego na trzeźwo nie zniosę... xD ~ AdersYooo

A oto niezbity dowód na moją fajową fajowatość i śmiesznośćCwaniak
- Uwielbiam Cię xD
- Za co? Cwaniak
- Za twoje teksty xD

By Shanti Black Love

A to jest po prostu śmieszne Śmiech
Roksolana Delakur, Asen jest bardziej... mrrraśny. Taki ponury i nieociosany, męski... zostaw kluchę Neville'a i bierz Bułgara! ~ Angelina Johnson

Nie sprowadzajcie Rue na złą drogę... może będą z niej ludzie! ~ ulka_black_potter
... Dzięki, ulka xD

- Pff, Krukoni są wredni ~ Didi Malfoy
- Nie. Tylko Rue ~ Lilyatte
Eyebrows

- Rue jest łatwa do wołania xD ~[color=#0000ff] Roksolana Delakur[/color]
- Krzyczysz "obiaaaaaaad" i Rue pomimo bycia na drugim krańcu Polski reaguje Wrozka~ [color=#ffff00]CoSieDzieje[/color]

Moja HPnetowa rodzinka :D
Dobry Wujaszek (AdersYooo), Najlepsza Ciocia (Bad wolf), Dziadek Bat (batalion_88), Antybliźniaczka (Inga Clinton), Pomocna Lewa Dłoń (EmilyWright), Po Prostu Babcia (Ewa Potter), Babcia Chrzestna (Roksolana Delakur), Bogini Spisku Hogwardzkiego (BumSzakalaka).
Może kiedyś też tu trafisz? :tanczy:

A to rysunki z dedykacją dla mnie, autorstwa Ewki Potter Serce
Podziwiajcie Ksiazka

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/screenshot_2017-08-03-10-10-43-1_1.png

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/screenshot_2017-08-04-15-51-26-1-1.png

A to od Klaudii Lind Love
Czyż nie wspaniałe? Starstruck

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/img_20171008_173442-952x699_t2.jpg

A tutaj, moi Szanowni Państwo widzimy wielkie dzieło utalentowanej Zireael Wizard
Piękne i już :motylki:

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/r0tb14.jpg

i.postimg.cc/BZR8pL9C/hermiona.png

Prefix użytkownikaMikasa
PRACA A

1 Pomysł - 4

Ot, nic szczególnego. Porządki noworoczne może? Jeżeli tak, to otoczenie jakieś takie zbyt letnie ;)

2 Zgodność z tematem - 8

Dwa punkty odjęte właśnie za niestosowną porę roku :D

3 Technika - 18

Trudno mi to ocenić, bo średnio się znam. Na pewno fajnie zachowane proporcje (chociaż jedna osoba sięga

do dachu, ale może dach jest niski :D), dużo przemyślanych szczegółów, cieniowanie, itd.

4 Jakość/starannośc - 5

Zdecydowanie jest to rysunek dopracowany i staranny. Żywe kolory, które oddają rodzinny klimat, ale

jednocześnie swojski chaos Nory. Mnóstwo detali, które nadają odpowiedni klimat.

5 Ogólne wrażenia - 7

Praca przyjemna dla oka, mogłaby się znaleźć w jakimś opracowaniu czy artykule na temat HP.

42/55 pkt

Praca B

1 Pomysł - 10

Brawo dla autora za podpięcie się do najnowszego trendu hpneta, hahaha. Fajny noworoczny pomysł, bo po

paskach potrzeb widzimy, że wszystkie są spełnione, więc to takie jakby postanowienie bycia szcżęśliwym,

najedzonym i umytym przez kolejny rok :D

2 Zgodność z tematem - 8

Trochę mi zabrakło jakiegoś akcentu, który pokazałby, że mamy nowy rok. Może to nie było wymagane, ale

jakoś tak się uparłam na tę porę roku, symbolikę noworoczną, itd.

3 Technika - 18

Punkciki odjęte za dłonie, ale poza tym wydaje się w porządku.Podobają mi się kolory, nie zlewają się,

fajnie narysowana postać (oprócz dłoni :D), itd. Nie no, serio, nie umiem oceniać techniki.

4 Jakość/starannośc - 5

Widać ogrom pracy włożony w ten rysunek. To chyba kredki, więc na pewno dużo czasu zajęło wypełnienie

kartki kolorami, staranne pokolorowanie, konturowanie, itd. Doceniam i lecą punkciki.

5 Ogólne wrażenia - 10

Spojrzałam na tę pracę i głośno parsknęłam śmiechem. I właśnie za to jest moim faworytem - wzbudziła

autentyczne emocje i najbardziej zapadła mi w pamięć :D

51/55 pkt

PRACA C

1 Pomysł - 8

Pomysł na pewno bardzo oryginalny, za to punkty. Tyle że zmieniacz czasu kojarzy się raczej z COFANIEM

czasu, a nie przyszłością (czyli nowym rokiem). Imiona powypisywane trochę tak na isłę, żeby zapełnić

czymś rysunek. Ale tutaj oceniamy tylko pomysł, a ten jest na pewno inny niż wszystkie, zobaczyłam coś,

czego się nie spodziewałam.

2 Zgodność z tematem - 4

No i tu mam problem. Jest Nora i to wszystko. Trudno wychwycić tutaj jakieś elementy charakterystyczne dla

tematu konkursu i tak naprawdę ten rysunek nie opowiada żadnej historii.

3 Technika - 17

Fajnie oddany trójwymiar zmieniacza czasu. Całmkiem sporo szczegółów zmieszczonych na małej powierzchni.

Z urzędu daję dużo punktów za technikę, bo sam fakt, że umiecie rysować, jest wart docenienia :D

4) Jakość/staranność - 4

Duży minus za brak tła. Chociaż poniekąd to rozumiem, bo rysunek jest czysty i skupia uwagę tylko na

obiekcie, więc jest to jakiś pomysł. Poza tym w porządku, jak już napisałam, starannie odddane szczegóły,

dobrze pokolorowane elementy i staranne wykończenie.

5) Ogólne wrażenia - 5

Niestety bez szału. Ładnie narysowane i jako fanart się sprawdza, ale jako praca konkursowa - troszkę jej

brakuje.

38/55 pkt

PRACA D

1 Pomysł - 4

Dlaczego? :O Ten rysunek kojarzy mi się ze sceną z KP, kiedy Nora płonie. O co tutaj chodzi? Czy to jakieś

naziemne fajerwerki? Czy Weasleyowie przenoszą się do nowego roku z hukiem i dlatego ich włosy stoją dęba?

Nie rozumiem nic. Mamy szampana, więc jest element sylwestrowy.

2 Zgodność z tematem - 4

Bo Weasleyowie i szampan. Nic więcej nie mogę powiedzieć, bo serio nie wiem, co się dzieje na tej

ilustracji.

3 Technika - 18

Wykonanie akurat bardzo mi się podoba. Jest żywiołowe,, staranne, mamy tło i pasujące do siebie kolory.

Postaci narysownae jak w starych polskich kreskówkach, ale to nie wada, tylko obserwacja :D Fajny ten

czarny krater pod stołem (???)

4) Jakość/staranność - 5

Praca jest na pewno bardzo starannie wykonana. Czarne kontury, pełne tło, zadbanie o postaci. Podoba mi

się, że widzimy tutaj różne miny.

5 Ogólne wrażenia - 7

Praca na pewno przyciąga wzrok i każe się zastanowić, co się na niej do cholery dzieje :D

38/55 pkt

PRACA E

EDIT!!! Jadek już mnie oświeciła, o co chodzi, ale za późno, by zmienić ocenę ;d

1 Pomysł - 3

Nie wiem, co powiedzieć... Serio.

2 Zgodność z tematem - 0

Przepraszam, ale nie ma tutaj nic, co wskazywałoby na to, że rysunek został wykonany na ten etap konkursu

3 Technika - 18

Ładnie narysowany skrzat. Śmieszne uszy i nos, widać, że postać jest koścista i chudziutka. Kolory fajnie

komponują się ze sobą, ale widać poszczególne elementy - skrzata, mysz, miotłę i tło.

4) Jakość/staranność - 4

Troszkę prześwitów, ale jest okej. Dopiero po chwili zauważyłam godło Hogwartu na ubraniu skrzata, za to

plus, bo to taki dodatkowy detal, który ubogaca rysunek.

5 Ogólne wrażenia - 4

I znów - jako fanart byłoby całkiem fajne, ale w kontekście tego etapu konkursu... no nie wiem.

29/55 pkt.

I MIEJSCE - praca B
II MIEJSCE - praca A
II MIEJSCE - po dłuższym wahaniu - praca D, bo widzę potencjał na kolejne etapy

Edytowane przez Prefix użytkownikaMikasa dnia 24.01.2019 11:35
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najgaw2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/guruforummikasa.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najgawedziarzmikasa.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/maruda.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najpowazniejszy_uzytkownik.png

Takoizu
Wszystkie prace bardzo mi się podobają i ciężko jest wybrać te trzy najlepsze! Widać, że niezależnie od techniki wykonania, każdy włożył w pracę dużo wysiłku i serca.

Miejsce III - Praca A
Podoba mi się pomysł i sposób wykonania. Widać na pierwszy rzut oka, że autor przedstawił Norę, co wpisuje się w temat konkursu, ale czy akurat Nowy Rok. Nowa Nora?
Nie wiem. Jednak praca od razu przykuła moją uwagę, stąd III miejsce.

Miejsce II. Praca E.
Ta praca zdecydowanie coś w sobie ma. Co prawda gdybym nie znała tematu przewodniego, pewnie nie dopasowałabym tego rysunku do niego.
Dopiero jak spojrzałam drugi raz zobaczyłam, że ten Skrzat zagania do Nory mysz! I to mnie rozbawiło, stad też II miejsce.

Miejsce I. Praca D.
Zdecydowanie po świętowaniu Nowego Roku w taki sposób, Wesleyowie będą potrenować Nowej Nory. Nie wiem czy ich dom wyleciał w powietrze czy spłonął, ale pomysł jak najbardziej fajny. Wykonanie pracy bardzo mi się spodobało. Jak dla mnie najlepsza praca ze wszystkich.
33.media.tumblr.com/4389ee5493c85321bd37937172d5c1a0/tumblr_n2hmj3ZZNl1tqs1heo1_250.gif

Smierciojadek
Wszystkie prace są super ekstra! Nie spodziewałam się. :D

I miejsce - praca E
II miejsce - praca A
III miejsce - praca C

Ten skrzat zaganiający gryzonia do NOWEJ NORY jest genialny. xD Digitalowa praca A jest dopracowana w najmniejszym szczególe, bardzo lubię takie klimaty, plus kolory są fantastyczne. Trzecie miejsce dla pracy C na zachętę, bo widać pomysł i ciekawe podejście do tematu, dałabym autorowi szansę.

Prace B i D tez mi się bardzo podobają, ale jak trzeba wybrać, to trzeba. :D

media2.giphy.com/media/6qdkSaKx2MfMA/giphy.gif

Nie można zapłacić za coś, co nie ma ceny. Niektórzy twierdzą, że każda, absolutnie każda rzecz na świecie ma swoją cenę. To nieprawda. Są rzeczy, które ceny nie mają, są bezcenne. Najłatwiej poznać takie rzeczy po tym, że raz utracone, są utracone na zawsze.

66.media.tumblr.com/d139938a33b1b4a6e9d05302028f7545/tumblr_nwp9a04Ew81qdp7auo3_500.gif

Nie wiesz, co pamiętasz, dopóki nie spróbujesz tego opowiedzieć. I nie wiesz, co tak naprawdę sądzisz na dany temat, dopóki nie zaczniesz się o to z kimś kłócić. W samotności nie jesteś nawet świadomy swoich sprzeczności.

media.tumblr.com/3ad8106e3bbe79c5eb59d42068d27812/tumblr_inline_ncezf4w8z41spqcq1.gif

Pamiętaj. W śnie nie da się szeptać.

38.media.tumblr.com/aafd9a4ade7ecf23ca4f3335aeabfaf9/tumblr_n5nak092R91sai67qo1_500.gif

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najadm2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnick20202.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/pieko.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_newsman.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najoryginalniejszy_nick_jadek.png
www.harry-potter.net.pl/images/najoryginalniejszy_nick.png

Prefix użytkownikaKatherine_Pierce
I miejsce praca B. Jest przeurocza, wpatrywałam się w nią jak zahipnotyzowana. Piękne wykonanie, cudna Molly, do tego simsy, tak ostatnio u nas popularne <3

II miejsce praca E. Na początku nie mogłam skumać o co chodzi, jakie to ma powiązanie z Norą ale potem patrzę i... ten skrzat zagania mysz do NORY xD Taka inna interpretacja spowodowała, że daję duży plus dla autora/autorki za pomysłowość xD

III miejsce praca A. Jest perfekcyjna. I gdybym oceniała samo wykonanie, piękno i idealizm to byłaby u mnie na I miejscu. Ale jednak poczucie humoru pracy E i urok pracy B postawiłam ponad cudo pracy A. W ogóle w pierwszym spojrzeniu na pracę A. pomyślałam, że to screen z simsów!!! :D

Pozostałe prace też są świetne! Praca D ma humor, który kocham i gdyby nie pomysłowość pracy E czy też doskonałe wykonanie pracy A to pewnie byłaby na 2/3 miejscu. Pracę C podziwiam za pomysł i wykonanie ale niestety podium ma tylko 3 miejsca :(
Moja chrisowa TOP5 Love
1. Always&Forever Chris Wood
i.imgur.com/y6jpCsU.gif

2. Chris Hemsworth
i.imgur.com/8WsQeui.gif

3. Chris Evans
i.imgur.com/j1wiwO2.gif

4. Chris Pine
i.imgur.com/hq2Slb8.gif

5. Chris Pratt
i.imgur.com/HnITXik.gif

Maybe, you don't know Katherine at all.
Did it ever occur to you that you have no idea who I really am?

i.imgur.com/VgiX9PY.gif i.imgur.com/qBg6eY4.gif

florenceandthemachine.pl/wordpress/wp-content/uploads/2014/06/separator.png[/center]

i.imgur.com/jKG5o7X.jpg

Mam talenty różne, lecz nie należy do nich poezja
staram się klecić słowa aby była w tym finezja.
Obietnice złożyłam, więc spełnić ją należy
admin co nie dotrzymuje słowa? Kto mu uwierzy?
Z przeprosinami do Ciebie Kath pędze
aby nie popaść w wieczna nędzę.
Kiedy Mafia się z wielką pompą rozpoczęłą,
nie chciałam aby osoba z miasta zginęła.
Choć początkowo w mych oczach byłaś podejrzana,
wymówka z brakiem czasu, zdawała się odgrzewana.
Gdy zaś ufać zaczęłam w twe piękne słowa,
mafia nie pozwoliła, by lekka stała się ma głowa.
Rozkazali głosować wbrew mojej woli,
musiałam się pilnować aby nie wyjść z roli.
Swojego słowa bronić miałam zacięcie,
najlepiej tak aby wśród innych miało ono wzięcie.
Przepraszam najszczerzej, lecz nie cała moja jest wina,
głosu bym na Ciebie nie oddała, gdyby nie mafii kpina.
Grałaś zacnie, choć nie każdy to potrafił docenić,
szkoda, że losów miasta nie udało nam się zmienić.

Z najszerszymi przeprosinami, Tako.

Cóż to tak echem pijackich krzyków rozbrzmiewa
I z dupy łzy śmiechu rozlewając rzęsiste
Wciąż sunie w dół siłą tyłków rozpędzone
Ciemność nagłą powitać co się jej nie spodziewa

To z trzech części całość misternie złożona
Co czerwieni blaskiem ciekawskie oczy razi
I bucha wciąż gdy w dół tak pokracznie złazi
Zielonym długim poddupcem połączona

A każdy człon tego przedziwnego bytu
Nie przez Boga do życia powołanego
Lecz przez wyobraźnie chore i łyki płynu czystego
Zdaje się niczym wobec wspaniałości swego odbytu

Bo piękny on niczym moszna na nieboskłonie
Mądry jak żadna ze stóp co na świat zrodzona
A zabawna tak, że aż strach
Oto jest Kath

Gne - Twoje przedtyłcze <3

Ołtarzyk uwielbienia Chrisa

i.imgur.com/BaZgQJY.jpg
Autorstwa pięknej i utalentowanej Gne <3

i.imgur.com/FYC58AY.gif i.imgur.com/ItxKXYK.gif

Chris to dupa jakich wiele,
Męski facet w fajnym ciele,
Serial o nim Kath ogląda,
Lecz na tyłek wciąż spogląda.
Na nic próby oderwania
Wzroku od słodkiego drania,
Uśmiech jego mówi wiele
Aż mam ciarki na całym ciele!

By Sam Quest

i.imgur.com/oRNUlDF.gif

i.imgur.com/yYIWd7f.gif

i.imgur.com/nZLkFvK.gif

i.imgur.com/bkpMkhj.gif

i.imgur.com/bNMFy91.gif

i.imgur.com/zjAUjeo.gif i.imgur.com/RxeMExN.gif

The wasted years, the wasted youth
The pretty lies, the ugly truth
And the day has come where I have died
Only to find, I've come alive

~Teen idle

i.imgur.com/1jQBv6y.png

I was angry with my friend;
I told my wrath, my wrath did end.
I was angry with my foe:
I told it not, my wrath did grow.

And I waterd it in fears,
Night & morning with my tears:
And I sunned it with smiles,
And with soft deceitful wiles.

And it grew both day and night.
Till it bore an apple bright.
And my foe beheld it shine,
And he knew that it was mine.

And into my garden stole,
When the night had veild the pole;
In the morning glad I see;
My foe outstretched beneath the tree.

Do hymnu!
Katherine jak ten kwiat wykwitła na stronie,
Katherine zostanie z nami po wsze czas.
Skromniutka i gadatliwa, wielka jej chwała,
bo serce jej ogromne niczym głowa Andrzeja.

Refren:
Chwała Ci nasza, Katherino!
Filmowcu najlepszy, kochana userko!
Znajomość TVD największą masz!
Chwała Ci, nasz pierniczku!

Twa sława się ciągnie za Tobą niczym smród.
Lecz nie martw się tym, bo oznacza on Twój trud.
Każdy go do docenia, bo robisz cuda od niechcenia.
Trzymaj tak dalej, a nagrodzi Cię ktoś!

Refren.

Upijałaś się w Karczmie, szalałaś w Hogwarcie,
lecz byłaś w stanie pokonać Parchatego Trolla.
Dzielnie walczyłaś w konkursie literackim,
w redakcji Proroka zasiadłaś niczym król.

Refren x2
~ Pszemek - łosiek <3

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najmar20202.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/wydarzenieroku1.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najmarudakath.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/admin_gadula.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_gadua.png

i.imgur.com/MMUs8xt.png

i.imgur.com/wSAFrPI.png

i.imgur.com/wcX950I.png

i.imgur.com/ahcM1ve.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najsympatyczniejszy_uzytkownik.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najwiekszy_gawedziarz.png

i.imgur.com/ZWQLEsq.jpg

https://www.youtube.com/channel/UClbnb5X3J_Gh8r-AT
Prefix użytkownikalosiek13
Praca A
To jest dla mnie jakieś takie psychodeliczne xD Kojarzy mi się z takim stylem głupiej "bajki", której tytułu w tej chwili nie mogę sobie przypomnieć.
Co to za stwór na ziemi, ghul?

Praca B
Podoba mi się pomysł nawiązania do obecnego hitu na stronie. Rysunek jest napewno najbardziej ciepły i to mi się podoba. Pozostałe mają w sobie jakieś elementy, które mi się nie podobają.

Miałem napisać coś oddzielnie o każdej pracy, ale jednak się streszcze. Nie bardzo kumam opcję C, jakoś nie chwyta mnie ten pomysł. Praca D jest dziwna, też nie wiem, co tam mogło się wydarzyć. No i praca E, która opowiada jakaś historię, ale jest na niej jakiś obrzydliwy skrzat xD

Moje podium wygląda tak:
III miejsce praca A.(nie, że Anczeja) daję na podium, bo wywołuje we mnie jakieś dziwne uczucia. Niby nic tam się nie dzieje, a jednak... Sam nie umiem tego opisać.
Miejsce II praca E. głównie za pomysł z odejściem od Nory. Poza tym skrzat jest tak odpychająco paskudny xD No wzbudza we mnie odrazę.
Miejsce I praca B. bezapelacyjnie to jest najlepsza praca w eliminacjach. Od pomysłu poprzez wykonanie, aż po wzbudzane emocje. Gratsy.

Prefix użytkownikaPaulaSmith
I MIEJSCE - PRACA B

Doceniam przede wszystkim to, że jest tak bardzo na czasie, ale ta praca ma dużo więcej plusów. Śliczna postać Molly, która czaruje w grze, a magia przechodzi zielonymi kryształkami, które są tak charakterystyczne dla Simsów. Świetnie dopracowane szczegóły zarówno w dymku, jak i w samym tle. Jest super kolorystycznie. No cudna praca!

II MIEJSCE - PRACA A

Bardzo podoba mi się ta praca. Jest dopracowana pod względem kolorystycznym, jest fajne cieniowanie, dużo szczegółów za co baaardzo doceniam, bo dzięki temu dużo w tej pracy się dzieje i zatrzymuje się na niej na dłużej odkrywając jej poszczególne fragmenty. I to czyste podwórko przed domem! Piękne rośliny, światło na drzewach. No kolejna cudna praca!

III MIEJSCE - PRACA D

Doceniam ją za kolorystykę, za pomysł i wykonanie. Ewidentnie kojarzy się z nową Norą, bo skoro stara spłonęła to musi być nowa, cnie? :D W każdym razie są Weasley`e, którzy mają genialne fryzury, jest świetnie wykonane tło. Ciekawe, że oni są stanie teraz tak spokojnie sobie siedzieć i pić ;) W każdym razie praca bardzo mi się podoba.
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wyd2020.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najadminpaula.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/admingadulapaula.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/wydanieprorokaroku.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/objawienie.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/paula.png

78.media.tumblr.com/06faed4d6c3be0fab9fbd74bd1023201/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o4_500.gif

SarahisSerce

funkyimg.com/i/2CwAW.jpg

Prefix użytkownikaNicram_93
Nie jestem jakiś wielkim ekspertem jeśli chodzi o fanarty i tego typu rzeczy:D, dlatego oceniam wg własnych kryteriów, czyli przede wszystkim: staranność pracy, zgodność z tematem, pomysłowość, no i oczywiście jak bardzo praca wpada w oko po pierwszym obejrzeniu. Na początek gratulacje dla wszystkich uczestników za te piękne prace, bo trzeba mieć chociaż trochę talentu, żeby takie fanarty stworzyć, czego mi osobiście zdecydowanie brakujexD.

Moje podium:

Miejsce 1 - praca A
Miałem duży dylemat czy dać ją na pierwsze miejsce, ale przeważyło to, że od początku wpadła mi w oko. Co prawda doceniam wkład przy pozostałych pracach, bo trochę wyżej traktuje te wykonane ręcznie, ale w tym przypadku ta praca mnie ujęła, świetna kolorystyka.

Miejsce 2 - praca D
Przede wszystkim za pomysł. Naprawdę brawo za odwagę i z wielką ochotą zobaczę następne prace tego autora. Mam nadziej, że jeśli znajdzie się w następnej rundzie, to ponownie nas czymś zaskoczy.

Miejsce 3 - praca B
Mnóstwo pracy włożone w ten piękny rysunek. Co prawda nie wiem co komputer robi w domu Weasleyów, ale nie będę się aż tak czepiał. Bardzo ładna praca, zasługująca na to, aby jej autor znalazł się w następnej rundzie.
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnews2020.jpg

Dom

Gryffindor

78.media.tumblr.com/tumblr_lqra1k0UNn1qa8ir9o1_r5_250.gif

"Może w Gryffindorze,
Gdzie kwitnie męstwa cnota,
Gdzie króluje odwaga
I do wyczynów ochota."

Postać w Hogwarcie

www.harry-potter.net.pl/infusions/hogwart/images/avatars/1_12.jpg

Natalie Swan

(Prefekt Gryffindoru)

Harry, Ron, Hermiona - czyli przyjaźń, która przetrwa wszystko

78.media.tumblr.com/5ca244c2b4120254d6676b75e59020f5/tumblr_mr9voaoDyY1suuepho1_500.gif

i.gifer.com/llT.gif

78.media.tumblr.com/e2e051649d617fa14188e82aecbadf3d/tumblr_mv3jzf0LbI1qew2ypo3_500.gif

Severus Snape, czyli człowiek zagadka

i1.kwejk.pl/k/obrazki/2012/07/789bf784107070ed4bcbc391742c8c34.gif

Kluby piłkarskie

i.pinimg.com/originals/a0/96/32/a096320fec0651f3ad30db0a085872d0.jpg

Juventus F.C.

www.sofw.pl/wp-content/uploads/2014/09/215.jpg

Wisła Kraków

polskielogo.net/wp-content/uploads/2016/01/106-korona-kielce-ikona.jpg

Korona Kielce

d-art.ppstatic.pl/kadry/k/r/1/00/26/5e08d9d07bf05_o_medium.jpg

AKS 1947 Busko-Zdrój

Filmy:

66.media.tumblr.com/tumblr_m7nmgbwdez1ry1l11o1_500.gif

Harry Potter

media3.giphy.com/media/7guVjhMF9qBKE/giphy.gif

Gwiezdne Wojny

thumbs.gfycat.com/FamiliarThunderousBarasinga-size_restricted.gif

Władca Pierścieni

i.gifer.com/3Np8.gif

Piraci z Karaibów

media.giphy.com/media/dCBZMlXEstaQE/giphy.gif

Indiana Jones

i.makeagif.com/media/9-17-2015/yTHEA2.gif

Kiler

i.imgur.com/EGm1gJS.gif

Mistrz kierownicy ucieka

Muzyka

logos-vector.com/images/logo/xxl/1/1/4/114977/Modern_Talking_a7e68_450x450.png

Angelina Johnson
Ja nie będę się sugerowała system oceniania jury, bo na pohybel zasadom! Ale mam zamiar co nieco opowiedzieć o każdej pracy ;D

Praca A
Rzuca się w oczy praktycznie od razu i to wcale nie dlatego, że jest pierwsza^^ Wygląda trochę jak grafika z tych komputerowych bajek, co teraz robią, typu Kubuś Puchatek czy Pszczółka Maja. Bajek tych nie lubię, wolę rysowane, ale ta grafika mnie ujęła. Ma bardzo żywe kolory, które aż przyciągają wzrok, a Nora wygląda jeszcze dziwaczniej niż w filmach. Ta żółta wieża wygląda jak wieża księżniczki. Podoba mi się też dynamika na tym fan arcie, jak chłopaki na miotłach (Harry i Ron?) unoszą do góry kawałek domu, pan Weasley z George'iem (zgaduje) odprawiają jakieś czary, a Molly w oknie ich czujnym wzrokiem obserwuje. Widać też, że już coś pichci, mimo że domek nie jest skończony, bo z kominka unosi się dym. Na tym obrazu naprawdę wiele się dzieje, są nawet walizki czekające, aż ktoś je wniesie do Nory. Szacun.

Praca B.
Jak sam pomysł z Simsami na początku robi takie łał, to po zastanowieniu nie wiem, czy mnie to jara. Nie do końca rozumiem jakim cudem Molly wyczarowała swój ulubiony dom na komputerze. Dziwne też jest dla mnie, że w Simsach jest tak bogata, a znów mieszkają w... no Norze, czyli kilku biednych dobudówkach ;D Sama Molly też wygląda na zdecydowanie młodszą, trochę jakby kończyła ostatnią klasę Hogwartu albo miała max 20 lat. Samo wykonanie jest staranne i poza tą koślawą ręką naprawdę urocze. Bardzo podoba mi się, że autor zadbał o zapełnienie tła, co pewnie było dosyć niewdzięczne.

Praca C.
Kompozycja ciekawa, jednak nie do końca rozumiem czemu mamy tu zmieniacz czasu. Czyżby Nowa Nora to Nora po zmianach z przeszłości? W sensie, ktoś się cofnął w czasie, odmienił bieg wydarzeń i przez to Nora stała się nową, lepszą Norą? A te imiona? To osoby, które znalazły w Norze swój pierwszy bądź drugi dom? Tyle pytań, a zero odpowiedzi ;D
Samo wykonanie nieco gorsze niż w pracy B, gdyż brakuje mi tutaj właśnie jakiegoś tła. Nora wewnątrz zmieniacza czasu jest staranna i dopracowana, te serduszka wokół niej są urocze, a jednak jakiś taki pusty się wydaje ten rysunek.

Praca D.
Kocham ten rysunek ;D Jest fenomenalny. Uwielbiam ten czarny humor haha. Nowy Rok, to nowa Nora, a nowa Nora to... brak Nory Śmiech Czyżby bliźniaki Weasley chcieli zrobić BUM czy może to Artur postanowił pobawić się w mugolskie fajerwerki i coś nie wyszło? Widzą po opuszczonych różdżkach raczej to pierwsza opcja. Ich miny i włosy są cudowne, po prostu genialne, a wokół totalne zgliszcza. I jeszcze te rozmazane kształty w tle, całość wygląda jakby naprawdę dopiero opadała mgła i wyłaniał się jakiś obraz. Bardzo mi się ten rysunek podoba.
I mam nadzieję, że nigdy nie będę miała takiej fryzury jak Ginny w tym fan arcie ;DDD

Praca E.
Myszka do norki, nie wiem co za mądra głowa na to wpadła, ale szok! Gdyby nie hogwarcki skrzat, to ta praca niekoniecznie byłaby w klimatach HP, ale nie ma co gdybać, bo sam pomysł jest najbardziej nieoczywisty i przebija dla mnie pomysł z pracy D! Samo wykonanie też mi się podoba, ten drewniany stół wygląda jak ramka, w której znajduje się kartka. Skrzat jest dziwnie powykręcany, ale one w sumie były takie dziwaczne, nochal ma genialny, a jego mina mówi "nienawidzę tej roboty" i jakoś strasznie mnie śmieszy... Kolorystyka trochę ponura jak na Nowy Rok, ale sam pomysł z norką jest ekstra!

Moje podium:

I miejsce - praca A
II miejsce - praca D
III miejsce - praca E

Prefix użytkownikaLivka
PRACA A

1) Pomysł - 5 punktów

Chociaż wykonanie jest oryginalne, to niestety pomysł już nie. Autor/ka, chociaż dodała kilka elementów od siebie mocno sugerowała się projektem Nory z internetu, a dodanie postaci z kanonu nie jest szczególnie trudne. Wiem, że dozwolone było inspirowanie się innymi pracami, a autor/ka zgłosił/a ten fakt, to jednak trochę szkoda, że tak mało inwencji własnej.

Nie zgodzę się z Mikasą. Moim zdaniem właśnie pora roku tak wygląda na wyspach. Bardzo rzadko pojawia się tam śnieg, a większość drzew pozostaje zielona. A co wskazuje, że to Nowa Nora? Mi na przkład rzucił się w oczy fakt, że na obrazku jest jedynie George, a Freda brak. Jakoś tak mocno rzuciło mi się to w oczy.

3) Technika - 18pkt

Bardzo podoba mi się kolorystyka tej pracy, chociaż wiem, że w znacznym stopniu (nie w 100%) pochodzi z tamtego internetowego projektu. Nie bardzo rozumiem natomiast cienie tej pracy. Ten dziwny przed Georgem? Co go rzuca? Bo jeśli Harry i Ron na miotłach, to zdają się być trochę z tyłu, a na dodatek cień jest jeden, a ich dwóch. Ale bardzo podoba mi się tło Lekkość chmur i dalekich drzew przyciąga mój wzrok, ale nie jest nachalna.

Widać, że ktoś się przyłożył. Każdy kto sądzi, że grafika komputerowa jest łatwa niech sam spróbuje coś takiego stworzyć. Dbałość o detale jak np gnom ogrodowy czy Krzywołap powodują lekki uśmiech. No i praca przesłana w dobrej jakości.

5) Ogólne wrażenia - 9pkt

Praca mi się podoba. Jest przyjemna dla oka, kolorowa, lekka. Tylko te cienie mnie nieco rozprozyły. Generalnie jestem na tak, chociaż czemu Gnom jest w centralnym punkcie wśród postaci to nadal nie wiem :D

6) Ocena ogólna: 47/55

PRACA B

1). Pomysł - 8 pkt.

Tutaj autor/ka mam wrażenie, liczył/a trochę na złapanie popularności modnego tematu. Nie zmienia to faktu, że wykorzystał to w sposób oryginalny. Nie umiem jedynie rozszyfrowac wszystkich postaci patyczaków. Czy ten największy to Hagrid?
A z drugiej strony... To jednak trochę smutne, że Molly musiała użyć kodu nawet w grze...

2. Zgodność z tematem - 8 pkt.

No nie wiem jak to ugryźć do końca. Czy Nową Norą (dalej NN) jest to, że Molly ma komputer w starej Norze, a może NN to ta cyfrowa? W każdym razie jest gdzieś tam ta NN, więc warunek spełniony, chociaż brak jak dla mnie Nowego Roku.

3. Technika - 20 punktów.

No tutaj nie mam się do czego przyczepić. Wszystko wydaje się być równo pokolorowane, co zajmuje dużo czasu. Wszystkie detale, łącznie z tapetą są fajnie wyeksponowane. Może jedynie ta wyszczerzona Molly na podglądzie gry, mnie nieco przeraża, ale to chyba nie podchodzi pod technikę ;>

4. Jakość/staranność - 3 punktów

Punkty odejmuje za dłoń, spódnice i zęby Molly z podglądu, bo mam wrażenie, że zostały jakoś tak namalowane na szybko, niedokładnie, a widać, że autor/ka mogłaby się bardziej przyłożyć do takich detali, patrząc na przykład na frędzle przy stole. Do tego kolorowana chyba na nierównej powierzchni, bo czasem pojawiają się takie lekkie "fałdki".

5. Ogólne wrażenia - 7 pkt.

Podoba mi się. Praca jest ciepła (z nutką gorczy, bo tym kodem przypomniano mi o biedzie Weasleyów). Wykonanie też pomysłowe, ale wątpie, żeby weszła w życie, jeśli nie byłoby tematu na forum.

6. Ocena ogólna: 46/55

PRACA C

1). Pomysł - 9 pkt.

Oryginalny. Nie spodziewałam się czegoś takiego. I ja lubię bardzo tłumaczyć sobie różne prace po swojemu, więc mam nadzieję, że autor/ka nie obrazi się zbytnio.
Mi się wydaje, że ktoś mógłby chcieć zrobić NN, na fundamentach starej. To znaczy, cofnąć się w czasie i spróbować wszystko naprawić. Ze wszystkimi szczegółami, które mogłyby sprawić, że Nora wejdzie w Nowy Rok w szczęściu.

2). Zgodność z tematem - 7 pkt.

Nie widzę tutaj nawiazania do Nowego Roku, ale jest za to Stara Nora, która może dać początek Nowej. A przynajmniej ja to sobie tak tłumaczę. Te imiona, a zwłaszcza imię Freda i młodych Potterów i Weasley'ów, którzy nigdy się nie spotkali, daje mi mały skrawek nadziei, że może kiedyś się spotkają, ale nie zrobią z tego PD2.

3). Technika - 17 pkt.

Bardzo ładne kolory samego zmieniacza. Nora podoba mi się mniej, ale najbardziej niestety razi mnie brak jakiekolwiek tła, bo nie wiem, czy cień na kartce jest celowy, czy raczej jest efektem wykonanego zdjęcia. Taka biała pustka, w której wisi ten zmieniacz. I te imiona... Zwykłe. Można było je zrobić np. w Potterowskiej czcionce.

4). Jakość/ staranność - 4 pkt.

Praca jest wykonana poprawnie, zdjęcie/ skan dobrej jakości. Kolory bez "fałdek" i zmiany nacisku na kredkę. W jednym miejscu zmieniacz czasu ma dość nierówną obwódkę, ale to nic wielkiego. Największym minusem jest dla mnie brak tła.

5. Ogólne wrażenia - 8 pkt.

Kolejna praca, która mi się podoba. Serio. Przyglądałam się jej i próbowałam zrozumieć co autor miał na myśli. Może dlatego tak bardzo mi się spodobała, bo nie jest jednoznaczna i nie dostarcza jasnych odpowiedzi?

6. Ocena ogólna: 45/55

PRACA D

1). Pomysł - 9pkt

Przyznam szczerze, że miałam w pierwszym momencie nieprzyjemne wrażenie, że nawiązuje to do tej sceny z paleniem Nory, ale potem to spojrzenie bliźniaków pod sobie, fakt, że siedzą w jakby świeżym wybuchu, może świadczyć, że to jakichś ich żart (być może sylwestrowe fajerwerki), doprowadziły do takiego stanu rzeczy :D

2). Zgodność z tematem - 8 pkt.

Bo nie widzę NN. Widze Nowy Rok, widzę brak Starej Nory, ale NN nie ma. Dlatego odjęłam punkty. Być może to punkt wyjścia do Nowego życia, ale jeszcze go nie ma na tej pracy, więc tak to zostawię.

3). Technika - 19 pkt.

Nie dam maksymalnej liczby punktów, bo nie ma aż tak wielu szczegółów, żeby było 20. Twarz nie są dopracowane, chociaż z łatwością można odczytać z nich emocje. Takie bardziej wypukłe patyczaki. Ale podobają mi się kolory, chociaż cieni nie ma zbyt wiele. Jest za to perspektywa i tło, a to lubię.

4). Jakość/ staranność - 4pkt.

Praca nadesłana w dobrej jakości, samo wykonanie też dokładne, chociaż zastanawia mnie różnica tekstury pomiędzy postaciami, a np wzniesieniamy z tyłu. Troszkę linie niedokładne, ale akurat tutaj to jest raczej na plus.

5). Ogólne wrażenia - 9pkt.

Ocena miała być niższa, kiedy myślałam, że nastąpiło nawiązanie to podpalenia Nory. Ale im dłużej się przyglądałam, tym obrazek zyskiwał w moich oczach. Podoba mi się lekkość podejścia do tematu i kolory.

6). Ocena ogólna - 49/55

PRACA E

1). Pomysł - 9 pkt.

Zastanawia mnie, czy autor/ka na przekrór wszystkim narysowała taką Norę, czy może serio pomyślała, że chodzi o norę dla zwierzaka i teraz siedzi z takim Faceplamem, rozumiejąc nagle co ma Nora do HP :D
Bardzo bm chciała, żeby to okazało się to drugie jezyk Pomysł fajny, kolejny raz, nie jest to coś, czego bym się spodziewała.

2). Zgodność z tematem - 7pkt.

Brak Nowego Roku i nie mam też pewności, czy ta Nora, dla owej myszy jest Nowa. Ale no, jeśli uznać, że jednak tak to część tematu jest zgodna. Chyba, że może to Nowa mysz w Nowej Norze?

3). Technika - 17 pkt.

Mysz jest mało widoczna przez niedokładne cieniowanie na podłodze, przez co może się wydawać jedynie smugą światła, lub kłębkiem kurzu. Również cienie na cegłach nie układają się dokładnie w ten sam sposób, raz z przodu, raz z boku. No i jak dla mnie ten skrzat nie tyle tupie nogą, co wykonuje ruch, jak przy wkopywaniu łopaty w ziemię.

4). Jakość/ starnność - 3 pkt.

Po pierwsze widać podłogę/ stół, co mi się rzuciło w oczy. Nie jest to na szczęście jakieś nachalne, ale jednak można było przyciąć pracę, zwłaszcza, że jest tak ładnie i równo ułożona. Cieniowanie jest nie dokładne przez co mysz (a z nią cały sens), może komuś umknąć.

5). Ogólne wrazenia - 7 pkt.

Niby praca fajna, bo z jajem, ale jednak nie jestem do końca jej pewna. I podoba mi się i nie podoba. Skrzat tak brzydki, że aż ładny, jednak pojawia się wiele ALE. Ogólnie jestem na tak, ale jednak troszkę na nie.

6). Ogólna ocena - 43/55

Moje podium zgodnie z powyższą rozpiską:

Miejsce pierwsze
PRACA D

Miejsce drugie
PRACA A

Miejsce trzecie
PRACA B

Cześć wszystkim!

Same dobre gwiazdy spotkały się na nieba szczycie,
Z ducha, ognia i rosy tchnęły w ciebie życie

Portret upamiętniający słynna bitwę na HPnecie. Na tym arcydziele JA - Livka Andrewparte w czasie bitwy Hogwartczykow o SB, autorstwa mistrzyni Painta Lou :D

i.imgur.com/mIvFdxW.jpg

Co dobrego w 2019?

i.imgur.com/41ekEzT.jpg

Nagrody za 2018!

www.harry-potter.net.pl/images/articles/objawienieliv.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/potterlivka.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/livkavtff.jpg

i.imgur.com/fra84T9.jpg

Dom w Hogwarcie: Gryffindor

media1.tenor.com/images/3a943d0a82fac73aabb9e1bc57b24800/tenor.gif

Ulubione bajki

i.imgur.com/xic27Eh.gif

78.media.tumblr.com/b1fc69f273fad20db4d9e0733f3d0015/tumblr_inline_oasqsc5pV01ttddq8_500.gif

media1.tenor.com/images/5d0760ac83b2e11a55d5394ca9ad0125/tenor.gif

i.imgur.com/Qiv5MYZ.gif

Ulubione seriale

i.pinimg.com/originals/9f/85/de/9f85deabcc4e05ab269193e46d7c8399.gif

i.imgur.com/yfkYKsY.gif

1.bp.blogspot.com/-yKDQ03BvPck/Und_UEmhFnI/AAAAAAAA1Rg/ICt6-PqD2Aw/s1600/GIF+GLEE+HANDS+LOGO+lilybop.gif

78.media.tumblr.com/35b1bd3837d620915c0c879a6fc99c79/tumblr_os6d6psCgQ1v77151o1_500.gif

media.giphy.com/media/QR8m21Hkb4eLm/giphy.gif

laughingsquid.com/wp-content/uploads/2016/08/lsthings3.gif

media.melty.fr/article-3391748-raw-f1480930265/l-argent-ou-le-plomb.gif

img.buzzfeed.com/buzzfeed-static/static/2014-11/11/16/enhanced/webdr12/anigif_enhanced-5290-1415742663-12.gif

78.media.tumblr.com/70afc44914622d3f20644da58e37b8c7/tumblr_n1b9levafC1snfsvoo1_400.gif

i.imgur.com/2MQlMXj.gif

78.media.tumblr.com/e87122836695b288757a7ddaf4035dac/tumblr_p18wpbDXXp1r09d6po1_540.gif

Prefix użytkownikafuerte

PRACA A

Duży szacunek, dla mnie stworzenie czegoś takiego to jest w ogóle abstrakcja, mimo że rozumiem, że trzeba mieć do tego odpowiednie narzędzie. Natomiast oceniając to okiem laika, widać dużo szczegółów, Nora jest dopracowana, fajnie też wygląda ten rozmyty las z tyłu. Jeśli chodzi o zgodność z tematem, to okej, Nora jest, ale czy Nowa, to nie wiem. W każdym razie, ciekawa praca.

PRACA B

Fajne nawiązanie do naszej ostatniej fazy na Simsy. Molly, jak się domyślam, chyba faktycznie trochę działa jak taka sztuczna inteligencja kierująca życiem swojej rodziny. Z wypełnieniem wymagań turniejowych też ma to chyba związek, chociaż biorąc pod uwagę temat, to trochę naciągany. Natomiast kupuję to i bardzo mi się ta praca podoba.

PRACA C

Fajny pomysł i fajne wykonanie, ale czegoś mi w tej pracy jednak brakuje. Może nie do końca też chwytam związek z tematem. Samo wykonanie super, nie mam się do czego przyczepić, ale nie czuję do końca tej pracy.

PRACA D

Przyznam, że to jest mój faworyt. Jest humor, są Weasleyowie jest nowa Nora, w sensie, że nie ma Nory, bo poszła z dymem. Ciekawa praca, sprawia, że zastanawiam się, dlaczego ta Nora właściwie poszła z dymem, że tylko przy stole Weasleyowie zostali.
No i kisne z "włosów" Artura. Mistrz.

PRACA E

Pod kątem pomysłu na zgodność z tematem to zdecydowanie faworyt. Widać, że autor/autorka to pomysłowa bestia. Myślę, że sam pomysł dużo tej pracy daje, bo jest zdecydowanie najsmutniejsza ze wszystkich, nie tylko jeśli chodzi o brak koloru. Przyznam, że pod kątem czysto wizualnym nie byłby to mój pierwszy wybór, jednak ta pomysłowość robi swoje.

PODIUM

I miejsce - PRACA D
II miejsce - PRACA E
III miejsce - PRACA B

Wahałam się przy trzecim miejscu między B i A, ale jednak B wygrywa jakimś takim ciepłem i przekonuje mnie bardziej pod kątem pomysłu i powiązania Nory i gry.

media.giphy.com/media/WS6ABEVwTwWew89CHo/giphy.gif

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzab2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najart2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladrym2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnewsfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladcarymowfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzabawniejfuer.jpg

http://lastfm.pl/user/justyskag
Prefix użytkownikablad logiczny
Rzeczywiście pomysły i zastosowana technika bardzo różne.

Praca A.
Niesamowicie dużo różnych kolorowych detali, nawet na drugim planie, pięknie i zarazem "klasycznie" ukazane postacie. Pomysł magicznego odnawiania domu też jest "klasyczny". Wspaniale stworzony ogród z mnóstwem kwiatów. Harry i Ron na miotłach montują dach na jakiejś komórce. Wszystko na plus. Jednak ja zawsze miałem nieco inne wyobrażenie "Nory", które odbiegało nieco od tego filmowego. Liczyłem, że może ktoś też zdecyduje się narysować ją trochę inaczej. Jako połączenie typowego prostego domu z przebudowanymi i dobudowanym, oraz przerobionymi na mieszkalne pomieszczeniami gospodarczymi.

Praca B.
Pomysł ciekawy zamiast/oprócz owego sławnego zegara Pani Weasley zafundowała sobie komputer z grą która pokazuje aktualny stan reszty rodziny. "Nowoczesność w domu i zagr..."Śmiech Wykonanie też dopracowane. Praca kolorowa ciepła i z humorem. Molly bardzo ładnie narysowana.

Praca C.
Tutaj szczególna uwagę zwraca bardzo staranne wykonanie. Niesamowicie kaligraficzne pismo. Praca pod tym względem jest perfekcyjna. Szkoda, że nie dobrano jakiegoś ciekawego tła. Trudniej zrozumieć samo przesłanie ze zmianą czasu. Chyba, że to taki przewrotny dowcip dosłownie traktujący pojecie "Nowy Rok". "zmiana roku dokonywana przy pomocy zmieniacza...czasu". Wtedy to nawet śmieszne jest. Bo wtedy przecież czysto umowna zmiana daty staje się "czymś materialnym".

Praca D .
Tu mistrzowski jest pomysł i do tego bardzo jasno czytelny. Bo widać, że Bliźniacy którzy wymownie patrzą na siebie, naprawdę zapragnęli "coś zmienić". Machnęli jednocześnie przy noworocznym rodzinnym posiłku różdżkami i jest... "nowa Nora", tzn. przynajmniej nie ma już tej starej ŚmiechŚmiech Pozostał jednak zastawiony stół i rodzina, (a to już coś), oraz piękna gwiazda-ślad po wybuchu. Świetny dowcip, o ile Molly zbytnio się nie zdenerwuje, ale co tam powinna już się przyzwyczaić :D

Praca E
Tutaj wszystko opiera się na dosłowności. Przecież chyba nie do końca było powiedziane o jaką "norę" chodzi Śmiech Swoją drogą ciekawe gdzie była poprzednia nora, może za piecem w hogwarckiej kuchni.

GLOSOWANIE:
Jak zwykle przyjęte przez autorów założenia były bardzo różne. Więc pozostaje subiektywna ocena.

PIERWSZE MIEJSCE PRACA A.. Choć naprawdę żałuję, że autor nie zmienił trochę wyglądu "Nory" na nieco mniej inspirowany filmem.

DRUGIE MIEJSCE PRACA B.

TRZECIE MIEJSCE PRACA D.

Pozostałe dwie prace też zasługują na uznanie przede wszystkim za oryginalny pomysł i wkład pracy w zrobienie rysunku gratuluję też odwagi. To było trochą jak Harry z tym bezoarem. Kwiatuszek
Błąd mam zawsze przed sobą.
Wszelkie błędy, gramatyczne, stylistyczne, ortograficzne, interpunkcyjne, to moi kuzyni.
Nie lubię kuzynów.
Uważam, że należy wypędzić błendy z pustymi do puszczy.

monciakund
Na samym początku napiszę, że wszystkie prace są wyjątkowe i wybór będzie ciężki. Dobra robota, kochani!

Praca A
1) Pomysł - 5 pkt
Jest naprawdę fajnie, ale oczekiwałam czegoś więcej niż przebudowy.
2) Zgodność z tematem - 6 pkt
Jest w pewnym stopniu nowa. Wydaje mi się, że Ron i Harry dodają jeszcze kolejną dobudówkę.
3) Technika - 20pkt
Po prostu mistrzostwo. Widać że autorka (autor) doskonale posługuje się programem, w którym została zrobiona praca. Ładne przejścia między kolorami, wszystko do siebie pasuje. Dobrze zaznaczone plany, nic się nie zlewa. Oglądający od razu wie na co zwrócić uwagę. Teach me, master ;)
Dopracowany każdy najmniejszy szczegół, osobiście zakochałam się w tej studzience. Ktoś wyżej zwracał uwagę na dziwne cienie, ale jak dla mnie są dobrze dopasowane (ten duży kwadratowy jest przecież od kawałka domu, który mają Ron i Harry).
5) Ogólne wrażenia - 10 pkt
6) Ocena ogólna: 46/55 możliwych

Praca B
1) Pomysł - 7pkt
Fajne nawiązanie do panującego od jakiegoś czasu na stronie trendu.
2) Zgodność z tematem - 5 pkt
Nora na ekranie jest nadal składakiem z różnych kawałków, a szkoda. Jeżeli już Molly gra na kodach, to mogłaby wybudować sobie elegancką villę.
3) Technika - 17 pkt
Burzy się w tej pracy perspektywa, komputer i stolik są w dziwnych, nierealnych pozycjach. Pomimo starannego kolorowania przeszkadzają mi patyczki. Psują cały efekt, tak samo jak różdżka.
4) Jakość/staranność - 4pkt
Punkt poleciał za te patyczki. Żeby mi to było ostatni raz!
6) Ocena ogólna: 42/55 możliwych

Praca C
1) Pomysł - 6pkt
Nie do końca rozumiem zamysł autorki (autora), lecz doceniam pomysł, ponieważ jest nietypowy.
2) Zgodność z tematem - 3pkt
Nie widzę tutaj zbyt dużego nawiązania do tematu, ale że znajduje się Nora, to postanowiłam dać kilka punktów.
3) Technika - 15pkt
Podoba mi się użycie różnych odcieni w zmieniaczu czasu, lecz przeszkadza mi obrys. Często nie jest on potrzebny, czasami warto zastosować nierównomierny (różne grubości linii) dla lepszego efektu.
4) Jakość/staranność - 3pkt
5) Ogólne wrażenia - 7pkt
Rozumiem, że imiona miały zapełnić przestrzeń, ale jak dla mnie są kompletnie od czapy. Przeszkadza mi też statyczność tej pracy, nic się na niej nie dzieje.
6) Ocena ogólna: 34/55 możliwych

Praca D
1) Pomysł - 9 pkt
Podoba mi się, że w wyniku sylwestrowych poczynań bliźniaków nie ma już Nory, jaką znamy. Az dziwne, że nigdy wcześniej coś takiego się nie stało.
Jak najbardziej, ta Nora jest zdecydowanie nowa.
3) Technika - 18pkt
Fajnie, że zostały użyte farby, a nie pospolite kredki. Pozwoliło to osiągnąć bardzo dobry efekt, tylko bardzo żałuję, że na obrazku jest tak mało szczegółów.
Zupełnie nie przemawia do mnie twarz Pana Weasley, przez niego poleciał punkcik. Mam wrażenie, że został potraktowany trochę po macoszemu, a szkoda.
6) Ocena ogólna: 50/55 możliwych

Praca E
1) Pomysł - 10 pkt
Zdecydowanie najoryginalniejsza praca tego etapu. Zupełnie inne podejście do tematu, brawo.
2) Zgodność z tematem - 7pkt
Tutaj mam pewien problem z określeniem. Niby mysz idzie do nory, ale równie dobrze to może być jej dom, niezmienny od dłuższego czasu...
3) Technika - 18pkt
Dobre użycie flamastrów (?), fajnie oddają faktury oraz odcienie na obrazku. Podoba mi się, że pociągnięcia są wykonywane w jednym kierunku. Szkoda tylko, że jest tak mała różnica w kolorach podłogi i myszy, przez co ciężko dostrzec zwierzątko.
5) Ogólne wrażenia - 8pkt
6) Ocena ogólna: 47/55 możliwych

III miejsce - praca A
II miejsce - praca E
I miejsce - praca D

confessionsofasomedaysomebody.files.wordpress.com/2015/01/ga-mer-and-christina-dancing.gif

- - -
The human life is made up of choices. Yes or no. In or out. Up or down. And then there are the choices that matter. Love or hate. To be a hero or to be a coward. To fight or to give in. Live or die.
- - -

zapodaj.net/images/98605676fe0f8.gif

- - -
Don't let what he wants eclipse what you need. He's very dreamy but he's not the sun, you are.
- - -

66.media.tumblr.com/tumblr_l9mktjSej61qaao9mo1_500.gif

---
Nad przepaścią, tegoż roku
Żyraf masa się w amoku
Rodzi. Pamięć ludzka jest
Zawodna, mimo tego fiest
Tysiące, z tej okazji,
Ku jej chwale od Abchazji
Aż po Nordkapp wspominacie.
"Czyjej chwale?", się spytacie.
Jak to czyjej? Monci* naszej.
Gryfa córce, redakcyjnej
Na tym świecie ambitniejszej
Od niej nie ma. Tu rysunek,
Tam malunek i do tego
Social media. Wizerunek
Hp-neta tam kreuje, ego
Strony reperuje. Szczerze,
Bardzo, bardzo szczerze mówiąc
Człek orkiestra, żywa gwiazda.
Żyj nam wiecznie, twórz i kreuj.
Koniec, basta - taki mus i
Żyraf pasta.

---

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_pedzel.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/moncia.jpg

Prefix użytkownikaAnni1111
Spróbuję ocenić prace, choć przyznaję, nie jest mi łatwo!

Praca A
Bardzo podoba mi się wykonanie. Widać, że została dopracowana, dopieszczona, po prostu takie cacko!
Wyraźnie widać cień na tylnej stronie domu, jest pełno szczegółów, szczególików.... i podobają mi się kolory. Są takie nasycone.
Jeśli chodzi o nawiązanie do tematu Nory - jak najbardziej!

Praca B
Wykonanie też bardzo staranne. Podziwiam ludzi, którzy potrafią rysować kredkami, a nie ołówkiem.
Po płomienno-rudych włosach widzę, że to Molly, ale reszta mi nie pasuje. Komputer i Simsy w Norze? Owszem, Nowy Rok - może tłumaczyć zmiany, ale... nie komputer.

Praca C
Piękna! Podoba mi się wykonanie i pomysł. Widać Norę, a zmieniacz czasu może o nawiązuje do Nowego Roku?
Ujął mnie pomysł.
I wykonanie - bardo staranne.
I tylko - dlaczego jest James Albus, a nie ma Severusa?? ;)

Praca D
Fajny, humorystyczny rysunek - od razu widać, że Bliźniacy coś zbroili, Molly jest wkurzona, jak typowa Molly, Arthur siedzi cicho, jak to Arthur. No i Ginny - własnie tak bym widziała Ginny (NIE CHCĘ widzieć Rona... :)
Podoba mi się dobre oddanie charakterów Weasleyów.
Niestety średnio widzi mi się ta scenka.

Praca E
To Stworek? Świetnie narysowany skrzat i kolory, takie trochę smutne, akurat w zestawieniu z nim, pasują. Stworek nigdy nie należał to wesołków.
Wykonanie bardzo fajne, ale... nie bardzo widzę związku z Norą.
z norą - norką dla myszy - może i tak, ale nie Norą - domem Weasleyów.

Podsumowując:

1. Praca A
2. Praca C
3. Praca D

I gratulacje dla wszystkich uczestników!!!!

Całusy
Anni

Wioletta
PRACA E.

1) Pomysł - 8pkt
Praca bardzo mi się podoba, wyróżnia się na tle reszty. Jest inna. Ładnie narysowane. Od razu widać, że jest to Skrzat domowy. Pani Weasley zawsze o takim marzyła. I mimo, że wygląda to tak jakby z Norą nic wspólnego nie miało to z jakąś ma na pewno. Dla mnie na plus!
2)Zgodność z tematem - 8pkt
Temat można było zrozumieć różnie. ja to rozumienie tematu kupuje.
3) Technika - (jeśli ktoś szkicuje, to ocenia się cienie, jak ktoś sięga po kredki, to kolorystykę, jeśli ktoś robi kolaż to też szczegółowość i kompozycję) - 18pkt
Autor skupił się na pierwszym planie. Mysz jest nieco niewyraźna. Kolorystyka mi się jednak podoba.
Uważam, że praca została wykonana starannie. Jeden punkt odejmuje za tą ledwo widoczną myszkę. Jednak poza nią wszystko jest tak jak trzeba. Może i ona w zamyśle autora miała tak wyglądać.
Praca spodobała mi się bardzo. Zwraca na siebie uwagę, wyróżnia się.
6) Ocena ogólna: suma wszystkich punktów 47/55 możliwych

PRACA B

1) Pomysł - 5pkt
Pomysł niestety mało oryginalny. Bo mimo iż różni się z pracą A to pomysł jest podobny. Ktoś skupił się na obecnym życiu strony, i wiedział albo chociaż podejrzewał co się sprzeda.
2) Zgodność z tematem - 8pkt
Praca jak najbardziej zgodna. Mamy Molly, mamy nowe życie w Simsach. xD
3) Technika - (jeśli ktoś szkicuje, to ocenia się cienie, jak ktoś sięga po kredki, to kolorystykę, jeśli ktoś robi kolaż to też szczegółowość i kompozycję) - 18pkt
Bardzo kolorowa, ciepła praca. Wszystko wyraźne. Kolorystycznie mi się bardzo podoba.
Jak dla mnie praca jest bardzo staranna. Zachowane szczegóły, staranne kolorowanie.
5) Ogólne wrażenia - 8pkt
Wzbudza we mnie ciepło, i to bardzo pozytywne uczucie. Więc jako całość mi się podoba.
6) Ocena ogólna: suma wszystkich punktów 44/55 możliwych

PRACA D

1) Pomysł - 9 pkt
Jak zobaczyłam tą prace to się szczerze uśmiechnęłam. Była Nora, i Nory nie ma. Jest rodzinka - zła Pani Weasley, ale i zadowoleni bliźniacy. Ciekawe z czego? Z bezdomności? xD
2) Zgodność z tematem - 9pkt
Dla mnie spełnia wymagania.
Praca wygląda na robioną farbami jeśli tak to gratki, bo to naprawdę trudna sprawa. Jedyny minus to taki, że troche mało się tam dzieje. Można było wycisnąć z tego więcej.
Jak dla mnie jak na typ pracy to jest tak jak trzeba. Kłade się i leże. Te fryzury, miny. Ktoś postawił na minimalizm, ale mi się to podoba.
5) Ogólne wrażenia - 10pkt
Daje maxa! Bo naprawde mi się podoba. Praca jest na temat, ale i z poczuciem humoru. Wszystko pasuje do siebie. Coś się dzieje, i ja jestem na tak
6) Ocena ogólna: suma wszystkich punktów 50/55 możliwych

Podium.
I miejsce - praca D
II miejsce - praca E
III miejsce - praca B

Myślałam, że podium będzie wyglądać nieco inaczej. Jednak po rozłożeniu punktów wygląda jak wygląda. Pozostałe prace również mi się podobały. Mocno zastanawiałam się, przy wyborze tej trójki nad pracą C. Miała bardzo ciekawy pomysł i świetne wykonanie. Co do pracy A, pomysł powiązany z B. Wykonanie dobre jednak nie wzbudza we mnie żadnych emocji.

Prefix użytkownikaBumSzakalaka
Praca A
Naprawdę niesamowity pomysł. Co to jest? Grafika? Nie czytałam ocen wyżej więc nawet nie ma mnie kto naprowadzić na sposobie robienia tej pracy. Machający różdżką George dobrze wpasowuje się w temat "Nowy rok, nowa nora", ale to chyba nie o to chodziło. Myślę, że lepiej by to wyglądało, gdyby całą rodzinka lepiła domek Weasley'ów :D

Praca B
Mocno nawiązuje do Simsów, co ani trochę nie kojarzy mi się z magią. Ale... fajny pomysł, taki inny. Nieoklepany. Widzę, że ktoś po prostu zainspirował się tematem Pauli xD

Praca C
Nie robi na mnie wrażenia ten rysunek. Rozumiem go jakoby całe życie toczyło się w domu Weasley'ów, co moim zdaniem nie jest prawdą. Jakby zmieniacz czasu, który może nas przenieść w przeszłość, mógłby zrobić coś, żeby wypisane na nim osoby żyły lub nie.

Praca D
Bombowy pomysł, ale nie bardzo wpasował mi się w temat. Wiem, że można było go zrozumieć na wiele różnych sposobów i tak też narysować, ale moje rozumowanie nie pokryło się z rozumowanem autora, w tym przypadku.

Praca E
Od razu zrozumiałam o co chodzi, mimo, że ta myszka jest praktycznie ledwo widoczna. Chyba jedyny fanart, który wpasował się w temat, pomimo faktu, że nie przedstawia on nory jako domu Weasley'ów.

Podium
1. Praca E
2. Praca A
3. Praca B

03.01.2019 r. -
Pogromca Parchatego Trolla
www.harry-potter.net.pl/images/articles/bum.png

W Hogwarcie: Madison Dixie
www.harry-potter.net.pl/infusions/hogwart/images/avatars/ao9yo2no.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najkombum.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najkom20201.jpg

_____________________~*~_____________________

- I'm gonna do it my way. I suggest you hold very still, prisoner 4587.
- My name is OLIVER QUEEN.

66.media.tumblr.com/4363f636607b153051dee48f88fc8d96/tumblr_pi5gvmEQ8N1vq3qe1o2_540.gif
data.whicdn.com/images/216550281/original.gif

- Tak, jak mówili! Geralt! Tak, jak mówili... Jestem twoim przeznaczeniem? Powiedz! Jestem twoim przeznaczeniem?
- Jesteś czymś więcej, Ciri. Czymś więcej.

i.pinimg.com/originals/77/1c/bf/771cbf249ac2523f149efe9619045a26.gif

BumSzakalaka

Przyjaciółko ma najdroższa!
Pisać wiersze sprawa "prosta"
W dniu miłości coś wypada,
Prawie głowa mi odpada...
Gdzieś zniknęłaś, takie życie..
I na pewno nie w Madrycie.
Nasz rysunek gdzieś zgubiłem,
Jestem Ci go jednak winien.
Szkoła chyba cię wykańcza,
Jednak lepsza niż szarańcza ;D
Kwaśne żelki mam pod biurkiem,
Nie otworze ich więc z hukiem,
Bo z tęsknoty już usycham
I w te kąty je upycham.
Wszędzie różu, kiczu schyłki
Życie, zabierz Walentynki.

Ps. Z tym obrazkiem to serio Wstydniś
XOXO ~ Erynia.
Wielkie serducho Love

Prefix użytkownikaCoSieDzieje
Jako, że to TFA a nie TFF nie będę oceniał w skali punktowej - nie czuję się wystarczająco kompetentnie. Ograniczę się po prostu do wskazania podium i krótkiego uzasadnienia mojej decyzji. Wybór nie jest łatwy, ale chyba mi się uda. Czy ja zawsze muszę brzmieć tak poważnie?

Miejsce III - Praca C
Miejsce II - Praca B
Miejsce I - Praca D

Najmniejszy problem miałem z pierwszym miejscem. Wysadzona w powietrze Nora idealnie wpasowała się w temat, wydaje mi się najbardziej kolorowa i ogólne wpadła mi w oko. To było pewne. Z kolejnymi miejscami było trochę ciężej.
Praca B przekonała mnie do siebie aktualnością, chociaż nie zbyt dużego związku z tematem. O miejsce trzecie rywalizowały praca A(duża zgodność z tematem) i praca C, która ostatecznie wygrała kolorami.

Poziomu artystycznego nie ma co oceniaćz bo w każdej pracy jest jednakowo wysoki. W związku z tym zostało mi "podoba mi się" i "mniej mi się podoba". Mam nadzieję, że autorzy mi to wybaczą!

Prefix użytkownikaRoksolana Delakur
I Miejsce - zdecydowanie praca E,
Z racji iż dosłownie uwielbiam kiedy człowiek bawi się tematem, wymyśla ciekawe, nieoczywiste pomysły na pracę i ogólnie cenię sobie kreatywność ten wybór był bardzo prosty. Ta praca urzekła mnie zarówno techniką, wykonaniem jak i właśnie pomysłowością autora. Pozostałe prace w sumie to przedstawiały to samo tylko w innej formie, znaczy jest jakaś rodzinka Wesleyów albo Nora i to tyle. Ta praca wniosła coś zupełnie innego i dosłownie się w niej zakochałam!
II miejsce - praca D
Kiedy tylko zobaczyłam ten obrazek, moja wyobraźnia zaczęła działać na najwyższych obrotach i ułożyłam do tego piękną scenkę. Dla mnie sztuka to właśnie elementy, które razem tworzą wspólną całość, które wywołują jakieś emocje, które składają się w jedną piękną historię. Ta praca to ma, jednak dlatego umiejscowiłam ją na drugim miejscu, bo wizualnie podoba mi się bardziej praca E, chociaż i tak ma swój jedyny w swoim rodzaju urok!
III miejsce - praca A
W tej pracy zachwyciła mnie grafika i wizualna strona obrazka. Szczegóły robią tutaj dużą robotę i muszę przyznać, że długo wahałam się, która praca wyląduje na trzecim a która na drugim miejscu (całą minutę). Stało się jednak tak, bo pomysł na tą pracę wydaje mi się lekko zbyt oczywisty, a ja dużo bardziej wolę nieoczywiste, szalone podejścia do tematu. Jednak kolorystyka i szczegółowość tego obrazka dosłownie powala z nóg!
Czapki z głów dla wszystkich z podium i nie tylko. Zarówno prac B jak i C również baaardzo mi się podobają, w pracy B urzekło mnie nawiązanie do HPneta, w pracy C dokładność, jednak jakoś bardziej przemawiały do mnie te z podium. To eni zmienia faktu, że jestem pod ogroomnym wrażeniem, bo ja i moje cudowne umiejętności plastyczne w życiu nie wyczarowalibyśmy czegoś tak pięknego!
Jestem NAJBARDZIEJ zakręconaaaa! Strzeszcie się ziomeczki ziomunie i innii

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzakr2020.jpg

Nie, uwielbiam Roks. To kochane dziecko ~ Lilyatte

Tak jest!

Rue, pamiętaj!

Starstruck

Rue Riddle, słuchaj się Roksolany, to mądra kobita jest ~ Angelina Johnson

Chmurka

Komplement po burzliwej walce ze skromnością,
zasługujący na miejsce w podpisie

Kto niby jest najbardziej kreatywnym Krukonem na stronie, jak nie Ty? Albus ~ Rue Riddle

Wrozka

Roks tam się niczym nie przejmuje xD ~ -lavender- Ojjj jest to prawda hihi Chmurka

Wydaje mi się, że Roks jest typem człowieka który mógłby walnąć monolog skryby albo średniowiecz to taka epoka byka na ustnej ~ Lilyatte

oj tak mogłoby być

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum: