W czwartym tomie przygód Harry'ego Pottera mia³ mia³ miejsce Turniej Trójmagiczny. Z tej okazji, a tak¿e zbli¿aj±cych siê ¦wi±t, pomiêdzy pierwszym a drugim zadaniem, zosta³ zorganizowany Bal Bo¿onarodzeniowy.

Ka¿dy za zadanie mia³ zaprosiæ osobê, z któr± bêdzie tañczy³. Zarówno Harry, jak i Ron mieli k³opoty z wybraniem partnerki i nie kwapili siê by j± znale¼æ. Harry zdecydowa³ zapytaæ Cho Chang, nowo poznan± dziewczynê. Ta jednak odmówi³a, gdy¿ wcze¶niej zosta³a zaproszona przez Cedrika Diggory'ego, i wola³a z nim tañczyæ. Potter ostatecznie zatañczy³ z Parvati Patil, która zgodzi³a siê z nim i¶æ.
Ron bezskutecznie zapyta³ siê Fleur Delacour, poniewa¿ ta w ogóle nie patrzy³a siê na niego i zaskoczona, odmówi³a. Razem z Harrym wymy¶lili, by który¶ z nich zaprosi³ Hermionê, lecz okaza³o siê, ¿e ona tak¿e by³a ju¿ zajêta.
Ron od rodziców dosta³ star± szatê wyj¶ciow±, z której ¶mia³a siê po³owa szko³y, a przez to czu³ siê zawstydzony. Na Bal poszed³ z Padm± Patil. By³ zdenerwowany na Hermionê za to, ¿e zgodzi³a siê tañczyæ z Wiktorem Krumem i, jak to nazwa³, "brata³a siê z wrogiem".
Podczas Balu ani Ron, ani Harry nie mieli ochoty tañczyæ, i zdecydowali przej¶æ siê po zamku. Przypadkowo us³yszeli k³ótnie Severusa z Igorem Karkarowem, którzy sprzeczali siê o co¶.

"¦ciany Wielkiej Sali zosta³y pokryte b³yszcz±cym, srebrnym szronem, z setkami girland z jemio³y i bluszczu przecinaj±cych czarny, gwia¼dzisty sufit. Zniknê³y sto³y domów, a zamiast nich pojawi³o siê oko³o stu mniejszych, o¶wietlonych ¶wiecami, a przy ka¿dym mog³o usi±¶æ oko³o dwunastu osób."
Bal rozpocz±³ siê piêknie; na pocz±tku zabrzmia³a muzyka pt. "Do the hipogriff", ¶piewana przez jeden z najbardziej znanych zespó³ów czarodziejów - Fatalne Jêdze. U¿ywali ró¿nych instrumentów, m. in. perkusji, gitar, wiolonczel, lutni i kontrabasów. Dyrygentem Szkolnego Chóru by³ Filius Flitwick. Nastêpnie czwórka reprezentantów Szkó³ (Beauxbatons, Durmastrangu i Hogwartu) jako pierwsza wysz³a na ¶rodek i tañczy³a ze swoimi partnerami. Fleur Delacour wysz³a na parkiet z Rogerem Daviesem, a Wiktor Krum z Hermion± Granger.
Kolejne pary wygl±da³y nastêpuj±co:
Neville Longbottom z Ginny Weasley
Fred Weasley z Angelin± Johnson
Ron Weasley z Padm± Patil
Seamus Finnigan z Lavender Brown
Rubeus Hagrid z Olimpi± Maxime
Albus Dumbledore z Minerw± McGonagall
Igor Karkarow z Pracownic± Hogwartu
Ludo Bagman z Pomon± Sprout
Fawcett z Stebbins
Jedynymi znanymi uczniami, którzy byli obecni na Balu bez partnera do tañca, byli Vincent Crabbe i Gregory Goyle. Na Balu by³ nieobecny Bartemiusz Crouch, który, jak mówi³ Percy Weasley - zachorowa³. Na koñcu Turnieju dowiadujemy siê, ¿e pan Crouch, pod postaci± prof. Moddy'ego wrzuci³ nazwisko Pottera do Czary, która wylosowa³a go jako czwartego kandydata do Turnieju.


Nicram_93



[P]Louise Lainey
Yaxley 7

Elaine
Aqafresh
). Jest taka...nieobecna, jakby patrzyla na co¶ zupe³nie innego.


Nadal czujê siê na 17 lat, a ju¿ 26 na karku 
A.
Wydajê mi siê (nie jestem przekonana czy dobrze zapamiêta³am), ¿e Ron j± zaprosi³ a ta go jedynie wy¶mia³a, nie odmawiaj±c nawet...
Zadaniem to raczej nie by³o, poniewa¿ na koñcu to siê gryzie, ¿e Crabbei Goyle poszli bez partnerek.
Tutaj za¶ powtórzenie.
Co do ca³o ca³o¶ci.. Bardzo mi siê podoba, obrazki i cytat (kolor mi odpowiada) s± naprawdê fajne. Wybitny z ma³ym minusem ;p