Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Harrych świąt!
14.05.2024 11:51
Shuffelin

Niezwyciężony mag
11.05.2024 23:08
Uwielbiam te emotki tutaj Kapelusz Atak pszczół Wiedzma przypominają mi stare dobre GG Czarodziej

Niezwyciężony mag
11.05.2024 23:06
Smierciojadek, było zgaduj zgadula Głupek

Harrych świąt!
11.05.2024 22:52
Hermiona Justysia, widzisz, jak trzeba było, to się przypomniało. :D

Niezwyciężony mag
11.05.2024 01:48
Nie wiem z kim maila pisałam. Ale udało mi się "przypomnieć" hasło xD

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Avatar

Posiada 59641 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Avatar

Posiada 57436 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Avatar

Posiada 47342 punktów.

4) Prefix użytkownikaSam Quest

Avatar

Posiada 45329 punktów.

5) Prefix użytkownikaShanti Black

Avatar

Posiada 44242 punktów.

6) Prefix użytkownikaA.

Avatar

Posiada 43682 punktów.

7) Prefix użytkownikamonciakund

Avatar

Posiada 43236 punktów.

8) Prefix użytkownikaania919

Avatar

Posiada 38928 punktów.

9) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Avatar

Posiada 36761 punktów.

10) Prefix użytkownikaKlaudia Lind

Avatar

Posiada 34220 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Czytelnicze podsumowanie roku
Prefix użytkownikaWioletta
Z racji, ze widzę, że jest tu susza, nuda, i nikt nic to napiszę o jakie książki w tym roku wzbogaciła się moje domowa biblioteczka. :D

Before - Anna Todd
Amber - Gail McHugh
Jesteś moja, dzikusko - Agnieszka Lingas-Łoniewska
Anioł do wynajęcia - Magdalena Kordel
Szukaj mnie wśród lawendy - Agnieszka Lingas-Łoniewska (III tomy)
Zakręty losu - Agnieszka Lingas-Łoniewska (IV tomy)
Zanim się pojawiłeś, Zanim odszedłeś - Jojo Moyes
Zostań jeśli kochasz, Wróć jeśli pamiętasz - Forman Gayle
i kilka pozycji Nicholasa Sparksa. :D
66.media.tumblr.com/tumblr_m7w3e1EGQt1qi99a3o1_400.gif


Severusie, jak mogłeś..


media1.popsugar-assets.com/files/thumbor/3POlj6ueXAr6bf8j3EtDVQAohI0/fit-in/1024x1024/filters:format_auto-!!-:strip_icc-!!-/2016/01/14/936/n/1922283/31473ad6379f89e0_tumblr_m7q3sarQX11rxf32jo3_500/i/When-His-Hair-Becomes-Its-Own-Thing.gif


66.media.tumblr.com/851347c5eea14a6bb28865db2d39cacf/tumblr_mnfjpxvq3N1s5o7dro4_r1_500.gif


WYMOWNA - 26.07.2016
Przewodnicząca Karczmy Pod Parchatym Trollem - 22.09.2016 - 14.04.2017 (09.04)
Członek Redakcji: 14.06.2017! <3 25.09.2021..


funkyimg.com/i/2joAe.png


www.harry-potter.net.pl/images/articles/admzpiek2020.jpg


www.harry-potter.net.pl/images/articles/adminzpieklawiola.jpg


www.harry-potter.net.pl/images/articles/galeria.jpg


www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_objawienie.png


Na zamówienie, i z żywej sympatii do mnie! Seksi Sznejp w ręczniku na głowie. <3
- od wspaniałej Matki Karczmy, Alette!


funkyimg.com/i/2joEp.jpg


Dla mnie, o Sznejpie utalentowana Alette. <3


[img][/img]


Z dedykacją dla mnie od Ewy!


www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/img_20170802_220052_057-1_1.jpg


www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/screenshot_2017-08-07-19-14-24-2.png


Z dedykacją dla mnie od ulki kulki!


www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/img_20170726_161423_624.jpg


Od Klaudka! <3


www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/sevcio.jpg


www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/severus-675x937.jpg


Od Julki! Izrael!


www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/2w50byd.jpg


Wcześniej:
w Hogwarcie: Wioletta Elbren Escher
różdżka: 18 cali, sosna, pióro feniksa
czarodziej: półkrwi.
Quidditch: Obrońca Gryffindoru oraz Zastępca Kapitana

Pottermore: wiolcis
dom: Gryffindor
różdżka: heban, 12¼ cala, włos jednorożca.
 
Prefix użytkownikafuerte
Dobra, ja się teraz spróbuję doliczyć książek, które udało mi się w tym roku przeczytać. Wydaje mi się, że nie ma tego dużo, bo miałam w październiku jakiś kryzys, że kompletnie nic nie mogłam czytać.

Faktotum, Charles Bukowski
Syrenka, Camilla Lackberg
Latarnik, Camilla Lackberg
Fabrykantka aniołków, Camilla Lackberg
Pogromca lwów, Camilla Lackberg
Światło, którego nie widać, Anthony Doerr
Żniwa zła, Robert Galbraith
Dziecko wojny, Sara Nović
Vernon Subutex, Virginie Despentes
Uwikłanie, Zygmunt Miłoszewski
Ziarno prawdy, Zygmunt Miłoszewski
Gniew, Zygmunt Miłoszewski
Bezcenny, Zygmunt Miłoszewski
Moja walka, tom 2, Karl Ove Knausgard
Moja walka, tom 3, Karl Ove Knausgard
Moja walka, tom 4, Karl Ove Knausgard
Zabić drozda, Harper Lee
Bracia Burgess, Elizabeth Strout
Nieznośna lekkość bytu, Milan Kundera
Czarne skrzydła, Sue Monk Kidd
Harry Potter i Książę Półkrwi, J.K. Rowling
Harry Potter i Czara Ognia, J.K. Rowling
Okularnik, Katarzyna Bonda
Włoskie szpilki, Magdalena Tulli

Nie wiem, czy czegoś nie pominęłam, ale wychodzi, że przeczytałam w tym roku 24 książki.

Jeżeli chodzi o największe rozczarowania, to stawiam tutaj chyba na Czarne skrzydła i Dziecko wojny. Spodziewałam się po tych pozycjach dużo więcej, a pozostał duży niedosyt przeplatany nudą.

Faworytami będą chyba Nieznośna lekkość bytu, Zabić drozda i Moja walka, tom 3.

Wydawało mi się, że w tym roku ograniczyłam trochę kryminały, ale jak teraz patrzę na tę listę, to wcale nie xD. Wylegiwanie się na plaży jest chyba miejscem na takie właśnie lektury, a nie ciężkie rzeczy.

No i nie udało mi się w tym roku przeczytać Traktatu o łuskaniu fasoli, który zaczęłam w marcu. Także na przyszły rok mam postanowienie, żeby to wreszcie skończyć.

zapodaj.net/images/d147bde5b4314.png


media.giphy.com/media/WS6ABEVwTwWew89CHo/giphy.gif



www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzab2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najart2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladrym2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnewsfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladcarymowfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzabawniejfuer.jpg
 
http://lastfm.pl/user/justyskag
Prefix użytkownikaMarcus Clinton
Niektóre opisy zawierają spoilery. Czytacie na własną odpowiedzialność.
Spoiler :: Pokaż
Zacznę od tego, że uwielbiam czytać i za swoją pierwszą książkę w tym roku zabrałem się 1 stycznia. Dostałem 3 książki pod choinkę i miałem zamiar je wszystkie przeczytać w ciągu tygodnia. Na pierwszy rzut poszła:
Ilona Felicjańska r11; rCała prawda o..r1; r11; książka mną lekko wstrząsnęła. Miała wszystko. Prawdę, uczucia, przerażenie. Jest napisana w formie wywiadu. Wiadomo zaczyna się od najmłodszych lat byłej modelki, aż do czasów współczesnych. Najbardziej co mnie uderzyło to moment, kiedy opowiadała o relacjach z mężem. Zmuszanie do czynności łóżkowych swojej żony to lekka przesada. No, ale jeśli mówiła prawdę to wychodzi na to, że jej facet był tyranem. Oczywiście najbardziej interesował mnie jej problem z alkoholem. Wypadek, potem strata praw do dzieci. Zastanawiało mnie co prawdziwa matka czuję, gdy ktoś odbiera jej ukochanych synów. Jednak książka jako tako nie porywa. Przeczytałem raz i mi starczy. Dowiedziałem się tego co chciałem i raczej to zapamiętam. Ale książkę zostawię sobie na pamiątkę, bo jest z autografem.

Kolejna pozycja zaraz po Ilonie to:
J.K.Rowling r11; rTrafny Wybórr1; r11; długo zastanawiałem się nad kupnem tej książki. Rowling to jednak autorka książek mojego dzieciństwa. Bałem się cholernie i w sumie dobrze, że się bałem. Książka nie porywa, miałem ochotę ją odrzucić po kilku stronach, ale ja nie z tych. Uwielbiam czytać i zawsze wracam do tych książek, których nie dokończyłem. Nie jestem zbytnio zachwycony tym dziełem, ale to tylko moje zdanie. Fabuła może i trafiona tylko troszkę mdła. Wiem, że to nie książka o magii, ale czy powieść dla dorosłych musi być mniej zaczarowana?
Następne wybrane pozycję będę rzucać przypadkowo xD

Harry Potter i Przeklęte Dziecko r11; Joanne Kathleen Rowling, Jack Thorne, John Tiffany
Nie wierzę, że nie czekaliście na opis tej książki. Będzie krótki, bo nie ma się nad czym rozwodzić. Pierwsze strony jakoś zbytnio mnie nie zdziwiły. Syn wielkiego Pottera wcale nie jest tak genialny jak jego ojciec. Wręcz przeciwnie. Jest ofiarą losu, a co najgorsze zaprzyjaźnia się z synem odwiecznego wroga Harryr17;ego. Nierealne? Nie w tej książce. Tutaj wszystko jest realne, nawet zmieniacz czasu dzięki któremu przemieszczamy się w czasie o kilka lat. Dobrze czytacie. O kilka lat! Nie godzin. To już jest absurd absurdów. Jedyne co w tej książce jej dobre to, to że się szybko czyta. Choć zdążymy się milion razy pogubić kto jest kim. Kto umarł, a kto dalej żyje. No i pani z wózkiem. Wygrała wszystko. Pociąg do Hogwartu jedzie zapewnie szybciej niż 100km/h. Ale kobiecie, która sprzedaje słodycze to nie przeszkadza. Chodzi sobie po dachu i jeszcze gada z uczniami. Przecudownie. I to ciągłe przeskakiwanie z jednego aktu do drugiego. Można się zgubić już po 5 stronach. Jestem zawiedziony. Wydałem 25 zł na chłam. Bo tylko tak można to nazwać. A jeśli znajdę obrońców tejże książki r11; zabiję. xD

Cała seria Alex Kavy r11; Wybaczcie, ale nie chce mi się wymieniać wszystkich tytułów i opisywać ich po kolei. To jakieś 11 książek, zależy jak liczyć ostatnią, bo kupiłem ją oddzielnie i nie wliczała się do serii. Zacznę od tego, że to jedna z moich ulubionych pisarek choć imię i nazwisko może lekko zmylić. Dla tych, którzy nie orientują się co piszę Pani Alex to już wyjaśniam. Mianowicie kryminały. I to nie byle jakie. W każdej kolejnej części autorka czymś nas zaskakuje. Do pisania thrillerów trzeba mieć wrodzoną zdolność i ona to ma. Nie piszę byle jak, ona szuka. Jej książki porywają. Jesteś na stronie 53, kończy Ci się trzeci rozdział, ale chcesz więcej. Pomimo tego, że musisz iść spać, bo rano trzeba wstać to i tak zagłębiasz się dalej. Niektóre części są ze sobą powiązane dlatego warto czytać je od początku. Wiadomo jak w każdej podobnej książce musi być wątek miłosny, ale akurat u niej ich tak rażąco nie zauważać. Bohaterką wszystkich jest jedna i ta sama policjanta, więc nie pogubimy się w postaciach. Czasami co 3-4 część wyklucza obecność pani władzy, ale bądź co bądź nie mąci nam to w głowie.

Cała seria Tess Gerritsen. Cykl z Jane Rizzoli i Maurą Isles
r11; 11 książek. (Chciałem opisać je wszystkie po kolei, ale odpuściłem bo bym was zanudził) r11; Uwielbiam serię książek, oczywiście jeśli nie są mdłe. Choć Tess na co dzień jest lekarzem to jednak pisarka z niej niezła. Fabuła każdej z książek jest ciekawa, a intrygi zręcznie prowadzone. Każda z nich prowadzi do końcowych wniosków. Nie macie jednak tego wyłożonego jak na tacy. Trzeba się nad nimi zastanowić. Każdy z morderców przez nią przedstawiony to inteligentny typek. No i zbrodnie również nie są przypadkowe. I co najważniejsze, bo chyba zapomniałem dodać to nie są zwykłe kryminały. To książki trochę wpadające w medycynę. Jak już wspomniałem Tess jest lekarzem i w niektórych przypadkach cięcia są szczegółowo wyjaśnione. Ostatnia 11 część to jednak pewien niedosyt. Gdybym miał wybór skończyłbym serię na 10 części. A tak przeczytałem i już wiem, że rozczarowanie pozostanie. Nie ze względu na styl pisarski, ale na zaskakujące zaskoczenie.

Trylogia Tolkiena r11; książki do których wracam bardzo często. Uwielbiam świat przedstawiony w jego opowieściach. I choć Hobbit mnie tak nie porywa to już Władca Pierścieni tak. Najtrudniej jest mi się zawsze przebić przez pierwsze strony. Potem idzie gładko i wchodzę w nią jak nóż w masło. Czytając te książki kolejny raz i kolejny i kolejny co rusz dostrzegam podobieństwo do świata Pottera. Nie wiem czy Rowling czerpała inspirację od Tolkiena, ale już sam opis Gandalfa przypomina mi troszkę Dumbledora. Ale wracając do Trylogii to napiszę tylko super, mega!
Oczywiście wróciłem również do HP, ale wiadomo, że każdy kocha te książki :D

Przeczytałem w tym roku również kilka biografii piłkarskich osobistości. M.in.: Wayne Rooney, Sir Alex Ferguson x 2, Ryan Giggs, David Beckham, Roy Keane, Eric Cantona, Leo Messi, Cristiano Ronaldo, Gigi Buffon, Alex del Piero, Rio Ferdinand,P Pique, Puyol.
I kilka książek Beaty Pawlikowskiej. Mogę wam je opisać, ale gdy zacząłem to stwierdziłem, że to prawie jak praca magisterska. Jeśli dobrze liczę to przeczytałem w tym roku jakieś 52-53 książek i za chwilę będę kończyć 54 xD

Po prostu Marcin


images82.fotosik.pl/1011/7aa87cb1da994ba8med.jpg


Takie cudo dostałem <3


i.imgur.com/0u16lZe.png



imageshack.com/a/img923/4417/HkXkFm.gif



Takie miłe słowa mnie spotkały Love


i.imgur.com/QrjCRNM.png


Mój ranking najcudowniejszych nóg!


1. Edyta!

images92.fotosik.pl/319/9827bac25b48a187med.jpg

2. Livka!
Tu cenzura zdjęcia


3. Scarlett!

images90.fotosik.pl/319/42d14ae8e08607d7med.jpg
https://zapodaj.n...83bd62.jpg

Ogłaszam wszem i wobec, iż GiHP to moja siostra bliźniaczka. Dedykuję jej tego gifa Edki, bo mi się podoba i jej też musi się spodobać
Love
imageshack.com/a/img922/6528/dy1EEC.gif

Edyta <3 Moja motywatorka!
imageshack.com/a/img924/2810/KzL3IE.gif

United <3
imageshack.com/a/img923/9488/ketnkt.gif

Śląsk!
imageshack.com/a/img921/3372/6I8rgn.gif


You laugh at me because I'm different, I laugh at you because you're all the same.


imageshack.com/a/img924/953/bciSei.gif


"Śmierć będzie ostatnim
wrogiem, jaki będzie pokonany"


imageshack.com/a/img923/8085/HrtRvj.gif


imagizer.imageshack.us/v2/xq90/921/HZ1lIM.jpg


"Każdy ma fanów, ale ja mam najlepszych fanów, ja to wiem. Tak się stało, że moja muzyka odnalazła najpiękniejsze, najfajniejsze, najbardziej szlachetne i wartościowe serca. "
-
Edyta Górniak
 
Prefix użytkownikabatalion_88
Ogólnie rzecz ujmując, to żaden ze mnie mol książkowy ;p W zasadzie to w minionym roku wiele nie przeczytałem, ale zawsze coś w rękę wpadło, więc taką oto listę przedstawię:

Rosemary znaczy pamięć - Agatha Christie
Zbrodnia na festynie - Agatha Christie
Niespodziewany gość (sztuka teatralna) - Agatha Christie
Powiem wam jak zginął - Joe Alex (pseudonim Macieja Słomczyńskiego)
Gdzie przykazań brak dziesięciu - Joe Alex
Komiczne katastrofy - Dana Desonie
Klient - John Grisham
Poznań. Kościuszki 99 - śp. O. Jan Góra OP (dominikanin)
Uprowadzeni przez obcych? - Philippa Wingate
Zawód: Szpieg - Paweł Reszka, Michał Majewski
Tropiąc Bin Ladena - Aleksander Makowski
Szkoła szpiegów - Piotr Pytalkowski
Wołyń we krwi - Joanna Wieliczka - Szarkowa
Przygoda na Rodos - Stanisław Pagaczewski
Bitwy Wyklętych - Szymon Nowak
Poczet Żołnierzy Wyklętych - Mateusz Saweczko
O radości - O. Leon Knabit OSB (benedyktyn)
Nie samą pracą żyje człowiek - O. Leon Knabit OSB
Zwycięstwo mroku - Tanith Lee
Jan Paweł II - Tad Szulc

No i to tyle. Chwalić się nie ma czym, ale lepszy rydz niż nic xD Mam nadzieję, że w nadchodzącym roku będzie tego chociaż trochę więcej. A mam już na oku kilka wartościowych pozycji ;p
i67.tinypic.com/2rdhw1i.png



m.popkey.co/ce2f16/X1Oxe_f-maxage-0_s-200x150.gifm.popkey.co/f3c2c0/YAAKy_f-maxage-0_s-200x150.gif
 
Prefix użytkownikaania919
Przeczytane książki: 57 (jak na razie)

książki godne polecenia:

Stephen King "Koniec warty" - kryminał z elementami paranormalnymi. W Klinice Traumatycznych Uszkodzeń Mózgu odzyskuje świadomość Brady Hartsfielda i planuje zemstę.

Guillaume Musso "Kim byłbym bez ciebie" - również kryminał. Martin, policjant, zajmuje się ściganiem złodziei dzieł sztuki. Próbuje schwytać Archibalda - najprzebieglejszego przestępcę wszech czasów. Do tego w doskonały sposób wpleciony jest wątek miłosny pomiędzy Martinem, a Gabrielle.
Polecam również inne książki tego autora (przeczytałam też: "Jutro", "7 lat później" i "Ta chwila" ). Jego książki charakteryzują się niezwykłymi zakończeniami.

Virginia C. Andrews "Rodzina Casteel", "Mroczny Anioł", "Upadek serca", "W mątni marzeń", "Bramy raju" To jest seria pięciu książek. Heaven Leigh Casteel mieszka wraz z ojcem, macochą i licznym rodzeństwem na wzgórzach. Są najbiedniejszą rodziną w okolicy. Heaven pomaga macosze w domu, opiekuje się młodszym rodzeństwem. Dowiaduje się, że jej matka pochodzi z bogatej rodziny. Gdy dorośnie odszuka swoich bogatych dziadków. Pierwsze części opowiadają o życiu Heaven, potem jest część o życiu Annie - córki Heaven, a ostatnia część jest o Leigh - matce Heaven, dowiadujemy się wtedy co skłoniło Leigh do opuszczenia bogatego domu i zamieszkania na wzgórzach w nędznym warunkach.

Rozczarowanie roku:
Jack Thorne "Harry Potter i przeklęte dziecko" Charaktery bohaterów w ogóle nie zostały wiernie oddane, relacje między bohaterami też nie. Fabuła jest absurdalna i nierealna.
Edytowane przez Prefix użytkownikaania919 dnia 28.12.2016 16:00
Kto ma olej w głowie, temu dość po słowie.

W Ravenclawie tylko ci,
których umysł pięknem lśni.


www.harry-potter.net.pl/images/articles/misgal2020.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/mistrzgaleriiania.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/artykul.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/ania.png


i.imgur.com/ZSNVgbV.png
 
Prefix użytkownikaNatka Potter
Więzień Labiryntu, James Dashner
Próby Ognia, James Dashner
Lek na śmierć, James Dashner
Rozkaz zagłady, James Dashner
Kod gorączki, James Dashner
Krzyżacy, Henryk Sienkiewicz
Przygody Odyseusza, Jan Parandowski
Pieśń o Rolandzie (masakra xD), ?
Starter, Lissa Price
Ender, Lissa Price
Ukryta, P.C Cast, Kristin Cast
Ujawniona, P.C Cast, Kristin Cast
Wyzwolona, P.C Cast, Kristin Cast
Mroczne Umysły, Alexandra Bracken
Nigdy nie gasną, Alexandra Bracken
Po zmierzchu, Alexandra Bracken
Przez ciemność, Alexandra Bracken
Ja, diablica, Katarzyna Miszczuk
Ja, anielica, Katarzyna Miszczuk
Ja, potępiona, Katarzyna Miszczuk
Harry Potter i Czara Ognia, J.K. Rowling
Harry Potter i Zakon Feniksa, J.K. Rowling
Felix, Net i Nika oraz (nie)Bezpieczne Dorastanie, Rafał Kosik
Harry Potter and the Sorcerer's Stone, J.K. Rowling
Szeptem, Becca Fitzpatrick
Crescendo, Becca Fitzpatrick
Cisza, Becca Fitzpatrick
Niezgodna, Veronica Roth
Zbuntowana, Veronica Roth
Wierna, Veronica Roth

Wydaje mi się, że to tyle, chociaż na jakieś 99% o czymś zapomniałam xD
zapodaj.net/images/e3ed400370e7d.png


Jedyna taka Kiślowa Księżniczka!

funkyimg.com/i/2JV6T.png


Witam w moim podpisie!

***

Lilyatte <3 kospirre <3 Lav <3

Lilyatte - moja najukochańsza, najwspanialsza pyra oraz współpracownik Józef. Loffciam Cię, ziemnioku! <3

kospirre - teraz mój ukochany matołek wrócił i może zostanie! <3 Kochana towarzyszka długich rozmów. Proszę mi się więcej nie gubić! <3

-lavender-, najlepszy, najwspanialszy i najukochańszy ludź na tej planecie i poza nią, który olał stronę, ale i tak jest najlepszy! <3


***

owls.ovh/upload_files/001NatkaPotter.jpg

***

"Natka, ty jesteś tak pozytywna, jak wyniki dopingu u Ruskich" - Wika Herondale.

***

Wierszyk o mnie:

Jest sobie na HPnecie dziewczyna,
ona Natka się nazywa.
Zbiera punkty zawzięcie,
i zdobyła już 4 miejsce!
Goni mnie ciągle i chwali,
takiego zachowania nikt nie zgani.
Można na niej polegać,
i miłość swoją przelewać.
Czasem trochę po marudzi,
ale kto by się zapamiętaniem tego trudził.
By Wioletta.

***

10 powodów, za które kocham HPneta:

1. Na sb można porozmawiać o wszystkim. Dosłownie. Chociaż czasami tylko po 22.
2. Zawsze znajdzie się ktoś, kto ci pomoże. A przynajmniej spróbuje. Zazwyczaj.
3. Za wspaniałych użytkowników, jesteście kochani! <3
4. Za reklamowanie pewnego... interesu Only, zakładu pogrzebowego "Czy to już?" oraz wszystkie inne dyskusje.
5. Za genialną redakcję, która wspaniale się spisuje. Szczególnie Krico.
6. Za przelewanie mojej miłości na Kath oraz za różowego pacana, który (chyba on) dał mi na chwilę kolorowy nick.
7. Za kochane awarie sb, które dają możliwość nowego ciułania pościków <3
8. Za błędy ortograficzne niektórych userów, które mogę poprawiać <3
9. Za tematy do rozmów w realu. Co z tego, że nikt mnie nie słucha ani nie rozumie.
10. I za wszystko inne.
Dziękuję HPnecie! Love Love Love


***


Wiersz o mnie (autorstwa Shanti Black)

Najlepsza na HPnecie
Oraz w całym naszym świecie
Jest Natka Potter.

Powinna być SA tej strony,
Werdykt jest postanowiony
To Natka Potter

Pomogę jej Angelinę wykopać
Ewentualnie w lesie zakopać
Natce Potter.

Będzie szefem wspaniałym
Królować będzie nad HPnetem całym
Natka Potter!

***

Wierszyk Wiki Herondale dla prefektów:
Już otwarta kolejna furtka Twej kariery,
Zniknęły wszelkie do Twej samorealizacji bariery.
Już możesz rozwinąć swoje skrzydła
I oby nowa praca tak szybko Ci nie zbrzydła.
Mam nadzieję, że niedługo sama awansuję
A dziś właśnie tego Ci serdecznie gratuluję!

***


***

"Nadzieja jest jedyną rzeczą, silniejszą od strachu"

s5.ifotos.pl/img/ajpg_sssxeah.jpg

***


"The Hanging Tree"

Are you, are you
Coming to the tree
Where they strung up a man they say who murdered three.
Strange things did happen here
No stranger would it be
If we met at midnight in the hanging tree.

Are you, are you
Coming to the tree
Where dead man called out for his love to flee.
Strange things did happen here
No stranger would it be
If we met at midnight in the hanging tree.

Are you, are you
Coming to the tree
Where I told you to run, so we'd both be free.
Strange things did happen here
No stranger would it be
If we met at midnight in the hanging tree.

Are you, are you
Coming to the tree
Wear a necklace of rope, side by side with me.
Strange things did happen here
No stranger would it be
If we met up at midnight in the hanging tree.



Diabelska szósteczka:
s5.ifotos.pl/mini/punktypng_sqeehea.png
Szczęśliwa siódemka:
s10.ifotos.pl/mini/screen-po_aprpphp.png

I szalona trójeczka:

s10.ifotos.pl/mini/pkt-3333p_arxswsq.png
 
Prefix użytkownikaMALFOYLOV
Ja w tym roku miałam pewien kryzys książkowy i bardzo mało przeczytałam:)
Szeptem. Becca Fitzpatrick
Cisza. Becca Fitzpatrick
Cresando. Becca Fitzpatrick
Finale. Becca Fitzpatrick
Urodzona o północy. C. C Hunter
Przebudzona o świcie. C. C Hunter
Zabrana o zmierzchu. C. C Hunter
Szepty o wschodzie ksieżyca. C. C Hunter
Pułapka uczuć. Colleen Hoover
Harry Potter i Książę Półkrwi. J. K. Rowling
Harry Potter i Przeklęte Dziecko. J. K. Rowling
:)winkKsiazkaHarry
 
Prefix użytkownikaShanti Black
nie pamiętam wszystkich książek, jakie przeczytałam w tym roku, bo ich nie zapisywałam :lezki: w następnym zrobię listę, ale teraz postaram się przypomnieć sobie przynajmniej kilka:

Harry Potter i Czara Ognia - J.K. Rowling
Barca za kulisami najlepszej drużyny świata - Graham Hunter
Jesienna miłość - Nicholas Sparks
Oko Boga - James Rollins
Dziewczyna z pociągu - Paula Hawkins
Harry Potter i Przeklęte Dziecko - J.K. Rowling, Jack Thorne i John Tiffany
Biografia Zinedine Zidane'a oraz Ikera Casillasa
Resztę książek mam zaczęte lecz nie skończone, one się będą liczyć do 2017 podsumowania xD
www.harry-potter.net.pl/images/articles/shantiwielkawojanff.jpg


www.harry-potter.net.pl/images/articles/shanti.png


W Hogwarcie Cynthia Lynwood. Nikt ważny, ale lubi przypały, prefekt Hogwartu.
Na stronie:
- prefekt Gryffindoru (14 edycja; 27.07.2015 - 11.11.2015)
- przewodnicząca Karczmy pod Parchatym Trollem (31.08.2015 - 21.11.2015)
- Redaktor Naczelna Proroka Niecodziennego (Wydanie 4 - Halloween), (Wydanie 5 - Nowy Rok, (Wydanie 15 Walentynki), (Wydanie 16 (Huncwoci))
- Prefekt Hogwartu (27.08.2017-)


www.harry-potter.net.pl/images/articles/shant.jpg


Bo mogę Cwaniak
i.imgur.com/N9bzzWn.png

Sim Shanti w wykonaniu EmilyWright Love
i.imgur.com/MbrWM9r.jpg


Magiczna siódemka
i.imgur.com/GRVPG1y.png

Magiczna siódemka part II
i.imgur.com/M0pcH5X.png


Ciekawa liczba punkcików
i.imgur.com/p9aV7MW.pngi.imgur.com/JTHiWfJ.png
 
Prefix użytkownikagne
Podsumowanie tego roku jest ciężkie, bo o ile wśród książek przeczytanych w ubiegłym, było sporo przeciętnych, na tle których te lepsze mocno się wybijały i łatwo było wskazać co mi się najbardziej podobało, to w tym roku poziom przeczytanych książek był bardziej ujednolicony. Do tego tematyka książek była tak różna, że ciężko mi je między sobą porównywać. W każdym razie rok uważam za bardzo udany zarówno pod względem jakości jak i ilości.
Udało mi się przeczytać 26 książek, czyli 8 więcej niż rok temu. Do tego kilka z nich było naprawdę niezłymi tomiskami, z których można by zrobić objętościowo spokojnie 2 porządne książki, więc tym bardziej mnie cieszy że był na to wszystko czas.

Trzy (mniej więcej trzy) najlepsze książki:

1. Wszystko za Everest - Jon Krakauer i Wspinaczka - Anatolij Bukriejew, G. Weston DeWalt
Te dwie książki stawiam obok siebie, ponieważ obie dotyczą tego samego - wyprawy na Mount Everest z 1996 r. i tragicznego ataku szczytowego dwóch wypraw komercyjnych, w którym śmierć poniosło 5 osób. Czytałam je w takiej kolejności jak wymieniłam i w takiej też polecam.

Wszystko za Everest jest z pewnością napisana lepiej pod względem narracji, lekkości pióra i przystępności dla czytelnika takiego jak ja, czyli takiego, który po książkę sięgnął przypadkiem, nie mając zielonego pojęcia o tragedii opisanej w książce. Mimo, że to reportaż z tamtych wydarzeń, to czyta się to niczym książkę sensacyjną, drżąc nad losem wspinaczy walczących o życie na najwyższej górze świata. Sam autor był uczestnikiem jednej z wypraw komercyjnych, których losy są opisane w książce, dlatego książka nie jest tylko suchą relacją faktów, ponieważ wiele z tych wydarzeń autor przeżył na własnej skórze.

Wspinaczka z kolei jest w pewnym sensie odpowiedzią na Wszystko za Everest, pewną polemiką. Nie ze wszystkim co zostało opisane we Wszystko za Everest zgodził Anatolij Bukriejew, przewodnik konkurencyjnej wyprawy. W książce Krakauera, autor sugerował, że Bukriejew postąpił nieodpowiedzialnie m.in. schodząc ze szczytu przed klientami. Książka ta powstała prawdopodobnie w obronie własnej, bądź też z chęci przedstawienia faktów takimi jakimi widział je Bukariejew, uściślenia wątpliwości, niedopowiedzeń, fałszywych oskarżeń... Wspinaczka przedstawia tą samą historię, tym razem oczyma przewodnika drugiej wyprawy (dwie wspomniane wyprawy zdobywały szczyt tego samego dnia, w tym samym czasie, a co za tym idzie ich losy splotły się), osoby posiadającej ogromne doświadczenie wspinaczkowe.

I choć są na pewno lepsze kawałki literatury, które na głowę biją te dwie książki, to stawiam je na pierwszym miejscu, właśnie dlatego, że przedstawiona w nich historia tak mną wstrząsnęła i zaintrygowała do tego stopnia, że chciało mi się napisać najdłuższego posta na forum od czasów odejścia z redakcji. Na prawdę polecam Wam przeczytanie, nawet jeśli Was to nie interesuje - bo gwarantuje, że zacznie.


O jeden most za daleko - Cornelius Ryan
O jeden most za daleko, to książka historyczna, opowiadająca o alianckiej operacji Market-Garden z 1944 roku, która miała zakończyć IIWŚ

Tak jak byłam zachwycona Ostatnim Dniem Ryana tak jestem zachwycona też tą książką. Jestem pod ogromnym wrażeniem, ze autor potrafił opisać tą historię w taki sposób, że czytanie ponad 550 stronicowej książki o działaniach wojennych było ogromną przyjemnością. Mimo że swoje to trwało ;D I tutaj zacytuję, bo sama nie potrafię ująć w słowa kwintesencji tej książki.

Autor żywym piórem korespon­denta wo­jen­nego i z pie­czo­ło­wi­­tością historyka relacjonuje przebieg największej połą­czo­nej ope­racji wojsk powie­trz­­­no­desantowych i pancernych tej wojny, pisze o nie­kom­pe­ten­cji i arogancji najwyż­szych dowódców, zawziętości i przed­siębiorczości żoł­nie­­rzy, poś­wię­ceniu i za­gubie­niu cywili, ożywia zdarzenia o wy­miarze heroicznym, ale i ko­micz­nym.

Wspaniale się czyta o heroicznych postawach niektórych żołnierzy, chwilami w wielkim napięciu o ich los, a jednocześnie chwilami można się uśmiać kiedy przytaczane są historie takie jak pewnego spadochroniarza, który podczas desantu skakał ze swoją kurą. Ta książka daje spojrzenie na wspomniane wydarzenia z różnych punktów widzenia. Autor zadał sobie wiele trudu, żeby zebrać relacje od zarówno dowódców i żołnierzy alianckich jak i niemieckich i opisać je w przystępny sposób.

Co prawda zostało mi do przeczytania jeszcze z 80 stron, ale myślę, że mogę tą książkę zaliczyć do przeczytanych w 2016.
I w sumie dalsze pozycje "podium" mogłabym dowolnie zamieniać w zależności od nastroju... Dlatego nawet nie będę im dawała numerków.


System - Tom Rob Smith
O tej książce już tyle nie napiszę, bo pomimo że bardzo mi się podobała, to emocje już dawno opadły. Najbardziej podobało mi się umiejscowienie akcji w ZSRR i wspaniałe oddanie realiów i nastrojów. Sama historia kryminalna, również świetna, chociaż miałam to kilka ale co do niektórych momentów.


Dzień szakala - Frederick Forsyth
Świetna książka sensacyjna opowiadająca o planie ataku na prezydenta Francji generała de Gauller17;a. W Dniu szakala autentyczne wydarzenia i postacie przeplatają się z tymi fikcyjnymi i szczerze mówiąc do tej pory nie wiem gdzie ta granica miedzy prawdą a fikcją przebiega.



Na pewno w podsumowaniu muszę wspomnieć też Wichrowe Wzgórza Emily Bronte, Jakbyś kamień jadła Wojciecha Tochmana, trylogię Millennium Stiega Larssona i może jeszcze moze Mag Johna Fowlesa Wszystkie godne polecenia, w zależności kto co lubi. ; )

Z największych książkowych wyzwań mijającego roku, z których jestem bardzo zadowolona i które zdecydowałam się podjąć, to na pewno przeczytanie wspomnianego wcześniej "O jeden most za daleko", przeczytanie tomiku wierszy, poematów itp. Stachury (bo ja wierszy nie czytuję, przez co mimo sympatii dla autora było to wyzwanie) i przeczytanie opowiadań Lema (bo nie wiedziałam czego się spodziewać).


A w nowym roku postanawiam przeczytać coś Dukaja oraz w końcu Mistrza i Małgorzatę i tą taką grubą książke Sandersona, co ja ulka poleca, a ja ciagle nie pamiętam jak się nazywa. Poza tym mam zamiar przeczytać więcej biografii, reportaży i najróżniejszych różności, które nie są kryminałami czytanymi dla zapchania czasu.
Edytowane przez Prefix użytkownikagne dnia 30.12.2016 19:05
www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_C9HW0VT8HWB4j5ioQty4pa6Ex9wMeLs6.jpg
 
Prefix użytkownikaSam Quest
Myślę, że warto już teraz odświeżyć ten temat. Jestem ciekawa jakie jest Wasze czytelnicze podsumowanie roku 2017.
Zapraszam do pierwszego posta, w którym Mikasa bardzo ładnie napisała jaki szablon był by wskazany by wyróżnić te najfajniejsze pozycje tego roku.
Ja narazie powiem tylko, że z mojego postanowienia niewiele wyszło, ale później napiszę więcej. ;)
i.imgur.com/T8lLRQU.png


Ściana uznania i miłości


www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_59/d5.png


Daniel Radclffe to mój crush
Nie kłam, że go nie znasz
Harry'ego Pottera zagrał
niektórych nawet nabrał,
że ma oczy koloru zielonego
a tak naprawdę są niebieskiego
"Tak jak Ron" - woła Ulica
dziewczyna pięknego lica.
Potteromaniak z niej na schwał
i nie jest to żaden wał.

Daniel Radcliffe to mój crush
Wiesz dlaczego jeżeli oczy masz
Z zarostem mu do twarzy
O takim Danie każda Samica marzy.


www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_59/3_t2_2.jpg

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

Czy to słońce, czy to deszcz
W moich myślach on wciąż jest
Myślę o nim nieustannie
Nawet gdy się kąpię w wannie

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

Nie wiem jak się to zaczęło
Lecz gdy serce moje drgnęło
Cała byłam zakochana
I tak kocham tego Dana

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

Nigdy o nim nie zapomnę
Nawet jeśli spotkam bombę
Jest to miłość jednostronna
Ale źle to nie wygląda

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

wiersz by Elizabeth_



i.gifer.com/5lP2.gif

media1.giphy.com/media/Cw4JIAsQHweeQ/source.gif


Ściana chwały

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-redaktor.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-materialy.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-prorok.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najkom20202.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/admlen20201.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wydpro2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/adminlenkrico.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/wydanieprorokaroku.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_najzabawniejszy.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/auor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najlepszy_newsman.png
zapodaj.net/images/5e3ae3d9098f9.jpg
 
Prefix użytkownikaAlette
Może się to wydać śmieszne, ale ja w tym roku nie przeczytałam żadnej książki, która podbiłaby moje serce, nie licząc tych, które przeczytałam drugi raz po latach (a one zawsze są dobre). Nie wiem, może mam jakąś blokadę, ale wszystko wydaje mi się nudne i przewidywalne, nie wiem nawet, czy w którejkolwiek dobrnęłam do końca poza jedną, która z kolei okazała się mega rozczarowaniem. Notoco - przedstawię tylko rozczarowanie.

"Labirynt duchów" Carlosa Ruiza Zafona

Czekałam na tę książkę wiele lat, darzę szczerym uwielbieniem trzy inne powieści tego autora, ale ta to był jakiś kosmos. Tak bardzo za dużo, że aż za mało. Mnóstwo kompletnie niepotrzebnych wątków, bohaterów i perspektyw, przez co te kluczowe wydawały mi się potraktowane po macoszemu. Jakby autor nie miał na nie pomysłu, dlatego ten brak chciał zamaskować milionem innych historii i kwiecistym językiem. Jednak najgorsze jest w tej książce to, że ona uziemiła magię, która była najlepszą częścią poprzednich tytułów. Tak po prostu. Jeśli "Gra anioła" to jednorożec, to "Labirynt duchów" jest pełzającym po ziemi Voldemortem, co wypił tej książce krew i zostawił w Zakazanym Lesie.
web.archive.org/web/20170527063436im_/http://i61.tinypic.com/n1qk3n.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najfanfick2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najffalette.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/fanfick.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_fanficka.png
www.harry-potter.net.pl/images/najsympatyczniejszy_uytkownik.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_ff.png


66.media.tumblr.com/df7ff26a042721958add2f4d66811db3/tumblr_oc3zx5Nkcc1toyrsho3_1280.jpg

Kazui <3



78.media.tumblr.com/67e397cafbea681870d2cef222f21aa0/tumblr_os4igq7Fwu1s8gfjqo1_500.gif

W zasadzie lepiej tkwić w słodkiej niewiedzy. Umiejętność braku myślenia i brak odczuwania tego braku, w połączeniu z brakiem myślenia o myśleniu i przekonaniem, że się wszystko dobrze przemyślało jest darem, który posiadają tylko wybrani. Im więcej wiesz, tym mniej rozumiesz, więc w zasadzie lepiej nic nie wiedzieć i mieć święty spokój.

Dziękuję Wilenie za cudowny wiersz o moich Rycerzykach <3



Za siedmioma górami, za siedmioma lasami
Żył sobie Racław z rycerzykami.
Wielu ich tam było, innej maści każdy,
Jednak każdy spośród nich był bardzo odważny,
Choć nie tak jak Racław - mąż najlepszy w świecie,
Rozpalający serce niemal każdej kobiecie,
Lecz kochając jedną, tę spoza Lagary,
Którą owładnęły miłości jego czary
I wyczekuje tylko kiedy się zobaczą...
Ale koniec historii! Nie za to mi płacą.
Wracając do Lagary, żyła tam Liliana,
Która, chociaż nieporadnością owiana
I znana w otoczeniu z niechęci do koni,
Nie bała się prawie dzierżyć w ręku broni.
Gdy tylko nadszedł rozkaz, wskoczyła na konia.
Mając u swego boku Gaję, Aarona,
Fomę i Milana, a przed sobą zadanie,
Ruszyła, nie bacząc, czy coś jej się stanie.
Jednak Racława niestety przy nich nie było,
A szkoda, bo to by się lepiej skończyło.
Zamiast niego, Nadar przewodził tej grupie
I chociaż zdawało się, że ma wszystko w dupie,
Doprowadził ich całych do kapitana,
Nie mającego nic z Narnią wspólnego - Kasjana,
Który miał przy sobie ogiera wspaniałego,
Nawet dla stajennych nieprzyjemnego,
Z piękną grzywą i gracją, jakiej więcej miało
Jedynie zgrabne, Racławowe ciało...

Co było z Aaronem? Z ostrzem w jego dłoni?
I Lilianą? Jak z jej podejściem do koni?
Co z zaciętą Gają? Co z nadętym Milanem?
Potwornym ogierem wraz z jego panem?
Co z Fomą? Jak żyje? I jak jego rany?
Kiedy tego wszystkiego dowiedzieć się mamy?

Gdy tylko na Alette wielka wena spłynie.
Może nigdy, może jutro, może w czarnej godzinie,
Byle, jak to nastąpi, napisała wreszcie
O Racławie i jego kochanej niewieście.


Authors act like they are sorry for killing characters but really they are like this...


33.media.tumblr.com/1c33d4f027d1b0dfece36f03d8cab05f/tumblr_inline_nnkxxyKWKP1sr52q2_500.gif

31.media.tumblr.com/c5f304c7b0c89ee52e80a0a90f79fd7e/tumblr_inline_nnkxz1zV0v1sr52q2_500.gif

33.media.tumblr.com/9c3599c6a8d5caa85da97df2b4273732/tumblr_inline_nnkxz3S5OW1sr52q2_500.gif

Lista ficków, które przeczytałam i polecam

Miniaturki
"Nieszczęśliwa historia" ulki_black_potter
"Czterdzieści pięć" Barloma
"Pierwsza ofiara" Katherine_Pierce
"Przemyślenia" Wileny Romus
Przyjaciołom, których już nie ma Fuerte
"Zazdrość według Hermiony Weasley" Sam Quest
"Glizdogon" Nieoryginalnej
"Las mnie wzywa" Klaudek884
"***" Zirael

Serie
"Trudny wybór" Penelope
"Jako w piekle, tak i na ziemi" Christiny
"Proszę, powiedz moje imię" Only Dream
"Między wierszami" Fuerte

Drabble
"Znalezisko" Ann
"Miłość" Wioletty
"Bogini" ulki_black_potter

Poezja
"Feniks" Wileny Romus
"Na chwałę! Na honor!" Ann
"Zwariował!" Wileny Romus
"Wspaniały i Starożytny Hymn Rodu Black" Ann



38.media.tumblr.com/e7acb5a8e16d00b85b5d13f0579b1044/tumblr_inline_n8vl57qwvD1r1mylc.png


"Niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która od razu trafia do jego serca. Owe pierwsze obrazy, echa słów, choć wydają się pozostawać gdzieś daleko za nami, towarzyszą nam przez całe życie i wznoszą w pamięci pałac, do którego, wcześniej czy później... i nie ważne, ile w tym czasie przeczytaliśmy książek, ile nowych światów odkryliśmy, ile się nauczyliśmy i ile zdążyliśmy zapomnieć... wrócimy." Carlos Ruiz Zafon



49.media.tumblr.com/06faed4d6c3be0fab9fbd74bd1023201/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o4_500.gif



Oglądam chińskie bajki, czytam romanse a ciasto najbardziej lubię surowe. Pozdrawiam wszystkich, których karmiłam, a szczególnie tych, którzy z tego powodu cierpieli. Lubię gotować dla Gne, której wszystko smakuje i Ciemka, któremu śmierdzą (gotowane!) jajka. Piję herbatę koło kibla z Ang, o miłości rozmawiam z Pene, śpię na podłodze Ulki albo na kolanach Christiny. W moim sercu zawsze jest miejsce dla tych, z którymi obieram ziemniaki.

Pozdrawiam mistrza otwierania zamków Sam i specjalistę od łowienia smerfów Katherine
... a kiełbasa to najbardziej smakuje mi u Pauli love


68.media.tumblr.com/f0cb94d96489a7af17c663e1007e68fd/tumblr_ornxp7GtDG1sccmwvo1_1280.jpg
 
Prefix użytkownikaSam Quest
Hej, zapraszam do tegorocznego podsumowania roku pod kątem książek! Oto szablon zaproponowany przez Mikasę:

Liczba przeczytanych książek: (jeśli nie pamiętasz dokładnie, podaj w przybliżeniu)
Trzy najlepsze książki przeczytane w tym roku: Autor, tytuł, zdanie uzasadnienia (można pisać pod takim kątem, aby wskazać, kogo ta książka interesuje,np. wspomnieć, że spodoba się miłośnikom fantasy, dlaczego polecamy, dlaczego wyróżniamy akurat ten tytuł)
Jedna książka, która strasznie cię rozczarowała: (znów, krótkie uzasadnienie)

Na koniec można dodać coś od siebie: jak minął Ci rok pod kątem "książkowym", czy masz już lektury na przyszły rok,czy polecasz jakąś konkretną księgarnię, itd. BARDZO WSKAZANE jest również odnoszenie się w swoich postach do wypowiedzi innych użytkowników (np. jeśli jakiś wymieniony tytuł was zainteresował - napiszcie o tym!).

U mnie powiem, że jestem sobą rozczarowana, nie kojarzę by jakikolwiek tytuł mnie wciągnął, a jedyne co pamiętam to "Przeklęte Dziecko", ale to nie są miłe wspomnienia xD

Jestem ciekawa Waszych książkowych odkryć!
i.imgur.com/T8lLRQU.png


Ściana uznania i miłości


www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_59/d5.png


Daniel Radclffe to mój crush
Nie kłam, że go nie znasz
Harry'ego Pottera zagrał
niektórych nawet nabrał,
że ma oczy koloru zielonego
a tak naprawdę są niebieskiego
"Tak jak Ron" - woła Ulica
dziewczyna pięknego lica.
Potteromaniak z niej na schwał
i nie jest to żaden wał.

Daniel Radcliffe to mój crush
Wiesz dlaczego jeżeli oczy masz
Z zarostem mu do twarzy
O takim Danie każda Samica marzy.


www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_59/3_t2_2.jpg

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

Czy to słońce, czy to deszcz
W moich myślach on wciąż jest
Myślę o nim nieustannie
Nawet gdy się kąpię w wannie

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

Nie wiem jak się to zaczęło
Lecz gdy serce moje drgnęło
Cała byłam zakochana
I tak kocham tego Dana

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

Nigdy o nim nie zapomnę
Nawet jeśli spotkam bombę
Jest to miłość jednostronna
Ale źle to nie wygląda

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

wiersz by Elizabeth_



i.gifer.com/5lP2.gif

media1.giphy.com/media/Cw4JIAsQHweeQ/source.gif


Ściana chwały

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-redaktor.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-materialy.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-prorok.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najkom20202.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/admlen20201.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wydpro2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/adminlenkrico.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/wydanieprorokaroku.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_najzabawniejszy.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/auor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najlepszy_newsman.png
zapodaj.net/images/5e3ae3d9098f9.jpg
 
Prefix użytkownikafuerte
Mam podobnie jak Sam. Nie dość, że było krucho u mnie z czytaniem w ogóle, to jeszcze jakoś tak nie wiem, nie potrafiłam się w nic wkręcić. Może przez to, że przerzuciłam się na trochę mocniejszy kaliber książek; zrezygnowałam właściwie z kryminałów, a zabrałam się za eseje, opowiadania i celowałam po prostu w coś ambitniejszego. Ale chyba mnie to trochę w tym roku - pełnym nauki, ustaw i ogólnego zmęczenia życiem - przerosło.

Trudno mi będzie w związku z tym napisać jakieś obszerne posty o książkach, które przeczytałam. Mogę wskazać tylko, że te, które najbardziej zapadły mi w pamięć, to Mężczyźni objaśniają mi świat Rebecki Solnit - zbiór esejów na temat tego, jak kobiety są traktowane w różnych sferach życia społecznego, króciutka książka. Drugą pozycją będą Mikrotyki Pawła Sołtysa (Pablopavo) - świetny zbiór opowiadań, napisanych naprawdę świetnym językiem. Nominowane zresztą do Nike z tego co kojarzę, warto przeczytać, również nic długiego.

Jeśli chodzi o rozczarowania - to poza tym, że ten rok w ogóle obfitował u mnie w książki, które zaczęłam, ale nie skończyłam (skończę, kiedyś), co raczej mi się nie zdarza, to strasznie mnie rozczarował piąty tom Millennium. Wiem, że Lagercrantz to nie Larsson, ale jednak czwarty tom był w miarę jeszcze na poziomie, a ten to po prostu muł, dno i wodorosty. Przykre, że nie potrafili zostawić dzieł Stiega w spokoju, byłaby wybitna trylogia, a tak to robi się z tego pomału kryminalny potworek.

Ach, no i naliczyłam, że przeczytałam w tym roku chyba tylko z siedem książek. Nie liczę tych czterech, co zaczęłam i nie poszło.

zapodaj.net/images/d147bde5b4314.png


media.giphy.com/media/WS6ABEVwTwWew89CHo/giphy.gif



www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzab2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najart2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladrym2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnewsfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladcarymowfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzabawniejfuer.jpg
 
http://lastfm.pl/user/justyskag
Prefix użytkownikaLivka
Przeczytałam wtym roku 60 książek (2 może uda mi się skończyc do jutra, bo zostały mi w obu po 2 rozdziały).

1. Czarny zakon - J. Rollins
2. Egzorcysta - W. P. Blatty
3. Sapiens. Od zwierząt do bogów - Y. N. Harari
4. Złe miejsce - D. Koontz
5. Samo ostrze - J. Abercrombie
6. Egzekutor - C. Carter
7. Zemsta - A. Fredro
8. Nim zawisną na szubienicy - J. Abercrombie
9. Ostateczny argument królów - J. Abercrombie
10. Wataha - T. Siwiec
11. Ekspedycja - J. Rollins
12. Otchłań zła - M. Chattam
13. Braciszek Odd - D. Koontz
14. Woła mnie ciemność - A. Suchocka
15. Żmijowisko - W. Chmielarz
16. Czas umierania - J. Higgins
17. Grzech - M. Czornyj
18. Wilczy kult - J. Afgańska
19. Ruiny - S. Smith
20. Bez skrupułów- H. Coventry
21. Rytuał - G. Mastering
22. Nawiedzony dom na wzgórzu - S. Jackson
23. Sedinum - L. Herman
24. Podpalacz - W. Chmielarz
25. Stary człowiek i śmierć - M. Castle
26. Alazza - C. Czyżewski
27. Niech strawi cię płomień - B. Przychodzili
28. Sekret Genezie - T. Knox
29. Mroczna wieża. Roland - S. King
30. Amazonia - J. Rollins
31. Cierp ciało - M. J. O'Rourke
32. Gen atlantydzki - A. G. Riddle
33. Do piekła i z powrotem - T. Czarny
34. Kraby - G. N. Smith
35. Ostatnich gryzą psy - Navala
36. Mgły Avalonu - M. Z. Bradley
37. Uciekinier - S. King
38. Znamiona Kaina - T. Knox
39. Nigdy w życiu - K. Grochola
40. Zatoka - Navala
41. Atlantydzka zaraza - A. G. Riddle
42. Atlantydzki świat - A. G. Riddle
43. Dreszcz - J. Ćwiek
44. Spiżowy gniew - M. Gołkowski
45. Podziemny labirynt - J. Rollins
46. Długa chwila ciszy - P. Colize
47. Ziarno demona - D. Koontz
48. Kamienica panny Kluk - D. Zdanowicz
49. Denar dla szczurołapa - A. R. Michalak
50. Bogowie pustyni - M. Gołkowski
51. Pęknięta korona - G. Wielgus
52. Omen - D. Seltzer
53. Upiorna opowieść - P. Straub
54. Wirus Judasza - J. Rollins
55. Ostatnia wyrocznia- J. Rollins
56. Deja dead - K. Reichs
57. Zielona Mila - S. King
58. Harry Potter cała seria po angielsku (liczę jako jedna pozycja, bo tak)
59. Trupia Farma - B. Bass
60. Stulecie chirurgów J. Thurwald

Z 20 pozycji z tej książki przeczytałam w formie audiobooka, bo jednak często jestem w trasie. Jeśli wyjeżdżam zabieram Kindle'a, w domu czytam ksiązki. :)

Ulubiona księgarnia książkowa to - tanie książki. Korzystam też z legimi dla pozycji na Kindle'a i audioteki do audiobooków.

Jeśli z tych trzech miałabym wybrać 3 najlepsze to zdecydowanie byłoby

1. Sapiens od zwierząt do bogów.

Zmienia zupełnie spojrzenie na historię nas jako gatunku człowieka. Czy wiecie np, że to co ukształtowało nas jako gatunek to plotka i kłamstwo? Jako jedyni nie komunikujemy się ze sobą nie tylko po to, by ostrzec pozostałych przed np. lwem, ale również po to by powiedzieć, że ten lew ma okropnie brudne futro. Polecam mocno!

2. Żmijowisko

Świetna powieść kryminalna polskiego pisarza Wojciecha Chmielarza. Genialnie i prosto się czyta. Do końca nie wiadomo kto zabił, a wszyscy bohaterowie są mocno zarysowani, chociaż ciężko kogokolwiek lubić.

3. Stulecie chirurgów.

Ciężko sobie wyobrazić, że jeszcze tak całkiem niedawno kończyny amputowało się bez śnieczulenia, a zakrawione noże wycierało w fartuch zanim położyło się na stół kolejnego pacjenta. Obserwacja tego jak dokonywał się przełom w światowej chirurgii daje sporo do myślenia.

Moje plany na przyzły rok? Myślę, że skorzytam z poniższej ściągi:

i.imgur.com/2PHjucQ.jpg

Cześć wszystkim!

Tak naprawdę to mnie tu nie ma
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-zaginiony.png

Same dobre gwiazdy spotkały się na nieba szczycie,
Z ducha, ognia i rosy tchnęły w ciebie życie


Portret upamiętniający słynna bitwę na HPnecie. Na tym arcydziele JA - Livka Andrewparte w czasie bitwy Hogwartczykow o SB, autorstwa mistrzyni Painta Lou :D

i.imgur.com/mIvFdxW.jpg


Co dobrego w 2019?

i.imgur.com/41ekEzT.jpg

Nagrody za 2018!

www.harry-potter.net.pl/images/articles/objawienieliv.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/potterlivka.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/livkavtff.jpg

i.imgur.com/fra84T9.jpg

Dom w Hogwarcie: Gryffindor

media1.tenor.com/images/3a943d0a82fac73aabb9e1bc57b24800/tenor.gif

Ulubione bajki

i.imgur.com/xic27Eh.gif

78.media.tumblr.com/b1fc69f273fad20db4d9e0733f3d0015/tumblr_inline_oasqsc5pV01ttddq8_500.gif

media1.tenor.com/images/5d0760ac83b2e11a55d5394ca9ad0125/tenor.gif

i.imgur.com/Qiv5MYZ.gif


Ulubione seriale


i.pinimg.com/originals/9f/85/de/9f85deabcc4e05ab269193e46d7c8399.gif

i.imgur.com/yfkYKsY.gif

1.bp.blogspot.com/-yKDQ03BvPck/Und_UEmhFnI/AAAAAAAA1Rg/ICt6-PqD2Aw/s1600/GIF+GLEE+HANDS+LOGO+lilybop.gif

78.media.tumblr.com/35b1bd3837d620915c0c879a6fc99c79/tumblr_os6d6psCgQ1v77151o1_500.gif

media.giphy.com/media/QR8m21Hkb4eLm/giphy.gif

laughingsquid.com/wp-content/uploads/2016/08/lsthings3.gif

78.media.tumblr.com/70afc44914622d3f20644da58e37b8c7/tumblr_n1b9levafC1snfsvoo1_400.gif

i.imgur.com/2MQlMXj.gif

78.media.tumblr.com/e87122836695b288757a7ddaf4035dac/tumblr_p18wpbDXXp1r09d6po1_540.gif

 
Prefix użytkownikablad logiczny
Odejdę trochę od proponowanego schematu. W ubiegłym roku przeczytałem może z 5 książek i jestem przerażony jak mało czytam dla tzw. "rozrywki".
Dlatego zacznę od tych "Fantastyczne Zwierzęta" i "Baśnie Barda Beedle'a"to pozycje, których nie trzeba bliżej przedstawiać. Autorki mam nadzieję też :D
Teraz już będzie nudno, bo reszta to właściwie podręczniki:
Leszek Radziszewski "Balistyka końcowa amunicji małokalibrowej..." pełno tabel, zestawień technicznych szczegółów...bla bla bla..., ale są też zdjęcia i rysunki. "Połknąłem" (dosłownie) przez dwa wieczory, ale ciągle jeszcze wracam.
Obecnie w trakcie czytania: Krzysztof Karoń "Historia Antykultury" ,Wersja robocza dlatego trudno to nazwać książką, bo przypomina raczej zbiór usystematyzowanych notatek do wykładu. Tytuł też mocno mylący, bo sama "historia antykultury" to tylko ostatni z rozdziałów i zajmuje mniej niż połowę objętości. Zacząłem i bardzo powoli czytam. Tematyka nie jest dla mnie mowa, bo wiele z tych rzeczy miałem na studiach, znam z filmów bądź publikacji dokumentalnych. Samego autora i jego ciężki styl, też znam z serii wykładów i wypowiedzi na YouTube. Gdyby ktoś jednak się skusił to ostrzegam. Prawdopodobnie "padnie" już po kilku kartkach lub kilku minutach oglądania.
I to by było na tyle, nie licząc "Manifestu Komunistycznego" niejakich Karola M. i Fryderyka E. :D
Błąd mam zawsze przed sobą.
Wszelkie błędy, gramatyczne, stylistyczne, ortograficzne, interpunkcyjne, to moi kuzyni.
Nie lubię kuzynów.
Uważam, że należy wypędzić błendy z pustymi do puszczy.
 
Prefix użytkownikaScarllet
W tym roku nie przeczytałam zbyt dużo książek niestety, ale te kilka co udało mi się zamieszczam :D
1. Colleen Hoover - Hopeless
2. Colleen Hoover - 9 November
3. Colleen Hoover - Maybe Someday
4. Elle Kennedy - Układ
5. Elle Kennedy- Błąd
6. Elle Kennedy - Podbój
7. Paulina Świst - Prokurator
8. Paulina Świst - Komisarz
9. Paulina Świt - Podejrzany
10. Sylvia Day - Dotyk Crossa
11. Jenika Snow, Jordan Marie - Mikołaj na zamówienie


Trzy najlepsze..

1. Na pierwszym miejscu bez wątpienia postawie Maybe Someday Coleenn Hoover. Nie pamiętam kiedy tak dobrze czytało mi się jakąś książkę. Działa na mnie jak magnez, narkotyk. Kiedy już ją brałam to na prawdę ciężko mi było ją odłożyć. Na przepiękną historię. Trochę śmieszną, trochę smutną, ale przede wszystkim o miłości i pasji.

2. Na drugim miejscu postawię Prokuratora Pauliny Świst.
Trochę kryminał, trochę komedia, trochę romans - ogółem super. Wszystko toczyło się wokół tego prawnego świata. Ale fabuła była ciekawa, wciągająca. Dialogi czasami rozbawiały, czasami akcja wzruszała. Nie było się również bez seksu. Ale połączone to wszystko w całość zbudowało super książkę.

3. Na trzecim znajdzie się Podbój Elle Kennedy.
To młodzieżowa książka opowiadająca o perypetiach studentów jeden z amerykańskich uczelni. Chłopak - nałogowy podrywacz, obrzydliwie bogaty, jego życie kręci się wokół seksu. Dziewczyna - Związki traktuje serio. Właśnie rozstała się ze swoim chłopakiem. Ich drogi krzyżują się. Co mi się w niej podoba? A to, że ta książka opowiada o zmienianiu siebie, swoich zwyczajów dla innej osoby. Odkrywaniu własnych wad i dążeniu do zmiany ich.

Były najlepsze, teraz czas na najgorszą. Nie muszę się nawet zastanawiać i od razu do takiej zakwalifikuje tu Mikołaja na zamówienie J. Snow i J. Marie.
Byłam pewna, że to będzie świąteczna historia z domieszką seksu. Ale nie. To była pornografia na papierze z dobrym tłem. Nic więcej. Nie miała wątków pobocznych, które nie skupiały się na seksie, np. jak w 50 twarzach Grey'a. Tutaj cała książka mające ledwo ponad sto stron skupiała się tylko na jednym i tym samym - czyli seksie. Byłam nią bardzo rozczarowana. I raczej nie polecam jej. Nie ma w niej ciekawej historii, nie ma wzruszeń, zabawnych momentów czy smutnych. Za to jest bardzo dogłębnie opisana relacja płciowa głównych bohaterów.


Postanowienia książkowe na 2019 r..
Hmm..
- Dokończyć serie Elle Kennedy.
- Dokończyć serie Sylvi Day i Crossie

Na razie to tyle, myślę że wszystko będzie się zbierać w swoim czasie :D
''A ja Ciebie zaklnę w żywy kamień! I będą Cię czcić w Republice Nowego Przylądka.''
-Zireael 2020 Serce


img.besty.pl/images/401/33/4013343.jpg







i.imgur.com/cFE02Q9.png



W Hogwarcie Corinne Laurientis
 
Prefix użytkownikafuerte
Powoli chyba pora robić czytelnicze podsumowanie. Przeczytane pozycję jeszcze wrzucę, bo mam zamiar przeczytać jeszcze przynajmniej dwie książki, teraz tylko tak ogólnie.

Ten rok wypadł blado, chociaż chyba trochę lepiej niż poprzedni. W zeszłym zamiast książek czytałam ustawy, w tym po prostu nie miałam mocy na hardkorowe czytanie; za dużo pism procesowych w pracy, za dużo druku, żeby później jeszcze siedzieć i czytać. Ale to oczywiście zapewne wymówka. Na razie wychodzi, że przeczytałam jakieś 8 książek, a jeszcze na studiach udawało mi się czytać około 20-30 pozycji rocznie. Także spadek duży.

No to jak tam, jakie są najlepsze/najgorsze książki jakie przeczytaliście w tym roku? A może coś było dla Was totalnym zaskoczeniem albo rozczarowaniem?

zapodaj.net/images/d147bde5b4314.png


media.giphy.com/media/WS6ABEVwTwWew89CHo/giphy.gif



www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzab2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najart2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladrym2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnewsfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladcarymowfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzabawniejfuer.jpg
 
http://lastfm.pl/user/justyskag
Prefix użytkownikagordian119
Jeśli chodzi o mnie, to ten rok wypadł niesamowicie blado jeśli chodzi o czytanie. Tzn czytałem dużo, ale głównie były to rzeczy "z mojej branży", takiej literatury "ogólnej" przeczytałem niewiele, a jeśli już, to nie były to nowości. Niemniej jednak coś tam dorwałem. Jeśli lubicie kryminały, to mogę wam polecić "Boską proporcję" Piotra Borlika, z tego co wiem jest już i kontynuacja, ale nie miałem czasu jej przeczytać jak na razie. Książka dość dobra, ciekawa, wciągająca, choć na pewno nie wybitna. Jest taka trochę... "psychiczna", jeśli można tak powiedzieć, momentami dość brutalna, jeśli lubicie takie rzeczy, to myślę że mogę polecić.
Witam was, moi drodzy,
w krainie czarów!


www.harry-potter.net.pl/images/articles/gordian.png


www.harry-potter.net.pl/images/articles/najpow2020.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-powazny.png


i.imgur.com/Jy8q3a1.jpg


s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/12/d8/e5/12d8e53b202c07dd261102bf53ad10c5.jpg


A jeśli chcecie zdobyć
Druhów gotowych na wiele,
To czeka was Slytherin,
Gdzie cenią sobie fortele.


Posycz sobie, mała żmijko
Wij się, żmijko, wij
Bądź milutka dla Gordiana
Bo cię przybije do drzwi!


pobierak.jeja.pl/images/3/5/8/235806_coachingowe-brednie.jpg


Od Hermionki78 na Halloweeeeeeeeeen

i.imgur.com/Ki6Z5wP.jpg


Order Dobrego Ucznia za 3. miejsce w konkursie na najaktywniejszego ucznia Hogwartu (2017/2018) :D
i.imgur.com/GnXvW0r.png


W Hogwarcie:

Gordian Stella (4.07-2016-8.07.2018)
Prefekt Slytherinu 2017/2018


Bruno Boccanegra (od 8.07.2018)
 
Prefix użytkownikaKatherine_Pierce
Dla mnie to był straszny rok jeżeli chodzi o czytani. Od kilku miesięcy nie jestem zdolna do tego by skończyć jakąkolwiek książkę. Mam chyba z 3 czy 4 zaczęte i boli mnie myśl, że mam się za którąś zabrać.

Teraz jestem w trakcie czytania "Człowieka z wysokiego zamku" i bardzooooo opornie mi idzie, mimo iż historia ciekawa. Po prostu nie mogę się wystarczająco skupić, żeby się wciągnąć. :/
Moja chrisowa TOP5 Love
1. Always&Forever Chris Wood
i.imgur.com/y6jpCsU.gif

2. Chris Hemsworth
i.imgur.com/8WsQeui.gif

3. Chris Evans
i.imgur.com/j1wiwO2.gif

4. Chris Pratt
i.imgur.com/HnITXik.gif

5. Chris Pine
i.imgur.com/hq2Slb8.gif


Maybe, you don't know Katherine at all.
Did it ever occur to you that you have no idea who I really am?

i.imgur.com/VgiX9PY.gif i.imgur.com/qBg6eY4.gif

florenceandthemachine.pl/wordpress/wp-content/uploads/2014/06/separator.png[/center]

i.imgur.com/jKG5o7X.jpg

Mam talenty różne, lecz nie należy do nich poezja
staram się klecić słowa aby była w tym finezja.
Obietnice złożyłam, więc spełnić ją należy
admin co nie dotrzymuje słowa? Kto mu uwierzy?
Z przeprosinami do Ciebie Kath pędze
aby nie popaść w wieczna nędzę.
Kiedy Mafia się z wielką pompą rozpoczęłą,
nie chciałam aby osoba z miasta zginęła.
Choć początkowo w mych oczach byłaś podejrzana,
wymówka z brakiem czasu, zdawała się odgrzewana.
Gdy zaś ufać zaczęłam w twe piękne słowa,
mafia nie pozwoliła, by lekka stała się ma głowa.
Rozkazali głosować wbrew mojej woli,
musiałam się pilnować aby nie wyjść z roli.
Swojego słowa bronić miałam zacięcie,
najlepiej tak aby wśród innych miało ono wzięcie.
Przepraszam najszczerzej, lecz nie cała moja jest wina,
głosu bym na Ciebie nie oddała, gdyby nie mafii kpina.
Grałaś zacnie, choć nie każdy to potrafił docenić,
szkoda, że losów miasta nie udało nam się zmienić.

Z najszerszymi przeprosinami, Tako.


Cóż to tak echem pijackich krzyków rozbrzmiewa
I z dupy łzy śmiechu rozlewając rzęsiste
Wciąż sunie w dół siłą tyłków rozpędzone
Ciemność nagłą powitać co się jej nie spodziewa

To z trzech części całość misternie złożona
Co czerwieni blaskiem ciekawskie oczy razi
I bucha wciąż gdy w dół tak pokracznie złazi
Zielonym długim poddupcem połączona

A każdy człon tego przedziwnego bytu
Nie przez Boga do życia powołanego
Lecz przez wyobraźnie chore i łyki płynu czystego
Zdaje się niczym wobec wspaniałości swego odbytu

Bo piękny on niczym moszna na nieboskłonie
Mądry jak żadna ze stóp co na świat zrodzona
A zabawna tak, że aż strach
Oto jest Kath


Gne - Twoje przedtyłcze <3

Ołtarzyk uwielbienia Chrisa

i.imgur.com/BaZgQJY.jpg
Autorstwa pięknej i utalentowanej Gne <3

i.imgur.com/FYC58AY.gif i.imgur.com/ItxKXYK.gif


Chris to dupa jakich wiele,
Męski facet w fajnym ciele,
Serial o nim Kath ogląda,
Lecz na tyłek wciąż spogląda.
Na nic próby oderwania
Wzroku od słodkiego drania,
Uśmiech jego mówi wiele
Aż mam ciarki na całym ciele!

By Sam Quest


i.imgur.com/oRNUlDF.gif

i.imgur.com/yYIWd7f.gif

i.imgur.com/nZLkFvK.gif

i.imgur.com/bkpMkhj.gif


i.imgur.com/bNMFy91.gif

i.imgur.com/zjAUjeo.gif i.imgur.com/RxeMExN.gif


The wasted years, the wasted youth
The pretty lies, the ugly truth
And the day has come where I have died
Only to find, I've come alive

~Teen idle


i.imgur.com/1jQBv6y.png

I was angry with my friend;
I told my wrath, my wrath did end.
I was angry with my foe:
I told it not, my wrath did grow.

And I waterd it in fears,
Night & morning with my tears:
And I sunned it with smiles,
And with soft deceitful wiles.

And it grew both day and night.
Till it bore an apple bright.
And my foe beheld it shine,
And he knew that it was mine.

And into my garden stole,
When the night had veild the pole;
In the morning glad I see;
My foe outstretched beneath the tree.


Do hymnu!
Katherine jak ten kwiat wykwitła na stronie,
Katherine zostanie z nami po wsze czas.
Skromniutka i gadatliwa, wielka jej chwała,
bo serce jej ogromne niczym głowa Andrzeja.

Refren:
Chwała Ci nasza, Katherino!
Filmowcu najlepszy, kochana userko!
Znajomość TVD największą masz!
Chwała Ci, nasz pierniczku!

Twa sława się ciągnie za Tobą niczym smród.
Lecz nie martw się tym, bo oznacza on Twój trud.
Każdy go do docenia, bo robisz cuda od niechcenia.
Trzymaj tak dalej, a nagrodzi Cię ktoś!

Refren.

Upijałaś się w Karczmie, szalałaś w Hogwarcie,
lecz byłaś w stanie pokonać Parchatego Trolla.
Dzielnie walczyłaś w konkursie literackim,
w redakcji Proroka zasiadłaś niczym król.


Refren x2
~ Pszemek - łosiek <3


www.harry-potter.net.pl/images/articles/najmar20202.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/wydarzenieroku1.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najmarudakath.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/admin_gadula.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_gadua.png

i.imgur.com/MMUs8xt.png

i.imgur.com/wSAFrPI.png

i.imgur.com/wcX950I.png

i.imgur.com/ahcM1ve.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najsympatyczniejszy_uzytkownik.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najwiekszy_gawedziarz.png

i.imgur.com/ZWQLEsq.jpg
 
https://www.youtube.com/channel/UClbnb5X3J_Gh8r-AT
Prefix użytkownikaSam Quest
Ja przeczytałam w tym roku nie wiem ile, dużo w tym powtórek. Jeżycjada, książki o Ani z Zielonego Wzgórza, Saga o Ludziach Lodu, Saga Zmierzch.
Myślę, że razem wyszłoby około 50 książek, jak nie więcej, ale jakoś tak nie umiem traktować tych powtórek jako przeczytanych książek w tym roku. Może to głupie, ale tak jest. :D

Z nowości na pewno dobrze wspominam książki Kinga Pana Mercedesa, To i Uniesienie.
Największym jednak zaskoczeniem było dla mnie to, że zrobiłam nowe podejście do Władcy Pierścieni i teraz czyta mi się to całkiem przyjemnie i nawet idę do przodu. Może jeszcze w tym roku skończę pierwszy tom. :D

No i może w tym roku uda mi się wreszcie zacząć zapisywać przeczytane książki. Kto wie? xD
i.imgur.com/T8lLRQU.png


Ściana uznania i miłości


www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_59/d5.png


Daniel Radclffe to mój crush
Nie kłam, że go nie znasz
Harry'ego Pottera zagrał
niektórych nawet nabrał,
że ma oczy koloru zielonego
a tak naprawdę są niebieskiego
"Tak jak Ron" - woła Ulica
dziewczyna pięknego lica.
Potteromaniak z niej na schwał
i nie jest to żaden wał.

Daniel Radcliffe to mój crush
Wiesz dlaczego jeżeli oczy masz
Z zarostem mu do twarzy
O takim Danie każda Samica marzy.


www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_59/3_t2_2.jpg

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

Czy to słońce, czy to deszcz
W moich myślach on wciąż jest
Myślę o nim nieustannie
Nawet gdy się kąpię w wannie

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

Nie wiem jak się to zaczęło
Lecz gdy serce moje drgnęło
Cała byłam zakochana
I tak kocham tego Dana

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

Nigdy o nim nie zapomnę
Nawet jeśli spotkam bombę
Jest to miłość jednostronna
Ale źle to nie wygląda

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

wiersz by Elizabeth_



i.gifer.com/5lP2.gif

media1.giphy.com/media/Cw4JIAsQHweeQ/source.gif


Ściana chwały

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-redaktor.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-materialy.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-prorok.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najkom20202.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/admlen20201.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wydpro2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/adminlenkrico.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/wydanieprorokaroku.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_najzabawniejszy.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/auor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najlepszy_newsman.png
zapodaj.net/images/5e3ae3d9098f9.jpg
 

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum:
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Theme by Andrzejster
Copyright © 2006-2015 by Harry-Potter.net.pl
All rights reserved.
Wygenerowano w sekund: 0.24