Draco Malfoy - Postacie

Harry Potter

Ostatnie Artykuły
Nawigacja
Ankieta
Co sądzisz o Pottermore?

Fantastyczne, nie mogę się oderwać!

Spodziewałem się czegoś lepszego, ale nie jest źle

Jeszcze się nie zarejestrowałem

Kompletna strata czasu

Nie wiem, co to jest Pottermore

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.

karpacz pogoda dla narciarzy

Draco Malfoy

Znaczenie pierwszego imienia: Draco = duży wąż, smok (łac.) Imię 'Draco' jest związane z Gwiazdozbiorem Smoka - konstelacją znaną wielu starożytnym kulturom i przeważnie kojarzoną z potworem reprezentującym siły chaosu, sprzeciwiającym się uznanym bogom i z gwiazdą konstelacji Smoka o nazwie Thuban.

Znaczenie nazwiska: Mal foy = 'zła wiara' w języku francuskim.

Początkowe szkice: nazwisko Dracona początkowo miało brzmieć 'Spinks' albo 'Spungen'. To ostatnie prawdopodobnie dotyczy Nancy Spungen, dziewczyny basisty Sid'a Vicious (Wredny Sid, przydomek nadany przez Johna Lydon'a - przyp. tłum.), grającego w punkowym zespole Sex Pistols.


RODZINA

Urodziny: 5 czerwiec 1980

Status krwi: czysta krew

Matka: Narcyza (Black) Malfoy (1955 - )

Ojciec: Lucjusz Malfoy, jeden ze śmierciożerców należących do kręgu Voldemorta

Małżonka: Astoria (Asteria) Greengrass (ur. 1982)

Dzieci: Scorpius Hyperion Malfoy

Dziadkowie: Ze strony matki (rodzice Narcyzy), Druella Rosier i Cygnus Black III. Ze strony ojca (Malfoy), dziadek Abraxas Malfoy.

Ciotki, wujkowie: Bellatrix (Black Lestrange), Rudolf Lestrange, Andromeda Tonks, Ted Tonks.

Kuzyni: Nimfadora Tonks, Syriusz I Regulus Black, Molly (Prewett) Weasley jest również daleką kuzynką (spokrewniona z Syriuszem).

Rodzeństwo: nie ma,Draco jest jedynym dzieckiem Narcyzy i Lucjusza.

Położenie domu: Dwór Malfoyów, hrabstwo Wiltshire, w południowo-zachodniej Anglii.

Zwierzę: posiada sowę.


WYGLĄD

Kolor oczu: szare i zimne (jak oczy Lucjusza).

Kolor włosów: jasne, prawie białe.

Cechy szczególne: blada, spiczasta twarz; Mroczny Znak na ramieniu.


DRACO W HOGWARCIE

Pierwszy rok: 1991

Dom: Slytherin

Quidditch: szukający Slytherinu (1992-1995)

Organizacje i afiliacje: Brygada Inkwizycyjna.

Śmierciożerca, prawdopodobnie od lata 1996 r.

Przyjaciele: Vincent Crabbe, Gregory Goyle; jego partnerką na Balu Bożonarodzeniowym była Pansy Parkinson.

Nagrody, wyróżnienia, etc.: Prefekt Slytherinu w 5. klasie


UMIEJĘTNOŚCI, ZAINTERESOWANIA

Różdżka: Głóg i włos jednorożca, 10 cali, dość sprężysta; w 'Insygniach Śmierci' została mu odebrana przez Harry'ego. Po tym wydarzeniu Draco używał różdżki swojej matki.

Zainteresowania: Quidditch, Czarna Magia

Umiejętności: latanie, eliksiry, oklumencja.

Miotły: (1991) Kometa 260, (1992-1997) Nimbus 2001.

Patronus: nieznany.


Draco Malfoy jest synem i jedynym dzieckiem Lucjusza i Narcyzy Malfoyów. Był uczniem w Hogwarcie w tych samych latach, co Harry Potter. Draco był wielkim rywalem Harry'ego, aktywnie starał się osłabić go w jakikolwiek możliwy sposób. Draco miał śnieżnobiałe blond włosy i bladą, szpiczastą twarz. Został szukającym w drużynie Slytherinu po tym, jak jego ojciec kupił wszystkim graczom nowe miotły - Nimbusy 2001.

Draco pierwszy raz spotkał Harry'ego Pottera w sklepie z szatami Madame Malkin na Ulicy Pokątnej 31 lipca 1991 roku. Chłopak zwierzył się Harry'emu, że planował zmanipulować rodziców tak, żeby kupili mu to, co chciał. To zachowanie mocno przypomniało Harry'emu jego kuzyna, Dudleya. Kiedy Draco zobaczył Hagrida przez okno sklepu, zaczął się o nim niepochlebnie i lekceważąco wypowiadać, nazywając go przygłupem i służącym.

Taka postawa wobec innych ludzi skutecznie zraziła Harry'ego do Dracona. Komentarze młodego Malfoya były zgodne z innymi nietolerancyjnymi wypowiedziami na temat czarownic i czarodziejów urodzonych w rodzinach mugoli. 1 września 1991 r. w Ekspresie Hogwart, Draco zasugerował Harry'emu , że ich przyjaźń byłaby znacznie lepsza i bardziej owocna od przyjaźni z Ronem, którego rodziną Draco gardził sposób oczywisty. Harry odpowiedział jednak, że sam doskonale wie, kto jest dla niego odpowiednim towarzystwem. Dwa wymienione wyżej wydarzenia stały się przyczyną rywalizacji między chłopcami. Trwała ona przez cały ich okres uczęszczania do Hogwartu i pogłębiała się z roku na rok.

Draco był rzadko widywany bez swoich dwóch przyjaciół, Crabbe'a i Goyle'a, którzy byli od niego znacznie więksi i pełnili bardziej funkcję ochroniarzy, niż przyjaciół. Draco bez wątpienia był liderem paczki i zdawał się patrzeć na Crabbe'a i Goyle'a jak na prostaków, ciemnoty i opieszałków (co zresztą było prawdą). Służyli tylko i wyłącznie do spełniania celów Dracona, czasem pomagając mu w wysyłaniu zjadliwych wypowiedzi pod adresem Harry'ego Pottera, Hermiony Granger i Weasleyów. Draco okazjonalnie zatrudniał swoich goryli do odwalania za niego brudnej roboty.

Malfoy był sfrustrowany z powodu nieustannego skupiania uwagi na Harry'm. Jego ojciec, Lucjusz, próbował go przestrzec, że bycie wrogiem Pottera jest bardzo nierozsądne, zwłaszcza, że każdy w świecie czarodziejów miał go za bohatera. Draco uważał jednak przyjaźń z Harry'm za niemożliwą. Szczególnie irytującym dla niego faktem było to, że Hermiona Granger, urodzona w rodzinie mugoli, jest od niego o wiele lepsza na zajęciach, a Harry pokonuje go w Quidditchu. Nauczyciele zdawali się dawać Potterowi zbyt dużo swobody, jeśli chodzi o łamanie szkolnych zasad. Na domiar złego, był on jedną ze sław, których zdjęcie znajdowało się w 'Proroku Codziennym' i która spoufalała się i była zaprzyjaźniona z Ministrem Magii (przynajmniej do roku 1995).

Trudno jest ustalić związek i relacje Dracona z jego rodzicami. Był on niewątpliwie zepsutym dzieckiem. Zastraszał swojego ojca, aby ten kupował mu wszystko, czego tylko zapragnął: miotły wyścigowe, duże ilości słodyczy i inne prezenty. Jego matka dbała o niego wystarczająco, żeby sprzeciwić się wysłaniu syna do Durmstrangu zamiast do Hogwartu i była zrozpaczona, kiedy odkryła, że Voldemort ma dla Dracona specjalny plan do zrealizowania. Później, w szóstym tomie, po kryjomu udała się do Severusa Snape'a, aby wymusić na nim pewną przysięgę: Snape miał dokończyć zadanie za Malfoya, gdyby chłopakowi się nie udało; miał udzielać mu rad i go ochraniać. Jego ojciec był śmierciożercą, w dodatku wysoko postawionym w szeregach Voldemorta. Pomijając to wszystko, uważam, że jego rodzicom na nim zależało, co skutecznie udowodnili w ostatnim tomie. Jednak sprawa tej miłości jest bardzo skomplikowana i obszerna, stanowi doskonały temat na inny artykuł.

Jeśli zaś chodzi o Hogwart, Draco był dobrym uczniem. Brakowało mu tylko zgłębiania tajemnic Czarnej Magii. Chciał wiedzieć na jej temat jak najwięcej.

W 'Księciu Półkrwi' widzimy pewną zasadniczą zmianę w postawie i zachowaniu chłopaka: zmianę, którą z czasem dostrzega sam Harry i która bardzo go intryguje. Draco chudnie w oczach, twarz mu szarzeje, wygląda na strasznie zmęczonego i dość przygnębionego. Sprawia wrażenie, że czegoś się boi. Harry zaczyna podejrzewać, że Malfoy coś knuje. Dopiero później wychodzi na jaw treść zadania, jakie postawił przed nim Czarny Pan: Draco ma zabić Dumbledore'a, inaczej zginie wraz z całą swoją rodziną. 'Między wierszami' możemy obserwować, jak bardzo Draco jest przerażony. Stał się jednym ze Śmierciożerców. Mogłoby się wydawać, że chłopak zawsze tego pragnął, jednak w szóstym tomie zdał sobie sprawę, że tak naprawdę nie zdawał sobie sprawy z powagi sytuacji. Nie udaje mu się wykonać swojego zadania: dokańcza je za niego Snape, a później wraz z innymi Śmierciożercami uciekają z Hogwartu.

Siódmy tom całkowicie zmienia postawę młodego Malfoya. Odniosłam wrażenie, że chłopak mógł w końcu zdać sobie sprawę z wielu istotnych rzeczy. W przeciągu kolejnych lat, jak dowiadujemy się z epilogu, Draco poślubił Astorię Greengrass i miał z nią syna o imieniu Scorpius. Draco i Harry, jak można się było tego spodziewać, nigdy nie zostali przyjaciółmi, jednak poziom wzajemnego szacunku i zrozumienia znacznie wzrósł.


Źródło: Pisząc powyższy artykuł, wzorowałam się tylko i wyłącznie na angielskojęzycznym Leksykonie Harry'ego Pottera (HP Lexicon).
I przy znaczeniu imienia Dracona wspierałam się Wikipedią.
Draco Malfoy
LadyofLake 10/02/2010 23:20
Czytano 2609 razy
Liczba komentarzy - 19
Miss Bagwell dnia 11/02/2010 00:28
Jedna mała uwaga: z epilogu nie dowiadujemy się kogo Draco poślubił, tę informację ujawniła sama Rowling.
A co do znaczenia imienia Draco - kiedyś pytałam o to kiedyś nauczyciela i samo słowo znaczy jedynie ''wąża'' albo ''smok'' nie określa jego cech, jak w twoim przypadku jest to duży.

Poza tym na plussmiley
LadyofLake dnia 11/02/2010 08:15
Znaczenie imienia dodałam tylko jako ciekawostkę, bo wydało mi się to bardzo interesujące. : )
Co do epilogu - masz rację. Teraz mnie olśniło.

Aha, i wiem, że w przedostatnim akapicie w jednym zdaniu wyszło mi masło maślane - wynika to z tego, że ja, Geniusz Komputerowy, pośpieszyłam się i kliknęłam na 'Dodaj Artykuł' zamiast na 'Podgląd'. Ych.
DAGA POTTER dnia 11/02/2010 16:07
Fajny artykuł. Musiałaś się dużo napracować. Podoba mi się to że pisałaś nie tylko fakty z książki, ale również twoje wnioski wyciągnięte z tego co o nim przeczytalaś
HermionaGranger2010 dnia 11/02/2010 16:14
Tutaj też ''czuje się'' Wikipedię. Ale najważniejsze, że informacje są prawdziwe! I widzę, że w ocenach jest 50% W i 50% P. No nie wiem, nie wiem... Narazie W.
gabi11111 dnia 11/02/2010 16:40
Podoba mi się
Fajnie że dodałaś znaczenie imienia i nazwiska
Tylko szkoda że jest brak zdjęcia;(
LadyofLake dnia 11/02/2010 16:52
Tutaj też ''czuje się'' Wikipedię.


Hermiona, Wikipedią wsparłam się tylko i wyłącznie podczas opisywania znaczenia imienia Draco, i nigdzie więcej . smiley
agata95 dnia 11/02/2010 18:53
Bardzo mi sie spodobał pomysł napisania o jego umiejętnościach, rodzinie oraz opisanie jego wyglądu ;-)
Daję W ;-)
miaka dnia 12/02/2010 01:03
Artykul świetny, zwlaszcza ze podzielilas na statystyke i osobno charakterystyke draco. Albo poprostu mi sie podoba wszystko co jest związane z Draco. Stawiam W.
losiek13 dnia 12/02/2010 10:16
Od razu widać, że to wybitna praca! Bardzo dobry pomysł z podzieleniem artykuły na dwie częsci. Wszystko jest przejrzyste i łatwo się czyta. Ja nie należę do fanów Draco, mnie jego zmiana nie przekonała. Rozumiem jego sytuację w 6 tomie, jednak rozmowa z Dumbledorem niczego go nie nauczyła.
xszaroburoiponurox dnia 18/02/2010 09:11
Uau . Wszystko przedstawiłaś tak . nieskazitelnie . Jestem pod mocnym wrażeniem . Artykuł na maxxa wypełniony wiadomościami o bohaterze . Daje W .
Ana_Black dnia 25/02/2010 20:58
Świetny artykuł, dobrze zrobiłaś dzieląc statystykę i charakterystykę Draco. smiley
adelahp dnia 28/03/2010 10:47
początek mi się jakoś nie podoba, tak szczerze to nie obchodzą mnie jego wujkowie czy ciocie czy dziadkowie ale to pominę.
zastanawia mnie tylko, dlaczego Draco nie ożenił się z Pensy? może ktoś zna odpowiedź?
pannamalfoy dnia 01/05/2010 23:42
świetny artykuł. widać że dużo pracy w niego włożyłaś. W
Meropa97 dnia 21/06/2010 20:15
Piękna praca rzecz jasna , stawiam WYBITNY smiley ...
patka893 dnia 21/06/2010 20:27
Super bardzo dobrze opisane;]]
loczek1416 dnia 24/07/2010 14:37
Świetny artykuł i długi. W.
My-lai dnia 10/08/2010 20:32
Bardzo szczegółowy artykuł, daje W. Draco to dla mnie najlepsza postać i żałuję, że pierwsza napisałaś biografię smiley pisanie o nim, byłoby samą przyjemnością.
Jeśli na prawdę korzystałaś z tak małej ilości źródeł to na prawdę podziwiam Cię. Zadałaś sobie niemało trudu.
Malfoy_lover dnia 23/08/2010 16:16
Szczegółowo napisane. Zasługuje na W.
zuzia003 dnia 16/09/2010 16:36
Szczegółowo i bardzo przyjemnie się czyta. I tak przy okazji mimo wszystko bardzo lubię Draco smiley Zostawiam W
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze. -
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Wybitny Wybitny 79% [19 Głosów]
Powyżej oczekiwań Powyżej oczekiwań 17% [4 Głosów]
Zadowalający Zadowalający 4% [1 Głos]
Nędzny Nędzny 0% [Żadnych głosów]
Okropny Okropny 0% [Żadnych głosów]
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

losiek13
(I Love Helen)
23/05/2012 21:30
Zakladam, ze i tak od Twojej ostatniej wizyty przybylo ich calkiem sporo -.-

scorpius
(Odrobina magii)
23/05/2012 21:27
Widze ze ostatnio za duzo artow nie doszlo. Kiedys nie nadazalem czytac wszystkich bo ciagle znalazl sie jakis nowy

losiek13
(I Love Helen)
23/05/2012 21:27
To idzcie sobie na praktyki ;<

Christina
(Świetny czarodziej)
23/05/2012 21:23
hey

scorpius
(Odrobina magii)
23/05/2012 21:23
elo

Hadys
(Prawdziwa osoba magiczna)
23/05/2012 21:20
a ogolnie dobry, poniewaz wolne, odpoczynek ; )

Christina
(Świetny czarodziej)
23/05/2012 21:19
aa... w moim przypadku i to i to. mam tylko nadzieje, ze dzis juz nie bede siedziec do 3 xD


Archiwum
     
 

Copyright © 2006-2011 www.Harry-Potter.net.pl
Powered by PHP-Fusion, kasha theme by: sonar

Harry Potter - gra MMORPG
Porady prawne, Kamień Filozoficzny, Komnata Tajemnic, Więzień Azkabanu, Czara Ognia, Harry Potter i Zakon Feniksa, Książe Półkrwi
Emma Watson - Hermiona Granger, Rupert Grint - Ron Weasley, Gary Oldman - Syriusz Black, Alan Rickman - Snape, Daniel Radcliffe - Harry Potter