Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Pracownik departamentu
12.06.2026 18:36
Padł dziś Facebook i nikt nie pamiętał, żeby tu wejść (*)

Pracownik departamentu
07.06.2026 20:58
Moje ma niecałe 12 lat

Pracownik departamentu
07.06.2026 20:56
Czesc

Wielki Mag
07.06.2026 10:25
no i jutro mi stuknie dekada na stronie...

Wielki Mag
07.06.2026 10:24
Sharllottka, technicznym? nikt. bo czy A. jeszcze o tej stronie pamięta... nie wiem. o Krico już nawet nie wspominając xD

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Avatar

Posiada 59643 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Avatar

Posiada 58190 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Avatar

Posiada 47342 punktów.

4) Prefix użytkownikaSam Quest

Avatar

Posiada 45365 punktów.

5) Prefix użytkownikaShanti Black

Avatar

Posiada 44242 punktów.

6) Prefix użytkownikaA.

Avatar

Posiada 43682 punktów.

7) Prefix użytkownikamonciakund

Avatar

Posiada 43236 punktów.

8) Prefix użytkownikaania919

Avatar

Posiada 39464 punktów.

9) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Avatar

Posiada 36829 punktów.

10) Prefix użytkownikaKlaudia Lind

Avatar

Posiada 34220 punktów.

Zobacz temat
Drukuj temat
Plebiscyt na najlepsze zdjęcie JKR!
Prefix użytkownikaAlette
Czas wybrać najlepsze zdjęcie J.K. Rowling z sesji zdjęciowych. Dziękuję wszystkim za przysłane propozycje, ale teraz czas postaramy się określić, kto wygra.

Jak będzie wyglądało głosowanie? Otóż tym razem zrobimy to nieco inaczej i w I etapie zsumujemy oceny pod zdjęciem. Tzn. że każda ocena będzie niosła za sobą pewną wartość i po zsumowaniu punktów wybierzemy dwa najlepsze. Za W każde zdjęcie otrzyma 3pkt, za P 2pkt, za Z 1pkt, natomiast za N -1pkt, a O-2pkt. Zaznaczę tylko, że oceny wystawione do tej pory pod zdjęciem nie są brane pod uwagę w konkursie.

Mam nadzieję, że wszystko jasne. A oto nasi kandydaci


1. http://www.harry-...o_id=15803

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_290/set_31_pottermore_promo_shoot_002_ihor_t2.jpg

2. http://www.harry-...o_id=15799

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_290/set_32_001_t2.jpg

3. http://www.harry-...o_id=15821

Zdjęcie utrzymane w melancholijnym i spokojnym nastroju. Rowling w końcu ładnie się uśmiecha. And at last naturalne piękno.

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_290/set_26_003_ihor.jpg

4. http://www.harry-...o_id=15784

Jedyne ładne zdjęcie JO w naszej galerii. Inteligentny fotograf i JO w dobrym humorze. Ładne tło i itd. itp. Nie ględząc od rzeczy to najlepsze zdjęcie.

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_290/set_39_001_t2.jpg

5. http://www.harry-...o_id=15856

Wybrałem to zdjęcie, ponieważ Rowling wygląda tutaj najbardziej zwyczajnie. Nie jest to typowe zdjęcie, że Rowling podpiera głowę ręką (jak jest w 70% jej zdjęć) a ukazuje ją w bardziej "naturalny" sposób.

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_290/set_12_002_ihor_t2.jpg

6. http://www.harry-...o_id=15800

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_290/set_32_002_t2.jpg

7. http://www.harry-...o_id=15824

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_290/set_25_002-mike-lawn-2004-ihor_t2.jpg

Czas na wystawianie ocen macie do soboty do 23:59. O zdjęciach możecie dyskutować w tym temacie, jeśli macie ochotę.
web.archive.org/web/20170527063436im_/http://i61.tinypic.com/n1qk3n.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najfanfick2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najffalette.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/fanfick.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_fanficka.png
www.harry-potter.net.pl/images/najsympatyczniejszy_uytkownik.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_ff.png


66.media.tumblr.com/df7ff26a042721958add2f4d66811db3/tumblr_oc3zx5Nkcc1toyrsho3_1280.jpg

Kazui <3



78.media.tumblr.com/67e397cafbea681870d2cef222f21aa0/tumblr_os4igq7Fwu1s8gfjqo1_500.gif

W zasadzie lepiej tkwić w słodkiej niewiedzy. Umiejętność braku myślenia i brak odczuwania tego braku, w połączeniu z brakiem myślenia o myśleniu i przekonaniem, że się wszystko dobrze przemyślało jest darem, który posiadają tylko wybrani. Im więcej wiesz, tym mniej rozumiesz, więc w zasadzie lepiej nic nie wiedzieć i mieć święty spokój.

Dziękuję Wilenie za cudowny wiersz o moich Rycerzykach <3



Za siedmioma górami, za siedmioma lasami
Żył sobie Racław z rycerzykami.
Wielu ich tam było, innej maści każdy,
Jednak każdy spośród nich był bardzo odważny,
Choć nie tak jak Racław - mąż najlepszy w świecie,
Rozpalający serce niemal każdej kobiecie,
Lecz kochając jedną, tę spoza Lagary,
Którą owładnęły miłości jego czary
I wyczekuje tylko kiedy się zobaczą...
Ale koniec historii! Nie za to mi płacą.
Wracając do Lagary, żyła tam Liliana,
Która, chociaż nieporadnością owiana
I znana w otoczeniu z niechęci do koni,
Nie bała się prawie dzierżyć w ręku broni.
Gdy tylko nadszedł rozkaz, wskoczyła na konia.
Mając u swego boku Gaję, Aarona,
Fomę i Milana, a przed sobą zadanie,
Ruszyła, nie bacząc, czy coś jej się stanie.
Jednak Racława niestety przy nich nie było,
A szkoda, bo to by się lepiej skończyło.
Zamiast niego, Nadar przewodził tej grupie
I chociaż zdawało się, że ma wszystko w dupie,
Doprowadził ich całych do kapitana,
Nie mającego nic z Narnią wspólnego - Kasjana,
Który miał przy sobie ogiera wspaniałego,
Nawet dla stajennych nieprzyjemnego,
Z piękną grzywą i gracją, jakiej więcej miało
Jedynie zgrabne, Racławowe ciało...

Co było z Aaronem? Z ostrzem w jego dłoni?
I Lilianą? Jak z jej podejściem do koni?
Co z zaciętą Gają? Co z nadętym Milanem?
Potwornym ogierem wraz z jego panem?
Co z Fomą? Jak żyje? I jak jego rany?
Kiedy tego wszystkiego dowiedzieć się mamy?

Gdy tylko na Alette wielka wena spłynie.
Może nigdy, może jutro, może w czarnej godzinie,
Byle, jak to nastąpi, napisała wreszcie
O Racławie i jego kochanej niewieście.


Authors act like they are sorry for killing characters but really they are like this...


33.media.tumblr.com/1c33d4f027d1b0dfece36f03d8cab05f/tumblr_inline_nnkxxyKWKP1sr52q2_500.gif

31.media.tumblr.com/c5f304c7b0c89ee52e80a0a90f79fd7e/tumblr_inline_nnkxz1zV0v1sr52q2_500.gif

33.media.tumblr.com/9c3599c6a8d5caa85da97df2b4273732/tumblr_inline_nnkxz3S5OW1sr52q2_500.gif

Lista ficków, które przeczytałam i polecam

Miniaturki
"Nieszczęśliwa historia" ulki_black_potter
"Czterdzieści pięć" Barloma
"Pierwsza ofiara" Katherine_Pierce
"Przemyślenia" Wileny Romus
Przyjaciołom, których już nie ma Fuerte
"Zazdrość według Hermiony Weasley" Sam Quest
"Glizdogon" Nieoryginalnej
"Las mnie wzywa" Klaudek884
"***" Zirael

Serie
"Trudny wybór" Penelope
"Jako w piekle, tak i na ziemi" Christiny
"Proszę, powiedz moje imię" Only Dream
"Między wierszami" Fuerte

Drabble
"Znalezisko" Ann
"Miłość" Wioletty
"Bogini" ulki_black_potter

Poezja
"Feniks" Wileny Romus
"Na chwałę! Na honor!" Ann
"Zwariował!" Wileny Romus
"Wspaniały i Starożytny Hymn Rodu Black" Ann



38.media.tumblr.com/e7acb5a8e16d00b85b5d13f0579b1044/tumblr_inline_n8vl57qwvD1r1mylc.png


"Niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która od razu trafia do jego serca. Owe pierwsze obrazy, echa słów, choć wydają się pozostawać gdzieś daleko za nami, towarzyszą nam przez całe życie i wznoszą w pamięci pałac, do którego, wcześniej czy później... i nie ważne, ile w tym czasie przeczytaliśmy książek, ile nowych światów odkryliśmy, ile się nauczyliśmy i ile zdążyliśmy zapomnieć... wrócimy." Carlos Ruiz Zafon



49.media.tumblr.com/06faed4d6c3be0fab9fbd74bd1023201/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o4_500.gif



Oglądam chińskie bajki, czytam romanse a ciasto najbardziej lubię surowe. Pozdrawiam wszystkich, których karmiłam, a szczególnie tych, którzy z tego powodu cierpieli. Lubię gotować dla Gne, której wszystko smakuje i Ciemka, któremu śmierdzą (gotowane!) jajka. Piję herbatę koło kibla z Ang, o miłości rozmawiam z Pene, śpię na podłodze Ulki albo na kolanach Christiny. W moim sercu zawsze jest miejsce dla tych, z którymi obieram ziemniaki.

Pozdrawiam mistrza otwierania zamków Sam i specjalistę od łowienia smerfów Katherine
... a kiełbasa to najbardziej smakuje mi u Pauli love


68.media.tumblr.com/f0cb94d96489a7af17c663e1007e68fd/tumblr_ornxp7GtDG1sccmwvo1_1280.jpg
 
Prefix użytkownikaFenris
Zdjęcia oceniłam, ciężki wybór, bo JKR na każdym wygląda tak samo, robi z siebie poczciwą, starszą, stonowaną kobietę, a szkoda. Chciałabym kiedyś zobaczyć jakieś prawdziwe emocje na jej twarzy :).
2.bp.blogspot.com/-vCt57ZbDfAk/URrRbhEQhwI/AAAAAAAABA0/XRmZtvEYF_I/s1600/szczerbatek.gif

Pottermore:
Slytherin
Sekwoja, pióro feniksa, 12 i 3/4 cala, giętka

i66.tinypic.com/15qfevn.png
 
Prefix użytkownikaSam Quest
Popieram Fenris. JK, nie ma w sobie życia na większości tych zdjęć. Nie umiałam Wybrać najlepszego, więc wybrałam trzy 4,5 i 7 bo chociaż na nich wygląda inaczej, coś pokazuje zamiast siedzieć na fotelu i podpierać podbródek xD
i.imgur.com/T8lLRQU.png


Ściana uznania i miłości


www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_59/d5.png


Daniel Radclffe to mój crush
Nie kłam, że go nie znasz
Harry'ego Pottera zagrał
niektórych nawet nabrał,
że ma oczy koloru zielonego
a tak naprawdę są niebieskiego
"Tak jak Ron" - woła Ulica
dziewczyna pięknego lica.
Potteromaniak z niej na schwał
i nie jest to żaden wał.

Daniel Radcliffe to mój crush
Wiesz dlaczego jeżeli oczy masz
Z zarostem mu do twarzy
O takim Danie każda Samica marzy.


www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_59/3_t2_2.jpg

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

Czy to słońce, czy to deszcz
W moich myślach on wciąż jest
Myślę o nim nieustannie
Nawet gdy się kąpię w wannie

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

Nie wiem jak się to zaczęło
Lecz gdy serce moje drgnęło
Cała byłam zakochana
I tak kocham tego Dana

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

Nigdy o nim nie zapomnę
Nawet jeśli spotkam bombę
Jest to miłość jednostronna
Ale źle to nie wygląda

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

wiersz by Elizabeth_



i.gifer.com/5lP2.gif

media1.giphy.com/media/Cw4JIAsQHweeQ/source.gif


Ściana chwały

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-redaktor.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-materialy.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-prorok.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najkom20202.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/admlen20201.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wydpro2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/adminlenkrico.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/wydanieprorokaroku.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_najzabawniejszy.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/auor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najlepszy_newsman.png
zapodaj.net/images/5e3ae3d9098f9.jpg
 
Prefix użytkownikaElizabeth_
Zdjęcia 2 i 6 są takie podobne do siebie, że na początku pomyślałam, że to jest to samo zdjęcie. Wybór ciężki nie był i szybko pojawił się dla mnie faworyt. Będę obserwować jak się będzie kręcić sytuacja punktowa do końca i jestem ciekawa dalszych ocen ;)
Ucałowanka dla Elki. Niech moc Sznejpa będzie z Tobą! ~ Sam Quest

Noszę z dumą
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_len.png



Totalnie Zielona

W swoim podpisie wita Was
Elizabeth Lili Prince-Baudelaire.



Oda do Elizabeth by Sam Quest
(trzymajcie się mocno)
Elizabeth,
Ty jesteś jak zdrowie,
Jak mocno można kochać
ten tylko się dowie
Kto wie, jak Wielbisz
Zielony i Snarry lub Drarry
O zgrozo też Lucarry!
Uwielbiasz czytać o Harrym
Co rodzic ma dzieci i myślisz sobie
O rety!
Niestety nie każdy miał okazję
W blasku twej chwały się tarzać,
Jak koty które ubóstwiasz
Po szafach twoich skakać.
Lecz wiedz o najlepsza, że
Chociaż pisać nie umiem,
To wierzę, że mój wiersz,
Nie zniknie nigdy w tłumie.



- Harry, mam ci coś ważnego do powiedzenia, nie wiem jak zareagujesz... - Dumbledore odchrząknął. - Harry - profesor Snape jest twoim ojcem.
- Naprawdę?
- Nie. Ale zawalasz Eliksiry. Postaraj się pracować nieco sumienniej, dobrze?
Fanfik którego imienia nie wolno wymawiać


49.media.tumblr.com/ab369373724bbcbe45bca74af1a451a5/tumblr_n37c8uw2TK1reh6jno1_500.gif


i1.kwejk.pl/k/obrazki/2015/03/bea083a6abe4ca90d36c41445911198d.jpg
www.movie-roulette.com/photos_big/101-dalmatians-1-1.jpeg


Siedzi w gabinecie! - wyrzucił z siebie Harry z wyraźnym niesmakiem. - Dlaczego? Nie powinien być teraz na lekcjach?
- A to łobuz - podsumował Ron. - Co on robi w swoim własnym gabinecie?


Trylogia Draco by Cassandra Clare

Piszę:
Dziesięć lat trudniej [1/10]
Historia Pewnych Ślizgonów [2/12]
Hogwart po północy [wstrzymane]
Momenty z życia Snape'a w trzech aktach [10/10]
Słowniczek x Harry [2/4]
Pojednanie [3/12]
Sprawa to jasna, że Puchar Domów
Najlepiej wygląda w rękach Ślizgonów




Why do you think I'm calling you? Just to say hello?

Hello sick people.
31.media.tumblr.com/65ab721ac8b7431c37e04a0cbc77b893/tumblr_inline_nzapwgnsNS1qb6ufi_500.gif
It's my own gallery of Gregory House:
25.media.tumblr.com/816fa7f387bc59a440e6b533ce9e2870/tumblr_mxlxf07te51rqqwv3o3_500.gif
media.giphy.com/media/KveYJ5TIWUf8Q/giphy.gif
media.giphy.com/media/HmvgKmgmkX3q0/giphy.gif
49.media.tumblr.com/cd83a29158b3fd741eed3b27e4d31765/tumblr_nhcw65stb61sqagr7o1_500.gif
media3.giphy.com/media/K6VhXtbgCXqQU/giphy.gif
Why I love him so much?
49.media.tumblr.com/1d699b5408a435fcbf5f00d06bb78938/tumblr_msswrgJB1f1sggyx2o1_500.gif
49.media.tumblr.com/81c7b6c32805d239b9bedf37f75b9ebb/tumblr_n4kp4eY1FJ1tq4of6o1_500.gif
Gregory House in black&white
38.media.tumblr.com/b9709ee0650989d97e65ca5512120706/tumblr_n0z77pJqlU1sswamlo1_500.gif
Three truths in life:
49.media.tumblr.com/738a7e3078b45d6b086944d196024521/tumblr_n5ibjzH0o31sibe4oo1_500.gif
45.media.tumblr.com/94086a527d7b6fadfcfda8ef24bd3f52/tumblr_n8z1e2D16o1snc8dio1_500.gif
31.media.tumblr.com/ea7812fa5d740a6672eb01dc2a3d7c2c/tumblr_mnmrvrb1Qw1rqb9bto1_500.gif



media.tumblr.com/tumblr_lx5iqtY8Dd1qbyibz.gif
Fanka snarry, lucarry, drarry, mpreg, severitusów & SmH.

Harry spojrzał na niego zirytowany.
- Następnym razem, gdy prześpię się z twoim ojcem, poinformuję cię o tym - wypluł i niemal natychmiast tego pożałował, bo Draco spojrzał na niego w czystym szoku.
- Nie chcę z tobą o tym rozmawiać - dodał pospiesznie, czując narastającą panikę.
- Masz brata. Jest bezpieczny. Teraz jest was trzech, gratuluję. Nas jest pięcioro, przyzwyczaj się do tej matematyki.

Powinności by euphoria814

Zerknął w dół i ujrzał medalion. Spojrzał na Toma, znów stojącego przed nim, i uniósł brew.
- Dobrze na tobie wygląda. - Tylko tyle powiedział Tom, nim z powrotem usiadł.
Harry popatrzył na niego z niedowierzaniem. Chwilę później zaczął chichotać.
- Wkrótce będę miał więcej kawałków twojej duszy, niż ty sam - zażartował.
- Nie mogły trafić w lepsze ręce.
Takiej odpowiedzi się nie spodziewał.


- Bardziej służę jako cel do ćwiczeń - mruknął Barty, patrząc na Harry'ego z czułością w oczach, na wskutek czego Tom musiał zacisnąć zęby. Absolutnie gardził tym, jak jego śmierciożerca był blisko Harry'ego. Jednak wiedział, że nie mógł nic na to poradzić. Przynajmniej na razie.
Barty podniósł wzrok i ich oczy się spotkały.
Tom zobaczył w nich wszystko, czego potrzebował.
Jego śmierciożerca się nie wycofa.
A on nie zmusi go do poddania.
Złośliwy uśmiech wypłynął na jego usta i ponownie spojrzał na Harry'ego. Chłopak będzie jego. Poza nim, nikt nie był wystarczająco dobry dla Harry'ego. To było takie proste.

Syn Śmierci by Little.Miss.Xanda

Dziesiąty
Severus spojrzał na Harry'ego spod uniesionych brwi, z niechętnym podziwem.
- Dostałeś Wybitny z Eliksirów na SUMach?
Harry uśmiechnął się radośnie.
- Dałem egzaminatorowi autograf.
Snape jęknął.

Jedenaście razy by Horcerxhexer

Severus Snape. Being a hero doesn't always mean being a saint.
s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/58/82/8f/58828fb70b23d1c6bf9b3b698d94c019.gif
 
Prefix użytkownikaFelice
Siódme zdjęcie nie podoba mi się w ogóle. Dziwnie wygląda jej twarz na tym zdjęciu. Szóste i drugie zdjęcie są do siebie podobne. Moją uwagę przykuło zdjęcie numer trzy. Jest takie spokojne, naturalne i melancholijne ( a ja ostatnio sama jestem chodzącą melancholią xD ).
www.harry-potter.net.pl/infusions/puchar_panel/images/slytherin.gifNoce Wężywww.harry-potter.net.pl/infusions/puchar_panel/images/slytherin.gif

Elizabeth Prince
x Emily Takoizu x Felice Nixon x Keira Foley


Mam zielo­ne oczy z charakteru...
.


b3.pinger.pl/c9e8a8d695a1899aa7d5bb514c3f064f/tumblr_n6c6lzCVmR1qmgl6lo2_250.gif




Skoro Ty jesteś dziwna i ja jestem dziwny, to się wspaniale składa, razem zadziwmy świat.

s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/b8/71/6f/b8716f0bb8aef37bc4938746417d2d81.jpg
 
Prefix użytkownikabatalion_88
Oryginalny nie będę, bo też uważam, że te zdjęcia najdelikatniej mówiąc wielkiego polotu nie są. Może Rowling najzwyczajniej w świecie nie jest fotogeniczna. Jeżeli już miałbym wybierać, według mnie najlepsze jest zdjęcie nr 4 i to zdecydowanie. Przebija pozostałe fotografie zdecydowanie.
i67.tinypic.com/2rdhw1i.png



m.popkey.co/ce2f16/X1Oxe_f-maxage-0_s-200x150.gifm.popkey.co/f3c2c0/YAAKy_f-maxage-0_s-200x150.gif
 
Prefix użytkownikaAlette
Czas ogłosić wyniki w plebiscycie. Do wczoraj mogliście głosować w specjalnej ankiecie i dosłownie jednym głosem wygrało zdjęcie

http://www.harry-...o_id=15784
www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_290/set_39_001_t2.jpg

Anton otrzymuje za to 15pkt dla domu i 30pkt na konto.

Nagrodę pocieszenia otrzyma również NOW_OR_NEVER i będzie to 10pkt dla domu i 10pkt na konto.

Myślicie, że zwycięzca zasłużony?

No i pytanie ode mnie - czy chcielibyście aby takie miniplebiscyty były organizowane częściej w innych kategoriach?

Mam również dla was specjalny bonus - do niedzieli każda osoba, która skomentuje wygrane zdjęcie, otrzyma 2pkt dla domu. Miłej zabawy!

web.archive.org/web/20170527063436im_/http://i61.tinypic.com/n1qk3n.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najfanfick2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najffalette.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/fanfick.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_fanficka.png
www.harry-potter.net.pl/images/najsympatyczniejszy_uytkownik.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_ff.png


66.media.tumblr.com/df7ff26a042721958add2f4d66811db3/tumblr_oc3zx5Nkcc1toyrsho3_1280.jpg

Kazui <3



78.media.tumblr.com/67e397cafbea681870d2cef222f21aa0/tumblr_os4igq7Fwu1s8gfjqo1_500.gif

W zasadzie lepiej tkwić w słodkiej niewiedzy. Umiejętność braku myślenia i brak odczuwania tego braku, w połączeniu z brakiem myślenia o myśleniu i przekonaniem, że się wszystko dobrze przemyślało jest darem, który posiadają tylko wybrani. Im więcej wiesz, tym mniej rozumiesz, więc w zasadzie lepiej nic nie wiedzieć i mieć święty spokój.

Dziękuję Wilenie za cudowny wiersz o moich Rycerzykach <3



Za siedmioma górami, za siedmioma lasami
Żył sobie Racław z rycerzykami.
Wielu ich tam było, innej maści każdy,
Jednak każdy spośród nich był bardzo odważny,
Choć nie tak jak Racław - mąż najlepszy w świecie,
Rozpalający serce niemal każdej kobiecie,
Lecz kochając jedną, tę spoza Lagary,
Którą owładnęły miłości jego czary
I wyczekuje tylko kiedy się zobaczą...
Ale koniec historii! Nie za to mi płacą.
Wracając do Lagary, żyła tam Liliana,
Która, chociaż nieporadnością owiana
I znana w otoczeniu z niechęci do koni,
Nie bała się prawie dzierżyć w ręku broni.
Gdy tylko nadszedł rozkaz, wskoczyła na konia.
Mając u swego boku Gaję, Aarona,
Fomę i Milana, a przed sobą zadanie,
Ruszyła, nie bacząc, czy coś jej się stanie.
Jednak Racława niestety przy nich nie było,
A szkoda, bo to by się lepiej skończyło.
Zamiast niego, Nadar przewodził tej grupie
I chociaż zdawało się, że ma wszystko w dupie,
Doprowadził ich całych do kapitana,
Nie mającego nic z Narnią wspólnego - Kasjana,
Który miał przy sobie ogiera wspaniałego,
Nawet dla stajennych nieprzyjemnego,
Z piękną grzywą i gracją, jakiej więcej miało
Jedynie zgrabne, Racławowe ciało...

Co było z Aaronem? Z ostrzem w jego dłoni?
I Lilianą? Jak z jej podejściem do koni?
Co z zaciętą Gają? Co z nadętym Milanem?
Potwornym ogierem wraz z jego panem?
Co z Fomą? Jak żyje? I jak jego rany?
Kiedy tego wszystkiego dowiedzieć się mamy?

Gdy tylko na Alette wielka wena spłynie.
Może nigdy, może jutro, może w czarnej godzinie,
Byle, jak to nastąpi, napisała wreszcie
O Racławie i jego kochanej niewieście.


Authors act like they are sorry for killing characters but really they are like this...


33.media.tumblr.com/1c33d4f027d1b0dfece36f03d8cab05f/tumblr_inline_nnkxxyKWKP1sr52q2_500.gif

31.media.tumblr.com/c5f304c7b0c89ee52e80a0a90f79fd7e/tumblr_inline_nnkxz1zV0v1sr52q2_500.gif

33.media.tumblr.com/9c3599c6a8d5caa85da97df2b4273732/tumblr_inline_nnkxz3S5OW1sr52q2_500.gif

Lista ficków, które przeczytałam i polecam

Miniaturki
"Nieszczęśliwa historia" ulki_black_potter
"Czterdzieści pięć" Barloma
"Pierwsza ofiara" Katherine_Pierce
"Przemyślenia" Wileny Romus
Przyjaciołom, których już nie ma Fuerte
"Zazdrość według Hermiony Weasley" Sam Quest
"Glizdogon" Nieoryginalnej
"Las mnie wzywa" Klaudek884
"***" Zirael

Serie
"Trudny wybór" Penelope
"Jako w piekle, tak i na ziemi" Christiny
"Proszę, powiedz moje imię" Only Dream
"Między wierszami" Fuerte

Drabble
"Znalezisko" Ann
"Miłość" Wioletty
"Bogini" ulki_black_potter

Poezja
"Feniks" Wileny Romus
"Na chwałę! Na honor!" Ann
"Zwariował!" Wileny Romus
"Wspaniały i Starożytny Hymn Rodu Black" Ann



38.media.tumblr.com/e7acb5a8e16d00b85b5d13f0579b1044/tumblr_inline_n8vl57qwvD1r1mylc.png


"Niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która od razu trafia do jego serca. Owe pierwsze obrazy, echa słów, choć wydają się pozostawać gdzieś daleko za nami, towarzyszą nam przez całe życie i wznoszą w pamięci pałac, do którego, wcześniej czy później... i nie ważne, ile w tym czasie przeczytaliśmy książek, ile nowych światów odkryliśmy, ile się nauczyliśmy i ile zdążyliśmy zapomnieć... wrócimy." Carlos Ruiz Zafon



49.media.tumblr.com/06faed4d6c3be0fab9fbd74bd1023201/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o4_500.gif



Oglądam chińskie bajki, czytam romanse a ciasto najbardziej lubię surowe. Pozdrawiam wszystkich, których karmiłam, a szczególnie tych, którzy z tego powodu cierpieli. Lubię gotować dla Gne, której wszystko smakuje i Ciemka, któremu śmierdzą (gotowane!) jajka. Piję herbatę koło kibla z Ang, o miłości rozmawiam z Pene, śpię na podłodze Ulki albo na kolanach Christiny. W moim sercu zawsze jest miejsce dla tych, z którymi obieram ziemniaki.

Pozdrawiam mistrza otwierania zamków Sam i specjalistę od łowienia smerfów Katherine
... a kiełbasa to najbardziej smakuje mi u Pauli love


68.media.tumblr.com/f0cb94d96489a7af17c663e1007e68fd/tumblr_ornxp7GtDG1sccmwvo1_1280.jpg
 
Prefix użytkownikabatalion_88
Też byłem za tym zdjęciem, tylko co z tego jak oczywiście musiałem coś zepsuć. W tym wypadku zapomnieć o zagłosowaniu (super, kolejny raz). Oczywiście, że zasłużony, bo na innych zdjęciach Rowling wyglądała tak jakoś sztywno i ponuro, że nie było się czym zachwycać.

Jak dla mnie takie plebiscyty mogą być ---> może następnym razem już zagłosuję. A propos, to gdzie ta ankieta była?
i67.tinypic.com/2rdhw1i.png



m.popkey.co/ce2f16/X1Oxe_f-maxage-0_s-200x150.gifm.popkey.co/f3c2c0/YAAKy_f-maxage-0_s-200x150.gif
 
Prefix użytkownikaSam Quest
Moim zdaniem faktycznie wygrało najlepsze zdjęcie na którym Jo dla odmiany wygląda inaczej, jakoś tak promiennie. Moim zdaniem plebiscyt bardzo fajny i z chęcią wzięłabym udział w kolejnym xD

batalion_88, w innym temacie na forum xD
i.imgur.com/T8lLRQU.png


Ściana uznania i miłości


www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_59/d5.png


Daniel Radclffe to mój crush
Nie kłam, że go nie znasz
Harry'ego Pottera zagrał
niektórych nawet nabrał,
że ma oczy koloru zielonego
a tak naprawdę są niebieskiego
"Tak jak Ron" - woła Ulica
dziewczyna pięknego lica.
Potteromaniak z niej na schwał
i nie jest to żaden wał.

Daniel Radcliffe to mój crush
Wiesz dlaczego jeżeli oczy masz
Z zarostem mu do twarzy
O takim Danie każda Samica marzy.


www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_59/3_t2_2.jpg

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

Czy to słońce, czy to deszcz
W moich myślach on wciąż jest
Myślę o nim nieustannie
Nawet gdy się kąpię w wannie

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

Nie wiem jak się to zaczęło
Lecz gdy serce moje drgnęło
Cała byłam zakochana
I tak kocham tego Dana

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

Nigdy o nim nie zapomnę
Nawet jeśli spotkam bombę
Jest to miłość jednostronna
Ale źle to nie wygląda

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

wiersz by Elizabeth_



i.gifer.com/5lP2.gif

media1.giphy.com/media/Cw4JIAsQHweeQ/source.gif


Ściana chwały

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-redaktor.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-materialy.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-prorok.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najkom20202.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/admlen20201.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wydpro2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/adminlenkrico.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/wydanieprorokaroku.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_najzabawniejszy.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/auor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najlepszy_newsman.png
zapodaj.net/images/5e3ae3d9098f9.jpg
 
Moim zdaniem wygrało jedyne dobre zdjęcie JO w galerii bla, bla, bla...
Plebiscyty to fajna rzecz, więc dla odmiany promonują poszukiwanie najgorszego zdjęcia Emmy.
 

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum:
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2026 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Theme by Andrzejster
Copyright © 2006-2015 by Harry-Potter.net.pl
All rights reserved.
Wygenerowano w sekund: 0.16