Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Pracownik departamentu
12.06.2026 18:36
Padł dziś Facebook i nikt nie pamiętał, żeby tu wejść (*)

Pracownik departamentu
07.06.2026 20:58
Moje ma niecałe 12 lat

Pracownik departamentu
07.06.2026 20:56
Czesc

Wielki Mag
07.06.2026 10:25
no i jutro mi stuknie dekada na stronie...

Wielki Mag
07.06.2026 10:24
Sharllottka, technicznym? nikt. bo czy A. jeszcze o tej stronie pamięta... nie wiem. o Krico już nawet nie wspominając xD

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Avatar

Posiada 59643 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Avatar

Posiada 58190 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Avatar

Posiada 47342 punktów.

4) Prefix użytkownikaSam Quest

Avatar

Posiada 45365 punktów.

5) Prefix użytkownikaShanti Black

Avatar

Posiada 44242 punktów.

6) Prefix użytkownikaA.

Avatar

Posiada 43682 punktów.

7) Prefix użytkownikamonciakund

Avatar

Posiada 43236 punktów.

8) Prefix użytkownikaania919

Avatar

Posiada 39464 punktów.

9) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Avatar

Posiada 36829 punktów.

10) Prefix użytkownikaKlaudia Lind

Avatar

Posiada 34220 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
NOP czy Antifa? I kto nam wreszcie powie prawdę?
Prefix użytkownikaAlette
Dobra ja też nie wiem, o co dokładnie chodzi, ale zaraz się zorientuję. Tylko na samym początku - media mogą informować, o czym chcą. Z tego co wiem, państwo nie ma nad nimi kontroli. Oczywiście - ktoś może ich sponsorować, wiec automatycznie ich wersja jest trochę przeinaczona, ale to już na każdym kanale różną partię się faworyzuje.
Poza tym prace Parlamentu są jawne, każdy może sobie zobaczyć, czym się teraz ci panowie zajmują.

Co do historii, bo moja mania na tym punkcie nie pozwala mi milczeć - czy to nie było przypadkiem tak, że w 1939 roku zostaliśmy pokonani, bo tej współpracy nie było?

EDIT.

Dobra rzucam link ze strony Sejmu, by nikt nie musiał szukać na jakiś podejrzanych stronach. http://www.sejm.g...0300317679

I sama czytam
Edytowane przez Prefix użytkownikaAlette dnia 06.03.2013 21:33
web.archive.org/web/20170527063436im_/http://i61.tinypic.com/n1qk3n.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najfanfick2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najffalette.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/fanfick.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_fanficka.png
www.harry-potter.net.pl/images/najsympatyczniejszy_uytkownik.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_ff.png


66.media.tumblr.com/df7ff26a042721958add2f4d66811db3/tumblr_oc3zx5Nkcc1toyrsho3_1280.jpg

Kazui <3



78.media.tumblr.com/67e397cafbea681870d2cef222f21aa0/tumblr_os4igq7Fwu1s8gfjqo1_500.gif

W zasadzie lepiej tkwić w słodkiej niewiedzy. Umiejętność braku myślenia i brak odczuwania tego braku, w połączeniu z brakiem myślenia o myśleniu i przekonaniem, że się wszystko dobrze przemyślało jest darem, który posiadają tylko wybrani. Im więcej wiesz, tym mniej rozumiesz, więc w zasadzie lepiej nic nie wiedzieć i mieć święty spokój.

Dziękuję Wilenie za cudowny wiersz o moich Rycerzykach <3



Za siedmioma górami, za siedmioma lasami
Żył sobie Racław z rycerzykami.
Wielu ich tam było, innej maści każdy,
Jednak każdy spośród nich był bardzo odważny,
Choć nie tak jak Racław - mąż najlepszy w świecie,
Rozpalający serce niemal każdej kobiecie,
Lecz kochając jedną, tę spoza Lagary,
Którą owładnęły miłości jego czary
I wyczekuje tylko kiedy się zobaczą...
Ale koniec historii! Nie za to mi płacą.
Wracając do Lagary, żyła tam Liliana,
Która, chociaż nieporadnością owiana
I znana w otoczeniu z niechęci do koni,
Nie bała się prawie dzierżyć w ręku broni.
Gdy tylko nadszedł rozkaz, wskoczyła na konia.
Mając u swego boku Gaję, Aarona,
Fomę i Milana, a przed sobą zadanie,
Ruszyła, nie bacząc, czy coś jej się stanie.
Jednak Racława niestety przy nich nie było,
A szkoda, bo to by się lepiej skończyło.
Zamiast niego, Nadar przewodził tej grupie
I chociaż zdawało się, że ma wszystko w dupie,
Doprowadził ich całych do kapitana,
Nie mającego nic z Narnią wspólnego - Kasjana,
Który miał przy sobie ogiera wspaniałego,
Nawet dla stajennych nieprzyjemnego,
Z piękną grzywą i gracją, jakiej więcej miało
Jedynie zgrabne, Racławowe ciało...

Co było z Aaronem? Z ostrzem w jego dłoni?
I Lilianą? Jak z jej podejściem do koni?
Co z zaciętą Gają? Co z nadętym Milanem?
Potwornym ogierem wraz z jego panem?
Co z Fomą? Jak żyje? I jak jego rany?
Kiedy tego wszystkiego dowiedzieć się mamy?

Gdy tylko na Alette wielka wena spłynie.
Może nigdy, może jutro, może w czarnej godzinie,
Byle, jak to nastąpi, napisała wreszcie
O Racławie i jego kochanej niewieście.


Authors act like they are sorry for killing characters but really they are like this...


33.media.tumblr.com/1c33d4f027d1b0dfece36f03d8cab05f/tumblr_inline_nnkxxyKWKP1sr52q2_500.gif

31.media.tumblr.com/c5f304c7b0c89ee52e80a0a90f79fd7e/tumblr_inline_nnkxz1zV0v1sr52q2_500.gif

33.media.tumblr.com/9c3599c6a8d5caa85da97df2b4273732/tumblr_inline_nnkxz3S5OW1sr52q2_500.gif

Lista ficków, które przeczytałam i polecam

Miniaturki
"Nieszczęśliwa historia" ulki_black_potter
"Czterdzieści pięć" Barloma
"Pierwsza ofiara" Katherine_Pierce
"Przemyślenia" Wileny Romus
Przyjaciołom, których już nie ma Fuerte
"Zazdrość według Hermiony Weasley" Sam Quest
"Glizdogon" Nieoryginalnej
"Las mnie wzywa" Klaudek884
"***" Zirael

Serie
"Trudny wybór" Penelope
"Jako w piekle, tak i na ziemi" Christiny
"Proszę, powiedz moje imię" Only Dream
"Między wierszami" Fuerte

Drabble
"Znalezisko" Ann
"Miłość" Wioletty
"Bogini" ulki_black_potter

Poezja
"Feniks" Wileny Romus
"Na chwałę! Na honor!" Ann
"Zwariował!" Wileny Romus
"Wspaniały i Starożytny Hymn Rodu Black" Ann



38.media.tumblr.com/e7acb5a8e16d00b85b5d13f0579b1044/tumblr_inline_n8vl57qwvD1r1mylc.png


"Niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która od razu trafia do jego serca. Owe pierwsze obrazy, echa słów, choć wydają się pozostawać gdzieś daleko za nami, towarzyszą nam przez całe życie i wznoszą w pamięci pałac, do którego, wcześniej czy później... i nie ważne, ile w tym czasie przeczytaliśmy książek, ile nowych światów odkryliśmy, ile się nauczyliśmy i ile zdążyliśmy zapomnieć... wrócimy." Carlos Ruiz Zafon



49.media.tumblr.com/06faed4d6c3be0fab9fbd74bd1023201/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o4_500.gif



Oglądam chińskie bajki, czytam romanse a ciasto najbardziej lubię surowe. Pozdrawiam wszystkich, których karmiłam, a szczególnie tych, którzy z tego powodu cierpieli. Lubię gotować dla Gne, której wszystko smakuje i Ciemka, któremu śmierdzą (gotowane!) jajka. Piję herbatę koło kibla z Ang, o miłości rozmawiam z Pene, śpię na podłodze Ulki albo na kolanach Christiny. W moim sercu zawsze jest miejsce dla tych, z którymi obieram ziemniaki.

Pozdrawiam mistrza otwierania zamków Sam i specjalistę od łowienia smerfów Katherine
... a kiełbasa to najbardziej smakuje mi u Pauli love


68.media.tumblr.com/f0cb94d96489a7af17c663e1007e68fd/tumblr_ornxp7GtDG1sccmwvo1_1280.jpg
 
Prefix użytkownikafuerte
Co do historii, bo moja mania na tym punkcie nie pozwala mi milczeć - czy to nie było przypadkiem tak, że w 1939 roku zostaliśmy pokonani, bo tej współpracy nie było?


Tak, ja też znam tę wersję historii d;
zapodaj.net/images/d147bde5b4314.png


media.giphy.com/media/WS6ABEVwTwWew89CHo/giphy.gif



www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzab2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najart2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladrym2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnewsfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladcarymowfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzabawniejfuer.jpg
 
http://lastfm.pl/user/justyskag
Prefix użytkownikaAlette
Widać jest kilka różnych ; )

Dobra, przeczytałam cały projekt, wynudziłam się strasznie. Spodziewałam się jakiś kontrowersji, jak było przy ACTA, a tu nic. Nawet nie widzę sensu czytania uzasadnienia, bo dla mnie sprawa jest jasna. Oczywiście nie jestem prawnikiem, więc nie będę oceniać, czy ta ustawa jest dobrze napisana, czy wszystko wyjaśnia etc. Poza tym to tylko projekt, jeszcze się sto razy zmieni. Jednak chciałabym zwrócić na coś uwagę (a propos porównania do stanu wojennego itd.)

W tym projekcie jak byk jest napisane, że funkcjonariusze obcych państwa mają pomagać, ale na wniosek organów RP (tak są one wymienione). To znaczy, że same z siebie reagować nie mogą. W dodatku funkcjonariusze ci podlegają nadzorowi też wymienionych funkcjonariuszy RP, w dodatku ich pobyt też jest wyznaczony na jakiś okres... po prostu jest termin. To chyba tyle ; )

Edit - no i obalam tezę, jakby cokolwiek robiło się cichaczem. Strona Sejmu jest ogólnodostępna, na stronie "Prace Sejmu" jest wszystko jak byk po kolei wymienione. Można szukać przez wyszukiwarkę też, a tam są po prostu jakieś krótkie njusy dotyczące jakiegoś aktu wraz z podanym numerem druku, więc znalezienie go też nie jest problemem.

Więc gdzie te zabory ja się pytam?
web.archive.org/web/20170527063436im_/http://i61.tinypic.com/n1qk3n.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najfanfick2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najffalette.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/fanfick.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_fanficka.png
www.harry-potter.net.pl/images/najsympatyczniejszy_uytkownik.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_ff.png


66.media.tumblr.com/df7ff26a042721958add2f4d66811db3/tumblr_oc3zx5Nkcc1toyrsho3_1280.jpg

Kazui <3



78.media.tumblr.com/67e397cafbea681870d2cef222f21aa0/tumblr_os4igq7Fwu1s8gfjqo1_500.gif

W zasadzie lepiej tkwić w słodkiej niewiedzy. Umiejętność braku myślenia i brak odczuwania tego braku, w połączeniu z brakiem myślenia o myśleniu i przekonaniem, że się wszystko dobrze przemyślało jest darem, który posiadają tylko wybrani. Im więcej wiesz, tym mniej rozumiesz, więc w zasadzie lepiej nic nie wiedzieć i mieć święty spokój.

Dziękuję Wilenie za cudowny wiersz o moich Rycerzykach <3



Za siedmioma górami, za siedmioma lasami
Żył sobie Racław z rycerzykami.
Wielu ich tam było, innej maści każdy,
Jednak każdy spośród nich był bardzo odważny,
Choć nie tak jak Racław - mąż najlepszy w świecie,
Rozpalający serce niemal każdej kobiecie,
Lecz kochając jedną, tę spoza Lagary,
Którą owładnęły miłości jego czary
I wyczekuje tylko kiedy się zobaczą...
Ale koniec historii! Nie za to mi płacą.
Wracając do Lagary, żyła tam Liliana,
Która, chociaż nieporadnością owiana
I znana w otoczeniu z niechęci do koni,
Nie bała się prawie dzierżyć w ręku broni.
Gdy tylko nadszedł rozkaz, wskoczyła na konia.
Mając u swego boku Gaję, Aarona,
Fomę i Milana, a przed sobą zadanie,
Ruszyła, nie bacząc, czy coś jej się stanie.
Jednak Racława niestety przy nich nie było,
A szkoda, bo to by się lepiej skończyło.
Zamiast niego, Nadar przewodził tej grupie
I chociaż zdawało się, że ma wszystko w dupie,
Doprowadził ich całych do kapitana,
Nie mającego nic z Narnią wspólnego - Kasjana,
Który miał przy sobie ogiera wspaniałego,
Nawet dla stajennych nieprzyjemnego,
Z piękną grzywą i gracją, jakiej więcej miało
Jedynie zgrabne, Racławowe ciało...

Co było z Aaronem? Z ostrzem w jego dłoni?
I Lilianą? Jak z jej podejściem do koni?
Co z zaciętą Gają? Co z nadętym Milanem?
Potwornym ogierem wraz z jego panem?
Co z Fomą? Jak żyje? I jak jego rany?
Kiedy tego wszystkiego dowiedzieć się mamy?

Gdy tylko na Alette wielka wena spłynie.
Może nigdy, może jutro, może w czarnej godzinie,
Byle, jak to nastąpi, napisała wreszcie
O Racławie i jego kochanej niewieście.


Authors act like they are sorry for killing characters but really they are like this...


33.media.tumblr.com/1c33d4f027d1b0dfece36f03d8cab05f/tumblr_inline_nnkxxyKWKP1sr52q2_500.gif

31.media.tumblr.com/c5f304c7b0c89ee52e80a0a90f79fd7e/tumblr_inline_nnkxz1zV0v1sr52q2_500.gif

33.media.tumblr.com/9c3599c6a8d5caa85da97df2b4273732/tumblr_inline_nnkxz3S5OW1sr52q2_500.gif

Lista ficków, które przeczytałam i polecam

Miniaturki
"Nieszczęśliwa historia" ulki_black_potter
"Czterdzieści pięć" Barloma
"Pierwsza ofiara" Katherine_Pierce
"Przemyślenia" Wileny Romus
Przyjaciołom, których już nie ma Fuerte
"Zazdrość według Hermiony Weasley" Sam Quest
"Glizdogon" Nieoryginalnej
"Las mnie wzywa" Klaudek884
"***" Zirael

Serie
"Trudny wybór" Penelope
"Jako w piekle, tak i na ziemi" Christiny
"Proszę, powiedz moje imię" Only Dream
"Między wierszami" Fuerte

Drabble
"Znalezisko" Ann
"Miłość" Wioletty
"Bogini" ulki_black_potter

Poezja
"Feniks" Wileny Romus
"Na chwałę! Na honor!" Ann
"Zwariował!" Wileny Romus
"Wspaniały i Starożytny Hymn Rodu Black" Ann



38.media.tumblr.com/e7acb5a8e16d00b85b5d13f0579b1044/tumblr_inline_n8vl57qwvD1r1mylc.png


"Niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która od razu trafia do jego serca. Owe pierwsze obrazy, echa słów, choć wydają się pozostawać gdzieś daleko za nami, towarzyszą nam przez całe życie i wznoszą w pamięci pałac, do którego, wcześniej czy później... i nie ważne, ile w tym czasie przeczytaliśmy książek, ile nowych światów odkryliśmy, ile się nauczyliśmy i ile zdążyliśmy zapomnieć... wrócimy." Carlos Ruiz Zafon



49.media.tumblr.com/06faed4d6c3be0fab9fbd74bd1023201/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o4_500.gif



Oglądam chińskie bajki, czytam romanse a ciasto najbardziej lubię surowe. Pozdrawiam wszystkich, których karmiłam, a szczególnie tych, którzy z tego powodu cierpieli. Lubię gotować dla Gne, której wszystko smakuje i Ciemka, któremu śmierdzą (gotowane!) jajka. Piję herbatę koło kibla z Ang, o miłości rozmawiam z Pene, śpię na podłodze Ulki albo na kolanach Christiny. W moim sercu zawsze jest miejsce dla tych, z którymi obieram ziemniaki.

Pozdrawiam mistrza otwierania zamków Sam i specjalistę od łowienia smerfów Katherine
... a kiełbasa to najbardziej smakuje mi u Pauli love


68.media.tumblr.com/f0cb94d96489a7af17c663e1007e68fd/tumblr_ornxp7GtDG1sccmwvo1_1280.jpg
 
Prefix użytkownikafuerte
Przybywam, żeby odświeżyć temat, bo wydarzenia z wczorajszego Marszu Niepodległości chyba mówią same za siebie.

Krótko mówiąc, narodowcy znowu pokazali na co ich stać. Miało się obyć bez burd, a zrobili większą zadymę niż przez ostatnie dwa lata 11 listopada. Mało tego, pokazali co dla nich oznacza patriotyzm, a oznacza najwyraźniej rzucanie w siebie kamieniami, palenie tęczy i samochodów. Taki to prawdziwy patriotyzm z twarzą zasłoniętą kominiarką.

Wstyd. Wstyd. Wstyd.
zapodaj.net/images/d147bde5b4314.png


media.giphy.com/media/WS6ABEVwTwWew89CHo/giphy.gif



www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzab2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najart2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladrym2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnewsfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladcarymowfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzabawniejfuer.jpg
 
http://lastfm.pl/user/justyskag
Prefix użytkownikaAlette
Rozmawiałam sobie dzisiaj na ten temat z kolegą, który był na tym marszu (nie wiem czy na pewno w tym roku). I właściwie skłonił mnie do pewnej refleksji.

Duża część osób idzie sobie spokojnie na tym marszu, a bada zadymiarzy po prostu wykorzystuje okazję. Nie można ich nazwać specjalnie narodowcami, bo tutaj generalizujemy wszystkich narodowców. Dla mnie to po prostu motłoch.
Ale wiecie co - to po raz kolejny nie zawiedli ludzie, ale władza. Bo przecież wiadomo było, że takie coś się zjedzie do stolicy a propos marszu. Jakim cudem Policja po doświadczeniach z ostatnich lat, nie potrafiła ogarnąć tego burdelu? Co to w ogóle jest za służba, skoro taka masa uzbrojonych po zęby funkcjonariuszy publicznych nie jest w stanie ogarnąć kilkudziesięciu idiotów z racami? To spalenie tej tęczy tylko to potwierdza - przecież każdy wiedział, że na nią rzucą się w pierwszej kolejności. Po prostu organizacja śmiech na sali. Z resztą ten kolega mi mówił, że w pewnym momencie oni do nich - rozejść się, a oni nawet nie mieli gdzie się rozejść, bo z każdej strony albo Policja albo bramki. To jest nasza super władza. I wiecie co? nie dziwię się, że ta zadyma miała miejsce. To się musiało stać.

No i jeszcze a propos tej tęczy - na kij oni ją tam postawili? Przecież temat homoseksualistów jest na tyle kontrowersyjny, że wiadomo było, że ktoś w końcu to zniszczy. Po prostu pieniądze wyrzucone w błoto. W ogóle na kij tam ta tęcza? Powaliło ich. W czasie kryzysu oni jakieś nie wiadomo co tworzą.
I właśnie dlatego uważam, że nie powinno się jej palić. bo z jakiej racji? Przecież to dużo kosztowało. Makabra.
web.archive.org/web/20170527063436im_/http://i61.tinypic.com/n1qk3n.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najfanfick2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najffalette.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/fanfick.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_fanficka.png
www.harry-potter.net.pl/images/najsympatyczniejszy_uytkownik.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_ff.png


66.media.tumblr.com/df7ff26a042721958add2f4d66811db3/tumblr_oc3zx5Nkcc1toyrsho3_1280.jpg

Kazui <3



78.media.tumblr.com/67e397cafbea681870d2cef222f21aa0/tumblr_os4igq7Fwu1s8gfjqo1_500.gif

W zasadzie lepiej tkwić w słodkiej niewiedzy. Umiejętność braku myślenia i brak odczuwania tego braku, w połączeniu z brakiem myślenia o myśleniu i przekonaniem, że się wszystko dobrze przemyślało jest darem, który posiadają tylko wybrani. Im więcej wiesz, tym mniej rozumiesz, więc w zasadzie lepiej nic nie wiedzieć i mieć święty spokój.

Dziękuję Wilenie za cudowny wiersz o moich Rycerzykach <3



Za siedmioma górami, za siedmioma lasami
Żył sobie Racław z rycerzykami.
Wielu ich tam było, innej maści każdy,
Jednak każdy spośród nich był bardzo odważny,
Choć nie tak jak Racław - mąż najlepszy w świecie,
Rozpalający serce niemal każdej kobiecie,
Lecz kochając jedną, tę spoza Lagary,
Którą owładnęły miłości jego czary
I wyczekuje tylko kiedy się zobaczą...
Ale koniec historii! Nie za to mi płacą.
Wracając do Lagary, żyła tam Liliana,
Która, chociaż nieporadnością owiana
I znana w otoczeniu z niechęci do koni,
Nie bała się prawie dzierżyć w ręku broni.
Gdy tylko nadszedł rozkaz, wskoczyła na konia.
Mając u swego boku Gaję, Aarona,
Fomę i Milana, a przed sobą zadanie,
Ruszyła, nie bacząc, czy coś jej się stanie.
Jednak Racława niestety przy nich nie było,
A szkoda, bo to by się lepiej skończyło.
Zamiast niego, Nadar przewodził tej grupie
I chociaż zdawało się, że ma wszystko w dupie,
Doprowadził ich całych do kapitana,
Nie mającego nic z Narnią wspólnego - Kasjana,
Który miał przy sobie ogiera wspaniałego,
Nawet dla stajennych nieprzyjemnego,
Z piękną grzywą i gracją, jakiej więcej miało
Jedynie zgrabne, Racławowe ciało...

Co było z Aaronem? Z ostrzem w jego dłoni?
I Lilianą? Jak z jej podejściem do koni?
Co z zaciętą Gają? Co z nadętym Milanem?
Potwornym ogierem wraz z jego panem?
Co z Fomą? Jak żyje? I jak jego rany?
Kiedy tego wszystkiego dowiedzieć się mamy?

Gdy tylko na Alette wielka wena spłynie.
Może nigdy, może jutro, może w czarnej godzinie,
Byle, jak to nastąpi, napisała wreszcie
O Racławie i jego kochanej niewieście.


Authors act like they are sorry for killing characters but really they are like this...


33.media.tumblr.com/1c33d4f027d1b0dfece36f03d8cab05f/tumblr_inline_nnkxxyKWKP1sr52q2_500.gif

31.media.tumblr.com/c5f304c7b0c89ee52e80a0a90f79fd7e/tumblr_inline_nnkxz1zV0v1sr52q2_500.gif

33.media.tumblr.com/9c3599c6a8d5caa85da97df2b4273732/tumblr_inline_nnkxz3S5OW1sr52q2_500.gif

Lista ficków, które przeczytałam i polecam

Miniaturki
"Nieszczęśliwa historia" ulki_black_potter
"Czterdzieści pięć" Barloma
"Pierwsza ofiara" Katherine_Pierce
"Przemyślenia" Wileny Romus
Przyjaciołom, których już nie ma Fuerte
"Zazdrość według Hermiony Weasley" Sam Quest
"Glizdogon" Nieoryginalnej
"Las mnie wzywa" Klaudek884
"***" Zirael

Serie
"Trudny wybór" Penelope
"Jako w piekle, tak i na ziemi" Christiny
"Proszę, powiedz moje imię" Only Dream
"Między wierszami" Fuerte

Drabble
"Znalezisko" Ann
"Miłość" Wioletty
"Bogini" ulki_black_potter

Poezja
"Feniks" Wileny Romus
"Na chwałę! Na honor!" Ann
"Zwariował!" Wileny Romus
"Wspaniały i Starożytny Hymn Rodu Black" Ann



38.media.tumblr.com/e7acb5a8e16d00b85b5d13f0579b1044/tumblr_inline_n8vl57qwvD1r1mylc.png


"Niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która od razu trafia do jego serca. Owe pierwsze obrazy, echa słów, choć wydają się pozostawać gdzieś daleko za nami, towarzyszą nam przez całe życie i wznoszą w pamięci pałac, do którego, wcześniej czy później... i nie ważne, ile w tym czasie przeczytaliśmy książek, ile nowych światów odkryliśmy, ile się nauczyliśmy i ile zdążyliśmy zapomnieć... wrócimy." Carlos Ruiz Zafon



49.media.tumblr.com/06faed4d6c3be0fab9fbd74bd1023201/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o4_500.gif



Oglądam chińskie bajki, czytam romanse a ciasto najbardziej lubię surowe. Pozdrawiam wszystkich, których karmiłam, a szczególnie tych, którzy z tego powodu cierpieli. Lubię gotować dla Gne, której wszystko smakuje i Ciemka, któremu śmierdzą (gotowane!) jajka. Piję herbatę koło kibla z Ang, o miłości rozmawiam z Pene, śpię na podłodze Ulki albo na kolanach Christiny. W moim sercu zawsze jest miejsce dla tych, z którymi obieram ziemniaki.

Pozdrawiam mistrza otwierania zamków Sam i specjalistę od łowienia smerfów Katherine
... a kiełbasa to najbardziej smakuje mi u Pauli love


68.media.tumblr.com/f0cb94d96489a7af17c663e1007e68fd/tumblr_ornxp7GtDG1sccmwvo1_1280.jpg
 
Prefix użytkownikafuerte
No sprawa policji jest ogólnie godna pożałowania i domyślam się, że ta dezorganizacja wszystkiego wprowadziła spory zamęt.

Ale tak czy siak, dla mnie zachowanie tych ludzi to było przegięcie pały totalnie. Nie nazwałabym tych ludzi patriotami, tylko zwykłymi bandytami i tyle. Poza tym, dla mnie ogólnie bycie narodowcem, to nie jest powód do dumy, więc jestem w stanie nie generalizować i nie nazywać wszystkich bandytami, co nie zmienia faktu, że nadal mają dla mnie nierówno pod sufitem.

No i kwestia, że trochę trudno uważać, że narodowcy są ok, jeśli pod ich szyldem zwyczajnie rozpieprza się stolicę. Wszystko jest mega żenujące, dokładając do tego aprobatę działań przez takiego Cejrowskiego czy posła PiS (sorry, ale zapomniałam nazwiska). Nie wiem, może czas przestać pokazywać idiotów w telewizji i dawać im prawo do głosu.
To chore, wymyślać sobie jakąś "lewacką, pedalską" propagandę, z którą trzeba walczyć na pięści, kamienie i koktajle Mołotowa.

zapodaj.net/images/d147bde5b4314.png


media.giphy.com/media/WS6ABEVwTwWew89CHo/giphy.gif



www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzab2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najart2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladrym2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnewsfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladcarymowfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzabawniejfuer.jpg
 
http://lastfm.pl/user/justyskag
Prefix użytkownikaA.
Czytam to, czytam, ale na razie się nie ustosunkuje do całości tylko do jednego fragmentu, o którym fuer napisała, a mianowicie:

To chore, wymyślać sobie jakąś "lewacką, pedalską" propagandę, z którą trzeba walczyć na pięści, kamienie i koktajle Mołotowa.


https://www.faceb...8857913306

Na tym filmiku widać wyraźnie, z której strony leciały koktajle, a więc z odwrotnej niż napisałaś 'prawica -> lewica', tylko z 'lewica -> prawica'
 
Prefix użytkownikafuerte
Tak, Andrzej, a tęcza zaczepiła narodowców. Jak zwykle znajdujecie wytłumaczenie, kiedy zaczynacie sobie obijać mordy na ulicach. Śmieszne.
zapodaj.net/images/d147bde5b4314.png


media.giphy.com/media/WS6ABEVwTwWew89CHo/giphy.gif



www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzab2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najart2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladrym2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnewsfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladcarymowfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzabawniejfuer.jpg
 
http://lastfm.pl/user/justyskag
Prefix użytkownikaAlette
No akurat też słyszałam, że ta skrajna lewica rzucała koktajlami w stronę prawicy. No ale trzeba sobie jasno powiedzieć, że każda skrajność jest zła - zarówno po stronie prawicy jak i lewicy i w każdej z tych grup jest więcej zadymiarzy niż tego warte.

To jednak w żaden sposób tych narodowców nie usprawiedliwia i ot.

Nie nazwałabym tych ludzi patriotami, tylko zwykłymi bandytami i tyle.


No jak każdy normalny człowiek. Patriota nie jest z definicji narodowcem. Nie uznaję również tego za powód do dumy. Dla mnie są godni pożałowania, ale tutaj się powtarzam - to było do przewidzenia i nie rozumiem tego ogólnokrajowego "oooo kurde, jak to możliwe?!". Przecież od początku było wiadomo, że albo normalnie jak ludzie to zorganizują albo będzie burda. Ja bym w ogóle zezwolenia nie dała, bo skoro znowu to samo wyszło, to z tym marszem jest coś nie w porządku.

Nie wiem, może czas przestać pokazywać idiotów w telewizji i dawać im prawo do głosu.


W tv są pokazywani ludzie, których pewna grupa społeczna chce widzieć. Nie można nikomu zabrać prawa głosu. Niech sobie Cejrowski gada co chce, ja po prostu staram się to ignorować albo potępić. Ale idąc w drugą stronę, ktoś mógłby zabrać prawo głosu tym , którzy chcą zmian w zakresie praw homoseksualistów itd.

Tam na podsumowanie - ja się nie identyfikuję ani z prawica ani z lewicą. Dla mnie jedna i druga grupa ma ciasne umysły i jest godna pożałowania. Można być bliżej jednak albo drugiej grupy, można podzielać część poglądów - ale identyfikowanie się ze wszystkimi? Dla mnie to przejaw idiotyzmu. Mamy swoje rozumy, korzystajmy z nich i nie łaźmy ślepa za jakimiś demagogami.
web.archive.org/web/20170527063436im_/http://i61.tinypic.com/n1qk3n.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najfanfick2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najffalette.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/fanfick.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_fanficka.png
www.harry-potter.net.pl/images/najsympatyczniejszy_uytkownik.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_ff.png


66.media.tumblr.com/df7ff26a042721958add2f4d66811db3/tumblr_oc3zx5Nkcc1toyrsho3_1280.jpg

Kazui <3



78.media.tumblr.com/67e397cafbea681870d2cef222f21aa0/tumblr_os4igq7Fwu1s8gfjqo1_500.gif

W zasadzie lepiej tkwić w słodkiej niewiedzy. Umiejętność braku myślenia i brak odczuwania tego braku, w połączeniu z brakiem myślenia o myśleniu i przekonaniem, że się wszystko dobrze przemyślało jest darem, który posiadają tylko wybrani. Im więcej wiesz, tym mniej rozumiesz, więc w zasadzie lepiej nic nie wiedzieć i mieć święty spokój.

Dziękuję Wilenie za cudowny wiersz o moich Rycerzykach <3



Za siedmioma górami, za siedmioma lasami
Żył sobie Racław z rycerzykami.
Wielu ich tam było, innej maści każdy,
Jednak każdy spośród nich był bardzo odważny,
Choć nie tak jak Racław - mąż najlepszy w świecie,
Rozpalający serce niemal każdej kobiecie,
Lecz kochając jedną, tę spoza Lagary,
Którą owładnęły miłości jego czary
I wyczekuje tylko kiedy się zobaczą...
Ale koniec historii! Nie za to mi płacą.
Wracając do Lagary, żyła tam Liliana,
Która, chociaż nieporadnością owiana
I znana w otoczeniu z niechęci do koni,
Nie bała się prawie dzierżyć w ręku broni.
Gdy tylko nadszedł rozkaz, wskoczyła na konia.
Mając u swego boku Gaję, Aarona,
Fomę i Milana, a przed sobą zadanie,
Ruszyła, nie bacząc, czy coś jej się stanie.
Jednak Racława niestety przy nich nie było,
A szkoda, bo to by się lepiej skończyło.
Zamiast niego, Nadar przewodził tej grupie
I chociaż zdawało się, że ma wszystko w dupie,
Doprowadził ich całych do kapitana,
Nie mającego nic z Narnią wspólnego - Kasjana,
Który miał przy sobie ogiera wspaniałego,
Nawet dla stajennych nieprzyjemnego,
Z piękną grzywą i gracją, jakiej więcej miało
Jedynie zgrabne, Racławowe ciało...

Co było z Aaronem? Z ostrzem w jego dłoni?
I Lilianą? Jak z jej podejściem do koni?
Co z zaciętą Gają? Co z nadętym Milanem?
Potwornym ogierem wraz z jego panem?
Co z Fomą? Jak żyje? I jak jego rany?
Kiedy tego wszystkiego dowiedzieć się mamy?

Gdy tylko na Alette wielka wena spłynie.
Może nigdy, może jutro, może w czarnej godzinie,
Byle, jak to nastąpi, napisała wreszcie
O Racławie i jego kochanej niewieście.


Authors act like they are sorry for killing characters but really they are like this...


33.media.tumblr.com/1c33d4f027d1b0dfece36f03d8cab05f/tumblr_inline_nnkxxyKWKP1sr52q2_500.gif

31.media.tumblr.com/c5f304c7b0c89ee52e80a0a90f79fd7e/tumblr_inline_nnkxz1zV0v1sr52q2_500.gif

33.media.tumblr.com/9c3599c6a8d5caa85da97df2b4273732/tumblr_inline_nnkxz3S5OW1sr52q2_500.gif

Lista ficków, które przeczytałam i polecam

Miniaturki
"Nieszczęśliwa historia" ulki_black_potter
"Czterdzieści pięć" Barloma
"Pierwsza ofiara" Katherine_Pierce
"Przemyślenia" Wileny Romus
Przyjaciołom, których już nie ma Fuerte
"Zazdrość według Hermiony Weasley" Sam Quest
"Glizdogon" Nieoryginalnej
"Las mnie wzywa" Klaudek884
"***" Zirael

Serie
"Trudny wybór" Penelope
"Jako w piekle, tak i na ziemi" Christiny
"Proszę, powiedz moje imię" Only Dream
"Między wierszami" Fuerte

Drabble
"Znalezisko" Ann
"Miłość" Wioletty
"Bogini" ulki_black_potter

Poezja
"Feniks" Wileny Romus
"Na chwałę! Na honor!" Ann
"Zwariował!" Wileny Romus
"Wspaniały i Starożytny Hymn Rodu Black" Ann



38.media.tumblr.com/e7acb5a8e16d00b85b5d13f0579b1044/tumblr_inline_n8vl57qwvD1r1mylc.png


"Niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która od razu trafia do jego serca. Owe pierwsze obrazy, echa słów, choć wydają się pozostawać gdzieś daleko za nami, towarzyszą nam przez całe życie i wznoszą w pamięci pałac, do którego, wcześniej czy później... i nie ważne, ile w tym czasie przeczytaliśmy książek, ile nowych światów odkryliśmy, ile się nauczyliśmy i ile zdążyliśmy zapomnieć... wrócimy." Carlos Ruiz Zafon



49.media.tumblr.com/06faed4d6c3be0fab9fbd74bd1023201/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o4_500.gif



Oglądam chińskie bajki, czytam romanse a ciasto najbardziej lubię surowe. Pozdrawiam wszystkich, których karmiłam, a szczególnie tych, którzy z tego powodu cierpieli. Lubię gotować dla Gne, której wszystko smakuje i Ciemka, któremu śmierdzą (gotowane!) jajka. Piję herbatę koło kibla z Ang, o miłości rozmawiam z Pene, śpię na podłodze Ulki albo na kolanach Christiny. W moim sercu zawsze jest miejsce dla tych, z którymi obieram ziemniaki.

Pozdrawiam mistrza otwierania zamków Sam i specjalistę od łowienia smerfów Katherine
... a kiełbasa to najbardziej smakuje mi u Pauli love


68.media.tumblr.com/f0cb94d96489a7af17c663e1007e68fd/tumblr_ornxp7GtDG1sccmwvo1_1280.jpg
 
Prefix użytkownikafuerte
Celowo zignorowałam kwestię koktajli, bo wiedziałam, że padnie taki argument. I racja, rzucała w siebie jedna i druga strona i nie mam zamiaru temu zaprzeczać. Mogę w tym momencie wrzucić wszystkich zadymiarzy do jednego wora, bez względu z jakiej opcji są.

Najlepsze jest to, że organizatorzy marszu apelowali o to, żeby policji NIE BYŁO W OGÓLE. Bo jakaś tam ich straż sobie poradzi. Poradziła sobie zajebiście, tak samo zajebiście jak służby mundurowe.

Ja się ogólnie niespecjalnie dziwię, natomiast śmieszy mnie to, że narodowcy najpierw jęczą, żeby nie robić z nich bandytów, bo to nie oni wszczynają burdy, a później robią rozpierdol w Warszawie. Stolicy kraju, za który tak bardzo chcą walczyć. Nie wiadomo z kim w ogóle.

zapodaj.net/images/d147bde5b4314.png


media.giphy.com/media/WS6ABEVwTwWew89CHo/giphy.gif



www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzab2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najart2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladrym2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnewsfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladcarymowfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzabawniejfuer.jpg
 
http://lastfm.pl/user/justyskag
Angelina Johnson
Mnie zastanawia tutaj jedna jedyna rzecz. Bo, że wandale są wandalami, to jest oczywiste. Przyjść na Marsz Niepodległości, by rozwalać drzewka i śmietniki i zrobić taką zadymę, by w telewizji o niej mówiono, no to jest dla mnie dno totalne. Ale zastanawia mnie sprawa tej nieszczęsnej tęczy. Z góry uprzedzam, że nie jestem homofobem, nie neguję gejów i lesbijek. Ale nie rozumiem tego przesłania. Na cholerę 11 października, w Święto Niepodległości postawiono tam tęczę? Co to święto ma się do homoseksualistów? Już naprawdę mam osobiście serdecznie dość tego całego epatowania środowiskiem homoseksualnym przy każdej najmniejszej okazji. To jest po prostu śmiesznie. Święto, gdzie powinniśmy wspominać naszych przodków, którzy dzielnie walczyli, byśmy teraz mogli swobodnie nazywać się Polakami, gdzie powinniśmy dumać nad tym, śpiewać te śliczne (w większości) piosenki, a tu nagle wyskakuje nam homo-tęcza. No to jest dla mnie jakiś żart. Gdybym nie była grzeczną dziewczynką, to sama bym miała ochotę ją spalić, ale w sumie to by nic nie dało. Pytanie, kto wymyślił to całe tęczowanie i co miał wtedy w głowie? Bo ja tego totalnie nie rozumiem. I jak wcześniej nie miałam absolutnie nic do homoseksualistów i było mi ich szkoda, tak teraz aż rzygam tym ich epatowaniem wszędzie i śmieszną "walką o wolność seksualną". Także jestem całkowicie przeciwna tęczy.


Pamiętaj chemiku młody, komentuj ficki lub zmień się w odchody
made by Mikasa, Butelka 31.07.2020r.

image.spreadshirtmedia.net/image-server/v1/mp/designs/143618396,width=178,height=178,version=1077033415/chemia-milosci.png


s5.ifotos.pl/img/batpng_aewxhsq.png


img.joemonster.org/i/2018/01/mowiace_02.jpg


img.joemonster.org/i/2014/05/slodkiezdjecia_19.jpg


Slytherin! Sss..

Nigdy nie pozwoliłem aby szkoła przeszkadzała mi w edukacji.
Zawsze miałam szczęście. I znów będę je mieć.



Krew na twoich rękach, Falka,
Krew na twej sukience
Płoń, płoń, Falka, za twe zbrodnie
Spłoń i skonaj w męce!

Trochę wstyd, ale cóż, zasłużyłam ;D
www.harry-potter.net.pl/images/articles/admlen20202.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najadminang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/redaktorang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/autorartang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wydanieprorokaroku.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/admin_naj.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_naj_pomocny_adm.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_admin_naj.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najbardziej_pomocny_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_komentator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najmilszy_administrator.png

www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najbardziej_pomocny_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najlepszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najmilszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/autor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najlepszy_komentator.png
 
Prefix użytkownikaAlette
Mogę w tym momencie wrzucić wszystkich zadymiarzy do jednego wora, bez względu z jakiej opcji są.


No i właśnie o to mi chodzi. Nie bronię w ogóle tych narodowych dupków, ale nie można zapomnieć że lewicowy gnój też się pojawił.

Najlepsze jest to, że organizatorzy marszu apelowali o to, żeby policji NIE BYŁO W OGÓLE.


Serio apelowali? Po tym, co było rok temu?

Ja się ogólnie niespecjalnie dziwię, natomiast śmieszy mnie to, że narodowcy najpierw jęczą, żeby nie robić z nich bandytów, bo to nie oni wszczynają burdy, a później robią rozpierdol w Warszawie.


No chyba po prostu ci, którzy nie są zadymiarzami nie chcą, aby ich stawiać w jednej linii z tymi wandalami. Co nie przeczy temu, że z tą grupą musi być coś nie w porządku, skoro tam się tworzy takie siedlisko wariatów.

Mnie zastanawia z kolei inna sprawa - jak można niszczyć własny kraj w imię patriotyzmu? Ja już rozumiem, że komuś się może tęcza nie podobać. Ale na litość boską - przecież to są pieniądze. nasze w dodatku, bo wszystko idzie z podatku. Te chodniki, które niszczą, te płoty, drzewka i inne... to wszystko kosztuje. Jak im nie wstyd. Toż to ci, na których się tak śmiało powołują, się w grobie przewracają. W okresie międzywojennym budowali, nie niszczyli.

Ale nie rozumiem tego przesłania. Na cholerę 11 października, w Święto Niepodległości postawiono tam tęczę? Co to święto ma się do homoseksualistów?


Z tego, co słyszałam (więc niepotwierdzone info), to ta tęcza już wcześniej tam stała, ale ją zniszczono, więc oni ją naprawili. Nie miało to specjalnie związku ze świętem. Tylko dla mnie to jest rzucanie pieniędzy w błoto. Naprawdę jesteśmy tak bogaci, by inwestować w coś, z czym duża część społeczeństwa się nie zgadza?

No i mnie też już drażni to epatowanie seksualnością. Narzucają tam miłość homoseksualną, a potem się dziwią, że ktoś ma tego dosyć. Nie spaliłabym na pewno tej głupiej tęczy, ale na pewno bym jej nie postawiła.
web.archive.org/web/20170527063436im_/http://i61.tinypic.com/n1qk3n.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najfanfick2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najffalette.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/fanfick.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_fanficka.png
www.harry-potter.net.pl/images/najsympatyczniejszy_uytkownik.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_ff.png


66.media.tumblr.com/df7ff26a042721958add2f4d66811db3/tumblr_oc3zx5Nkcc1toyrsho3_1280.jpg

Kazui <3



78.media.tumblr.com/67e397cafbea681870d2cef222f21aa0/tumblr_os4igq7Fwu1s8gfjqo1_500.gif

W zasadzie lepiej tkwić w słodkiej niewiedzy. Umiejętność braku myślenia i brak odczuwania tego braku, w połączeniu z brakiem myślenia o myśleniu i przekonaniem, że się wszystko dobrze przemyślało jest darem, który posiadają tylko wybrani. Im więcej wiesz, tym mniej rozumiesz, więc w zasadzie lepiej nic nie wiedzieć i mieć święty spokój.

Dziękuję Wilenie za cudowny wiersz o moich Rycerzykach <3



Za siedmioma górami, za siedmioma lasami
Żył sobie Racław z rycerzykami.
Wielu ich tam było, innej maści każdy,
Jednak każdy spośród nich był bardzo odważny,
Choć nie tak jak Racław - mąż najlepszy w świecie,
Rozpalający serce niemal każdej kobiecie,
Lecz kochając jedną, tę spoza Lagary,
Którą owładnęły miłości jego czary
I wyczekuje tylko kiedy się zobaczą...
Ale koniec historii! Nie za to mi płacą.
Wracając do Lagary, żyła tam Liliana,
Która, chociaż nieporadnością owiana
I znana w otoczeniu z niechęci do koni,
Nie bała się prawie dzierżyć w ręku broni.
Gdy tylko nadszedł rozkaz, wskoczyła na konia.
Mając u swego boku Gaję, Aarona,
Fomę i Milana, a przed sobą zadanie,
Ruszyła, nie bacząc, czy coś jej się stanie.
Jednak Racława niestety przy nich nie było,
A szkoda, bo to by się lepiej skończyło.
Zamiast niego, Nadar przewodził tej grupie
I chociaż zdawało się, że ma wszystko w dupie,
Doprowadził ich całych do kapitana,
Nie mającego nic z Narnią wspólnego - Kasjana,
Który miał przy sobie ogiera wspaniałego,
Nawet dla stajennych nieprzyjemnego,
Z piękną grzywą i gracją, jakiej więcej miało
Jedynie zgrabne, Racławowe ciało...

Co było z Aaronem? Z ostrzem w jego dłoni?
I Lilianą? Jak z jej podejściem do koni?
Co z zaciętą Gają? Co z nadętym Milanem?
Potwornym ogierem wraz z jego panem?
Co z Fomą? Jak żyje? I jak jego rany?
Kiedy tego wszystkiego dowiedzieć się mamy?

Gdy tylko na Alette wielka wena spłynie.
Może nigdy, może jutro, może w czarnej godzinie,
Byle, jak to nastąpi, napisała wreszcie
O Racławie i jego kochanej niewieście.


Authors act like they are sorry for killing characters but really they are like this...


33.media.tumblr.com/1c33d4f027d1b0dfece36f03d8cab05f/tumblr_inline_nnkxxyKWKP1sr52q2_500.gif

31.media.tumblr.com/c5f304c7b0c89ee52e80a0a90f79fd7e/tumblr_inline_nnkxz1zV0v1sr52q2_500.gif

33.media.tumblr.com/9c3599c6a8d5caa85da97df2b4273732/tumblr_inline_nnkxz3S5OW1sr52q2_500.gif

Lista ficków, które przeczytałam i polecam

Miniaturki
"Nieszczęśliwa historia" ulki_black_potter
"Czterdzieści pięć" Barloma
"Pierwsza ofiara" Katherine_Pierce
"Przemyślenia" Wileny Romus
Przyjaciołom, których już nie ma Fuerte
"Zazdrość według Hermiony Weasley" Sam Quest
"Glizdogon" Nieoryginalnej
"Las mnie wzywa" Klaudek884
"***" Zirael

Serie
"Trudny wybór" Penelope
"Jako w piekle, tak i na ziemi" Christiny
"Proszę, powiedz moje imię" Only Dream
"Między wierszami" Fuerte

Drabble
"Znalezisko" Ann
"Miłość" Wioletty
"Bogini" ulki_black_potter

Poezja
"Feniks" Wileny Romus
"Na chwałę! Na honor!" Ann
"Zwariował!" Wileny Romus
"Wspaniały i Starożytny Hymn Rodu Black" Ann



38.media.tumblr.com/e7acb5a8e16d00b85b5d13f0579b1044/tumblr_inline_n8vl57qwvD1r1mylc.png


"Niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która od razu trafia do jego serca. Owe pierwsze obrazy, echa słów, choć wydają się pozostawać gdzieś daleko za nami, towarzyszą nam przez całe życie i wznoszą w pamięci pałac, do którego, wcześniej czy później... i nie ważne, ile w tym czasie przeczytaliśmy książek, ile nowych światów odkryliśmy, ile się nauczyliśmy i ile zdążyliśmy zapomnieć... wrócimy." Carlos Ruiz Zafon



49.media.tumblr.com/06faed4d6c3be0fab9fbd74bd1023201/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o4_500.gif



Oglądam chińskie bajki, czytam romanse a ciasto najbardziej lubię surowe. Pozdrawiam wszystkich, których karmiłam, a szczególnie tych, którzy z tego powodu cierpieli. Lubię gotować dla Gne, której wszystko smakuje i Ciemka, któremu śmierdzą (gotowane!) jajka. Piję herbatę koło kibla z Ang, o miłości rozmawiam z Pene, śpię na podłodze Ulki albo na kolanach Christiny. W moim sercu zawsze jest miejsce dla tych, z którymi obieram ziemniaki.

Pozdrawiam mistrza otwierania zamków Sam i specjalistę od łowienia smerfów Katherine
... a kiełbasa to najbardziej smakuje mi u Pauli love


68.media.tumblr.com/f0cb94d96489a7af17c663e1007e68fd/tumblr_ornxp7GtDG1sccmwvo1_1280.jpg
 
Prefix użytkownikalosiek13
LoL, poczytajcie o tej tęczy zanim zaczniecie pisać. Ona stoi tam już od ponad roku. Widziałem ją na własne oczy, jak dla mnie szału nie ma, dupy nie urywa. Wyrażać miała chyba jedność, przynajmniej z tego co mi wiadomo, bo tęcza to nie tylko geje i jednorożce...

Mnie zastanawia z kolei inna sprawa - jak można niszczyć własny kraj w imię patriotyzmu? Ja już rozumiem, że komuś się może tęcza nie podobać. Ale na litość boską - przecież to są pieniądze. nasze w dodatku, bo wszystko idzie z podatku. Te chodniki, które niszczą, te płoty, drzewka i inne... to wszystko kosztuje. Jak im nie wstyd. Toż to ci, na których się tak śmiało powołują, się w grobie przewracają. W okresie międzywojennym budowali, nie niszczyli.
Znaczna część tego motłochu była spoza Warszawy, więc zakładam, że wyszli z założenia "u siebie nie niszczymy, tutaj możemy"... ale w sumie co ja bredzę. Wystarczy wyjść i spojrzeć na piękne napisy graffiti typu "Coś tam, coś tam - świnia", najwidoczniej to im weszło w krew.

Serio apelowali? Po tym, co było rok temu?
Leciak, Ty chyba najlepiej ogarniasz się w prawie ;d W końcu mieliśmy nowelizację ustawy o zgromadzeniach publicznych i dzięki niej, to na organizatora spada obowiązek zapewnienia pokojowego charakteru manifestacji. Dlatego narodowcy twierdzili, że zajmą się tym sami, bo oczywiście wspaniałomyślnie przewidzieli prowokacje ze strony policji.
zapodaj.net/images/edba268d6e942.png


Always


zapodaj.net/images/c4ff56e394964.jpg
 
Prefix użytkownikafuerte
Łosiek już napisał, że tęcza tam stoi już jakiś czas. Pomijam zupełnie fakt, że powstała na czas - i z okazji - prezydencji Polski w UE. A nie dlatego, żeby siać "homoseksualną propagandę" d; Nie wiem, może ktoś pamięta, że mieliśmy bardzo tęczowe logo z tej okazji?

Z czasem musiała stać się symbolem tolerancji siłą rzeczy, skoro banda idiotów już cztery razy puszczała ją z dymem.

No i cóż, skoro te półmózgi chcą wciąż palić własne pieniądze, bo tęczę odbudują kolejny raz, to proszę bardzo. Jak się nie dopuszcza do siebie żadnych, normalnych argumentów, to może chociaż fakt, że wyrzucają w błoto swoje pieniądze, za kilka lat ich przekona. Chociaż nie mam nadziei, dla niektórych nie ma ratunku.

zapodaj.net/images/d147bde5b4314.png


media.giphy.com/media/WS6ABEVwTwWew89CHo/giphy.gif



www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzab2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najart2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladrym2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnewsfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladcarymowfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzabawniejfuer.jpg
 
http://lastfm.pl/user/justyskag
Prefix użytkownikaAlette
LoL, poczytajcie o tej tęczy zanim zaczniecie pisać.


Zmuszać mnie tak bezczelnie do czytania? Jak możesz :<

W każdym razie okej - zbudowanie jej nie miało nic wspólnego z promowaniem tolerancji (tak w ogóle nie wiem, co jest złego w promowaniu tolerancji, ale okej, spoko). Co nie zmienia faktu, że moim zdaniem i tak to jest marnowanie kasy, bo ciągle ją odbudowują i potem znowu ktoś ją niszczy. To nie jest ani dzieło sztuki ani jakiś zabytek, żeby w niego tyle kasy inwestować.
Więc (od którego nie zaczyna się zdania) jeśli ta tęcza nic nie znaczy, to mogą ją po prostu rozłożyć, bo na co ona tam w zimę. A jeśli coś znaczy, to pytanie co właściwie - tolerancję? Dla wielu osób ona się kojarzy tylko z promowaniem homoseksualizmu (kiepskie wyrażenie, ale nie jestem w stanie na razie wymyślić nic innego).
Przyznam wam się szczerze, że po prostu nie trafia do mnie idea tej tęczy i nie rozumiem ku chwale czego ona ma tam stać, skoro wywołuje tyle kontrowersji.
Z drugiej strony ta śmieszna budowla przez Luwrem też wywołuje trochę kontrowersji i stoi. Więc może ta tęcza nich też stoi. Z dwojga złego niech lepiej niszczą tą śmieszną konstrukcję niż coś naprawdę wartościowego.

Znaczna część tego motłochu była spoza Warszawy, więc zakładam, że wyszli z założenia "u siebie nie niszczymy, tutaj możemy"... ale w sumie co ja bredzę. Wystarczy wyjść i spojrzeć na piękne napisy graffiti typu "Coś tam, coś tam - świnia", najwidoczniej to im weszło w krew.


Najgorsze jest to, że oni chyba nie traktują tego w kategorii "niszczenia", ale właśnie "budowania nowej, lepszej Polski". Zwykły wandalizm. Walniesz w łeb i zacznie dzwonić.

Leciak, Ty chyba najlepiej ogarniasz się w prawie ;d W końcu mieliśmy nowelizację ustawy o zgromadzeniach publicznych i dzięki niej, to na organizatora spada obowiązek zapewnienia pokojowego charakteru manifestacji.


No na zajęciach nie przerabiamy tego... w każdym razie - nowelizacja miała miejsce w 2012 roku, więc ciut dawno haha. Dobra - w ustawie faktycznie przewiduje się więcej obowiązków dla organizatora, ale z drugiej strony Policja nie działa już na wniosek organizatora, ale w miarę potrzeby.

Tak czy inaczej już odrywając się od tej głupiej ustawy, zmian itd. - każdy wiedział, że będą burdy, więc oni powinni właśnie prosić o pomoc Policję, a nie nie chcieć tej pomocy.
web.archive.org/web/20170527063436im_/http://i61.tinypic.com/n1qk3n.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najfanfick2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najffalette.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/fanfick.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_fanficka.png
www.harry-potter.net.pl/images/najsympatyczniejszy_uytkownik.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_ff.png


66.media.tumblr.com/df7ff26a042721958add2f4d66811db3/tumblr_oc3zx5Nkcc1toyrsho3_1280.jpg

Kazui <3



78.media.tumblr.com/67e397cafbea681870d2cef222f21aa0/tumblr_os4igq7Fwu1s8gfjqo1_500.gif

W zasadzie lepiej tkwić w słodkiej niewiedzy. Umiejętność braku myślenia i brak odczuwania tego braku, w połączeniu z brakiem myślenia o myśleniu i przekonaniem, że się wszystko dobrze przemyślało jest darem, który posiadają tylko wybrani. Im więcej wiesz, tym mniej rozumiesz, więc w zasadzie lepiej nic nie wiedzieć i mieć święty spokój.

Dziękuję Wilenie za cudowny wiersz o moich Rycerzykach <3



Za siedmioma górami, za siedmioma lasami
Żył sobie Racław z rycerzykami.
Wielu ich tam było, innej maści każdy,
Jednak każdy spośród nich był bardzo odważny,
Choć nie tak jak Racław - mąż najlepszy w świecie,
Rozpalający serce niemal każdej kobiecie,
Lecz kochając jedną, tę spoza Lagary,
Którą owładnęły miłości jego czary
I wyczekuje tylko kiedy się zobaczą...
Ale koniec historii! Nie za to mi płacą.
Wracając do Lagary, żyła tam Liliana,
Która, chociaż nieporadnością owiana
I znana w otoczeniu z niechęci do koni,
Nie bała się prawie dzierżyć w ręku broni.
Gdy tylko nadszedł rozkaz, wskoczyła na konia.
Mając u swego boku Gaję, Aarona,
Fomę i Milana, a przed sobą zadanie,
Ruszyła, nie bacząc, czy coś jej się stanie.
Jednak Racława niestety przy nich nie było,
A szkoda, bo to by się lepiej skończyło.
Zamiast niego, Nadar przewodził tej grupie
I chociaż zdawało się, że ma wszystko w dupie,
Doprowadził ich całych do kapitana,
Nie mającego nic z Narnią wspólnego - Kasjana,
Który miał przy sobie ogiera wspaniałego,
Nawet dla stajennych nieprzyjemnego,
Z piękną grzywą i gracją, jakiej więcej miało
Jedynie zgrabne, Racławowe ciało...

Co było z Aaronem? Z ostrzem w jego dłoni?
I Lilianą? Jak z jej podejściem do koni?
Co z zaciętą Gają? Co z nadętym Milanem?
Potwornym ogierem wraz z jego panem?
Co z Fomą? Jak żyje? I jak jego rany?
Kiedy tego wszystkiego dowiedzieć się mamy?

Gdy tylko na Alette wielka wena spłynie.
Może nigdy, może jutro, może w czarnej godzinie,
Byle, jak to nastąpi, napisała wreszcie
O Racławie i jego kochanej niewieście.


Authors act like they are sorry for killing characters but really they are like this...


33.media.tumblr.com/1c33d4f027d1b0dfece36f03d8cab05f/tumblr_inline_nnkxxyKWKP1sr52q2_500.gif

31.media.tumblr.com/c5f304c7b0c89ee52e80a0a90f79fd7e/tumblr_inline_nnkxz1zV0v1sr52q2_500.gif

33.media.tumblr.com/9c3599c6a8d5caa85da97df2b4273732/tumblr_inline_nnkxz3S5OW1sr52q2_500.gif

Lista ficków, które przeczytałam i polecam

Miniaturki
"Nieszczęśliwa historia" ulki_black_potter
"Czterdzieści pięć" Barloma
"Pierwsza ofiara" Katherine_Pierce
"Przemyślenia" Wileny Romus
Przyjaciołom, których już nie ma Fuerte
"Zazdrość według Hermiony Weasley" Sam Quest
"Glizdogon" Nieoryginalnej
"Las mnie wzywa" Klaudek884
"***" Zirael

Serie
"Trudny wybór" Penelope
"Jako w piekle, tak i na ziemi" Christiny
"Proszę, powiedz moje imię" Only Dream
"Między wierszami" Fuerte

Drabble
"Znalezisko" Ann
"Miłość" Wioletty
"Bogini" ulki_black_potter

Poezja
"Feniks" Wileny Romus
"Na chwałę! Na honor!" Ann
"Zwariował!" Wileny Romus
"Wspaniały i Starożytny Hymn Rodu Black" Ann



38.media.tumblr.com/e7acb5a8e16d00b85b5d13f0579b1044/tumblr_inline_n8vl57qwvD1r1mylc.png


"Niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która od razu trafia do jego serca. Owe pierwsze obrazy, echa słów, choć wydają się pozostawać gdzieś daleko za nami, towarzyszą nam przez całe życie i wznoszą w pamięci pałac, do którego, wcześniej czy później... i nie ważne, ile w tym czasie przeczytaliśmy książek, ile nowych światów odkryliśmy, ile się nauczyliśmy i ile zdążyliśmy zapomnieć... wrócimy." Carlos Ruiz Zafon



49.media.tumblr.com/06faed4d6c3be0fab9fbd74bd1023201/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o4_500.gif



Oglądam chińskie bajki, czytam romanse a ciasto najbardziej lubię surowe. Pozdrawiam wszystkich, których karmiłam, a szczególnie tych, którzy z tego powodu cierpieli. Lubię gotować dla Gne, której wszystko smakuje i Ciemka, któremu śmierdzą (gotowane!) jajka. Piję herbatę koło kibla z Ang, o miłości rozmawiam z Pene, śpię na podłodze Ulki albo na kolanach Christiny. W moim sercu zawsze jest miejsce dla tych, z którymi obieram ziemniaki.

Pozdrawiam mistrza otwierania zamków Sam i specjalistę od łowienia smerfów Katherine
... a kiełbasa to najbardziej smakuje mi u Pauli love


68.media.tumblr.com/f0cb94d96489a7af17c663e1007e68fd/tumblr_ornxp7GtDG1sccmwvo1_1280.jpg
 
Angelina Johnson
Tak a propo tęczy: http://demotywato...m-Warszawy

I komentarz jednego z użytkowników tego portalu:
edno pytanie - jak można łączyć w jednym symbolu Boże Ciało i Paradę Równości dla homoseksualistów?


Tak naprawdę dla mnie ta tęcza to taka kupa, za przeproszeniem. Nie wiadomo po co tam stoi, ale niech sobie stoi, co nie?^^ Naprawdę piękny i niezwykły pomnik... wszystkiego.


Pamiętaj chemiku młody, komentuj ficki lub zmień się w odchody
made by Mikasa, Butelka 31.07.2020r.

image.spreadshirtmedia.net/image-server/v1/mp/designs/143618396,width=178,height=178,version=1077033415/chemia-milosci.png


s5.ifotos.pl/img/batpng_aewxhsq.png


img.joemonster.org/i/2018/01/mowiace_02.jpg


img.joemonster.org/i/2014/05/slodkiezdjecia_19.jpg


Slytherin! Sss..

Nigdy nie pozwoliłem aby szkoła przeszkadzała mi w edukacji.
Zawsze miałam szczęście. I znów będę je mieć.



Krew na twoich rękach, Falka,
Krew na twej sukience
Płoń, płoń, Falka, za twe zbrodnie
Spłoń i skonaj w męce!

Trochę wstyd, ale cóż, zasłużyłam ;D
www.harry-potter.net.pl/images/articles/admlen20202.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najadminang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/redaktorang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/autorartang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wydanieprorokaroku.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/admin_naj.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_naj_pomocny_adm.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_admin_naj.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najbardziej_pomocny_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_komentator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najmilszy_administrator.png

www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najbardziej_pomocny_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najlepszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najmilszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/autor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najlepszy_komentator.png
 
Prefix użytkownikalosiek13
Co nie zmienia faktu, że moim zdaniem i tak to jest marnowanie kasy, bo ciągle ją odbudowują i potem znowu ktoś ją niszczy. To nie jest ani dzieło sztuki ani jakiś zabytek, żeby w niego tyle kasy inwestować.
Urząd miasta odbudowywał ją raz, ostatni właśnie. Nie wiem skąd wcześniej mieli na to kasę, ale nie z urzędu miasta.

Tak naprawdę dla mnie ta tęcza to taka kupa, za przeproszeniem. Nie wiadomo po co tam stoi, ale niech sobie stoi, co nie?^^ Naprawdę piękny i niezwykły pomnik... wszystkiego.
Tak, sobie stoi, więc zamiast jak cywilizowani ludzie napisać petycję o jej usunięcie (btw. taka inicjatywa pojawiła się jeszcze przed jej spaleniem), to najlepiej ją zjarać. A co, bo pedalska, bo się nie podoba, bo stała na trasie marszu (nie, wcale nie stała, bo trasa marszu przebiegała obok placu). W takim razie to ma być nowy standard postępowania? Coś mi się nie podoba, więc mam to podpalić i spalić? Serio?

Atak na Rosyjską ambasadę to też było nic takiego? Nie mamy teraz wcale odwetu ze strony Rosjan, którzy atakują naszą placówkę w Moskwie? Zaraz nie znajdzie się kolejna banda baranów, która będzie próbowała odwetu?
zapodaj.net/images/edba268d6e942.png


Always


zapodaj.net/images/c4ff56e394964.jpg
 
Prefix użytkownikaAlette
Moim zdaniem musimy rozdzielić dwie kwestie. Pierwsza to sens palenia tej tęczy, co moim zdaniem jest złe. Druga to sens istnienia tej tęczy, a dla mnie nie ma go wcale. Dlatego to, że mi się ona nie podoba, nie znaczy, że trzeba ją spalić. Ona w ogóle nie powinna być ruszana ze strony tych bandytów. Ale dlatego, że ona mi się nie podoba, nie powinni jej znowu naprawiać, bo po co?

Urząd miasta odbudowywał ją raz, ostatni właśnie. Nie wiem skąd wcześniej mieli na to kasę, ale nie z urzędu miasta.


A ja właśnie czytałam, że ona non stop była niszczona. Może nie w całości, ale ciągle ktoś ją naprawiał. No ale może korzystałam ze złego źródła, nie wiem.

Atak na Rosyjską ambasadę to też było nic takiego? Nie mamy teraz wcale odwetu ze strony Rosjan, którzy atakują naszą placówkę w Moskwie? Zaraz nie znajdzie się kolejna banda baranów, która będzie próbowała odwetu?


Przecież nikt tutaj nie usprawiedliwia tych zadymiarzy, atak na ambasadę był idiotyczny. Tylko z drugiej strony to było do przewidzenia, bo jego idiotyczne teksty na temat radzieckich żołnierzy po prostu wołają o pomstę do nieba. Uprzedzę od razu - nie, nie uważam, że wobec tego możemy sobie atakować ambasadę. Mam teraz prawo międzynarodowe i wiem, jakie mogą być tego konsekwencje. Tylko jeśli ktoś szuka zadymy (a ci ludzie właśnie po to przyjechali do Warszawy, na pewno nie na marz), to ta tęcza i ta ambasada to miejsca, które można było z łatwością przewidzieć. Więc to nie wina ludzi, ale ułomnej władzy. Policji, która powinna zapewnić porządek w stolicy.

Znalazłam w ogóle ciekawą debatę i zastanawiam się, co myślicie o ich argumentach i o dziennikarce.

http://www.youtub...zfGP8O3K-Y
web.archive.org/web/20170527063436im_/http://i61.tinypic.com/n1qk3n.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najfanfick2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najffalette.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/fanfick.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_fanficka.png
www.harry-potter.net.pl/images/najsympatyczniejszy_uytkownik.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_ff.png


66.media.tumblr.com/df7ff26a042721958add2f4d66811db3/tumblr_oc3zx5Nkcc1toyrsho3_1280.jpg

Kazui <3



78.media.tumblr.com/67e397cafbea681870d2cef222f21aa0/tumblr_os4igq7Fwu1s8gfjqo1_500.gif

W zasadzie lepiej tkwić w słodkiej niewiedzy. Umiejętność braku myślenia i brak odczuwania tego braku, w połączeniu z brakiem myślenia o myśleniu i przekonaniem, że się wszystko dobrze przemyślało jest darem, który posiadają tylko wybrani. Im więcej wiesz, tym mniej rozumiesz, więc w zasadzie lepiej nic nie wiedzieć i mieć święty spokój.

Dziękuję Wilenie za cudowny wiersz o moich Rycerzykach <3



Za siedmioma górami, za siedmioma lasami
Żył sobie Racław z rycerzykami.
Wielu ich tam było, innej maści każdy,
Jednak każdy spośród nich był bardzo odważny,
Choć nie tak jak Racław - mąż najlepszy w świecie,
Rozpalający serce niemal każdej kobiecie,
Lecz kochając jedną, tę spoza Lagary,
Którą owładnęły miłości jego czary
I wyczekuje tylko kiedy się zobaczą...
Ale koniec historii! Nie za to mi płacą.
Wracając do Lagary, żyła tam Liliana,
Która, chociaż nieporadnością owiana
I znana w otoczeniu z niechęci do koni,
Nie bała się prawie dzierżyć w ręku broni.
Gdy tylko nadszedł rozkaz, wskoczyła na konia.
Mając u swego boku Gaję, Aarona,
Fomę i Milana, a przed sobą zadanie,
Ruszyła, nie bacząc, czy coś jej się stanie.
Jednak Racława niestety przy nich nie było,
A szkoda, bo to by się lepiej skończyło.
Zamiast niego, Nadar przewodził tej grupie
I chociaż zdawało się, że ma wszystko w dupie,
Doprowadził ich całych do kapitana,
Nie mającego nic z Narnią wspólnego - Kasjana,
Który miał przy sobie ogiera wspaniałego,
Nawet dla stajennych nieprzyjemnego,
Z piękną grzywą i gracją, jakiej więcej miało
Jedynie zgrabne, Racławowe ciało...

Co było z Aaronem? Z ostrzem w jego dłoni?
I Lilianą? Jak z jej podejściem do koni?
Co z zaciętą Gają? Co z nadętym Milanem?
Potwornym ogierem wraz z jego panem?
Co z Fomą? Jak żyje? I jak jego rany?
Kiedy tego wszystkiego dowiedzieć się mamy?

Gdy tylko na Alette wielka wena spłynie.
Może nigdy, może jutro, może w czarnej godzinie,
Byle, jak to nastąpi, napisała wreszcie
O Racławie i jego kochanej niewieście.


Authors act like they are sorry for killing characters but really they are like this...


33.media.tumblr.com/1c33d4f027d1b0dfece36f03d8cab05f/tumblr_inline_nnkxxyKWKP1sr52q2_500.gif

31.media.tumblr.com/c5f304c7b0c89ee52e80a0a90f79fd7e/tumblr_inline_nnkxz1zV0v1sr52q2_500.gif

33.media.tumblr.com/9c3599c6a8d5caa85da97df2b4273732/tumblr_inline_nnkxz3S5OW1sr52q2_500.gif

Lista ficków, które przeczytałam i polecam

Miniaturki
"Nieszczęśliwa historia" ulki_black_potter
"Czterdzieści pięć" Barloma
"Pierwsza ofiara" Katherine_Pierce
"Przemyślenia" Wileny Romus
Przyjaciołom, których już nie ma Fuerte
"Zazdrość według Hermiony Weasley" Sam Quest
"Glizdogon" Nieoryginalnej
"Las mnie wzywa" Klaudek884
"***" Zirael

Serie
"Trudny wybór" Penelope
"Jako w piekle, tak i na ziemi" Christiny
"Proszę, powiedz moje imię" Only Dream
"Między wierszami" Fuerte

Drabble
"Znalezisko" Ann
"Miłość" Wioletty
"Bogini" ulki_black_potter

Poezja
"Feniks" Wileny Romus
"Na chwałę! Na honor!" Ann
"Zwariował!" Wileny Romus
"Wspaniały i Starożytny Hymn Rodu Black" Ann



38.media.tumblr.com/e7acb5a8e16d00b85b5d13f0579b1044/tumblr_inline_n8vl57qwvD1r1mylc.png


"Niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która od razu trafia do jego serca. Owe pierwsze obrazy, echa słów, choć wydają się pozostawać gdzieś daleko za nami, towarzyszą nam przez całe życie i wznoszą w pamięci pałac, do którego, wcześniej czy później... i nie ważne, ile w tym czasie przeczytaliśmy książek, ile nowych światów odkryliśmy, ile się nauczyliśmy i ile zdążyliśmy zapomnieć... wrócimy." Carlos Ruiz Zafon



49.media.tumblr.com/06faed4d6c3be0fab9fbd74bd1023201/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o4_500.gif



Oglądam chińskie bajki, czytam romanse a ciasto najbardziej lubię surowe. Pozdrawiam wszystkich, których karmiłam, a szczególnie tych, którzy z tego powodu cierpieli. Lubię gotować dla Gne, której wszystko smakuje i Ciemka, któremu śmierdzą (gotowane!) jajka. Piję herbatę koło kibla z Ang, o miłości rozmawiam z Pene, śpię na podłodze Ulki albo na kolanach Christiny. W moim sercu zawsze jest miejsce dla tych, z którymi obieram ziemniaki.

Pozdrawiam mistrza otwierania zamków Sam i specjalistę od łowienia smerfów Katherine
... a kiełbasa to najbardziej smakuje mi u Pauli love


68.media.tumblr.com/f0cb94d96489a7af17c663e1007e68fd/tumblr_ornxp7GtDG1sccmwvo1_1280.jpg
 
Prefix użytkownikafuerte
Wiesz, ja teraz w ogóle abstrahuję od tego, że zniszczeniom można było zapobiec. Bo to jest dla mnie oczywiste, tak jak to, że policja zawiodła -ZNOWU.

Mnie zwyczajnie chodzi o sam fakt, że ci ludzie mają nierówno pod sufitem. Że rozumieją patriotyzm w jakiś zupełnie pokrętny sposób, który mnie się w głowie nie mieści po prostu. Bo to, że burdy były do przewidzenia, to ja doskonale wiem. Śmieszne jest natomiast mówienie, ze strony organizatorów marszu, że będzie spokojnie. Zapewnienia, że nie będzie rozrób, a oni sami zapewnią bezpieczeństwo bez pomocy policji. A co jeszcze śmieszniejsze, jak już jest po marszu i okazuje się, że były cyrki, to organizatorzy mówią, że to wina "lewactwa" i policji właśnie. Wina wszystkich dookoła, tylko nie ich. Mimo że tak strasznie zapewniali, że będzie bezpiecznie. Przecież to jest komiczne.

Co do debaty...
Znowu na samym początku człowieka śmiech ogarnia, kiedy słyszy, że wszystko, to "lewacka" prowokacja. No na litość boską. Ja sobie zdaję sprawę, że ten list mógł wysłać każdy i właściwie nie mam zamiaru traktować tego jako argumentu przeciwko narodowcom, bo nie wiadomo, kto go wysłał. Ale znowu pojawia się to charakterystyczne zrzucanie winy na kogoś innego, narodowcy są po prostu tak święci, że pierwsi przekroczą bramę nieba.
Wydaje mi się, że organizatorzy powinni być w jakiś sposób odpowiedzialni za to, co się działo. I z tego, co wiem to odpowiedzialność finansową poniosą, ale chodzi mi bardziej o to, że jak na razie skupiają się tylko na tym, żeby udowodnić, że nie mieli nic wspólnego z zadymami. I ja to traktuję jako tylko prawdę po części. Gawkowski ma rację, że to jest odwracanie kota ogonem. Bo sorry, ale tak trudno jest przyznać, że organizatorzy nie podołali? (Mam ochotę pierdolnąć Bosaka za to, że nie daje dojść do słowa).

No i o to mi w sumie głównie chodzi, o wzięcie odpowiedzialności za zadymiarzy. Przecież jakby podobna akcja zdarzyła się z ramienia jakiejś lewicowej organizacji, to Ruch Narodowy krzyczałby najgłośniej - dlaczego organizatorzy lewackiego marszu nie wezmą odpowiedzialności za bandytów, którzy zniszczyli to, siamto i owamto?

No i na koniec - jestem za zdelegalizowaniem tych organizacji, bo ich statuty, regulaminy według których działają LEGALNIE, są tak skonstruowane, że hasła antysemickie, itd są właściwie niewidoczne. Bo regulamin to jedno, a słowa członków tych organizacji i ich zachowanie, to drugie.


zapodaj.net/images/d147bde5b4314.png


media.giphy.com/media/WS6ABEVwTwWew89CHo/giphy.gif



www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzab2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najart2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladrym2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnewsfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladcarymowfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzabawniejfuer.jpg
 
http://lastfm.pl/user/justyskag
Angelina Johnson
Tak, sobie stoi, więc zamiast jak cywilizowani ludzie napisać petycję o jej usunięcie (btw. taka inicjatywa pojawiła się jeszcze przed jej spaleniem), to najlepiej ją zjarać. A co, bo pedalska, bo się nie podoba, bo stała na trasie marszu (nie, wcale nie stała, bo trasa marszu przebiegała obok placu). W takim razie to ma być nowy standard postępowania? Coś mi się nie podoba, więc mam to podpalić i spalić? Serio?

Ja nie wiem czego nie zrozumiałeś w mojej wypowiedzi. Powiedziałam tylko, że ta tęcza mi się nie podoba i nie powinni wykładać pieniędzy na to badziewie. Petycja kasy nie zwróci. Nie napisałam nigdzie, że popieram robienie rozpierdolu na Marszu Niepodległości, więc zacznij czytać uważniej niektóre wypowiedzi. Napisałam, że sama miałaby ochotę ją spalić, ale nigdy bym czegoś takiego nie zrobiła. A już z pewnością nie popieram jakiejkolwiek burdy w święto narodowe, które moim zdaniem jest ważne i które każdy Polak powinien szanować. Odniosłam się jedynie to samej tęczy i tego, co ona "symbolizuje" i co tam robi. Mam nadzieję, że już zrozumiałeś.

Że rozumieją patriotyzm w jakiś zupełnie pokrętny sposób, który mnie się w głowie nie mieści po prostu

Moim zdaniem oni sobie tylko to tak wytłumaczyli. Po prostu lubią niszczyć, lubią robić burdy a każdy powód jest dobry. I myślę, że sami naprawdę nie wierzą w to, że robili to w imię patriotyzmu.


Pamiętaj chemiku młody, komentuj ficki lub zmień się w odchody
made by Mikasa, Butelka 31.07.2020r.

image.spreadshirtmedia.net/image-server/v1/mp/designs/143618396,width=178,height=178,version=1077033415/chemia-milosci.png


s5.ifotos.pl/img/batpng_aewxhsq.png


img.joemonster.org/i/2018/01/mowiace_02.jpg


img.joemonster.org/i/2014/05/slodkiezdjecia_19.jpg


Slytherin! Sss..

Nigdy nie pozwoliłem aby szkoła przeszkadzała mi w edukacji.
Zawsze miałam szczęście. I znów będę je mieć.



Krew na twoich rękach, Falka,
Krew na twej sukience
Płoń, płoń, Falka, za twe zbrodnie
Spłoń i skonaj w męce!

Trochę wstyd, ale cóż, zasłużyłam ;D
www.harry-potter.net.pl/images/articles/admlen20202.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najadminang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/redaktorang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/autorartang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wydanieprorokaroku.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/admin_naj.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_naj_pomocny_adm.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_admin_naj.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najbardziej_pomocny_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_komentator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najmilszy_administrator.png

www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najbardziej_pomocny_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najlepszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najmilszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/autor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najlepszy_komentator.png
 

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum:
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2026 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Theme by Andrzejster
Copyright © 2006-2015 by Harry-Potter.net.pl
All rights reserved.
Wygenerowano w sekund: 0.21