Logowanie
Facebook
Shoutbox
Współpraca
Najaktywniejsi
1)
Alette
2)
fuerte
3)
Katherine_Pierce
4)
Sam Quest
5)
Shanti Black
6)
A.
7)
monciakund
8)
ania919
9)
ulka_black_potter
10)
Klaudia Lind
Losowe zdjęcie
Zobacz temat
|
Opowieść podręcznej
|
|
Sam Quest |
Dodany dnia 15.06.2017 12:26
|
![]() Pochwały: 35 Postów: 3698 Dom: RavenclawPunkty: 45365 Ranga: Specjalista ds. sprzedaży Data rejestracji: 09.04.15 |
Opowieść podręcznej to amerykański serial telewizyjny oparty na książce Margaret Atwood pod tym samym tytułem. Jest to kolejna produkcja science fiction pokazująca alternatywną, dystopijną wizję przyszłości. Główną bohaterką Opowieści podręcznej jest Offred, młoda kobieta, która po rozdzieleniu z mężem i córką staje się niewolnicą w nowo powstałej Republice Gileadzkiej, znajdującej się na terenie Stanów Zjednoczonych. Nowe państwo ma charakter mocno faszyzujący i rasistowski, opierający się głównie na tyranii, opresji i indoktrynacji. Rządzący są członkami wyższych sfer, a rządzeni to niziny społeczne. Odmieńców lub tych, którzy przeciwstawiają się istniejącemu porządkowi, spotyka straszliwy los. Republika powstała w wyniku wielu klęsk i kryzysów społecznych. Najpoważniejszym z nich jest z pewnością bezpłodność, która dotyka coraz większą liczbę ludzi. Aby poradzić sobie z tym problemem, decydenci z Republiki Gileadzkiej postanawiają wykorzystać młode, zdrowe kobiety w celu reprodukcyjnym. https://www.youtu...FI-W1za_os Oglądacie? Zamierzacie? Ja jestem po 5 odcinków i jestem wciągnięta, zafascynowana i chwilami przerażona tym jak bardzo to może być aktualne. Jak olewanie drobnych zmian i pierwszych represji może doprowadzić do istnego powrotu do roli kobiet ze Średniowiecza, a nawet gorzej. Jestem ciekawa co sądzicie o tym serialu, chętnie podzielę się też moimi spostrzeżeniami ![]() źródło: https://naekranie...premierowa ![]() Ściana uznania i miłości ![]() Daniel Radclffe to mój crush Nie kłam, że go nie znasz Harry'ego Pottera zagrał niektórych nawet nabrał, że ma oczy koloru zielonego a tak naprawdę są niebieskiego "Tak jak Ron" - woła Ulica dziewczyna pięknego lica. Potteromaniak z niej na schwał i nie jest to żaden wał. Daniel Radcliffe to mój crush Wiesz dlaczego jeżeli oczy masz Z zarostem mu do twarzy O takim Danie każda Samica marzy. ![]() Oj nana, oj nana Bardzo kocham Dana Czy to słońce, czy to deszcz W moich myślach on wciąż jest Myślę o nim nieustannie Nawet gdy się kąpię w wannie Oj nana, oj nana Bardzo kocham Dana Nie wiem jak się to zaczęło Lecz gdy serce moje drgnęło Cała byłam zakochana I tak kocham tego Dana Oj nana, oj nana Bardzo kocham Dana Nigdy o nim nie zapomnę Nawet jeśli spotkam bombę Jest to miłość jednostronna Ale źle to nie wygląda Oj nana, oj nana Bardzo kocham Dana wiersz by Elizabeth_ ![]() ![]() Ściana chwały ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
|
|
|
Sarahis |
Dodany dnia 09.09.2017 23:27
|
![]() Pochwały: 5 Postów: 1187 Dom: SlytherinPunkty: 5756 Ranga: Szatan w lesie Data rejestracji: 05.01.09 |
Temat trochę umarł, ale zauważyłam, że nie jest to zbyt popularny serial. Mimo wszystko obejrzałam go w dwa dni i podobało mi się to ukazanie tej konkretnie antyutopii, jako piekła, które stworzyli ludzie innym ludziom, a w szczególności kobietom. I ta wypowiedź pani polityk z Meksyku do żony Freda, która napisała książkę, czy nie przeszkadza ci, że już jej nigdy nie będziesz mogła jej przeczytać? To podsumowało wszystko, cały bezsens tego ustroju. >>>*<<< ![]() ~~*~~ ![]() ~~*~~ ![]() ~~*~~ ![]() ~~*~~ ![]() ~~*~~ this world is a school no one expects to stay in school forever >>>*<<< ![]() >>>*<<< ![]() ![]() ![]() >>>*<<< ![]() >>>*<<< ![]() >>>*<<< ![]() >>>*<<< ![]() >>>*<<< ![]() >>>*<<< ![]() ![]() >>>*<<< I just decided by the grace of the God Poseidon that you're so dead to me I dug a hole for you to lie in >>>*<<< whatever feeds your fear is closer than you think ![]() >>>*<<< ![]() >>>*<<< ![]() >>>*<<< <3 ;___; ![]() ![]() |
|
|
|
fuerte |
Dodany dnia 10.09.2017 13:25
|
![]() Pochwały: 30 Postów: 3226 Dom: RavenclawPunkty: 58190 Ranga: Harrych świąt! Data rejestracji: 15.07.07 |
Obejrzałam, teraz mam zamiar zabrać się za książkę (trochę od d... strony zaczęłam, no ale).
Przyznam, że mnie dawno żaden serial nie poruszył tak bardzo, jak Opowieść podręcznej. Przerażające też jest to, że przy powrocie mocno prawicowych nastrojów na świecie, wizja, która została tam ukazana, wcale nie wydaje się mega nieprawdopodobna. Naprawdę kawałek mocnej telewizji i polecam każdemu - a zwłaszcza tym, którzy uważają feminizm za kompletne farmazony. |
|
|
|
Sarahis |
Dodany dnia 27.04.2018 15:51
|
![]() Pochwały: 5 Postów: 1187 Dom: SlytherinPunkty: 5756 Ranga: Szatan w lesie Data rejestracji: 05.01.09 |
Przyznam, że mnie dawno żaden serial nie poruszył tak bardzo, jak Opowieść podręcznej. Mam dokładnie takie same odczucia. To jest jeden z niewielu seriali, o których mimowolnie zdarza mi się czasami myśleć. Zazwyczaj obejrzę, zachwycę się lub nie i idę dalej. A tu nie. Po prostu się nie da. Pierwszy sezon obejrzałam ponad pół roku temu i wracam do tego tematu, bo wychodzi drugi. Może ktoś ogląda? Ja się dziś wieczorem szykuję na mały seansik dostępnych już odcinków (dwóch albo trzech o ile mi wiadomo) i mam zamiar zedytować post/wypowiedzieć się w najbliższych dniach. Noo, oczekiwania są duże, obym się nie zawiodła. >>>*<<< ![]() ~~*~~ ![]() ~~*~~ ![]() ~~*~~ ![]() ~~*~~ ![]() ~~*~~ this world is a school no one expects to stay in school forever >>>*<<< ![]() >>>*<<< ![]() ![]() ![]() >>>*<<< ![]() >>>*<<< ![]() >>>*<<< ![]() >>>*<<< ![]() >>>*<<< ![]() >>>*<<< ![]() ![]() >>>*<<< I just decided by the grace of the God Poseidon that you're so dead to me I dug a hole for you to lie in >>>*<<< whatever feeds your fear is closer than you think ![]() >>>*<<< ![]() >>>*<<< ![]() >>>*<<< <3 ;___; ![]() ![]() |
|
|
|
fuerte |
Dodany dnia 10.05.2018 13:53
|
![]() Pochwały: 30 Postów: 3226 Dom: RavenclawPunkty: 58190 Ranga: Harrych świąt! Data rejestracji: 15.07.07 |
I jak tam? Ktoś już oglądał pierwsze cztery odcinki drugiego sezonu? Przyznam, że zaczęli z grubej rury. Było mi autentycznie źle przez pierwsze kilkanaście minut pierwszego odcinka. Dalej jest nieco spokojniej, ale tylko nieco. Czwarty w sumie też zakończył się dość drastycznie, jeżeli patrzeć z punktu kondycji psychicznej June. Nie będę może na razie spojlerować, jak ktoś się wypowie, to wrócę : D. PS. Jest już oficjalne info o przedłużeniu serialu na trzeci sezon. ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
|
|
|
Ecaeris |
Dodany dnia 09.09.2018 16:49
|
![]() Postów: 24 Dom: RavenclawPunkty: 335 Ranga: Chodząca biblioteka Data rejestracji: 09.09.18 |
Obejrzałam oba sezony. Osobiście książki nie czytałam ale serial według mnie jest świetny. Ogólnie lubię ciężkie klimaty a z tego co czytałam to sporo osób twierdzi, że może nas czekać nawet taka przyszłość (oby nie, mimo to nie wierzę). June czasami mnie irytuje swoimi decyzjami, nie wiem jak was. Podziwiam ją jednak za tą ostatnią (nie będę spoilerować, kto widział ten wie). Po tym co przeszła to się dziwie, że się jakoś trzyma. ![]() p a t r o n u s - m a n x c a t ![]() |
|
|
|
Alette |
Dodany dnia 09.09.2018 18:39
|
![]() Pochwały: 18 Postów: 7186 Dom: HufflepuffPunkty: 59643 Ranga: Poziomka! <3 Data rejestracji: 29.03.09 |
Jestem na 4 odcinku (chyba) drugiego sezonu i nie ukrywam, że mi się podoba. Pod względem technicznym serial jest porządnie wykonany - ma super scenografię i dobrą muzykę w tle. Trochę irytujące są te spowolnienia... nie wiem, jak inaczej to nazwać, ale niektóre sceny się bardzo ciągną i dobrze, że w drugim sezonie jest tego mniej. Wiem, że to powinno tworzyć klimat, jak pokazują świat za oknem przez kilka minut, ale trochę czasami przeginają i to denerwuje/nudzi. Co do samego przekazu - myślę, że daje do myślenia i to dobrze. Wcale nie uważam, że taka rzeczywistość jest niemożliwa, wystarczy spojrzeć na to, co dzieje się teraz. No bo wiemy, jak żyją ludzie w Korei Północnej? Albo nawet - doskonale wiemy, jak żyją niektóre kobiety w arabskich krajach i coś z tej naszej wiedzy wynika? Kompletne nic. Jak Niemcy napadli w 1939 roku na Polskę, też cały świat miał to w głębokim poważaniu i my też nie wstajemy codziennie i nie modlimy się za Syrię. Dlatego ten serial nie jest może obrazem rzeczywistości ani nie pokazuje przyszłości, ale uczy czujności. Żebyśmy zwracali uwagę, kiedy coś idzie w totalnie złym kierunku. Trochę tylko denerwuje mnie schematyczność w tym seriale, taka kategoryzacja postaci, ale jeszcze poczekam do końca sezonu, żeby to ocenić. ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Kazui <3 ![]() W zasadzie lepiej tkwić w słodkiej niewiedzy. Umiejętność braku myślenia i brak odczuwania tego braku, w połączeniu z brakiem myślenia o myśleniu i przekonaniem, że się wszystko dobrze przemyślało jest darem, który posiadają tylko wybrani. Im więcej wiesz, tym mniej rozumiesz, więc w zasadzie lepiej nic nie wiedzieć i mieć święty spokój. Dziękuję Wilenie za cudowny wiersz o moich Rycerzykach <3 Za siedmioma górami, za siedmioma lasami Żył sobie Racław z rycerzykami. Wielu ich tam było, innej maści każdy, Jednak każdy spośród nich był bardzo odważny, Choć nie tak jak Racław - mąż najlepszy w świecie, Rozpalający serce niemal każdej kobiecie, Lecz kochając jedną, tę spoza Lagary, Którą owładnęły miłości jego czary I wyczekuje tylko kiedy się zobaczą... Ale koniec historii! Nie za to mi płacą. Wracając do Lagary, żyła tam Liliana, Która, chociaż nieporadnością owiana I znana w otoczeniu z niechęci do koni, Nie bała się prawie dzierżyć w ręku broni. Gdy tylko nadszedł rozkaz, wskoczyła na konia. Mając u swego boku Gaję, Aarona, Fomę i Milana, a przed sobą zadanie, Ruszyła, nie bacząc, czy coś jej się stanie. Jednak Racława niestety przy nich nie było, A szkoda, bo to by się lepiej skończyło. Zamiast niego, Nadar przewodził tej grupie I chociaż zdawało się, że ma wszystko w dupie, Doprowadził ich całych do kapitana, Nie mającego nic z Narnią wspólnego - Kasjana, Który miał przy sobie ogiera wspaniałego, Nawet dla stajennych nieprzyjemnego, Z piękną grzywą i gracją, jakiej więcej miało Jedynie zgrabne, Racławowe ciało... Co było z Aaronem? Z ostrzem w jego dłoni? I Lilianą? Jak z jej podejściem do koni? Co z zaciętą Gają? Co z nadętym Milanem? Potwornym ogierem wraz z jego panem? Co z Fomą? Jak żyje? I jak jego rany? Kiedy tego wszystkiego dowiedzieć się mamy? Gdy tylko na Alette wielka wena spłynie. Może nigdy, może jutro, może w czarnej godzinie, Byle, jak to nastąpi, napisała wreszcie O Racławie i jego kochanej niewieście. Authors act like they are sorry for killing characters but really they are like this... ![]() ![]() ![]() Lista ficków, które przeczytałam i polecam Miniaturki "Nieszczęśliwa historia" ulki_black_potter "Czterdzieści pięć" Barloma "Pierwsza ofiara" Katherine_Pierce "Przemyślenia" Wileny Romus Przyjaciołom, których już nie ma Fuerte "Zazdrość według Hermiony Weasley" Sam Quest "Glizdogon" Nieoryginalnej "Las mnie wzywa" Klaudek884 "***" Zirael Serie "Trudny wybór" Penelope "Jako w piekle, tak i na ziemi" Christiny "Proszę, powiedz moje imię" Only Dream "Między wierszami" Fuerte Drabble "Znalezisko" Ann "Miłość" Wioletty "Bogini" ulki_black_potter Poezja "Feniks" Wileny Romus "Na chwałę! Na honor!" Ann "Zwariował!" Wileny Romus "Wspaniały i Starożytny Hymn Rodu Black" Ann ![]() "Niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która od razu trafia do jego serca. Owe pierwsze obrazy, echa słów, choć wydają się pozostawać gdzieś daleko za nami, towarzyszą nam przez całe życie i wznoszą w pamięci pałac, do którego, wcześniej czy później... i nie ważne, ile w tym czasie przeczytaliśmy książek, ile nowych światów odkryliśmy, ile się nauczyliśmy i ile zdążyliśmy zapomnieć... wrócimy." Carlos Ruiz Zafon ![]() Oglądam chińskie bajki, czytam romanse a ciasto najbardziej lubię surowe. Pozdrawiam wszystkich, których karmiłam, a szczególnie tych, którzy z tego powodu cierpieli. Lubię gotować dla Gne, której wszystko smakuje i Ciemka, któremu śmierdzą (gotowane!) jajka. Piję herbatę koło kibla z Ang, o miłości rozmawiam z Pene, śpię na podłodze Ulki albo na kolanach Christiny. W moim sercu zawsze jest miejsce dla tych, z którymi obieram ziemniaki. Pozdrawiam mistrza otwierania zamków Sam i specjalistę od łowienia smerfów Katherine ... a kiełbasa to najbardziej smakuje mi u Pauli love ![]() |
|
|
|
| Podziel się z innymi: |
|
| Przejdź do forum: |


Krnabrny




Ravenclaw


















Slytherin































Hufflepuff













