Filtruj
Szukaj w:
Szukana fraza:


Opcjonalnie:
Gatunek:
Dozwolone:
Zakończone:
Parring:
Bohaterowie:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ostatnie
Artykuły Fan Fiction

Magiczne puzzle HP

Kategoria: Inne
Autor: Smierciojadek

Współpraca z Tactic Games
>> Czytaj Więcej

Prorok Niecodzienny ...

Kategoria: Prorok Niecodzienny
Autor: Prefix użytkownikaProrok Niecodzienny

Wydanie stworzyli: Nieoryginalna, Klaudia Lind, Anastazja Schubert, Takoizu, CoSieDzieje, Syriusz32.
>> Czytaj Więcej

The House of Gaunt

Kategoria: Recenzje filmów
Autor: Anastazja Schubert

Jak wyglądało życie Gauntów? Powstał film, który Wam to pokaże.
>> Czytaj Więcej

HPnet istnieje naprawdę

Kategoria: HPnet
Autor: Anastazja Schubert

W sierpniu HPnetowicze mieli okazję spotkać się w Krakowie. Jak było?
>> Czytaj Więcej

Prorok Niecodzienny ...

Kategoria: Prorok Niecodzienny
Autor: Syriusz32

Wydanie stworzyli: Klaudia Lind, louise60, Zireael, Aneta02, Anastazja Schubert, Lilyatte, Syrius...
>> Czytaj Więcej

Prorok Niecodzienny ...

Kategoria: Prorok Niecodzienny
Autor: Prefix użytkownikaProrok Niecodzienny

Wydanie stworzyli: Klaudia Lind, Hanix082, Sam Quest, louise60, PaulaSmith, CoSieDzieje, Syriusz32.
>> Czytaj Więcej

Historia pod skórą z...

Kategoria: Wywiady
Autor: Anastazja Schubert

Każdy tatuaż niesie ze sobą jakąś historię. Jakie niosą te fanowskie, związane z młodym czarodzie...
>> Czytaj Więcej

>> Więcej artykułów! <<

[NZ]Rozdział 10 cz....

Tytuł: Rozdział 10 cz.2 - Wizyta u Hagrida
Seria: Hermiona Granger i Powrót do Hogwartu
Gatunek: Przygodowe
Autor: Prefix użytkownikaNicram_93

Hermiona nie może zapomnieć o dziwnym zachowaniu profesora Hughesa. Pełna złych przeczuć decyduje...
>> Czytaj Więcej

[NZ]Rozdział 10 cz....

Tytuł: Rozdział 10 cz.1 - Wizyta u Hagrida
Seria: Hermiona Granger i Powrót do Hogwartu
Gatunek: Przygodowe
Autor: Prefix użytkownikaNicram_93

Hermiona nie może zapomnieć o dziwnym zachowaniu profesora Hughesa. Pełna złych przeczuć decyduje...
>> Czytaj Więcej

[NZ]Rozdział 9 cz.2...

Tytuł: Rozdział 9 cz.2 - Nocna przechadzka
Seria: Hermiona Granger i Powrót do Hogwartu
Gatunek: Przygodowe
Autor: Prefix użytkownikaNicram_93

Rok szkolny nabiera rozpędu, a Hermiona staje przed zadaniem patrolowania korytarzy kolejnej nocy...
>> Czytaj Więcej

Remus Lupin

Tytuł: Remus Lupin
Gatunek: Poezja
Autor: Kasia Koziorowska

Cykl wierszy poświęcony Remusowi. :)
>> Czytaj Więcej

[NZ]Rozdział 9 cz.1...

Tytuł: Rozdział 9 cz.1 - Nocna przechadzka
Seria: Hermiona Granger i Powrót do Hogwartu
Gatunek: Przygodowe
Autor: Prefix użytkownikaNicram_93

Rok szkolny nabiera rozpędu, a Hermiona staje przed zadaniem patrolowania korytarzy kolejnej nocy...
>> Czytaj Więcej

[NZ]Rozdział 8 cz.2...

Tytuł: Rozdział 8 cz.2 - Nowi nauczyciele
Seria: Hermiona Granger i Powrót do Hogwartu
Gatunek: Przygodowe
Autor: Prefix użytkownikaNicram_93

W Hogwarcie rozpoczyna się nowy rok szkolny. Hermiona wraz z przyjaciółkami ma pierwsze zajęcia i...
>> Czytaj Więcej

[NZ]Rozdział 8 cz.1...

Tytuł: Rozdział 8 cz.1 - Nowi nauczyciele
Seria: Hermiona Granger i Powrót do Hogwartu
Gatunek: Przygodowe
Autor: Prefix użytkownikaNicram_93

W Hogwarcie rozpoczyna się nowy rok szkolny. Hermiona wraz z przyjaciółkami ma pierwsze zajęcia i...
>> Czytaj Więcej

>> Więcej fan fiction! <<
Statystyki
Online Statystyki
Goście online: 43
Administratorzy online: 0
Aktualnie online: 0 osób
Łącznie na portalu jest
48,158 osób
Ostatnio zarejestrowany:

Rekord osób online:
Najwięcej userów: 1414
Było: 24.05.2026 16:48:00
Napisanych artykułów: 1,087
Dodanych newsów: 10,564
Zdjęć w galerii: 21,490
Tematów na forum: 3,920
Postów na forum: 319,636
Komentarzy do materiałów: 222,016
Rozdanych pochwał: 3,327
Wlepionych ostrzeżeń: 4,170
Puchar Domów
Aktualnym mistrzem domów jest  GRYFFINDOR!

Gryffindor
Punktów: 1509
uczniów: 4220
Hufflepuff
Punktów: 335
uczniów: 3778
Ravenclaw
Punktów: 916
uczniów: 4452
Slytherin
Punktów: 115
uczniów: 4107

Ankieta
Zima przejęła Hogwart i okolice, śnieg mocno sypie, ale to Cię nie powstrzyma przed robieniem planów. Zastanawiasz się, co ciekawego można robić w weekend:

Bitwa na śnieżki to jest to! Może "zupełnym przypadkiem" oberwie od nas przechodzący obok Snape.
12% [9 głosów]

Plan to brak planu. Będę leżeć w łóżku, pić kakao i plotkować ze współlokatorami z dormitorium.
40% [31 głosów]

Mój nos utknie głęboko w książkach. Tylko pani Pince będzie mnie mogła odgonić od czytania.
13% [10 głosów]

Wymknę się cicho do Miodowego Królestwa. Najwyższa pora uzupełnić zapasy słodkości.
9% [7 głosów]

Postraszę we Wrzeszczącej Chacie. Uwielbiam oglądać miny przechodniów, kiedy wydaje im się, że uciekają od duchów i upiorów.
12% [9 głosów]

Każda pogoda jest dobra na Quidditcha. Śnieg nie powstrzyma mnie przed regularnymi treningami.
14% [11 głosów]

Ogółem głosów: 77
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 07.02.23

Archiwum ankiet
Ostatnio w Hogwarcie
Hufflepuff[P]Louise Lainey ostatnio widziano 17.12.2024 o godzinie 15:44 w Błonia
HufflepuffValerie Adams ostatnio widziano 02.07.2023 o godzinie 13:40 w Stacja kolejowa
HufflepuffValerie Adams ostatnio widziano 27.06.2023 o godzinie 21:20 w Błonia
HufflepuffValerie Adams ostatnio widziano 23.06.2023 o godzinie 16:46 w Sala transmutacji
HufflepuffValerie Adams ostatnio widziano 22.06.2023 o godzinie 19:04 w VII piętro
HufflepuffValerie Adams ostatnio widziano 12.06.2023 o godzinie 18:15 w Dziedziniec Transmutacji
[NZ] Licząc dni I
Zacząć na nowo. ********** Poprzednia moja seria mi się nie podoba, a- nie zgadniecie!- nie umiem pisać wesołych rzeczy.
Autor: Prefix użytkownikaalekskot
Gatunek: Inne
Ograniczenie wiekowe: +13
Przeczytano 1356 razy.
Rozdziały: [1].
Dzień przed pierwszym
Czy tylko śmierciożercy zabijają?
Nie.
Czy tylko oni są chorzy psychicznie?
Nie.
Czy ja jestem i czy ja zabijam?
Tak, jak najbardziej.

Wiecie jak to jest kiedy ma się poczucie, że świat się wali? Że wszystko straciło nagle wagę, wartość? Kiedy ziemia osuwa się spod stóp, w głowie jest pustka, a wasze imię zostaje magicznie z niej wymazane?
Jeśli nie, to wam zazdroszczę. Naprawdę.
Bo jednak najczęściej takie uczucie występuje, gdy traci się ważną osobę. Na zawsze i bez nadziei na jej ,,powrót”. Po prostu to wtedy zderzają się w człowieku negatywne emocje: cierpienie, ból, niedowierzanie, rozpacz. A przede wszystkim jedno, najgorsze: bezradność.
Czemu uważam ją za taką złą? Bo to przez nią krzyczy się w poduszkę. Przez nią płaczę nad grobem. To ona wywołuje wszystkie inne. To ona jest źródłem nieszczęścia.
A co jeśli to przez was ktoś się tak czuł? Jeśli to ty byłeś tym, który zadał śmiertelny cios? Dochodzą wyrzuty sumienia. Choćbyś zrobił to w nie wiem jak bardzo słusznej sprawie, zawsze, ale to zawsze będziesz mieć przed oczami wyraz oczu ofiary. W uszach jej ostatni krzyk, albo ostatnie słowa. Na zawsze będzie cię prześladować w koszmarach, na zawsze w twojej wyobraźni pozostanie obraz osieroconych dzieci, przyjaciół pogrążonych w żałobie, ponieważ ty wypowiedziałeś dwa słowa.
Zawsze mnie to dziwiło. Dwa słowa. Dwa słowa i życie wielu ludzi zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni.
A jednak nie zawahałam się, wypowiadając je tyle razy. Dla mnie to tylko prosta formułka i wysiłek magiczny. Ja nie czułam duszy umykającej z ciała.
Teraz pomyślicie, że jestem bezwzględną morderczynią, pewnie jeszcze śmierciożerczynią, oddaną bez reszty Czarnemu Panu.
No to was zaskoczę. Jest wręcz przeciwnie.
Kim jestem? Aurorką, która zabijała sługusów tego rasisty.
Sama jestem ,,brudnej krwi”, więc z zaciekłością z nim walczyłam. Teraz go już nie ma, a ja z dnia na dzień czuje coraz większe wyrzuty sumienia. Za tych wszystkich, których zabiłam. Za te rodziny w żałobie. Pracowanie źle wpłynęło mi na psychikę...

Pamiętam moje pierwsze morderstwo. Nie sądzę, żebym kiedykolwiek o nim zapomniała...
To był środek bitwy. Ludzie stojący po dobrej stronie mieszali się z tymi, którzy stali po ciemnej. Tuż obok mnie przelatywały zielone i czerwone promienie, musiałam co chwili robić uniki. Byliśmy w lesie, gdzie wcześniej wykryliśmy ich obecność. Przygotowywaliśmy się miesiącami, by podkraść się pod ich obozowisko niezauważeni. Całą akcję zniszczyło jedno, źle rzucone zaklęcie. Zauważyli nas i po chwili to my musieliśmy się bronić. Niestety, oni nie mieli skrupułów.
Podczas gdy my próbowaliśmy ich unieruchomić, oni rzucali Avady, Crucio i Imperiusy. W efekcie coraz więcej ludzi walczyło przeciwko nam.
Co prawda mieliśmy pozwolenie na użycie zaklęć niewybaczalnych i większość aurorów to robiła. Ja nie.
Nie pamiętam z kim wtedy walczyłam. Byłam skupiona na obserwowaniu mojej młodszej siostry, walczącej z jakąś starszą czarownicą.
Siostra też była aurorem, bo chciała iść w moje ślady. Po tym zdarzeniu stwierdziła, że to nie na jej nerwy i zaczęła leczyć w Św.Mungu. Może znacie jej nazwisko, jest dość znaną uzdrowicielką.
Ja zostałam w dawnej pracy.
W pewnym momencie jej przeciwniczka zdołała ją rozbroić i wymierzyła w moją siostrę z kpiącym uśmieszkiem na twarzy. Zastygłam przerażona.
Przez sekundę przez moją głowę przemknęły najgorsze scenariusze z możliwych. Ja martwa. Moja siostra martwa. Obie my martwe.
Nie myślałam logicznie. Gdybym to zrobiła, zapewne bym ją unieruchomiła, rozbroiła albo znalazła inny sposób na rozwiązanie tej sytuacji. Ale spróbujcie chłodno przemyśleć sprawę, gdy wiecie, że najbliższa wam osoba zaraz umrze. Nie da się.
Nadal nie byłam pewna. Moje ręce drżały, gdy podnosiłam różdżkę. W mojej głowie darł się głos:
,,Co ty robisz, do cholery?!”, pytał w kółko. Nie umiałam odpowiedzieć.
Wiedziałam, że nie dam rady, że jestem za słaba. Wiedziałam, że do tego zaklęcia trzeba mieć pewność. Ale wiedziałam też, że coś grozi mojej siostrze.
Stałabym tak, zastanawiając się, pośrodku walki, niezauważana przez nikogo, ale wtedy ta jędza zaczęła otwierać usta, żeby coś powiedzieć. Nie ukrywam, wiedziałam co.
W tej jednej chwili przez moje żyły przepłynęła nowa energia, a ja jakby wyzbyłam się niepewności. Wypowiedziałam te dwa słowa, które są największym błędem mojego życia. Błędem, którego niestety nie da się naprawić.
Z mojej różdżki wystrzelił zielony promień i ugodził w czarownice. Zasnęła na zawsze z kpiącym uśmieszkiem i niewypowiedzianym zdaniem.
Spodziewałam się, że wszyscy, którzy się tu znajdowali, nagle na mnie spojrzą. Przestaną walczyć i w oniemieniu będą spoglądać, to na mnie, to na martwe ciało. Że okrzykną morderczynią i zdrajczynią czarodziei, złamią różdżkę, zabiorą wszystko.
Nie wiem czy to, że mnie zignorowali, nie było gorsze.
Tylko moja siostra patrzyła na mnie z niedowierzaniem na twarzy. Bolało. A najbardziej to, że wiedziałam, że ona nigdy by czegoś takiego nie zrobiła. Nie zabiłaby człowieka.
I w tym momencie zaklęcie, które sprawia, że mdlejesz, trafiło mnie w tył głowy.
Coraz częściej mam ochotę zwolnić się z pracy, znaleźć miejsce, w którym nikt mnie nie zna, zaszyć się tam i nie wychylać.
Siedzieć w domu, czytając w gazecie o zagrożeniach i wiedzieć, że nie muszę już z nimi walczyć.
Jeść obiad bez uprzedniego sprawdzania, czy nie jest zatruty.
Mieć spokojne, normalne życie. Wiem, że wiele wymagam.
Mam już tak zniszczoną psychikę, że chyba nie domówią mi zwolnienia. Niedługo Potter pewnie przejmie biuro Aurorów. Nie darzy mnie sympatią. I tak by mnie zwolnił.
Chcę uwolnić się od oczu.
Dam radę.
Jutro pierwszy dzień mojego nowego życia.



Komentarze
avatar
Prefix użytkownikaElizabeth_  dnia 16.11.2015 20:02
Nie skłamałaś, pisząc, że nie umiesz pisać wesołych rzeczy. Ten ff jest realistycznie wypełniony smutkiem. Jest taki prawdziwy. Poczułam ból istnienia bohaterki. Ja sama nie nadawałbym się na aurora, nie umiałabym zabić. To straszne brzemię.
Dziękuję Ci za ten tekst.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Pracownik departamentu
12.06.2026 18:36
Padł dziś Facebook i nikt nie pamiętał, żeby tu wejść (*)

Pracownik departamentu
07.06.2026 20:58
Moje ma niecałe 12 lat

Pracownik departamentu
07.06.2026 20:56
Czesc

Wielki Mag
07.06.2026 10:25
no i jutro mi stuknie dekada na stronie...

Wielki Mag
07.06.2026 10:24
Sharllottka, technicznym? nikt. bo czy A. jeszcze o tej stronie pamięta... nie wiem. o Krico już nawet nie wspominając xD

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Avatar

Posiada 59643 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Avatar

Posiada 58190 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Avatar

Posiada 47342 punktów.

4) Prefix użytkownikaSam Quest

Avatar

Posiada 45365 punktów.

5) Prefix użytkownikaShanti Black

Avatar

Posiada 44242 punktów.

6) Prefix użytkownikaA.

Avatar

Posiada 43682 punktów.

7) Prefix użytkownikamonciakund

Avatar

Posiada 43236 punktów.

8) Prefix użytkownikaania919

Avatar

Posiada 39464 punktów.

9) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Avatar

Posiada 36829 punktów.

10) Prefix użytkownikaKlaudia Lind

Avatar

Posiada 34220 punktów.

Losowe zdjęcie
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2026 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Theme by Andrzejster
Copyright © 2006-2015 by Harry-Potter.net.pl
All rights reserved.
Wygenerowano w sekund: 0.23