Ostatnie
Artykuły Fan Fiction

Magiczne puzzle HP

Kategoria: Inne
Autor: Smierciojadek

Współpraca z Tactic Games
>> Czytaj Więcej

Prorok Niecodzienny ...

Kategoria: Prorok Niecodzienny
Autor: Prefix użytkownikaProrok Niecodzienny

Wydanie stworzyli: Nieoryginalna, Klaudia Lind, Anastazja Schubert, Takoizu, CoSieDzieje, Syriusz32.
>> Czytaj Więcej

The House of Gaunt

Kategoria: Recenzje filmów
Autor: Anastazja Schubert

Jak wyglądało życie Gauntów? Powstał film, który Wam to pokaże.
>> Czytaj Więcej

HPnet istnieje naprawdę

Kategoria: HPnet
Autor: Anastazja Schubert

W sierpniu HPnetowicze mieli okazję spotkać się w Krakowie. Jak było?
>> Czytaj Więcej

Prorok Niecodzienny ...

Kategoria: Prorok Niecodzienny
Autor: Syriusz32

Wydanie stworzyli: Klaudia Lind, louise60, Zireael, Aneta02, Anastazja Schubert, Lilyatte, Syrius...
>> Czytaj Więcej

Prorok Niecodzienny ...

Kategoria: Prorok Niecodzienny
Autor: Prefix użytkownikaProrok Niecodzienny

Wydanie stworzyli: Klaudia Lind, Hanix082, Sam Quest, louise60, PaulaSmith, CoSieDzieje, Syriusz32.
>> Czytaj Więcej

Historia pod skórą z...

Kategoria: Wywiady
Autor: Anastazja Schubert

Każdy tatuaż niesie ze sobą jakąś historię. Jakie niosą te fanowskie, związane z młodym czarodzie...
>> Czytaj Więcej

>> Więcej artykułów! <<

[NZ]Rozdział 10 cz....

Tytuł: Rozdział 10 cz.2 - Wizyta u Hagrida
Seria: Hermiona Granger i Powrót do Hogwartu
Gatunek: Przygodowe
Autor: Prefix użytkownikaNicram_93

Hermiona nie może zapomnieć o dziwnym zachowaniu profesora Hughesa. Pełna złych przeczuć decyduje...
>> Czytaj Więcej

[NZ]Rozdział 10 cz....

Tytuł: Rozdział 10 cz.1 - Wizyta u Hagrida
Seria: Hermiona Granger i Powrót do Hogwartu
Gatunek: Przygodowe
Autor: Prefix użytkownikaNicram_93

Hermiona nie może zapomnieć o dziwnym zachowaniu profesora Hughesa. Pełna złych przeczuć decyduje...
>> Czytaj Więcej

[NZ]Rozdział 9 cz.2...

Tytuł: Rozdział 9 cz.2 - Nocna przechadzka
Seria: Hermiona Granger i Powrót do Hogwartu
Gatunek: Przygodowe
Autor: Prefix użytkownikaNicram_93

Rok szkolny nabiera rozpędu, a Hermiona staje przed zadaniem patrolowania korytarzy kolejnej nocy...
>> Czytaj Więcej

Remus Lupin

Tytuł: Remus Lupin
Gatunek: Poezja
Autor: Kasia Koziorowska

Cykl wierszy poświęcony Remusowi. :)
>> Czytaj Więcej

[NZ]Rozdział 9 cz.1...

Tytuł: Rozdział 9 cz.1 - Nocna przechadzka
Seria: Hermiona Granger i Powrót do Hogwartu
Gatunek: Przygodowe
Autor: Prefix użytkownikaNicram_93

Rok szkolny nabiera rozpędu, a Hermiona staje przed zadaniem patrolowania korytarzy kolejnej nocy...
>> Czytaj Więcej

[NZ]Rozdział 8 cz.2...

Tytuł: Rozdział 8 cz.2 - Nowi nauczyciele
Seria: Hermiona Granger i Powrót do Hogwartu
Gatunek: Przygodowe
Autor: Prefix użytkownikaNicram_93

W Hogwarcie rozpoczyna się nowy rok szkolny. Hermiona wraz z przyjaciółkami ma pierwsze zajęcia i...
>> Czytaj Więcej

[NZ]Rozdział 8 cz.1...

Tytuł: Rozdział 8 cz.1 - Nowi nauczyciele
Seria: Hermiona Granger i Powrót do Hogwartu
Gatunek: Przygodowe
Autor: Prefix użytkownikaNicram_93

W Hogwarcie rozpoczyna się nowy rok szkolny. Hermiona wraz z przyjaciółkami ma pierwsze zajęcia i...
>> Czytaj Więcej

>> Więcej fan fiction! <<
Statystyki
Online Statystyki
Goście online: 36
Administratorzy online: 0
Aktualnie online: 0 osób
Łącznie na portalu jest
48,158 osób
Ostatnio zarejestrowany:

Rekord osób online:
Najwięcej userów: 1397
Było: 22.04.2026 04:36:56
Napisanych artykułów: 1,087
Dodanych newsów: 10,564
Zdjęć w galerii: 21,490
Tematów na forum: 3,920
Postów na forum: 319,634
Komentarzy do materiałów: 222,016
Rozdanych pochwał: 3,327
Wlepionych ostrzeżeń: 4,170
Puchar Domów
Aktualnym mistrzem domów jest  GRYFFINDOR!

Gryffindor
Punktów: 1509
uczniów: 4220
Hufflepuff
Punktów: 335
uczniów: 3778
Ravenclaw
Punktów: 916
uczniów: 4452
Slytherin
Punktów: 115
uczniów: 4107

Ankieta
Zima przejęła Hogwart i okolice, śnieg mocno sypie, ale to Cię nie powstrzyma przed robieniem planów. Zastanawiasz się, co ciekawego można robić w weekend:

Bitwa na śnieżki to jest to! Może "zupełnym przypadkiem" oberwie od nas przechodzący obok Snape.
12% [9 głosów]

Plan to brak planu. Będę leżeć w łóżku, pić kakao i plotkować ze współlokatorami z dormitorium.
40% [31 głosów]

Mój nos utknie głęboko w książkach. Tylko pani Pince będzie mnie mogła odgonić od czytania.
13% [10 głosów]

Wymknę się cicho do Miodowego Królestwa. Najwyższa pora uzupełnić zapasy słodkości.
9% [7 głosów]

Postraszę we Wrzeszczącej Chacie. Uwielbiam oglądać miny przechodniów, kiedy wydaje im się, że uciekają od duchów i upiorów.
12% [9 głosów]

Każda pogoda jest dobra na Quidditcha. Śnieg nie powstrzyma mnie przed regularnymi treningami.
14% [11 głosów]

Ogółem głosów: 77
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 07.02.23

Archiwum ankiet
Ostatnio w Hogwarcie
Hufflepuff[P]Louise Lainey ostatnio widziano 17.12.2024 o godzinie 15:44 w Błonia
HufflepuffValerie Adams ostatnio widziano 02.07.2023 o godzinie 13:40 w Stacja kolejowa
HufflepuffValerie Adams ostatnio widziano 27.06.2023 o godzinie 21:20 w Błonia
HufflepuffValerie Adams ostatnio widziano 23.06.2023 o godzinie 16:46 w Sala transmutacji
HufflepuffValerie Adams ostatnio widziano 22.06.2023 o godzinie 19:04 w VII piętro
HufflepuffValerie Adams ostatnio widziano 12.06.2023 o godzinie 18:15 w Dziedziniec Transmutacji
20 rocznica premiery filmu HP i Kamień Filozoficzny
Kamień FilozoficznyDokładnie dzisiaj, 4 listopada 2021 roku mija 20 lat od światowej premiery filmu Harry Potter i Kamień Filozoficzny, która była ekranizacją pierwszego tomu przygód młodego czarodzieja. Reżyserem filmu został Chris Columbus, znany z serii filmów: Kevin sam w domu, Kevin sam w Nowym Jorku.

Warto zaznaczyć, że pierwszego aktora do jednej z ról wybrała sama Rowling - Robbie Coltrane (Hagrid), następnie wybór padł na Alana Rickmana (Severus Snape) i Maggie Smith (Minerwa McGonagall). Samej Rowling proponowano rolę Lily Potter, lecz autorka odmówiła. Zdecydowanie dłużej trwał wybór głównej trójki bohaterów (Emmy Watson, Ruperta Grinta i Daniela Radcliffe'a). Warto zaznaczyć, że rolę Harry'ego Pottera, Daniel Radcliffe otrzymał bez udziału w castingu. Wybór jego osoby padł, po przypadkowym spotkaniu z nim i jego rodzicami oraz reżyserem filmu i scenarzystą w teatrze.

Sama autorka brała czynny udział przy kręceniu filmu i pisaniu scenariusza, jak wyborze scenografii. Same zdjęcia ruszyły 2 października 2000 roku i trwały do lipca roku następnego. Film kręcony był między innymi na zamku Alnwick, katedrze Gloucester, katedrze Durham, brytyjskich szkołach: Oxford Divinity School i Harrow School, a także na głównej stacji kolejowej w Londynie.

Sam film na przestrzeni lat obejrzały miliony widzów na całym świecie, przynosząc niewyobrażalne zyski. Przyczynił się również wraz z późniejszymi częściami do znacznego rozpoznawanie samego uniwersum Harry'ego Pottera.

Źródło: Polityka

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:


Komentarze
avatar
Prefix użytkownikalouise60  dnia 05.11.2021 10:44
Skoro nikt jeszcze tego nie napisał, to ja zacznę: JUŻ TYLE CZASU MINĘŁO??? Do dziś pamiętam, jak miałam nagranego HP na płytach z dubbingiem i w kolekcji brakowało mi 2 części, a za każdym razem przy oglądaniu głowiłam się, gdzie jest ten latający samochód :D (o ile dobrze pamiętam, że to było w 2 części). Cieszę się, że role Hagrida, McGonagall i Snape'a zostały wybrane tak, że zostały już do końca. Jako że u mnie pierwsze były filmy a potem książki, nie wyobrażam już sobie innego wyglądu postaci. Teraz czekam na newsa o 30-leciu Kamienia Filozoficznego, oby HPnet też dożył tych czasów :D
avatar
Prefix użytkownikaKlaudia Lind  dnia 06.11.2021 16:41
Kamień filozoficzny to zdecydowanie moja ukochana, sentymentalna cześć :D Ciekawe, jak by wyglądała gra aktorska Rowling, jakoś nie mogę sobie jej wyobrazić jako Lily, może i dobrze że się nie zgodziła. Swoją drogą, może ta część jest taka fajna i klimatyczna, bo Rowling czuwała nad jej kręceniem? Ciekawa jestem, czy w następnych częściach też była obecna na planie filmowym. Nie dziwię się, że Daniela wzięli bez castingu, jedno spojrzenie i wiadome było, że idealnie się nadaje.
avatar
Prefix użytkownikaHorkruks_  dnia 07.11.2021 10:36
Byłam w drugiej klasie kiedy wypożyczyłam w bibliotece szkolnej moją pierwszą książkę czyli, Harrego Pottera i Kamień Filozoficzny. Byłam tak zachwycona tą książką, że zaczęłam wypożyczać wszystkie części Harrego po kolei.
Od tamtej pory jestem wierną fanką Harrego Pottera.
Wiele razy wyobrażałam sobie, że jestem w świecie Harrego Pottera i uczęszczam do Hogwartu jak każdy młody czarodziej.
Cieszę się, że J.K.Rowling napisała tą wspaniałą historię, w której zakochało się miliony ludzi na świecie.SerceSerce
avatar
Anastazja Schubert  dnia 16.11.2021 00:38
20 lat, dużo czasu.
Nie pamiętam swojego pierwszego seansu filmowego, ale wiem, że mama zabrała mnie na premierę HPiKF jak miałam 4 lata. Chyba niechcący zrobiła ze mnie fankę ;)
Czy będę jakoś szczególnie świętować? Pewnie niekoniecznie, choć z przyjemnością obejrzę po raz kolejny pierwszą część serii.
avatar
Prefix użytkownikaAneta02  dnia 18.11.2021 09:45
Ja nie mogę pamiętać premiery, ale wiem, że po HP sięgnęłam raczej późno. Jakieś urywki filmów się przewijały, ale to chyba od książek zaczęłam, jakoś w wieku 12 lat.
Harry Potter i Kamień Filozoficzny to pozycja, po którą chętnie sięgam, ale na pewno nie oglądam. Muszę być w naprawdę sentymentalnym nastroju, żeby w całości obejrzeć pierwszą część haha.
avatar
Prefix użytkownikaLiliana2194  dnia 21.11.2021 23:36
Niedawno odświeżyłam sobie KF i nadal uwielbiam ten film :D Magiczny i sympatyczny, dobry na poprawę nastroju. Książka oczywiście bije go na głowę, ale i tak zaliczyłabym Kamień do lepszych ekranizacji HP. Zdaje mi się, że obejrzałam go po raz pierwszy, gdy miałam 9 lat (?).

Nie wyobrażam sobie Rowling jako Lily. Prawdę mówiąc, aktorka, która ostatecznie dostała tę rolę też średnio przypomina książkową postać. Ale musiała być rówieśniczką Severusa, a Alan zagrał fenomenalnie, więc może nie powinnam żałować, że postarzyli pierwsze pokolenie.
avatar
Prefix użytkownikalosiek13  dnia 13.06.2025 15:26
Jak ten czas leci
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Wybitny! Wybitny! 100% [1 głos]
Powyżej oczekiwań Powyżej oczekiwań 0% [0 głosów]
Zadowalający Zadowalający 0% [0 głosów]
Nędzny Nędzny 0% [0 głosów]
Okropny Okropny 0% [0 głosów]
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Do szopy hipogryfy, do szopy wszyscy wraz!
27.04.2026 19:58
mi stuknie 12 w lipcu Duże oczy spędziłam tu trochę czasu i wspominam bardzo dobrze, tęsknię Wstydniś

Żywy worek treningowy
23.04.2026 13:24
ja będę miał w grudniu 10 :D

Specjalista ds. sprzedaży
23.04.2026 13:22
Przyszłam z insta, pogratulować xD
Także: Jadek masz jubileusz za rok xD

Harrych świąt!
22.04.2026 21:06
19 lat, czaicie??????

Harrych świąt!
22.04.2026 10:29
Dziś mija 19 lat, odkąd mam konto na HPnecie. Coś niebywałego. Urodziny

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Avatar

Posiada 59643 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Avatar

Posiada 58190 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Avatar

Posiada 47342 punktów.

4) Prefix użytkownikaSam Quest

Avatar

Posiada 45365 punktów.

5) Prefix użytkownikaShanti Black

Avatar

Posiada 44242 punktów.

6) Prefix użytkownikaA.

Avatar

Posiada 43682 punktów.

7) Prefix użytkownikamonciakund

Avatar

Posiada 43236 punktów.

8) Prefix użytkownikaania919

Avatar

Posiada 39464 punktów.

9) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Avatar

Posiada 36829 punktów.

10) Prefix użytkownikaKlaudia Lind

Avatar

Posiada 34220 punktów.

Losowe zdjęcie
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2026 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Theme by Andrzejster
Copyright © 2006-2015 by Harry-Potter.net.pl
All rights reserved.
Wygenerowano w sekund: 0.18