Ostatnie
Artykuły Fan Fiction

Magiczne puzzle HP

Kategoria: Inne
Autor: Smierciojadek

Współpraca z Tactic Games
>> Czytaj Więcej

Prorok Niecodzienny ...

Kategoria: Prorok Niecodzienny
Autor: Prefix użytkownikaProrok Niecodzienny

Wydanie stworzyli: Nieoryginalna, Klaudia Lind, Anastazja Schubert, Takoizu, CoSieDzieje, Syriusz32.
>> Czytaj Więcej

The House of Gaunt

Kategoria: Recenzje filmów
Autor: Anastazja Schubert

Jak wyglądało życie Gauntów? Powstał film, który Wam to pokaże.
>> Czytaj Więcej

HPnet istnieje naprawdę

Kategoria: HPnet
Autor: Anastazja Schubert

W sierpniu HPnetowicze mieli okazję spotkać się w Krakowie. Jak było?
>> Czytaj Więcej

Prorok Niecodzienny ...

Kategoria: Prorok Niecodzienny
Autor: Syriusz32

Wydanie stworzyli: Klaudia Lind, louise60, Zireael, Aneta02, Anastazja Schubert, Lilyatte, Syrius...
>> Czytaj Więcej

Prorok Niecodzienny ...

Kategoria: Prorok Niecodzienny
Autor: Prefix użytkownikaProrok Niecodzienny

Wydanie stworzyli: Klaudia Lind, Hanix082, Sam Quest, louise60, PaulaSmith, CoSieDzieje, Syriusz32.
>> Czytaj Więcej

Historia pod skórą z...

Kategoria: Wywiady
Autor: Anastazja Schubert

Każdy tatuaż niesie ze sobą jakąś historię. Jakie niosą te fanowskie, związane z młodym czarodzie...
>> Czytaj Więcej

>> Więcej artykułów! <<

[NZ]Rozdział 10 cz....

Tytuł: Rozdział 10 cz.2 - Wizyta u Hagrida
Seria: Hermiona Granger i Powrót do Hogwartu
Gatunek: Przygodowe
Autor: Prefix użytkownikaNicram_93

Hermiona nie może zapomnieć o dziwnym zachowaniu profesora Hughesa. Pełna złych przeczuć decyduje...
>> Czytaj Więcej

[NZ]Rozdział 10 cz....

Tytuł: Rozdział 10 cz.1 - Wizyta u Hagrida
Seria: Hermiona Granger i Powrót do Hogwartu
Gatunek: Przygodowe
Autor: Prefix użytkownikaNicram_93

Hermiona nie może zapomnieć o dziwnym zachowaniu profesora Hughesa. Pełna złych przeczuć decyduje...
>> Czytaj Więcej

[NZ]Rozdział 9 cz.2...

Tytuł: Rozdział 9 cz.2 - Nocna przechadzka
Seria: Hermiona Granger i Powrót do Hogwartu
Gatunek: Przygodowe
Autor: Prefix użytkownikaNicram_93

Rok szkolny nabiera rozpędu, a Hermiona staje przed zadaniem patrolowania korytarzy kolejnej nocy...
>> Czytaj Więcej

Remus Lupin

Tytuł: Remus Lupin
Gatunek: Poezja
Autor: Kasia Koziorowska

Cykl wierszy poświęcony Remusowi. :)
>> Czytaj Więcej

[NZ]Rozdział 9 cz.1...

Tytuł: Rozdział 9 cz.1 - Nocna przechadzka
Seria: Hermiona Granger i Powrót do Hogwartu
Gatunek: Przygodowe
Autor: Prefix użytkownikaNicram_93

Rok szkolny nabiera rozpędu, a Hermiona staje przed zadaniem patrolowania korytarzy kolejnej nocy...
>> Czytaj Więcej

[NZ]Rozdział 8 cz.2...

Tytuł: Rozdział 8 cz.2 - Nowi nauczyciele
Seria: Hermiona Granger i Powrót do Hogwartu
Gatunek: Przygodowe
Autor: Prefix użytkownikaNicram_93

W Hogwarcie rozpoczyna się nowy rok szkolny. Hermiona wraz z przyjaciółkami ma pierwsze zajęcia i...
>> Czytaj Więcej

[NZ]Rozdział 8 cz.1...

Tytuł: Rozdział 8 cz.1 - Nowi nauczyciele
Seria: Hermiona Granger i Powrót do Hogwartu
Gatunek: Przygodowe
Autor: Prefix użytkownikaNicram_93

W Hogwarcie rozpoczyna się nowy rok szkolny. Hermiona wraz z przyjaciółkami ma pierwsze zajęcia i...
>> Czytaj Więcej

>> Więcej fan fiction! <<
Statystyki
Online Statystyki
Goście online: 41
Administratorzy online: 0
Aktualnie online: 0 osób
Łącznie na portalu jest
48,158 osób
Ostatnio zarejestrowany:

Rekord osób online:
Najwięcej userów: 1414
Było: 24.05.2026 16:48:00
Napisanych artykułów: 1,087
Dodanych newsów: 10,564
Zdjęć w galerii: 21,490
Tematów na forum: 3,920
Postów na forum: 319,636
Komentarzy do materiałów: 222,016
Rozdanych pochwał: 3,327
Wlepionych ostrzeżeń: 4,170
Puchar Domów
Aktualnym mistrzem domów jest  GRYFFINDOR!

Gryffindor
Punktów: 1509
uczniów: 4220
Hufflepuff
Punktów: 335
uczniów: 3778
Ravenclaw
Punktów: 916
uczniów: 4452
Slytherin
Punktów: 115
uczniów: 4107

Ankieta
Zima przejęła Hogwart i okolice, śnieg mocno sypie, ale to Cię nie powstrzyma przed robieniem planów. Zastanawiasz się, co ciekawego można robić w weekend:

Bitwa na śnieżki to jest to! Może "zupełnym przypadkiem" oberwie od nas przechodzący obok Snape.
12% [9 głosów]

Plan to brak planu. Będę leżeć w łóżku, pić kakao i plotkować ze współlokatorami z dormitorium.
40% [31 głosów]

Mój nos utknie głęboko w książkach. Tylko pani Pince będzie mnie mogła odgonić od czytania.
13% [10 głosów]

Wymknę się cicho do Miodowego Królestwa. Najwyższa pora uzupełnić zapasy słodkości.
9% [7 głosów]

Postraszę we Wrzeszczącej Chacie. Uwielbiam oglądać miny przechodniów, kiedy wydaje im się, że uciekają od duchów i upiorów.
12% [9 głosów]

Każda pogoda jest dobra na Quidditcha. Śnieg nie powstrzyma mnie przed regularnymi treningami.
14% [11 głosów]

Ogółem głosów: 77
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 07.02.23

Archiwum ankiet
Ostatnio w Hogwarcie
Hufflepuff[P]Louise Lainey ostatnio widziano 17.12.2024 o godzinie 15:44 w Błonia
HufflepuffValerie Adams ostatnio widziano 02.07.2023 o godzinie 13:40 w Stacja kolejowa
HufflepuffValerie Adams ostatnio widziano 27.06.2023 o godzinie 21:20 w Błonia
HufflepuffValerie Adams ostatnio widziano 23.06.2023 o godzinie 16:46 w Sala transmutacji
HufflepuffValerie Adams ostatnio widziano 22.06.2023 o godzinie 19:04 w VII piętro
HufflepuffValerie Adams ostatnio widziano 12.06.2023 o godzinie 18:15 w Dziedziniec Transmutacji
Nowe projekty okładek!
Książki HPWiększość z nas przywykła do tradycyjnych okładek książek o Harrym Potterze. Anglojęzyczni czytelnicy kojarzą jeszcze zapewne klasyczną wersję wydawnictwa Bloomsbury.
Co jakiś czas jednak pojawiają się nowe projekty, które nie tylko wzbudzają ciekawość, ale i także napędzają machinę dla osób, które kolekcjonują wszystkie wydania. Jest to więc gratka i dla zwykłych czytelników, jak i dla zagorzałych kolekcjonerów.

I tak oto pojawiła się informacja, że wspomniane wcześniej wydawnictwo - Bloomsbury - w sierpniu tego roku wyda całkiem nowe okładki, których autorem będzie artysta Jonny Duddle. Mają być one przyjazne dla najmłodszych fanów; zachęcające do sięgnięcia po serie o młodym czarodzieju. W nowych wydaniach nie zabraknie także odnośników na temat Pottermore - wirtualnej platformy o Harrym Potterze.

Z pewnością jesteście ciekawi, jak będą wyglądać nowe okładki? Na ten moment udostępniona została tylko jedna - pierwsza. Zaglądajcie tutaj, aby ją obejrzeć.

Jak Wam się podoba? Chcielibyście mieć takie wersje w swojej biblioteczce?

Źródło: SnitchSeeker

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:


Komentarze
avatar
Prefix użytkownikalosiek13  dnia 20.03.2014 15:31
I znowu odgrzewanie kotleta... Fajnie, że chcą zachęcić dzieciaki do czytania/wydawania kasy na książki, ale ileż można tych okładek zrobić? Teraz już co roku będą robili edycje z nowymi? I tak wiadomo, że najlepsze zrobiła Mary GrandPré. Jej rysunków nie da się przebić.
avatar
Prefix użytkownikaHermiona Justysia  dnia 20.03.2014 15:42
Według mnie nowe okładki to fajny pomysł.
Jednakże ten Hagrid w KF mnie przeraża o_O Jest taki 'dziki'. Wy też to zauważyliście?
Szkoda, że nie ma jeszcze projektów reszty. Mam nadzieję, że będą bardziej udane niż pierwsza.
Bo jednak tej bym nie kupiła.
avatar
Prefix użytkownikaPreria  dnia 20.03.2014 15:57
Ogólnie teraz w sklepach też są jakieś inne okładki, taki subtelne, tajemnicze, podobają mi się :) Gdybym nie miała już całej kolekcji wolałabym takie jak widziałam, ale chyba nie jestem aż takim potteromanakiem :D Te tutaj, czy ja wiem... Angielskie Bloomsbury były świetne i w sumie szkoda, że my takich też nie mieliśmy :(
avatar
Prefix użytkownikaAnciol  dnia 20.03.2014 16:49
Preria, pewnie masz na mysli okładki dla dorosłych? One funkcjonują razem ze zwykłymi od dawna.
Uważam, że nasze okładki były i sa śliczne, alę chętnie kupie sobie kiedyś w twardej oprawce te dla dorosłych.

A co do tej to jest tragiczna! Coś okropnego, po prostu paskudztwo. Od razu było z niego zrobic chińczyka czy coś.
Najbardziej niepodobna mi się ten brzydki napis. No i te ryje... I żałosny Hogwart... Masakra.
avatar
Prefix użytkownikaGoszka  dnia 20.03.2014 16:56
Mnie się okładki Mary Grandpré nie podobały, rysunki były beznadziejne i wręcz mnie zniechęcały do czytania. Ta wyżej zaprezentowana również do najlepszych nie należy. Kojarzy się z jakąś kiczowatą baśnią.
Podobają mi się za to okładki dla dorosłych i jeśli kiedyś będzie mnie stać na kolekcjonowanie kilku egzemplarzy jednej książki, to z pewnością się w nie zaopatrzę.

A dzieciaki najlepiej zostaną zachęcone przez rodziców niż szkaradne rysunki ; ).
avatar
Prefix użytkownikafuerte  dnia 20.03.2014 17:56
Hm, no mnie ogólnie nie przeszkadza, niech sobie robią i milion tych okładek. To jest właśnie frajda dla ludzi, którzy kolekcjonują takie rzeczy i ich to kręci. Dla mnie okładka w książce jest najmniej ważna akurat, więc raczej bym pieniędzy na książkę dla okładki nie wydawała. Ale skoro ktoś to kupuje, kolekcjonuje, czy co tam jeszcze, to niech robią. Te okładki i tak są wiecznie na jedno kopyto, różniąc się jedynie tym, że jedne są mniej lub bardziej szkaradne od drugich.
avatar
Prefix użytkownikaulka_black_potter  dnia 20.03.2014 18:37
Książką o takiej okładce powinna nosić tytuł "Harry Potter - szalony naukowiec".xD

A tak ogólnie to nie mam nic przeciwko tym nowym okładkom. Gdybym mogła. kupiłabym każdą wersję, niestety posiadam tylko tę pierwszą.
avatar
Prefix użytkownikaUpadly Aniol  dnia 20.03.2014 22:23
A mi się te okładki w ogóle nie podobają. Ileż oni jeszcze tych okładek zmienią...No i jak się czyta, to czy wygląd okładki ma jakieś znaczenie ? Bo dla mnie średnio, żeby nie powiedzieć żadnego. Te dorosłe są fajne - nie zdradzają na pierwszy rzut oka, że 25 letnia kobieta czyta HP w autobusie. Może jakiś kryminał...;p
avatar
Prefix użytkownikalosiek13  dnia 20.03.2014 22:53
Mnie śmieszą te okładki dla dorosłych jeszcze bardziej niż odgrzewanie kolejnych edycji dla dzieci. Przecież z pierwszej strony i tak bije po oczach wolasty napis: "HARRY POTTER", więc jaka tu mowa o wstydzie i możliwości czytania w miejscu publicznym?

Według mnie okłada jest ważna. Kiedy wchodzę sobie do Empika i szukam czegoś do czytania, kieruje się do działu fantastyki i książki wybieram na podstawie okładek. Jedne rzucają się w oczy bardziej i przykuwają uwagę, a inne nie. Jasne, nie ocenia się dzieła po okładce, ale to właśnie ona zachęca, do wzięcia go w rękę. Czyż tak nie jest?
avatar
Prefix użytkownikaUpadly Aniol  dnia 20.03.2014 23:37
Z tego co pamiętam, to ten tytuł też jakiś 'mniej rzucający się w oczy' jest czy był. Zresztą to jako żart napisałem - chociaż w niektórych krajach gdzie jest zakaz czytania Biblii okładki muszą być inne. Nie zdradzać treści. No te "dorosłe" moim zdaniem o wiele trudniej skojarzyć z HP od tych rysunkowych z Harrym latającym na hipogryfie.

Dla mnie tak nie jest. Jak lubię kryminały, to "patrzę" po autorach a nie po wyglądzie okładki. Na fantastyce się nie znam więc nie wiem jak inni 'szukają' książek z tej tematyki. "Tajemnicza historia w Styles" przyciągnęła moją uwagę recenzją oraz nazwiskiem Christie. O ile pamiętam fabułę, wątki, bohaterów - to za żadne skarby okładki skojarzyć nie mogę.
avatar
Prefix użytkownikalosiek13  dnia 20.03.2014 23:53
Z tego co pamiętam, to ten tytuł też jakiś 'mniej rzucający się w oczy' jest czy był.
O ile ja się orientuję, to jest w niektórych bardziej oczojebliwy, niż Harry na Hipogryfie ;p Mówię o napisie...

Ja nazwiskami autorów się nie kieruję. Czytam coś z polecenia albo właśnie idę do Empika, ściągam te bardziej krzykliwe książki z półek i wybieram. Nigdy nie wiadomo co nas w środku czeka, więc dlaczego nie kierować się fajną okładką? ;p
avatar
Prefix użytkownikaUpadly Aniol  dnia 21.03.2014 00:01
Ja nikomu nie bronię kierowania się okładką...Po prostu ja się nie kieruję, i kierować się nie będę. Za stary już jestem, żeby raptem sobie zmienić metodę "wybierania książek" ;p. Okładka pozostanie dla mnie rzeczą tak samo istotną jak reklama wybielacza w środku dobrego filmu. w TV.

Te z HP w ogóle są jakieś takie nijakie jak dla mnie. Nie odstraszają, ale też nie przyciągają. Po prostu są. A jakby ich nie było - --książka bez okładkowa-- to też może być.
avatar
Prefix użytkownikalosiek13  dnia 21.03.2014 00:10
Książki bez okładek są dla mnie takie bezpłciowe xD Mam urazę do takich starych wydań i wiem, że to o niczym nie przesądza, ale ja lubię ilustracje. Te z HP od Mary są dla mnie od A do Z tak trafione, że nie wyobrażam sobie HP bez nich. Nawet te malutkie obrazki nad nazwami rozdziałów są dla mnie idealne.
avatar
Prefix użytkownikaAlette  dnia 21.03.2014 08:52
Dla mnie to taka okładka na dobranockę dla dzieci. Ja wiem, że "Harry Potter" to ogólnie książka dla młodzieży, ale ta okładka jakoś mi nie przystaje do obrazku książki. Te pierwsze wersje były takie, że z pół kilometra było widać, że to "Harry Potter", co dla mnie przesądza o ich wyjątkowości. Nawet te dla dorosłych miały coś w sobie. Tutaj gdybym zobaczyła tytuł "Jaś i jego szkolne psikusy" albo "Krystian jedzie do szkoły" to pewnie w ogóle bym się nie zdziwiła.

No i dla mnie okładka ma bardzo duże znaczenie. Jeśli kupuję książkę to w dużej mierze też po to, by wyglądała. Jeśli chcę coś przeczytać, to wypożyczam z biblioteki i gitara. Jak wydaję pieniądze, to też chcę, by mi to ładnie na półce się prezentowało.
avatar
Prefix użytkownikafuerte  dnia 21.03.2014 12:23
No okładka na pewno ma tam jakieś znaczenie, ale u mnie też to stoi w ostatnim rzędzie. Jasne, że jeśli mam do dyspozycji dwa wydania tej samej książki, to wybiorę tę, której okładka nie jest w sraczkowatym kolorze z seledynowym nadrukiem.
Natomiast książki też raczej wybieram po autorach albo z polecenia, na własną rękę nic nie wybieram raczej, a już na pewno nie sugeruję się okładką.

No i muszę przyznać, że kiedy czytałam Harry'ego jako dziecko, to też nie zwracałam szczególnej uwagi na obrazki, ale ja ogólnie nigdy "obrazkowym" dzieckiem nie byłam, więc może jestem w mniejszości : D.
avatar
Prefix użytkownikaGoszka  dnia 23.03.2014 01:35
To mnie niesamowicie zaskakuje. Wybieranie książek po okładce jest dla mnie niebywałe. Do pewnego momentu tak się robiło, jasne. Dzieci lubią kolorowe rysunki i duże napisy. Ale im starszym się jest, tym więcej rozumu się ma - przynajmniej tak mi się zawsze wydawało. Rzeczą istotną przy wyborze powieści jest TYTUŁ. Słowa mają magiczną moc i chyba nic tak nie działa na czytelnika jak dobrze dobrane wyrazy. Następnym punktem na mojej liście jest OPIS. To opis najbardziej zachęca do wydania pieniędzy, a nie kolorowa okładka albo nazwisko autora. Czasami zapowiedź powieści jest kiepska - zdarza się. Jednak mimo to trafiam w dziesiątkę (polecam czytać w księgarni pierwszy rozdział, bo to dużo daje) i większość książek na mojej półce posiada certyfikat "na pewno kiedyś do niej wrócę".
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Pracownik departamentu
12.06.2026 18:36
Padł dziś Facebook i nikt nie pamiętał, żeby tu wejść (*)

Pracownik departamentu
07.06.2026 20:58
Moje ma niecałe 12 lat

Pracownik departamentu
07.06.2026 20:56
Czesc

Wielki Mag
07.06.2026 10:25
no i jutro mi stuknie dekada na stronie...

Wielki Mag
07.06.2026 10:24
Sharllottka, technicznym? nikt. bo czy A. jeszcze o tej stronie pamięta... nie wiem. o Krico już nawet nie wspominając xD

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Avatar

Posiada 59643 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Avatar

Posiada 58190 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Avatar

Posiada 47342 punktów.

4) Prefix użytkownikaSam Quest

Avatar

Posiada 45365 punktów.

5) Prefix użytkownikaShanti Black

Avatar

Posiada 44242 punktów.

6) Prefix użytkownikaA.

Avatar

Posiada 43682 punktów.

7) Prefix użytkownikamonciakund

Avatar

Posiada 43236 punktów.

8) Prefix użytkownikaania919

Avatar

Posiada 39464 punktów.

9) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Avatar

Posiada 36829 punktów.

10) Prefix użytkownikaKlaudia Lind

Avatar

Posiada 34220 punktów.

Losowe zdjęcie
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2026 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Theme by Andrzejster
Copyright © 2006-2015 by Harry-Potter.net.pl
All rights reserved.
Wygenerowano w sekund: 0.21