
Książkę napisał Newt Skamander, wybitny czarodziej, podróżniki i znawca stworzeń magicznego świata. Jego pełne imię to Newton Artemis Fido Skamander. Urodził się w 1897 roku, a pasję do zwierząt przekazała mu z mlekiem matka, która z zapałem oddawała się hodowli dobrze nam znanych hipogryfów.
Kariera Newta nie była zbyt prosta. Po skończeniu Hogwartu rozpoczął pracę w Urzędzie Kontroli nad Magicznymi Stworzeniami w brytyjskim Ministerstwie Magii. Dwa lata pracował w Biurze Przemieszczania Skrzatów Domowych, co było dla niego niezwykle nużące. Został przeniesiony do Wydziału Zwierząt, gdzie szybki awans zapewniła mu jego znakomita znajomość fantastycznych zwierząt. Jego współpraca z Biurem Wyszukiwania i Oswajania Smoków zaowocowała w wiele podróży, podczas których Newton zbierał informacje do swojej książki, która momentalnie okazała się bestsellerem.
Najbardziej znany jest jako twórca Rejestru Wilkołaków z 1947 roku oraz z Zakazu Eksperymentalnej Hodowli, który w życie wszedł dopiero w roku 1965 (do tego czasu eksperymenty na zwierzętach były dopuszczalne, prawdopodobnie dlatego powstały akromantule).
W 1979 roku został odznaczony Orderem Merlina Trzeciej Klasy w uznaniu za zasługi dla rozwoju magizoologii.
Obecnie Newt przebywa na emeryturze, mieszka w Dorset z żoną Porpentyną i trzema kuguarami: Hopkiem, Walkiem i Packiem.

Na stronie Pottermore.com także każdy z nas może mieć w swoim schowku kartę Newta Skamandera, na której zapisano następujące słowa:
Jak możemy przeczytać w powyższym opisie, pierwsze wydanie książki nastąpiło w 1927 roku. Znaleźć możemy w niej następujące rozdziały:
1. O autorze
2. Przedmowa Albusa Dumbledore'a
3. Wstęp Newta Skamandera
O tej książce
Czym jest magiczne zwierzę
Mugole a fantastyczne zwierzęta: krótka historia mugolskiej świadomości
Magiczne zwierzęta w ukryciu
Dlaczego magizoologia jest tak ważna
4. Klasyfikacja Ministerstwa Magii
5. Fantastyczne zwierzęta od A do Z
W książce przedstawione są najciekawsze, najniebezpieczniejsze, najsłodsze i najbardziej interesujące stworzenia, które na własne oczy widział sam autor. Każde stworzenie zawiera swoją nazwę (w języku polskim i angielskim), klasyfikację MM oraz krótki opis. Przy niektórych możemy znaleźć także własnoręczne rysunki autora. Książka jest obowiązkową lekturą dla każdego ucznia, studiującego Opiekę nad Magicznymi Stworzeniami.

Książkę można zakupić w księgarni Esy i Floresy na ulicy Pokątnej za 9 sykli i 7 knutów (Polacy mogą zakupić ją w księgarni Empik za 10 zł).
Została ona wydana przez "Książnicę Obscurus", która swoją siedzibę ma na ulicy Pokątnej 18A w Londynie.
Kilka rysunków zwierząt:




Ciekawostki:
- nie wszystkie informacje w książce są sprawdzone i zgodne z prawdą, np. niepotwierdzona informacja o tym, że akromantule założyły kolonię w Szkocji. Z Książki wiemy, że założyły i to dość sporą.
- dochód z książki przechodzi na charytatywną organizację 'Comic Relief', co oznacza, że czarodzieje współpracują z mugolami nie tylko w polityce
- książka jest dostępna na stronie Pottermore.com
- w najbliższym czasie doczeka się ona swojej ekranizacji
Autor: daniel190495
Źródła: 'Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć' Newt Skamander, google.pl, seria 'Harry Potter', wiedza własna
" np. niepotwierdzona informacja o tym, że akromantule założyły kolonię w Szkocji. Z Książki wiemy, że założyły i to dość sporą."
Czyli niepotwierdzona, ale potwierdzona?